Zaznacz stronę

Egzamin maturalny z języka polskiego już za nami. Mamy już arkusze i odpowiedzi do matury z języka polskiego na poziomie podstawowym. Sprawdź, jak Ci poszło!

Matura z języka polskiego to jeden z obowiązkowych egzaminów maturalnych. O godzinie 9:00 uczniowie napisali egzamin na poziomie podstawowym. Kolejna część matury z języka polskiego na poziomie rozszerzonym odbyła się o godzinie 14:00.

Sprawdź odpowiedzi z języka polskiego na poziomie podstawowym >>>

Matura z języka polskiego. Jak wygląda?

Maturzysta otrzymuje jeden arkusz egzaminacyjny, który składa się z następujących części:
a) testu sprawdzającego umiejętność wykonywania na tekście nieliterackim operacji dowodzących jego rozumienia na różnych poziomach,
b) części sprawdzającej  umiejętność tworzenia wypowiedzi argumentacyjnej (wypracowania). Na egzamin z języka polskiego, uczeń ma 170 minut i to od niego zależy, jak rozwiązywanie matury rozłoży sobie w czasie.

Matura z matematyki już w poniedziałek!

Już w poniedziałek, 7 maja uczniowie zmierzą się z maturą z matematyki. Czas trwania egzaminu pisemnego jest taki sam jak w przypadku języka polskiego na poziomie podstawowym i wynosi 170 minut. Już teraz życzymy powodzenia na kolejnym egzaminie w maratonie maturalnym.

 

Tagi: