Eprasa

Fabryka Silesia 2/2017

Numer wydania:
2/2017
Data wydania:
kwiecień 2017
Częstotliwość:
kwartalnik
Zobacz poprzednie wydania
7,02 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Fabryka Silesia 2/2017 - W numerze

W nowym numerze „Fabryki Silesia” – Przemysł po przemyśle – pojawiają się eseje, artykuły publicystyczne, reportaże, szkice krytyczne i wiersze. Oto nasi autorzy: Aleksandra Kunce, Henryk Waniek, Józef Krzyk, Monika Kassner, Anna Mrowiec, Sebastian Rosenbaum , Hanna Doroz-Tomasik i Grzegorz Jankowski, Grażyna Kuźnik, Grażyna Kurowska, Agata Pustułka, Ewa Furtak, Krystian Węgrzynek, Grażyna Szewczyk, Wilhelm Tkaczyk, Zbigniew Stryj, Piotr Hnatyszyn i Marcin Mońka. Ponadto – Waldemar Szymczyk, Zbigniew Kadłubek, Ingmar Villqist i Krzysztof Karwat.
Ozdobą numeru są zdjęcia pioniera śląskiej fotografii przemysłowej Maxa Steckla, Arkadiusza Goli i Arkadiusza Ławrywiańca oraz akwarele Bronisława Linkego z legendarnego cyklu „Śląsk”, zrealizowanego pod koniec lat 30. ubiegłego wieku.

