Ebook

Dylemat

Autor:
Wydawca:
Format:
EPUB + MOBI (w wersji papierowej 352 strony)
28,43 zł 37,91 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Materiały wideo

Dylemat - Opis

Jak daleko się posuniesz, by zapewnić osobie, którą kochasz, kilka dodatkowych godzin szczęścia? Powieść autorki bestsellerów „Za zamkniętymi drzwiami” oraz „Na skraju załamania”. B.A. Paris po mistrzowsku konstruuje sytuację, w której ma dojść do tragicznej konfrontacji i finału, który zaskoczy wszystkich.

Czterdzieste urodziny Livii zapowiadają się wyjątkowo hucznie, o wiele bardziej spektakularnie, niż mogłoby wyglądać jej wesele, którego zresztą nigdy nie miała…
Na przyjęciu zjawią się wszyscy, na których jej zależy, oprócz córki Marnie, która studiuje zagranicą. I chociaż Livia kocha Marnie, skrycie cieszy się, że jej nie będzie. Gdy tylko przyjęcie się skończy, Livia zamierza wyjawić swojemu mężowi, Adamowi, sekret dotyczący Marnie. Na razie jednak chce cieszyć się szczęśliwymi chwilami z rodziną.
Adam chce, żeby przyjęcie Livii było idealne, dlatego w tajemnicy planuje sprowadzić Marnie do domu. To ma być jego wielka urodzinowa niespodzianka. I wtedy dowiaduje się o czymś strasznym… Musi powiedzieć Livii. Ale jak mógłby zepsuć jej ten dzień – jest taka szczęśliwa, a goście już zaczęli się schodzić…

Dylemat - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Magdalena Słysz (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2020
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
THE DILEMMA
Język oryginalny publikacji:
angielski
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2020
ISBN:
978-83-812-5987-3
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 0,48 MB / mobi 1,37 MB

Dylemat - Opinie i Komentarze

Mąż i żona. Ze swoimi decyzjami i sekretami. A wszystkie ujrzą światło dzienne już za kilka godzin. Po “Dylemat” sięgnęłam niedługo przed pójściem spać. A przynajmniej tak mi się wówczas wydawało. W rzeczywistości książka zaintrygowała mnie na tyle, że nie miałam chęci odłożyć jej przez kilka kolejnych godzin. Choć daleko jej do klasycznego thrillera, to temat jest tak interesujący i tak lekko przekazany, że jej lektura sprawia czystą przyjemność.
Nowa powieść Paris wywołuje uczucie zaciekawienia już od pierwszych stron. Autorka daje czytelnikowi do zrozumienia, że główni bohaterzy mają swoje sekrety i wcale nie spieszy się z ich ujawnieniem. Taki zabieg sprawił, że cały czas podążałam za nią z uwagą i skupieniem, usiłując zrozumieć, co miała na myśli. I nawet, kiedy już się dowiedziałam, to nie zmniejszyło ani trochę mojej sympatii dla tej książki. Bo potem akcja przeszła na zupełnie inny tor.
Choć zupełnie nie mogłam się tego spodziewać, nowa powieść Paris wywołała we mnie duże wzruszenie. Rozwój książkowych wydarzeń doprowadził do momentu, kiedy poczułam smutek i melancholię. Bardzo przykro zrobiło mi się z powodu tego, co spotkało bohaterów, a muszę Wam powiedzieć, że autorka wcale ich nie oszczędziła. Z „Dylematu” zrobił się wielki dramat, a z takim nie miałam do czynienia już dawno.
Zazwyczaj chętnie mówię o swoim niezadowoleniu, kiedy thriller okazuje się thrillerem nie być. Nie jestem pewna, jak dokładnie było tutaj i czy rzeczywiście nad tymi kwestiami warto debatować. Nawet jeśli nie znalazłam bowiem wszystkich elementów, których obecności można by się było w takiej mroczniejszej historii spodziewać, to i tak książka zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Dawno już podczas lektury nie poczułam tak mocnych emocji. I okazuje się, że to wystarczy. Nie trzeba mi więcej napięcia, jeśli mam szansę zastąpić je głębszą refleksją i pewną uczuciowością, które sprawiają, że i łezka w oku może się pojawić.
Mimo że „Dylemat” opowiada o rzeczach niełatwych i nieprzyjemnych, to czyta się go zaskakująco dobrze. Paris ma świetny styl i z tym stwierdzeniem nawet nie wypada dyskutować. Potrafi zaciekawić czytelnika i zatrzymać go przy lekturze. Nie tylko za sprawą tematu, ale także lekkiego pióra. Autorka pisze przyjemnie, narracja prowadzona jest subtelnie, całość wypada niezwykle zgrabnie. Szczególnie przy takim podziale rozdziałów między dwoje bohaterów.
„Dylemat” to także świetne charakterystyki postaci i możliwość przekonania się, jak ludzie reagują w ekstremalnych sytuacjach. Ani razu nie czułam, by ta historia była nieprawdopodobna czy naciągana. Nie, właśnie takich reakcji i emocji się spodziewałam i na takich bohaterów liczyłam. Pierwszoosobowa narracja pozwala dodatkowo zrozumieć motywacje i decyzje przez nich podjęte. Śledząc kolejne rozdziały odnosimy wrażenie, jakbyśmy poznawali strony osobistego dziennika.
Nowa powieść Paris zrobiła na mnie wyjątkowe wrażenie. Do tej pory uważałam, że na największe uznanie zasługuje jej debiut- „Za zamkniętymi drzwiami”, ale teraz się waham, która z tych książek tak naprawdę jest lepsza. Obydwie Wam szczerze polecam.

