Ebook

Długa Ziemia

Seria:
Format:
25,60 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Długa Ziemia - Opis

Dwaj giganci brytyjskiej fikcji i ich wspólne dzieło! Genialna wizja alternatywnych światów to najlepsze, co mogło przydarzyć się ich fanom. Pod piórem Pratchetta i Baxtera rodzi się nowa jakość SF!

Rok 1916, front zachodni. Szeregowy Percy Blakeney budzi się ze snu. Leży w świeżej, bujnej trawie. Słyszy głosy ptaków i szum wiatru wśród drzew. Co się stało z błotem, krwią i pooranym pociskami krajobrazem ziemi niczyjej? A skoro już o tym mowa, co się stało z Percym...?
Rok 2015, Madison, stan Wisconsin, USA. Policjantka Jessica Jansson bada spalony dom naukowca, który stronił od ludzi, a teraz zniknął bez śladu. Przeszukując pogorzelisko, znajduje niezwykły przedmiot: pudełko mieszczące w sobie kilka prostych obwodów, trójpozycyjny przełącznik oraz... ziemniak. To prototyp wynalazku, który na zawsze zmieni sposób, w jaki ludzkość widzi świat.
„Długa Ziemia” to pierwsza powieść powstała w wyniku współpracy twórcy „Świata Dysku” Terry’ego Pratchetta ze znanym autorem science fiction Stephenem Baxterem. Opowieść przenosi czytelników na krańce Ziemi i o wiele dalej. Wystarczy tylko jeden krok...

„Literacka alchemia! Pod piórem Pratchetta i Baxtera możliwości są prawie nieograniczone. To historia, w której rodzą się genialne pomysły. Ekscytacja autorów, kiedy bawią się wielością rozwiązań, jest wyraźnie wyczuwalna i zaraźliwa! Fabuła «Długiej Ziemi» jest tak porywająca, że zbrodnią byłoby się w nią nie zapaść po uszy!”

„SFX”

„Literacki mariaż tych dwóch autorów to najlepsze, co mogło się zdarzyć ich fanom”.

„Guardian”

„To prawdziwy triumf wyobraźni!”

„Independent”

Długa Ziemia - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Piotr W. Cholewa (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2013
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
The Long Earth
Język oryginalny publikacji:
angielski
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2012
ISBN:
9788378399414
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 1,7 MB / mobi 0,8 MB

Długa Ziemia - Opinie i Komentarze

Uwielbiam autora Świata Dysku ale w tej książce jak i w całej serii czegoś mi brakuje. Świetny pomysł, dobrze się czyta ale jak dla mnie całość opowieści zmierza do nikąd. Snuje się i rozwija, i mimo przeczytania kolejnych tomów nie widzę by za horyzontem było coś do czego podąża, że będzie jakaś puenta, pomysł na zakończenie. Jak dla mnie połączenie dwóch dobrych autorów w jednej książce nie do końca się sprawdziło. Po każdej części czuję duży niedosyt... więcej...
"Pratchett w kooperacji to podwójna przyjemność" Pogłoska twierdzi, że Pratchett odchodzi. Jego choroba to wyrok. Pytanie - ile czasu mu zostało. Ile będzie żył? Jak długo będzie w stanie pisać? Dla wszystkich jego czytelników, dla mnie - każda jego nowa książka jest jak bonus. Jeszcze jedna. Może ostatnia? Jeszcze pisze - z tym samym błyskiem, inteligencją i oryginalnym humorem, w niepowtarzalnym stylu, na który choroba nie rzuca cienia, nie ma wpływu. Jeszcze jest. Oby jak najdłużej.

Mam swoje ulubione wątki i postaci, gdybym mogła wybierać - byłoby dużo Marchewy, Vimesa, trzech wiedźm i Obolałej. Ale nie wybieram, wszystko, co napisze Pratchett kupuję bezkrytycznie i kupiłabym na pniu. Czasem podwójnie, jak w przypadku tomów tłumaczonych przez panią Dorotę Malinowską; kiedy tylko było to możliwe, kupiłam wersję przekładu Piotra Cholewy - fani na pewno wiedzą dlaczego! Tak więc dobre wiadomości są dwie - wyszła nowa książka Pratchetta i to w tłumaczeniu Piotra Cholewy.