ALEKSANDRA KUNCE | Jak na nowo tu zamieszkać?
Dawne fabryki wabią i niepokoją. Uległy transformacji, stając się muzeum, galerią, kawiarnią, łąką, ścieżką na trasie turystycznej, polami golfowymi, loftami, terenem aktywności sportowej i kulturalnej, wreszcie opuszczoną i zagubioną w przestrzeni architekturą przemysłową.
ROZMOWA | Śląsk to jeszcze nie postindustria
Z socjologiem prof. MARKIEM S. SZCZEPAŃSKIM rozmawia WALDEMAR SZYMCZYK
HENRYK WANIEK | Tu stały huty
Prawdopodobnie była to parowozownia. Tyle że nie taka półokrągła, z karuzelą pośrodku, kierującą każdy parowóz do właściwej bramy. Ta była wielką halą z dużą ilością torów. Między szynami znajdowały się zagłębienia, gdzie wszedłszy można było podglądać, co lokomotywa ma pod sukienką.
JÓZEF KRZYK | Przemysł po przemyśle
Wydobycie skończyła ostatnia w Zabrzu państwowa kopalnia. Ale w ciągu roku pod ziemię zjeżdża tu więcej ludzi, niż zatrudnia dziś całe polskie górnictwo. Turystyka przemysłowa stała się nowym znakiem rozpoznawczym miasta. I szybko rozwinęła na skalę nowego przemysłu – największy kompleks tras podziemnych w Europie.
MONIKA KASSNER | Ratujmy, co się da
Oglądając górnośląskie pocztówki z pierwszych dekad XX wieku, wzdychamy z nostalgią za tym, co odeszło. Przepiękne kamienice, uporządkowane parki i skwery, szerokie ulice i tętniące pracą zakłady przemysłowe. A wszystko skomponowane z pietyzmem i dbałością o szczegóły.
ANNA MROWIEC | Tajemnice lasów karbońskich
Zabrzańska wieża ciśnień przy ul. Zamojskiego ma szansę stać się unikatowym w skali kraju multimedialnym centrum edukacyjno-wystawienniczym. Piękny, zabytkowy budynek będzie miał bowiem nowego właściciela – Muzeum Górnictwa Węglowego.
SEBASTIAN ROSENBAUM | Powidoki innego industrialu
Zanim stał się krainą węgla kamiennego, Górny Śląsk był ziemią cynku i ołowiu. Górnictwo okazało się przeznaczeniem wschodniej części regionu co najmniej od średniowiecza, ale kolebki górnośląskiego kopalnictwa – Bytom i Tarnowskie Góry – nie były związane z węglem.
HANNA DOROZ-TOMASIK, GRZEGORZ JANKOWSKI | Koń a sprawa śląska
Współcześnie przestrzenie miejskie nie są kojarzone z powszechnym użytkowaniem koni. Jednak, jak dowodzi historia, one również były areną ich rozległego i wielokierunkowego wykorzystania. Śląsk nie jest w tym przypadku wyjątkiem.
GRAŻYNA KUŹNIK | Synek z zielonych domków
Gdyby Paweł Pogodała z polskiego Chebzia spotkał rówieśnika Horsta Eckerta z ulicy Ciupkaweg w niemieckim Zabrzu, to byłyby chichry. Horst nosi białe podkolanówki, trzewiki, chustkę z pomponikami, przylizane włosy w ząbek, tłuste od pomady. Matka zabiera go na lody w kawiarni hotelu Admiralspalast.
GRAŻYNA KUROWSKA | Wizjonerzy z pól kukurydzy
Idę poboczem. Wszędzie przestrzeń, z daleka widać drzewa. Świeci słońce, rozpinam kurtkę i nabieram haust świeżego, marcowego powietrza. No, chyba się zagalopowałam. W Zabrzu świeże powietrze?
AGATA PUSTUŁKA | W poszukiwaniu śląskiego Pittsburgha
Zabrze umożliwia wycieczkę przez dwa światy. Kopalnię Guido zwiedza się jako pamiątkę po przeszłości. Przenosimy się w lata 70. XX wieku, w złote czasy górnictwa, choć niekoniecznie złote dla górników pracujących w kieracie czterozmianówki. Przekupywano ich jednak zarobkami i socjalem.
EWA FURTAK | Miasto stu przemysłów
Bielsko i Biała to były dwa oddzielne miasta. Dzieliła je rzeka Biała, przez którą przebiegała granica państwowa, także granica Śląska i Małopolski. Starsze i znacznie bogatsze Bielsko miało wielkomiejskie ambicje, Biała, bardziej prowincjonalna, pozostawała w jego cieniu.
KRYSTIAN WĘGRZYNEK | Silesia semper transformanda?
Kiedy przejeżdżam Chorzowską i mijam wieże osaczające coraz bardziej kościół w katowickim Dębie, narasta we mnie myśl: czy powstanie tu kolonia szklanych domów, czy wcześniej Załęże pójdzie na barykady?
GRAŻYNA BARBARA SZEWCZYK | Baron, Tkaczyk, Heiduczek i inni
Wykreowany w mediach wizerunek Janoscha, autora powieści o Cholonku, promocja przekładów jego książek dla dzieci i dorosłych oraz towarzysząca im ogromna liczba imprez spowodowały, że – paradoksalnie – twórczość wielu innych utalentowanych niemieckich pisarzy z rodowodem zabrzańskim szybko została zapomniana.
WILHELM TKACZYK | Wiersze
ZBIGNIEW STRYJ | Wiersze
PIOTR HNATYSZYN | „Idealizowana podróż przez kopalnie”. I okolice
Carl Louis Max Steckel urodził się 26 maja 1870 roku we Frankfurcie nad Odrą, w rodzinie ewangelickiej. Jego rodzicami byli mistrz krawiecki Carl August Steckel i Louise Wilhelmine Steckel z domu Schüler.
INGMAR VILLQIST | Fascynacja i strach
Oglądam akwarele Bronisława Linkego (1906–1962) z cyklu Śląsk. Powstawały w latach 1936–1938. To 30 prac, z których ocalało sześć, osiem znamy ze zdjęć wykonanych przez Linkego, inne z rekonstrukcji Zbigniewa Włodarskiego.
MARCIN MOŃKA | Made in Silesia
Objechała chyba już wszystkie najważniejsze festiwale i targi designu. Zrobiono jej setki zdjęć. Stała się wręcz symbolem projektowania na Śląsku. O czym mowa? O biżuterii z węgla katowickiej Pracowni bro.Kat.
ZBIGNIEW KADŁUBEK | Manifest antytechniczny
Nie jestem technosceptykiem od zawsze. Ale teraz, właśnie teraz marzę coraz częściej i coraz bardziej kolorowo o dalekich miejscach. Bo rzeczywistość najbliższa to nie tylko rozczarowanie, ale także źródło wielkich cierpień.
INGMAR VILLQIST | Szyb
Kiedy w trzeciej klasie liceum wiedziałem już mniej więcej, czym chcę się zajmować w życiu, rozpocząłem wędrówki po moim mieście, poszukując miejsc, obiektów, które pozwoliłyby zobaczyć i dotknąć własną ręką historii wielkiej architektury poznawanej w albumach.
KRZYSZTOF KARWAT | Ile żelaza w marchewce
Mam wiele takich miejsc, gdzie odczuwam trudny do zdefiniowania powab historii Górnego Śląska, znaczonej przede wszystkim ciężką pracą naszych przodków. Z żalem i odrobiną sentymentu konstatuję, że tych zakątków jest coraz mniej. Ale się bronią. Daj Boże, by skutecznie.
KSIĄŻKI | Nadesłane i wypatrzone

