Eprasa

Fabryka Silesia 4/2016

Numer wydania:
4/2016
Data wydania:
październik 2016
Częstotliwość:
kwartalnik
Zobacz poprzednie wydania
7,02 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Fabryka Silesia 4/2016 - W numerze

Najnowsze wydanie kwartalnika „Fabryka Silesia” (nr 4/14) poświęcone zostanie Nowym Ślązakom. Redaktor naczelny Krzysztof Karwat w artykule wstępnym tak wyjaśnia to kontrowersyjne pojęcie: „Co najmniej od 100 lat wiadomo, że Górny Śląsk zaludniają trzy kategorie mieszkańców: pnioki, krzoki i ptoki. Czyli ci »z dziada pradziada«, »napływowi« i tacy, którzy miejsca tu raczej nie zagrzeją. Ale to podział, który z wolna staje się anachroniczny (…). A co dziś znaczy: być u siebie, na Górnym Śląsku? Trzeba mieć »papiery«? Dowieść wierności »ziemi i krwi«?”. Polecamy lekturę kilkudziesięciu tekstów, m.in. Tadeusza Sławka, Tadeusza Bradeckiego, Jerzego Illga, Waldemara Szymczyka, Ingmara Villqista, Dagmary Drzazgi czy Macieja Szczawińskiego.