więcej...
Rodzinne sekrety. B.A. Paris powraca z kolejnym psychologicznym thrillerem - czyli z tym, w czym jako autorka jest zdecydowanie najlepsza. Tym razem będzie to opowieść o rodzinnych sekretach, które ukrywane przez lata znajdą swój punkt kulminacyjny w trakcie szczególnie podniosłej uroczystości rodzinnej... Czy mogą się one stać przyczyną rodzinnej tragedii? Czy warto ukrywać prawdę w imię dobra ukochanej osoby? "Dylemat" to mała metaforyczna próba odpowiedzi na te pytania.

Livia jest w przededniu swoich 40 urodzin. Z tej okazji urządza wraz ze swym mężem, Adamem, huczne przyjęcie. Jego pewnym mankamentem jest fakt, że nie weźmie w nim udziału Marnie, córka Livii - niestety nie zdąży dotrzeć na czas... Poza tym jednak ma to być podniosła uroczystość. Czy rzeczywiście jednak taka będzie?

Już od pierwszych chwil z lekturą możemy się przekonać, że każdy ma w tej książce swoje sekrety. Livia ukrywa przed Adamem wiele spraw, w tym jedną dość pokaźnego ciężaru gatunkowego... Nosi się z zamiarem wyjawienia mężowi prawdy, jednak dopiero po przyjęciu. Adam z kolei szykuje żonie urodzinową niespodziankę, która jednak przez splot tragicznych okoliczności zmienia się w makabryczną do przekazania żonie wiadomość - kiedy ją jednak przekazać? W środku podniosłej uroczystości?...

Przyznam Wam od razu szczerze, że akcji w tej książce znajdziecie jak na lekarstwo... Paris skupiła się w "Dylemacie" tak na dobrą sprawę tylko na portretach psychologicznych głównych bohaterów, które - skądinąd świetne! - nie przysłonią jednak prawdy o fabularnych brakach książki. No niestety... Można się poczuć zawiedzionym kiedy czyta się nieco jałowe opisy, sztuczne dialogi i kiedy jest się świadkiem celowego przeciągania w czasie pewnych fabularnych rozwiązań. Proporcje między kreacją bohaterów, a akcją są w "Dylemacie" niestety zachwiane...

W dużej mierze wynagradza to jednak czytelnikowi fantastyczna sfera psychologiczna lektury. Adam i Livia to postacie pełne głębi, niesamowicie realne i ludzkie - a jak to w ludzkiej naturze bywa, mnóstwo i w jednym i w drugim sprzeczności, a także dobra i zła. No i przemilczeń, zaniechań oraz dawnych błędów - na tym zbudowano całą oś zdarzeń "Dylematu". Pod tym kątem patrząc książka jest po prostu fenomenalna.

Jak jednak ostatecznie ocenić lekturę, która ma elementy genialne i jednocześnie fatalne? Ciężki to orzech do zgryzienia... Sprawy nie ułatwia także to, że B.A. Paris na własne życzenie bardzo wysoko podniosła sama sobie poprzeczkę książkami, które do tej pory napisała. Tak więc chyba nie podejmę się ostatecznej oceny... Aczkolwiek nie omieszkam zapewnić, że tego, za co całe rzesze czytelników pokochały tę autorkę jest w "Dylemacie" aż nadto - książka jest istną psychologiczną ucztą pełną trudnych wyborów i jeszcze trudniejszych decyzji. Niestety jeśli liczyliście na błyskotliwą akcję i olśniewającą fabułę... to będzie zawód.

PS. Przed lekturą ZA ŻADNE SKARBY ŚWIATA nie czytajcie okładkowego opisu! Delikatnie rzecz ujmując... ujawnia on stanowczo zbyt wiele.

