Ebook

Chłopiec, kret, lis i koń

Wydawca:
Format:
38,66 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Chłopiec, kret, lis i koń - Opis

Połączenie „Kubusia Puchatka” i „Małego Księcia”. Poznajcie historię czterech niezwykłych przyjaciół i przygotujcie się na najbardziej wzruszającą i uniwersalną lekcję życia! „Mam nadzieję, że ta książka pomoże wam kierować się w życiu odwagą i szczerością, bardziej kochać siebie i innych” – Charlie Mackesy

Wzruszająca i uniwersalna lekcja życia.

„– Daleka droga przed nami” – westchnął chłopiec.
– Tak, ale pomyśl, jak daleko zaszliśmy – powiedział koń”.

Profil na Instagramie, na którym Charlie Mackesy publikuje rysunki z czterema uroczymi postaciami, zdobył popularność na całym świecie. „Chłopiec, kret, lis i koń” przypominają nam, co naprawdę jest w życiu ważne. Rysunki zebrane w tej książce są iskierką nadziei w naszych niepewnych czasach.
Rozmowy bohaterów tej książki, ujęte w graficzną formę, w którą wkomponowany jest tekst, udostępniano w sieci tysiące razy, odtwarzano na zajęciach plastycznych w szkołach, tatuowano na ciałach. Ilustracje inspirowały rodziców i dziadków, bawiły dzieci, pocieszały smutnych i samotnych, dodawały odwagi i siły w zmaganiach z trudami życia.
Wkroczcie śmiało w świat, który wykreował dla was Charlie Mackesy.
Poznajcie historię czterech niezwykłych przyjaciół i przygotujcie się na najbardziej wzruszającą i uniwersalną lekcję życia! Tomik zawiera ilustracje, które już znacie i sporo nowych, które sprawią, że pokochacie chłopca, kreta, lisa i konia jeszcze bardziej!
Wśród fanów twórczości Charliego są: Julia Roberts, Miranda Hart, Bear Grylls, Richard Curtis i Elizabeth Gilbert.

Chłopiec, kret, lis i koń - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Magdalena Słysz (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2019
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
THE BOY, THE MOLE, THE FOX AND THE HORSE
Język oryginalny publikacji:
angielski
ISBN:
978-83-812-5818-0
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
1 (pdf)
Rozmiar plików do pobrania:
pdf 41,88 MB

Chłopiec, kret, lis i koń - Opinie i Komentarze

Co jest w życiu ważne? Książeczka niepozorna, ale treści...PEŁNA! Można by pomyśleć, że to pozycja dla dzieci (wszak okładka nie sugeruje niczego innego), a jednak mam nieodparte wrażenie, że niejeden dorosły mógłby się z kolejnych stron bardzo wiele nauczyć. O czym bowiem jest "Chłopiec, kret, lis i koń? Najprościej będzie powiedzieć, że o wszystkim tym, co jest w życiu ważne. Co daje siłę. Co pozwala wierzyć w siebie, w innych i w to, że na końcu wszystko będzie dobrze (nawet jeśli jeszcze nie teraz ;) ).

Tytułowi chłopiec, kret, lis i koń to czwórka przyjaciół, którzy z pozoru mogą mieć ze sobą niewiele wspólnego. A jednak nic bardziej mylnego - każdy z nich ma swoje mocne i słabe strony, każdy coś kocha, czegoś się boi, ma na coś nadzieję, każdy coś w życiu przeszedł i każdy jest istotą, która... czuje. Wszyscy mają uczucia i swoje momenty słabości, a piękne jest w tej książce to, że każdą z owych słabości można przezwyciężyć dzięki sile jaką daje przyjaźń, miłość, wzajemne zaufanie i udzielana sobie nawzajem pomoc. Niby nic wielkiego - ot, truizm - a jednak takie "nic wielkiego" ma, jak się okazuje, naprawdę wielką moc.

