Ebook

Apartament w Paryżu

Wydawca:
Format:
30,90 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Apartament w Paryżu - Opis

Przewrotny thriller z elementami powieści obyczajowej jednego z najpopularniejszych francuskich pisarzy. Żadne z nich nie chciało tego spotkania. Los jednak zakpił sobie z ich pragnienia samotności. A jakby tego było mało – postawił Madeline i Gaspara przed koniecznością rozwiązania zagadki kryminalnej…

SZTUKA JEST KŁAMSTWEM, KTÓRE MÓWI PRAWDĘ…
Paryż, pracownia malarska ukryta w pełnym zieleni zaułku. Madeline właśnie ją wynajęła, żeby odpocząć i cieszyć się samotnością. W wyniku nieporozumienia w to samo miejsce trafia Gaspard, młody pisarz ze Stanów Zjednoczonych, który chce w spokoju popracować nad nową książką. Los skazuje tych dwoje wrażliwych samotników na dzielenie jednej przestrzeni życiowej.
Pracownia należała do słynnego artysty, Seana Lorenza; we wnętrzu wciąż widać jego fascynację kolorami i światłem. Pogrążony w smutku po śmierci syna malarz zmarł rok wcześniej, pozostawiając po sobie trzy obrazy, które wkrótce przepadły bez wieści. Madeline i Gaspard, zafascynowani talentem i zaintrygowani tragicznym losem poprzedniego lokatora, postanawiają połączyć siły, aby odzyskać te niezwykłe dzieła.
Zanim jednak odkryją sekret Seana Lorenza, będą musieli zmierzyć się z własnymi demonami, a prowadzone przez nich śledztwo na zawsze odmieni ich życie.
GUILLAUME MUSSO od lat utrzymuje się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych francuskich pisarzy. Przewrotne historie, które pisze, łączą w sobie elementy powieści obyczajowej i thrillera psychologicznego.
I zawsze zaskakują absolutnie nieoczekiwanym finałem.

„Dajcie się zaprosić do piekielnego labiryntu. Musso zawsze znajdzie z niego wyjście” – „Le Parisien”

„Musso nie boi się gwałtownych zwrotów akcji, w których wszystko, co do tej pory przeczytaliśmy, zaczyna nabierać zupełnie nowego znaczenia” – Michalina Mikulska, „Rzeczpospolita”

Apartament w Paryżu - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Joanna Prądzyńska (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2018
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
UN APPARTEMENT À PARIS
Język oryginalny publikacji:
francuski
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2017
ISBN:
978-83-812-5404-5
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 0,59 MB / mobi 1,94 MB

Apartament w Paryżu - Opinie i Komentarze

Guillaume Musso pomimo swojego specyficznego stylu jest jednym z moich ulubionych autorów. Potrafi w fantastyczny sposób łączyć kilka gatunków.. sensacja, romans, fantastyka :). Jak było tym razem? "Apartament w Paryżu", to książka, która nie zrobiła na mnie aż tak dużego wrażenia jak chociażby "Dziewczyna z Brooklynu". Akcja do połowy "rozkręca" się bardzo wolno. Autor skupił się tutaj na postaciach, ich uczuciach, problemach, a także na sztuce. Nie będę ukrywać, że dopiero końcówka zrobiła na mnie największe wrażenie, a każdą kolejną stronę czytałam z jeszcze większą fascynacją. Może dlatego, że po prostu uwielbiam kryminały i thrillery :).
więcej...
Madeline i Gaspard są samotnikami, lecz zrządzenie losu sprawia, że wynajęty zostaje im ta sama pracownia. Nie są do siebie zbyt pozytywnie nastawieni, jednak chęć poznania historii Seana Lorenza, słynnego malarza, do którego wcześniej należała pracownia, sprawia, że łączą siły, żeby odkryć sekrety mężczyzny i odnaleźć jego ostatnie obrazy. Jednak czy uda im się poznać wszystkie tajemnice? I czy będą w stanie razem współpracować?

