Ebook

Cudowny chłopak i ja

Trzy cudowne historie

Autor:
Wydawca:
Format:
EPUB + MOBI (w wersji papierowej 400 stron)
30,50 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Cudowny chłopak i ja - Opis

Trzy opowieści, które dopełniają historię niezwykłego chłopca, jakim jest August Pullman. Szczególnie cenne dla tych, którzy wciąż nie chcą rozstać się z Auggiem i mają ochotę na kilka nowych historii o wcale niebanalnych wyzwaniach codzienności i triumfie przyjaźni.

„Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie” pozwala czytelnikom spojrzeć na świat Auggiego z trzech nowych punktów widzenia. Czytelnicy widzą go oczami Juliana, szkolnego rozrabiaki; Christophera, najstarszego przyjaciela; i Charlotte, nowej koleżanki. Te trzy opowieści dopełniają historię niezwykłego chłopca, jakim jest August Pullman. Są szczególnie cenne dla tych, którzy wciąż jeszcze nie chcą rozstać się z Auggiem i mają ochotę na kilka nowych opowieści o wyzwaniach codzienności i triumfie przyjaźni.

Cudowny chłopak i ja - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2018
Rodzaj publikacji:
Odbiorca:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
AUGGIE AND ME
Język oryginalny publikacji:
angielski
ISBN:
978-83-812-5245-4
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 0,85 MB / mobi 2,24 MB

Cudowny chłopak i ja - Opinie i Komentarze

„Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie” To swojego rodzaju uzupełnienie do „Cudownego chłopaka”, z którego możemy się dowiedzieć dość dużo, jest to z tego powodu, że poznajemy tutaj takie osoby jak Juliana, Christophera czy Charlotte, które w życiu Auggiego wywarły znaczące zmiany. Każda z ich historii daje nam ich o wiele lepiej poznać, zobaczyć, jakimi są osobami, z czym muszą się zmagać w codziennym życiu. Poznajemy ich od wnętrza, a dzięki temu potrafiłam ich bardzo dobrze zrozumieć, jak przede wszystkim poznać. Na wstępie mogę już zaznaczyć, gdyż uważam to za ważne, to fakt, że na przestrzeni tych trzech opowieści. Ciągle towarzyszyły mi różne refleksje, które w żaden sposób nie były tylko chwilowymi przemyśleniami, a głębokimi myślami, nad którymi spędziłam dużo czasu, w ten sposób mimo poruszających opowieści, mogłam wiele z nich wynieść, co przyczynia się do mojej pozytywnej opinii na temat tej pozycji, zaś samo przybycie Auggiego do szkoły przyczynia się do zmian w ich życiu, w pozytywnym znaczeniu.


Julian jest szkolnym łobuzem, który uczepił się chłopca przez jego odmienność. Rozpieszczony i arogancki do reszty nie daje za wygraną i wymyśla różnego rodzaju tylko przeszkody na drodze chłopca. Co jednak spowodowało, że jest taki, a nie inny? W jego historii dowiadujemy się, że historia, jaka się wydarzyła w jego rodzinie, odcisnęła na nim swoje piętno. Zaś nam samym tym pokazuje, że emocje człowieka to szereg rzeczy, które się do tego przyczyniają, a w szczególności u dziecka, które nigdy z łatwością nie ukryje frustracji, zagubienia czy przede wszystkim złości. Wzruszająca do reszty historia, która sprawia, że łzy samowolnie wypływały mi z oczu, gdy nie było dla mnie pojęte to, co się wydarzyło.

Christopher jest najlepszym przyjacielem Auggiego z dzieciństwa, jednak od kilku lat nie jest im dane się spotykać, gdy sam chłopak musiał się przeprowadzić. Przez co mają utrudniony ze sobą kontakt i z tego powodu zostają im rozmowy na Skype czy rzadkie spotkania. W dużym stopniu uwaga się skupia na tym, jak chłopak opowiada jak trudno mu się przyjaźnić z osobą, która zawsze zwraca na siebie uwagę, a temu wszystkiemu towarzyszy brak zrozumienia i strach przed nieznanym. Wielce poruszająca i ucząca nas przede wszystkim czegoś historia, poruszająca takie obszary jak zrozumienie, empatie, dedycje, jak i wybory, na które to my mamy wpływ i dają nam poznawać świat, tak jak my tego chcemy, tworzymy samych siebie.