Kiedyś pisarz , zapytany - jakże oryginalnie - skąd bierze swoje niezwykłe pomysły odrzekł, że na stanowisku rzecznika elektrowni jądrowej bardzo rozwinęła jego wyobraźnię. Trzeba przyznać, że swoją wyobraźnią i poczuciem humoru Pratchett mógłby obdzielić co najmniej dziesięciu innych pisarzy - odczuwam więc szaloną wdzięczność, że nie podzielił się talentem i wykorzystuje wszystkie swoje możliwości, dzięki którym wspiął się na tron i jest dla wielu niekwestionowanym królem fantastyki.
Chodzą słuchy, że pierwowzór "Długiej Ziemi" Pratchett stworzył na początku swojej kariery i na dekady zamknął w szufladzie. Można zatem było mieć nadzieję na coś naprawdę intrygującego - w końcu pierwsze powieści Pratchetta (jedną z nich napisał mając lat siedemnaście), czyli "Dywan" i "Ciemna strona Słońca" cieszą się uznaniem jego czytelników. Teraz do dawnego pomysłu powrócił i po raz kolejny postanowił pracować w tandemie. Jestem pewna, że będą tacy, co pokręcą nosem - znowu współautorstwo? Dlaczego nie sam? To jak pół przyjemności! Kręcić nosem można, jak wiadomo, na wszystko, ale dla mnie Pratchett w kooperacji to przyjemność podwójna.

Żonglerką w piekle Pratchett szczęśliwie zajął się jeszcze na ziemskim padole. Szatańsko zabawny efekt współpracy z Neilem Gaimanem, czyli "Dobry omen" ma chyba tyluż entuzjastów, co przeciwników. Jednak entuzjaści uważają tę powieść za doskonałą. Ciężko zresztą jej nie docenić. Sięgnięcie po schemat ze znanego horroru i przerobienie go na kilkaset stron pękania ze śmiechu - kapelusz z głowy, szanowni panowie. Trudno zresztą oprzeć się skojarzeniu, że dziwaczny tandem Crowley i Azirafal to po trosze naszych dwóch pisarzy, prowadzących dziwaczne rozmowy w lśniącym bentleyu, w którym słuchają "Another One Bites the Dust". Oczywiście Czajkowskiego. Czy jadą do piekła, czy nie - chciałabym być na tylnym siedzeniu.

Dzięki tej wielce owocnej współpracy, czytelnicy nie mieli specjalnych obaw, gdy w 2012 roku ukazała się kolejna książka, będąca efektem literackiego mariażu Pratchetta z kolejnym znanym autorem.

Tym razem Pratchett wszedł w spółkę ze Stephenem Baxterem, brytyjskim pisarzem hard science fiction, autorem ponad dwudziestu książek, w tym zbiorów opowiadań. Baxter to specjalista od konstruowania wymyślnych opowieści o alternatywnej historii ludzkości i mistrz tworzenia nowych światów. Czy taka współpraca mogła zakończyć się porażką?

Ich "Długa Ziemia" to pełna niezwykłego humoru, bezlitośnie wciągająca opowieść o światach równoległych i odkryciu, które pozwoli się między nimi poruszać. W roku 1916 szeregowy Percy Blakeney budzi się w bujnej trawie pod drzewami zamiast na zrytym pociskami polu wśród trupów. W roku 2015 płonie dom naukowca odludka, sam naukowiec znika bez śladu, a na pogorzelisku policjantka znajduje tajemnicze pudełko i ziemniaka. Czy to możliwe, żeby tak dziwaczne znalezisko na zawsze zmieniło sposób, w jaki ludzkość widzi świat? Jak najbardziej! Opowieść przenosi czytelników na krańce Ziemi i o wiele dalej. Wystarczy tylko jeden krok...
"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek”.

