Ebook

Droga

Nagroda:
Nagroda Pulitzera (2007; laureat)
Format:
19,92 zł 24,90 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Materiały wideo

Droga - Opis

Tę książkę czyta się ze ściśniętym gardłem i pełnym przerażenia zachwytem... Oto piekło apokalipsy spełnionej w uhonorowanej Nagrodą Pulitzera powieści Cormaca McCarthy’ego.

W przyszłości, która może zdarzyć się jutro lub za tysiąc lat, nastąpił straszliwy kataklizm, który zniszczył naszą cywilizację i większość życia na Ziemi. Oto ostatnie chwile naszej planety. Wszędzie zgliszcza i ciemność. Ostatnie ślady cywilizacji to puszka Coca-Coli i strzępy starych gazet. Ani jednego ptaka, ani jednego zwierzęcia, gdzieniegdzie tylko bandy zdziczałych kanibali.
Na tle martwego pejzażu dwie ruchome figurki – to ojciec i syn przemierzają zniszczoną planetę. Przed nimi pełna niebezpieczeństw droga w nieznane, wokół nich – świat umarłej nadziei, rozpaczy, strachu, a w nich – wciąż tląca się nadzieja i wzajemna miłość.
„Droga” – połączenie powieści drogi, powieści przygodowej oraz horroru – jest uznawana za największe arcydzieło Cormaca McCarthy’ego. Oprócz Nagrody Pulitzera (2007) została wyróżniona również najstarszą angielską nagrodą w dziedzinie fikcji – The Tait Black Memorial Prize. Wśród czytelników i krytyków utrwaliła pozycję Cormaca McCarthy’ego jako pisarza wybitnego.

„Opowieść o skazanej na tragiczny koniec wędrówce, podana zaskakująco pięknym językiem, w najbardziej ponurych momentach osiągającym lotność poezji – jakby cmentarne ballady Nicka Cave’a czy Toma Waitsa przepisać na oszczędną, chirurgiczną prozę. «Droga» to czarna jak węgiel elegia o tym kolorowym raju, w którym żyjemy, nie zdając sobie sprawy z naszego szczęścia. Niewiele znam książek tak silnie grających na emocjach”.

(Jacek Dukaj)

Droga - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Robert Sudół (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Kraków 2011
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
The Road
Język oryginalny publikacji:
angielski
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2006
ISBN:
978-83-080-4686-9
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 1,53 MB / mobi 3,54 MB

Droga - Opinie i Komentarze

Książka nie jest łatwa. Jednocześnie jest genialna. Szkoda, że taka krótka. Prawdziwe PosApo. Czytając widziałem Fallout'a
Wydawca poprawił błędy występujące w poprzedniej wersji e-booka. Wszystkich zainteresowanych prosimy o ponowne pobranie plików.
Uwaga! Wydanie pełne błędów! Książka fenomenalna, niestety wydanie publio zawiera masę literówek utrudniających czytanie. Wstyd.
Sprawy najprostsze: ojciec, syn, miłość, odpowiedzialność, wola przetrwania, świat po apokalipsie. Gdyby za takie tematy zabrał się Coelho, mielibyśmy „Alchemika-bis”, na szczęście McCarthy to inna półka i klasa pisarska.
Świetna klasyka apokaliptyczna.
Zaraz po tym, jak przeczytałam Drogę, zadałam serię pytań mojemu mężowi. A Ty co byś zrobił, gdybyśmy z dnia na dzień, raptem, po globalnej katastrofie, musieli żyć na ziemi z dwójką naszych małych dzieci? W ciemnościach, w chłodzie, głodni i przepełnieni strachem. Bez jasno określonego celu. Bez nadziei i szansy wyrwania się z naszej nieprzyjaznej planety. A, zakładając naturalną wersję wydarzeń, kiedy to rodzice umierają przed dziećmi – czy mógłby zostawić nasze dzieci w takim świecie? Skazane na … no właśnie. Na co?

A Ty co byś zrobił(a) w sytuacji, gdy jesteś skazana na śmierć, nie masz dokąd iść, nie masz już domu? Co więcej domu mieć nie będziesz. I zobaczysz to, co mężczyzna, główny bohater Drogi:

Przez ułamek sekundy zobaczył absolutna prawdę o świecie. Zimne nieprzejednanie krążące po ziemi pozbawionej jutra.Nieubłagana ciemność.

Wszędzie wokół snują się ludzie, którzy chodzą chyba tylko siłą rozpędu. A do tego, kiedy cię złapią, bez wahania zabiją i zjedzą. I to nadal jest optymistyczna wersja zdarzeń.

