Darmowe e-booki przeczytasz na telefonie, w komputerze i na czytniku; pobierzesz je na swoje urządzenie lub skorzystasz z aplikacji. Polecamy dziesięć tytułów najchętniej wybieranych przez naszych klientów.

Lockout spowodowany pandemią koronawirusa przekonał wiele osób do e-czytania – w końcu e-booki pobiera się bez wychodzenia z domu i bez kontaktu z innymi ludźmi, np. kurierem. Za niektóre nie trzeba nawet płacić. W sieci znajduje się wiele fragmentów promujących książki, czasem są to nawet całe opowiadania lub minipowieści, dzięki którym zajrzymy na chwilę do świata wykreowanego przez autora – może nam się spodoba, a może nie. Warto jednak spróbować.

Internet to również wiele serwisów typu chomikuj.pl z nielegalnymi darmowymi książkami w PDF-ie (nie ma się co oszukiwać), my jednak polecamy darmowe e-booki raczej z legalnych źródeł 😉 I to nie tylko dlatego że są to legalne wersje książek (autorowi będzie zapewne miło, gdy zapłacimy za jego pracę). Takie książki są po prostu lepiej przygotowane, a co za tym idzie – dużo wygodniejsze do czytania (no i bez mnóstwa błędów powstałych podczas kopiowania). Darmowe e-booki w formatach innych niż PDF – przede wszystkim w mobi i ePUB – dają bowiem możliwość powiększania i zmniejszania tekstu czy zaznaczania fragmentów.

Tym z Was, którzy są ciekawi, jak to wygląda, polecamy 10 e-booków za darmo najczęściej wybieranych przez naszych klientów.

 

Darmowe ebooki w Publio – top 10 naszych klientów

Blondynka, niebieskie oczy

Opowiadanie kryminalne Karin Slaughter, specjalistki od literatury suspensu i autorki wielu międzynarodowych bestsellerów takich jak „Ziminy strach”, „Piętno”, „Upadek”.

„Blondynka, niebieskie oczy” to wyjątkowy prequel powieści „Moje śliczne”. 19-letnia Julia ma przed sobą całe życie… a może jednak nie. Dziewczyna znika bowiem w niewyjaśnionych okolicznościach.

darmowe_e-booki

Zobacz darmowy e-book “Blondynka, niebieskie oczy”>>

Szepty zgładzonych

Jeśli jesteście wielbicielami postapokaliptycznego uniwersum wykreowanego przez Dmitrija Glukhovsky’ego w cyklu rozpoczętym powieścią „Metro 2033” albo po prostu lubicie mocną fantastykę, to może być coś dla Was. „Szepty zgładzonych” to darmowy zbiór trzynastu opowiadań polskich fanów serii.

darmowe e-booki

Zobacz darmowy e-book “Szepty zgładzonych”>>

Koniec drogi

I znowu coś dla fanów Dmitrija Glukhovsky’ego – opowiadanie w klimacie kultowej „Drogi” Cormaca McCarthy’ego. Sam autor napisał o nim tak: „Opowiadanie «Koniec drogi» napisałem w 2006 roku przy wtórze pocisków Hezbollahu, kiedy byłem korespondentem rosyjskiej telewizji w izraelskim mieście Kirjat Szemona. Z tamtej perspektywy nuklearny koniec świata, na który prędzej czy później sami się skażemy, wydawał się bardzo prawdopodobny”.

darmowe e-booki

Zobacz darmowy e-book “Koniec drogi”>>

Islandia

Jeden z nieturystycznych przewodników Krytyki Politycznej (obok „Islandii” znajdziecie jeszcze darmowe e-booki „Norwegia” i „Szwecja”). Nie znajdziecie w nim turystycznych tras, ale jeśli szukacie ciekawych informacji o tym jakże innym od naszego kraju – to jest to. Autorzy skupili się na kulturze i polityce wyspy oraz niecodziennych zwyczajach Islandczyków.

darmowe e-booki

Zobacz darmowe e-booki z serii “Przewodnik Nieturystyczny” >>

Angielski. E-fiszki

Mamy do pobrania również darmowe e-booki do nauki języka angielskiego. Ten jest zestawem fiszek gotowym do pobrania na telefon, tablet lub komputer. Na każdej stronie znajduje się karta z grafiką oraz słówkami do nauki.

darmowe e-booki

Zobacz darmowy e-book “Angielski. E-fiszki”>>

Senność

Opowiadanie z tomu „Senność”, za który Jakub Małecki był nominowany do Nagrody Literackiej „Nike”.

„Mapy i słowa. Niby osobne historie, a jednak wiele punktów wspólnych. Jakub Małecki nie zawodzi, «Ślady» to dowód na to, że «Dygot» nie był przypadkiem…” – Michał Nogaś, Program III Polskiego Radia

ebooki za darmo

Zobacz darmowy e-book “Senność” >>

Królestwo i jego cienie

Opowiadanie z oryginalnego świata stworzonego przez Agnieszkę Hałas w cyklu fantasy „Teatr Węży”. Darmowy e-book zawiera również fragment powieści „Dwie karty” rozpoczynającej serię.

Autorka zaprasza do rzeczywistości, w której walczą ze sobą srebrni i czarni magowie, a obok ludzi żyją homunkulusy, żywiołaki i chowańce…


ebooki za darmo

Zobacz darmowy e-book Królestwo i jego cienie” >>

Odcienie miłości

W darmowym e-booku znajdziecie dziesięć nagrodzonych w Konkursie Walentynkowym organizowanym przez Wydawnictwo Psychoskok i portal Autorzy365.pl, a w nich dziesięć różnych odcieni miłości.

e-booki za darmo

Zobacz darmowy e-book “Odcienie miłości” >>

Sklepy cynamonowe

W Publio znajdziecie również darmowe e-booki z lekturami szkolnymi, m.in. słynne „Sklepy cynamonowe” Brunona Schulza, jednego z najoryginalniejszych i najbardziej tajemniczych polskich pisarzy międzywojnia.

„Sklepy cynamonowe” to zbiór opowiadań na granicy snu i jawy, fantasmagoryczny obraz dorastania w kresowym Drohobyczu.

e-booki za darmo

Zobacz e-book “Sklepy cynamonowe” za darmo >>

Parch

Opowiadanie ze świata „Dopóki nie zgasną gwiazdy” Piotra Patykiewicza. Skutą lodem planetę przemierzają ludzie dotknięci dziwną chorobą. Nikt nie chce mieć z nimi do czynienia, a jedynym miejscem, w którym mogą odnaleźć spokój, jest Cienista Kotlina.

e-booki za darmo

Zobacz darmowy e-book “Parch” >>

Na liście znalazło się tylko 10 najpopularniejszych tytułów. Wszystkie darmowe e-booki, audiobooki i e-prasę dostępne w Publio.pl znajdziecie zaś pod linkiem poniżej:

Darmowe e-booki, audiobooki i e-prasa >>

Tagi: ,