Więcej na:
https://cosnapolce.blogspot.com/2020/01/chopiec-kret-lis-i-kon-charlie-mackesy.html
więcej...
„Chłopiec, kret, lis i koń” to bardzo przyjemna lektura, która Was ukoi! Na niewielkiej ilości stron autor zamieszcza całkiem sporo mądrości życiowych, które skłaniają do przemyśleń. W prosty, a zarazem złożony sposób, pokazuje nam jak wygląda przyjaźń i miłość, zachęca do bycia sobą i odrzucenia strachu. „Jeśli chcesz uczynić Świat lepszym, zacznij od siebie” – ta książka pomoże Wam to zrozumieć.

Czasami wystarczy kilka słów, minimalistyczny przekaz, aby powiedzieć naprawdę dużo. Tak jest w tym przypadku. Autor ma rację, mówiąc, że możecie zacząć czytać w każdym momencie. Tak naprawdę nie ma tu ciągłej akcji, to zbiór motywacyjnych cytatów, po które możemy sięgnąć w dowolnej chwili, by pozytywnie się nastroić. To zapewni nam kret i jego miłość do ciasta! Po prostu zakochałam się w jego postaci. :)

Na pewno przeczytacie tę książkę na raz, ale równocześnie wielokrotnie będziecie mogli do niej wracać. Choćby po to, by pooglądać przepiękne ilustracje, które są momentami chaotyczne, jakby rysowane od niechcenia, a równocześnie minimalistyczne i piękne. Mnie urzekły zwłaszcza te w kolorze i mogę powiedzieć, że to jedna z najlepiej wydanych książek w mojej biblioteczce. Warto ją mieć choćby dlatego. :)

Dziękuję Wydawnictwu Albatros za egzemplarz.
więcej...
„Chłopiec, kret, lis i koń” to pierwsza książka Charliego Mackesy, jak sam autor wspomina na początku, napisanie książki było jego marzeniem, które jak widać, udało mu się spełnić. Dzieło Charliego niewątpliwe nie jest zwyczajną książką. O wiele bardziej niż tekst, dominują tutaj cudowne rysunki autora, przedstawiające poszczególne etapy wędrówki naszych głównych bohaterów.

Książka opowiada o chłopcu i o jego trójce przyjaciół, którzy w swoich dialogach przekazują nam rady, prawdy życiowe i różnego rodzaju wartości, którymi powinniśmy się kierować. Chłopiec na początku samotny poznaje mądrego kreta, po wspólnej wędrówce zaprzyjaźniają się z lisem, który w swoim, życiu wiele wycierpiał, dlatego teraz wydaje się cichy i wystraszony. Koń mimo tego, że największy to najłagodniejszy ze wszystkich zwierząt. Każde z nich jest inne. Tak samo, jak ludzie, nie są idealni i bez większego wstydu prezentują swoje słabości.

Książkę, czytało się szybko, ponieważ jedyne co w niej występuje to bardzo krótkie dialogi. W większości z nich zawarta jest głębia, jakiś drugi sens, którego nie umiemy poznać po pierwszym przeczytaniu. Postacie występujące w książce, przypominają nam o tym, co tak naprawdę jest ważne w naszym życiu. Dają nam one wzruszającą i uniwersalną lekcję życia. Ze względu na przekaz i cudowne mądrości zawarte w powieści, chcę się do niej wracać, i wracać, i wracać...

Ta lektura jest dla każdego i nieważne czy masz lat pięć, czy pięćdziesiąt. Młodsi czytelnicy nie zrozumieją przekazu płynącego z książki, ale z pewnością zachwycą się ilustracjami. Starsi natomiast powinni sięgnąć po nią, aby na przykładzie tych czterech bohaterów, przypomnieć sobie w swoim zabieganym życiu, co jest dla nich naprawdę ważne.
Daria, lat 14
źródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl
więcej...
Bardzo lubię zarówno ,,Małego Księcia", jak i ,,Kubusia Puchatka", dlatego skusiłam się na publikację, która miała łączyć cechy obu wspomnianych pozycji. Muszę przyznać, że z całą pewnością nie jest to chwyt marketingowy i ,,Chłopiec, kret, lis i koń" jest naprawdę świetny! Na początku jest krótki wstęp, a następnie największą rolę odgrywają ilustracje i naprawdę krótki tekst z ważnymi przesłaniami. Całość jest niezwykle prosta, nieco ołówkowa, momentami kolorowa. Naprawdę nie sposób oderwać od niej wzroku.

