Ebook

Dziecko

Autor:
Wydawca:
Format:
EPUB + MOBI (w wersji papierowej 544 strony)
34,99 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Dziecko - Opis

Wstrząsające znalezisko elektryzuje trzy kobieta. Jedna po raz kolejny przeżywa najczarniejszą z traum, druga znowu boi się ujawnienia makabrycznych faktów, trzecia za wszelką cenę chce doprowadzić do rozwiazania mrocznej tajemnicy. Pasjonujący thriller psychologiczny autorki znakomitej „Wdowy”. Pokazuje, jak szokująca prawda może kryć się za gazetowymi nagłówkami…

Kiedy w wieczornej gazecie ukazuje się krótka informacja o tragedii sprzed lat – odnalezionym na placu budowy szkielecie noworodka, większość czytelników tylko przebiega po niej wzrokiem. Jednak trzy obce sobie kobiety nie mogą zignorować zamieszczonej treści. Jednej z nich tekst przypomina o najgorszym wydarzeniu w jej życiu. Inna obawia się, że jej najpilniej skrywana tajemnica może zostać ujawniona. Dla trzeciej – dziennikarki – to pierwsza wskazówka w śledztwie, prowadzącym do ujawnienia prawdy. Historia dziecka musi zostać opowiedziana…

Dziecko - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Agata Ostrowska (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2018
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
The Child
Język oryginalny publikacji:
angielski
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2017
ISBN:
978-83-801-5729-3
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 1,19 MB / mobi 2,28 MB

Dziecko - Opinie i Komentarze

Fiona Barton – Dziecko 8/10 16/2018 „Dziecko” to chyba pierwsza książka, którą udało mi się całkowicie przewidzieć ale jednocześnie też mega wciągała i po prostu nie szło jej odłożyć. Mimo wszystko przeczytałam ją jednym tchem od pierwszej do ostatniej strony. Jej się po prostu odłożyć nie da. Wszystko zaczyna się od znalezienia zwłok noworodka pod donicą podczas budowy, w momencie gdy inne osoby przeleciały po tytule w gazecie tylko wzorkiem to jednak znalazły się trzy kobiety, które ten temat zainteresował o wiele bardziej.
Jedna z nich wiele lat temu straciła swoje dziecko, krótko po narodzinach. Nie zdążyła się nim jeszcze nacieszyć bo zostało porwane gdy tylko poszła pod prysznic. Przez wiele lat historia ta odbija się na całej rodzinie a kobieta nie potrafi dojść do tragedii do siebie.
Druga z nich twierdzi, że jako nastolatka urodziła dziecko o którym nikt nie wiedział i to ona zakopała je w ziemi.
Trzecia to dziennikarka, która za wszelką cenę chcę dojść do prawdy i wyciągnąć na wierzch wszystkie sekrety.
Która z nich jest matką, która z nich mówi prawdę? Z tym pytaniem pozostawiam Was, po książkę warto sięgnąć i przenieść się na kilka godzin w inny świat.
więcej...
O Fionie Barton dotychczas słyszałam niewiele. Cóż, muszę przyznać, że moja wiedza na temat tej autorki ograniczała się właściwie do tego, że wiedziałam, że to ona napisała głośną „Wdowę”. Gdy zaproponowano mi egzemplarz „Dziecka”, zerknęłam na opis fabuły i uznałam, że warto się tej książce przyjrzeć. Kryjąca się na kartach najnowszej powieści Barton tajemnica sprawiła, że z miejsca zapragnęłam się z nią zapoznać. Odkryć szokującą prawdę. Przeżyć dreszcz emocji i poczuć niepokój, którego nie dostarczyły mi czytane ostatnio thrillery. Bałam się jednak – jak zwykle przy dość obszernych pod względem objętości książkach – że historia okaże się nudna i nadmuchana do granic możliwości. Moje obawy okazały się zupełnie niesłuszne, bo „Dziecko” to naprawdę świetny thriller, którego lektura sprawiła mi mnóstwo przyjemności!

