Ebook

Burza słoneczna

Autor:
Format:
26,00 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Burza słoneczna - Opis

Pierwsze śledztwo prawniczki Rebeki Martinsson znanej z bestsellerowej serii Åsy Larsson. Powieść uznana przez Szwedzką Akademię Kryminału za debiut 2003 roku!

W świątyni zboru Źródła Mocy zostaje bestialsko zamordowany Wiktor Strandgård, aktywny działacz religijny. Zmasakrowane zwłoki znajduje siostra ofiary, która niezwłocznie zawiadamia policję i... znika. Rytualny mord? Walka o wpływy w zborze? Prywatne porachunki? W śledztwo angażuje się komisarz Anna Maria Mella.
W tym samym czasie w Kirunie pojawia się Rebeka Martinsson, prawniczka ze Sztokholmu, którą jeden telefon zmusił do powrotu w rodzinne strony. Wkrótce zaczynają wychodzić na jaw mroczne tajemnice rodzin pastorów...
„Burza słoneczna” to pierwsza, najbardziej osobista książka Åsy Larsson – pisarki trzykrotnie wyróżnionej przez Szwedzką Akademię Kryminału. Światowy bestseller, polecany przez Oprah Winfrey – autorkę zestawienia „Kryminały, które każda myśląca kobieta powinna przeczytać”.
Uznaniu krytyków towarzyszył również sukces komercyjny książki. Sprzedaż szwedzkiej edycji „Burzy słonecznej” przekroczyła 250 tys. egzemplarzy, a wszystkie dotychczas wydane powieści Larsson zostały docenione również przez czytelników z Niemiec i Hiszpanii, gdzie rozeszły się w ponadmilionowym nakładzie.

„Prawdziwej przyjemności dostarcza szczegółowy opis tego zimnego, ciemnego i obcego świata”.

Oprah.com

Burza słoneczna - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Miejsce i rok wydania:
Kraków 2013
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
Solstorm
Język oryginalny publikacji:
szwedzki
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2003
ISBN:
978-830-805-244-0
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 1,18 MB / mobi 3,08 MB

Burza słoneczna - Opinie i Komentarze

Zdarza się Wam czasami taka sytuacja, że chcecie komuś o czymś/kimś powiedzieć, macie mu tyle do opowiedzenia, a jednocześnie nie wiecie jak mu o tym powiedzieć, bo kłębi się w Was tyle odczuć, tyle emocji, że nie macie pojęcia od czego powinniście zacząć? Yhuhyhu, eh!… Chyba mnie też dopadło to wredne małe coś. Ale to wcale nie jest moja wina! Zaraz wszystko Wam wyjaśnię. To przez tę książkę.

Młoda prawniczka, Rebeka Martinsson, robi karierę w prestiżowej sztokholmskiej kancelarii o nazwie Meijer & Ditzinger, mieszczącej się w uroczej kamienicy z przełomu XIX i XX wieku. Rebeka jest specjalistką prawa podatkowego, całym swoim jestestwem angażuje się w swoją pracę, pragnie usilnie pokazać ludziom z „wyższych sfer”, że choć pochodzi z biedniejszej rodziny wcale a wcale nie jest od nich gorsza. Od wczesnego poranka do późnego wieczoru, często do nocy przebywa w biurze. Pewnego dnia dzwoni do niej jej dawna znajoma z Kiruny, – z jej rodzinnego miasteczka – Sanna, informując ją o śmierci swojego brata Wiktora. Śmierć tegoż człowieka wzbudza nie lada sensację, zwłaszcza, że było to okrutne morderstwo, – odcięte ręce (zabójca zostawił jedną dłoń pod ławką, co za hojność!), wyłupane oczy, kilka ran kłutych – a popełnione zostało w kościele. Może gdyby nie specyficzna „wyjątkowość” Wiktora, media nie zainteresowałyby się tak samym wydarzeniem. Ale Wiktor nie jest (pardon, był) zwykłym człowiekiem. On był Rajskim Chłopcem.

