Już 15 lipca premierę ma nowa książka Remigiusza Mroza „Osiedle RZNiW”. Czy najpopularniejszy polski autor pokaże w tej powieści zupełnie nowe oblicze? Czy jednak niekoniecznie? „Osiedle RZNiW” to – jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić – kryminał, jednak tym razem z hip-hopem i jego charakterystyczną subkulturą w tle.

 

Hip-hopowa subkultura wczesnych lat dwutysięcznych i dwoje nastolatków jako główni bohaterzy. A do tego kryminalna intryga.

On: Deso. Mieszka na 12. piętrze bloku stojącego na mało bezpiecznym osiedlu RZNiW, bez rodziców. Pieniądze widuje tylko od czasu do czasu.

Ona: Żaba. Dobra uczennica.

Jeden SMS, którego Deso otrzymuje z nieznanego numeru, zmieni życie ich obojga. „Boję się. Chyba ktoś za mną idzie” pisze nadawca. Kolejnego dnia okazuje się, że jedna z jego klasowych koleżanek zniknęła. Czy napisała specjalnie do niego, czy był to czysty przypadek? Co się wydarzyło? Chłopak zaczyna poszukiwać odpowiedzi na te pytania…

Osiedle RZNiW Mróz

Zobacz e-book “Osiedle RZNiW” >>

Nowa książka Remigiusza Mroza zostanie pokazana również… na muralu, który powstaje w Opolu przy ul. Oleskiej 1. Miasto, w którym urodził się autor, we współpracy z Wydawnictwem Poznańskim postanowiło w ten sposób uhonorować popularnego pisarza.

Mróz będzie widoczny na muralu przez dwa lata, jednak okładki jego książek będą się zmieniać – „Osiedle RZNiW” zostanie zastąpione przez kolejne nowości wydawane w tym czasie przez autora w Wydawnictwie Poznańskim.

Tagi: , ,