Podczas tegorocznej Gali Publio wybieraliście swojego ulubionego wydawcę. Wasze głosy zbieraliśmy mailowo. Najwięcej z nich zdobyło wydawnictwo Prószyński i S-ka, ale to najciekawsze wypowiedzi nagradzamy bonami na zakupy w sklepie. Poniżej lista zwycięzców, z którymi skontaktujemy się mailowo.

 

Miejsce I – Paweł Tyrała, głosował na Wydawnictwo Pauza.

Kto to widział? Kto to słyszał?
By niemowlę z gigantami stawało w bój. By pięć razy na pięć pierwszych prób zdołać zaPauzować-oczarować świat. By pięć razy na pięć pierwszych prób trafić celnie w czytelniczy i krytyki gust. By w rankingach za miniony 2018 rok, jednym, dwoma tytułami wielkim utrzeć nos. By mi w głowie na czas długi zamieszkała, namieszała Historia Przemocy, Tirzy oraz chłopca.
Kto to widział… Kto to słyszał…
Wydawnictwu Pauza należy się wielki, za start – laur!

Nagroda: trzy bony na zakupy w Publio.pl o wartości 50 zł każdy.

 

Miejsce II – Piotr Jędorowicz, głosował na Wydawnictwo Książkowe Klimaty.

Snuć opowieści. Co to dla nas dzisiaj znaczy? Może chodzić o zakochaną nieszczęśliwie studentkę medycyny Sofijskiego uniwersytetu. Albo o nas, którzy kiedyś wisieliśmy na wiejskim płocie, krzycząc „Sieja!” i nadmuchiwaliśmy żaby. Wydawnictwo Książkowe Klimaty z odwagą i fantazją opowiada o nas samych – o naszej samotności, słabościach i przeszłości, która często do nas wraca – niezależnie, czy tego chcemy. Bez fałszywego patosu czy bezpiecznej amnezji – snuje opowiadania takimi jakimi one są…

Nagroda:  dwa bony na zakupy w Serwisie o wartości 50 zł każdy.

 

Miejsce III – Małgorzata Jurczak, głosowała na Wydawnictwo Marginesy.

Moje wydawnictwo 2018: za różnorodność, zaangażowanie i odwagę w przekraczaniu granic w wyborach, za niestandardowe działania promujące autorów, za „Służące do wszystkiego” i „Przemilczane”, za „Cienie” i „Żmijowisko” Chmielarza, jedne  z najlepszych kryminałów 2018, za serię  EKO i Sylwię Plath, za konsekwentne wybory i mądre tytuły dla kobiet (ale mężczyzn i dzieci również). Trzymam kciuki i czekam na propozycje w 2019!

Nagroda: jeden bon na zakupy w Serwisie o wartości 50 zł.

Regulamin konkursu