Ebook

Easylog

Format:
27,99 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Easylog - Opis

Zaskakujący thriller w stylu mistrzów gatunku takich jak Harlan Coben i Michael Crichton. Szybka akcja, groźne sekrety i wiele fałszywych tropów...

Ben Stiller nazywa się tak jak słynny komik, ale w życiu wcale nie jest mu do śmiechu. Dziesięć lat temu zaginęła jego ukochana Sally, a on stracił intratną posadę głównego technologa korporacji SkyCom, najpotężniejszej firmy na świecie. Demony przeszłości powracają, w ciągu jednego dnia zmieniając pozornie ułożone życie Bena w koszmar pełen nieprzewidzianych zdarzeń i zagadek. Czy dziennikarz poszukujący sensacji w SkyCom ma rzeczywiście czyste intencje? Czy policja wracająca do sprawy Sally nie działa na zlecenie potężnych wrogów? Czy osoba, którą Ben po latach zobaczył na promenadzie nad brzegiem morza, to rzeczywiście jego ukochana? A jeśli tak, jak to możliwe, skoro Ben dobrze wie, że Sally wcale nie zaginęła, tylko została zamordowana?
„Easylog” to emocjonujący thriller z zakończeniem zaskakującym nawet najbardziej przenikliwych czytelników. Napisany w stylu mistrzów gatunku: Harlana Cobena i Michaela Crichtona, pełen szybkiej akcji, fałszywych tropów i zabójczo groźnych sekretów.

Easylog - Informacje szczegółowe

Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2014
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2014
ISBN:
978-837-758-552-8
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 3,37 MB / mobi 7,32 MB

Easylog - Opinie i Komentarze

To kryminał, w którym intryga wciąga z każdą kolejną kartą czytanej książki, a strach i lęk budzą nie obrazy krwawej zbrodni czy też makabryczne opisy zwłok, lecz zupełnie coś innego. Coś, co choć nazwane zostaje umownie „Wallnet”, tak naprawdę jest, dzieje się na oczach i w umysłach współczesnego człowieka. Nie, na szczęście jeszcze nie jest tak źle. To tylko literacka wizja Mariusza Zielke, dziennikarza i pisarza, który przypomina udanie o swoim talencie w kolejnej wydanej powieści zatytułowanej „Easylog”.

Współczesne „związanie” człowieka z Internetem nie osiągnęło jeszcze tego etapu, który rysuje przed nami pisarz. W pierwszej części powieści to właśnie rozwijana przed nami wizja Wallnetu przeraża czytelnika. Z jednej strony swoim ogromem zawłaszczania ludzkich umysłów - decyzji i myśli. To nie jest zwykła sieć telekomunikacyjna z odrębnymi, autonomicznymi informacjami. To świat owinięty totalnie (jeśli nie totalitarnie) mackami sztucznej inteligencji, bez której ludzie nie potrafią się już obejść. Nie ukrywam, że wstrząsnęło mną kilkukrotnie, gdy docierałem do takich fragmentów powieści. W takich momentach zastanawiałem się czy ja, czy moi znajomi nie przekroczyli tej cienkiej linii, która oddziela wolność od uzależnienia, a jeszcze bardziej od kontroli Sieci nad nimi. Powtórzę jeszcze raz, nie jest jeszcze chyba tak źle. Muszę jednak przyznać się, że wizja pisarska Zielke, o ile jest tylko fikcyjnym obrazem, w zupełności powiela się z moimi przemyślanami, a może nawet przewidywaniami dokąd technologicznie zmierza w XXI wieku człowiek. Boję się, że taka wizja, albo jej podobne ziszczą się i to dość szybko. Aha, by była jasność, autor „Wyroku” pisząc kolejną powieść wcale nie bawi się w futurologa ani też nie tworzy science fiction. Wierzcie mi, to jest tak napisane, że wydaje się, że to jest jutro, najbliższe jutro, w którym dogorywają dziś dominujące systemy spod znaków Microsoftu i Apple. Rozwój technologii, według pisarza, to czarna przyszłość ludzkości, w której nie ma miejsca na wolność myśli, decyzji. To nic innego jak totalne odhumanizowanie.

