Ebook

Cisza

Kronika życia pewnego mordercy

Autor:
Wydawca:
Format:
EPUB + MOBI (w wersji papierowej 352 strony)
Pobierz fragment
28,91 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Cisza - Opis

Wstrząsające przeżycia w dzieciństwie, trauma i niezdrowa fascynacja śmiercią. Poszukiwanie sprawiedliwości w krwawej zemście. Portret mordercy z wyboru, który pod koniec życia wreszcie odnalazł spokój w murach klasztoru, by tam czekać na śmierć. Książka, na którą czekali czytelnicy „Pachnidła” Patricka Süskinda oraz fani Thomasa Harrisa i jego powieści z Hannibalem Lecterem.

HISTORIA SERYJNEGO ZABÓJCY, KTÓREGO NIE SPOSÓB OSĄDZIĆ.
Najbardziej samotny człowiek na świecie? Potwór? Geniusz? Wybawca? Kat?
Karl Heidemann od dziecka cierpiał na nadwrażliwość słuchową. Już w brzuchu matki czuł się przytłoczony przez kakofonię otaczających go zewsząd dźwięków. Podczas swojej pierwszej wycieczki poza mury dźwiękoszczelnej piwnicy, w której spędzał dzieciństwo, stał się naocznym świadkiem samobójstwa matki. Zamiast szoku chłopiec odczuł emanujący od śmierci spokój oraz bezwzględną, niczym niezmąconą ciszę. To wczesne odkrycie dało początek niezdrowej fascynacji śmiercią i wszystkim, co z nią związane. Swoje badania nad procesem umierania Karl rozpoczął od zabijania chorych zwierząt, by następnie poszukać materiału do badań również wśród ludzi. Jego dwie pierwsze ofiary to ludzie odpowiedzialni za śmierć jego matki...

Cisza - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Marzena Wasilewska (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2017
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
Still. Chonik Eines Morders
Język oryginalny publikacji:
niemiecki
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2015
ISBN:
978-83-657-8179-6
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 0,51 MB / mobi 1,78 MB

