Są wakacje, jest nowa powieść z serii „Verlaque i Bonnet na Tropie”! „Morderstwo na Île Sordou” to już czwarty tom popularnego kryminalnego cyklu M. L. Longworth.

Urlop sędziego Verlaque’a i Marine Bonnet na rajskiej wyspie u wybrzeży Marsylii okazuje się nie tak doskonały, jak się zapowiadał. Świeżo odrestaurowany hotel jest piękny, obsługa znakomita, a jedzenie (które w tym cyklu jest równie ważne jak zbrodnia 😉 ) doskonałe. Tylko między gośćmi i pracownikami rodzi się zagadkowe napięcie…

Oprócz Verlaque’a i Bonnet na wyspie znajduje się jeszcze tylko kilka osób: Sylvie, najlepsza przyjaciółka Marine, gwiazdor filmowy, który dni sławy ma już za sobą, z żoną i pasierbem, dwoje amerykańskich turystów w słusznym wieku, nauczyciel na emeryturze i małżeństwo w kryzysie. Jedno z nich zginie… Ale kto, dlaczego i czy na tym na pewno morderca zakończy swoją działalność na wyspie? Do tego internet słabo działa, telefony komórkowe nie mają zasięgu, a na morzu zaczyna się sztorm.

Czwarty tom serii „Verlaque i Bonnet na Tropie”, „Morderstwo na Île Sordou”, to wakacyjny kryminał w stylu Agathy Christie, ale w o wiele bardziej słonecznej scenerii. Powieść można czytać w oderwaniu od poprzednich tomów, ale tym z Was, którzy lubią poznawać serie po kolei, przedstawiamy krótkie streszczenie poprzednich tomów (oczywiście bez zdradzania, kto zabił).

 

Verlaque i Bonnet na tropie - Morderstwo na Ile Sordou

Zobacz e-book “Morderstwo na Île Sordou” >>

Poprzednio w serii „Verlaque i Bonnet na Tropie”:

Tom 1 : „Śmierć w Château Bremont”

Pierwszy tom serii rozgrywającej się głównie w pełnym zabytków Aix-en-Provence.

Przyjaciel z dzieciństwa profesor prawa Marine Bonnet wypada z okna. Czy był to przypadek, czy ktoś jednak pomógł zginąć Étienne’owi de Bremont? Sędzia Verlaque skłania się coraz bardziej ku drugiej z możliwości. Prowadząc śledztwo, jest zaś pod coraz większym urokiem Marine, która mu pomaga.

 

Varlaque i Bonnet na tropie

Zobacz e-book “Śmierć w Château Bremont” >>

Tom 2: „Morderstwo przy rue Dumas”

Dziekan Wydziału Teologii na Uniwersytecie w Aix-en-Provence ginie we własnym gabinecie. Czy jego nagła śmierć ma coś wspólnego z tym, że wkrótce miał wskazać swojego następcę? Ten bowiem zamieszkałby w apartamencie w XVII-wiecznej rezydencji. A może chodzi o prestiżowe stypendium i jego potencjalnego zdobywcę? Podejrzenia padają na studentów i nauczycieli najbardziej związanych z dziekanem.

W śledztwie sędziemu Verlaque’owi pomaga również związana z wydziałem matka Marine Bonnet.

 

Verlaque i Bonnet na tropie

Zobacz e-book “Morderstwo przy rue Dumas” >>

Tom 3: „Morderstwo w winnicy”

Czy dla właściciela winnicy może być coś gorszego niż kradzież jego najlepszych, bezcennych i gromadzonych przez pokolenia butelek wina? Chyba tylko znalezienie martwej kobiety w jego winnicy…

Sędzia Verlaque i Marine Bonnet muszą dowiedzieć się, co wiąże te dwie sprawy i czy Olivier Bonnard i jego rodzina rzeczywiście są tylko ofiarami, a nie sprawcami tych zagadkowych wydarzeń.

 

Verlaque i Bonnet na tropie

Zobacz e-book “Morderstwo w winnicy” >>

Mimo że M.L. Longworth nie jest rodowitą Francuzką, od lat mieszka w Aix-en-Provence i znakomicie czuje klimat Prowansji, co widać w książkach z serii „Verlaque i Bonnet na Tropie”, które w równym stopniu przyciągają kryminalnymi intrygami, co radością życia charakterystyczną dla południa Europy. Jeśli więc poszukujecie dobrej lektury na wakacje, polecamy spróbować.

Tagi: ,