Jakie były najbardziej interesujące premiery tego miesiąca? W pierwszej trójce najchętniej kupowanych obecnie książek są tytuły: „Prezes i Spółki”, „Punkt zero” i „Przekręt”. Poniżej przedstawiamy bliżej pięć tytułów, które już można uznać za bestsellery czerwca 2020.

 

„Prezes i Spółki. Imperium Jarosława Kaczyńskiego” Agata Kondzińska, Iwona Szpala

Dwie dziennikarki „Gazety Wyborczej” śledzą w swojej książce krok po kroku, w jaki sposób Jarosław Kaczyński budował swoje imperium. Książka „Prezes i Spółki” to jednak nie biografia najbardziej wpływowego obecnie polskiego polityka, a reportaż pokazujący całe środowisko Prawa i Sprawiedliwości – to jak uprawia się w nim politykę i prowadzi biznesy.

Na czym polega sukces partii Jarosława Kaczyńskiego? Jak dużo można ugrać na zwalczaniu politycznych oponentów? I jak często przecinają się ścieżki polityki i biznesu? Iwona Szpala i Agata Kondzińska piszą o wszystkim, czego nie zobaczymy w telewizji publicznej, i przypominają tematy, które od lat są konsekwentnie zamiatane pod dywan przez partię rządzącą Polską.

E-book “Prezes i Spółki” jest obecnie dostępny tylko w Publio.pl.

bestsellery czerwca 2020 Prezes i Spółki

Zobacz e-book “Prezes i Spółki” >>

„Punkt zero” Thomas Enger, Jørn Lier Horst

Pisarskie kooperacje są teraz w modzie. I często przynoszą niezłe efekty. Co więc powstało z połączenia sił dwóch autorów skandynawskich bestsellerów kryminalnych?

Była lekkoatletka Sonja Nordstrøm znika w zagadkowych okolicznościach – w jej domu są widoczne ślady walki, a na telewizorze został przyczepiony numer startowy „1”. Śledztwo w sprawie zaginięcia prowadzi inspektor Alexander Blix wspomagany przez znaną blogerkę Emmę Ramm, która przypadkiem zostaje zamieszana w sprawę.

Szybko staje się jasne, że to dopiero początek serii zbrodni…

bestsellery czerwca 2020 Punkt zero

Zobacz e-book “Punkt zero” >>

„Przekręt” Paulina Świst

Trzeci tom serii „Karuzela”, w której autorka z powodzeniem łączy kryminalno-sensacyjne intrygi ze śmiałą erotyką, to powrót bardzo dobrze znanych bohaterów.

„Orzeł” nie miał szczęścia i został zatrzymany, Olce nie pozostaje więc nic innego niż prosić o pomoc prokuratora Zimnickiego. Ale w życiu nie ma nic za darmo… Orłowski musi więc zostać świadkiem koronnym, co oczywiście nie budzi jego zachwytu.

Paulina Świst ma już duże grono wiernych fanów, nic więc w tym dziwnego, że jej najnowszy kryminał szybko wspiął się na początek listy „bestsellery czerwca 2020”.

Przekręt

Zobacz e-book i audiobook “Przekręt” >>

„Niepewność” Agnieszka Jucewicz, Tomasz Kwaśniewski

W czasie epidemii koronawirusa niepewność, co czeka nas jutro, stała się jeszcze bardziej dojmująca. Jak odnaleźć w sobie nadzieję, pielęgnować relacje z najbliższymi, nie dać się samotności i nie być sparaliżowanym przez lęk przed śmiercią? W tym trudnym czasie coraz wiecej osób poszukuje odpowiedzi na te pytania. Dziennikarze Agnieszka Jucewicz i Tomasz Kwaśniewski postanowili więc zapytać o kwestie fundamentalne psychologów, psychoterapeutów i filozofów, m.in. Bogdana de Barbaro, Bartłomieja Dobroczyńskiego, Danutę Golec i Andrzeja Ledera.

Niepewność ebook

Zobacz e-book “Niepewność” >>

„Poufne” Mikołaj Grynberg

Pisarz i fotograf Mikołaj Grynberg ma już w dorobku kilka znakomitych książek, w których mierzy się z tematem Zagłady. „Poufne” to zaś opowieść o żydowskiej rodzinie, która trwa na przekór… losowi? Historii? O tym, jak życie toczy się do przodu, mimo przeszłości, która jest stale obecna, choć niewypowiedziana.

Osobista proza na najwyższym poziomie.

Poufne e-book

Zobacz e-book “Poufne” >>

Tagi: , , , ,