Cisza - Opinie i Komentarze

„Nie sztuka obalić drzewo, ale korzenie wczepiają się uparcie w swoje ziemskie królestwo i pień pozostaje – jako coś, na czym można usiąść, jako podstawa nowego życia, jako kamień pamięci.” Cisza. Kronika życia pewnego mordercy to książka znakomita, zdecydowanie jedna z najlepszych, jakie czytałam w tym roku. Tak, zaczynam z grubej rury, bo ta powieść na to zasługuje. Zasługuje na uwagę i ogromne uznanie. Czytając kryminały, w których miałam do czynienia z seryjnymi mordercami, zawsze zastanawiałam się, dlaczego nikt nie chce napisać książki z perspektywy zabójcy. I w końcu się doczekałam, moje myśli chyba poszły w świat, bowiem Thomas Raab właśnie to uczynił. I choć główny bohater jego książki nie jest tym typem, za którym przepadam najbardziej, czyli psychopatycznym sadystą, to jednak zdecydowanie z jego psychiką nie wszystko jest w porządku.
Karl Heidemann przyszedł na świat w małym miasteczku, w którym wszyscy się znają i bacznie obserwują poczynania sąsiadów. Wiecie, jak to wygląda. Tutaj nie tylko ściany mają oczy i uszy. Tutaj wszyscy wiedzą wszystko, a przynajmniej snują domysły i uważają, że pozjadali wszystkie rozumy świata. Rodzice Karla byli bardzo szczęśliwi, gdy urodził im się syn. Radość nieco opadła, gdy okazało się, że Karl cierpi na ciężką i trudną przypadłość. Ma bardzo wrażliwy słuch, tak wrażliwy, że słyszy nawet trzepot skrzydeł motyla, co niesamowicie utrudnia mu życie. Ani chwili ciszy… Wieczny szum, krzyk, chaos. Zero wyciszenia. Gdy jego zrozpaczona matka powoli nie wytrzymuje kumulującego się w niej od lat napięcia, na oczach własnego dziecka popełnia samobójstwo. A Karl odkrywa, że śmierć jest wybawieniem przynoszącym spokój i ciszę… I postanawia wybawić wszystkich, którzy jego zdaniem na to zasługują.
Dzięki pomysłowości Thomasa Raaba mamy okazję poznać Karla od samej podszewki. Od momentu przyjścia na świat. Jest on postacią skomplikowaną i tajemniczą, ale dzięki temu, że poznajemy każde wydarzenie z jego życia i śledzimy jego losy na każdym kroku, jesteśmy w stanie zrozumieć, co jest jego siłą napędową. Samobójstwo matki było przełomowym momentem w jego życiu, to ono rozpoczęło ciąg zabójstw, których dokonywał. Karl jest naprawdę intrygującą postacią, co ciekawe, nie widział on w śmierci nic złego. Choć wiedział, że odbiera ludziom życie, to nie uważał tego za aż tak wielką zbrodnię, choć gdzieś tam w jego podświadomości uruchamiały się mechanizmy obronne i wiedział, że może ponieść konsekwencje swoich czynów. Tak naprawdę bardzo ciężko jest na raz przeanalizować jego postać, stworzyć przejrzystą i klarowną charakterystykę. To bardzo skomplikowany bohater, któremu trzeba by poświęcić naprawdę sporo czasu.
Jest to powieść nieoczywista, niepowtarzalna, pełna oryginalności. Świetnie napisana, naprawdę dopracowana, a Thomas Raab zadbał o niesamowity klimat, który udziela się czytelnikowi od pierwszych stron. Mroczna, ponura, taka deszczowa atmosfera, nieco gęsta i zamglona, idealnie pasuje do wciągającej fabuły. To jest ten typ lektury, którym można się delektować. Nie oczekuje się od niej zatrważająco szybkiego tempa akcji, bo mogłoby ono wszystko popsuć. Ta powieść rządzi się swoimi prawami. Nie musi się dostosowywać do panujących obecnie trendów, bo jest czymś zupełnie nowym, czymś znakomicie napisanym. To taka dygresja na temat życia i śmierci, z ciekawymi bohaterami, bowiem choć to Karl gra główne skrzypce, to tak naprawdę pojawia się tutaj wiele innych znaczących postaci. Każdy idealnie odgrywa swoją rolę.
Nie jest to książka łatwa, choć przeczytałam ją naprawdę w mgnieniu oka. Całkowicie mnie urzekła. Była czymś niesamowitym, niezwykle klimatycznym i w końcu dała mi to, czego pragnęłam od jakiegoś czasu. Thomas Raab spisał się w sposób mistrzowski, bowiem Cisza to historia, obok której nie sposób przejść obojętnie. Zmusza do refleksji, daje do myślenia, skłania do analizy, bardzo angażuje umysł czytelnika, nie raz wzbudza ciekawość i różnego rodzaju emocje. Nie mamy pewności, jakie zakończenie ma historia Karla. Tutaj mogło wydarzyć się naprawdę wszystko. Genialna powieść, po prostu genialna. Bardzo mi się podobała i jestem pewna, że kiedyś do niej powrócę.
www.bookeaterreality.blogspot.com
więcej...
Kiedy tylko otrzymałam zapowiedź tej książki byłam pewna, że chcę ją przeczytać. Było coś niesamowitego w okładce i w opisie jej. Zabrałam się do czytania zaraz po otrzymaniu paczki i skończyłam ją w bardzo krótkim czasie. Jak możecie się domyślić powieść Thomasa Raaba trafiła wprost w mój czytelniczy gust. "Cisza. Kronika życia pewnego mordercy" to książka dziwna, ale jednocześnie hipnotyzująca. Nie jest to łatwa i prosta lektura ze względu na styl pisania autora, który jest bardzo specyficzny, subtelny można nawet powiedzieć, że poetycki. Kiedy dodamy do tego jeszcze temat jakiego dotyczy ta powieść czyli opis życia człowieka, który w śmierci odnalazł ciszę to powstaje taka książka, jaka nie każdemu się spodoba. Trzeba mieć po prostu specyficzny gust czytelniczy i nie traktować też tej pozycji bardzo dosłownie. Ja na przykład podczas czytania bardziej skupiłam się na psychologicznym i metafizycznym wydźwięku tej książki.


