Tę listę stworzyliście sami, kupując w Publio. „Bestsellerowe e-booki 2019” to top 10 premier z kończącego się roku. Część znajdujących się na niej tytułów na pewno już znacie, ale inne może Was zainspirują do czytelniczych eksperymentów.

Święta Bożego Narodzenia to dobry czas, by nadrobić czytelnicze zaległości z 2019 roku. O ile nie spędzicie wszystkich wolnych chwil w kuchni albo przy stole. Ewentualnie na spacerze bądź szusując na nartach… Oczywiście żartujemy, bo wiemy, że dla wielu z Was Święta bez książki/czytnika w ręku się nie liczą. Tak jak dla nas. Gdybyście byli więc ciekawi (jesteście?), które z premier zasłużyły na tytuł „bestsellerowe e-booki 2019”, zerknijcie na top 10 sprzedaży w Publio.pl. I sprawdźcie, czy macie coś do nadrobienia.

„Kolejne 365 dni” kontra „Sodoma”

Taaak, to właśnie numer jeden i dwa na naszej liście „bestsellerowe e-booki” 2019. Zestawienie i książki równie kontrowersyjne, ale przynajmniej nie nudne 🙂 

Listę bestsellerowych e-booków 2019 r. otwiera zatem powieść „Kolejne 365 dni”, czyli trzeci tom cyklu autorki, która stała się „Mrozem polskiego romansu”. I to o wiele bardziej szokującym niż oryginalny Remigiusz Mróz. Nie można jednak zakwestionować faktu, że jej powieści erotyczne podbiły polski rynek książki. W Publio było tak samo – to właśnie „Kolejne 365 dni” kupowaliście w tym roku najchętniej. Fenomen Blanki Lipińskiej wciąż trwa, do kin wkrótce wejdzie film na podstawie jej książki, chętni mogą więc sprawdzić, o co tyle szumu 😉

Z kolei Frédéric Martel porusza w „Sodomie” bardzo trudne kwestie dotyczące współczesnego Kościoła katolickiego: homoseksualizm księży, tuszowanie skandali, hipokryzję tej instytucji i wiele innych. Temat reportażu zdecydowanie nie wpisuje się w świąteczny klimat. Skoro jednak książka Martela jest sprzedażowym numerem 2 w Publio, nie możemy jej pominąć w zestawieniu „bestsellerowe e-booki 2019”. Jeśli macie odwagę mierzyć się w święta z kontrowersyjnymi tematami albo lubicie dobrą literaturę faktu, to również nie zapominajcie o tym tytule.

Trzecią najchętniej kupowaną w 2019 roku pozycją było „Becoming” Michelle Obamy. Premiera książki, w której Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych uchyla rąbka tajemnicy, zapraszając czytelników m.in. do Białego Domu, stała się wydarzeniem na całym świecie. Nie zaskakuje więc wysokie miejsce tego tytułu.

Bestsellerowe e-booki 2019. A gdzie Mróz?

Zdziwilibyście się natomiast, gdyby wśród bestsellerowych e-booków 2019 r. zabrakło którejś z powieści Remigiusza Mroza, prawda? Na miejscu czwartym znalazły się aż dwa ostatnie tomy „Cyklu z Joanną Chyłką”: „Wyrok” i „Umorzenie”. Razem, bo w rankingu sprzedaży były jedna za drugą, a my chcemy dać szansę również mniej znanym nazwiskom. Chyłki i Zordona, a tym bardziej Remigiusza Mroza nie trzeba zaś nikomu przedstawiać. W obu częściach znajdziecie to, co kochacie w serii najbardziej: kryminalną intrygę, lekki styl i panią mecenas o niewyparzonym języku. Kto lubi serię, ten wie, a kto jeszcze nie czytał – tego odsyłamy jednak do tomu pierwszego, czyli do „Kasacji”. No chyba że wolicie zacząć od końca, to nie bronimy…

I niespodzianka…

Przynajmniej dla nas była to niespodzianka 🙂 Numerem pięć na liście „bestsellerowe e-booki 2019” jestKwantechizm, czyli klatka dla ludzi” Andrzeja Dragana. I nie, to nie thriller o psychopatycznym zabójcy przetrzymującym ludzi w klatkach 😉 Chociaż fizyka była szkolnym horrorem, czyż nie? Czwarte miejsce tego tytułu może więc nieco dziwić. Literatura popularnonaukowa przeżywa jednak obecnie odrodzenie, a książka z gatunku napisana przez tak nietuzinkową postać, jaką jest Andrzej Dragan, ma co najmniej jedną zaletę: nie nudzi. Do tego fizyka staje się dzięki niej trochę bardziej zrozumiała. Wielu z Was podjęło wyzwanie, by zapoznać się bliżej z kwantami. Może podejmą je kolejni?

Pesymizm od święta…

Podczas czytania tej książki Waszego organizmu raczej nie zaleje hormon szczęścia, przemyślicie jednak kilka kwestii dotyczących współczesnej Europy. Ginącej w dotychczas znanym kształcie. „Serotonina” Michela Houellebecqa jest niewątpliwie najsmutniejszą i w pewnym sensie najbardziej przerażającą książką z tego zestawienia. Pisarz jak zwykle pyta, dokąd zmierzamy, i jak zwykle udziela mało optymistycznej odpowiedzi. Lubicie go jednak czytać, skoro znalazł się na szóstym miejscu listy bestsellerowych e-booków 2019 roku. Święta, jak by nie było, czas refleksji, mogą być sprzyjającym momentem na taką lekturę.

…albo kryminały pod choinkę

Na dobrą rozrywkę też jednak warto znaleźć chwilę. Tu czytelniczą inspiracją mogą być miejsca od siódmego do dziesiątego z zestawienia „bestsellerowych e-booków 2019”. Zajęły je bowiem kolejno kryminały i thrillery: „Złota klatka” Camilli Läckberg, „Nóż” Jo Nesbø, „Ta, która musi umrzeć” Davida Lagercrantza oraz „Ukryty pokój” Jørna Liera Horsta. Jednym słowem, skandynawskie serie rządzą. I znane nazwiska. Bo jak powiedział inżynier Mamoń: „No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę” 😉 

Mały świąteczny bonus

Jedenastym „bestsellerowym e-bookiem 2019” w Publio jest „Czując”. Agnieszka Jucewicz przeprowadziła 17 rozmów z uznanymi psychologami i psychoterapeutami, pytając o najczęściej targające nami emocje – zarówno pozytywne, jak i negatywne. Czytając te wywiady, możemy zatrzymać się na chwilę w biegu, dowiedzieć się jak pielęgnować te pierwsze i radzić sobie z drugimi. Zwłaszcza w święta, kiedy spotykamy się z bliskimi.

 

Wśród premier z 2019 roku, te kupowaliście w Publio najczęściej. Gdybyśmy rozszerzyli listę o pozycje wydane w poprzednich latach, wśród bestsellerowych e-booków 2019 znalazłyby się również książki Olgi Tokarczuk czy nagrodzone Nike „Nie ma” Mariusza Szczygła. Możemy Wam więc pogratulować szerokich horyzontów czytelniczych 🙂 . Być może Wasze wybory będą inspiracją dla innych.

Tagi: , , , , , , , ,