Które z premier w rozpędzającym się właśnie roku wydają się najciekawsze? Sprawdźcie zapowiedzi wydawnicze na 2020 rok. Może i Wy znajdziecie wśród nich tytuły, o których warto będzie pamiętać.

Czy spisujecie sobie książki, które koniecznie musicie przeczytać, kiedy już wyjdą? My tak robimy. Obecny rok będzie zaś obfitował w głośne nazwiska, a co za tym idzie – tytuły godne uwagi. Wśród zapowiedzi wydawniczych na 2020 r. znajdziecie m.in. nowe książki Margaret Atwood, Eleny Ferrante, Salmana Rushdiego i – co najbardziej nas cieszy – Olgi Tokarczuk. Jednak nasze zainteresowanie wzbudziły nie tylko powieści. Sprawdźcie zresztą sami.

Wielki powrót Margaret Atwood

Napisana po 30 latach kontynuacja „Opowieści Podręcznej” okazała się wielkim sukcesem. Za „Testamenty” Margaret Atwood nagrodzono w zeszłym roku drugim w jej karierze Bookerem. W lutym ukaże się polskie wydanie, które jest niewątpliwie jedną z najważniejszych zapowiedzi wydawniczych na 2020 rok.

Czy do rozwinięcia historii Gileadu zainspirowało pisarkę niezwykłe powodzenie serialu opartego na „Opowieści Podręcznej”? Atwood tłumaczyła powstanie „Testamentów tak: Zawsze mówiłam „nie”, gdy proszono mnie o napisanie drugiej części. Ale jako że zaczęliśmy zbliżać się do Gileadu, zamiast się od niego oddalać, ponownie to przemyślałam.

Co więc wydarzyło się 15 lat po historii Fredy? Tego dowiemy się już wkrótce.

zapowiedzi wydawnicze na 2020 Testamenty

Książki Margaret Atwood w formie e-booków są dostępne w naszej księgarni >>

I inne zapowiedzi wydawnicze z lutego 2020

Na koniec lutego ukaże się również nowa książka Eleny Ferrante. Chociaż pisarka konsekwentnie chroni swoją prywatność i ukrywa się pod pseudonimem, każda z jej powieści cieszy się wielkim powodzeniem wśród czytelników. Czy w przypadku „Czasu porzucenia” sytuacja się powtórzy?

Powieść będzie opowiadać losy Olgi, która dla rodziny poświęciła całe dotychczasowe życie. Jest więc w szoku, gdy zostaje porzucona przez męża dla młodszej kobiety. Wypełniające ją emocje okażą się niszczące…

Wśród ciekawszych zapowiedzi wydawniczych z początku 2020 r. znajdują też: „Magazyn” Roba Harta – thriller, w którym wizja firmy kontrolującej życie bohaterów wydaje się niepokojąco znajoma, „Władcy czasu”, czyli trzeci tom bestsellerowej serii rozpoczętej „Ciszą białego miasta”, i „Pamięci pamięci” Marii Stiepanowej uznana za jedną z najważniejszych rosyjskich książek ostatnich lat.

Zapowiedzi wydawnicze na 2020 - Czas porzucenia

Książki Eleny Ferrante są dostępne w formie e-booków w naszej księgarni >>

A wiosną wśród zapowiedzi wydawniczych na 2020

Wiosną fani Doroty Masłowskiej otrzymają kolejną porcję felietonów, które będą kontynuacją tego, co poznaliśmy w „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu”, a fani pióra Stanisława Łubieńskiego, nominowanego do Paszportu Polityki za „Dwanaście srok za ogon” – „Rzecz o śmieciach”.

Jedną z ciekawszych zapowiedzi wydawniczych 2020 wydaje się nam zaplanowana na maj książka Caroline Criado-Perez pt. „Niewidzialne kobiety. Dlaczego żyjemy w świecie skrojonym pod mężczyzn”, w której autorka pokazuje, jak wiele dzieli nas jeszcze od prawdziwej równości płci. Czekamy bardzo, bardzo.

 

Książkowe nowości z drugiej połowy roku

Wśród jesiennych zapowiedzi książkowych znajdziemy zaś nowy tytuł Salmana Rushdiego „Quichotte”. Laureat Bookera przepisuje na nowo historię przemyślnego Don Kichota, umieszczając ją w jak najbardziej współczesnym świecie.

Na drugie półrocze zapowiedziana jest też premiera nowej książki noblistki Olgi Tokarczuk. O czym będzie? Tego na razie nie wiemy.

 

A na jakie tytuły Wy czekacie najbardziej? Na nową książkę Remigiusza Mroza lub Katarzyny Puzyńskiej? A może na zapowiadany na maj „Osobisty przewodnik po Pradze” Mariusza Szczygła? Zobaczyć to miasto jego oczami… To może być niezapomniana przygoda.

Tagi: , , , , , , ,