Zgaduję, że nie macie zielonego pojęcia o czym to ja mówię (pewnie sobie teraz myślicie: o co temu porąbańcowi chodzi?). Otóż tak. Ów porąbaniec, twórca czytanej przez Was w tej chwili recenzji, powiada. Więc, no ten, mam nadzieję, że posłuchacie.

Wiktor Stangard po przeżytej śmierci klinicznej, będącej skutkiem wypadku na rowerze (to taka przestroga, żeby zmieniać opony zimowe, nawet jeśli to rower. Co z tego, że nie ma do rowerów opon zimowych?! Załóżcie coś na te „normalne”. Problem?) usilnie twierdzi, że dostał misję specjalną od samego szefa z góry (czyt. SZ.P.Bóg), który nakazał mu zjednać wszystkich wiernych w Kirunie. Tak więc Wiktor, wraz z trzema pastorami zbudował Kościół Źródła Mocy. W którym to później został brutalnie zamordowany. Nie wiem jak wy, ale dla mnie ten cały zbór to jedna wielka sekta. Ale to już sami ocenicie.

Główną podejrzaną jest siostra zamordowanego, Sanna Stangard. Chociaż to właśnie ona zadzwoniła po policję po znalezieniu zwłok, została aresztowana. Szczerze, to nie dziwię się tamtejszym władzom. Bohaterka ta miała, delikatnie, bardzo delikatnie rzecz ujmując, nie równo pod sufitem. Bez wątpienia jest osobą psychiczną. Co więcej, autorka tak wykreowała tą postać, że za każdym razem kiedy pojawiała się w książce – a działo się to dosyć często – miałam ochotę złapać ją za ten jej durny łeb (przepraszam za wyrażenie) i porządnie przywalić nim w ścianę. Najbardziej wkurzający charakter wzięty do kwadratu, pomnożony przez dwanaście, podzielony przez dziewięć, pomnożony przez 15 i dodany do niego najbardziej upierdliwy człowiek. Co jest wynikiem tego równania? Nie do wytrzymania Sanna Stangard. Po tej książce poważnie waham się nad koncepcją założenia psychiatryka, jeśli miałoby być tam tyle osób, tak bardzo podobnych psychiką do Sanny, niemal tacy sami jak ona, to albo bym ich wszystkich tam pozabijała zanim minęłaby pierwsza doba od ich przybycia albo sama bym się powiesiła.

Kryminał jest to rodzaj literatury, po który do tej pory nie sięgałam, choć kilka z przeczytanych przeze mnie książek miało tego typu wątki. Jednak samego kryminału do tej pory nie czytałam. Powiem tak: miałam opory przed przeczytaniem tej książki, bo to raczej nie jest mój gatunek. Po przeczytaniu? ,,Burza słoneczna” dosłownie w b i ł a m n i e w f o t e l. To jest ten typ książki, gdzie możesz się spodziewać wszystkiego. Niby masz swoje podejrzenia, ale nigdy nie możesz być do końca pewnym czy tak się stanie. Napięcie – obecne. Całość fabuły? Bohaterowie? Przyznam się bez bicia, że nie do końca wszystko rozkminiłam. Ale to może dlatego, że dopiero przed chwilą skończyłam ją czytać, jeszcze nie wszystko do mnie dotarło, poza tym mam za sobą tydzień z poważnym niedoborem snu, wokół mnie jest pogoda do czterech liter, a na dodatek jestem niskociśnieniowcem, przez co, pomimo tabletek, czuję się jak wiecznie naćpana. Poważnie, od nie jednej osoby usłyszałam już stwierdzenie, że wyglądam jakbym była na haju. Mniejsza z tym, wystawiam Wam moją recenzję.