Dziękuję Wydawnictwu Albatros za egzemplarz recenzencki.

https://cosnapolce.blogspot.com/2020/03/dylemat-ba-paris.html
więcej...
B.A. Paris to autorka bestsellerowych thrillerów psychologicznych. Jej pierwsza powieść „Za zamkniętymi drzwiami” ukazała się w 2016 roku i została okrzyknięta najlepszym debiutem. Autorka jednak nie spoczęła na laurach, rok później do rąk czytelników trafiła jej kolejna książka „Na skraju załamania”, która powtórzyła sukces debiutu. W 2019 roku polscy czytelnicy z przyjemnością wczytywali się w trzeci thriller Paris „Pozwól mi wrócić". „Dylemat” to jej najnowsza powieść psychologiczna.

Livia na dzień swoich czterdziestych urodzin czekała od lat. To właśnie w tym dniu mają spotkać się wszyscy jej znajomi i bliscy. Adam, mąż Livii, z okazji jej święta postanawia zrobić jej niespodziankę i zorganizować przyjazd ich córki z Hongkongu. Nie może jednak przewidzieć, że jego decyzja będzie miała tak fatalne konsekwencje. Nie wie, że Livia również ma przed nim tajemnice. Oboje postanawiają przekazać sobie złe wieści po przyjęciu, aby tylko go nie popsuć.

Książka podejmuje tematy psychologiczne, autorka przedstawia bohaterów, pokazując ich tok myślenia i to jak radzą sobie w trudnych sytuacjach. Powieść napisana jest w narracji pierwszoosobowej, z perspektywy zarówno Adama, jak i Livii, co pozwala nam na lepsze zrozumienie postaci. Oboje ukrywają przed sobą poważne sekrety, które codziennie dają o sobie znać. Sytuacja, w której znalazł się Adam i z jaką tajemnicą ma do czynienia porusza serca. Od początku książki staje się on postacią, wobec której większość odczuwa współczucie. Powieść czyta się dosyć szybko, ale nie jest ona lekka.

Nie mogę powiedzieć, że „Dylemat” mnie nudził, ale też mnie nie porwał. Byłam zaciekawiona fabułą. Paris od początku do samego końca budowała napięcie, jednak samo zakończenie nie było dla mnie zaskoczeniem. Brakowało emocji, które mogłyby wcisnąć mnie w fotel i wydarzeń, które przyczyniłyby się do szybszego bicia serca. Moim zdaniem „Dylemat”, w porównaniu z innymi książkami autorki, wypada najsłabiej. Mimo to myślę, że fani Paris z zaciekawieniem przeczytają tę pozycję.
Daria, lat 15
żródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl
więcej...
Wyobraźcie sobie, że Wasza druga połowa ma dziś swój wielki dzień. I jej i Tobie zależy, by był to najszczęśliwszy dzień w życiu. Tymczasem dowiadujecie się prawdy tak strasznej i bolesnej, że nie tylko zniszczy wieczór, ale może zburzyć resztę Waszych szczęśliwych dni. Mówicie o tym swojej drugiej połowie od razu, czy czekacie na zakończenie imprezy? Co według Was jest właściwe?

Każdy z nas staje czasem przed mniejszym, lub większym dylematem, ale to z czym musiał zmierzyć się bohater najnowszej powieści B.A. Paris byłoby dla mnie ciężarem nie do udźwignięcia.

Livia od dwudziestu lat planuje swoją imprezę urodzinową, mającą być rekompensatą za wesele, które się nie odbyło. I dziś jest właśnie ten dzień, który musi być idealny, nic go nie może zepsuć. Sekret dotyczący córki, który skrywa od miesięcy, musi jeszcze zaczekać.

Jej mąż, Adam, planuje zrobić żonie niespodziankę, która ma być przysłowiową wisienką na torcie. Wydarzenia przybierają jednak tragiczny obrót i Adam staje przed dylematem, czy zniszczyć żonie wyczekiwany od lat wieczór? Czy podzielić się z nią straszliwym podejrzeniem, które może zburzyć ich szczęście na zawsze?

Czułam wręcz te niepohamowane emocje które musiały targać głównym bohaterem. Bo jak można normalnie funkcjonować, uśmiechać się i prowadzić niezobowiązujące rozmowy w chwili, gdy zżera Cię niepewność i strach? Gdy ciąży na Tobie tak olbrzymie brzemię?