Śmierć jest dość ważnym elementem w książce Thomasa Raaba, ponieważ stała się ona - śmierć - dla głównego bohatera taką furtką do świata. Trochę to pokręcone, ale właśnie w momencie pierwszego kontaktu Karla ze śmiercią coś się odblokowuje w jego psychice. Może też nie do końca tak, że nagle zmienia się całe jego nastawienie, ale krok po kroku chłopak wychodzi z cienia, z tej piwnicy, w której spędził całe dzieciństwo. Nadal nosi w uszach bardzo mocne zatyczki, który chronią go od nadmiernego dźwięku, ale jest już zrobiony ten pierwszy krok. Cała ta sytuacja jest bardzo dziwna, bo Karl zaczyna wychodzić, ale wychodzi po to, aby zabijać.


Autor porusza też pewne kwestie, które mają charakter ponad czasowy. Jedną z takich rzeczy jest podejście do bezbolesnej śmierci. Czy ludzie mają prawo "pomóc" drugiemu człowiekowi przejść na drugą stronę czy nie? Myślę, że to dobrze, że autor poruszył taki temat, ponieważ dość mało się o tym mówi, a nawet jeśli się mówi to tylko tyle, że jest to złe i niemoralne. Podoba mi się sposób w jaki autor przedstawił swoje zdanie na ten temat, oczywiście za sprawą Karla. Podoba mi się to i uważam, że człowiek ma prawo do godnej śmierci bez zbędnego bólu i cierpienia.

Jak zauważyliście Thomas Raab nie boi się trudnych tematów i umie dobrze je rozgryźć. "Ciszę" jak najbardziej polecam.
więcej...
"Prawda jest żarłoczna, nie jest w stanie nasycić się tajemnicą, aż wreszcie, jak spasiony robak przegryza sobie drogę na światło dzienne, spada z plaśnięciem na ziemię i leży sobie na oczach wszystkich." Nietypowa propozycja czytelnicza, intrygujący i wciągający thriller psychologiczny, książkę zakończyłam z poczuciem sporej satysfakcji czytelniczej. Autor we frapujący sposób opisuje postać seryjnego zabójcy. Z dużą szczegółowością poznajemy narodziny osobowości mordercy, co wpłynęło na obraną przez niego postawę życiową, jakie podłoże miały brutalne czyny i niosące śmierć zachowania. To także mroczny obraz małej lokalnej społeczności, nieco odizolowanej, kurczowo trzymającej się utartych wzorców stylu życia, gwałtownie i nerwowo reagującej na wszystko to, co odmienne, niezrozumiałe i odstępujące od przyjętych reguł. Niedostrzegającej tego, co niewygodne, niejasne i nieprzystępne, tak jakby świadome wymazującej kłopotliwy obrazu z oczu, niwelującej go również z ludzkich serc, pozbawiającej się współczucia, empatii i chęci niesienia pomocy. Zwalniającej się z zaangażowania, brania choć części odpowiedzialności także za innych, otaczania ich opieką i troskliwością. I w tym wszystkim uporczywie odwołującej się do dawnych wierzeń, przesądów i zabobonów.

Książka napisana ciekawie i przystępnie, zręcznie balansująca na emocjach czytelnika, umiejętnie podsycająca napięcie, na tyle sprytnie trzymająca w niepewności, że trudno przewidzieć scenariusz zdarzeń. Tak naprawdę, do końca nie wiemy, w jakim kierunku potoczy się akcja, jak w ostatecznej odsłonie zinterpretujemy profil głównego bohatera, ani w jaki sposób przyjdzie pożegnać się z nim. Opisy przekonują, zwracają uwagę na istotne detale, odsyłają do wcześniejszych aluzji i wzmianek, szybko wczuwamy się w zaproponowany styl opowieści. Warto podkreślić, że cała paleta bohaterów została wyraziście i przekonująca odmalowana, doskonale odbieramy to, co mają do przekazania, czemu tak, a nie inaczej, wtapiają się w scenerię, dlaczego w danym momencie pojawili się w życiu kluczowej postaci. Skrajne odczucia, silne poruszenie, bolesny blask samotności, krzywdzące brzmienie plotki, dotkliwe ciosy pomówień. A do tego przekonanie, że coś, co mogłoby być mocnym atutem, staje się źródłem cierpienia.