A Twoim zadaniem jest przetrwać. Dla dziecka. A Nawet jeżeli przeżyjesz – musisz znalezć odpowiedż na pytania: po co? co dalej? Bardzo trudne pytania, bez odpowiedzi.McCarthy napisał Drogę dopiero w wieku 74. lat. Książka, dedykowana jest jego synowi -Johnowi Francisowi. Zdaniem samego autora, to powieść o jego miłości do syna.

A jej genezę wyjaśnia mówiąc:

Jakieś cztery lata temu pojechałem z synem do El Paso. Zatrzymaliśmy się w starym hotelu.

Pewnej nocy, gdy John spał, była druga, może trzecia, ja nie spałem i stanąłem przy oknie.W mieście nic się nie ruszało, ale usłyszałem odgłos pociągu, taki bardzo, bardzo samotny dźwięk. Wyobraziłem sobie, jak to miasto może wyglądać za pięćdziesiąt, sto lat. Miałem wizję ogni na szczycie wzgórza i zobaczyłem, jak wszystko obraca się w perzynę. Myślałem wtedy wiele o swoim małym synu. I w ten sposób napisałem te strony. Po czterech latach, gdy byłem w Irlandii, obudziłem się któregoś ranka i zdałem sobie sprawę, że to już nie dwie strony w notatniku — to cała książka. I była to książka o tym właśnie mężczyźnie i o tym chłopcu. (żródło:http://www.cormacmccarthy.pl)

Powieść doceniła Oprah Winfrey, wybierając ją jako książkę miesiąca (w kwietniu 2007 roku) do Oprah’s Book Club.

Poza tym Cormac McCarthy otrzymał za nią nagrodę James Tait Black Memorial Prize (w 2006 r.) oraz rok później, Nagrodę Pulitzera.

Jak sam twierdzi, przesłaniem książki jest to:

Po prostu to, żebyśmy nauczyli się bardziej troszczyć o różne rzeczy i ludzi, nauczyli się bardziej wszystko cenić. Życie jest diabelnie dobrą rzeczą, nawet jeśli wygląda kiepsko. Powinniśmy je bardziej doceniać. Powinniśmy odczuwać wdzięczność. Może nie tyle wdzięczność, co zadowolenie z tego, co mamy.(żródło:http://www.cormacmccarthy.pl)

Droga – mnie osobiście, zmusiła do zastanowienia, czy byłabym w stanie zabić własne dzieci – aby, paradoksalnie ochronić je przed najgorszym losem? Czy byłabym w stanie prawidłowo ocenić sytuację, aby podjąć najlepszą decyzję (w tym przypadku myślę o samym zakończeniu książki – której zdradzić nie mogę)?

I odwieczne pytanie: dlaczego nawet w najgorszych, najpodlejszych warunkach, kiedy żadna nasza potrzeba podstawowa nie jest regularnie zaspokajana, kiedy najczęściej przeżywamy strach – są ludzie, którzy potrafią być… dobrymi ludzmi do końca? Nawet, kiedy wokół szaleje zło, które już dawno wyżlobiło dziurę w swoim własnym dnie.

Droga, w moim odczuciu niesie przekaz, który można zamknąć w dwóch wyrazach. Wiara w człowieka i nadzieja.

A sam tytuł – rozumiem, jako tezę, że liczy się to, aby iść. Bez względu na kres wędrówki.

Autor – zastanawia się, jak dla mnie, czy możliwe będzie zbudowanie od nowa cywilizacji – na zgliszczach starej? Co nam pozwoli ją zbudować? Odnoszę wrażenie, że celowo przedstawia dwa skrajne podejścia do tematu – pokazując zachowanie ojca i syna.

Pierwszy – który jeszcze pamięta słońce, dobro i radość – po katastrofie nie wierzy w człowieka. Wie, że za wszelką cenę musi przeżyć . Jeżeli będzie musiał, zabije.

Zupełnie inaczej zachowuje się syn, który urodził się już po katastrofie. Nie znając nigdy światła, sam, niczym dawny Prometeusz, na nowo buduje człowieczeństwo. Niosąc znów ogień – nadzieję i dobroć. Pomimo warunków. I nie mając punktu odniesienia. I to on – w pewnym sensie, dla mnie wygrywa.

