Magier poleca:

„Wzgórze psów” (Jakub Żulczyk)

Może to trochę dziwne, ale Żulczyk kojarzy mi się z wakacjami. Jakoś tak zawsze wychodzi, że sięgam po niego, wylegując się na plaży. Śmieszne to trochę, bo jego książki są strasznie brudne, ciężkie, mroczne i czasem odpychające. A po skończeniu lektury potrzebuję minimum tygodnia, żeby powrócić do rzeczywistości. W ciągu tych 7 dni zastanawiam się zawsze, czy to, co właśnie przeczytałam, mi się podobało? I odpowiedź zawsze jest jedna: TAK TAK TAK. Nie inaczej było ze „Wzgórzem psów”, które polecam Wam bardzo bardzo.

18,45 zł 36,90 zł
Skonfiguruj szybki zakup

Justa poleca:

„Boskie przyrodzenie” (Tom Hickman)

Jak to jest być przykutym do szaleńca? Panowie dobrze wiedzą. A panie niech przeczytają Hickmana. Ta przezabawna książka to kronika tej burzliwej męsko-męskiej relacji. Spodziewałam się, że autor pokaże ją z wielu perspektyw, ale nie spodziewałam się ich aż tylu. Medycyna, psychologia, sztuka, archeologia - a to i tak dopiero początek radosnej historii wzlotów i upadków. Wiele razy zdziwimy się, że Hackman znajduje penisy nawet tam, gdzie niespecjalnie byśmy się ich spodziewali. To plus - nie zadowalają go oczywiste oczywistości. Uważajcie (panowie) - wyobraźnia zadziała i czasem przeczytacie coś, czego być może wolelibyście nie przeczytać.

13,95 zł 27,90 zł
Skonfiguruj szybki zakup

Ania poleca:

„Śmierć spóźnia się o minutę” (Teresa Torańska)

Trzy niezwykłe historie przez lata ukrywane w pamięci. O splocie wydarzeń tak niewiarygodnych, że mogłyby posłużyć za scenariusz sensacyjnego filmu. O ludziach przez duże L i tych mikrego formatu. O ukrywaniu własnej tożsamości i świecie nagle za ciasnym. Dlaczego wybrałam ten tytuł na czas wakacyjnego chill outu? Bo warto zanurzyć się w tok rozmów, jakich teraz jak na lekarstwo, a przede wszystkim otrzeć się o tajemnicę godzenia się z losem i oswajania wspomnień.

9,95 zł 19,90 zł
Skonfiguruj szybki zakup

Dorota B poleca:

„Nastolatek dla początkujących” (Leszek K. Talko)

W "Nastolatku dla początkujących" Leszek K. Talko wyjaśnia, co to jest lajwik, headshot, jakie ajtemki są najbardziej wartościowe, czy martwić się, gdy dziecko ogląda, jak inni grają w GTA, czy spokojnie poczekać, aż samo zacznie grać i wtedy zacząć się martwić. Można też się dowiedzieć po czym poznać Slander Mana oraz skąd wziąć diaxy (bo diaxy się nie spałnują), kim jest Blowk i Stuu (choć o Panu Śmietance nie było!) i że niektórzy kręcą filmiki z otwierania paczek... Zabawna podróż przez obcy świat nastolatka, z mojej perspektywy dodatkowo interesująca, bo moje dzieci operują tym samym slangiem, co dzieciaki z książki Talki. Douczyłam się. Pośmiałam się. Polecam rodzicom nastolatków (nawet tych bardzo młodych) i wszystkim, którzy chcą odbyć z przymrużeniem oka podróż po współczesnym świecie internetu i popkultury.

17,96 zł 35,90 zł
Skonfiguruj szybki zakup

Piotr JR poleca:

„Foucault w Warszawie” (Remigiusz Ryzyński)

Ryzyński posklejał historię warszawskich homoseksualistów lat powojennych właściwie z niczego. Są stosy pożółkłych teczek, z których ciężko wyłuskać pożądaną wiedzę. Wielu mężczyzn, którzy wtedy byli dorośli, już nie żyje. Wielu do dzisiaj egzystuje w ukryciu. Skrawki historyjek, opowiastek, plotek z biegiem lat żyje swoim życiem. Ubarwiane, podkoloryzowane, jak zwykle starsi widzą swoją młodość. Poza tym, jak napisać taką książkę, żeby nie naruszyć prywatności bohaterów lub ich żyjących bliskich? A jednak – to być może najlepsza polska książka o tej tematyce po „Lubiewie”. W tle czyha francuski filozof, który w Warszawie pisze swoją przełomową książkę „Historię szaleństwa”. I, paradoksalnie, dopiero w Polsce poczuł się wolnym człowiekiem.