Terry Pratchett nie ustaje jednak w wysiłkach, by odpowiednio zająć się dbałością o swój życiowy literacki dorobek. Autor założył własną firmę multimedialną, w której planach pojawiło się między innymi stworzenie kolejnych ekranizacji jego powieści</b>. Kilka dni temu pojawiła się także oficjalna zapowiedź nowej aplikacji dla firmy - ma to być interaktywna mapa miasta Ankh-Morpork.

Można było już obejrzeć kilka filmów na podstawie powieści Pratchetta, w tym doskonałe produkcje rysunkowe (np. "Muzyka duszy"), a także fabularne - jak brytyjski film telewizyjny "Wiedźmikołaj".

Dobrą wiadomością jest to, że pierwszą z ekranizacji nowej firmy ma być czteroodcinkowy serial na podstawie napisanego wspólnie z Neilem Gaimanem "Dobrego omenu". Współautorem scenariusza ma być ponadto Terry Jones z Monty Pytona. Firma ma przeznaczyć też 26 milionów dolarów na trzynastoodcinkowy serial na podstawie powieści "Straż! Straż!", a współautorem tego scenariusza będzie sam Guy Burt - odpowiedzialny za hit "Rodzina Borgiów".

"To ekscytujący a zarazem naturalny rozwój dla mnie i moich dzieł. Z niecierpliwością czekam na bliską współpracę z zespołem w celu opracowania nowych historii w obszarach innych niż tylko drukowanie i cyfrowe książki. Oczywiście czekam też, aż zobaczę, jak mój pierwszy projekt realizowany z myślą o dużym ekranie dochodzi do skutku" - napisał Terry Pratchett w oficjalnym oświadczeniu anonsującym powstanie spółki. W skład firmy NARRATIVIA wejdą poza samym autorem: Rob Wilkins (biznes menedżer Pratchetta), Rhianna Pratchett (córka autora, scenarzystka gier komputerowych), Rod Brown (producent filmowy).

Trudno uwierzyć w to, że tak wspaniała kariera literacka może skończyć się nagle i gwałtownie. Co prawda <b>pisarz zapowiedział także, że po jego śmierci cykl kontynuować będzie jego córka. Rihanna Pratchett również jest pisarką, a także scenarzystą gier komputerowych (współpracowała m.in. przy "Tomb Raider").

Wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że nie będzie to już ten sam świat. Ciężko wyobrazić sobie kogokolwiek innego w roli najbardziej zwariowanego Brytyjczyka. Miejmy jednak nadzieję, że to naprawdę odległa przyszłość. Bo wtedy "będę miała ochotę przeklinać, Sir, i to bardzo". Nie poddaję się zatem fali obaw. Po prostu czekam na następną książkę. Wierzę, że pisarz jeszcze długo nie usłyszy zdania wypowiedzianego WIELKIMI LITERAMI.

więcej...
Książka, jako powieść science-fiction jest ciekawa i czyta się dobrze. Są w niej alternatywne światy, jest analiza, co by było, gdyby nasza ewolucja potoczyła się innymi torami. Tak więc ogólnie prezentuje się dobrze. Niestety, jak na powieść podpisaną nazwiskiem Pratchett, jest w niej za mało Pratchetta. Bardzo mi brakowało w niej specyficznego poczucia humoru, celnych wtrąceń i tych krótkich zdań, które doskonale rozładowywały atmosferę. więcej...

Podobne publikacje

Ebook

Czas poza czasemCzas poza czasem

Philip K. Dick

Czy wszechświat jest rzeczywisty, a my ludzie – prawdziwi? A może wszyscy żyjemy w zmyślonej rzeczywistości, która pewnego dnia odsłoni swe mroczne oblicze? Mistrz SF ma na ten temat swoją teorię...

Czy wszechświat jest rzeczywisty, a my ludzie – prawdziwi? A może wszyscy żyjemy w zmyślonej rzeczywistości, która pewnego dnia odsłoni swe mroczne oblicze? Mistrz SF ma na ten temat swoją teorię...

Ebook

Atlas chmurAtlas chmur

David Mitchell

Bestsellerowa epopeja fantasy i największe filmowe widowisko 2012 r.! Książka nominowana do Nagrody Bookera, na którą czekają miłośnicy gier literackich w stylu Vladimira Nabokova i Umberta Eco.