Czy więc nadzieją na to, byśmy nie zginęli, odnajdując na nowo w sobie dzikie zwierzęta – jest po prostu wiara w dobroć drugiego człowieka? Być może.
Ciekawa jestem, jakie Ty zadasz sobie pytania.
więcej...
Jedna z lepszych książek które czytałem. Jeśli lubicie mroczne i post-apokaliptyczne klimaty to warto kupić. Akcji może nie ma zbyt wiele ale strach o losy głównych bohaterów wciąga czytelnika w kolejne strony dzięki czemu czyta się bardzo szybko. Ojciec i syn przemierzają świat po zagładzie ludzkości. Nie ma zbyt wielu dialogów. Nie ma też oczywiście zombi i potworów choć ludzie pozostali przy życiu dawno upadli na samo dno. Przeczytajcie bo naprawdę warto. Mroczna lektura na długie jesienno-zimowe wieczory. Polecam więcej...
W książce niby nie ma akcji ale ciągle coś się dzieje. Jest napisana niestereotypowo. Niektóre dialogi przypominają wiersze. Książka ciężka i ponura. Zewsząd wyziera atmosfera beznadziejności ludzkiego istnienia i upodlenia. Takie właśnie miało być tło, z którym świetnie kontrastuje uczucie pomiędzy ojcem, a synem. Książka bardzo dobra. Świetnie się ją czyta choć po jej zakończeniu od razu sięgnąłem po coś lżejszego, pełnego akcji i humoru ;) więcej...

Podobne publikacje

Ebook

Gwiazdozbiór psaGwiazdozbiór psa

Peter Heller

„Dla tych, którzy myślą, że «Droga» Cormaca McCarthy’ego to ostatnie słowo w postapokaliptycznej beletrystyce”. Najlepsza książka 2012 r. według prestiżowych „Publishers Weekly” i „The Guardian”!

„Dla tych, którzy myślą, że «Droga» Cormaca McCarthy’ego to ostatnie słowo w postapokaliptycznej beletrystyce”. Najlepsza książka 2012 r. według prestiżowych „Publishers Weekly” i „The Guardian”!

Ebook

Korzenie niebiosKorzenie niebios

Tullio Avoledo

Pierwsza nierosyjska powieść z cyklu „Uniwersum Metro 2033”. Skarby Watykanu obróciły się w proch. Zasypany śniegiem Rzym spowija ciemność. Tego, co się w niej czai, nikt nie chce odkryć...

Pierwsza nierosyjska powieść z cyklu „Uniwersum Metro 2033”. Skarby Watykanu obróciły się w proch. Zasypany śniegiem Rzym spowija ciemność. Tego, co się w niej czai, nikt nie chce odkryć...

Ebook

WędrowiecWędrowiec

Suren Cormudian

Powrót do fundamentów kultowej serii: samotnej stalkerskiej doli, klaustrofobicznych tuneli metra, mutantów i ciągłej walki o przetrwanie. Czy ludzkość, która doprowadziła do tego wszystkiego, zasługuje na ocalenie? Powieść okazała się wielkim sukcesem i na stałe wpisała się jako podstawowa lektura świata METRO 2033. Zdobywczyni brązowego medalu w głosowaniu na książkę 2010 r.

Wędrowiec Suren Cormudian Seria: „Uniwersum Metro 2033” Wydawca: Insignis Media MOBI + EPUB (w wersji papierowej 304 strony)

Powrót do fundamentów kultowej serii: samotnej stalkerskiej doli, klaustrofobicznych tuneli metra, mutantów i ciągłej walki o przetrwanie. Czy ludzkość, która doprowadziła do tego wszystkiego, zasługuje na ocalenie? Powieść okazała się wielkim sukcesem i na stałe wpisała się jako podstawowa lektura świata METRO 2033. Zdobywczyni brązowego medalu w głosowaniu na książkę 2010 r.

Ebook

W mrokW mrok

Andriej Diakow

Jeszcze bardziej mroczna i nieprzewidywalna kontynuacja powieści Andrieja Diakowa „Do światła”, dotychczas najlepszej w opinii czytelników książki stworzonej w ramach projektu „Uniwersum Metro 2033”.

Jeszcze bardziej mroczna i nieprzewidywalna kontynuacja powieści Andrieja Diakowa „Do światła”, dotychczas najlepszej w opinii czytelników książki stworzonej w ramach projektu „Uniwersum Metro 2033”.

Ebook

Metro 2033Metro 2033

Dmitry Glukhovsky

Czy kiedykolwiek przyszło ci do głowy, że ostatni epizod historii cywilizacji rozegra się w mrocznej atmosferze moskiewskiego metra? Jeśli nie, koniecznie sięgnij po thriller SF Dmitry Glukhovsky’ego.

Czy kiedykolwiek przyszło ci do głowy, że ostatni epizod historii cywilizacji rozegra się w mrocznej atmosferze moskiewskiego metra? Jeśli nie, koniecznie sięgnij po thriller SF Dmitry Glukhovsky’ego.

Ebook

Szepty zgładzonychSzepty zgładzonych

Zbiór opowiadań polskich fanów „Uniwersum Metro 2033”, inspirowanych postapokaliptycznym światem wykreowanym przez Dmitrija Glukhovsky’ego.