Ostatnia z historii, jaką nam dane będzie poznać, jest o Charlotte, dziewczynie inteligentnej, wrażliwej i pomocnej. Nigdy w żaden sposób nie uczestniczy w wydarzeniach klasy i tym sposobem zostaje jedynie biernym obserwatorem, godząc się tym na opinie innych, zrozumienie tego wszystkiego nie raz w dotkliwy sposób uderzając ją samą. Pokazując nam, jak ciężkie są niekiedy relacje między ludźmi, rówieśnikami a sytuacje, jakie wynikają w takich grupach, nie raz pokazują trudne oblicze relacji.

R.J. Palacio w doskonały sposób umie zaprezentować nam problem, jaki chce ze swoją opowieścią przekazać. To sprawia, że prócz przekazu, który wprost jest widoczny, potrafi wzbudzić wiele emocji, które podczas każdej z opowieści mi towarzyszyły. Widać, że autorka ma wielką umiejętność wejścia w młodzieńczy umysł i przedstawienia ich problemów w autentyczny sposób. Czyni więc tę książkę idealnym dodatkiem do „Cudownego chłopca”, wiedząc, że forma i wiedzą, jaką chce nam przekazać, może stać na równi. Masa refleksji, emocji czyni tę pozycję wyjątkową i na pewno niezapomnianą, gdyż wśród takich książek trudno będzie trafić na tak cudowną perełkę.
więcej...
„Cudowny chłopak i ja” nie jest kontynuacją „Cudownego chłopaka”. Ta książka nie przedstawia czytelnikowi dalszych wydarzeń, które mogłyby się dziać po kończących tamtą książkę. Nie zawiera ona opowieści o dalszych losach Auggiego Pullmana i jest on tutaj raczej postacią drugoplanową. Jednak obie te pozycje są ze sobą ściśle powiązane, ponieważ tutaj autorka postanowiła przedstawić pewne wydarzenia z perspektywy Juliana, Christophera oraz Charlotte.

Sięgając po tę książkę miałam pewne obawy, bo zastanawiałam się, czy przedstawienie jeszcze raz tej samej historii, ale z perspektywy drugoplanowych postaci będzie ciekawe. Muszę przyznać, że to dość nietypowy sposób powrócenia do opisywanej poprzednio historii. Cieszę się, że autorka zrobiła to w taki sposób i że nie zdecydowała się na napisanie kontynuacji „Cudownego chłopaka”. Nie zrozumcie mnie źle – z jednej strony bardzo chciałabym przeczytać o dalszych losach Auggiego, ale z drugiej obawiam się, że nie byłaby to historia tak chwytająca za serca jak ta, która już powstała.

Bardzo byłam ciekawa tej historii z perspektywy Juliana. Po pierwsze jego zachowanie, jakie zostało przedstawione w „Cudownym chłopaku” było okropne i choć po części pojawiła się wzmianka, z jakiego powodu się to brało to byłam ciekawa rozwinięcia tematu. Po drugie wszystko ma dwie strony medalu i nie możliwe, żeby dziesięcioletnie dziecko potrafiło być tylko okrutne i chciałam się dowiedzieć, jaki jest Julian, kiedy nie popisuje się przed kolegami i zrzuca maskę. Ta historia podobała mi się najbardziej.

Christopher był najlepszym przyjacielem Auggiego zanim jego rodzice zdecydowali się przeprowadzić. Choć dzieliła ich pewna odległość początkowo starali się regularnie spotykać, choć z czasem bywało coraz trudniej zarówno ze względu na czas jak i na to, że chłopiec w nowym miejscu zamieszkania poznał nowych kolegów. Jak sam wielokrotnie stwierdzał „Przyjaźń jest trudna”. Wstydził się przyznać znajomym, jak wygląda jego przyjaciel, a wcześniej wielokrotnie kiedy bywali w miejscach publicznych widział jak przyciąga on wzrok ludzi.

Historia Charlotte podobała mi się najmniej. Po przeczytaniu poprzedniej książki miałam zupełnie inne wrażenie o tej dziewczynce niż teraz, kiedy jej postać została tak rozbudowana. Wydawało mi się, że jest popularna i nie spodziewałam się, że może się zmagać z problemami z odrzuconą przyjaźnią, czy ze strachem przed opowiedzeniem się po którejś ze stron konfliktu.

