W tym roku podczas Warszawskich Targów Książki mieliście szansę wygrać aż 8 czytników PocketBook Touch Lux 4, a także 40 bonów na zakupy w naszym sklepie! Poniżej zamieszczamy nagrodzone wypowiedzi.

1. Lista zwycięzców z konkursu organizowanego na stoisku Publio

Pytanie konkursowe: Wyobraź sobie, że za 50 lat nie istnieją książki papierowe. Jesteś właśnie na Elektronicznych Targach Książki. Co widzisz?

Czytniki PocketBook Touch Lux 4 oraz kod rabatowy na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto otrzymują:

Agnieszka Kolano

Elektroniczne Targi Książki 2069.
Wejście na ETK zaskakuje mnie tańczącymi hologramami – to postacie z książek (pan Darcy, Alicja z Krainy Czarów) kłaniają się i zapraszają gestem do środka, po czym rozpływają się migotliwie, gdy przechodzę obok. W środku jest jasno, wszędzie ekrany i cichy szmer rozmów. Ludzie wciąż uwielbiają rozmawiać o książkach. Na stoiskach kwiaty oraz ogromne ekrany dotykowe, podzielone na segmenty, na każdym segmencie pojawia się inna książka. Można podejść, przerzucić parę stron, można też zbliżyć swój czytnik i pobrać bezpłatny rozdział. Na stoiskach wydawców można też podejść do autorów i poprosić o autograf – rysikiem w specjalnej aplikacji na swoim czytniku. Nieliczne stoiska z audiobookami kuszą miękkimi fotelami, a w Muzeum Książki Papierowej widać za szybą trzy egzemplarze z papieru. Zakupy odbywają się błyskawicznie: blik, przyłożenie czytnika i można cieszyć się książką. Nie trzeba dźwigać ciężkich toreb, bo wszystko mieści się w pamięci czytnika. Tak wyglądają Targi Książki za 50 lat.

Renata Gołębiowska

Bez książek papierowych więcej drzew ocaleje, więc Elektroniczne Targi Książki będą organizowane wśród wspaniałych drzew. Widzę zieleń, słyszę śpiew ptaków i mnóstwo zaczytanych ludzi.

Tomasz Batko

Wchodzę do pomieszczenia, w którym unosi się zapach papieru i druku. Wokół wirują okładki książek. Dotykam jednej z nich. Przed oczami wirują litery, które układają się w wyrazy i zdania. Czuję je w sobie – dotykam je, a w głownie szaleje taniec wyobraźni, która po chwili płynie w uporządkowany ciąg zdań – czuję opowieść w sobie – czytam i zapominam o świecie…

Joanna Pruszyńska

Na Warszawskie Elektroniczne Targi Książki (WETK 2069) wchodzę przez Internet. Zakładam Google VR i znów, jak pół wieku temu, jestem na Stadionie Narodowym. Wydawcy zapraszają na wirtualne spotkania, w konkursach można wygrać hologram autora, który zjawi się w naszym domu. Stoiska oferują nowości – ebooki, audiobooki oraz interaktywne gry np. Biblioteka 1999, której uczestnicy wcielają się w grupę studentów – ich zadaniem jest jak najszybsze wypożyczenie książek z kilku filii i dostarczenie skopiowanych fragmentów na odpowiednie wydziały uczelni (między którymi przemieszczają się awaryjną komunikacją miejską). Czytanie będzie zawsze!!!

Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo.

Regulamin konkursu

2. Lista zwycięzców z konkursu organizowanego na fanpage’u Publio na Facebooku.

Zwycięzcy I dnia targów
Pytanie konkursowe:  Jaka jest przewaga czytnika nad książkami papierowymi?

I miejsce – Georgina Gryboś
Nagroda: czytnik PocketBook Touch Lux 4 w kolorze szmaragdowym oraz 4 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto.