Fabryka Silesia 2/2017 - O tytule

Kwartalnik poświęcony szeroko pojmowanej kulturze Górnego Śląska. Adresowany jest do środowisk twórczych i naukowych, studentów, pracowników kultury i oświaty, samorządowców i regionalistów, dziennikarzy i wszystkich osób zainteresowanych tematyką regionu.

Kwartalnik poświęcony jest szeroko pojmowanej kulturze Górnego Śląska. Czasopismo adresowane jest do środowisk twórczych i naukowych, studentów (w tym studentów UTW), pracowników kultury i oświaty, dziennikarzy, samorządowców i regionalistów, jak i wszystkich osób zainteresowanych tematyką regionu. Pierwszy numer „Fabryki Silesia”, wydawanej przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, ukazał się w maju 2012 roku.

Fabryka Silesia 2/2017 - Informacje szczegółowe

Publikacja z kategorii:
Język publikacji:
ISSN:
2084-9621
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
3 (epub, mobi, pdf)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 6,59 MB / mobi 14,09 MB / pdf 16,14 MB

Fabryka Silesia 2/2017 - Opinie i Komentarze

Podobne publikacje

Eprasa

Nowa Europa WschodniaNowa Europa Wschodnia

Dwumiesięcznik polityczno-kulturalny, adresowany do osób zainteresowanych problematyką Europy Środkowej i Wschodniej oraz Azji Centralnej.

Dwumiesięcznik polityczno-kulturalny, adresowany do osób zainteresowanych problematyką Europy Środkowej i Wschodniej oraz Azji Centralnej.

Eprasa

New Eastern EuropeNew Eastern Europe

“New Eastern Europe” is a new Quarterly magazine dedicated to Central and Eastern European affairs.

“New Eastern Europe” is a new Quarterly magazine dedicated to Central and Eastern European affairs.

Eprasa

WięźWięź

Katolickie pismo zajmujące się najważniejszymi problemami życia społeczno-politycznego, religii, kultury i historii.

Katolickie pismo zajmujące się najważniejszymi problemami życia społeczno-politycznego, religii, kultury i historii.

Eprasa

Pomocnik Historyczny Pomocnik Historyczny

Czasopismo z bogatą infografiką, na którą składają się mapy, zdjęcia i reprodukcje dokumentów z epoki. Każde wydanie to monograficzny obraz wybranego okresu z historii Polski, Europy i świata.

Czasopismo z bogatą infografiką, na którą składają się mapy, zdjęcia i reprodukcje dokumentów z epoki. Każde wydanie to monograficzny obraz wybranego okresu z historii Polski, Europy i świata.

Eprasa

Niezbędnik InteligentaNiezbędnik Inteligenta

Czasopismo, które zyskało renomę kompendium wiedzy niezbędnej dla współczesnego inteligenta. Przybliża nowe szkoły myślenia, zjawiska z dziedziny nauk społecznych, filozofii, kultury i literatury.

Czasopismo, które zyskało renomę kompendium wiedzy niezbędnej dla współczesnego inteligenta. Przybliża nowe szkoły myślenia, zjawiska z dziedziny nauk społecznych, filozofii, kultury i literatury.