Karl Heidemann już od dnia narodzin okazał się wyjątkowym dzieckiem, z jednej strony wymagającym szczególnej uwagi otoczenia, a z drugiej strony usilnie się od niego izolującym. Ucieka w uniwersum ciszy, ponieważ tylko ona jest w stanie przywołać jego spokój i ukojenie. Po dramatycznym przeżyciu w wieku dziesięciu lat, utracie najbliższej sercu osobie, jego wewnętrzny i zewnętrzny świat zaczyna coraz intensywniej zmieniać się, przybierać ciemne barwy, ocierać się o nieszczęścia i tragedie. Karl ma przekonanie, że podążając za wezwaniami duszy, realizując narzuconą sobie misję, szczerze ratuje i zbawia ludzi, ofiaruje wdzięczność i miłość. Ale czy istnieje podarunek śmierci, która nie wywoła żalu ani poczucia utraty? Czy śmierć może być mediatorem pokoju, dobrym pasterzem, a żałoba niczym więcej niż przejawem egoizmu, wręcz chciwości, niepozwolenia na odejście? Czy jest siła większa, bardziej zaraźliwa, budująca albo niszcząca niż ta w ludzkich głowach? A może alternatywą dla wszystkich oczekiwań jest życie?

bookendorfina.pl
więcej...
Urodził się w 1982 roku w dniu św. Mikołaja, w austriackim Jettenbrunnie, u podnóża Góry Kalwaryjskiej. Czarny zbawca, książę pokoju, którego imię niosło śmierć. Historię życia zbawiciela bardzo szczególnego rodzaju spisał Thomas Raab w "Ciszy. Kronice życia pewnego mordercy." Karl urodził się z wielkim darem, który dla niego stał się przekleństwem. "Słyszał uderzenia skrzydeł motyla, słyszał szmer wierzchołków drzew w dalekim lesie, słyszał jak padalec przemyka się przez trawę; nie słyszał wprawdzie ludzkich myśli, ale słyszał oddechy i pulsowanie krwi, a to połączone ze sobą czasem mówiło więcej niż słowa." Wyjątkowa nadwrażliwość słuchowa sprawia, że pragnie tylko jednego, ciszy. Odnajduje ją, przyglądając się śmierci swojej matki. Moment samobójstwa matki jest dla Karla wyzwoleniem, już wie jaki jest jego cel. "Trzeba sprawiać dobro, służyć, spełniać pragnienia."

Potwór pozbawiający niewinnych ludzi życia? Dla Karla śmierć była wyzwoleniem "nieszczęśników trzymających się kurczowo życia innych." Niczym łagodny anioł śmierci, przynosi śmierć tym, dla których egzystencja wydaje się być torturą.

"Dlaczego nie być mordercą, środkiem, który przynosi śmierć? Jak posłaniec z cudownym darem przynoszącym wybawienie, dar życia. Pięknie zapakowany, godny, bez cierpienia, bez walki."

"Cisza. Kronika życia pewnego mordercy" nie jest typowym thrillerem, Thomas Raab dokonuje głębokiej analizy życia i umysłu Karla Heidenmanna. Pozwala czytelnikowi zanurzyć się w życiu chłopca. Sprawia, że zaczynamy odkrywać świat jego oczami, słyszeć jak on, czuć, myśleć razem z nim. Zaczynamy rozumieć jego tok myślenia, logiczne argumenty. Kim był? Katem? Wybawcą? Potworem? Głębokie spojrzenie w duszę seryjnego mordercy nie pozwala na jednoznaczną ocenę.

Austriacki pisarz stworzył niepokojącą i duszną opowieść, w której odnaleźć można motywy "Frankensteina" Mary Shelley, "Milczenia owiec" Thomasa Harrisa, "Pachnidła" Patricka Süskinda czy niemieckiego romantyzmu. Historię przesuwającą się powoli, rozwijającą ostrożnie, podobnie jak życie Karla. To niepokojącą i pięknie opowiedziana powieść o samotności, braku zrozumienia, otaczających nasz zewsząd dźwiękach i próbie ucieczki od nich. O ciszy, którą można osiągnąć tylko odbierając życia.

"To co w jednym przypadku jest dobre, w drugim jest uważane za złe; to co raz jest właściwe, innym razem staje się nie do przyjęcia; to co dobre, kiedy indziej jest uważane za niszczycielskie. Czy istnieje coś, co jest dobre i złe niezależnie od okoliczności, raz na zawsze?"