„Cudowny chłopak i ja” to równie świetna książka co „Cudowny chłopak”. Pokazuje, że każdy zmaga się z różnymi problemami niezależnie od wyglądu, czy stopnia popularności w szkole. Opowiada ona także o akceptacji, sile przyjaźni, odpowiedzialności i wielu innych istotnych tematach skłaniających do refleksji. Książka zdecydowanie nie tylko dla młodzieży.
więcej...
Chyba nie ma osoby, której historia Auggiego Pullmana nie skradła by serca. Bardzo łatwo wzruszyć się losem chłopca, który spotyka się z ogromną niechęcią jedynie z powodu swojego wyglądu. «Cudowny chłopak» porusza ważny temat i pewnie nie jedno z was zastanowiło się po lekturze nad własnym zachowaniem. Ale musimy uczciwie przyznać, że każda historia ma dwie strony medalu. I to właśnie postanowiła wykorzystać R.J. Palacio w swojej kolejnej książce. Zamiast przygotować tradycyjny drugi tom przygód Auggiego, postanowiła opowiedzieć historie bohaterów drugo- i trzecioplanowych.

O fabule słów kilka
«Cudowny chłopak i ja» to trzy historie rówieśników Auggiego, którzy, każdy na swój sposób, musieli poradzić sobie z pojawieniem się nowego, wyjątkowego, chłopca w ich życiu. Poznajemy dobrze znanego i pewnie przez większość znienawidzonego Juliana, Christophera, który przyjaźni się z Auggiem niemalże od niemowlęctwa oraz Charlotte, którą dyrektor poprosił, aby razem z Jackiem i Julianem zaopiekowała się nowym uczniem. Jak pojawienie się Auggiego wpłynęło na ich życie?

Czy «Cudowny chłopak» nie wystarczy?
Kiedy zaczynałam czytać tę książkę, z jednej strony byłam podekscytowana, z drugiej zaś - nieco sceptyczna. Czy te trzy historie rzeczywiście są potrzebne? Najbardziej moje obawy budziła opowieść Juliana (wszystkie rozdziały są w narracji pierwszoplanowej), którego szczerze nie znosiłam w «Cudownym chłopaku». Nie toleruję znęcania się nad innymi i tacy bohaterowie zawsze mają u mnie czerwoną kartkę. Nawet nie próbuję ich usprawiedliwiać, bo uważam, że okrucieństwo nie zasługuje na tłumaczenie jego powodu. R.J. Palacio udowodniła jednak, że ta książka jest równie ważna, co sama historia Augusta. I jestem absolutnie zachwycona, że powstała.

A jednak Auggie to nie pępek świata
Wszyscy ogromnie współczuliśmy i kibicowaliśmy Auggiemu, ale jestem pewna, że żadne z nas nie pomyślało nawet przez chwilę, jak pojawienie się takiego chłopca wpłynęło na życie innych. Palacio udowadnia nam, że historie bohaterów drugo- i trzecioplanowych również mogą być niezwykle ciekawe i ukazać nam znaną opowieść w nieco innym świetle. Znów wspomnę o Julianie. Nie sądziłam, że autorce uda się w jakikolwiek sposób wyjaśnić okropne zachowanie tego chłopaka i nie lepsze jego rodziców (kojarzycie retuszowanie klasowego zdjęcia w photoshopie? zgroza!) A jednak stał się cud i pod koniec opowieści Juliana zaczęłam darzyć go odrobiną sympatii! Palacio idealnie opowiedziała tę historię, chociaż… może trochę przesadziła z jej zakończeniem, tzn. z opowieścią babci chłopca. Rozumiem, co to miało na celu, ale zrobiło się zbyt łzawo i patetycznie.

Tego pana nie lubimy
Historia Chrisa, który prawie nie pojawia się w pierwszej książce, podobała mi się najmniej. Nie znoszę rozpaskudzonych dzieci i rodziców, którzy nie potrafią się z nimi rozprawić, przymykając oko na ich okropne zachowanie. Pokochałam za to Charlotte, która okazała się być przeuroczą dziewczyną! Jej opowieść jest zdecydowanie moją ulubioną spośród tych trzech zamieszczonych w książce. Dziewczynka również nie jest bez wad, ale jej skromność, umiejętność pogodzenia się z tym, na co nie ma wpływu, oraz dobre serce sprawiły, że tej postaci nie da się nie lubić.

