W tym roku podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie mieliście szansę wygrać aż 8 czytników PocketBook Touch Lux 4, a także 52 bony na zakupy w naszym sklepie oraz torby z logo marki PocketBook! Poniżej zamieszczamy nagrodzone wypowiedzi.

  1. Lista zwycięzców z konkursu organizowanego na stoisku Publio

Pytanie konkursowe: Wyobraź sobie miejsce, w którym nie możesz czytać książek papierowych, tylko w formie elektronicznej. Co to za miejsce?

Czytniki PocketBook Touch Lux 4, torbę z logo marki Pocketbook oraz 4 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto otrzymują:

Michał Kitliński

Kiedy urodzi się dziecko i wychodzisz po raz trzysta osiemdziesiąty piąty raz na space Zapisz i wyjdź r. Stwierdzasz, że znasz wokół już każdy kwiatek, kamień i drzewo i wtedy pojawia się myśl… trzeba jakoś wykorzystać ten czas. Wystarczy tylko przypiąć do ramy wózka czytnik i każdy spacer staje się drogą do przygody. Przetestowane, sprawdzone, niestety w papierowych książkach ciężko przewracać strony, kierując wózkiem.

Anna Skoczylas

Jest to Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Z powodu ograniczonego miejsca nie byłabym w stanie wziąć wszystkich książek, które by mnie interesowały, a nawet po ich przeczytaniu nie miałabym dostępu do nowych. Poza tym, kto wie, czy takowa papierowa książka nie rozpadłaby się z powodu braku grawitacji.

Wojciech Łanda

Gdy się siedzi w ciemnej szafie,

W kocach, futrach, płaszczach,

Lepiej nie mieć nic z papieru,

A już książek zwłaszcza.

 

Bo się może łatwo zdarzyć

(Badania nie kłamią),

Że wylezą głodne mole

I Książeczkę wszamią.

 

Więc jeżeli tkwić już w szafie,

Przyda się nauka:

Nie brać książek do czytania,

Ale PocketBooka!

 

Anna Kastelik

Poddana terraformacji powierzchnia Wenus. Padające tu amoniakalne deszcze rozpuszczają papier w parę sekund. Znacznie bliższe planecie słońce rozpala nawet twarde okładki. Transport z ziemi jest na tyle drogi, że przewozi się tylko niezbędne rzeczy: leki, chemikalia, florę i faunę, układy scalone, części mechaniczne. Wszystkie książki i instrukcje są wysyłane w wersji elektronicznej. Na stacji wenusjańskiej im. Lema używane są tylko czytniki, a Mickiewiczowskie strofy mają szczególne brzmienie: „Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu”.

Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo.

Regulamin konkursu

2. Lista zwycięzców z konkursu organizowanego na fanpage’u Publio na Facebooku.

Zwycięzcy I dnia targów

Pytanie konkursowe: Co najbardziej pociąga Cię w idei czytania na czytniku?

I miejsce –  Piotr Mrozek

Nagroda: czytnik PocketBook Touch Lux 4 w kolorze szmaragdowym, torba z logo marki PocketBook oraz 4 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto.

Idea czytania stanowi sens codzienności! Gdyby nie książki świat byłby szary, smutny i bez nadziei na coś niezwykłego. Kiedyś książka w ręce, zaczytana i ukochana. Zniszczona bo w różnych miejscach noszona. Teraz w XXI w. można trochę inaczej! Nadal książka/książki ze mną ale w ilości ograniczonej tylko pojemnością czytnika, mogę (bo lubię – czytać kilka naraz) zmieniać perspektywę i otoczenia literackie – zmieniać książki jadąc pociągiem, tramwajem bez konieczności posiadania „nadbagażu”. I to jest super. Ale to nie tylko to – jest jedna rzecz nie do powtórzenia w „realu papierowym” – czytasz świetną książkę i nagle czujesz to niepowtarzalne przekonanie, że już to gdzieś wystąpiło, znasz to zdanie, tę idę, myśl – przypominasz sobie i nagle jest – już wiesz gdzie to było – zapisujesz miejsce gdzie jesteś teraz i sięgasz do fragmentu książki o której myślisz i gdzie byłeś wcześniej. Odnajdujesz fragment i już jesteś pewien, że świat literatury jest tym miejscem gdzie czujesz się wspaniale. To jest dla mnie najbardziej pociągające w idea czytania na czytniku i przewyższa wszystko – możliwość sięgania po więcej i brak ograniczeń w podróży po świecie literatury.