"Cisza. Kronika życia pewnego mordercy" to liryczna opowieść o życiu i cierpieniu człowieka nieprzystosowanego, wyobcowanego, nie potrafiącego odróżnić dobra od zła. Imponujące i intensywne spojrzenie w umysł i cierpiącą duszę, która pragnęła nieść dobro, ciszę i spokój, duszę która niosła śmierć.
więcej...
Karl Heidmann od urodzenia cierpi na nadwrażliwość słuchu. Chłopiec słyszy każdy najdrobniejszy i najcichszy nawet szmer w pobliżu lub odgłos bicia serca osoby będącej w pobliżu, co wywołuje niewyobrażalną falę cierpienia. Mimo całej miłości, jaką przelewali na niego rodzice, ciężko było im prowadzić normalne życie. Lekarze nie potrafili postawić trafnej diagnozy, ponieważ w opisywanych czasach w małych miastach, zarówno mentalność ludzi była inna jak i medycyna nie była tak rozwinięta jak w tej chwili.

Rodzicom naszego bohatera udało się stworzyć dla niego azyl w piwnicy, która przynosi mu ukojenie, ponieważ tłumi te hałasy. Mimo tego chłopiec słyszy różne rozmowy lub po prostu odgłosy życia codziennego, które prowadzą na górze w domu jego rodzice. Kluczowym momentem w życiu Karla jest moment, kiedy jest świadkiem samobójstwa swojej matki. Niestety kobieta była zbyt przytłoczona ich sytuacją i cierpiała na depresję. To określiło kierunek, jaki obrało życie chłopca. On w tym wydarzeniu znalazł wyzwolenie oraz upragnioną ciszę.

Ciężko mi tę książkę porównać do jakiejkolwiek innej, którą znam, bo żadne porównanie nie byłoby trafne. Ta lektura jest bardzo specyficzna, trudna i zapewni Wam emocjonalny roller coaster. Historia opisana w książce jest ciężka, ponieważ ukazuje czytelnikowi życie seryjnego mordercy od momentu jego narodzin, a nawet zaczyna się wcześniej, bo zaczyna się opisem, skąd pochodzili jego rodzice.

„Cisza. Kronika życia pewnego mordercy” jest genialna pod względem psychologicznym – w tak dobry sposób poznajemy umysł mordercy od podszewki, znamy każdą jego myśl oraz motywy, które nim kierują. Ta książką dostarczy Wam mnóstwa dylematów i powodów do refleksji. Jest napisana obiektywnie – autor przez całą książkę nie ocenia zachowania Karla, a ja czytając tę książkę cały czas byłam rozdarta, ponieważ z jednej strony strasznie współczułam temu chłopcu, który od urodzenia przeszedł straszne i trudne rzeczy, które go naznaczyły, a z drugiej jednak stał się mordercą. Nie dostał należytej pomocy, opieki, zrozumienia i pozostał zdany sam na siebie wzbudzając tym wielokrotnie we mnie żal i współczucie, ale czy to jednak wystarczy, aby wytłumaczyć jego czyny? Właściwie ciężko mi opisać słowami to jak czułam się podczas czytania tej książki.

Książka nie jest lekka i jeśli chcecie w pełni docenić jej głębię to nie jest również lekturą na jeden wieczór. Jest mocna, dostarczy Wam mnóstwa wrażeń i na długo po jej odłożeniu nie da Wam o sobie zapomnieć. Polecam!
więcej...
Ludzie mówią, śmieją się, charczą, pokrzykują, sapią, rzężą, faflunią, mlaskają, chichoczą, pojękują, stękają, plują, siorbią, piszczą, chrapią, wzdychają, rechoczą, lamentują, szepczą, wrzeszczą, szlochają... Słyszałeś kiedyś ciszę? Czy jesteś w stanie opisać jak Twoje ciało i umysł reagują na ciszę? Nasz świat to świat dźwięków. Jesteśmy bombardowani decybelami, my bombardujemy świat decybelami. Często słyszymy, ale nie słuchamy i na nasze szczęście – selekcjonujemy to, co słyszymy, nasz słuch jest wybiorczy.

A teraz wyobraź sobie, że rodzisz się ze słuchem ustawionym na "full" – słyszysz wszytko "mocniej", "bardziej", aż do bólu. Słyszysz nie tylko szept, ale słyszysz bicie serca, przepływającą w żyłach krew, pracę narządów, wydobywający się z człowieka oddech. Takie natężenie dźwięków może doprowadzić do obłędu...