"Apartament w Paryżu" to pierwsza książka Musso, którą przeczytałam i jestem pewna, że nie będzie ostatnią. Akcja, choć mogłaby się toczyć w szybszym tempie, jest poprowadzona bardzo ciekawie. Madeline i Gaspard starają się odkryć sekrety malarza, jednak nie jest to proste. Ze względu na to, że niekoniecznie za sobą przepadają, ale też przez zwroty akcji, które są dla nich dodatkową przeszkodą.

Bohaterowie bardzo angażują się w poznawanie historii malarza i jego rodziny, a co za tym idzie - łączą swoje siły. Mimo nieporozumień - brną dalej i dowiadują się kolejnych rzeczy o Seanie. Spodobała mi się relacja bohaterów, szczególnie w zakończeniu - kiedy muszą dzielić się odpowiedzialnością nad tym, czego się dowiedzieli i co postanowili zrobić.

Początkowo wraz z Madeline i Gaspardem chcemy dowiedzieć się o ostatnich obrazach Lorenza - czy istnieją, a jeśli tak to jak wyglądają i gdzie są ukryte. Jednak z czasem dowiadujemy się o tragedii w jego rodzinie, która mocno wpłynęła na niego, a przez to również na jego sztukę i relacje z żoną. I pomimo wszystko - w "Apartamencie w Paryżu" bardziej spodobał mi się ten pierwszy wątek, choć ten drugi również został ciekawie skonstruowany.

Musso przedstawił w swojej książce świat sztuki, w który łatwo nam wejść i również go podziwiać. Dodatkowo poznajemy sekrety malarza - związane z istnieniem jego ostatnich obrazów, ale także tych poważniejszych - ze stratą najbliższej mu osoby i tym, jak to na niego wpłynęło. Akcja w książce nie toczy się w zastraszającym tempie, ale jest ciekawa i potrafi zachęcić do dalszej lektury. Jeśli chodzi o zakończenie, to jest zaskakujące i zdecydowanie może zaplusować w odbiorze książki.
więcej...
„Apartament w Paryżu” to właściwie obyczajówka oparta na magii sztuki, malarstwa, muzyki klasycznej, ten klimat jest odczuwalny i bardzo mi się to podoba. Wątek kryminalny został niejako wpleciony w tło, nie można również powiedzieć, by napięcie wylewało się z tej powieści. Przeważa tu smutek i nastrój melancholii, a rozwiązanie zagadki to słodko-gorzkie podsumowanie i domknięcie całości. Sądzę, że koniec dobrze tu pasuje, choć wydaje mi się również, że jest przy tym nieco dziwny i za bardzo oderwany od rzeczywistości.

Podsumowując…
Mam mocno mieszane uczucia co do tej książki. Momentami czytało mi się ją dobrze, ale były także chwile, gdy narracja stawała się za mocno przegadana, akcja zwalniała i nie działo się właściwie nic. Muszę jednak przy tym przyznać, że zagadka została rozwiązana ciekawie, autor wprowadził kilka mylnych tropów, by na koniec zaprezentować zaskakujące rozwiązanie. Nie powiem, że nie domyśliłam się, jak to się skończy, bo trochę przewidzieć mi się udało, jednak nie wszystko.

Z pewnością nie będzie to moja ulubiona powieść Musso, jednak ze względu na klimat i całkiem ciekawie rozwiązaną zagadkę zyskuje miano niezłej powieści, raczej jednak obyczajowej niż kryminału.
więcej...
Madeline Green, była policjantka ucieka przed własnymi demonami do Paryża. W stolicy Francji szuka spokoju i wytchnienia po bolesnych wydarzeniach z przeszłości i nieudanej próbie samobójczej. Kiedy trafia do wynajętego domu należącego niegdyś do słynnego artysty Seana Lorenza, okazuje się, że budynek wynajął również ktoś inny - przeżywający kryzys twórczy dramatopisarz Gaspard Coutances. Początkową wzajemną niechęć szybko zastępuje wspólne zaintrygowanie życiem zmarłego malarza, jego zamordowanym synem Julianem oraz tajemniczym zaginięciem ostatnich obrazów artysty. Madeline i Gaspard rozpoczynają poszukiwania zaginionych dzieł, odkrywając przy tym kolejne szokujące fakty o porwaniu żony Seana - Penelope i ich syna.