Zawartość wydania:
WALDEMAR SZYMCZYK | Made in Silesia
Podtrzymują pamięć, badają historię, wskrzeszają wielokulturowość, troszczą się o tradycję i godkę, dbają o przestrzeń publiczną lub po prostu animują życie kulturalne. Nowi Ślązacy.
TADEUSZ SŁAWEK | Wyspa. Kilka lekcji Śląska
Mój Śląsk, nim stał się rosochatym drzewem o bujnych gałęziach, rósł, jak to w zwyczaju drzew, bardzo powoli. Może to i lepiej, bo gdyby rósł szybciej, pewnie wiedziałbym o nim jeszcze mniej niż wiem dzisiaj.
TADEUSZ BRADECKI | Nie przenoście nam stolicy do Katowic
W listopadzie roku 2007, w miesięczniku „Dialog”, w felietonie zatytułowanym Radość z odzyskanego hasioka pisałem: „Przez całe życie nie potrafiłem przemóc irracjonalnego oporu i zacząć mówić po niemiecku. Wszystko co niemieckie było w czasach mojego dzieciństwa wyklęte, zakazane, straszne; tak w domu, jak i w szkole”.
JERZY ILLG | Obcy i bliski. Bliski i obcy
Nie jestem Ślązakiem, ale od najwcześniejszego dzieciństwa przez kilka dziesięcioleci mieszkałem na Śląsku. Siłą rzeczy sprawy go dotyczące nie były i nie są mi obojętne. Ukończyłem studia na Uniwersytecie Śląskim i do stanu wojennego pracowałem na tej uczelni. Gdy w 1982 roku relegowano mnie z niej z wilczym biletem, pomocną dłoń wyciągnęło do mnie krakowskie środowisko „Tygodnika Powszechnego” i „Znaku”, gdzie szczęśliwie znalazłem bezpieczną przystań.
DAGMARA DRZAZGA | Tak, jestem stąd
– Bo ja nie jestem Ślązaczką... – tak przed laty nieśmiało tłumaczyłam się z nieznajomości jakiegoś śląskiego słowa. – Przecież wiemy! – śmiali się koledzy z ekipy filmowej. – Skąd? – Nie wyglądasz na Ślązaczkę. Wystarczy posłuchać, jak mówisz. Stanęłam wieczorem przed lustrem. To jaka musiałabym być, żeby było jasne, że jestem stąd?
JAN DZIADUL | Dwa brzegi tej samej rzeki
Nie mam problemów z identyfikacją. Szczególnie gdy o śląskich sprawach rozprawiam w Warszawie, czy gdzieś w Polsce. Jestem Ślązakiem, bo mieszkam tu już 43 lata, z roczną przerwą na Szkołę Oficerów Rezerwy. Stoję po stronie Śląska jeszcze bardziej, kiedy moja rodzinna przestrzeń jest poniewierana, deprecjonowana, traktowana protekcjonalnie albo ekonomicznie oskubywana.
MACIEJ SZCZAWIŃSKI |Piwnice i strychy
Te pytania nie były nigdy moimi pytaniami. Nie nurtowały mnie, nie dręczyły ani nie były konieczne przy jakiejkolwiek autoidentyfikacji. „Czy czuję się Ślązakiem? Na ile czuję się Ślązakiem? Jakim czuję się Ślązakiem?"
INGMAR VILLQIST | Napisać portret
Trzy wspaniałe kobiety miały ogromny wpływ na moje życie: profesor Zofia Ostrowska-Kębłowska, promotor mojej pracy magisterskiej w ówczesnej Katedrze Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, profesor Ewa Chojecka: wspaniały historyk sztuki, twórczyni Zakładu Historii Sztuki Uniwersytetu Śląskiego, i Anda Rottenberg, z którą przez lata dzieliliśmy dyrektorowanie warszawską Zachętą.
W Ślązakach jest lęk | Z prof. JACKIEM WODZEM, socjologiem, rozmawia WALDEMAR SZYMCZYK
MAGDALENA PASTUCHOWA | Kto (jeszcze) mówi po śląsku?
Interferencja, zapożyczanie, wpływ – to te pojęcia, które z perspektywy językoznawcy determinują opis języka (odmiany, gwary, dialektu), którego jedną z cech dystynktywnych jest bliskość z innym językiem (odmianą, gwarą, dialektem).
KRZYSZTOF KARWAT | Wiersze
MARCIN ZASADA | Symbol bezlitośnie wydojonego Śląska
Wszyscy wiedzą, czym jest dziś Bytom, lecz z utrwalanego przez ostatnie ćwierćwiecze stereotypowego wizerunku rzadko wydobywa się blisko 800-letnią historię, zabytki i dawną potęgę przemysłową. Dlatego tak ważna jest dziś odpowiedź na pytanie o to, jakie to miasto będzie. Zależy ona od powodzenia programu rewitalizacyjnego, który pochłonie ok. 1,5 miliarda złotych i może wyznaczyć kierunek przeobrażeń dla całego postindustrialnego Śląska.
GRAŻYNA KUŹNIK | Miasto, które wie, co to miłość
Fytel w bytomskich Łagiewnikach trafił do filmu, bo oszołomił Adriana Katroshiego, jak każdego, kto znajdzie się tu po raz pierwszy. Mało kto jednak z obcych tutaj zagląda, chyba że zabłądzi.
MAREK MIERZWIAK | Brama życia
Kiedy jechałem do Będzina, aby spotkać się z Karoliną i Piotrem Jakoweńkami, nawet nie przypuszczałem, że dowiem się rzeczy, które pozostawały nieodkryte. Niby wiedzieliśmy, że w Będzinie mieszkało do wybuchu II wojny światowej wielu Żydów, ale że było ich aż 30 tysięcy i nagle wszyscy zniknęli – o tym na co dzień przecież nie myślimy.
JÓZEF KRZYK | Ostatnie miejsce we wszechświecie
Adam i Barbara Podgórscy wydali już kilkadziesiąt książek. Kiedyś napiszą wreszcie o sobie, o tym, jak najechali na Śląsk, a Śląsk ich pokonał.
TOMASZ MALKOWSKI | Ikony z importu
Fenomen śląskiej architektury zbudowali przyjezdni. Czas w końcu powiedzieć prawdę: Śląsk stanowił eldorado nie tylko dla przemysłowców czy robotników. To zawsze był raj także dla architektów.
ZBIGNIEW KADŁUBEK | Res novae
Z pełnią śląskości obcuje nie ten, który mniema, że się w śląskości urodził, ale ten, kto się w niej obudził. Śląską piosenkę historyczną trzeba zaśpiewać na wspak. Odśpiewać jej niezrozumiałą treść od końca.
INGMAR VILLQIST | Golem
Najtrudniej zacząć; rzucić na mokry blat rzeźbiarskiego stołu pierwszą garść gliny, przecisnąć ją przez palce, a rozlezie się obłymi wyciskami wkoło; nic jeszcze nie będzie przypominać.
KRZYSZTOF KARWAT | Biedny gorol z Westfalii
Za Bieruta i wczesnego Gomułki chodził do podstawówki w bytomskim Bobrku. Tak szybko nauczył się języka swych kolegów, że zaniepokojona dyrekcja szkoły musiała wezwać matkę.
KSIĄŻKI | Nadesłane i wypatrzone