«Cudowny chłopak i ja» okazuje się być zdecydowanie potrzebny
Bardzo się cieszę, że Palacio zdecydowała się napisać tę książkę. Uważam, że jest ona równie ważna, co sam «Cudowny chłopak», bo przypomina, że Auggie nie zawsze jest najważniejszy, że życia innych toczą się dalej a pozostali bohaterowie mają własne problemy, własne radości, że w czyimś życiu Auggie może grać rolę drugo- czy trzecioplanową, nie musi być wcale w centrum. I to jest normalne. Jeśli więc czytaliście już «Cudownego chłopaka», koniecznie musicie sięgnąć i po tę książkę. A jeśli nie znacie jeszcze historii Augusta Pullmana, nadróbcie to jak najszybciej, a nie pożałujecie!
więcej...
Książka R.J. Palacio pt. „Cudowny chłopak i ja. 3 cudowne historie” to historia Auggiego Pullmana widziana oczami ludzi, których widywał na co dzień: Juliana, Christophera i Charlotte. R.J. Palacio mieszka wraz z rodziną w Nowym Jorku, jeszcze do niedawna pracowała jako dyrektor artystyczny i grafik, projektując okładki. Teraz na swoim koncie ma „Cudownego chłopaka” i trzy inne książki, również odnoszące się do jego historii.

Jest to książka młodzieżowa, obyczajowa. Każdy z nastoletnich narratorów, po kolei opisuje jak widzi Auggiego, poruszając przy tym kwestie rodziny, życia i przyjaźni. Dzięki czemu dowiadujemy się, jakie było ich nastawienie do spotkania, co czuje, nie tylko główny bohater, ale też inni ludzie w jego otoczeniu. Każde z nich przechodzi przemianę po poznaniu nowego kolegi. Po przeczytaniu tej książki bardzo łatwo można stwierdzić, że ludzi powinno się kochać i szanować za ich dobre serce i charakter, a nie za wygląd, bo on w ogóle nie ma znaczenia.

„Cudowny chłopak i ja” to wzruszająca powieść napisana prostym językiem, więc jest zrozumiała i przyjemnie się ją czyta.

Myślę, że książka podobać się może nie tylko młodzieży, ale i ludziom starszym, wszystkim wrażliwym i optymistycznie nastawionym osobom.
Kaja, lat 16
źródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl
więcej...
R. J. Palacio - Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie 8/10 20/2018 Mam nadzieję, że Cudownego Chłopaka – Auggiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Była to zdecydowanie najlepsza książka, jaką przeczytałam w tym roku, dlatego koniecznie musiałam sięgnąć i po ten tytuł. Po książkę, która nie jest drugim tomem, nie jest kontynuacją, ale jest przedstawieniem historii trzech osób a właściwie całych ich rodzin pojawiających się w życiu Auggiego. Z tej historii dowiemy się, dlaczego Julian był taki wredny, dlaczego nie był zbyt miły dla chłopca i dlaczego jego mama reagowała w taki sposób. Cudowny Chłopak jest pozycją obowiązkową każdego książkomaniaka i zdecydowanie trzeba po nią sięgnąć w pierwszej kolejności, jeśli chce się przeczytać również trzy cudowne historie.
Pierwsza z nich to opowieść Juliana. Chłopca, który był czarnym charakterem, którego na pewno większość czytelników nie polubiła. Ja również nie, jednak starałam się rozumieć jego emocje i rozumowanie, jako dziecka. Ten rozdział nie dotyczy tylko historii opowiedzianej przez Juliana, ale również historii całej jego rodziny, która jest równie niesamowita jak historia Auggiego.
Druga część książki to opowieść Christophera, chłopca, który wychowywał się obok Auggiego i był jego najlepszym przyjacielem. To opowieść o przyjaźni, o młodzieńczych problemach i dylematach, jakie pojawiają się w życiu każdego z nas.
Ostatnia historia to historia Charlotte, popularnej i inteligentnej dziewczynki, której zadaniem było wprowadzić Auggiego w życie szkolne. Jej historia nie wywarła na mnie tak wielkiego wrażenia jak poprzednie, ale również jest godna poświęcenia na nią czasu, bo pokazuje nam jak skomplikowane bywają relacje nastolatków i jak ważne dla dzieci jest bycie akceptowanym, bycie kimś ważnym.
Te trzy historie tak samo jak i Cudowny Chłopak skłaniają nas do rozmyśleń i do refleksji nad własnym życiem, ale przede wszystkim pokazuje nam, że dziecko bierze z nas – dorosłych przykład, to my decydujemy o tym, na kogo wyrośnie.