Paryż. Miasto niezwykle romantyczne, klimatyczne i urokliwe. Jak żadne inne nadaje się do roli tła dla historii, w której sztuka przeplata się z wielką miłością i jeszcze większą tragedią. Jednak Paryż z powieści Musso jest inny - hałaśliwy, deszczowy, pogrążony w strajkach, wręcz przygnębiający. A mimo to nadal można wyczuć jego specyficzny, francuski, czarujący klimat.

Miłość, tragedia, sztuka, Paryż - to połączenie wyszło pisarzowi wyśmienicie. "Apartament w Paryżu" ujmuje przede wszystkim malowniczym światem sztuki. Autor sprawnie operuje słowem, tworząc cudowne opisy dzieł, wzbudzając zachwyt nawet czymś tak prozaicznym jak nazwy pigmentów. Jednak to wszystko stanowi jedynie piękną otoczkę dla dramatu jaki rozegrał się w życiu Seana Lorenza. Tragiczna historia artysty, jego wielkiej miłości i muzy - Penelope oraz ich zamordowanego syna pachnie tajemnicą. Wiele w niej niewyjaśnionych do końca spraw i wątpliwości związanych z tym, co wydarzyło się wówczas, gdy Penelope i Julian zostali porwani. Więziona, torturowana kobieta i jej synek, okrutnie zadźgany nożem na oczach matki - komu i dlaczego zależało na tym, by pozbawić małe dziecko życia a jego rodziców skazać na nieustanne cierpienie? Tego za wszelką cenę pragnie dowiedzieć się Gaspard, który wciąga Madeline w śledztwo, podczas którego na brak zwrotów akcji nie będziemy narzekać. Wiele intrygujących kwestii dotyczy zwłaszcza ostatnich dni życia artysty. Co malarz odkrył tuż przed swoją śmiercią? Czego szukał w Nowym Jorku - mieście, które zapoczątkowało jego upadek?

Drobnym mankamentem tej historii jest to, że z czasem można przewidzieć jaki będzie finał sprawy zabójstwa małego Juliana. Jednak wszystkie okoliczności, które do tego finału prowadzą, nadrabiają swoją tajemniczością i nieprzewidywalnością. Nie przeszkadza tak bardzo to, że domyślamy się, co zastaniemy na końcu, bo nie wiemy co do tego doprowadziło. A to właśnie frapuje i zdumiewa w tej historii najbardziej.

"Apartament w Paryżu" to powieść, którą czyta się błyskawicznie. Zachwyca zagadkami, nieprzeciętnymi bohaterami, fascynującym światem sztuki i rodzinną tragedią. Tym razem autor oszczędził czytelnikowi fantastyki, która charakteryzuje wiele jego dzieł, wzbogacając tę historię o zupełnie inny, ciekawszy i ambitniejszy rodzaj magii - magię sztuki. Zaś ciekawe, dopracowane i absorbujące wątki kryminalne u Musso to akurat nic nowego. "Apartament w Paryżu" dostarczył mi przyjemnej rozrywki, a i na wzruszenie znalazło się trochę miejsca. Choć to kryminał, to jednak ma w sobie coś kojącego - tak właśnie oddziałuje na czytelnika wszechobecna sztuka. Polecam jak najbardziej.
więcej...
Musso to chyba jeden z poczytniejszych autorów pod skrzydłami Wydawnictwa Albatros. W zeszłym roku bookstagram oszalał na punkcie jego «Dziewczyny z Brooklynu», a teraz zachwyty zbiera «Apartament w Paryżu». Czy zasłużenie? Lubię motyw malarstwa w beletrystyce i to był jeden z powodów, dla których zdecydowałam się sięgnąć po nową powieść francuskiego pisarza. Do tej pory czytałam tylko jedną jego książkę i była całkiem niezła, byłam więc ciekawa, czy i tym razem się polubimy.