Eprasa

Historia Do RzeczyHistoria Do Rzeczy

Magazyn historyczny współpracujący ze znawcami tematu, na którego łamach podejmowane są tematy trudne i kontrowersyjne przez konkurencyjne czasopisma najczęściej pomijane lub ujmowane zdawkowo.

Magazyn historyczny współpracujący ze znawcami tematu, na którego łamach podejmowane są tematy trudne i kontrowersyjne przez konkurencyjne czasopisma najczęściej pomijane lub ujmowane zdawkowo.

Eprasa

ArchitekturaArchitektura

Najważniejszy i najbardziej wpływowy magazyn architektoniczny na naszym rynku czasopiśmienniczym, specjalizujący się w profesjonalnej prezentacji współczesnej architektury polskiej i światowej.

Najważniejszy i najbardziej wpływowy magazyn architektoniczny na naszym rynku czasopiśmienniczym, specjalizujący się w profesjonalnej prezentacji współczesnej architektury polskiej i światowej.

Eprasa

ELLE DECORATIONELLE DECORATION

Luksusowy magazyn o wnętrzach i designie. Śledzi najważniejsze trendy w urządzaniu wnętrz, podpowiada, co warto wybrać z bogatej oferty dostępnej na rynku.

Luksusowy magazyn o wnętrzach i designie. Śledzi najważniejsze trendy w urządzaniu wnętrz, podpowiada, co warto wybrać z bogatej oferty dostępnej na rynku.

Eprasa

National Geographic TravelerNational Geographic Traveler

Najchętniej czytany magazyn podróżniczy. Inspirujące reportaże, praktyczne porady, felietony, opinie i komentarze. Kopalnia informacji dla wszystkich ciekawych świata, z zacięciem globtroterskim.

Najchętniej czytany magazyn podróżniczy. Inspirujące reportaże, praktyczne porady, felietony, opinie i komentarze. Kopalnia informacji dla wszystkich ciekawych świata, z zacięciem globtroterskim.

Eprasa

Skarpa WarszawskaSkarpa Warszawska

Miesięcznik kulturalno-historyczny poświęcony Warszawie „wczoraj i dziś”, który narodził się z wielkiej pasji. Pozycja dla wszystkich, którym bliskie są wzruszenia i małe, miejskie tęsknoty.

Miesięcznik kulturalno-historyczny poświęcony Warszawie „wczoraj i dziś”, który narodził się z wielkiej pasji. Pozycja dla wszystkich, którym bliskie są wzruszenia i małe, miejskie tęsknoty.

Eprasa

Acta Archaeologica LodziensiaActa Archaeologica Lodziensia

Najstarsza w łódzkim ośrodku naukowym archeologiczna seria wydawnicza istniejąca od ponad pół wieku. Wyróżnia się integracyjnym charakterem i szerokim zakresem tematycznym.

Najstarsza w łódzkim ośrodku naukowym archeologiczna seria wydawnicza istniejąca od ponad pół wieku. Wyróżnia się integracyjnym charakterem i szerokim zakresem tematycznym.

Eprasa

National Geographic Traveler. Nu...National Geographic Traveler. Numer Specjalny

Wydanie specjalne najchętniej czytanego magazynu podróżniczego.

Wydanie specjalne najchętniej czytanego magazynu podróżniczego.

Eprasa

CHIDUSZCHIDUSZ

Pismo społeczno-kulturalne skierowane do osób zainteresowanych kulturą i historią żydowską w Polsce i na świecie.

Pismo społeczno-kulturalne skierowane do osób zainteresowanych kulturą i historią żydowską w Polsce i na świecie.

Eprasa

Res Publica NowaRes Publica Nowa

Kwartalnik kulturalno-społeczno-polityczny. Czasopismo opiniotwórcze z długoletnią tradycją, wydawane pod nazwą „Res Publica” w latach 1979-81 i 1987-92, a od 1992 r. jako „Res Publica Nowa”.