Lubię powieści psychologiczne, więc podobnie jak wcześniejsze książki autorki i tą przeczytałam w ciągu jednego wieczoru. Rodzinny dramat wzbudził we mnie takie emocje, że musiałam od razu poznać zakończenie. I choć „Za zamkniętymi drzwiami” w moim odczuciu pozostaje nadal jej numerem jeden, „Dylemat” łapie się na drugie miejsce mojego prywatnego podium.
więcej...
Sekrety. Niedopowiedzenia. Kłamstwo. Autorka zadaje jedno z tych pytań, na które nie ma jednoznacznej i dobrej odpowiedzi: czy można przemilczeć prawdę, aby chronić kochaną przez nas osobę? Livia od zawsze marzyła o hucznych urodzinach. Przygotowywała się od wielu lat, aby impreza z okazji jej "czterdziestki" wypadła perfekcyjnie. I może wydawać się to infantylne, aby dorosła kobieta aż tak duża wagę przywiązywała do przyjęcia urodzinowego, ale dla Livi ta impreza ma oczyszczający i zamykający pewien etap w jej życiu. Cieniem na planowanym przyjęciu kładzie się mroczny sekret, którym jubilatka zamierza się podzielić z mężem Adamem dopiero po urodzinach. Jeszcze nie wie, że także Adam skrywa przed nią okrutną prawdę.

"Dylemat" to nie kolejny thriller psychologiczny, z których zasłynęła B.A. Paris. Tym razem autorka położyła nacisk na relacje międzyludzkie i dramat, jaki rozgrywa się między członkami rodziny. Napięcie nie jest najmocniejszą stroną powieści, ale właśnie wewnętrzne rozdarcie bohaterów oraz dylematy moralne. O ile pierwsza połowa książki wprowadziła mnie w niepokojący i mocno nostalgiczny stan, to druga połowa powieści, z wielokrotnym powielaniem w najróżniejszej konfiguracji pytania "czy powinnam/powinienem powiedzieć czy lepiej poczekać?" zaczęła być nużąca. Wielkim plusem są z kolei liczne powiązania do przeszłości, które nie tylko stanowią doskonałe tło dla powieści, ale są wyjaśnieniem wielu wątków i poczynań postaci tego dramatu.

Powieść dotyka bardzo delikatnej kwestii, jakim jest poczucie odpowiedzialności za szczęście innych. Czy słuszne jest chronić poprzez milczenie drugą połówkę? Czy rozsądniej byłoby podzielić się z mężem/żoną nawet najbardziej dramatyczną prawdą? Czy istnieje coś takiego, jak kłamstwo w dobrej wierze? Na te pytania czytelnik sam musi udzielić sobie odpowiedzi.

Nie ukrywam, że zakończenie mnie rozczarowało i wpływa na całkowity odbiór historii. Nie zmienia to jednak faktu, że "Dylemat" uważam za powieść dobrą, nieco słabsza od pozostałych książek autorki, ale wartą poznania.
więcej...
B.A. Paris powraca z długo wyczekiwanym przeze mnie thrillerem psychologicznym! Zawsze mam wysokie oczekiwania względem autorki i tym razem na szczęście się nie zawiodłam, chociaż w dalszym ciągu nie przebiła swojego debiutu. Livia od lat marzy o wydaniu hucznej imprezy z okazji swoich 40 urodzin i ten dzień nadchodzi wielkimi krokami. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik, oprócz rzeczy, na które nie ma ona wpływu, jak brak obecności jej córki na urodzinach. Jest jednak coś jeszcze, co rzuca cień na ten idealny dzień – po przyjęciu Livia musi wyznać mężowi coś, co całkowicie zmieni jego życie.
Z kolei jej mąż Adam szykuje dla niej niesamowitą urodzinową niespodziankę, do ostatniej chwili nie spodziewa się jednak, że okaże się ona tak tragiczna w skutkach. Adam staje przed dylematem, czy wyznać żonie prawdę i zniszczyć jej wieloletnie marzenie o urodzinach z pompą, czy może milczeć i czekać…?

Jestem mile zaskoczona lekturą, historia od początku mnie wciągnęła i trzymała w napięciu. Rzeczywiście jednak nie polecam czytania opisu z okładki, możecie niepotrzebnie zniszczyć sobie przyjemność z czytania. Ta książka jest dosłownie „thrillerem psychologicznym” – zamiast na szalonej intrydze skupia się na psychologicznym aspekcie człowieka; jak skrywane tajemnice mogą niszczyć nas od środka, jaki wpływ mają na nas te sekrety i ile jesteśmy w stanie poświęcić dla szczęścia innych. Przyznam się, że liczyłam na jakiś niesamowity zwrot akcji na końcu – książka naprawdę ma ogromny potencjał. Mam niewielki niedosyt, ale mimo wszystko książka wypada naprawdę dobrze. Czyta się ekspresowo, możemy wejść w głowy bohaterów i zobaczyć jak borykają się z ukrywanymi sekretami i na końcu zobaczyć, dokąd ich one zaprowadzą. To zdecydowanie Paris na poziomie swojego debiutu, jednak wciąż czekam na książkę, która go przebije.