Mariusz Zielke to jednak nie tylko utalentowany pisarz, ale również dociekliwy i niezależny w swoich poglądach dziennikarz śledczy. Jego biografia zawodowa jest tego najlepszym przykładem. Ale jeszcze lepszym potwierdzeniem na taką charakterystykę autora jest jego twórczość pisarska, w której zauważyć można niezwykła umiejętność obserwacji ludzkich zachowań w sieci dążeń do sukcesu, pieniędzy i władzy. Choć świat przedstawiony omawianej powieści to nieokreślona przyszłość, w tym przypadku, umieszczona w Stanach Zjednoczonych Ameryki (choć równie dobrze może to być każde rozwinięte państwo z innego kontynentu), to „Easylog” jest też powieścią o rzeczywistości wprost zza szyb naszych okien. I to jest bardzo smutna konstatacja naszych realiów, w których nie ma miejsca na tradycyjne wartości i zachowania. Wallnet jako swoista sieć komunikacyjna ze sztuczną inteligencją to sukces finansowy i marketingowy. Ale wiemy już, że to także klęska, upadek wolnego człowieka. A sukces i postęp technologiczny tak naprawdę zrodził się z najpodlejszych motywów ludzkiego zachowania. Nie zdradzając szczegółów książki, to właśnie bohater pochodzący z Polski i mieszkający w naszym kraju jako jeden z nielicznych prezentuje w powieści świat czystych wartości, ale też naiwnych i nie potrafiących odnaleźć się w dżungli korporacyjnych machin. Przejęcie prawa do wynalazku to tylko początek drogi, dalej mamy pieniądze mafii, malwersacje finansowe. Przecież gdyby zestawić dawne dziennikarskie „walki” Mariusza Zielke ze stworzoną przez niego fikcją i wiadomościami o charakterze kryminalnym ze świata białych kołnierzyków z kilku tylko ostatnich tygodni to przeżyjemy deja’vu. Władza, pieniądze, sukces, a za nimi kradzież, kłamstwo, oszustwo. Tak było, jest i będzie. Kondycja ludzkości, zwłaszcza tej stanowiącej o naszym rozwoju - w tym przypadku technologicznym - rysowana jest w czarnych barwach i opisywana gorzkimi obrazami.

„Easylog” to jednak przede wszystkim thriller. Pozornie tylko klasyczny w swojej strukturze. Intryga tutaj rodzi się wolno, wcale dramatycznie, bezkrwawo, a co jeszcze bardziej ciekawe, bo bez zwłok i wyraźnej informacji o przestępstwie czy zbrodni. Narracja jest tak poprowadzona od pierwszych kart, by czytelnika powoli, systematycznie „nakręcać”, wciągać w wir zagadki. Zagadki złożonej, bo zaginięcie (przypuszczalnie śmierć) jednej z bohaterek - czujemy dość szybko - łączy się z brudnymi i niechlubnymi tajemnicami firmy SkyCom, które na światło dzienne próbuje wyciągnąć dziennikarz śledczy Ian Kazar. Akcja wraz z odkrywaniem kart przeszłości nabiera tempa, by na samym końcu biec z siłą i szybkością śnieżnej kuli toczącej się z wysokiego szczytu. Wówczas czujemy się jak w poprzedniej powieści Zielke „Formacja trójkąta”, w której autor udowodnił, że potrafi stworzyć mocną i prawdziwą sensację. To nie wszystko, na dokładkę czytelnik zostaje wciągnięty w pewną, zaskakującą grę. Główny bohater Ben Stiller, dawniej główny technolog właśnie w korporacji SkyCom, prowadzący teraz małą, własną firmę Easylog pewnego dnia zauważa na ulicy Sally. Kobietę z przeszłości, miłość życia, ale też swoisty symbol mrocznej przeszłości swojej, Devona Clarka (właściciela wielkiego SkyComu) i początków sukcesu Wallnetu. Sally kilka lat wcześniej zniknęła, zaginęła (nawet to trudno określić) w niewyjaśnionych tak naprawdę okolicznościach. I teraz oto Ben Stiller na naszych oczach rozpoczyna niejako własne śledztwo (choć i to policyjne w związku z nową informacją jest kontynuowane), w którym istotne znaczenie będzie mieć także aktywność wspomnianego dziennikarza. Robi się w fabule coraz ciekawiej, a największe zaskoczenie pojawia się wówczas, gdy w opowiadanej historii pojawia się nieoczekiwany zwrot akcji. Nie chcę psuć przyjemności przyszłym czytelnikom, więcej więc nie zdradzę, ale Zielke okazał się dzięki temu zabiegowi znakomitym sztukmistrzem w budowaniu intrygi. Powiem tylko tyle, że od tego momentu nasze zdezorientowanie jest coraz większe. Gorączkowo zaczynamy szukać odpowiedzi na pytanie kto jest kim naprawdę w tej rozgrywce na życie i śmierć, kto pełni jaką rolę, kto ma być ofiarą, a kto sprawcą.

