Typ publikacji

Wydawca

Cena

Rodzaje publikacji

Format

Anna Kiesewetter - liczba pozycji (4)

ur. 4 września 1946, Łódź

Powieściopisarka, dramaturg, felietonistka, autorka słuchowisk radiowych i scenariuszy filmów dokumentalnych. Córka kompozytora i dyrygenta Tomasza Kiesewettera.
Studiowała w Paryżu, Warszawie i Łodzi. W latach 1974–89, m.in. podczas dyrekcji Kazimierza Dejmka, pracowała jako konsultant literacki w łódzkim Teatrze Nowym. W latach 1989–2004 prowadziła Bibliotekę Naukową i Klub UNESCO w Łódzkim Domu Kultury. Była także redaktorem naczelnym czasopisma „W kręgu literatury” (2004–08).
Współpracowała z takimi czasopismami jak: „Odgłosy”, „Kalejdoskop”, czy „Nowy Wyraz”. Opublikowała ponad 200 felietonów, artykułów i recenzji teatralnych.
Jest autorką sztuk teatralnych, wystawionych m.in. przez Teatr BAT w Bełchatowie, oraz słuchowisk emitowanych przez Radio Łódź w ramach Teatru Polskiego Radia.
Wydała kilka powieści: „Ostatni wywiad z Tatą”, „Upalne lato wielkiego miasta, czyli rzecz o Łodzi”, „Opowieści celtyckie”, „Krajobraz romantyczny z księżycem w tle”, oraz tomiki poetyckie: „Sennik intymny”, „Szczep winny”, „Kryształowa kula”, „Podróżowanie nocą”, „Zaułek upadłych aniołów”.

Widok:
Na stronie:
Wariatki Anna Kiesewetter Wydawca: e-bookowo MOBI + EPUB + PDF
Widma czasu Anna Kiesewetter Wydawca: e-bookowo MOBI + EPUB + PDF
Ebook

WężeWęże

Anna Kiesewetter

Historia długiej drogi do artystycznej wolności i sławy – okupionej trudem, cierpieniem, a nawet szaleństwem.

Historia długiej drogi do artystycznej wolności i sławy – okupionej trudem, cierpieniem, a nawet szaleństwem.