Miejsce II – Milena Ostrowska
Nagroda: 3 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto.

Mam wrażenie, że odkąd zostałam mamą, mam za mało rąk. Jedną trzymam dziecko, drugą… przeróżnie piszę na komputerze, przyprawiam obiad, myję zęby, podlewam kwiaty… Do przewracania stron w papierowej książki i trzymania jej potrzebne są dwie ręce. Przez to ogromna liczba matek jest pozbawiona dobroczynnego wpływu literatury. Efekt? Madki bombelków. A rozwiązanie jest tak proste! Czytnik, który można obsługiwać jedną ręką, gdy druga buja wózek, mizia zasypiające – wreszcie! – maleństwo, albo milionowy raz potrząsa grzechotką. Baaardzo mnie pociąga taka wizja oderwania, najlepiej dostępna dla każdej młodej mamy . Pozdrawiam!

Miejsce III –  Ewa Maciejewska
Nagroda: 2 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto

“Nie czytaj w ciemności”, “włącz światło”, “pogorszy Ci się wzrok” – któż z nas – czytających przy słabym oświetleniu nie słyszał tych słów? Ja nie znam takich osób. Lubię czytać wieczorami i nocą jednak ciągle słyszałam zwroty “dbaj o oczy, dbaj o oczy, o oczy, o oczy…” i miałam DOŚĆ. Zamieniłam tradycyjne książki na e-booki i mój wzrok jest bezpieczny. Już nie martwię się o zdrowie “narzędzia czytającego”. Czytniki pozwalają na czytanie książek za dnia, jak i w środku nocy (i to bez włączonej lampki nocnej). To wszystko dzięki doświetlaniu ekranu. Źródło światła nie świeci prosto w oczy, co znacząco poprawia komfort czytania. Już nie martwię się, że czytając przy słabym świetle pogorszy się wzrok. To zasługa czytnika.

Zwycięzcy II dnia targów

Pytanie konkursowe: Czy masz swój własny rytuał związany z czytaniem książek?

I miejsce –  Marta Gawrońska

Nagroda: czytnik PocketBook Touch Lux 4 w kolorze szmaragdowym, torba z logo marki PocketBook oraz 4 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto.

Trudno o rytuały, gdy ma się w domu półtoraroczną córeczkę, która jest na etapie jedzenia wszystkiego, łącznie z mydłem i moimi kredkami do oczu, czterdziestoletniego mężczyznę, który co chwila pyta: ” nie wiesz, gdzie leżą moje skarpety”, ” gdzie trzymamy kieliszki”, “skąd mam wziąć zapas papieru taletowego” i niemal dziesiecioletniego psa, który szczeka na wiatr za oknem lub spadające liście.  No nie ma spokoju! Na szczęście są noce. A w zasadzie późne wieczory. To taka godzina w ciągu dnia, gdy facet dostanie swój papier toaletowy, pies się uspokoi (no chyba że znów wieje), a dziecko śpi i mam święty spokój. Biorę kąpiel, zaparzam zieloną herbatę, nakładam maseczkę nawilżającą, rozkładam na łóżku poduszkę elektryczną (nie mylić z krzesłem) zapewniajacą mi przyjemne ciepełko i łapię za książkę. Czytam około godziny dziennie, bo na tyle wystarczy mi baterii e moim organizmie, ale to godzina naprawdę relaskująca.

Miejsce II – Sławomir Łukasiewicz
Nagroda: 3 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto.

Tak, sądzę, że można to nazwać rytuałem. Zaczyna się od śniadania, a kończy kolacją, po drodze jeszcze drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Zaczęło się dawno w XX wieku, od lektury Przeglądu Sportowego, zawsze od deski do deski przy deserze. Nie mogłem od nikogo pożyczać książek, bo oddawałem upaćkane buraczkami, pomidorem albo czekoladą, szczególnie że to ostatnie mogło się komuś źle kojarzyć, a umówmy się, każdy przecież wie, że w świątyni dumania czyta się najlepiej. Teraz staram się być bardziej uważny, wiadomo, zalanie Czytnika kawą zbożową może się dla niego źle skończyć. Nie umiem jeść bez czytania, no zupełnie nie wchodzi i nie smakuje. Trudne są spotkania rodzinne przy stole, biesiadnicy wtedy też nie czytają, czy myślą w tym momencie o tym samym co ja?