Karl Heidemann urodził się z nadwrażliwym słuchem. Żyje w piwnicy, w totalnej izolacji od świata. Bo każdy nawet najdelikatniejszy, cichy dźwięk wwierca się w jego czaszkę, bombarduje, przygniata i wywołuje fizyczne cierpienie. Zapewne nigdy nie opuściłby swojego azylu imitującego dźwiękoszczelny klosz, gdyby nie tragiczne wydarzenia. Samobójstwo matki staje się dla Karla... niebywałym odkryciem. Śmierć jest bowiem tym, czego szukał, jest spełnieniem, jest dobra, bo przynosi ciszę. Pojęcie śmierci zostaje przez chłopca wypaczone... To wydarzenie kształtuje całe jego życie. Kim stanie się Karl? Zwykłym mordercą bez kręgosłupa moralnego, który w pokrętny sposób tworzy własną ideologię? A może Karl jest siewcą spokoju, dawcą ciszy?

"interpretacji zdarzeń jest jednocześnie przekleństwem i błogosławieństwem".

Zanurzyłam się w ciszy. Zanurzyłam się w Ciszy. To ballada o samotności i niezrozumieniu. To napisana subtelnym, na wpół lirycznym na wpół dosadnym stylem historia o zagubieniu i braku umiejętności rozgraniczenia dobra i zła.

Powieść podzielona została na trzy części zatytułowane kolejno: Wiara, Miłość, Nadzieja. Każda zabiera nas w inny wymiar rzeczywistości – rzeczywistości przesyconej dźwiękami. Na szczególną uwagę zasługuje Wiara osadzona w realiach małej, wiejskiej społeczności. Zaściankowość, drobnomieszczaństwo i głęboko zakorzeniona w ludzkiej psychice wiara w zabobony – Witamy w Jettenbrunn! – w świecie zaimpregnowanym ignorancją i zacofaniem. Za sprawą tak wykreowanego tła czytelnik ma wrażenie, że porusza się w onirycznym świecie pełnym wyrazistych postaci, autentycznych miejsc, prawdziwych wydarzeń.

Autor nie stawia czytelnikowi pytania, czy motywy postępowania głównego bohatera są słuszne, nie ocenia, nie zmusza do współczucia. Autor snuje powoli, niespiesznie, z wielką dozą subtelności opowieść o bardzo samotnym człowieku, którego nikt nie rozumiał, a któremu tak łatwo można było pomóc. Ta melancholia dotyka także wartkości akcji. I słusznie. Bo w tej powieści nie ma miejsca na pośpiech i mrożące krew w żyłach opisy ofiar mordercy. Ta powieść to liryczny poemat wypełniony dziękami i ucieczką od tych dźwięków.

Cisza. Kronika życia pewnego mordercy zwraca uwagę na gnuśność i dwulicowość, która zagnieździła się w naszym świecie na dobre. Na potęgę dźwięków i niszczącą siłę słów wypowiedzianych. Na brak ciszy, brak zrozumienia, brak porozumienia. I samotność.

"Gadanie, gadanie, gadanie w nieskończoność. przeżuwanie wciąż tych samych treści, zdarzeń, poglądów, powtarzanie ich, nieważne, czy temu samemu rozmówcy, czy kolejnemu".

"Zazdrość, jak i chęć posiadania szkodzą, wszystkim i we wszystkim".

"Przed samotnością nie może ochronić człowieka obecność drugiej osoby".

Cisza atakuje nasze zmysły, wdziera się w nasz umysł oraz karmi nasze umiłowanie do estetyki i piękna. Wyborna. Wyśmienita. Po stokroć polecam.

"– Więc idź jutro. Sam. I znajdź spokój.
"Ale gdzie mam go szukać?"
– A kto powiedział, że masz go szukać?".

http://tylkoskonczerozdzial.blogspot.com/2017/09/cisza-kronika-zycia-pewnego-mordercy.html
więcej...

Podobne publikacje

Ebook

Ja nie wybaczamJa nie wybaczam

Mark Hill

Brutalny kryminał z bohaterem, który nie jest krystalicznie czysty, ale gdy kłamstwo przeplata się z prawdą, nic nie jest właściwym wyborem... Inspektor Drake całe życie uciekał przed koszmarami z dzieciństwa. I sądzi, że mu się to udało. Jest szanowany w pracy, dostał pochwałę za schwytanie seryjnego mordercy. Ale przeszłość się mści i chce odebrać mu to, co kocha najbardziej na świecie...