Kwartalnik kulturalno-społeczno-polityczny. Czasopismo opiniotwórcze z długoletnią tradycją, wydawane pod nazwą „Res Publica” w latach 1979-81 i 1987-92, a od 1992 r. jako „Res Publica Nowa”.

Eprasa

The Polish Quarterly of Internat...The Polish Quarterly of International Affairs

Anglojęzyczny naukowy periodyk polityczno-kulturalny poruszający kwestie związane z Europą Środkową i Wschodnią.

Anglojęzyczny naukowy periodyk polityczno-kulturalny poruszający kwestie związane z Europą Środkową i Wschodnią.

Eprasa

Sprawy MiędzynarodoweSprawy Międzynarodowe

Polski periodyk naukowo-polityczny poświęcony szeroko pojętym stosunkom międzynarodowym. Ukazuje się od 1948 r., obecnie jako kwartalnik.

Polski periodyk naukowo-polityczny poświęcony szeroko pojętym stosunkom międzynarodowym. Ukazuje się od 1948 r., obecnie jako kwartalnik.

Eprasa

Temat SzczecineckiTemat Szczecinecki

Dwutygodnik skierowany przede wszystkim do mieszkańców Szczecinka i jego okolic. Na swoich łamach publikuje głównie artykuły i felietony, w których omawiane są bieżące sprawy regionu.

Dwutygodnik skierowany przede wszystkim do mieszkańców Szczecinka i jego okolic. Na swoich łamach publikuje głównie artykuły i felietony, w których omawiane są bieżące sprawy regionu.

Eprasa

Gazeta WyborczaGazeta Wyborcza

Ewydanie jednego z największych opiniotwórczych dzienników społeczno-informacyjnych w Polsce. Kupując ewydanie, otrzymasz dostęp do plików epub, mobi i pdf online.

Gazeta Wyborcza Wydawca: Agora SA zobacz inne numery MOBI + EPUB + PDF

Ewydanie jednego z największych opiniotwórczych dzienników społeczno-informacyjnych w Polsce. Kupując ewydanie, otrzymasz dostęp do plików epub, mobi i pdf online.

Eprasa

PolitykaPolityka

Wiodący tygodnik społeczno-polityczny wydawany nieprzerwanie od 1957 r., ceniony za rzetelność i wiarygodność, fachowość i trafność w komentowaniu i analizowaniu otaczającej nas rzeczywistości.

Polityka Wydawca: Polityka zobacz inne numery MOBI + EPUB + PDF

Wiodący tygodnik społeczno-polityczny wydawany nieprzerwanie od 1957 r., ceniony za rzetelność i wiarygodność, fachowość i trafność w komentowaniu i analizowaniu otaczającej nas rzeczywistości.

Eprasa

Tygodnik PowszechnyTygodnik Powszechny

„Tygodnik Powszechny” – najszybciej rosnący tygodnik opinii w Polsce.

„Tygodnik Powszechny” – najszybciej rosnący tygodnik opinii w Polsce.

Eprasa

metrocafe.plmetrocafe.pl

Bezpłatny dziennik ogólnopolski. Codzienne źródło najciekawszych informacji z kraju i ze świata, polecenia kulturalne, newsy ze świata popkultury, rozrywki i lifestyle’u.

metrocafe.pl Wydawca: Agora SA zobacz inne numery MOBI + EPUB + PDF

Bezpłatny dziennik ogólnopolski. Codzienne źródło najciekawszych informacji z kraju i ze świata, polecenia kulturalne, newsy ze świata popkultury, rozrywki i lifestyle’u.

Eprasa

WprostWprost

Ukazujący się od 1982 roku czołowy tygodnik społeczno-informacyjny. Bezkompromisowy i bezpruderyjny, słynie z odwagi podejmowania trudnych, kontrowersyjnych tematów. Znany też z oryginalnych okładek.

Wprost Wydawca: Wprost zobacz inne numery MOBI + EPUB + PDF

Ukazujący się od 1982 roku czołowy tygodnik społeczno-informacyjny. Bezkompromisowy i bezpruderyjny, słynie z odwagi podejmowania trudnych, kontrowersyjnych tematów. Znany też z oryginalnych okładek.

Eprasa

Tygodnik Do RzeczyTygodnik Do Rzeczy

Tygodnik konserwatywno-liberalny kierowany przez Pawła Lisickiego, ukazujący się na rynku prasowym od 25 stycznia 2013 r. w poniedziałki.

Tygodnik konserwatywno-liberalny kierowany przez Pawła Lisickiego, ukazujący się na rynku prasowym od 25 stycznia 2013 r. w poniedziałki.

Eprasa

Super ExpressSuper Express

Najodważniejszy dziennik ogólnopolski, pierwszy polski tabloid. Codziennie dostarcza najbardziej aktualnych informacji z różnych dziedzin życia społeczno-politycznego. Gwarantuje także rozrywkę.

Najodważniejszy dziennik ogólnopolski, pierwszy polski tabloid. Codziennie dostarcza najbardziej aktualnych informacji z różnych dziedzin życia społeczno-politycznego. Gwarantuje także rozrywkę.

Eprasa

Miesięcznik ZNAKMiesięcznik ZNAK

Magazyn intelektualny o tematyce społeczno-kulturalnej wydawany w Krakowie przez Społeczny Instytut Wydawniczy Znak.

Magazyn intelektualny o tematyce społeczno-kulturalnej wydawany w Krakowie przez Społeczny Instytut Wydawniczy Znak.

Eprasa

PrzeglądPrzegląd

Tygodnik obecny na polskim rynku prasowym od 1999 r. Kieruje swoje artykuły do tych Czytelników, którzy chcą być rzetelnie, ciekawie i mądrze informowani o tym, co dzieje się w Polsce i na świecie.

Tygodnik obecny na polskim rynku prasowym od 1999 r. Kieruje swoje artykuły do tych Czytelników, którzy chcą być rzetelnie, ciekawie i mądrze informowani o tym, co dzieje się w Polsce i na świecie.

Eprasa

Krytyka PolitycznaKrytyka Polityczna

Czasopismo filozoficzno-artystyczno-polityczne adresowane do szeroko rozumianych środowisk inteligenckich – naukowców, intelektualistów, publicystów, dziennikarzy i artystów.

Czasopismo filozoficzno-artystyczno-polityczne adresowane do szeroko rozumianych środowisk inteligenckich – naukowców, intelektualistów, publicystów, dziennikarzy i artystów.

Eprasa

Newsweek PolskaNewsweek Polska

Nowoczesny tygodnik opiniotwórczy. W sposób atrakcyjny, rzetelny i przystępny prezentuje zagadnienia polityczne, społeczne, naukowe i kulturalne. Opisuje wydarzenia z Polski i ze świata, zapewniając czytelnikom wiarygodne, bieżące informacje. Obszerne, pogłębione materiały, wywiady z postaciami ze świata polityki, kultury i sportu, felietony znanych autorów oraz doświadczona redakcja to siła tego tytułu.

Nowoczesny tygodnik opiniotwórczy. W sposób atrakcyjny, rzetelny i przystępny prezentuje zagadnienia polityczne, społeczne, naukowe i kulturalne. Opisuje wydarzenia z Polski i ze świata, zapewniając czytelnikom wiarygodne, bieżące informacje. Obszerne, pogłębione materiały, wywiady z postaciami ze świata polityki, kultury i sportu, felietony znanych autorów oraz doświadczona redakcja to siła tego tytułu.

Wydanie specjalne „Polityki”

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
PDF zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Format używany do prezentacji książek lub czasopism, które wymagają formatu stronicowanego, ponieważ ich treść nie może dopasować się dowolnie (swobodnie) do szerokości ekranu. Pliki PDF zawierają interaktywne spisy treści, linkujące przypisy i inne rozwiązania stosowane w tekstach elektronicznych. Proporcjonalne rozmieszczenie elementów na stronie sprawdza się w urządzeniach wyposażonych w duże ekrany.

Możesz go przeczytać na dowolnym urządzeniu z zainstalowanym odpowiednim oprogramowaniem (np. Adobe Reader)
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.