Dziękuję Wydawnictwu Albatros za egzemplarz.
więcej...
"Kiedy człowiek zostaje pozbawiony czegoś, czego bardzo pragnie, już zawsze odczuwa za tym tęsknotę." Nie jest to thriller w ścisłym słowa tego znaczeniu, ale są zasadne przesłanki, aby powieść zakwalifikować do tego gatunku. Natomiast nacisk na psychologiczny wymiar powieści całkowicie uzasadniony. Znając książki B.A. Paris weszłam w przygodę spodziewając się mocnych dreszczy podczas obserwacji zmagań bohaterów, szerokiej gamy emocji i poplątanych życiorysów. Nie zawiodłam się. Autorka skoncentrowała się na oddaniu uczuć szarpiących serca kluczowych postaci, do niezbędnego minimum ograniczyła spektakularne incydenty i zaskakujące wydarzenia, było ich akurat tyle, aby zgrabnie oddać tło opowieści, uczynić ją atrakcyjną i nadać silny impuls chęci poznawania.

Każdy z nas skrywa sekrety przed światem i bliskimi, różne są przyczyny, że zachowujemy pewne informacje tylko dla siebie, ale po drodze powstają obciążające dylematy, poczucie winy i wyrzuty sumienia. Odpowiadało mi, że obie strony małżeństwa obarczono tajemnicami, a nawet osoby pojawiające się na drugim planie. Uwiarygodniono rodzinną plątaninę niełatwych zależności i specyficznej rywalizacji. Wszystkie te aspekty przemówiły do mnie, sprawiły, że chętnie zagłębiałam się w powieść. Weszłam w przybliżaną historię z przeświadczeniem, że coś ciężkiego i przytłaczającego czai się za radością i szczęściem. Stopniowo oddzielałam warstwy pozytywnych doznań postaci, poruszałam się w ich myślach, aż dotarłam do ciemnej strony splotów okoliczności i niejednolitych kolorów prawdy. Byłam niemal przekonana co do scenariusza zdarzeń, ale to świadomość nieuniknionego dramatu pozwoliła uzyskać większy kontrast między skrajnymi doświadczeniami Adama i Livii.

Nikt nie może odpowiednio przygotować się na tragedię, jej zaistnienie zawsze pojawia się w najmniej pożądanym momencie, co gorsza, na pewne sprawy nie mamy wpływu, nawet na ich konsekwencje, w pewien sposób jesteśmy skazani na bierność i bezwolność. Pisarka wspaniale poradziła sobie z psychologiczną oprawą, zgrabnie żonglowała uczuciami, nie oszczędzała bohaterów, ale też nie przypisywała im nierealnych cech. Tak naprawdę, wahamy się, czy bardziej współczuć mężowi, czy żonie, a może równolegle identyfikować się z ich żalem. Zadajemy sobie pytanie, czy lepiej orientować się, że czarne chmury zebrały się nad życiem, czy może lepiej nie wiedzieć, lub odwlekać chwilę wydania wyroku przez los. Obserwując małżeństwo nieustannie zastanawiałam się, jak sama postąpiłabym w przypadku Adama, czy potrafiłabym rozłożyć na chwilę, albo dwie, nad ukochanym partnerem ochronny parasol bezpieczeństwa, samej pogrążając się w mroku, zawieszeniu i rozpaczy. W jednej chwili trzymałam jego stronę, aby w następnej wyrzucać mu brak działania i zdecydowania. I to właśnie najbardziej spodobało mi się w tej powieści, uczestniczyłam w niej aktywnie, analizując, interpretując i hierarchizując.

Spodziewałam się klasycznego thrillera, a dostałam materiał do przemyśleń, oczywiście z dreszczykiem i niewiadomą, ale też bez sięgania po szablonowe chwyty sensacji. Wrażenia ogólne pozytywne, intrygująco było patrzeć na te same zdarzenia z różnych ujęć, malejącej lub rosnącej perspektywy. Sympatyczny i swobodny styl narracji pomagał w zaangażowaniu w historię. Czasem tylko uwierała jakaś cecha charakteru wybranej postaci, ale dzięki nim wydawała się bardziej nawiązywać do realnych uwarunkowań. Były okresy przestoju, kiedy chciałam przyspieszyć akcję, ale dzięki nim miałam więcej przestrzeni na snucie refleksji. Warto sięgnąć po książkę, podejść do niej z odpowiednim nastawieniem, tak aby fabuła nie poszła w stronę zwykłej rozrywki a intelektualnej przejażdżki rikszą pozwalającą chwytać szczegóły dramatu i odnosić się do nich.

bookendorfina.pl
więcej...
Miałam okazję zapoznać się ze wszystkimi książkami B.A. Paris, dlatego skusiłam się też na jej najnowszy thriller psychologiczny pt. ,,Dylemat". Livia już od 20 lat planowała swoje huczne 40 urodziny. Wszystko dlatego, że bardzo młodo zaszła w ciążę, rodzice się od niej odwrócili i nie miała nawet porządnej uroczystości weselnej. Teraz postanowiła to sobie odbić. Wiedziała, że po przyjęciu musi wyznać mężowi coś, co zmieni ich życie. Adam także miał dla Livii niespodziankę, ale zupełnie inną niż ona dla niego...