Przeznaczenie czy szczęście głupiego?
Jednym z głównych bohaterów «Apartamentu w Paryżu» jest Madeline, dojrzała kobieta po przejściach. Im bliżej poznawałam jej postać, tym bardziej nabierałam podejrzenia, że jest dziwnie znajoma. Czyżbym trafiła na tę samą Madeline, którą spotkałam w jedynej książce Musso, którą czytałam przed jego najnowszą powieścią? Czyżby autor ze mnie zakpił? Najpierw wmówił mi szczęśliwe zakończenie, typowe “i żyli długo i szczęśliwie”, żeby kilka lat później rozbić ten związek w drzazgi? Jestem do bólu romantyczką, wierzę w prawdziwą miłość, bratnią duszę i związek na całe życie. Kiedy dostaję idylliczne zakończenie, jestem w siódmym niebie. A kiedy nagle okazuje się ono fałszem, bo autor postanowił odświeżyć starych znajomych, mam ochotę rzucać gromami. Tak się nie godzi!

Król wykrzykników
Wylałam swoje żale, wróćmy do fabuły. Sam pomysł na thriller: dwoje ludzi wynajmuje dom nieżyjącego już sławnego malarza, zagłębia się w jego historię i postanawia odnaleźć zaginione obrazy, które prowadzą do czegoś więcej - jest bardzo ciekawa i muszę przyznać, że mnie wciągnęła. Przez kilka pierwszych dni czytałam tę książkę w drodze do i z pracy, idąc, i żałowałam, że ta droga zajmuje mi jedynie 15 minut w jedną stronę. I mogłoby być naprawdę świetnie, gdyby nie bohaterowie, których wprost nie da się znieść. Musso ma problemy z nadużywaniem wykrzykników i właściwie wszystkie postaci na siebie krzyczą, nawet przy zwykłych zdaniach, które zdecydowanie powinny zakończyć się kropką. Aż mam ochotę dokładnie policzyć, ile tych wykrzykników jest, a jestem pewna, że doliczyłabym się co najmniej tysiąca.

Bohaterowie nie do zniesienia
Madeline jest niezrównoważoną wariatką, a Gaspard? Nie jestem w stanie zrozumieć jego szaleństwa i braku poszanowania dla Madeline, jej prywatnych planów i stanu zdrowia, który każdy normalny człowiek wziąłby pod uwagę i uszanował. Jest jeszcze kilka elementów, które nie pasowały mi do kobiety i jej planów życiowych, bardzo się z nimi gryzły. Mam wrażenie, że autor, jako mężczyzna, nie wszystko przemyślał. Wiem, że i kobiety potrafią być lekkomyślne, ale jeśli zależy nam na czymś tak bardzo, że jesteśmy w stanie wydać na to mnóstwo pieniędzy, zdecydowanie weźmiemy pod uwagę także inne czynniki, zależne już od nas samych.

Podsumowując
To nie było zbyt udane spotkanie z twórczością Musso. Fabuła, motyw malarstwa, zaginionych obrazów i tragedii, która spotkała Seana Lorenza są jak najbardziej na tak. Cała reszta jednak, a zwłaszcza bohaterowie tej książki, psują wszystko. Odczuwam lekki dysonans, ponieważ z jednej strony naprawdę chciałabym zachwycić się twórczością francuskiego pisarza, nie pozwala mi na to jednak częściowo jego styl oraz wykreowani bohaterowie. Mam na półce nieprzeczytane jeszcze dwa inne thrillery Musso i będę się musiała poważnie zastanowić, czy rzeczywiście chcę je przeczytać. Podejrzewam jednak, że wygra ciekawość, czy autor w każdej książce ma tę irytującą manierę nadużywania wykrzykników i robienia ze swoich postaci wariatów.
więcej...
Guillaume Musso wydał już kilkanaście pozycji. Jestem dopiero początkującą fanką jego twórczości. Czasem w wyniku ludzkiego błędu może dojść do zupełnie niespodziewanych wydarzeń. Ona i on, jeden apartament w Paryżu, który został zarezerwowany na ten sam termin. Ktoś musi się poddać, ustąpić, a w tym wszystkim tajemnica sprzed lat. Czy uda się ją rozwikłać?