„Kim jest dziecko z placu budowy?” – to pytanie, wokół którego osnuta jest fabuła mającej swoją premierę 15 lutego 2018 r. powieści Fiony Barton. Thriller psychologiczny to chyba mój zdecydowanie ulubiony gatunek. Lubię sięgać po historie opowiadające o mrocznych sekretach, które po latach wychodzą na światło dzienne. Przerażająca i bolesna przeszłość, którą bohaterowie tak bardzo starali się za sobą zostawić, niespodziewanie daje o sobie znać, a wszystkie złe emocje powracają ze zdwojoną siłą. Nic więc dziwnego, że „Dziecko” tak bardzo przypadło mi do gustu – jego ogromną siłą jest stanowiące punkt wyjścia dla historii wstrząsające odkrycie, prowadzona z różnych punktów widzenia narracja, mistrzowsko stopniowane napięcie, a wreszcie zaskakujące zakończenie. Pewnych rzeczy można się domyślać, ale wątpię, by wielu z Was odkryło całą prawdę przed finałem. „Dziecko” rzeczywiście trochę straszy liczbą stron, ale szybko okazuje się, że pozory mylą. Książka intryguje, trzyma w napięciu, zaskakuje, gdy czytelnik myśli, że wszystko już zostało powiedziane. Czyta przyjemność.

Niewątpliwą zaletą nie tyle powieści, co samej Fiony Barton jest fakt, że w przeszłości pracowała ona jako reporterka zajmująca się słynnymi sprawami kryminalnymi. Doświadczenia zdobyte podczas pracy w popularnych gazetach („Daily Mail”, „Daily Telegraph” oraz „Mail on Sunday”) z pewnością zaprocentowały w postaci wiedzy, której nie posiadają pisarze fach dziennikarza znający wyłącznie z opowieści. Dzięki reporterskiej przeszłości Barton jej proza zyskuje na wiarygodności, a czytelnik ma prawo wierzyć, że tak właśnie wygląda praca dziennikarza śledczego, który – prócz tego, że szuka sensacji – dąży również do odkrycia prawdy, prawdy, którą inni starają się za wszelką cenę ukryć…

„Dziecko” to godny polecenia pełen napięcia thriller psychologiczny opowiadający o pozornie niezwiązanych ze sobą historiach, które przenikając się, doprowadzają do odkrycia szokującej prawdy. Zachwycona tą książką z pewnością sięgnę w przyszłości również po debiutancką powieść autorki. Wiem już, że mogę się spodziewać wciągającej historii, którą warto poznać. Polecam!
więcej...
"Kiedy prawdę zastępuje się milczeniem, milczenie jest kłamstwem." Jewgienij Jewtuszenko Autorka ciekawie wciąga w intrygująca fabułę, potrafi przykuć uwagę czytelnika, choć w scenariuszu zdarzeń nie ma spektakularnych akcji, zaskakujących zwrotów czy dynamicznego rytmu. Jest natomiast doskonale odmalowana dramaturgia, nadawanie pobudzającego wyobraźnię niepokoju biegu zdarzeń, możliwość przyjrzenia się sytuacji z trzech perspektyw, wzbogacanie wiedzy o stopniowe ujawniane fakty i fragmenty prawdy. Klimat powieści bardzo mi odpowiadał, przemawiał do mnie swoją barwą, umiejętnie wytworzoną atmosferą.

Również jako atut odebrałam charakterystyki postaci, zróżnicowanych osobowościowo, z elementami mrocznej przeszłości, głęboko skrywanymi tajemnicami, nadmiarem sekretów zatruwających każdy aspekt życia, siecią oszustw i kłamstw żyjących własnym życiem, niepozwalających na osiągnięcie poczucia pełnej wolności, czystego sumienia, zrzucenia ciężaru winy i uśmierzenia straty. Przeszkadzała mi za to zbytnia przewidywalność przybliżanej historii, zdumiewająca niewiedza policji odnośnie badań pokrewieństwa, chciałam mocniejszego trzymania w niepewności, bardziej niespodziewanych manewrów w fabule, a także większej niewyrazistości w interpretacji dobrych i złych bohaterów. Jednak dominują pozytywne wrażenia po odbyciu przygody czytelniczej, wciągająca i frapująca propozycja relaksu z książką.

Kate Water, dziennikarka poczytnego londyńskiego dziennika, wiedziona intuicją, ciekawością i dociekliwością, stara się wyjaśnić jak najwięcej szczegółów związanych z odnalezieniem na placu budowy szkieletu noworodka. Dociera do informacji, które coraz bardziej pochłaniają jej uwagę, przeprowadza wiele dających do rozmyślań rozmów, emocjonalnie angażuje się w usłyszane wspomnienia i przedstawione relacje. Dziennikarskie śledztwo rozrasta się i komplikuje, także policyjne dochodzenie dostarcza kilku zaskakujących dowodów. Rozwiązanie łamigłówki wymaga czasu, wytrwałości i delikatności. Zajmującym wątkiem powieści okazał się też aspekt kondycji współczesnych mediów, dokonujących się w błyskawicznym tempie zmian w sposobie pracy reportera, koncentracji na szybkich newsach generujących kliknięcia i komentarze w społeczności internetowej, zrzucających na drugi plan jakość i wiarygodność podawanych informacji.

bookendorfina.pl
więcej...

