Ebook

Drzewo migdałowe

Wydawca:
Format:
Produkt niedostępny

Drzewo migdałowe - Opis

Napisana z rozmachem opowieść o rodzinie, miłości i przyjaźni, której tłem jest konflikt od pół wieku wyniszczający krainę drzew migdałowych.

Znakomita powieść!
Książka przetłumaczona na kilkanaście języków.
Setki tysięcy poruszonych czytelników na całym świecie!
Młody Palestyńczyk – Ahmad – żyje ze świadomością, że nie jest w stanie wygrać z logiką okrutnej wojny. Dorasta w środowisku przesiąkniętym strachem przed utratą domu, pracy albo życia. Najgorsza jest jednak obawa o bliskich. Nie wiadomo, co przyniesie jutro. W dwunaste urodziny Ahmad staje twarzą w twarz z najgorszymi widmami. Siostra traci życie, ojciec z jego winy trafia do więzienia, izraelskie wojsko konfiskuje dom, a ukochany brat pała żądzą zemsty, która może go doprowadzić tylko do zguby. Ahmad musi się zaopiekować skrzywdzoną rodziną i odnaleźć lepszą przyszłość dla siebie. Obdarowany cudownym umysłem, zdolnym przełamać wszelkie matematyczne granice, chce dać nadzieję sobie, swoim bliskim i udręczonej ojczyźnie.

„Egzotyczna ziemia, inna religia i obyczaje. I drzewo migdałowe – świadek wojny, obserwator tragedii, ale też symbol domu i życia. W obliczu wojny każda rodzina jest podobna. I tak naprawdę «Drzewo migdałowe» to poruszająca opowieść o nas. Polecam”.

Katarzyna Droga, redaktor naczelna magazynu „SENS”„Dramatyczna historia przywodząca na myśl «Chłopca z latawcem». Zachwyca od pierwszych stron. Pasjonująca i poruszająca lektura!”.

„Huffington Post”

Drzewo migdałowe - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Dorota Dziewońska (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Kraków 2014
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
The Almond Tree
Język oryginalny publikacji:
angielski
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2013
ISBN:
978-837-924-195-8, 978-837-924-196-5
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 1,44 MB / mobi 3,57 MB

Drzewo migdałowe - Opinie i Komentarze

Gorąco polecam. Okupacji Palestyny oczami dojrzałego dziecka mówi więcej niż więcej niż newsy w blokach informacyjnych.
niesamowita, a konflikt w niej opisany nierozwiązywalny, Bóg przyrzek tą ziemie Izraelowi i tylko ON może ta sprawę rozwiązać
Polecam tą książkę! Jest genialna!
Każdego dnia docierają do nas potworne wieści dotyczące wojny. Lecz nawet jeśli śledzimy programy informacyjne i najnowsze wydarzenia, nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, co przeżywają osoby, które z wojną żyją oko w oko. Cywile, kobiety i dzieci. Właśnie z takim życiem zmaga się Ahmad, którego poznajemy jako małego chłopca. Dla Ahmada wojna i konflikt izraelsko-palestyński są codziennością. On i jego bliscy obserwują, jak stopniowo ich rodzina jest pozbawiana każdego przywileju: majątku, domu, a przede wszystkim swobody i praw. Zamieszkują w niewielkiej chatce obok wielkiego migdałowca. Drzewo to odegra w historii niebagatelną rolę. Stanie się miejscem do zabaw, przyjacielem, punktem obserwacyjnym, a w pewnej chwili również i żywicielem rodziny. W dniu swoich dwunastych urodzin Ahmada dotyka wielkie nieszczęście. W wyniku nieprzemyślanych działań chłopca ginie jego siostra, a ojciec uznany za terrorystę trafia do więzienia. Na barki Ahmada spada obowiązek utrzymania rodziny. Równocześnie nieprzeciętnie inteligentny chłopak nie porzuca marzeń o studiach matematycznych i lepszym życiu dla swoich bliskich.

Bardzo trudno jest ubrać w słowa emocje, które towarzyszyły mi podczas lektury tej powieści. Był ich ogrom, zdarzały się chwile, gdy brały mnie we władanie. Przelewały się łzami i odznaczały chwilami milczenia, gdy musiałam zamknąć książkę i po prostu pobyć w ciszy. Jednak ogromnie cieszę się, że poznałam tę historię, według mnie to książka, która ludziom po prostu jest potrzebna. By mogli sięgnąć myślą nieco dalej niż srebrzysty ekran telewizora. Nie twierdzę, że Drzewo Migdałowe ukaże całe tło konfliktu, o którym większość z nas nie ma bladego pojęcia. Jednak z pewnością podkreśli jego ludzką stronę. Tę, po której znajdują się cywile, kobiety i maleńkie, bezbronne dzieci...

Michelle Cohen Corasanti - autorka powieści Drzewo Migdałowe - jest Żydówką. Zdaję sobie sprawę z tego, że powielam informację, która ukazała się w niemal każdej recenzji tej książki. Jednak w jaki sposób mam pominąć fakt, że tak empatyczny obraz sytuacji Palestyńczyków wyszedł spod pióra osoby, która według założeń miała stać po drugiej stronie barykady? Autorka Drzewa migdałowego sama podkreśla, że to studia na Hebrajskim Uniwersytecie otworzyły jej oczy na dramatyczny los mieszkańców Palestyny.