www.instagram.com/daria_czytaa
więcej...
Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie NIE JEST drugą częścią Cudownego chłopaka. Nie w dosłownym tego słowa znaczeniu, czyli nie poznajemy dalszych losów Auggiego, chłopca, który sam o sobie pisze: "Nie powiem wam, jak wyglądam. Cokolwiek sobie wyobrazicie, w rzeczywistości jest pewnie gorzej". Podobno wygląd nie ma znaczenia... Podobno. Ale przypomnijcie sobie, że w każdej klasie (podstawówce, gimnazjum, nawet w szkole średniej) była osoba, która się wyróżniała. Była "inna" (nie gorsza!). Odstawała od "stada".

W Cudownym chłopaku poznajemy punkt widzenia Auggiego. Cudowny chłopak i ja to trzy historie przedstawiające punkt widzenia Juliana, Christophera i Charlotte, w których Auggie jest postacią epizodyczną. Ale bardzo ważną! Bo właśnie pojawienie się w najbliższym otoczeniu tych trojga młodych osób chłopaka "odstającego od stada" sprawia, że w ich życiu dochodzi do szeregu zmian...

Julian - ten zły, który dokucza Auggiemu. Rozpieszczony, zarozumiały i arogancki. Co kryje się za takim, a nie innym zachowaniem Juliana? Dlaczego z najpopularniejszego chłopaka w szkole nagle staje się rozrabiaką i łobuzem? Nie oceniajmy książki po okładce... i nie oceniajmy człowieka, nie poznając ówcześnie motywów jego postępowania.

Historia Juliana, ze szczególnym naciskiem na opowieść jego Babci sprawi, że po raz kolejny dostrzeżemy złożoność ludzkich zachowań. Człowiek nie jest z gruntu zły, każda akcja inicjuje reakcję, a dziecięca złośliwość z pewnością ma źródło dużo głębiej niż w zwykłym "bo nie". Przepiękna, wzruszająca historia. Nie wyciska łez... łzy płyną swobodnie, bez "wyciskania".

Christopher to najlepszy przyjaciel Auggiego z okresu dziecięcego. Od trzech lat nie mieszka już w Nowym Jorku i siłą rzeczy kontakt z Auggiem ogranicza się do rzadkich spotkań oraz rozmów na Skypie. Christopher wspomina, że "trudno przyjaźnić się" z Auggiem. Z chłopcem, który w miejscach publicznych ściąga wzrok wszystkich osób, chłopcem którego zdeformowana twarz wywołuje strach... i obrzydzenie. Jak taka "trudna przyjaźń" wpływa na życie Christophera i relacje w jego rodzinie?

Poruszająca opowieść, dotykająca bardzo ważnych obszarów: empatii, zrozumienia i odwagi. Trudne wybory, ważne decyzje, które tak naprawdę kształtują naszą wrażliwość i hart ducha.

Charlotte to bardzo "popularna" dziewczyna w szkole. Inteligentna, wrażliwa, zaangażowana w pomoc najuboższym. Jest jedną z osób, które pan Tushman poprosił o pomoc w aklimatyzacji Auggiego w szkole. Dewizą Charlotte pozostaje "stać z boku", "nie mieszać się". W burzliwym czasie tworzenia się paczek przyjaciół, resetowaniu starych przyjaźni i tworzenie "psiapsiółek" siedzących razem podczas przerwy na lunch Charlotte pozostaje obserwatorem, a nie uczestnikiem. Nie wywyższa się, akceptuje, często bolesne, decyzje swoich rówieśniczek. Jednak bierna postawa nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem...

Ta historia nie porwała mnie tak jak dwie poprzednie, chociaż autorka w bardzo trafny sposób przedstawiła skomplikowane relacje miedzy nastolatkami, rywalizację oraz potrzebę bycia akceptowaną.

Pani R.J. Palacio może pochwalić się niebywałą przenikliwością i umiejętnością "wejścia" w umysł dziecka/nastolatka. Wnikliwie, z wielką wrażliwością i dokładnością przelewa swoje obserwacje na karty powieści.

"W przyjaźniach zdecydowanie nie chodzi o medale".