Fabryka Silesia 4/2016 - O tytule

Kwartalnik poświęcony szeroko pojmowanej kulturze Górnego Śląska. Adresowany jest do środowisk twórczych i naukowych, studentów, pracowników kultury i oświaty, samorządowców i regionalistów, dziennikarzy i wszystkich osób zainteresowanych tematyką regionu.

Kwartalnik poświęcony jest szeroko pojmowanej kulturze Górnego Śląska. Czasopismo adresowane jest do środowisk twórczych i naukowych, studentów (w tym studentów UTW), pracowników kultury i oświaty, dziennikarzy, samorządowców i regionalistów, jak i wszystkich osób zainteresowanych tematyką regionu. Pierwszy numer „Fabryki Silesia”, wydawanej przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, ukazał się w maju 2012 roku.

Fabryka Silesia 4/2016 - Informacje szczegółowe

Publikacja z kategorii:
Język publikacji:
ISSN:
2084-9621
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
3 (epub, mobi, pdf)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 8,29 MB / mobi 9,05 MB / pdf 10,85 MB

Fabryka Silesia 4/2016 - Opinie i Komentarze

Podobne publikacje

Eprasa

Nowa Europa WschodniaNowa Europa Wschodnia

Dwumiesięcznik polityczno-kulturalny, adresowany do osób zainteresowanych problematyką Europy Środkowej i Wschodniej oraz Azji Centralnej.

Dwumiesięcznik polityczno-kulturalny, adresowany do osób zainteresowanych problematyką Europy Środkowej i Wschodniej oraz Azji Centralnej.

Eprasa

New Eastern EuropeNew Eastern Europe

“New Eastern Europe” is a new Quarterly magazine dedicated to Central and Eastern European affairs.

“New Eastern Europe” is a new Quarterly magazine dedicated to Central and Eastern European affairs.

Eprasa

WięźWięź

Katolickie pismo zajmujące się najważniejszymi problemami życia społeczno-politycznego, religii, kultury i historii.

Katolickie pismo zajmujące się najważniejszymi problemami życia społeczno-politycznego, religii, kultury i historii.

Eprasa

Pomocnik Historyczny Pomocnik Historyczny

Czasopismo z bogatą infografiką, na którą składają się mapy, zdjęcia i reprodukcje dokumentów z epoki. Każde wydanie to monograficzny obraz wybranego okresu z historii Polski, Europy i świata.

Czasopismo z bogatą infografiką, na którą składają się mapy, zdjęcia i reprodukcje dokumentów z epoki. Każde wydanie to monograficzny obraz wybranego okresu z historii Polski, Europy i świata.

Eprasa

Niezbędnik InteligentaNiezbędnik Inteligenta

Czasopismo, które zyskało renomę kompendium wiedzy niezbędnej dla współczesnego inteligenta. Przybliża nowe szkoły myślenia, zjawiska z dziedziny nauk społecznych, filozofii, kultury i literatury.

Czasopismo, które zyskało renomę kompendium wiedzy niezbędnej dla współczesnego inteligenta. Przybliża nowe szkoły myślenia, zjawiska z dziedziny nauk społecznych, filozofii, kultury i literatury.

