Typ publikacji

Wydawca

Cena

Rodzaje publikacji

Format

Eda Ostrowska - liczba pozycji (1)

ur. 9 sierpnia 1959, Sławatycze

Poetka i pisarka. Debiutowała w 1977 r. w „Kamenie” wierszem „Przechylę ciebie...”. Trzykrotnie otrzymała nagrodę im. J. Czechowicza: w 1984 r. (za tomiki wierszy „Ludzie, symbole i chore kwiaty” oraz „Smugi pieprzu”) i w 1989 r. (za tomiki wierszy „Tajemnica I bolesna” i „Małmazja”), nagrody III stopnia, a także w 1991 r. nagrodę II stopnia za Psalmy.
W 1989 r. za twórczość poetycką, w szczególności tomik wierszy pt. „Małmazja”, uzyskała Nagrodę Artystyczną Młodych im. S. Wyspiańskiego (II stopnia), zaś w 1995 r. – I nagrodę w IX Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. E. Stachury. W 2011 r. została laureatką XVII Konkursu Poetyckiego im. Anny Kamieńskiej za tomik poezji wydany w roku 2010 „Śmiech i łaska”. Nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia w dziedzinie poezji w 2012 r.

Widok:
Na stronie:
Autor:
Ebook

Oto stoję w deszczu ciałaOto stoję w deszczu ciała

Eda Ostrowska

Autobiograficzna opowieść, która jest zapisem dramatycznego wchodzenia w dorosłość neurotycznie wrażliwej dwudziestolatki.

Autobiograficzna opowieść, która jest zapisem dramatycznego wchodzenia w dorosłość neurotycznie wrażliwej dwudziestolatki.