Nie ukrywam, że sięgając po tę lekturę nie miałam względem niej żadnych oczekiwań. Była to dopiero druga powieść autora, z którą miałam okazję się zapoznać, więc nie nastawiałam się za bardzo w żadną stronę i jestem miło zaskoczona.


Publikacja to tak naprawdę połączenie literatury obyczajowej z sensacją, pojawiają się także nuta kryminału. Powieść z każdą kolejną stroną wciąga czytelnika coraz bardziej. Początkowo niespiesznie prowadzona akcja sprawia, że z czasem nie można się od tej książki oderwać.


Jak już wspomniałam, nie mam wielkiego porównania. Ze swojej perspektywy mogę jedynie napisać, że mi książka się bardzo podobała. Narracja prowadzona jest głównie z punktu widzenia głównych bohaterów, choć chyba dwa rozdziały zostały poświęcone postaciom niejako drugoplanowym.


,,Apartament w Paryżu" to bardzo ciekawa, przemyślana powieść wielogatunkowa, z którą naprawdę warto się zapoznać. Zarezerwujcie sobie na nią kilka godzin, gdyż im dalej, tym trudniej odłożyć ją na bok.
więcej...

Podobne publikacje

Ebook

Marzenia i koszmaryMarzenia i koszmary

Stephen King

Wybór 25 znakomitych opowiadań mistrza grozy, uzupełniony osobistym komentarzem autora, w którym wyjaśnia on źródła swoich twórczych inspiracji. Stephen King w najwyższej pisarskiej formie!

Wybór 25 znakomitych opowiadań mistrza grozy, uzupełniony osobistym komentarzem autora, w którym wyjaśnia on źródła swoich twórczych inspiracji. Stephen King w najwyższej pisarskiej formie!

Ebook

Śpij spokojnieŚpij spokojnie

Rachel Abbott

Jak daleko byś się posunął, by zatrzymać przy sobie ukochane osoby? Gdy Olivia Brookes dzwoni na policję, by zgłosić zaginięcie męża i dzieci, boi się, że już nigdy ich nie zobaczy. Ma swoje powody, by spodziewać się najgorszego – to nie pierwsza tragedia, w której bierze udział.

Śpij spokojnie Rachel Abbott Seria: „Mroczna Strona”, cykl „Tom Douglas” Wydawca: Wydawnictwo Filia MOBI + EPUB (w wersji papierowej 432 strony)

Jak daleko byś się posunął, by zatrzymać przy sobie ukochane osoby? Gdy Olivia Brookes dzwoni na policję, by zgłosić zaginięcie męża i dzieci, boi się, że już nigdy ich nie zobaczy. Ma swoje powody, by spodziewać się najgorszego – to nie pierwsza tragedia, w której bierze udział.

Ebook

Stąpając po cienkim lodzieStąpając po cienkim lodzie

Camilla Grebe

Doskonały thriller psychologiczny. „Imponujący. Mistrzowski popis, który wynosi tę autorkę na czołowe miejsce w ciągle gęstniejącym tłumie skandynawskich twórców powieści noir” – Kirkus Reviews. Jeśli zaczytujecie się w kryminałach Camilli Läckberg i Jo Nesbø – to z pewnością coś dla Was!

Stąpając po cienkim lodzie Camilla Grebe Wydawca: Wydawnictwo Sonia Draga MOBI + EPUB (w wersji papierowej 464 strony)

Doskonały thriller psychologiczny. „Imponujący. Mistrzowski popis, który wynosi tę autorkę na czołowe miejsce w ciągle gęstniejącym tłumie skandynawskich twórców powieści noir” – Kirkus Reviews. Jeśli zaczytujecie się w kryminałach Camilli Läckberg i Jo Nesbø – to z pewnością coś dla Was!