Eprasa

Historia Do RzeczyHistoria Do Rzeczy

Magazyn historyczny współpracujący ze znawcami tematu, na którego łamach podejmowane są tematy trudne i kontrowersyjne przez konkurencyjne czasopisma najczęściej pomijane lub ujmowane zdawkowo.

Magazyn historyczny współpracujący ze znawcami tematu, na którego łamach podejmowane są tematy trudne i kontrowersyjne przez konkurencyjne czasopisma najczęściej pomijane lub ujmowane zdawkowo.

Eprasa

ArchitekturaArchitektura

Najważniejszy i najbardziej wpływowy magazyn architektoniczny na naszym rynku czasopiśmienniczym, specjalizujący się w profesjonalnej prezentacji współczesnej architektury polskiej i światowej.

Najważniejszy i najbardziej wpływowy magazyn architektoniczny na naszym rynku czasopiśmienniczym, specjalizujący się w profesjonalnej prezentacji współczesnej architektury polskiej i światowej.

Eprasa

ELLE DECORATIONELLE DECORATION

Luksusowy magazyn o wnętrzach i designie. Śledzi najważniejsze trendy w urządzaniu wnętrz, podpowiada, co warto wybrać z bogatej oferty dostępnej na rynku.

Luksusowy magazyn o wnętrzach i designie. Śledzi najważniejsze trendy w urządzaniu wnętrz, podpowiada, co warto wybrać z bogatej oferty dostępnej na rynku.

Eprasa

National Geographic TravelerNational Geographic Traveler

Najchętniej czytany magazyn podróżniczy. Inspirujące reportaże, praktyczne porady, felietony, opinie i komentarze. Kopalnia informacji dla wszystkich ciekawych świata, z zacięciem globtroterskim.

Najchętniej czytany magazyn podróżniczy. Inspirujące reportaże, praktyczne porady, felietony, opinie i komentarze. Kopalnia informacji dla wszystkich ciekawych świata, z zacięciem globtroterskim.

Eprasa

Skarpa WarszawskaSkarpa Warszawska

Miesięcznik kulturalno-historyczny poświęcony Warszawie „wczoraj i dziś”, który narodził się z wielkiej pasji. Pozycja dla wszystkich, którym bliskie są wzruszenia i małe, miejskie tęsknoty.

Miesięcznik kulturalno-historyczny poświęcony Warszawie „wczoraj i dziś”, który narodził się z wielkiej pasji. Pozycja dla wszystkich, którym bliskie są wzruszenia i małe, miejskie tęsknoty.

Eprasa

Acta Archaeologica LodziensiaActa Archaeologica Lodziensia

Najstarsza w łódzkim ośrodku naukowym archeologiczna seria wydawnicza istniejąca od ponad pół wieku. Wyróżnia się integracyjnym charakterem i szerokim zakresem tematycznym.

Najstarsza w łódzkim ośrodku naukowym archeologiczna seria wydawnicza istniejąca od ponad pół wieku. Wyróżnia się integracyjnym charakterem i szerokim zakresem tematycznym.

Eprasa

National Geographic Traveler. Nu...National Geographic Traveler. Numer Specjalny

Wydanie specjalne najchętniej czytanego magazynu podróżniczego.

Wydanie specjalne najchętniej czytanego magazynu podróżniczego.

Eprasa

CHIDUSZCHIDUSZ

Pismo społeczno-kulturalne skierowane do osób zainteresowanych kulturą i historią żydowską w Polsce i na świecie.

Pismo społeczno-kulturalne skierowane do osób zainteresowanych kulturą i historią żydowską w Polsce i na świecie.

Eprasa

Res Publica NowaRes Publica Nowa

Kwartalnik kulturalno-społeczno-polityczny. Czasopismo opiniotwórcze z długoletnią tradycją, wydawane pod nazwą „Res Publica” w latach 1979-81 i 1987-92, a od 1992 r. jako „Res Publica Nowa”.

Kwartalnik kulturalno-społeczno-polityczny. Czasopismo opiniotwórcze z długoletnią tradycją, wydawane pod nazwą „Res Publica” w latach 1979-81 i 1987-92, a od 1992 r. jako „Res Publica Nowa”.