“- To jest trudna sprawa. – zawyrokował stary detektyw, wyciągając z ust fajkę spaloną do filtra. Spojrzał na moje mieszkanie, w którym książki piętrzyły się od podłogi po sufit. Oblegały fragmenty podłogi, mościły się na parapecie, wiły gniazda na szafach, okalały wannę, wstyd powiedzieć, co robiły w okolicy toalety. Detektyw spróbował otworzyć drzwi do drugiego pokoju – niestety nie udało mu się, gdyż „Głód” i „Małe życie” skutecznie mu to uniemożliwiły. Przeniósł wzrok na łóżko, w którym obok kota leżało 20 wydań „Mistrza i Małgorzaty”. Zastanowił go brak łyżek i innych sztućców, dopiero po chwili zauważył, że z niektórych tomisk szczerzą się szyderczo srebrne zęby widelca. – Mogłem się domyślić… – zamruczał. Omiótł spojrzeniem mieszkanie i rzucił do współtowarzyszy: – Ona gdzieś tu jest. To dorosła kobieta, nie mogła się ukryć na takim metrażu. Zacznijcie w stercie z prozą współczesną. Po czym wyszedł.

Uśmiechnęłam się, chowając się w tylko pozornie chudej i miękkiej poezji….

Uważaj. To możesz być Ty. Ale zamiast schronu możesz zginąć pod książkami. Tak mówi moja mama.

A czytnik… cóż. Jest szansa, że dzięki niemu przestaniesz jeść palcami.”

 

Miejsce II – Dominika Gucwa
Nagroda: 3 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto.

“To tak jakby zapytać, w czym lepszy jest telefon stacjonarny od komórkowego. Niby i z tego i z tego da się dzwonić, ale jednak komfort użytkowania jest zupełnie inny 🙂

Czytnik to taka moja podręczna biblioteczka, która skrywa wszystkie moje ukochane książki. Nie muszę się o nie martwić, że zaginą, że pożyczone nie wrócą do mnie czy po prostu zniszczeją z wiekiem. One są i po prostu czekają w maleńkim pliku, aż będę miała ochotę do nich wrócić.

Mogę go zabrać ze sobą wszędzie. Dosłownie. Zmieści się nawet do mojej ukochanej mikrotorebki 🙂

Pozwala zaoszczędzić miejsce w domu – nie wiem, gdzie mogłabym pomieścić te wszystkie książki, które mieści mój czytnik.
Poza tym nie trzeba z niego ścierać kurzu, a papierowe książki gromadzą go na tony 😉

Zdecydowanie wspiera ekologię – skoro jest teraz moda na bycie EKO w każdej dziedzinie życia, to warto zainwestować i w czytnik – drzewa będą nam wdzięczne 🙂

Hah! Dużo łatwiej jest ukryć przed mężem/żoną zakup kolejnego ebooka niż prawdziwej książki – no jakby nie powiedzieć ciężko ukryć pojawienie się 18 nowego tytułu w tym miesiącu na półce 😉

Generalnie czytnik ma przewagę w każdym aspekcie nad tradycyjną książką.

I tylko… gdyby jeszcze pachniał tak jak ona” 😉

Miejsce III – Ania Królikowska
Nagroda: 2 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto

“Pożar w domu! Mąż krzyczy: Weź to, co cenne i uciekaj. Biorę swój czytnik i ratuję swoje życie 🙂 bez czytnika pewnie bym tam spłonęła, zanim bym wyniosła wszystkie książki. Taka to przewaga pocketbooka” 🙂

Zwycięzcy II dnia targów
Pytanie konkursowe: Opisz nam najciekawszą podróż, w jaką chcesz zabrać swój czytnik”

Miejsce I – Anna Maciejewska
Nagroda: czytnik PocketBook Touch Lux 4 w kolorze szmaragdowym oraz 4 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto.

“Jestem bardzo ciekawa świata (m.in. dlatego lubię czytać książki, które są moim oknem na świat). Uwielbiam podróże, nawet te niedalekie po Polsce. Przeglądając atlas Polski, zaplanowałam już wyjazd z czytnikiem. Planuję odwiedzić miejscowości o dziwnych nazwach i dowiedzieć się:

Czy we wsi Lenie Wielkie mieszkają same lenie?

Czy w miejscowości Zła Wieś Wielka wszyscy są źli?

Czy naprawdę na wrotkach poruszają się mieszkańcy wsi Wrotki?

Co czytają mieszkańcy gminy Książki?

Czy w miejscowości Piekło naprawdę jest tak strasznie?

Z jakimi problemami boryka się Stanisława ze wsi Kłopoty Stanisławy?

Czego jest koniec we wsi Koniec?

