Przed Świętami prosiliśmy Was o przesłanie odpowiedzi na pytanie, „Jaką książkę zostawiłbyś św. Mikołajowi na czytniku i dlaczego?”. W konkursie mogliście wygrać trzy szmaragdowe czytniki PocketBook Touch Lux 4 oraz kody rabatowe na zakupy w Publio. Poniżej zamieszczamy nagrodzone wypowiedzi. Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo.

 

Miejsce I:

Piotr Kleszcz

Kochany Święty Mikołaju!

Wiem, że pewnie nie masz teraz czasu – ledwie łykniesz mleka, które dla Ciebie zostawiliśmy z dziećmi, zjesz w biegu kawałek świątecznego ciasta i polecisz dalej. Ale mam nadzieję, że zauważyłeś leżący obok czytnik. Tak, tak – to dla Ciebie. Widziałeś już e-booka, którego Ci na nim zostawiliśmy? Nie, wcale nie jesteśmy złośliwi, nigdy w życiu! Ale wiesz, bardzo nam na Tobie zależy – dzieciaki na serio się o Ciebie martwią. Nawet wiem, co odpowiesz – zupełnie niepotrzebnie, jesteś przecież doświadczonym Mikołajem, tyle już lat ogarniasz roznoszenie prezentów w wigilijną noc i jakoś dajesz radę. No właśnie, jakoś… Żebyś mnie dobrze zrozumiał – wiem, że dajesz z siebie wszystko. I wiem, że musisz mieć naprawdę niezłą kondycję, żeby w jeden dzień przelecieć setki tysięcy kilometrów, odwiedzić miliony domów, wręczyć tyle prezentów. Szczerze podziwiam! Tylko że na dłuższą metę to po prostu nie może się udać. Życie w ciągłym biegu, pod presją, w wielkim stresie – przecież wiesz, do czego to może doprowadzić. I żebyś sobie nie pomyślał, że boimy się egoistycznie, że kiedy Ciebie zabraknie, zabraknie i prezentów. O to się nie martw – prezenty możemy z żoną wziąć na siebie, to naprawdę żaden problem – ogarniamy przecież wszystkie inne rodzinne imprezy i mamy w tym wprawę! Tylko że gdyby coś Ci się stało, całą magię Świąt trafi szlag! A tego sobie nie wyobrażamy – bo to naprawdę jeden z nielicznych momentów, kiedy człowiek czuje, że życie ma sens!

Dlatego znajdź proszę czas na przeczytanie książki „Powoli”. To wcale nie ironia! Rozmawialiśmy o tym i wszyscy jesteśmy zdania, że musisz troszkę zwolnić. Znajdź czas dla siebie, pomyśl czasem nie tylko o innych, ale i o sobie. Odszukaj swój rytm, odkryj, co Ci sprawia przyjemność. Naprawdę nikt nie będzie miał żalu o to, że poprosisz czasem Gwiazdora, Dzieciątko czy Gwiazdkę o pomoc w roznoszeniu prezentów. Ba! Jestem nawet przekonany, że gdybyś tylko poprosił, to i wielkanocny Zając by Ci pomógł (choć dzieciaki twierdzą, że nigdy w życiu).

Trzymaj się proszę ciepło. Czytnik możesz pożyczyć, oddasz przy okazji. Wierzę, że przeczytasz tę książkę i stanie się ona dla Ciebie impulsem, żeby coś zmienić w życiu – i że za rok nie będziesz tak pędził (a może nawet uda nam się zobaczyć, którędy wchodzisz do domu, bo porobiliśmy o to zakłady).

Nagroda: szmaragdowy czytnik PocketBook Touch Lux 4 oraz 4 kody rabatowe na dowolny produkt dostępny w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej nieprzekraczającej 50 zł brutto.

 

Miejsce II:

Daniel Bordman

Drogi św. Mikołaju,

Wiem, że jesteś bardzo zajęty. Miliony dzieci i dorosłych czeka na Ciebie z utęsknieniem, a Ty w tym całym rozgardiaszu już przygotowujesz się do wielkiego startu. Chciałbym jednak abyś dołączył do swojej listy prezentów jeszcze jedną osobę.