Bestsellerowa epopeja fantasy i największe filmowe widowisko 2012 r.! Książka nominowana do Nagrody Bookera, na którą czekają miłośnicy gier literackich w stylu Vladimira Nabokova i Umberta Eco.

Ebook

Ustrój świataUstrój świata

Neal Stephenson

Powieść z „Cyklu Barokowego”, okrzyknięta absolutnie genialną. Angażuje dwory królewskie, myślicieli, żołnierzy, pisarzy, złodziei. Uczta intelektualna, która wymyka się wszelkim klasyfikacjom.

Powieść z „Cyklu Barokowego”, okrzyknięta absolutnie genialną. Angażuje dwory królewskie, myślicieli, żołnierzy, pisarzy, złodziei. Uczta intelektualna, która wymyka się wszelkim klasyfikacjom.

Ebook

Nowy wspaniały światNowy wspaniały świat

Aldous Huxley

Jedna z najsłynniejszych książek współczesnej literatury! Przerażająca wizja świata, w którym nie ma miejsca na emocje, indywidualność i wolną wolę. Wstrząsająca opowieść SF czy wielkie proroctwo?

Jedna z najsłynniejszych książek współczesnej literatury! Przerażająca wizja świata, w którym nie ma miejsca na emocje, indywidualność i wolną wolę. Wstrząsająca opowieść SF czy wielkie proroctwo?

Ebook

Czarne oceanyCzarne oceany

Jacek Dukaj

„«Czarne oceany» ukazują cywilizację w ślepym zaułku, miotającą się w spazmach boleści, które sama sobie sprokurowała”. Kto inny, jak nie Jacek Dukaj, mógłby zafundować nam tę fascynującą opowieść?

„«Czarne oceany» ukazują cywilizację w ślepym zaułku, miotającą się w spazmach boleści, które sama sobie sprokurowała”. Kto inny, jak nie Jacek Dukaj, mógłby zafundować nam tę fascynującą opowieść?

Ebook

Dzienniki gwiazdoweDzienniki gwiazdowe

Stanisław Lem

Groteskowe, ironiczne i pełne przygód opowieści Ijona Tichego – otoczonego legendą gwiazdokrążcy, odkrywcy osiemdziesięciu tysięcy trzech globów, na których niejeden raz dokonał trafnych spostrzeżeń.

Groteskowe, ironiczne i pełne przygód opowieści Ijona Tichego – otoczonego legendą gwiazdokrążcy, odkrywcy osiemdziesięciu tysięcy trzech globów, na których niejeden raz dokonał trafnych spostrzeżeń.

Ebook

Walc stuleciaWalc stulecia

Rafał A. Ziemkiewicz

Ta powieść miała być literacką fantazją na temat przyszłości, a być może wkrótce okaże się najprawdziwszym proroctwem! Jedna z najpopularniejszych powieści autora nagrodzona prestiżowym Zajdlem!

Ta powieść miała być literacką fantazją na temat przyszłości, a być może wkrótce okaże się najprawdziwszym proroctwem! Jedna z najpopularniejszych powieści autora nagrodzona prestiżowym Zajdlem!

Ebook

Holocaust FHolocaust F

Cezary Zbierzchowski

Rozmach wizji Stephensona, pesymizm Wattsa i szaleństwo Dicka! Ambitna hard science fiction, w której przyszłość ludzkości rysuje się w barwach czarniejszych niż najdalsze zakamarki kosmosu.

Rozmach wizji Stephensona, pesymizm Wattsa i szaleństwo Dicka! Ambitna hard science fiction, w której przyszłość ludzkości rysuje się w barwach czarniejszych niż najdalsze zakamarki kosmosu.

Ebook

Dzikie Karty: Wieża asówDzikie Karty: Wieża asów

Gdy po II wojnie światowej obcy wirus zaatakował ludzkość, garstka ocalonych zdobyła nadnaturalne moce. „Wieża Asów” opowiada ich historię. Antologia gigantów literatury SF i fantasy.