14,50 zł 29,00 zł
Skonfiguruj szybki zakup

Katako poleca:

„Rekin i baran” (Adam i Marta Biernatowie)

Książka nie jest zwykłym przewodnikiem. To magiczna podróż przez kraj wulkanów i gejzerów. Poznajemy dawne wierzenia i współczesne zwyczaje Islandczyków. Dowiemy się wiele o mieszkańcach, przyrodzie i przede wszystkim o owcach. Dzięki tej powieści będziecie pragnęli zobaczyć Islandię. Spakujcie do walizki wełnę i druty, wszakże to obowiązkowy asortyment imprezowicza. Na miejscu nie zapominajcie o elfach. One wskażą wam drogę czy poradzą w ważnej sprawie. Wszakże są pełnoprawnymi mieszkańcami społeczeństwa.

14,16 zł 28,31 zł
Skonfiguruj szybki zakup

Małgosia poleca:

„Akuszerka” (Katja Kettu)

Aż do tej pory literatura fińska była mi całkowicie nieznana - i "Akuszerka" pokazuje, że to był błąd. Ależ Katja Kettu pisze! Wojenna historia związku niemieckiego oficera i fińskiej akuszerki  jest ponura, czasem okrutna, podszyta strachem i smutkiem.  "Akuszerka" nie jest powieścią łatwą (i może niekoniecznie nadaje się na wakacje), ale to jedna z tych powieści, które zostają w tobie na długo po przeczytaniu.

14,96 zł 29,90 zł
Skonfiguruj szybki zakup

Aga poleca:

„Łaskun” (Katarzyna Puzyńska)

Najlepsza lektura na wakacje? Według mnie – kryminały lub książki podróżnicze. Wywołują ciekawość i pobudzają krążenie. Nuda nam nie grozi, nawet przy barowej pogodzie. Tak też jest z „Łaskunem”. Szósty tom kryminalnej sagi Katarzyny Puzyńskiej należy do najbardziej emocjonujących – jest w nim zdecydowanie więcej akcji niż w poprzednich powieściach autorki, a do tego jeden z „dobrych” bohaterów pokazuje mroczniejszą stronę swojej osobowości. Wisienką na torcie jest zaskakujące rozwiązanie zagadki. I wcale nie trzeba czytać poprzednich powieści z cyklu, by wciągnąć się w tę historię.

15,20 zł 30,41 zł
Skonfiguruj szybki zakup

Dorota poleca:

„Saga rodziny Neshov. Tom 1” (Anne B. Ragde)

W czasie wakacji robię sobie odpoczynek od fantastyki, którą czytam najchętniej, i sięgam po sagi. O tej norweskiej sadze słyszałam ostatnio dużo dobrego i zgadzam się z zachwytami. Saga, ale nie ma w niej rodzinnego ciepła, długich opisów i wodolejstwa. To literatura trochę surowa w formie,  czasem depresyjna w treści (ach ci Skandynawowie!), poruszająca wiele trudnych tematów i uruchamiająca w czytelniku mnóstwo emocji. Świetna lektura!

14,96 zł 29,90 zł
Skonfiguruj szybki zakup

Dżoana poleca:

„Czas Żniw. Tom 3” (Samantha Shannon)

Jako „seryjny czytelnik” nie mogłam przejść obojętnie obok trzeciego tomu „Czasu Żniw” Samanthy Shannon. Dwie poprzednie części wciągnęły mnie w intrygujący, pełen zagrożeń świat jasnowidzów, Refaitów i ludzi. I tym razem się nie zawiodłam. Autorka po raz kolejny udowadnia, że jej wyobraźnia nie zna granic i przykuwa uwagę czytelnika od pierwszych stron książki. Wartka, pełna napięcia oraz nieoczekiwanych zwrotów akcja, bohaterowie, których naprawdę da się lubić, i szczypta romantyzmu. Czego chcieć więcej od wakacyjnej lektury?