Taka wyprawa zaspokoi moją ciekawość. Umożliwi również poznanie nowych miejsc i rozwikłanie ich tajemnic. Podróż może potrwać długo, gdyż miejscowości są położone daleko od siebie. Jednak nie martwi mnie to, mam czytnik, który umili mi czas spędzony w pociągu “.

Miejsce II – Aleksandra Pytel
Nagroda: 3 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto.

“Jako miłośniczka fantastyki swój czytnik chciałabym zabrać w podróż po nieznanych i dalekich krainach. Zaczęłabym tradycyjnie, od wizyty w norce pewnego hobbita zamieszkującego Shire. Kto wie, może podczas wspólnej podróży to właśnie ja znalazłabym pewien pierścień? Razem z hobbitem i jego towarzyszami – rubasznymi krasnoludami i mądrym czarodziejem – wyruszyłabym do Samotnej Góry, by pokonać smoka. A skoro już o smokach mowa, to na grzbiecie Smauga opuściłabym Śródziemie i przeniosła do Westeros. Kierując się Królewskim Traktem odwiedziłabym Mur, Winterfell i Królewską Przystań. Podczas wizyty w Siedmiu Królestwach wysłuchałabym niejednej opowieści o honorze, spiskach i ludzkich namiętnościach. I choć na pewno mieszkańcy obwołaliby mnie nową smoczą królową i chcieli posadzić na Żelaznym Tronie, to ja wolałabym ruszyć w dalszą drogę. Tym razem miałabym duży dylemat gdzie się udać z moim czytnikiem. Do Wojsławic na spotkanie z pewnym egzorcystą – bimbrownikiem? Szukać przygód na meekhańskim pograniczu? A może popływać po Archipelagu Ziemiomorza? Po tylu wrażeniach chyba jednak postawiłabym na odpoczynek w Nowej Anglii. Odwiedziłabym Kingsport, Dunwich i oczywiście Arkham, gdzie na Uniwersytecie Miskatonic w “Necronomiconie” poszukałabym informacji o przedwiecznej, kryjącej się w cieniu grozie…I choć nie byłby to koniec moich przygód, to czasem musiałabym na chwilę wrócić do rzeczywistości. Na szczęście czytnik byłby moim biletem, gotowym w każdej chwili na dalszą podróż”.

Miejsce III – Justyna Ziora
Nagroda: 2 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto

“Od kilku miesięcy marzymy z mężem o podróży do Nowej Zelandii śladami naszej ulubionej powieści – „Władcy pierścieni”. W grudniu będziemy obchodzić 5 rocznicę ślubu i będzie to doskonały prezent, choć wyjazd będzie już we wrześniu. Od kilku tygodni jesteśmy tak podekscytowani, że ciągle nanosimy poprawki na plan naszej podróży. Nasze cele to „zabłądzenie” w Morii, wspinaczka przez Mordor do Góry Przeznaczenia Orodruiny, face to face z Nazgulami. Obejdziemy wyspę wzdłuż i wszerz, odwiedzimy wszystkie najważniejsze miejsca, w których toczyła się akcja trylogii Tolkiena, a naszym przewodnikiem będzie książka na czytniku. Czuję w kościach, że będzie to wyprawa naszego życia”.

Zwycięzcy III dnia targów
Pytanie konkursowe: Jeśli istniałby magiczny czytnik, to jakimi zaklęciami byłby obsługiwany? Wymyśl dwa magiczne hashtagi.

Miejsce I – Michał Brzoza
Nagroda: czytnik PocketBook Touch Lux 4 w kolorze szmaragdowym oraz 4 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto.

“Pierwsze zaklęcie obsługujące mój magiczny czytnik pochodziłoby z łaciny i brzmiało “#Altilium tenax”, co oznacza “wytrwałą baterię”. To zaklęcie przydaje się zwłaszcza w chwilach, gdy czytnik się rozładowuje, w pobliżu nie ma gniazdka elektrycznego lub (co się niestety często zdarza) zapominam zabrać ładowarki. Należy wówczas szepnąć do wejścia usb w czytniku zaklęcie, a bateria będzie w pełni naładowana! To bardzo ważne, żeby zaklęcie wypowiedzieć wprost do wejścia usb, ponieważ jeżeli się pomylimy i powiemy “Altilium tenax” np. do wejścia na słuchawki, to magia może dotrzeć do baterii złą drogą i cały czytnik wybuchnie!