Głównymi bohaterami są przede wszystkim chłopiec, a także kret, lis i koń, którzy dzielą się z czytelnikiem różnymi mądrościami. Nie jest to z całą pewnością publikacja, którą czyta się w całości po kilka razy dziennie, ale nie da się ukryć, że jest naprawdę cudowna. Można do niej zajrzeć w bardziej słoneczny i chmurny dzień, przeczytać jedną sentencję i od razu humor nam się poprawi.

,,Chłopiec, kret, lis i koń" to jedna z bogatszych treścią książek, które miałam okazję przeczytać w ostatnim czasie, choć tak naprawdę do czytania nie ma tutaj za wiele. Z całością podczas pierwszego czytania zapoznacie się pewnie w 10 minut, jednak jest warta tego, by podarować ją np. komuś na prezent.
więcej...

Podobne publikacje

Ebook

Boże Narodzenie w Lost RiverBoże Narodzenie w Lost River

Fannie Flagg

Opowieść wigilijna, która wniesie wiele radości do naszych domów. Już ponad pół miliona czytelników znalazło w niej balsam dla swojej duszy! „Pamiętasz «Smażone zielone pomidory» Fannie Flagg, która pisze lekko i z dużą dawką humoru? Jej powieść nie zawiedzie nikogo” – „Glamour”

Boże Narodzenie w Lost River Fannie Flagg Wydawca: Wydawnictwo Literackie MOBI + EPUB (w wersji papierowej 236 stron)

Opowieść wigilijna, która wniesie wiele radości do naszych domów. Już ponad pół miliona czytelników znalazło w niej balsam dla swojej duszy! „Pamiętasz «Smażone zielone pomidory» Fannie Flagg, która pisze lekko i z dużą dawką humoru? Jej powieść nie zawiedzie nikogo” – „Glamour”

Ebook

Drugie życieDrugie życie

Marcin Wolski

To się nie mogło stać naprawdę. Od czasów Fausta ludzie nie młodnieją bezkarnie, a ich los nie odmienia się na lepsze jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. A może jednak czasem tak się dzieje?

Drugie życie Marcin Wolski Wydawca: Zysk i S-ka MOBI + EPUB

To się nie mogło stać naprawdę. Od czasów Fausta ludzie nie młodnieją bezkarnie, a ich los nie odmienia się na lepsze jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. A może jednak czasem tak się dzieje?

Ebook

Merde! chodzi po ludziachMerde! chodzi po ludziach

Stephen Clarke

Czy Brytyjczyk ma szanse w starciu z Francuzami? Czy może przetrwać w Paryżu i pokochać to miasto? Stephen Clarke odpowiada na te pytania z właściwym Wyspiarzom poczuciem humoru.

Czy Brytyjczyk ma szanse w starciu z Francuzami? Czy może przetrwać w Paryżu i pokochać to miasto? Stephen Clarke odpowiada na te pytania z właściwym Wyspiarzom poczuciem humoru.

Ebook

Oskarżony pluszowy miśOskarżony pluszowy miś

Clifford Chase

Poruszająca opowieść o poszukiwaniu miłości w świecie, do którego się nie pasuje – i zarazem satyra na bezduszność i głupotę tego świata. Znakomite połączenie liryzmu, dowcipu i purnonsensu.

Poruszająca opowieść o poszukiwaniu miłości w świecie, do którego się nie pasuje – i zarazem satyra na bezduszność i głupotę tego świata. Znakomite połączenie liryzmu, dowcipu i purnonsensu.