Eprasa

The Polish Quarterly of Internat...The Polish Quarterly of International Affairs

Anglojęzyczny naukowy periodyk polityczno-kulturalny poruszający kwestie związane z Europą Środkową i Wschodnią.

Anglojęzyczny naukowy periodyk polityczno-kulturalny poruszający kwestie związane z Europą Środkową i Wschodnią.

Eprasa

Sprawy MiędzynarodoweSprawy Międzynarodowe

Polski periodyk naukowo-polityczny poświęcony szeroko pojętym stosunkom międzynarodowym. Ukazuje się od 1948 r., obecnie jako kwartalnik.

Polski periodyk naukowo-polityczny poświęcony szeroko pojętym stosunkom międzynarodowym. Ukazuje się od 1948 r., obecnie jako kwartalnik.

Eprasa

Temat SzczecineckiTemat Szczecinecki

Dwutygodnik skierowany przede wszystkim do mieszkańców Szczecinka i jego okolic. Na swoich łamach publikuje głównie artykuły i felietony, w których omawiane są bieżące sprawy regionu.

Dwutygodnik skierowany przede wszystkim do mieszkańców Szczecinka i jego okolic. Na swoich łamach publikuje głównie artykuły i felietony, w których omawiane są bieżące sprawy regionu.

Eprasa

Gazeta WyborczaGazeta Wyborcza

Ewydanie jednego z największych opiniotwórczych dzienników społeczno-informacyjnych w Polsce. Kupując ewydanie, otrzymasz dostęp do plików epub, mobi i pdf online.

Gazeta Wyborcza Wydawca: Agora zobacz inne numery MOBI + EPUB + PDF

Ewydanie jednego z największych opiniotwórczych dzienników społeczno-informacyjnych w Polsce. Kupując ewydanie, otrzymasz dostęp do plików epub, mobi i pdf online.

Eprasa

PolitykaPolityka

Wiodący tygodnik społeczno-polityczny wydawany nieprzerwanie od 1957 r., ceniony za rzetelność i wiarygodność, fachowość i trafność w komentowaniu i analizowaniu otaczającej nas rzeczywistości.

Polityka Wydawca: Polityka zobacz inne numery MOBI + EPUB + PDF

Wiodący tygodnik społeczno-polityczny wydawany nieprzerwanie od 1957 r., ceniony za rzetelność i wiarygodność, fachowość i trafność w komentowaniu i analizowaniu otaczającej nas rzeczywistości.

Eprasa

Tygodnik PowszechnyTygodnik Powszechny

„Tygodnik Powszechny” – najszybciej rosnący tygodnik opinii w Polsce.

„Tygodnik Powszechny” – najszybciej rosnący tygodnik opinii w Polsce.

Eprasa

metrocafe.plmetrocafe.pl

Bezpłatny dziennik ogólnopolski. Codzienne źródło najciekawszych informacji z kraju i ze świata, polecenia kulturalne, newsy ze świata popkultury, rozrywki i lifestyle’u.

metrocafe.pl Wydawca: Agora zobacz inne numery MOBI + EPUB + PDF

Bezpłatny dziennik ogólnopolski. Codzienne źródło najciekawszych informacji z kraju i ze świata, polecenia kulturalne, newsy ze świata popkultury, rozrywki i lifestyle’u.

Eprasa

WprostWprost

Ukazujący się od 1982 roku czołowy tygodnik społeczno-informacyjny. Bezkompromisowy i bezpruderyjny, słynie z odwagi podejmowania trudnych, kontrowersyjnych tematów. Znany też z oryginalnych okładek.

Wprost Wydawca: Wprost zobacz inne numery MOBI + EPUB + PDF

Ukazujący się od 1982 roku czołowy tygodnik społeczno-informacyjny. Bezkompromisowy i bezpruderyjny, słynie z odwagi podejmowania trudnych, kontrowersyjnych tematów. Znany też z oryginalnych okładek.