„Easylog” Mariusza Zielke to kolejna solidna dawka thrillera z niebanalnymi przemyśleniami na temat kondycji współczesnego człowieka, z wyraźnym odniesieniem do realiów. I choć początkowo podczas lektury niejeden czytelnik poczuje zbyt duży spokój opowieści, to z pewnością, gdy dotrze do części końcowych powieści, będzie usatysfakcjonowany sporą dawką dynamicznej akcji, zagadkowych przemian osób i ich decyzji oraz niejednoznacznych.
Więcej na www.blogspot.com.com
więcej...

Podobne publikacje

Ebook

Nocny filmNocny film

Marisha Pessl

Powieść tak mroczna, jak myśli młodej kobiety, która nocą rzuca się do opuszczonego szybu windy towarowej. Historia, w której nie ma ani jednego kłamstwa, ale nie ma też jednej prawdy. Książka, która nie kończy się między okładkami, ale kryje treści, do których dotrą tylko wytrwali. Intensywna, pochłaniająca, doskonała!

Nocny film Marisha Pessl Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 768 stron)

Powieść tak mroczna, jak myśli młodej kobiety, która nocą rzuca się do opuszczonego szybu windy towarowej. Historia, w której nie ma ani jednego kłamstwa, ale nie ma też jednej prawdy. Książka, która nie kończy się między okładkami, ale kryje treści, do których dotrą tylko wytrwali. Intensywna, pochłaniająca, doskonała!

Ebook

Ucieczka ze snuUcieczka ze snu

Jayne Ann Krentz

Po bestsellerze „Dziewczyna, która wiedziała za dużo” mistrzyni literatury obyczajowej powraca do Hollywood lat 30., miasta marzeń, namiętności i zbrodni, gdzie nawet najjaśniejszy blichtr nie może ukryć najmroczniejszych sekretów...

Ucieczka ze snu Jayne Ann Krentz Seria: „Literatura Kobieca” Wydawca: Wydawnictwo Amber MOBI + EPUB (w wersji papierowej 336 stron)

Po bestsellerze „Dziewczyna, która wiedziała za dużo” mistrzyni literatury obyczajowej powraca do Hollywood lat 30., miasta marzeń, namiętności i zbrodni, gdzie nawet najjaśniejszy blichtr nie może ukryć najmroczniejszych sekretów...

Ebook

Piękni samobójcyPiękni samobójcy

Toni Hill

Trzy samobójstwa. Misterna sieć kłamstw i zmowa milczenia… „Wspaniała i jakże potrzebna przeciwwaga dla oślepiającej bieli skandynawskiej literatury detektywistycznej” – „The Guardian”.

Piękni samobójcy Toni Hill Wydawca: Albatros MOBI + EPUB

Trzy samobójstwa. Misterna sieć kłamstw i zmowa milczenia… „Wspaniała i jakże potrzebna przeciwwaga dla oślepiającej bieli skandynawskiej literatury detektywistycznej” – „The Guardian”.

Ebook

DelikwentkiDelikwentki

David Ellis

Prywatna zemsta czy międzynarodowa intryga? Ten weekend miał być dla nich ucieczką od codzienności. Cztery kobiety, przytłoczone swoimi rolami matek i żon, chciały tylko spędzić kilka dni w Monako, pławiąc się w luksusie…

Delikwentki David Ellis Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 512 stron)

Prywatna zemsta czy międzynarodowa intryga? Ten weekend miał być dla nich ucieczką od codzienności. Cztery kobiety, przytłoczone swoimi rolami matek i żon, chciały tylko spędzić kilka dni w Monako, pławiąc się w luksusie…

Ebook

Bardzo złe miejsceBardzo złe miejsce

Tim Weaver

Prawda nie zawsze przynosi ulgę. Zwłaszcza gdy jest okrutna… „Robi wrażenie! Ociekające krwią śledztwo zabiera czytelników w sferę najbardziej mrocznych obsesji. To powieść kompletna. Na długo zostanie w pamięci” – „Financial Times”