Cieszę się z faktu, że bohaterowie mają swoje zalety, ale również wady, co nadaje całości bardziej realny wygląd. Plus ode mnie za wątek poruszający odłamy religijne, sekty. Coś, czego jest pełno, a o czym się prawie wcale nie mówi. Akcja? Interesująca. Jestem zafascynowana tą książką, ale obawiam się, że mogę mieć dzisiaj w nocy koszmary. Uch!, widać, że nie bez powodu Pani A. Larsson została nagrodzona przez Szwedzką Akademię Kryminału. Za pośrednictwem kochanego internetu pragnę Pani podziękować za zrujnowanie szansy na odespanie męczącego tygodnia.

U mnie na zegarku właśnie minęła północ. Ja idę spać, a Was proszę o uważne przemyślenie czy chcecie sięgnąć po tą lekturę.Nie żebym odmawiała, książka warta jest uwagi, ale skutki mogą być katastroficzne. Tak, bolesna prawda.

Niezwykle realistyczna, pozostaje tylko pozazdrościć talentu i życzyć dalszych sukcesów w karierze!

5/6Książkę podarowało do recenzji Wydawnictwo Literackie→ by C.C.Clouds

więcej...

Podobne publikacje

Ebook

ŚwiadekŚwiadek

Lars Kepler

Szwedzki kryminał na światowym poziomie! Komisarz Joona Linna powraca w trzeciej powieści z serii rozpoczętej głośnym „Hipnotyzerem”.

Świadek Lars Kepler Seria: „Ze Strachem” Wydawca: Czarne MOBI + EPUB

Szwedzki kryminał na światowym poziomie! Komisarz Joona Linna powraca w trzeciej powieści z serii rozpoczętej głośnym „Hipnotyzerem”.

Ebook

Ostatnia sprawa Fredriki BergmanOstatnia sprawa Fredriki Bergman

Kristina Ohlsson

Szósta książka Kristiny Ohlsson z Fredriką Bergman i Alexem Rechtem jako głównymi bohaterami. Pełna wartkiej akcji, utrzymana w mrocznej atmosferze powieść kryminalna, w której wszystko, co kiedyś zostało ukryte, po latach wychodzi na jaw…

Ostatnia sprawa Fredriki Bergman Kristina Ohlsson Seria: „Szwedzki Bestseller” Wydawca: Prószyński i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 496 stron)

Szósta książka Kristiny Ohlsson z Fredriką Bergman i Alexem Rechtem jako głównymi bohaterami. Pełna wartkiej akcji, utrzymana w mrocznej atmosferze powieść kryminalna, w której wszystko, co kiedyś zostało ukryte, po latach wychodzi na jaw…

Ebook

JasnowidzJasnowidz

Bartłomiej Biesiekirski

W jaki sposób zaginięcie żony znanego prawnika wiąże się z utonięciem młodego małżeństwa? Śledztwo Joachima Grefera w sprawie tych zbrodni może go kosztować życie...

W jaki sposób zaginięcie żony znanego prawnika wiąże się z utonięciem młodego małżeństwa? Śledztwo Joachima Grefera w sprawie tych zbrodni może go kosztować życie...

Ebook

Akuszer śmierciAkuszer śmierci

Paweł Jaszczuk

Rok 1939. Do Lwowa wraz z wiosną zawitała śmierć. Jej ofiarą padają dorośli i dzieci. W przytłaczającej atmosferze zbliżającej się wojny Jakub Stern znów prowadzi własne dziennikarskie śledztwo...

Rok 1939. Do Lwowa wraz z wiosną zawitała śmierć. Jej ofiarą padają dorośli i dzieci. W przytłaczającej atmosferze zbliżającej się wojny Jakub Stern znów prowadzi własne dziennikarskie śledztwo...

Ebook

Blisko domuBlisko domu

Peter Robinson

Wstrząsające odkrycie zmusza inspektora Banksa do przerwania urlopu. Znaleziono szczątki jego dawno zaginionego przyjaciela. Powracają koszmarne sprawy, które dotąd nie doczekały się wyjaśnienia...