Piszę do Ciebie, gdyż w tym całym świątecznym szaleństwie, jest ktoś, kto nie pamięta o sobie. Ktoś, kto rok w rok, jest pomijany w listach i prośbach o prezent. Osobie, która przez lata dbania o innych, przynoszenia uśmiechu i radości, mam wrażenie, że zaniedbała siebie. Mówię właśnie o Tobie, mój drogi.

Nawet nie wyobrażam sobie, jak wielkiego wysiłku wymaga, aby na czas dotrzeć do wszystkich dzieci i dorosłych, rozdać prezenty, a pomiędzy świętami dbać o renifery, odpisywać na listy i kompletować zamówienia. Czas, więc na zmianę.

Dlatego drogi Mikołaju, chciałbym zostawić Ci na Pocketbooku wyjątkowy prezent, który zadba o Ciebie, zarówno duchowo, jak i fizycznie. Coś, co będzie takim drogowskazem. Przy książce „Mózg odporny na stres” odprężysz się, zrelaksujesz, zadbasz o siebie, bo podpowie Ci ona, jak kontrolować reakcje na stres, aby nie niszczyły Twojego zdrowia i życia.

Tak, tak, może powiesz, że dbanie o innych daje Ci satysfakcję, że się mało stresujesz, i że każdy czasem podjada. Owszem, zgadzam się w pełni, iż uśmiechy na twarzach innych, także napędzają do działania. Warto jednak pamiętać, że gdy lepiej zadbasz o siebie, także lepiej zadbasz o innych.

Na takim Pocketbooku, będziesz mógł czytać do woli, oszczędzając swoje oczy. Dodatkowo, ani Ty, ani renifery nie będą obciążone, bo zamiast targania wielu książek, wszystko będziesz miał w jednym lekkim urządzeniu. Czyż w takim przypadku nie byłyby to naprawdę wyjątkowe i spokojne święta, spędzone z dużą uważnością, jaką proponuje Melanie Greenberg?

Proszę Cię,

Dbaj o siebie.

Nagroda: szmaragdowy czytnik PocketBook Touch Lux 4 oraz 3 kody rabatowe na dowolny produkt dostępny w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej nieprzekraczającej 50 zł brutto.

 

Miejsce III:

Krystian Derski

Dobry,

długo się zastanawiałem, bo lista moich ulubionych książek nie jest krótka. Najpierw przekopałem ją w myślach – ale to nie przyniosło pożądanego efektu. A potem półka po półce, książka po książce wodziłem palcem po swojej kolekcji, myśląc „Co mogłoby trafić w gust (albo potrzeby) Świętego Mikołaja?”. I chyba wreszcie znalazłem! Pod choinkę chciałbym podarować mu w prezencie „Hen” Ilony Wiśniewskiej. Przenoszący czytelnika na północ Norwegii reportaż na pewno będzie bliski Mikołajowi, znającemu trudny życia w północnej Finlandii. Bardzo podoba mi się historia autorki „Hen”. Może podarowanie Mikołajowi takiej lektury, która pokazuje jak dzięki pozytywnym i otwartym ludziom z Północy można znów odnaleźć szczęście, sprawiłoby, że zechciałby poznać Panią Ilonę? Tego życzyłabym również Pani Ilonie, która jest bardzo ciekawą osobą, a jako pisarka ma świetny styl, który wciąga i sprawia, że chce się łyknąć od razu wszystkie jej książki. Może takie spotkanie skłoniłoby ją do napisania biografii Mikołaja…? Tak sobie gdybam, ale zderzenie obu tych wyjątkowych postaci na pewno byłoby ciekawe i zaowocowałoby wspaniałą nową książką-reportażem, a o ten gatunek trzeba dbać! Tak jak o unikalny gatunek „Święty Mikołaj”. Myślę, że Mikołaj mógłby też dużo opowiedzieć Ilonie Wiśniewskiej, która – zainspirowana setkami faktów i ciekawostek o życiu na dalekiej Północy, jakich dotąd nie znała – na pewno rozpoczęłaby prace nad drugą częścią „Hen” – tym razem traktującą o Finlandii. Chyba idę na pocztę reniferową, wysłać Mikołajowi tę książkę już na te Święta!

Nagroda: szmaragdowy czytnik PocketBook Touch Lux 4 oraz 2 kody rabatowe na dowolny produkt dostępny w ofercie publio.pl o wartości jednostkowej nieprzekraczającej 50 zł brutto.

Regulamin konkursu