Poprzednie książki autorki podobały mi się, niektóre nawet bardzo. Cały czas liczę na to, że B.A. Paris wróci do poziomu ze swojego debiutu. ,,Dylemat" okazał się być całkiem ciekawą publikacją, ale zabrakło mi w niej większego napięcia. Niektórych faktów można się domyślić sporo przed czasem, co uważam za znaczący minus.

,,Dylemat" B.A. Paris skupia się przede wszystkim na przygotowaniach do pamiętnego przyjęcia, którego nikt nie chce zepsuć. Pomysł na fabułę dość nowatorski, aczkolwiek poprowadzenie poszczególnych wątków nie do końca zyskało moje uznanie.
więcej...

Podobne publikacje

Ebook

Para zza ścianyPara zza ściany

Shari Lapena

Wszystko zaczęło się od kolacji u sąsiadów... To wtedy w tajemniczych okolicznościach zniknęła córka Anne i Marco. Rozpoczęte w tej sprawie śledztwo ujawnia szokującą prawdę o ich małżeństwie. Wstrząsający thriller polecany przez gwiazdy gatunku takie jak Tess Gerritsen i Harlan Coben.

Para zza ściany Shari Lapena Wydawca: Zysk i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 336 stron)

Wszystko zaczęło się od kolacji u sąsiadów... To wtedy w tajemniczych okolicznościach zniknęła córka Anne i Marco. Rozpoczęte w tej sprawie śledztwo ujawnia szokującą prawdę o ich małżeństwie. Wstrząsający thriller polecany przez gwiazdy gatunku takie jak Tess Gerritsen i Harlan Coben.

Ebook

Z zimną krwiąZ zimną krwią

Tess Gerritsen

Nina miała być najszczęśliwszą kobietą na świecie. Nie zasmakowała jednak sielanki. W jednej chwili stała w kościele, w drugiej – była bliska śmierci...

Nina miała być najszczęśliwszą kobietą na świecie. Nie zasmakowała jednak sielanki. W jednej chwili stała w kościele, w drugiej – była bliska śmierci...

Ebook

PrezentPrezent

Louise Jensen

Uważaj, o co prosisz, bo możesz to otrzymać… „Absolutnie UWIELBIAM pisarstwo Louise Jensen... «Prezent» jest po brzegi wypełniony zaskakującymi zwrotami akcji... Znakomity thriller!” – Damp Pebbles

Prezent Louise Jensen Wydawca: Burda Książki MOBI + EPUB (w wersji papierowej 400 stron)

Uważaj, o co prosisz, bo możesz to otrzymać… „Absolutnie UWIELBIAM pisarstwo Louise Jensen... «Prezent» jest po brzegi wypełniony zaskakującymi zwrotami akcji... Znakomity thriller!” – Damp Pebbles

Ebook

Splątane korzenieSplątane korzenie

Virginia C. Andrews

Trzecia część sagi, utrzymanej w atmosferze wiktoriańskich powieści grozy. Życie 17-letniej Hannah tylko z pozoru przypomina bajkę o szczęśliwej dziewczynie z pięknej posiadłości nad oceanem. Zaniedbywana przez ojca, który założył nową rodziną, decyduje się na wyjazd do Nowego Orleanu, by tam spełnić marzenia o karierze muzycznej. Nie dociera jednak do celu swoich pragnień. Zamiast tego przyjdzie jej się zmierzyć z mrocznymi siłami, które czyhają nie tylko na jej życie...

Splątane korzenie Virginia C. Andrews Wydawca: Prószyński i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 416 stron)

Trzecia część sagi, utrzymanej w atmosferze wiktoriańskich powieści grozy. Życie 17-letniej Hannah tylko z pozoru przypomina bajkę o szczęśliwej dziewczynie z pięknej posiadłości nad oceanem. Zaniedbywana przez ojca, który założył nową rodziną, decyduje się na wyjazd do Nowego Orleanu, by tam spełnić marzenia o karierze muzycznej. Nie dociera jednak do celu swoich pragnień. Zamiast tego przyjdzie jej się zmierzyć z mrocznymi siłami, które czyhają nie tylko na jej życie...