"Czasem przyjaźnie tak wyglądają. A nawet może tak wyglądają najlepsze przyjaźnie. Więzi są zawsze. Tyle że niewidoczne dla oka".

O przyjaźni, zrozumieniu, asertywności i sztuce podejmowaniu trudnych wyborów, o nauce przyznania się do własnych błędów. Palacio z lekkością, bez nadmiernej patetyczności pisze o rzeczach niezwykle istotnych zarówno dla młodzieży, ale przede wszystkim dla dorosłych.

Tona przemyśleń, a spośród nich wyłania się fundamentalna zasada: bądźmy przy naszym dziecku, dajmy mu poczucie bezpieczeństwa, wspierajmy w decyzjach, motywujmy i nie krytykujmy. Bo zalążek pewności siebie, sukcesywnie pielęgnowany i podlewany przez rodziców hodujemy od dziecka.

Polecam bardzo.

http://tylkoskonczerozdzial.blogspot.com/2018/03/cudowny-chopk-i-ja-trzy-cudowne.html
więcej...

Podobne publikacje

Ebook

Miłość jest...Miłość jest...

Tomasz Kruczek

Sympatycznie ilustrowane opowiadania dla dzieci, inspirowane „Hymnem o miłości” św. Pawła.

Sympatycznie ilustrowane opowiadania dla dzieci, inspirowane „Hymnem o miłości” św. Pawła.

Ebook

Wszystko świetnieWszystko świetnie

Beata Wróblewska

Opowieść o zżytych ze sobą siostrach, mamie, która próbuje znaleźć własne miejsce poza domową codziennością, i tacie, któremu trudno zaakceptować, że dzieci nie robią tego, czego oczekują rodzice...

Opowieść o zżytych ze sobą siostrach, mamie, która próbuje znaleźć własne miejsce poza domową codziennością, i tacie, któremu trudno zaakceptować, że dzieci nie robią tego, czego oczekują rodzice...

Ebook

Borys i ZajączkiBorys i Zajączki

Magdalena Zarębska

Patrycja i Magda mają nowego przyjaciela, który nie odstępuje ich na krok. Jakie przygody przeżyją razem i dokąd będą wspólnie wędrować?

Patrycja i Magda mają nowego przyjaciela, który nie odstępuje ich na krok. Jakie przygody przeżyją razem i dokąd będą wspólnie wędrować?

Ebook

Banda Michałka powracaBanda Michałka powraca

Ewa Karwan-Jastrzębska

Krótkie, skrzące się dowcipem, świetnie oddające współczesne realia opowiadania w stylu „miało być dobrze, a wyszło jak zawsze...”. Wielka frajda nie tylko dla tych, którzy pamiętają przygody Michałka z 2013 roku!

Banda Michałka powraca Ewa Karwan-Jastrzębska Wydawca: Prószyński i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 256 stron)

Krótkie, skrzące się dowcipem, świetnie oddające współczesne realia opowiadania w stylu „miało być dobrze, a wyszło jak zawsze...”. Wielka frajda nie tylko dla tych, którzy pamiętają przygody Michałka z 2013 roku!

Ebook

Zosia, Ernest i ktoś jeszczeZosia, Ernest i ktoś jeszcze

Elżbieta Pałasz

Opowiadania, które z humorem pokazują różne strony życia typowej rodziny: rywalizację między rodzeństwem, radości i kłopoty związane z pojawieniem się nowego dziecka oraz nie zawsze udane próby radzenia sobie z emocjami.

Opowiadania, które z humorem pokazują różne strony życia typowej rodziny: rywalizację między rodzeństwem, radości i kłopoty związane z pojawieniem się nowego dziecka oraz nie zawsze udane próby radzenia sobie z emocjami.

Ebook

Plastusiowy pamiętnikPlastusiowy pamiętnik

Maria Kownacka

Pierwsze doświadczenia i wzruszenia szkolnego życia z perspektywy ukochanego przez dzieci Plastusia – mieszkańca piórnika grzecznej Tosi.

Pierwsze doświadczenia i wzruszenia szkolnego życia z perspektywy ukochanego przez dzieci Plastusia – mieszkańca piórnika grzecznej Tosi.

Ebook

Sezon na zielone kasztanySezon na zielone kasztany

Barbara Kosmowska

Książka nagrodzona w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Prawdziwa przyjaźń, pierwsza miłość i młodzieńcze rozterki w opowiadaniach autorki, która jak mało kto rozumie pułapki dorastania.