Ebook

Księżyc nad przylądkiemKsiężyc nad przylądkiem

Colleen Coble

Mama Mallory zmarła 15 lat temu. Mimo to ostatnie słowa wypowiedziane przez ojca tuż przed śmiercią w pośpiesznej rozmowie telefonicznej były jasne: „Znajdź… matkę”. Poczucie wstydu i zagubienia trzymało Mallory Davis z dala od domu przez ostatnie 15 lat. Kiedy jednak ojciec ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, nie pozostaje jej nic innego jak wrócić na Syreni Przylądek…

Księżyc nad przylądkiem Colleen Coble Seria: „Nad Zatoką” Wydawca: Dreams MOBI + EPUB (w wersji papierowej 400 stron)

Mama Mallory zmarła 15 lat temu. Mimo to ostatnie słowa wypowiedziane przez ojca tuż przed śmiercią w pośpiesznej rozmowie telefonicznej były jasne: „Znajdź… matkę”. Poczucie wstydu i zagubienia trzymało Mallory Davis z dala od domu przez ostatnie 15 lat. Kiedy jednak ojciec ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, nie pozostaje jej nic innego jak wrócić na Syreni Przylądek…

Ebook

TorfowiskoTorfowisko

Susanne Jansson

Tajemnica moczarów Mossmarken – szokująca rzeczywistość czy mrożąca krew w żyłach legenda? Thriller, który do ostatniej strony trzyma czytelnika w szachu. Brawurowy debiut literacki! „Świetne postaci, mroczne i wiarygodne. Myślę, że Susanne Jansson będzie bestsellerową szwedzką autorką przez wiele lat” – Nisse Scherman, magazyn DAST

Torfowisko Susanne Jansson Wydawca: Marginesy MOBI + EPUB (w wersji papierowej 312 stron)

Tajemnica moczarów Mossmarken – szokująca rzeczywistość czy mrożąca krew w żyłach legenda? Thriller, który do ostatniej strony trzyma czytelnika w szachu. Brawurowy debiut literacki! „Świetne postaci, mroczne i wiarygodne. Myślę, że Susanne Jansson będzie bestsellerową szwedzką autorką przez wiele lat” – Nisse Scherman, magazyn DAST

Ebook

Bardzo złe miejsceBardzo złe miejsce

Tim Weaver

Prawda nie zawsze przynosi ulgę. Zwłaszcza gdy jest okrutna… „Robi wrażenie! Ociekające krwią śledztwo zabiera czytelników w sferę najbardziej mrocznych obsesji. To powieść kompletna. Na długo zostanie w pamięci” – „Financial Times”

Prawda nie zawsze przynosi ulgę. Zwłaszcza gdy jest okrutna… „Robi wrażenie! Ociekające krwią śledztwo zabiera czytelników w sferę najbardziej mrocznych obsesji. To powieść kompletna. Na długo zostanie w pamięci” – „Financial Times”

Ebook

Zimny strachZimny strach

Mads Peder Nordbo

Mroczna Grenlandia, zagadki z przeszłości, młody dziennikarz i uparta dziewczyna zdeterminowani, by poznać prawdę. Bohaterowie bestsellera „Dziewczyna bez skóry” powracają w kolejnym mrożącym krew w żyłach thrillerze!

Zimny strach Mads Peder Nordbo Wydawca: Burda Książki MOBI + EPUB (w wersji papierowej 400 stron)

Mroczna Grenlandia, zagadki z przeszłości, młody dziennikarz i uparta dziewczyna zdeterminowani, by poznać prawdę. Bohaterowie bestsellera „Dziewczyna bez skóry” powracają w kolejnym mrożącym krew w żyłach thrillerze!