Ebook

Nasze małe kłamstwaNasze małe kłamstwa

Sue Watson

Thriller psychologiczny o idealnym życiu i perfekcyjnych kłamstwach. Jak daleko się posuniesz, by chronić swój poukładany, doskonale dopasowany do ciebie świat?

Thriller psychologiczny o idealnym życiu i perfekcyjnych kłamstwach. Jak daleko się posuniesz, by chronić swój poukładany, doskonale dopasowany do ciebie świat?

Ebook

Szklany LasSzklany Las

Cynthia Swanson

Thriller psychologiczny o mrocznym sekrecie rodziny Glassów. Angie i Paul przenoszą się do domu jego bratanicy, której ojciec zmarł w tajemniczych okolicznościach, a matka zniknęła bez śladu. Angie czuje, że jeszcze nie wie wszystkiego o rodzinie męża i o nim samym…

Thriller psychologiczny o mrocznym sekrecie rodziny Glassów. Angie i Paul przenoszą się do domu jego bratanicy, której ojciec zmarł w tajemniczych okolicznościach, a matka zniknęła bez śladu. Angie czuje, że jeszcze nie wie wszystkiego o rodzinie męża i o nim samym…

Ebook

Nic o mnie nie wieszNic o mnie nie wiesz

E.G. Scott

Thriller psychologiczny dla fanów „Wielkich kłamstewek” i „Zaginionej dziewczyny”. Rebecca i Paul to kochające się małżeństwo z wieloletnim stażem. Mają przytulny dom w spokojnej okolicy, spełniają się zawodowo i ufają sobie bezgranicznie. Ale wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć, zwłaszcza gdy uwikłane jest w gąszcz kłamstw i tajemnic…

Nic o mnie nie wiesz E.G. Scott Wydawca: Muza MOBI + EPUB (w wersji papierowej 448 stron)

Thriller psychologiczny dla fanów „Wielkich kłamstewek” i „Zaginionej dziewczyny”. Rebecca i Paul to kochające się małżeństwo z wieloletnim stażem. Mają przytulny dom w spokojnej okolicy, spełniają się zawodowo i ufają sobie bezgranicznie. Ale wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć, zwłaszcza gdy uwikłane jest w gąszcz kłamstw i tajemnic…

Ebook

Śmiertelne napięcieŚmiertelne napięcie

Alex Kava

Maggie i Benjamin w trakcie dwóch niezwiązanych ze sobą śledztw odkrywają pilnie strzeżone tajemnice. Na najwyższych szczeblach władzy są ludzie, którzy nie dopuszczą do ich ujawnienia...

Maggie i Benjamin w trakcie dwóch niezwiązanych ze sobą śledztw odkrywają pilnie strzeżone tajemnice. Na najwyższych szczeblach władzy są ludzie, którzy nie dopuszczą do ich ujawnienia...

Ebook

Wyścig ze śmierciąWyścig ze śmiercią

Erica Spindler

Czy rajska wyspa może okazać się przedsionkiem piekła? Rachel przekonała się o tym na własnej skórze, gdy musiała wygrać wyścig z samą śmiercią.

Czy rajska wyspa może okazać się przedsionkiem piekła? Rachel przekonała się o tym na własnej skórze, gdy musiała wygrać wyścig z samą śmiercią.

Ebook

Zabójczy darZabójczy dar

Heather Graham

Caer, pielęgniarka z powołania, nie spodziewała się, że opieka nad Seanem O’Rileyem przysporzy jej tylu wrażeń. Praca, która dobrze się zapowiadała, stała się prawdziwym horrorem...

Caer, pielęgniarka z powołania, nie spodziewała się, że opieka nad Seanem O’Rileyem przysporzy jej tylu wrażeń. Praca, która dobrze się zapowiadała, stała się prawdziwym horrorem...

Audiobook

DylematDylemat

B.A. Paris

Jak daleko się posuniesz, by zapewnić osobie, którą kochasz, kilka dodatkowych godzin szczęścia? Powieść autorki bestsellerów „Za zamkniętymi drzwiami” oraz „Na skraju załamania”. B.A. Paris po mistrzowsku konstruuje sytuację, w której ma dojść do tragicznej konfrontacji i finału, który zaskoczy wszystkich.

Jak daleko się posuniesz, by zapewnić osobie, którą kochasz, kilka dodatkowych godzin szczęścia? Powieść autorki bestsellerów „Za zamkniętymi drzwiami” oraz „Na skraju załamania”. B.A. Paris po mistrzowsku konstruuje sytuację, w której ma dojść do tragicznej konfrontacji i finału, który zaskoczy wszystkich.