Prawda nie zawsze przynosi ulgę. Zwłaszcza gdy jest okrutna… „Robi wrażenie! Ociekające krwią śledztwo zabiera czytelników w sferę najbardziej mrocznych obsesji. To powieść kompletna. Na długo zostanie w pamięci” – „Financial Times”

Ebook

Wszyscy mamy tajemniceWszyscy mamy tajemnice

Harlan Coben

Dziesiąta z serii powieści o ulubionym bohaterze Harlana Cobena! Wszyscy mamy tajemnice. Myron Bolitar – agent sportowy i detektyw – wie, że niektóre z nich są zabójczo toksyczne...

Wszyscy mamy tajemnice Harlan Coben Seria: Cykl „Myron Bolitar” Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 416 stron)

Dziesiąta z serii powieści o ulubionym bohaterze Harlana Cobena! Wszyscy mamy tajemnice. Myron Bolitar – agent sportowy i detektyw – wie, że niektóre z nich są zabójczo toksyczne...

Ebook

Wioska kłamcówWioska kłamców

Hanna Greń

Niektóre tajemnice najlepiej zabrać ze sobą do grobu… „Zarwałam noc! Wybierzcie się do Strzygomia, odizolowanej od świata wioski, gdzie króluje zbrodnia, i jeśli macie odwagę zmierzcie się z potęgą kłamstwa…” – Marta Matyszczak

Niektóre tajemnice najlepiej zabrać ze sobą do grobu… „Zarwałam noc! Wybierzcie się do Strzygomia, odizolowanej od świata wioski, gdzie króluje zbrodnia, i jeśli macie odwagę zmierzcie się z potęgą kłamstwa…” – Marta Matyszczak

Ebook

Koniec gryKoniec gry

Adam Cioczek

Historia rozgrywki, w jaką podejrzany o zabójstwo mordercy swego syna Edward Chojar wciąga prokuratora Tomasza Brackiego i adwokata Adama Getza. Tych trzech mężczyzn łączą tajemnice sprzed lat…

Koniec gry Adam Cioczek Wydawca: Videograf MOBI + EPUB

Historia rozgrywki, w jaką podejrzany o zabójstwo mordercy swego syna Edward Chojar wciąga prokuratora Tomasza Brackiego i adwokata Adama Getza. Tych trzech mężczyzn łączą tajemnice sprzed lat…

Ebook

Dopóki starczy światła i inne op...Dopóki starczy światła i inne opowiadania

Agatha Christie

Agata Christie dla zapracowanych: zbiór krótkich, kilkustronicowych opowiadań pisanych do czasopism przez mistrzynię kryminalnej intrygi.

Agata Christie dla zapracowanych: zbiór krótkich, kilkustronicowych opowiadań pisanych do czasopism przez mistrzynię kryminalnej intrygi.

Ebook

TwardzielkaTwardzielka

Mariusz Zielke

Bezkompromisowy thriller, który ukazuje prawdziwe oblicze cynicznego świata wielkich pieniędzy, gwiazd, mediów i salonów. Mocna historia o zepsuciu i zbrodni w środowisku pełnym obłudy.

Bezkompromisowy thriller, który ukazuje prawdziwe oblicze cynicznego świata wielkich pieniędzy, gwiazd, mediów i salonów. Mocna historia o zepsuciu i zbrodni w środowisku pełnym obłudy.

Ebook

DyktatorDyktator

Mariusz Zielke

Tak mocnej powieści o polskich elitach jeszcze nie było! Prezes partii rządzącej jest już zmęczony nieustającym pasmem wyborczych zwycięstw. W skromnym domu na warszawskich peryferiach, u boku ukochanego kota, samotny i osaczony wspomina wzloty i upadki...

Dyktator Mariusz Zielke Seria: „Książki z Kluczem” Wydawca: Wydawnictwo Książki z Kluczem MOBI + EPUB (w wersji papierowej 320 stron)

Tak mocnej powieści o polskich elitach jeszcze nie było! Prezes partii rządzącej jest już zmęczony nieustającym pasmem wyborczych zwycięstw. W skromnym domu na warszawskich peryferiach, u boku ukochanego kota, samotny i osaczony wspomina wzloty i upadki...