Ebook

Jego krwawe zamiaryJego krwawe zamiary

Graeme Macrae Burnet

Obsypany nagrodami thriller psychologiczno-sądowy. Jedna z najważniejszych powieści grozy ostatnich lat. „Piekielnie dobra książka, w pełni zasługująca na zainteresowanie, którą przyniósł jej finał Bookera” – „The Guardian”

Obsypany nagrodami thriller psychologiczno-sądowy. Jedna z najważniejszych powieści grozy ostatnich lat. „Piekielnie dobra książka, w pełni zasługująca na zainteresowanie, którą przyniósł jej finał Bookera” – „The Guardian”

Ebook

Dziewczyna we mgleDziewczyna we mgle

Donato Carrisi

W odizolowanym od świata górskim miasteczku zaginęła szesnastoletnia dziewczyna. Rodzice są zrozpaczeni, a mieszkańcy – zszokowani. Nie potrafią przyjąć do wiadomości, że porywaczem może być ktoś z nich... Co tak naprawdę się stało? Kto skrywa wstrząsającą, mroczną tajemnicę?

Dziewczyna we mgle Donato Carrisi Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 352 strony)

W odizolowanym od świata górskim miasteczku zaginęła szesnastoletnia dziewczyna. Rodzice są zrozpaczeni, a mieszkańcy – zszokowani. Nie potrafią przyjąć do wiadomości, że porywaczem może być ktoś z nich... Co tak naprawdę się stało? Kto skrywa wstrząsającą, mroczną tajemnicę?

Ebook

Potem...Potem...

Guillaume Musso

Pogoń za sukcesami całkowicie pochłonęła Nathana Del Amico. Zapomniał o żonie i córce, a one – coraz bardziej zniechęcone jego postępowaniem – straciły nadzieję na powrót miłości. Zbliża się jednak dzień, który zupełnie zmieni życie słynnego adwokata...

Potem... Guillaume Musso Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 368 stron)

Pogoń za sukcesami całkowicie pochłonęła Nathana Del Amico. Zapomniał o żonie i córce, a one – coraz bardziej zniechęcone jego postępowaniem – straciły nadzieję na powrót miłości. Zbliża się jednak dzień, który zupełnie zmieni życie słynnego adwokata...

Audiobook

PotemPotem

Guillaume Musso

Pochłonięty karierą Nathan nie zauważa, że życie przepływa mu między palcami, a zaniedbywana rodzina oddala się od niego coraz bardziej. Aż do chwili, gdy spotyka na swej drodze tajemniczego Garretta.

Pochłonięty karierą Nathan nie zauważa, że życie przepływa mu między palcami, a zaniedbywana rodzina oddala się od niego coraz bardziej. Aż do chwili, gdy spotyka na swej drodze tajemniczego Garretta.

Audiobook

Apartament w ParyżuApartament w Paryżu

Guillaume Musso

Przewrotny thriller z elementami powieści obyczajowej jednego z najpopularniejszych francuskich pisarzy. Żadne z nich nie chciało tego spotkania. Los jednak zakpił sobie z ich pragnienia samotności. A jakby tego było mało – postawił Madeline i Gaspara przed koniecznością rozwiązania zagadki kryminalnej…

Przewrotny thriller z elementami powieści obyczajowej jednego z najpopularniejszych francuskich pisarzy. Żadne z nich nie chciało tego spotkania. Los jednak zakpił sobie z ich pragnienia samotności. A jakby tego było mało – postawił Madeline i Gaspara przed koniecznością rozwiązania zagadki kryminalnej…

Ebook

Będziesz tam?Będziesz tam?

Guillaume Musso

Co byś zrobił, gdybyś mógł cofnąć się w czasie i jeszcze raz przeżyć swoje życie? Czy popełnione kiedyś błędy da się naprawić? Elliott staje przed taką szansą, kiedy otrzymuje kilka pigułek umożliwiających podróż do przeszłości.

Będziesz tam? Guillaume Musso Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 320 stron)

Co byś zrobił, gdybyś mógł cofnąć się w czasie i jeszcze raz przeżyć swoje życie? Czy popełnione kiedyś błędy da się naprawić? Elliott staje przed taką szansą, kiedy otrzymuje kilka pigułek umożliwiających podróż do przeszłości.