Wstrząsające odkrycie zmusza inspektora Banksa do przerwania urlopu. Znaleziono szczątki jego dawno zaginionego przyjaciela. Powracają koszmarne sprawy, które dotąd nie doczekały się wyjaśnienia...

Ebook

Jedna jedynaJedna jedyna

Jørn Lier Horst

Zaginięcie, zabójstwo, ludzkie słabości i żądza władzy... Każdy z przesłuchiwanych coś ukrywa, każdy ma coś na sumieniu. Czy komisarz William Wisting zdoła odkryć ich tajemnice? Czwarty kryminał z jednym z najbardziej lubianych śledczych w roli głównej.

Jedna jedyna Jørn Lier Horst Seria: „Mroczny Zaułek”, „Cykl z Komisarzem Wistingiem” Wydawca: Smak Słowa MOBI + EPUB (w wersji papierowej 320 stron)

Zaginięcie, zabójstwo, ludzkie słabości i żądza władzy... Każdy z przesłuchiwanych coś ukrywa, każdy ma coś na sumieniu. Czy komisarz William Wisting zdoła odkryć ich tajemnice? Czwarty kryminał z jednym z najbardziej lubianych śledczych w roli głównej.

Ebook

Mężczyźni, którzy nienawidzą kobietMężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Stieg Larsson

Pierwsza z powieści tworzących kultowy cykl „Millennium”. Debiut Larssona to niezwykła wielowątkowa historia kryminalna i zapadający w pamięć bohaterowie.

Pierwsza z powieści tworzących kultowy cykl „Millennium”. Debiut Larssona to niezwykła wielowątkowa historia kryminalna i zapadający w pamięć bohaterowie.

Ebook

Czwarta ofiaraCzwarta ofiara

Mari Jungstedt

Bestseller sprzedany w 2 milionach egzemplarzy! Dziewiąta część kryminalnego cyklu Mari Jungstedt, jednej ze skandynawskich gwiazd gatunku.

Bestseller sprzedany w 2 milionach egzemplarzy! Dziewiąta część kryminalnego cyklu Mari Jungstedt, jednej ze skandynawskich gwiazd gatunku.

Ebook

Nim nadejdzie mrózNim nadejdzie mróz

Henning Mankell

Linda, córka komisarza Wallandera, idzie w ślady swojego ojca i zostaje policjantką. On jednak – pochłonięty śledztwem w sprawie zabójstwa – nie słucha jej teorii dotyczących zaginięcia przyjaciółki.

Linda, córka komisarza Wallandera, idzie w ślady swojego ojca i zostaje policjantką. On jednak – pochłonięty śledztwem w sprawie zabójstwa – nie słucha jej teorii dotyczących zaginięcia przyjaciółki.

Ebook

Jaskółka, kot, róża, śmierćJaskółka, kot, róża, śmierć

Håkan Nesser

Tym razem słynny komisarz staje w zupełnie nowej dla niego sytuacji – zamiast motywów zbrodni będzie tropić motywy literackie. Dziewiąta część wielokrotnie nagradzanego cyklu o komisarzu VAN VEETERENIE.

Tym razem słynny komisarz staje w zupełnie nowej dla niego sytuacji – zamiast motywów zbrodni będzie tropić motywy literackie. Dziewiąta część wielokrotnie nagradzanego cyklu o komisarzu VAN VEETERENIE.

Ebook

BjeraBjera

Ingela Korsell

Czwarta część popularnej serii urban fantasy o braciach z Mariefred. W miasteczku zaczynają znikać pieniądze, wartościowe przedmioty i ukochane zwierzątka domowe…

Bjera Ingela Korsell Seria: „PAX ” Wydawca: Media Rodzina MOBI + EPUB

Czwarta część popularnej serii urban fantasy o braciach z Mariefred. W miasteczku zaczynają znikać pieniądze, wartościowe przedmioty i ukochane zwierzątka domowe…

Ebook

GrimGrim

Ingela Korsell

Druga część szwedzkiej serii urban fantasy. Bracia Alrik i Viggo zostają strażnikami magicznej podziemnej biblioteki. Złe siły jednak nie próżnują i wkrótce chłopcy będą musieli się z nimi zmierzyć.