Ebook

LobbystaLobbysta

Mariusz Zielke

Powieść sensacyjna inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Mariusz Zielke – znakomity dziennikarz śledczy, nie bez kozery nazywany Stiegiem Larssonem znad Wisły – w bezkompromisowy sposób obnaża mechanizmy polskiego biznesu, jego koneksje ze światem polityki oraz kulisy działań służb specjalnych.

Lobbysta Mariusz Zielke Wydawca: AWI CREO MOBI + EPUB

Powieść sensacyjna inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Mariusz Zielke – znakomity dziennikarz śledczy, nie bez kozery nazywany Stiegiem Larssonem znad Wisły – w bezkompromisowy sposób obnaża mechanizmy polskiego biznesu, jego koneksje ze światem polityki oraz kulisy działań służb specjalnych.

Ebook

Dobre miastoDobre miasto

Mariusz Zielke

Duszna atmosfera prowincjonalnego miasteczka, zamknięta, nieprzychylna społeczność oraz dojmujące przekonanie, że życie nie przyniesie nic lepszego – czy to wystarczy, aby zwyczajny człowiek stał się zabójcą? Kolejny hipnotyczny kryminał Mariusza Zielkego – autora takich hitów wydawniczych jak „Dyktator”, „Sędzia” czy „Wyrok”.

Dobre miasto Mariusz Zielke Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 482 strony)

Duszna atmosfera prowincjonalnego miasteczka, zamknięta, nieprzychylna społeczność oraz dojmujące przekonanie, że życie nie przyniesie nic lepszego – czy to wystarczy, aby zwyczajny człowiek stał się zabójcą? Kolejny hipnotyczny kryminał Mariusza Zielkego – autora takich hitów wydawniczych jak „Dyktator”, „Sędzia” czy „Wyrok”.

Ebook

NienawiśćNienawiść

Mariusz Zielke

Były reporter otrzymuje zlecenie napisania biografii twórcy farmaceutycznego giganta. Tymczasem w otoczeniu pozornie nieskazitelnego przedsiębiorcy dochodzi do tajemniczych zbrodni – giną skonfliktowani z nim ludzie. Kolejne sensacyjne spotkanie z Kubą Zimnym!

Nienawiść Mariusz Zielke Seria: „Czarna Seria – Sensacja” Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 384 strony)

Były reporter otrzymuje zlecenie napisania biografii twórcy farmaceutycznego giganta. Tymczasem w otoczeniu pozornie nieskazitelnego przedsiębiorcy dochodzi do tajemniczych zbrodni – giną skonfliktowani z nim ludzie. Kolejne sensacyjne spotkanie z Kubą Zimnym!

Ebook

Formacja trójkątaFormacja trójkąta

Mariusz Zielke

Tam, gdzie są wielkie pieniądze, nie ma miejsca na uczciwość... Autor „Wyroku” powraca z wybuchowym ładunkiem rozgrywek politycznych, szokujących afer i pokaźną dawką erotyki.

Tam, gdzie są wielkie pieniądze, nie ma miejsca na uczciwość... Autor „Wyroku” powraca z wybuchowym ładunkiem rozgrywek politycznych, szokujących afer i pokaźną dawką erotyki.

Ebook

WyrokWyrok

Mariusz Zielke

Ten kryminał wywołał skandal w środowisku polskiej finansjery! Mariusz Zielke zdradza w nim tajemnice przestępczych mechanizmów rządzących giełdą, światem polityki i biznesu!

Wyrok Mariusz Zielke Seria: „Czarna Seria” Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB

Ten kryminał wywołał skandal w środowisku polskiej finansjery! Mariusz Zielke zdradza w nim tajemnice przestępczych mechanizmów rządzących giełdą, światem polityki i biznesu!

Ebook

ZłoZło

Artur Nowak

Literacka mieszanka wybuchowa! Thriller prawniczy pióra dwóch kontrowersyjnych autorów: Artura Nowaka – pisarza, publicysty i prawnika, i Mariusza Zielke, nazywanego polskim Stiegiem Larssonem.

Literacka mieszanka wybuchowa! Thriller prawniczy pióra dwóch kontrowersyjnych autorów: Artura Nowaka – pisarza, publicysty i prawnika, i Mariusza Zielke, nazywanego polskim Stiegiem Larssonem.

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.