Eprasa

Tygodnik Do RzeczyTygodnik Do Rzeczy

Tygodnik konserwatywno-liberalny kierowany przez Pawła Lisickiego, ukazujący się na rynku prasowym od 25 stycznia 2013 r. w poniedziałki.

Tygodnik konserwatywno-liberalny kierowany przez Pawła Lisickiego, ukazujący się na rynku prasowym od 25 stycznia 2013 r. w poniedziałki.

Eprasa

Super ExpressSuper Express

Najodważniejszy dziennik ogólnopolski, pierwszy polski tabloid. Codziennie dostarcza najbardziej aktualnych informacji z różnych dziedzin życia społeczno-politycznego. Gwarantuje także rozrywkę.

Najodważniejszy dziennik ogólnopolski, pierwszy polski tabloid. Codziennie dostarcza najbardziej aktualnych informacji z różnych dziedzin życia społeczno-politycznego. Gwarantuje także rozrywkę.

Eprasa

Miesięcznik ZNAKMiesięcznik ZNAK

Magazyn intelektualny o tematyce społeczno-kulturalnej wydawany w Krakowie przez Społeczny Instytut Wydawniczy Znak.

Magazyn intelektualny o tematyce społeczno-kulturalnej wydawany w Krakowie przez Społeczny Instytut Wydawniczy Znak.

Eprasa

PrzeglądPrzegląd

Tygodnik obecny na polskim rynku prasowym od 1999 r. Kieruje swoje artykuły do tych Czytelników, którzy chcą być rzetelnie, ciekawie i mądrze informowani o tym, co dzieje się w Polsce i na świecie.

Tygodnik obecny na polskim rynku prasowym od 1999 r. Kieruje swoje artykuły do tych Czytelników, którzy chcą być rzetelnie, ciekawie i mądrze informowani o tym, co dzieje się w Polsce i na świecie.

Eprasa

Krytyka PolitycznaKrytyka Polityczna

Czasopismo filozoficzno-artystyczno-polityczne adresowane do szeroko rozumianych środowisk inteligenckich – naukowców, intelektualistów, publicystów, dziennikarzy i artystów.

Czasopismo filozoficzno-artystyczno-polityczne adresowane do szeroko rozumianych środowisk inteligenckich – naukowców, intelektualistów, publicystów, dziennikarzy i artystów.

Eprasa

Newsweek PolskaNewsweek Polska

Nowoczesny tygodnik opiniotwórczy. W sposób atrakcyjny, rzetelny i przystępny prezentuje zagadnienia polityczne, społeczne, naukowe i kulturalne. Opisuje wydarzenia z Polski i ze świata, zapewniając czytelnikom wiarygodne, bieżące informacje. Obszerne, pogłębione materiały, wywiady z postaciami ze świata polityki, kultury i sportu, felietony znanych autorów oraz doświadczona redakcja to siła tego tytułu.

Nowoczesny tygodnik opiniotwórczy. W sposób atrakcyjny, rzetelny i przystępny prezentuje zagadnienia polityczne, społeczne, naukowe i kulturalne. Opisuje wydarzenia z Polski i ze świata, zapewniając czytelnikom wiarygodne, bieżące informacje. Obszerne, pogłębione materiały, wywiady z postaciami ze świata polityki, kultury i sportu, felietony znanych autorów oraz doświadczona redakcja to siła tego tytułu.

Wydanie specjalne „Polityki”

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
PDF zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Format używany do prezentacji książek lub czasopism, które wymagają formatu stronicowanego, ponieważ ich treść nie może dopasować się dowolnie (swobodnie) do szerokości ekranu. Pliki PDF zawierają interaktywne spisy treści, linkujące przypisy i inne rozwiązania stosowane w tekstach elektronicznych. Proporcjonalne rozmieszczenie elementów na stronie sprawdza się w urządzeniach wyposażonych w duże ekrany.

Możesz go przeczytać na dowolnym urządzeniu z zainstalowanym odpowiednim oprogramowaniem (np. Adobe Reader)
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.