Podobne publikacje

Ebook

Nie odpuszczajNie odpuszczaj

Harlan Coben

Małe miasto. wielkie tajemnice. Jedna tragiczna noc i przerażający sekret, który nie ujrzy światła dziennego przez lata… „Wyjątkowa rzecz! Coben sprawia, że Nap i czytelnik błądzą we mgle przypuszczeń. On tymczasem powoli odkrywa kolejne warstwy zbrodni sprzed 15 lat, docierając do sedna przerażającej tajemnicy” – „Publishers Weekly”

Nie odpuszczaj Harlan Coben Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 400 stron)

Małe miasto. wielkie tajemnice. Jedna tragiczna noc i przerażający sekret, który nie ujrzy światła dziennego przez lata… „Wyjątkowa rzecz! Coben sprawia, że Nap i czytelnik błądzą we mgle przypuszczeń. On tymczasem powoli odkrywa kolejne warstwy zbrodni sprzed 15 lat, docierając do sedna przerażającej tajemnicy” – „Publishers Weekly”

Ebook

ZeroZero

Marc Elsberg

Kto raz trafi do Sieci, nigdy z niej nie wyjdzie. W wirtualnej rzeczywistości nie wiadomo bowiem, kto jest kim i gdzie czai się niebezpieczeństwo... Druga powieść autora rewelacyjnego „Blackoutu”.

Zero Marc Elsberg Wydawca: W.A.B. MOBI + EPUB

Kto raz trafi do Sieci, nigdy z niej nie wyjdzie. W wirtualnej rzeczywistości nie wiadomo bowiem, kto jest kim i gdzie czai się niebezpieczeństwo... Druga powieść autora rewelacyjnego „Blackoutu”.

Ebook

UwikłanaUwikłana

Natasha Preston

Czy potrafisz wyobrazić sobie sytuację, w której nie możesz zaufać nawet najlepszym przyjaciołom? Kiedy wiesz, że każdy z nich może być… mordercą? Wydaje ci się, że wiesz o nich wszystko… aż do momentu, gdy znajdujesz zwłoki. Później nic już nie jest pewne, a życie zamienia się w koszmar.

Uwikłana Natasha Preston Wydawca: Wydawnictwo JK (Aha, Feeria) MOBI + EPUB (w wersji papierowej 384 strony)

Czy potrafisz wyobrazić sobie sytuację, w której nie możesz zaufać nawet najlepszym przyjaciołom? Kiedy wiesz, że każdy z nich może być… mordercą? Wydaje ci się, że wiesz o nich wszystko… aż do momentu, gdy znajdujesz zwłoki. Później nic już nie jest pewne, a życie zamienia się w koszmar.

Ebook

MorderczyniMorderczyni

Sarah A. Denzil

Powieść autorki świetnie przyjętego thrillera „Milczące dziecko”. Dziecko zabiło dziecko. Tak orzekł sąd. To jednak tylko wersja podana do wiadomości publicznej. Kto tak naprawdę zabił Maisie Earnshaw? I czy uda się zdjąć z nastoletniej dziewczyny piętno morderczyni?

Powieść autorki świetnie przyjętego thrillera „Milczące dziecko”. Dziecko zabiło dziecko. Tak orzekł sąd. To jednak tylko wersja podana do wiadomości publicznej. Kto tak naprawdę zabił Maisie Earnshaw? I czy uda się zdjąć z nastoletniej dziewczyny piętno morderczyni?

Ebook

RanaRana

Wojciech Chmielarz

Podobno czas leczy rany. Niektóre jednak nigdy się nie zabliźniają… Kolejny świetnie napisany thriller jednego z najwyżej ocenianych i najchętniej czytanych współczesnych pisarzy odziera nas z wszystkich złudzeń. „Rana” to bezlitosne studium zła uśpionego w zaciszu domowego ogniska. Niepokojące i mroczne, odsłania tajemnice, o których nikt nie chce mówić.