Grim Ingela Korsell Seria: „PAX ” Wydawca: Media Rodzina MOBI + EPUB

Druga część szwedzkiej serii urban fantasy. Bracia Alrik i Viggo zostają strażnikami magicznej podziemnej biblioteki. Złe siły jednak nie próżnują i wkrótce chłopcy będą musieli się z nimi zmierzyć.

Ebook

MylingMyling

Ingela Korsell

Trzeci tom przygód Alrika i Vigga walczących z ciemnymi siłami, które zakłócają spokój w Mariefred. Zanurzmy się w znakomitej szwedzkiej urban fantasy.

Myling Ingela Korsell Seria: „PAX ” Wydawca: Media Rodzina MOBI + EPUB

Trzeci tom przygód Alrika i Vigga walczących z ciemnymi siłami, które zakłócają spokój w Mariefred. Zanurzmy się w znakomitej szwedzkiej urban fantasy.

Ebook

WodnikWodnik

Ingela Korsell

Szósta część bestsellerowej serii o niezwykłych przygodach dwóch braci ze szwedzkiego miasteczka. Urban fantasy, które wciągnie cię bez reszty!

Wodnik Ingela Korsell Seria: „PAX ” Wydawca: Media Rodzina MOBI + EPUB

Szósta część bestsellerowej serii o niezwykłych przygodach dwóch braci ze szwedzkiego miasteczka. Urban fantasy, które wciągnie cię bez reszty!

Ebook

Pal przekleństwaPal przekleństwa

Ingela Korsell

Czas jest jak bijące serce. Pomiędzy uderzeniami tarcza chroniąca świat przed złymi mocami jest osłabiona. I wtedy zło dostrzega swoją szansę… Pierwsza część ekscytującej serii urban fantasy.

Czas jest jak bijące serce. Pomiędzy uderzeniami tarcza chroniąca świat przed złymi mocami jest osłabiona. I wtedy zło dostrzega swoją szansę… Pierwsza część ekscytującej serii urban fantasy.

Ebook

UpiórUpiór

Ingela Korsell

Piąty tom bestsellerowej serii urban fantasy o niesamowitych przygodach dwójki braci z miasteczka Mariefred. Przed Alrikiem i Viggo szaleńczy wyścig z czasem. Muszą pokonać potwory, zanim zamkną one niczego nieprzeczuwających ludzi w śmiertelnym uścisku...

Upiór Ingela Korsell Seria: „PAX ” Wydawca: Media Rodzina MOBI + EPUB

Piąty tom bestsellerowej serii urban fantasy o niesamowitych przygodach dwójki braci z miasteczka Mariefred. Przed Alrikiem i Viggo szaleńczy wyścig z czasem. Muszą pokonać potwory, zanim zamkną one niczego nieprzeczuwających ludzi w śmiertelnym uścisku...

Ebook

ZarazaZaraza

Ingela Korsell

Siódmy tom popularnej serii o magicznych przygodach dwóch braci. Tajemnicza choroba sieje spustoszenie w Mariefredzie. Czyżby tym razem mieszkańców miasteczka dotknęła zaraza?

Zaraza Ingela Korsell Seria: „PAX ” Wydawca: Media Rodzina MOBI + EPUB (w wersji papierowej 200 stron)

Siódmy tom popularnej serii o magicznych przygodach dwóch braci. Tajemnicza choroba sieje spustoszenie w Mariefredzie. Czyżby tym razem mieszkańców miasteczka dotknęła zaraza?

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.