Ebook

Ta chwilaTa chwila

Guillaume Musso

Oszałamiający thriller jednego z najpopularniejszych pisarzy francuskich. Mogą się widzieć tylko przez jeden dzień w roku. Aby przechytrzyć przeznaczenie podejmują szaleńczy wyścig z przeciwnikiem, którym jest czas...

Ta chwila Guillaume Musso Wydawca: Albatros MOBI + EPUB

Oszałamiający thriller jednego z najpopularniejszych pisarzy francuskich. Mogą się widzieć tylko przez jeden dzień w roku. Aby przechytrzyć przeznaczenie podejmują szaleńczy wyścig z przeciwnikiem, którym jest czas...

Ebook

Dziewczyna z BrooklynuDziewczyna z Brooklynu

Guillaume Musso

Plany na wspólne szczęśliwe życie mąci pewna tajemnica. Raphaël, popularny pisarz, ma dość sekretów Anny. Lecz gdy poznaje jej przeszłość, nie umie poradzić sobie z szokiem. Anna znika i po raz kolejny wpada w szpony rozbudzonego po latach demona zemsty...

Dziewczyna z Brooklynu Guillaume Musso Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 368 stron)

Plany na wspólne szczęśliwe życie mąci pewna tajemnica. Raphaël, popularny pisarz, ma dość sekretów Anny. Lecz gdy poznaje jej przeszłość, nie umie poradzić sobie z szokiem. Anna znika i po raz kolejny wpada w szpony rozbudzonego po latach demona zemsty...

Ebook

JutroJutro

Guillaume Musso

Powieść bestsellerowego francuskiego autora – pełna zagadek i zaskakujących wydarzeń. Wydawałoby się, że los się w końcu uśmiechnął do Matthew i Emmy, krzyżując ich ścieżki. A może tylko z nich zakpił?

Jutro Guillaume Musso Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 400 stron)

Powieść bestsellerowego francuskiego autora – pełna zagadek i zaskakujących wydarzeń. Wydawałoby się, że los się w końcu uśmiechnął do Matthew i Emmy, krzyżując ich ścieżki. A może tylko z nich zakpił?

Audiobook

JutroJutro

Guillaume Musso

Powieść bestsellerowego francuskiego autora – pełna zagadek i zaskakujących wydarzeń. Wydawałoby się, że los się w końcu uśmiechnął do Matthew i Emmy, krzyżując ich ścieżki. A może tylko z nich zakpił?

Powieść bestsellerowego francuskiego autora – pełna zagadek i zaskakujących wydarzeń. Wydawałoby się, że los się w końcu uśmiechnął do Matthew i Emmy, krzyżując ich ścieżki. A może tylko z nich zakpił?

Ebook

Ponieważ Cię kochamPonieważ Cię kocham

Guillaume Musso

Bestseller jednego z najpopularniejszych francuskich pisarzy! 330 000 książek sprzedanych we Francji w 4 miesiące! Zagadkowe zniknięcie córki rujnuje życie Marka i Nicole. Pięć lat później dziewczynka odnajduje się w równie tajemniczy sposób...

Ponieważ Cię kocham Guillaume Musso Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 304 strony)

Bestseller jednego z najpopularniejszych francuskich pisarzy! 330 000 książek sprzedanych we Francji w 4 miesiące! Zagadkowe zniknięcie córki rujnuje życie Marka i Nicole. Pięć lat później dziewczynka odnajduje się w równie tajemniczy sposób...

Ebook

Kim byłbym bez ciebie?Kim byłbym bez ciebie?

Guillaume Musso

Od dachów Paryża po słoneczne San Francisco. Historia pierwszej miłości, która rozświetla całe życie. Kryminalna opowieść z pogranicza świata rzeczywistego i fantazji. Kolejna znakomita książka Guillaume Musso, autora niezapomnianego „Potem”.

Kim byłbym bez ciebie? Guillaume Musso Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 360 stron)

Od dachów Paryża po słoneczne San Francisco. Historia pierwszej miłości, która rozświetla całe życie. Kryminalna opowieść z pogranicza świata rzeczywistego i fantazji. Kolejna znakomita książka Guillaume Musso, autora niezapomnianego „Potem”.

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.