Ja nie wybaczam Mark Hill Seria: „Sensacja, Kryminał” Wydawca: Wydawnictwo Amber MOBI + EPUB (w wersji papierowej 384 strony)

Brutalny kryminał z bohaterem, który nie jest krystalicznie czysty, ale gdy kłamstwo przeplata się z prawdą, nic nie jest właściwym wyborem... Inspektor Drake całe życie uciekał przed koszmarami z dzieciństwa. I sądzi, że mu się to udało. Jest szanowany w pracy, dostał pochwałę za schwytanie seryjnego mordercy. Ale przeszłość się mści i chce odebrać mu to, co kocha najbardziej na świecie...

Ebook

ZłotkoZłotko

C.J. Skuse

Thriller napisany z ogromnym poczuciem humoru, ochrzczony przez recenzentów „dzieckiem Bridget Jones i Dextera Morgana”. Książka, która wywozi stereotyp dziennika Bridget Jones głęboko w las i zakopuje go w płytkim grobie. Nie jest przeciętna ani prozaiczna.

Złotko C.J. Skuse Wydawca: Burda Książki MOBI + EPUB (w wersji papierowej 446 stron)

Thriller napisany z ogromnym poczuciem humoru, ochrzczony przez recenzentów „dzieckiem Bridget Jones i Dextera Morgana”. Książka, która wywozi stereotyp dziennika Bridget Jones głęboko w las i zakopuje go w płytkim grobie. Nie jest przeciętna ani prozaiczna.

Ebook

Tak sobie wyobrażałam śmierćTak sobie wyobrażałam śmierć

Johanna Mo

Przeszłość czasem spada na nas niczym ciemna zasłona. W takich chwilach możemy albo odwrócić się od świata, albo spróbować ją zerwać... Powieść kryminalna, która nikogo nie pozostawi obojętnym! Jej bohaterami targają silne emocje, smutek i poczucie straty mieszają się z pragnieniem powrotu do świata żywych i potrzebą złapania nieuchwytnego zabójcy.

Tak sobie wyobrażałam śmierć Johanna Mo Seria: „Kryminał” Wydawca: Editio MOBI + EPUB + PDF (w wersji papierowej 320 stron)

Przeszłość czasem spada na nas niczym ciemna zasłona. W takich chwilach możemy albo odwrócić się od świata, albo spróbować ją zerwać... Powieść kryminalna, która nikogo nie pozostawi obojętnym! Jej bohaterami targają silne emocje, smutek i poczucie straty mieszają się z pragnieniem powrotu do świata żywych i potrzebą złapania nieuchwytnego zabójcy.

Ebook

Bez pożegnaniaBez pożegnania

Harlan Coben

Wartka akcja. Zagmatwana intryga. Nieprzewidywalne zakończenie. „Bez pożegnania” to kolejny doskonały kryminał Harlana Cobena, niekwestionowanej gwiazdy amerykańskiej literatury sensacyjnej.

Bez pożegnania Harlan Coben Wydawca: Albatros MOBI + EPUB

Wartka akcja. Zagmatwana intryga. Nieprzewidywalne zakończenie. „Bez pożegnania” to kolejny doskonały kryminał Harlana Cobena, niekwestionowanej gwiazdy amerykańskiej literatury sensacyjnej.

Ebook

Cień DexteraCień Dextera

Jeff Lindsay

Kolejny tom kultowej serii kryminalnej Jeffa Lindsaya o „dobrym zabójcy” Dexterze Morganie, techniku kryminalistycznym policji w Miami na Florydzie. Tego nie zobaczysz w telewizji!

Cień Dextera Jeff Lindsay Wydawca: Albatros MOBI + EPUB

Kolejny tom kultowej serii kryminalnej Jeffa Lindsaya o „dobrym zabójcy” Dexterze Morganie, techniku kryminalistycznym policji w Miami na Florydzie. Tego nie zobaczysz w telewizji!