Ebook

Niezwykła podróż fakira, który u...Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie Ikea

Romain Puértolas

Szalone przygody indyjskiego fakira, który przemierza Europę i trafia w końcu do Libii czasów po Kadafim. Opowieść o miłości bardziej musująca niż cola, ale też obraz wcale niewesołej rzeczywistości.

Szalone przygody indyjskiego fakira, który przemierza Europę i trafia w końcu do Libii czasów po Kadafim. Opowieść o miłości bardziej musująca niż cola, ale też obraz wcale niewesołej rzeczywistości.

Ebook

Klątwa utopcówKlątwa utopców

Iwona Banach

Powieść laureatki konkursu literackiego Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”. Dagmara musi zająć się dziadkiem przez kilka dni. Nic prostszego? Jednak nie w tym przypadku...

Powieść laureatki konkursu literackiego Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”. Dagmara musi zająć się dziadkiem przez kilka dni. Nic prostszego? Jednak nie w tym przypadku...

Ebook

Możesz wybrać, kogo chcesz pożrećMożesz wybrać, kogo chcesz pożreć

Dorota Combrzyńska-Nogala

Indywidualiści i samotnicy też czasami mają ochotę na towarzystwo. Nawet Leon i Miłka. Tylko nie myślcie sobie, że powieść o ich zwariowanej przyjaźni to typowe love story dla młodzieży!

Indywidualiści i samotnicy też czasami mają ochotę na towarzystwo. Nawet Leon i Miłka. Tylko nie myślcie sobie, że powieść o ich zwariowanej przyjaźni to typowe love story dla młodzieży!

Ebook

Pijany skrybaPijany skryba

K.A. Kowalewska

Powieść obyczajowa z wątkiem sensacyjnym oraz dużą dawką ciętego humoru. Dziwne przypadki, nagłe zwroty akcji i kpiarskie spojrzenie na świat. Spróbuj się nie roześmiać!

Pijany skryba K.A. Kowalewska Wydawca: RW 2010 MOBI + EPUB + PDF

Powieść obyczajowa z wątkiem sensacyjnym oraz dużą dawką ciętego humoru. Dziwne przypadki, nagłe zwroty akcji i kpiarskie spojrzenie na świat. Spróbuj się nie roześmiać!

Ebook

Bajki arabskie nie tylko dla dor...Bajki arabskie nie tylko dla dorosłych

George Kass

Zbiór baśni pełnych mądrości i skrzących się humorem. Otwiera przed Czytelnikami barwny świat zanurzony w wielowiekowej tradycji arabskiej.

Zbiór baśni pełnych mądrości i skrzących się humorem. Otwiera przed Czytelnikami barwny świat zanurzony w wielowiekowej tradycji arabskiej.

Ebook

Wyspy PaprykarzoweWyspy Paprykarzowe

Aneta Skarżyński

Kontynuacja pełnych humoru perypetii Anety znanej czytelnikom z „Wysp Naftalinowych”. Kolejna porcja niesamowitych przygód dziewczyny z ADHD.

Wyspy Paprykarzowe Aneta Skarżyński Wydawca: Wydawnictwo Psychoskok MOBI + EPUB + PDF (w wersji papierowej 294 strony)

Kontynuacja pełnych humoru perypetii Anety znanej czytelnikom z „Wysp Naftalinowych”. Kolejna porcja niesamowitych przygód dziewczyny z ADHD.

Informacje o formacie
PDF zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Format używany do prezentacji książek lub czasopism, które wymagają formatu stronicowanego, ponieważ ich treść nie może dopasować się dowolnie (swobodnie) do szerokości ekranu. Pliki PDF zawierają interaktywne spisy treści, linkujące przypisy i inne rozwiązania stosowane w tekstach elektronicznych. Proporcjonalne rozmieszczenie elementów na stronie sprawdza się w urządzeniach wyposażonych w duże ekrany.

Możesz go przeczytać na dowolnym urządzeniu z zainstalowanym odpowiednim oprogramowaniem (np. Adobe Reader)