Rana Wojciech Chmielarz Wydawca: Marginesy MOBI + EPUB (w wersji papierowej 413 stron)

Podobno czas leczy rany. Niektóre jednak nigdy się nie zabliźniają… Kolejny świetnie napisany thriller jednego z najwyżej ocenianych i najchętniej czytanych współczesnych pisarzy odziera nas z wszystkich złudzeń. „Rana” to bezlitosne studium zła uśpionego w zaciszu domowego ogniska. Niepokojące i mroczne, odsłania tajemnice, o których nikt nie chce mówić.

Noc, kiedy umarła Jenny Blackhurst Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 416 stron)
Ebook

Ostatni świadekOstatni świadek

Liv Constantine

Doktor Kate English ma wszystko – wspaniałego męża i córkę, sukcesy zawodowe oraz wielką fortunę. Ale wszystko zmienia się jednej nocy, kiedy matka Kate, Lily, zostaje brutalnie zamordowana we własnym domu.

Ostatni świadek Liv Constantine Wydawca: HarperCollins Polska MOBI + EPUB (w wersji papierowej 320 stron)

Doktor Kate English ma wszystko – wspaniałego męża i córkę, sukcesy zawodowe oraz wielką fortunę. Ale wszystko zmienia się jednej nocy, kiedy matka Kate, Lily, zostaje brutalnie zamordowana we własnym domu.

Ebook

EasylogEasylog

Mariusz Zielke

Zaskakujący thriller w stylu mistrzów gatunku takich jak Harlan Coben i Michael Crichton. Szybka akcja, groźne sekrety i wiele fałszywych tropów...

Zaskakujący thriller w stylu mistrzów gatunku takich jak Harlan Coben i Michael Crichton. Szybka akcja, groźne sekrety i wiele fałszywych tropów...

Ebook

Zrozumieć AmelięZrozumieć Amelię

Kimberly McCreight

Powieść o sekretach i kłamstwach, przyjaciołach i prześladowcach. O tym, jak daleko posunie się matka, by zrehabilitować córkę, której życia nie była w stanie ocalić.

Powieść o sekretach i kłamstwach, przyjaciołach i prześladowcach. O tym, jak daleko posunie się matka, by zrehabilitować córkę, której życia nie była w stanie ocalić.

Ebook

Niezagojone ranyNiezagojone rany

Victor del Árbol

Thriller osadzony w dusznej atmosferze współczesnego Madrytu. Niejasne powiązania i wspólne tragedie bohaterów powieści to elementy łamigłówki, przed której rozwiązaniem stanie czytelnik del Árbola.

Thriller osadzony w dusznej atmosferze współczesnego Madrytu. Niejasne powiązania i wspólne tragedie bohaterów powieści to elementy łamigłówki, przed której rozwiązaniem stanie czytelnik del Árbola.

Audiobook

DzieckoDziecko

Fiona Barton

Wstrząsające znalezisko elektryzuje trzy kobieta. Jedna po raz kolejny przeżywa najczarniejszą z traum, druga znowu boi się ujawnienia makabrycznych faktów, trzecia za wszelką cenę chce doprowadzić do rozwiazania mrocznej tajemnicy. Pasjonujący thriller psychologiczny autorki znakomitej „Wdowy”. Pokazuje, jak szokująca prawda może kryć się za gazetowymi nagłówkami…

Wstrząsające znalezisko elektryzuje trzy kobieta. Jedna po raz kolejny przeżywa najczarniejszą z traum, druga znowu boi się ujawnienia makabrycznych faktów, trzecia za wszelką cenę chce doprowadzić do rozwiazania mrocznej tajemnicy. Pasjonujący thriller psychologiczny autorki znakomitej „Wdowy”. Pokazuje, jak szokująca prawda może kryć się za gazetowymi nagłówkami…

Ebook

WdowaWdowa

Fiona Barton

Jak długo można odgrywać narzuconą sobie rolę i jaką cenę gotowi jesteśmy zapłacić za ocalenie dobrego imienia? A prawda – ile może mieć odsłon? Porażający thriller psychologiczny, który czyta się jednym tchem. O jego autorce – Fionie Barton – zapewne usłyszymy jeszcze nie jeden raz.

Wdowa Fiona Barton Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 456 stron)

Jak długo można odgrywać narzuconą sobie rolę i jaką cenę gotowi jesteśmy zapłacić za ocalenie dobrego imienia? A prawda – ile może mieć odsłon? Porażający thriller psychologiczny, który czyta się jednym tchem. O jego autorce – Fionie Barton – zapewne usłyszymy jeszcze nie jeden raz.

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.