Książka nagrodzona w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Prawdziwa przyjaźń, pierwsza miłość i młodzieńcze rozterki w opowiadaniach autorki, która jak mało kto rozumie pułapki dorastania.

Ebook

Jak wychować sobie nauczycieliJak wychować sobie nauczycieli

Pete Johnson

Wznowienie jednej z najśmieszniejszych i najchętniej czytanych przez dzieciaki książek. Powieść uhonorowana prestiżowymi nagrodami dla literatury dziecięcej.

Wznowienie jednej z najśmieszniejszych i najchętniej czytanych przez dzieciaki książek. Powieść uhonorowana prestiżowymi nagrodami dla literatury dziecięcej.

Ebook

Zezia i GilerZezia i Giler

Agnieszka Chylińska

Literacki debiut Agnieszki Chylińskiej, o którym aż huczało. Fenomenalny. Nareszcie dostępny jako ebook! Dziecięce historie o marzeniach, szkole, wakacjach, oparte na wspomnieniach słynnej wokalistki.

Literacki debiut Agnieszki Chylińskiej, o którym aż huczało. Fenomenalny. Nareszcie dostępny jako ebook! Dziecięce historie o marzeniach, szkole, wakacjach, oparte na wspomnieniach słynnej wokalistki.

Ebook

Dzienniczek zakręconej nastolatk...Dzienniczek zakręconej nastolatki. Część 2

Renata Opala

Dalszy ciąg perypetii sympatycznej Joasi, która z reporterskim zacięciem opisuje swoje szkolne i domowe przygody.

Dalszy ciąg perypetii sympatycznej Joasi, która z reporterskim zacięciem opisuje swoje szkolne i domowe przygody.

Ebook

Cudowny chłopakCudowny chłopak

R.J. Palacio

Dla jednych – błyskotliwy, dowcipny, kochany. Dla innych – szkaradny, odpychający, nie do zaakceptowania. Opowieść o chłopcu ze zmutowanym genem i jego perypetiach w szkole. Nr 1 bestsellerów NYT! Najlepsza książka amazon.com w 2012 r.! Najlepszy tytuł dziecięcy 2012 r. według: „School Library Journal”, „Publishers Weekly”, „Kirkus Reviews” oraz „Booklist”. Już w kinach ekranizacja powieści z J. Roberts, O. Wilsonem oraz J. Tremblayem.

Cudowny chłopak R.J. Palacio Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 416 stron)

Dla jednych – błyskotliwy, dowcipny, kochany. Dla innych – szkaradny, odpychający, nie do zaakceptowania. Opowieść o chłopcu ze zmutowanym genem i jego perypetiach w szkole. Nr 1 bestsellerów NYT! Najlepsza książka amazon.com w 2012 r.! Najlepszy tytuł dziecięcy 2012 r. według: „School Library Journal”, „Publishers Weekly”, „Kirkus Reviews” oraz „Booklist”. Już w kinach ekranizacja powieści z J. Roberts, O. Wilsonem oraz J. Tremblayem.

Audiobook

Cudowny chłopakCudowny chłopak

R.J. Palacio

Dla jednych – błyskotliwy, dowcipny, kochany. Dla innych – szkaradny, odpychający, nie do zaakceptowania. Opowieść o chłopcu ze zmutowanym genem i jego perypetiach w szkole. Nr 1 bestsellerów NYT! Najlepsza książka amazon.com w 2012 r.! Najlepszy tytuł dziecięcy 2012 r. według: „School Library Journal”, „Publishers Weekly”, „Kirkus Reviews” oraz „Booklist”. Już w kinach ekranizacja powieści z J. Roberts, O. Wilsonem oraz J. Tremblayem.

Dla jednych – błyskotliwy, dowcipny, kochany. Dla innych – szkaradny, odpychający, nie do zaakceptowania. Opowieść o chłopcu ze zmutowanym genem i jego perypetiach w szkole. Nr 1 bestsellerów NYT! Najlepsza książka amazon.com w 2012 r.! Najlepszy tytuł dziecięcy 2012 r. według: „School Library Journal”, „Publishers Weekly”, „Kirkus Reviews” oraz „Booklist”. Już w kinach ekranizacja powieści z J. Roberts, O. Wilsonem oraz J. Tremblayem.

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.