Drzewo Migdałowe do debiut pisarki, jednak jest to debiut o doskonałym warsztacie, dojrzały i przemyślany. Michelle Cohen Corasanti zadbała o realizm swojej historii: obok przerażających działań wojennych toczy się codzienne życie mieszkańców zakątka, w którym od ponad pięćdziesięciu lat nie ma pokoju. W swojej opowieści autorka przemyca wiedzę na temat miejscowych zwyczajów, obrzędów i świąt. Głównym przekazem Drzewa migdałowego wydaje się być jednak manifest przeciwko podziałom, nienawiści i walkom. Przeciwko rozlewowi krwi, który wciąż pochłania kolejne niewinne ofiary.

Drzewo migdałowe jest powieścią wzruszającą, emocjonującą i przerażająca. Powieścią o poszukiwaniu swojego miejsca w życiu, o dążeniu do uzyskania podstawowych praw. O wierze, nadziei i przebaczeniu. Pięknie wydaną, zapadającą w pamięć, niezwykłą. Niełatwą, ale potrzebną. Polecam gorąco.
więcej...
„Dobre rzeczy utrudniają wybór, złe rzeczy nie pozostawiają wyboru.” "Drzewo migdałowe" to książka będąca nieprzeciętnym debiutem pisarskim Amerykanki żydowskiego pochodzenia. Michelle Cohen Corasanti spędziła 7 lat w Izraelu, gdzie obserwowała konflikt żydowsko-palestyński, co pomogło jej napisać książkę opartą na faktach i przez to poruszającą do głębi. Powieść w ekspresowym tempie została przetłumaczona na kilkanaście języków.

Akcja powieści rozgrywa się w Palestynie, w drugiej połowie XX wieku, gdy konflikt żydowsko-palestyński osiąga najbardziej dramatyczne momenty w historii. Życie Palestyńczyków przeniknięte jest strachem o siebie i o swoich najbliższych. A dramatyczne warunki życiowe utrudniają właściwe funkcjonowanie. W równie trudnej sytuacji znajduje się dwunastoletni Ahmad, którego dzieciństwo zostało przekreślone, bowiem musiał z dnia na dzień zostać głową rodziny. Życie całej rodziny jeszcze bardziej się komplikuje, gdy ojciec trafia do więzienia, a żołnierze zrównują ich dom z ziemią , siostra umiera na rękach matki, a brata wypełnia uczucie nienawiści. Ahmad jako najstarszy syn przejmuje obowiązki ojca i usilnie stara się utrzymywać rodzinę z dnia na dzień, nigdy nie wiedząc co ich spotka jutro. Obdarowany wyjątkową inteligencją i zmysłem matematycznym wbrew wszelkim przeszkodom postanawia zawalczyć o lepsze jutro dla siebie i ukochanych osób.

"Drzewo migdałowe" zostało napisane w niezwykle pasjonujący sposób, więc powieść czyta się od "deski do deski" z zapartym tchem i nie opuszczającą nawet na chwilę ciekawością. Ciekawy efekt, który niezwykle oddziałuje na emocje czytelnika kreowany jest dzięki nie tylko interesującej fabule, ale przede wszystkim za sprawą narracji pierwszoosobowej. Fakt, że sam Ahmad zdaje nam relacje ze swoich losów, wątpliwości i przeżyć porusza jeszcze intensywniej. Z kolei autorka bardzo umiejętnie potrafiła ten aspekt wykorzystać. Jest to świetna opowieść o sile miłości i przyjaźni, o mocnych więzach rodzinnych, ale w istocie kreśli się tu tło historyczne i społeczne wynikające z wyniszczającego konfliktu żydowsko-palestyńskiego. Czytając tę inspirującą opowieść nie tylko poznajemy ciekawą historię, ale przede wszystkim poznajemy także fakty o współczesności.

"Drzewo migdałowe" to niezwykle mądra, poruszająca, a także zapadająca w serce i umysł powieść. Serdecznie polecam sięgnięcie po tę pozycję każdemu, kto szuka w literaturze niebanalnych historii, emocji, ciekawej stylistyki, a także wiedzy o otaczającej nas rzeczywistości. Jestem przekonana, że po lekturze tej książki spojrzycie na wiele kwestii w nowy sposób.

Michelle Cohen Corasanti, Drzewo migdałowe, Wydawnictwo Sine Qua Non.

http://strefaksiazek.blogspot.com/2014/06/drzewo-migdaowe-michelle-cohen-corasanti.html
więcej...

Podobne publikacje

Ebook

Błękit między niebem a wodąBłękit między niebem a wodą

Susan Abulhawa

Powieść o niezwykłej sile, jaką dają wsparcie bliskich i powrót do własnych korzeni. Autorka bestsellerowego „Wiatru z północy” po raz kolejny udowadnia swoją znakomitą pisarską formę.