15,95 zł 31,89 zł
Skonfiguruj szybki zakup

Pani Beata poleca:

„Dziennik 2000–2002” (Krystyna Janda)

Jestem od dawna fanką Krystyny Jandy. Cenię ja jako aktorkę, kobietę biznesu i człowieka. Czytam dzienniki z przerwami, bo to obszerna lektura. Jednak chętnie do niej wracam, do żywego i ciętego języka, do wnikliwch obserwacji, celnych anegdot na temat ludzi, do wrażeń z podróży. Dziennik pokazuje autorkę jako ciepłą, wrażliwą, piekielnie inteligentną i pełną dystansu do siebie osobę.  Polecam w fomie ebooka ze względu na objętość (ponad 700 stron!)

17,60 zł 35,20 zł
Skonfiguruj szybki zakup

Piotr poleca:

„Głodne Słońce” (Wojciech Zembaty)

Mieszanka fantasy, historii alternatywnej i „Apocalypto” Gibsona. Mezoameryka nie uległa konkwistadorom Corteza. Tajemnicza klątwa, która powstrzymała białych najeźdźców, zmieniła też oblicze kontynentu. Upadły wielkie imperia Indian. Na ich gruzach wyrosły nowe mocarstwa, równie krwawe w swych obrzędach i ofiarach.  Tak w skrócie można przedstawić dylogię (czekam na drugi tom) Wojciecha Zembatego. Książka zaskoczyła mnie swoją oryginalnością i świeżością pomysłów, a historia świata - kipiąca od wojen, intryg, ludzkich nadziei i dramatów, wciągnęła mnie na długie godziny podróży.

16,00 zł 32,00 zł
Skonfiguruj szybki zakup

Ewa poleca:

„Czego nie słyszał Arne Hilmen” (Iwo Zaniewski)

Lubię się bać - i naprawdę trzeba się postarać, żeby mnie przestraszyć, bo byle co mnie nie rusza ;) . Iwo Zaniewski wie, jak to robić - pewnie nie bez znaczenia jest fakt, że jest reżyserem i umie budować napięcie. Ta książka to wprost wymarzony materiał na niezły filmowy thriller - i to bardzo nieoczywisty, bo tak naprawdę wcale nie wiadomo, czy zbrodnia została popełniona. Nastrój, tajemnica, ponura aura - to wielkie zalety tego thrillera.

15,95 zł 31,89 zł
Skonfiguruj szybki zakup

Zbychu poleca:

„Requiem dla wilka” (Maria Nurowska)

Książka Marii Nurowskiej "Requiem dla wilka" to wspaniała inspiracja na wakacje. Autorka zabiera nas w urocze Bieszczady z ich wspaniałą, dziką przyrodą, wszechogarniającym odludziem i prostotą tamtejszego życia. Z pragnieniem rozwiązania zagadki z poprzedniej części, a przede wszystkim próbą ponownego spotkania z bieszczadzkim wilkiem. Głównym bohaterem tej książki, mieszkańcem, który splótł losy wszystkich postaci tej powieści. 

13,95 zł 27,90 zł
Skonfiguruj szybki zakup

Miro poleca:

„Susza. Tom 1” (Tomasz Sekielski)

Zapewniam Was, że nie jest to poradnik dla rolników o podlewaniu upraw... To bardzo brutalny i wielowątkowy thriller, który wciągnie Was na kilka upalnych (mam nadzieję) wieczorów. Nie wiemy, ile w tej książce prawdy, ile fikcji, ale mogę przypuszczać, że Sekielski jako dziennikarz inspirował się wydarzeniami, które mogły mieć miejsce, co dodaje książce "smaczku". Mamy tu wszystko: zamach w Warszawie, korupcję, samobójstwo proboszcza, handel żywym towarem, porachunki mafijne, wmanipulowana pani prokurator itd. Naprawdę mocna rzecz.

14,51 zł 29,02 zł
Skonfiguruj szybki zakup