W sieci jest mnóstwo stron, na których znajdziesz tanie e-booki lub e-booki za darmo, ale niestety nie zawsze są to legalne wersje książek. Dla tych z Was, którzy szukają czegoś do poczytania, co równocześnie nie uderzy ich mocno po kieszeni, przygotowaliśmy listę e-booków w cenie do 10 zł.

 

Na wagę złota

Jeśli poszukujecie czegoś z gatunku „e-booki tanie i dobre” 😉 Opowiadanie, w którym swoje siły łączą mistrzowie thrillera – Karin Slaughter i Lee Child. A co by było, gdyby… Will Trent i Jack Reacher wystąpili w jednej książce? Will Trent szuka winnego morderstwa popełnionego ponad dwadzieścia lat temu. Główny podejrzany to Jack Reacher. W tym samym czasie Reacher jest zajęty niebezpieczną misją…

tanie e-booki

Zobacz e-book “Na wagę złota” >>

Gdybym miała brata, Jeszcze może załopotać, Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami

Opowiadania z bestsellerowego zbioru „Opowieści z meekhańskiego pogranicza” autorstwa Roberta M. Wegnera, który cyklem o świecie Meekhanu zapewnił sobie trwałą pozycję wśród najlepszych polskich pisarzy fantasy. Znajdziecie tu najtwardszych wojowników, pojedynki, wojny, intrygi i magię, czyli wszystko, co najlepsze w gatunku.

Być może te tanie e-booki sprawią, że sięgniecie po cały cykl autora…

tanie e-booki

Zobacz opowiadania Roberta. M. Wegnera >> 

 

W czasach epidemii

Paolo Giordano, włoski fizyk i pisarz, w sposób przystępny, choć oparty na naukowych podstawach, opowiada o pandemii Covid-19: jak wpływa na naszą teraźniejszość i jak zmieni naszą przyszłość. Dodatkowo pokazuje, co znaczy obecny kryzys w kontekście ekologicznym, gospodarczym i społecznym czy psychologicznym.

tanie e-booki

Zobacz e-book “W czasach epidemii” >>

Opowiadania Jacka Dukaja

Począwszy od słynnej, przeniesionej na ekran „Katedry”, skończywszy na nagrodzonym Srebrnym Globem „Sercu mroku”. Jacek Dukaj jest chyba najbardziej znanym i docenianym z obecnych twórców polskiej fantastyki. Tak w Polsce, jak i za granicą. Jeśli jeszcze nie czytaliście jego powieści – monumentalnych – możecie zacząć od krótszych opowiadań. Zwłaszcza że są to naprawdę tanie e-booki.

tanie e-booki

Zobacz opowiadania Jacka Dukaja >>

Blask

Opowiadanie, które jest prequelem powieści „Małe wielkie rzeczy”. Ruth Brooks to bardzo zdolna dziewczyna, ale w elitarnej nowojorskiej szkole i tak nikt nie traktuje jej poważnie. A wszystko przez kolor skóry… Ta historia jest wstępem do niezwykle aktualnej w dzisiejszych czasach powieści, uważanej za jedną z najważniejszych w bogatym dorobku Jodi Picoult.

obyczajowe dla kobiet

Zobacz e-book “Blask” >>

Opowiadania Alice Munro

Opowiadania laureatki Literackiej Nagrody Nobla, docenianej zwłaszcza za krótkie formy prozatorskie, z trzech zbiorów: „Za kogo ty się uważasz?”, „Miłość dobrej kobiety” oraz „Dziewczęta i kobiety”. Przystępne, napisane z elegancją i prostotą historie dotykające najważniejszych ludzkich spraw.

Nagroda Nobla

Zobacz opowiadania Alice Munro >>

Serce jak lód

Opowiadanie autorki bestsellerowych thrillerów. Pam jest gotowa przebaczyć byłem mężowi, choć ten przez lata ją zdradzał. Na jego wezwanie jedzie do Kalifornii, by towarzyszyć mu ostatnich chwilach życia. Jednak nic nie idzie po jej myśli. A po myśli Johna tym bardziej…

tanie e-booki kryminał

Zobacz e-book “Serce jak lód” >>

Powieści i opowiadania o Sherlocku Holmesie

Tanie e-booki z najbardziej znanymi historiami z Sherlockiem Holmesem w roli głównej: „Piec Baskerville’ów”, „Studium w szkarłacie”, „Znak czterech”… Aż po opowiadania ze zbioru „Powrót Sherlocka Holmesa”, w którym to został przez autora cudem przywrócony do życia. Na życzenie czytelników zresztą.