Miejsce III –   Paulina Andryańczyk
Nagroda: 2 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto

Moim zwyczajem jest czytanie w podróży, brzmi zwyczajnie, ale to naprawdę czas kiedy mogę czytać. Zazwyczaj ustawiam budzik przed stacją docelową bo kiedyś przejechałam swoją stacje.  Na dłuższe podróże zawsze z czytnikiem zabieram termos z herbatą. Lubię, gdy ktoś próbuje patrzyć w mój czytnik, nawiązuje wtedy relacje z taką osobą i zazwyczaj się okazuje, że tak poznaje ludzi, których zarażam czytaniem! Rytuałem jest również u mnie robienie zdjęć z czytnikiem. Lubię uchwycać momenty, gdzie czytam. Tworzę kompozycje i później wracam do tych zdjęć.

Zwycięzcy III dnia targów

Pytanie konkursowe: Ile książek udało Ci się już przeczytać w tym roku? Która spodobała Ci się najbardziej?

I miejsce –  Katarzyna Tomaszewska

Nagroda: czytnik PocketBook Touch Lux 4 w kolorze szmaragdowym, torba z logo marki PocketBook oraz 4 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto.

Ja ostatnio przeczytałam niezliczoną ilość książek dla dzieci. Czytam nie sama, ale z Albercikiem i Tymonkiem, moimi synkami. Czekam aż chłopcy pośród setek odkryją swój numer “jeden”, który będzie im towarzyszył już do końca życia, bo tak jest z tymi ukochanymi książkami. Listopad nadchodzi, a my zaczytujemy się w przygodach Mortynki, Barbary Cantini. Książka ta z książek przeczytanych tej jesieni podoba nam się najbardziej. Ma ona piękne ilustracje, napisana została z humorem, ma ciekawą fabułę i to coś, co sprawia, że niezwyczajni bohaterowie stają się tacy bliscy i zarazem jednak zwyczajni. Obiecałam chłopcom, że w zimie napiszę i dla nich bajkę, będzie to bajka szczególna, bo napisana przez ich mamę. Pewnie będzie z cyklu “bajki do szuflady”, ale myślę, że kiedyś wrócą do niej z sentymentem. Poczują wtedy w serduszkach to coś, co czuję ja, kiedy czytam wpis do pamiętnika uczyniony ręką babci.

Miejsce II – Anna Bednarek
Nagroda: 3 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto.

W tym roku przeczytałam 12 książek… Tak. Po wpisach innych osób, widzę że – Mało. Bardzo mało. Ale czas i multum zawodowo-rodzinnych obowiązków nie pozwala mi na więcej. Wieczorem czasem z książką usypiam. Zmęczenie Wygrywa. Które książki wywarły na mnie ogromne wrażenie? Były dwie. Obie nawiązywały do historii naszego kraju, mianowicie czasu II wojny światowej. To Przybysz Piotra Tymińskiegi oraz Jeszcze się kiedyś spotkamy Magdaleny Witkiewicz. Takie książki wciągają mnie i prowadzą mnie fabułą od pierwszej strony. Bardzo przeżywam losy bohaterów z uwagi na to, że mam świadomość że ta tragedia wydarzyła się na prawdę. Ludzie na prawdę cierpieli, na prawdę umierali i na prawdę w tej tragedii potrafili kochać, potrzebowali bliskości, mieli nadzieję. To piękne lektury dające wiele do myślenia. Historie opisane w tych lekturach wyciskaly łzy. Chwilami ciekły wartkim strumieniem. Równie piękna książka o takiej tematyce to Czerń i Purpura. Mocna, wciągająca.

Miejsce III –   Małgorzata Gryszel
Nagroda: 2 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto

Czytam książki w trzech kategoriach. Pierwsza to te specjalistyczne, zwiazane z pracą. W tym roku skończyłam studia podyplomowe z tydlopedagogiki i książek z tej dziedziny przeczytałam najwięcej. Druga kategoria to książki dla dzieci, no i tych to było sporo, a na szczególne polecenie zasługuje choćby “Malala” p.Renaty Piątkowskiej. I trzecia kategoria to te czytane tylko dla siebie, dla relaksu i oderwania się od codzienność i tych jest jedna, dwie w miesiącu i staram się wybierać je bardzo przemyślane i czytać tak by się nimi nacieszyć. Wam chciałabym polecić “Księgi Jakubowe” naszej tegorocznej noblistki. Nie ukrywam powieść trudna, ale warta przeczytania i przemyślenia. Pozdrawiam.