Ebook

Alex Cross musi zginąćAlex Cross musi zginąć

James Patterson

Nie zastanawiaj się! Uciekaj! Być może Alex Cross, profiler bostońskiej policji, tak by zrobił… Gdyby nie szukał nastolatki, którą wraz z żoną zamierzali adoptować. Gdyby sam nie był na celowniku...

Nie zastanawiaj się! Uciekaj! Być może Alex Cross, profiler bostońskiej policji, tak by zrobił… Gdyby nie szukał nastolatki, którą wraz z żoną zamierzali adoptować. Gdyby sam nie był na celowniku...

Ebook

TalTal

Zbigniew Białas

Sosnowieccy intryganci, śmiertelna trucizna z Katowic, warszawski as palestry i przytulny krakowski hotelik – prawdziwa mieszanka wybuchowa! Kolejna znakomicie skonstruowana powieść autora „Korzeńca”.

Tal Zbigniew Białas Wydawca: Wydawnictwo MG MOBI + EPUB

Sosnowieccy intryganci, śmiertelna trucizna z Katowic, warszawski as palestry i przytulny krakowski hotelik – prawdziwa mieszanka wybuchowa! Kolejna znakomicie skonstruowana powieść autora „Korzeńca”.

Ebook

Weź mnie za rękęWeź mnie za rękę

Tove Alsterdal

Upozorowane zabójstwo czy śmierć samobójcza? Helen zrobi wszystko, by dowiedzieć się, jak zginęła jej siostra. Stawi czoło nawet traumie z dzieciństwa, ale czy będzie gotowa przyjąć prawdę, że przyjaciele rodziny są w rzeczywistości największymi jej wrogami?

Upozorowane zabójstwo czy śmierć samobójcza? Helen zrobi wszystko, by dowiedzieć się, jak zginęła jej siostra. Stawi czoło nawet traumie z dzieciństwa, ale czy będzie gotowa przyjąć prawdę, że przyjaciele rodziny są w rzeczywistości największymi jej wrogami?

Ebook

Księga rodu z BaltimoreKsięga rodu z Baltimore

Joël Dicker

Joël Dicker, autor bestsellerowej „Prawdy o sprawie Harry’ego Queberta” nagrodzonej Grand Prix du Roman Akademii Francuskiej i Prix Goncourt des Lyceens, powraca z kolejną świetną powieścią. Wybrańcy bogów i przegrani. Goldmanowie z Baltimore – bogaci, piękni, błyskotliwi. I Goldmanowie z Montclair – całkowite ich przeciwieństwo. Znakomicie skonstruowany thriller osnuty wokół historii rodziny podzielonej przez wstrząsający dramat.

Księga rodu z Baltimore Joël Dicker Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 544 strony)

Joël Dicker, autor bestsellerowej „Prawdy o sprawie Harry’ego Queberta” nagrodzonej Grand Prix du Roman Akademii Francuskiej i Prix Goncourt des Lyceens, powraca z kolejną świetną powieścią. Wybrańcy bogów i przegrani. Goldmanowie z Baltimore – bogaci, piękni, błyskotliwi. I Goldmanowie z Montclair – całkowite ich przeciwieństwo. Znakomicie skonstruowany thriller osnuty wokół historii rodziny podzielonej przez wstrząsający dramat.

Ebook

To, co ukryteTo, co ukryte

Laura Lippman

Tajemnica z przeszłości, która zaważyła na życiu dwóch 11-letnich dziewczynek, wciąż nie pozwala o sobie zapomnieć. Dręczy rodziców, prawników i policjantów, którzy przed laty nie odważyli się stawić czoła szokującej prawdzie. Teraz znów powraca, by dokonać ostatecznego aktu zemsty… Znakomicie napisana powieść. Jedna z tych, o których wydawcy mówią, że rozsadza ramy gatunku.

To, co ukryte Laura Lippman Wydawca: Marginesy MOBI + EPUB (w wersji papierowej 384 strony)

Tajemnica z przeszłości, która zaważyła na życiu dwóch 11-letnich dziewczynek, wciąż nie pozwala o sobie zapomnieć. Dręczy rodziców, prawników i policjantów, którzy przed laty nie odważyli się stawić czoła szokującej prawdzie. Teraz znów powraca, by dokonać ostatecznego aktu zemsty… Znakomicie napisana powieść. Jedna z tych, o których wydawcy mówią, że rozsadza ramy gatunku.

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.