Klasyczne zagadki kryminalne, których rozwiązywanie jest dziś równie wciągające jak sto lat temu.

pies baskerville'ów tanio

Zobacz e-booki z Sherlockiem Holmesem >>

Damy wielkiego ekranu

Sylwetki największych gwiazd kina i zarazem zbiór opowieści o złotej erze Hollywood. W e-booku przywołane zostały takie aktorki jak: Audrey Hepburn, Grace Kelly, Elizabeth Taylor, Marilyn Monroe, największe wytwórnie filmowe i skandale z lat 50.

książki o aktorkach

Zobacz e-book “Damy wielkiego ekranu” >>

Polityka Becka

Klasyka polskiej publicystki – wciąż interesująca dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o II Rzeczpospolitej. W „Polityce Becka” Cat-Mackiewicz krytykuje politykę prowadzoną przez ostatniego przedwojennego ministra spraw zagranicznych.

Książka pełna mniej znanych faktów i ciekawych anegdot.

Beck

Zobacz e-book “Polityka Becka” >>

Demon ruchu

Również klasyka literatury, ale zupełnie innego rodzaju. Stefan Grabiński był polskim mistrzem grozy, prekursorem gatunku, który przełamywał schematy. W jego opowiadaniach straszy bowiem nie w zapomnianych przez Boga i ludzi miejscach, a najnowszych – jak na tamte czasy zdobyczach techniki – takich jak pociągi.

horror tani e-book

Zobacz e-book “Demon ruchu” >>

Opowiadania erotyczne Alexandry Södergran

Tanie e-booki i audiobooki dla tych, którzy szukają mocniejszych erotycznych wrażeń. Nie ma tu tematów tabu, jest za to dużo namiętności i pożądania.

erotyka e-booki

Zobacz opowiadania Alexandry Södergran >>

Szaławiła

Oda Kręciszewska kupuje dom w lesie. Prawdopodobnie z nadprzyrodzonymi współlokatorami… Opowiadanie nagrodzone Zajdlem. Dla tych, którzy Martę Kisiel znają, lubią i chcą wiedzieć, co działo się z Lichotką pomiędzy „Dożywociem” a „Siłą niższą”. I dla tych, którzy chcą zobaczyć, czy książki autorki przypadną im do gustu.

fantastyka

Zobacz e-book “Szaławiła” >>

Jądro ciemności

Słynna opowieść pokazująca najgorsze z oblicz kolonializmu. I lektura szkolna zarazem, w której zostały wyróżnione najważniejsze cytaty. W publikacji znalazło się również streszczenie.

Powolny rejs po rzece Kongo w poszukiwaniu agenta Kurtza zmienia się w podróż do granicy człowieczeństwa… Ta niewielkich rozmiarów książka stała się inspiracją do nakręcenia „Czasu apokalipsy” Francisa Forda Coppoli.

Jądro ciemności tanio do pobrania

Zobacz e-book “Jądro ciemności” >>

Harlequiny

Ponad tysiąc e-booków z najbardziej znanej serii romansów, podzielonej na takie cykle tematyczne jak „Światowe Życie”, „Medical”, „Gorący Romans”.

Tanie e-booki z mnóstwem miłosnych historii.

romans tanie e-booki

Zobacz serię harlequinów >>

Fantastycznie nieobliczalni

Opowiadania autorów publikujących w wydawnictwie Sine Qua Non. Wśród nich znalazły się znane nazwiska takie jak: Aneta Jadowska, Jakub Małecki, Jakub Ćwiek, Jacek Łukawski czy dobrze zapowiadające się: Aleksandra Radlak i Karolina Fedyk.

fantastyka e-booki

Zobacz e-book “Fantastycznie nieobliczalni” >>

Opowiadania kryminalne Ludwika Mariana Kurnatowskiego

Klasyka kryminalnych opowieści, w dodatku oparta w znacznej mierze na prawdziwych sprawach, które prowadził autor – urzędnik Policji Państwowej. Jedno z nich, „Krwawa noc w Skolimowie”, dotyczy bardzo głośnej zbrodni popełnionej w czasach II Rzeczpospolitej.

kryminał klasyka

Zobacz opowiadania L. M. Kurnatowskiego >>

Wielcy zapomniani Dwudziestolecia

Trzy tanie e-booki z mnóstwem informacji na temat wybitnych, choć nieco już zapomnianych – niesłusznie – przedstawicieli dwudziestolecia międzywojennego.

Znajdują się w niej sylwetki: Stefana Grabińskiego, Alfreda Tarskiego, Zuli Pogorzelskiej, Aleksandra Wata, Wacława Kuchara, Stefana Wiecheckiego, Leona Chwistka i wielu innych przedstawicieli nauki, sztuki, literatury i sportu.

dwudziestolecie

Zobacz serię “Wielcy Zapomniani Dwudziestolecia” >>

Tagi: , , , , , , ,