Drugie zaklęcie jest zaś przejawem mrocznej magii pochodzącej ze średniowiecznej Szkocji. Podobno posługiwali się nim celtyccy druidzi, którym ktoś przeszkadzał w zgłębianiu tajemnic natury. W szkockim gaelicu brzmi ono “#sàmhchair” i oznacza po prostu “ciszę”. Pomimo upływu stuleci zaklęcie przetrwało i jest bardzo przydatne, zwłaszcza gdy chcemy w spokoju poczytać książkę w pociągu, a podróżujemy z hałaśliwymi pasażerami lub wieczorem leżymy w łóżku z ulubioną lekturą, a sąsiad AKURAT WTEDY wyprawia imieniny. Wówczas na ekranie czytnika należy nakreślić palcem litery układające się w słowo “sàmhchair”, a wszyscy, którzy nam przeszkadzają… dostaną zapalenia krtani i stracą głos na 24 godziny! Może to i niecne zaklęcie, ale czego się nie robi, żeby w spokoju poczytać książkę na czytniku?”.

Miejsce II – Michał Baranowski
Nagroda: 3 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto.

“#zegarostop – zaklęcie wielce przydatne. Po włączeniu czytnika i wypowiedzeniu zaklęcia, czas zatrzymuje się, dając możliwość bez przeszkodowego doczytania fascynującej książki do końca.

#snuzapis – jeżeli wypowie się zaklęcie przed snem i czytnik ułoży blisko głowy na stoliku nocnym, to urządzenie zaczyna pisać samoczynnie książkę na podstawie naszego snu. Podobno wiele najwybitniejszych dzieł z działu fantastyki powstało właśnie w ten sposób”.

Miejsce III – Ewa Ratyńska
Nagroda: 2 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto

“Jako podstarzała psychofanka 🙂 serii o Harrym Potterze, w którym występuje swoisty pierwowzór czytnika (Mapa Huncwotów), nie mam wątpliwości: #uroczyscieprzysiegamzeniezasneprzedswitem – zaklęcie uruchamiające czytnik, #koniecczytania – zaklęcie wyłączające – musi być krótkie. Czemu? Otóż o 4 nad ranem, kiedy osoba śpiąca obok ( 🙂 ) przewraca się na drugi bok, nie może zauważyć, że “TY NADAL CZYTASZ?!”. Jest to zjawisko niezwykle niepożądane. Prowadzi do powstawania niepotrzebnych spięć (“- Rano będziesz nieprzytomna… – Jeszcze jeden rozdział!”) i napięć (kołdry, wtedy tak bardzo nieprzyjemnie podwiewa ❄)”.

Zwycięzcy IV dnia targów
Pytanie konkursowe: Wstaw w komentarzu zdjęcie swojej biblioteki i pochwal się, ile książek chcesz zmieścić na czytniku.

Miejsce I – Justyna Skorłutowska
Nagroda: czytnik PocketBook Touch Lux 4 w kolorze szmaragdowym oraz 4 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto.

Justyna Skorułtowska biblioteka

W porównaniu do mojej biblioteczki, miejsce na czytniku jest niemalże nieskończone  Dlatego moim marzeniem byłoby pomieścić na nim wszystkie piękne historie.

Miejsce II – Katarzyna Rauch
Nagroda: 3 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto.

Katarzyna Rauch biblioteka

To moja “Narnia” która ma jednak ograniczone możliwości katalogowania. Mój czytnik byłby jak szafa bez dna i po każdej przeczytanej książce, pojawiałyby się 2 nowe.

Miejsce III – Dorota Plewińska
Nagroda: 2 kody rabatowe na ebooki i audiobooki dostępne w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej 50 zł brutto.

Dorota Plewińska biblioteka

To zdjęcie mojej biblioteki, kiedy wypoczywam w niej sobie w papciach pochłonięta lekturą kolejnych książkowych pozycji. Na czytniku chciałabym zmieścić wszystkie książki, jakie kiedykolwiek zostały napisane.

Zwycięzców ogłosimy także na Facebooku pod postami konkursowymi.

Regulamin konkursu

Tagi: , ,