Audiobook

Pozwól mi wrócićPozwól mi wrócić

B.A. Paris

Psychoza, wyrafinowana intryga czy po prostu prawda? Mroczna powieść autorki „Za zamkniętymi drzwiami”, najpopularniejszego thrillera ostatnich lat, który przez prawie dwa lata nie schodził z list bestsellerów! Blisko 250 tysięcy egzemplarzy sprzedanych w samej Polsce!

Psychoza, wyrafinowana intryga czy po prostu prawda? Mroczna powieść autorki „Za zamkniętymi drzwiami”, najpopularniejszego thrillera ostatnich lat, który przez prawie dwa lata nie schodził z list bestsellerów! Blisko 250 tysięcy egzemplarzy sprzedanych w samej Polsce!

Ebook

Pozwól mi wrócićPozwól mi wrócić

B.A. Paris

Psychoza, wyrafinowana intryga czy po prostu prawda? Mroczna powieść autorki „Za zamkniętymi drzwiami”, najpopularniejszego thrillera ostatnich lat, który przez prawie dwa lata nie schodził z list bestsellerów! Blisko 250 tysięcy egzemplarzy sprzedanych w samej Polsce!

Pozwól mi wrócić B.A. Paris Wydawca: Albatros MOBI + EPUB

Psychoza, wyrafinowana intryga czy po prostu prawda? Mroczna powieść autorki „Za zamkniętymi drzwiami”, najpopularniejszego thrillera ostatnich lat, który przez prawie dwa lata nie schodził z list bestsellerów! Blisko 250 tysięcy egzemplarzy sprzedanych w samej Polsce!

Ebook

Za zamkniętymi drzwiamiZa zamkniętymi drzwiami

B.A. Paris

Perfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo? Nigdy nie zgadniesz, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami twoich sąsiadów. Światowy bestseller, który wywołał sensację na międzynarodowym rynku wydawniczym.

Za zamkniętymi drzwiami B.A. Paris Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 304 strony)

Perfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo? Nigdy nie zgadniesz, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami twoich sąsiadów. Światowy bestseller, który wywołał sensację na międzynarodowym rynku wydawniczym.

Audiobook

Za zamkniętymi drzwiamiZa zamkniętymi drzwiami

B.A. Paris

Perfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo? Nigdy nie zgadniesz, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami twoich sąsiadów. Światowy bestseller, który wywołał sensację na międzynarodowym rynku wydawniczym.

Perfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo? Nigdy nie zgadniesz, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami twoich sąsiadów. Światowy bestseller, który wywołał sensację na międzynarodowym rynku wydawniczym.

Ebook

Na skraju załamaniaNa skraju załamania

B.A. Paris

Jeśli nie możesz ufać nawet sobie, to komu możesz wierzyć? Deszczowa noc, głuche telefony i to okropne poczucie winy. Wszystko zaczęło się tamtej nocy. W lesie... Powieść autorki światowego bestsellera „Za zamkniętymi drzwiami”, który pokochali także polscy czytelnicy. Blisko 200 000 egzemplarzy sprzedanych tylko na naszym rynku! Prawie rok na liście bestsellerów empiku!

Na skraju załamania B.A. Paris Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 352 strony)

Jeśli nie możesz ufać nawet sobie, to komu możesz wierzyć? Deszczowa noc, głuche telefony i to okropne poczucie winy. Wszystko zaczęło się tamtej nocy. W lesie... Powieść autorki światowego bestsellera „Za zamkniętymi drzwiami”, który pokochali także polscy czytelnicy. Blisko 200 000 egzemplarzy sprzedanych tylko na naszym rynku! Prawie rok na liście bestsellerów empiku!

Audiobook

Na skraju załamaniaNa skraju załamania

B.A. Paris

Jeśli nie możesz ufać nawet sobie, to komu możesz wierzyć? Deszczowa noc, głuche telefony i to okropne poczucie winy. Wszystko zaczęło się tamtej nocy. W lesie... Powieść autorki światowego bestsellera „Za zamkniętymi drzwiami”, który pokochali także polscy czytelnicy. Blisko 200 000 egzemplarzy sprzedanych tylko na naszym rynku! Prawie rok na liście bestsellerów empiku!

Jeśli nie możesz ufać nawet sobie, to komu możesz wierzyć? Deszczowa noc, głuche telefony i to okropne poczucie winy. Wszystko zaczęło się tamtej nocy. W lesie... Powieść autorki światowego bestsellera „Za zamkniętymi drzwiami”, który pokochali także polscy czytelnicy. Blisko 200 000 egzemplarzy sprzedanych tylko na naszym rynku! Prawie rok na liście bestsellerów empiku!

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.