Gdy po II wojnie światowej obcy wirus zaatakował ludzkość, garstka ocalonych zdobyła nadnaturalne moce. „Wieża Asów” opowiada ich historię. Antologia gigantów literatury SF i fantasy.

Ebook

DżunglaDżungla

Dariusz Sypień

Mars skolonizowany. Ale ludzie wcale nie osiągnęli szczęśliwości. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy nagle zostaje wznowiony dawno zarzucony projekt o niepokojąco tajemniczej nazwie...

Dżungla Dariusz Sypień Wydawca: Czwarta Strona MOBI + EPUB

Mars skolonizowany. Ale ludzie wcale nie osiągnęli szczęśliwości. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy nagle zostaje wznowiony dawno zarzucony projekt o niepokojąco tajemniczej nazwie...

Audiobook

CzarodzicielstwoCzarodzicielstwo

Terry Pratchett

Potężny Czarodziciel chce zniszczyć Świat Dysku. Na drodze staje mu mag Rincewind – tyleż nieudolny, co ściągający kłopoty na siebie, swoich przyjaciół, a także wrogów. Więc może jest nadzieja?

Potężny Czarodziciel chce zniszczyć Świat Dysku. Na drodze staje mu mag Rincewind – tyleż nieudolny, co ściągający kłopoty na siebie, swoich przyjaciół, a także wrogów. Więc może jest nadzieja?

Ebook

CzarodzicielstwoCzarodzicielstwo

Terry Pratchett

Potężny Czarodziciel chce zniszczyć Świat Dysku. Na drodze staje mu mag Rincewind – tyleż nieudolny, co ściągający kłopoty na siebie, swoich przyjaciół, a także wrogów. Więc może jest nadzieja?

Potężny Czarodziciel chce zniszczyć Świat Dysku. Na drodze staje mu mag Rincewind – tyleż nieudolny, co ściągający kłopoty na siebie, swoich przyjaciół, a także wrogów. Więc może jest nadzieja?

Audiobook

ErykEryk

Terry Pratchett

Prześmieszna historia ze Świata Dysku. Nieudolny mag Rincewind trafia do piekła. Nigdy już nie będzie ono takie jak dawniej...

Prześmieszna historia ze Świata Dysku. Nieudolny mag Rincewind trafia do piekła. Nigdy już nie będzie ono takie jak dawniej...

Ebook

ErykEryk

Terry Pratchett

Prześmieszna historia ze Świata Dysku. Nieudolny mag Rincewind trafia do piekła. Nigdy już nie będzie ono takie jak dawniej...

Prześmieszna historia ze Świata Dysku. Nieudolny mag Rincewind trafia do piekła. Nigdy już nie będzie ono takie jak dawniej...

Audiobook

MortMort

Terry Pratchett

Nawet Śmierć chce czasem odpocząć i jechać na wakacje. Wszystko musi jednak iść utartym od tysiącleci torem, więc potrzebuje pomocnika, który by go zastąpił. Mort wydaje się odpowiedni...

Nawet Śmierć chce czasem odpocząć i jechać na wakacje. Wszystko musi jednak iść utartym od tysiącleci torem, więc potrzebuje pomocnika, który by go zastąpił. Mort wydaje się odpowiedni...

Ebook

MortMort

Terry Pratchett

Nawet Śmierć chce czasem odpocząć i jechać na wakacje. Wszystko musi jednak iść utartym od tysiącleci torem, więc potrzebuje pomocnika, który by go zastąpił. Mort wydaje się odpowiedni...

Nawet Śmierć chce czasem odpocząć i jechać na wakacje. Wszystko musi jednak iść utartym od tysiącleci torem, więc potrzebuje pomocnika, który by go zastąpił. Mort wydaje się odpowiedni...

Ebook

RównoumagicznienieRównoumagicznienie

Terry Pratchett

Stary mag Drum Billet musi przed śmiercią znaleźć swojego następcę. Ma na to... kilka minut. Wiadomo, że pośpiech jest złym doradcą, więc skutki jego decyzji będą co najmniej opłakane...

Stary mag Drum Billet musi przed śmiercią znaleźć swojego następcę. Ma na to... kilka minut. Wiadomo, że pośpiech jest złym doradcą, więc skutki jego decyzji będą co najmniej opłakane...