Zbiór opowiadań polskich fanów „Uniwersum Metro 2033”, inspirowanych postapokaliptycznym światem wykreowanym przez Dmitrija Glukhovsky’ego.

Ebook

Echo zgasłego świataEcho zgasłego świata

Kolejny wybór opowiadań polskich fanów Uniwersum Metro 2033, inspirowanych postapokaliptycznym światem wykreowanym przez Dmitrija Glukhovsky’ego.

Kolejny wybór opowiadań polskich fanów Uniwersum Metro 2033, inspirowanych postapokaliptycznym światem wykreowanym przez Dmitrija Glukhovsky’ego.

Ebook

ParchParch

Piotr Patykiewicz

Darmowe opowiadanie z uniwersum „Dopóki nie zgasną gwiazdy” Piotra Patykiewicza. Około trzystu lat temu na Ziemi rozpoczęła się istna apokalipsa. W wyniku Upadku miliardy zginęły, Słońce zniknęło, a planetę skuł lód. Nie był to jednak jeszcze koniec świata i ludzkości...

Parch Piotr Patykiewicz Wydawca: Sine Qua Non MOBI + EPUB

Darmowe opowiadanie z uniwersum „Dopóki nie zgasną gwiazdy” Piotra Patykiewicza. Około trzystu lat temu na Ziemi rozpoczęła się istna apokalipsa. W wyniku Upadku miliardy zginęły, Słońce zniknęło, a planetę skuł lód. Nie był to jednak jeszcze koniec świata i ludzkości...

Ebook

Infekcja: GenesisInfekcja: Genesis

Andrzej Wardziak

Nie znamy dnia ani godziny. Gdy w piekle zabraknie miejsca, zmarli wyjdą na ziemię, a zombie-apokalipsa zacznie się w Warszawie...

Nie znamy dnia ani godziny. Gdy w piekle zabraknie miejsca, zmarli wyjdą na ziemię, a zombie-apokalipsa zacznie się w Warszawie...

Ebook

W ruinieW ruinie

To już czwarty, bezpłatny, zbiór opowiadań polskich fanów „Uniwersum Metro 2033”! Historii inspirowanych postapokaliptycznym światem Dmitrija Glukhovsky’ego i wyłonionych w corocznym konkursie wydawnictwa Insignis i portalu metro2033.pl.

W ruinie

Opowiadania polskich fanów Uniwersum Metro 2033

Seria: „Uniwersum Metro 2033” Wydawca: Insignis Media MOBI + EPUB (w wersji papierowej 289 stron)

To już czwarty, bezpłatny, zbiór opowiadań polskich fanów „Uniwersum Metro 2033”! Historii inspirowanych postapokaliptycznym światem Dmitrija Glukhovsky’ego i wyłonionych w corocznym konkursie wydawnictwa Insignis i portalu metro2033.pl.

Audiobook

DrogaDroga

Cormac McCarthy

Arcydzieło jednego z najlepszych pisarzy amerykańskich. „Opowieść o skazanej na tragiczny koniec wędrówce, podana zaskakująco pięknym językiem, w najbardziej ponurych momentach osiągającym lotność poezji – jakby cmentarne ballady Nicka Cave’a czy Toma Waitsa przepisać na oszczędną, chirurgiczną prozę. «Droga» to czarna jak węgiel elegia o tym kolorowym raju, w którym żyjemy, nie zdając sobie sprawy z naszego szczęścia” – Jacek Dukaj

Arcydzieło jednego z najlepszych pisarzy amerykańskich. „Opowieść o skazanej na tragiczny koniec wędrówce, podana zaskakująco pięknym językiem, w najbardziej ponurych momentach osiągającym lotność poezji – jakby cmentarne ballady Nicka Cave’a czy Toma Waitsa przepisać na oszczędną, chirurgiczną prozę. «Droga» to czarna jak węgiel elegia o tym kolorowym raju, w którym żyjemy, nie zdając sobie sprawy z naszego szczęścia” – Jacek Dukaj

Ebook

To nie jest kraj dla starych ludziTo nie jest kraj dla starych ludzi

Cormac McCarthy

Zekranizowana przez braci Coenów, najsłynniejsza po „Drodze” powieść Cormaca McCarthy’ego. Wstrząsający obraz wyjątkowo surowej rzeczywistości życia na pograniczu Stanów Zjednoczonych i Meksyku.

Zekranizowana przez braci Coenów, najsłynniejsza po „Drodze” powieść Cormaca McCarthy’ego. Wstrząsający obraz wyjątkowo surowej rzeczywistości życia na pograniczu Stanów Zjednoczonych i Meksyku.

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.