Powieść o niezwykłej sile, jaką dają wsparcie bliskich i powrót do własnych korzeni. Autorka bestsellerowego „Wiatru z północy” po raz kolejny udowadnia swoją znakomitą pisarską formę.

Ebook

Ulica AbrahamaUlica Abrahama

Joanna Łukowska

Magiczna opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca w życiu, o marzeniu, które powiedzie Abrahama Zimmermana za ocean. O innym Abrahamie, który po półtora wieku podejmie dzieło swego przodka.

Ulica Abrahama Joanna Łukowska Wydawca: RW 2010 MOBI + EPUB + PDF

Magiczna opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca w życiu, o marzeniu, które powiedzie Abrahama Zimmermana za ocean. O innym Abrahamie, który po półtora wieku podejmie dzieło swego przodka.

Ebook

Chorwacka przystańChorwacka przystań

Anna Karpińska

Romantyczna opowieść o niezrealizowanych planach, tęsknocie i o tym, że wieczna miłość istnieje naprawdę.

Romantyczna opowieść o niezrealizowanych planach, tęsknocie i o tym, że wieczna miłość istnieje naprawdę.

Ebook

Wichrowe WzgórzaWichrowe Wzgórza

Emily Brontë

Powieść z kanonu światowej literatury w nowym przekładzie. Brutalna, gotycka historia o nieposkromionej namiętności, zdradzie i zemście rozgrywająca się wśród targanych wiatrem angielskich wrzosowisk.

Powieść z kanonu światowej literatury w nowym przekładzie. Brutalna, gotycka historia o nieposkromionej namiętności, zdradzie i zemście rozgrywająca się wśród targanych wiatrem angielskich wrzosowisk.

Ebook

Niedokończone opowieściNiedokończone opowieści

Charlotte Brontë

Cztery niedokończone opowieści słynnej i zarazem tajemniczej Charlotte Brontë. Dla miłośników talentu autorki „Wichrowych Wzgórz”.

Cztery niedokończone opowieści słynnej i zarazem tajemniczej Charlotte Brontë. Dla miłośników talentu autorki „Wichrowych Wzgórz”.

Ebook

Kiedy wiosna nie nadchodziKiedy wiosna nie nadchodzi

Anna Wysocka-Kalkowska

Bezpośrednia, napisana prostym, codziennym językiem opowieść o różnych odcieniach miłości – zdradzonej, rodzinnej, przyjacielskiej i tej, która rodzi się mimo lęku.

Kiedy wiosna nie nadchodzi Anna Wysocka-Kalkowska Wydawca: Wydawnictwo Psychoskok MOBI + EPUB + PDF (w wersji papierowej 265 stron)

Bezpośrednia, napisana prostym, codziennym językiem opowieść o różnych odcieniach miłości – zdradzonej, rodzinnej, przyjacielskiej i tej, która rodzi się mimo lęku.

Ebook

Diamentowy PlacDiamentowy Plac

Mercè Rodoreda

Powieść o odwadze, za którą nie dostaje się orderów, lecz szansę na życie. O wielkich marzeniach i jeszcze większych rozczarowaniach. O zwykłych ludziach, którzy znaleźli się w niezwykłych sytuacjach…

Diamentowy Plac Mercè Rodoreda Wydawca: Pascal MOBI + EPUB

Powieść o odwadze, za którą nie dostaje się orderów, lecz szansę na życie. O wielkich marzeniach i jeszcze większych rozczarowaniach. O zwykłych ludziach, którzy znaleźli się w niezwykłych sytuacjach…

Ebook

AntychrystAntychryst

Jan Łada

Klasyka literatury. Powieść wydana w pierwszych latach dwudziestolecia międzywojennego, autorstwa Jana Gnatowskiego, księdza, pisarza i publicysty, publikującego pod pseudonimem Jan Łada.

Klasyka literatury. Powieść wydana w pierwszych latach dwudziestolecia międzywojennego, autorstwa Jana Gnatowskiego, księdza, pisarza i publicysty, publikującego pod pseudonimem Jan Łada.

Ebook

Powrót do MandalajPowrót do Mandalaj

Rosanna Ley

Pomiędzy epokami i kontynentami... Przejmująca opowieść o obietnicy sprzed lat i miłości w czasach wojennej zawieruchy, o pilnie strzeżonej tajemnicy, do której kluczem jest posążek z Mandalaj.

Pomiędzy epokami i kontynentami... Przejmująca opowieść o obietnicy sprzed lat i miłości w czasach wojennej zawieruchy, o pilnie strzeżonej tajemnicy, do której kluczem jest posążek z Mandalaj.

Ebook

Regulamin tłoczni winRegulamin tłoczni win

John Irving

Słynna powieści Johna Irvinga, która stała się kanwą równie głośnego filmu „Wbrew regułom”. Oba kultowe już dzieła zyskały status bestsellerów wszech czasów.

Słynna powieści Johna Irvinga, która stała się kanwą równie głośnego filmu „Wbrew regułom”. Oba kultowe już dzieła zyskały status bestsellerów wszech czasów.

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.