Ebook

Kot w stanie czystymKot w stanie czystym

Terry Pratchett

Nie je z miseczki. Nie nosi obroży przeciw pchłom. Przenika przez ściany każdego pudełka. Nawet jeśli wsadził go do niego sam Schrödinger. I czeka tylko na jedno – otwarcie lodówki. Oto prawdziwy kot.

Nie je z miseczki. Nie nosi obroży przeciw pchłom. Przenika przez ściany każdego pudełka. Nawet jeśli wsadził go do niego sam Schrödinger. I czeka tylko na jedno – otwarcie lodówki. Oto prawdziwy kot.

Audiobook

WiedźmikołajWiedźmikołaj

Terry Pratchett

Susan ma kłopot. Gdzie się podział gruby osobnik przynoszący zabawki? Trzeba go odnaleźć, zanim zastąpi go Śmierć, który nawet z workiem zamiast kosy nie wygląda zachęcająco...

Susan ma kłopot. Gdzie się podział gruby osobnik przynoszący zabawki? Trzeba go odnaleźć, zanim zastąpi go Śmierć, który nawet z workiem zamiast kosy nie wygląda zachęcająco...

Ebook

WiedźmikołajWiedźmikołaj

Terry Pratchett

Susan ma kłopot. Gdzie się podział gruby osobnik przynoszący zabawki? Trzeba go odnaleźć, zanim zastąpi go Śmierć, który nawet z workiem zamiast kosy nie wygląda zachęcająco...

Susan ma kłopot. Gdzie się podział gruby osobnik przynoszący zabawki? Trzeba go odnaleźć, zanim zastąpi go Śmierć, który nawet z workiem zamiast kosy nie wygląda zachęcająco...

Ebook

Długa wojnaDługa wojna

Stephen Baxter

Druga po „Długiej Ziemi” powieść powstała w wyniku współpracy gigantów brytyjskiej fikcji: twórcy „Świata Dysku” Terry’ego Pratchetta i znanego autora science fiction Stephena Baxtera. Nowa jakość SF!

Druga po „Długiej Ziemi” powieść powstała w wyniku współpracy gigantów brytyjskiej fikcji: twórcy „Świata Dysku” Terry’ego Pratchetta i znanego autora science fiction Stephena Baxtera. Nowa jakość SF!

Ebook

Długi MarsDługi Mars

Stephen Baxter

Kolejny oszałamiający tom bestsellerowego cyklu „Długa Ziemia” dwóch gigantów pióra – wybitnego brytyjskiego pisarza Terry’ego Pratchetta i mistrza brytyjskiej science fiction Stephena Baxtera.

Kolejny oszałamiający tom bestsellerowego cyklu „Długa Ziemia” dwóch gigantów pióra – wybitnego brytyjskiego pisarza Terry’ego Pratchetta i mistrza brytyjskiej science fiction Stephena Baxtera.

Ebook

Długa utopiaDługa utopia

Stephen Baxter

Czwarta część serii mistrza fantasy Terry’ego Pratchetta i Stephena Baxtera. Po potężnym wstrząsie Dnia Przekroczenia i po erupcji superwulkanu Yellowstone ludzkość sięga wciąż dalej w Długą Ziemię...

Czwarta część serii mistrza fantasy Terry’ego Pratchetta i Stephena Baxtera. Po potężnym wstrząsie Dnia Przekroczenia i po erupcji superwulkanu Yellowstone ludzkość sięga wciąż dalej w Długą Ziemię...

Ebook

Długi kosmosDługi kosmos

Stephen Baxter

Piąty tom cyklu „Długa Ziemia” – napisany równie inteligentnie, dowcipnie i porywająco, jak poprzednie. Ale czego innego można się spodziewać, gdy swoje siły połączyło, dwóch mistrzów literatury fantastycznej…

Piąty tom cyklu „Długa Ziemia” – napisany równie inteligentnie, dowcipnie i porywająco, jak poprzednie. Ale czego innego można się spodziewać, gdy swoje siły połączyło, dwóch mistrzów literatury fantastycznej…

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.