Zwycięzcy IV dnia targów

Pytanie konkursowe: Którego bohatera literackiego uważasz za swoją bratnią duszę i dlaczego?

I miejsce –  Martyna Piątkowska

Nagroda: czytnik PocketBook Touch Lux 4 w kolorze szmaragdowym, torba z logo marki PocketBook oraz 4 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto.

Z chwilą, gdy zaczęłam czytać “Małe życie”, od razu wiedziałam. Coś kliknęło i sprawiło, że Jude, jeden z jej bohaterów, wszedł mi pod skórę. Odbierałam jego historię emocjami. Poznawałam go, zbudowanego na kartkach papieru z liter i słów (ot, niby kolejna powieść współczesna), a on po prostu zaczął we mnie żyć, tak jak żyją w nas ludzie, z którymi czujemy więź od pierwszych wspólnych chwil. Sprawił, że w drodze do pracy notorycznie nie wysiadałam na dobrym przystanku, a wieczorem wiele razy nie poszłam spać o tej porze, o której powinnam. Ale przede wszystkim miałam wrażenie, jakbym znała go od lat. Okrutnie wrażliwego, dyskretnego, pogruchotanego wewnętrznie. Choć jego historia rozwijała się powoli, dobrze wiedziałam, jak się potoczy – jakby był osobą, której charakter i motywacje rozumiemy, bez względu na odległość i to, czy rozmawiamy ze sobą codziennie, czy raz na pół roku. Chyba nigdy wcześniej, przy żadnej innej książce i żadnym innym bohaterze, nie doświadczyłam tego tak mocno.

Miejsce II –  Małgorzata Piotrowicz
Nagroda: 3 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto.

Panna Marple – choć ja nie nieporadna panna :), to jednak tak jak Ona jestem w dążeniu do prawdy wprawiona i choć na szczęście nie muszę się martwić morderstwem, jego rozwiązaniem, to dzięki kobiecej intuicji wiele “tajemnic” zostało rozwiązane 🙂 no i co tu dużo kryć, fajnie jest kobietą detektywem być 🙂 Ona zajmuje się rozpoznaniem psychologicznych słabostek przestępców, aj mama i zona jestem w odkryciu tych słabostek u synów, męża, uczniów, nauczycieli itd wprawiona, co często pomaga jej i mi w odkryciu prawdy. Pozornie nieporadna panna Marple myśli przenikliwie i trafnie, stosuje dedukcję, ujawnia praktyczną znajomość psychologii, ma wyobraźnię – toteż zawsze potrafi zdemaskować zbrodniarza a ja zodiakalna Waga, cicha woda uderzam wtedy kiedy trzeba i nie rzucam słów na wiatr, czyli możemy sobie ręce podać 🙂 ha ha 🙂

Miejsce III –  Joanna Maciejewska

Nagroda: 2 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto

Znacie grę w radość? Ja nie znałam, dopóki nie przeczytałam kilkanaście lat temu historii Pollyanny. Gra w zadowolenie tym samym tytule autorki Eleanor H. Porter. Jak to działa? Cieszyć się z małych, nawet tych najmniejszych rzeczy to główna zasada Pollyanny, rezolutnej dziewczynki o niezwykłej pogodzie ducha. Pollyanna została doświadczona przez los, przeszła przez wiele trudnych chwil, jednak zawsze próbowała znaleźć jasną stronę w każdej sytuacji. Od kiedy poznałam niezwykłą Pollyannę gram w jej grę, dlatego jest moją bratnią duszą. Staram się nie narzekać, tylko szukać pozytywnych stron danej sytuacji. pozytywu, np. że nie wieje silny wiatr.

„Pollyanna” to bardzo mądra książka, która uczy dzieci, ale też dorosłych dostrzegania tego, co ważne i szukania dobrych stron, chociażby tych najmniejszych.

Zwycięzców ogłosimy także na Facebooku pod postami konkursowymi.

Regulamin konkursu

Tagi: , ,