Ebook

Fabrykantka aniołków

Saga kryminalna

Wydawca:
Format:
Pobierz fragment
Opis
Ebba była jeszcze dzieckiem, gdy cała jej rodzina zniknęła bez śladu. Po latach wraca z mężem do miejscowości, w której wydarzyła się tragedia. Tym razem sama znajdzie się w niebezpieczeństwie...

Z Valö, małej wyspy w pobliżu Fjällbacki, znika bez śladu pewna rodzina. Na świątecznie nakrytym stole zostaje tylko wielkanocny obiad. W domu nie ma nikogo z wyjątkiem rocznej córeczki.
Po latach Ebba wraca na wyspę jako dorosła kobieta. W rodzinnych stronach pragnie wraz z mężem otrząsnąć się po śmierci malutkiego synka. Postanawiają wyremontować i otworzyć dla gości stary ośrodek kolonijny, którym wiele lat temu zarządzał surowy ojciec Ebby.
Wkrótce po rozpoczęciu prac remontowych oboje omal nie giną w tajemniczym pożarze. Równie tajemnicze są stare ślady zaschniętej krwi pod zerwaną podłogą w jadalni. Do akcji wkracza Patrik Hedström. Czy zdoła wyjaśnić zagadkę z przeszłości?
Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale także doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Jesienią 2011 r. rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej „Morderstwa we Fjällbace”, osnutej na kanwie powieści skandynawskiej pisarki.

Informacje szczegółowe
Współtwórca:
Inga Sawicka (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2012
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
Änglamakerskan
Język oryginalny publikacji:
szwedzki
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2012
ISBN:
9788375543797
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 1,19 MB / mobi 0,62 MB
Komentarze
Po wielu miesiącach oczekiwań na nasz rynek w końcu trafia kolejna część sagi Camilli Lackberg - "Fabrykantka aniołków". Ci, którzy zetknęli się z poprzednimi powieściami szwedzkiej pisarki, doskonale rozumieją, dlaczego użyłam słowa: "w końcu". Ale nie rozczarują się również ci czytelnicy, który sięgną po nią po raz pierwszy. Nadmorskie, senne miasteczko na szwedzkiej prowincji. Tu czas płynie leniwie. Zwyczajni ludzie mają zwyczajne problemy. Tu wszyscy się znają i niby wszyscy wszystko o sobie wiedzą. Jednak nawet takie miejsca skrywają mroczne tajemnice. Dzieją się rzeczy, które na długo potrafią wstrząsnąć całą okolicą.

W 1974 w Wielką Sobotę policjanci z komisariatu w Fjällbacki dostają anonimowy, niepokojący telefon: "Trzeba jechać na Valo, do szkoły". Młody wówczas policjant Gosta w pół godziny dociera na miejsce - małą, prawie niezamieszkaną wyspę. W domu przerobionym na szkołę z internatem zastaje dziwną sytuację. Na świątecznym stole stoi obiad wielkanocny, ale w domu nie ma nikogo, znikają wszyscy z wyjątkiem rocznej Ebby. Dyrektor szkoły, jego młoda żona i troje dzieci nie zostają nigdy odnalezieni.

Po latach Ebba wraca na wyspę jako dorosła kobieta. Wraz z mężem postanawiają wyremontować i otworzyć dla gości stary ośrodek, którym wiele lat temu zarządzał jej ojciec. Pewnej soboty ona i jej mąż cudem uchodzą z życiem. Ktoś podpala dom. Czy to zbieg okoliczności, a może podpalenie ma związek ze starą, nierozwiązaną sprawą? Mieszkańcy Fjällbacki z niepokojem przypominają sobie rodzinny dramat sprzed lat. Okazuje się, że wiele osób coś wie na temat tamtego wydarzenia...

Sprawą od lat interesuje się także główna bohaterka powieściowej serii, pisarka Erika Falck. Ona i jej życiowy partner, policjant Patrik Hedström, rozwiązali wspólnie niejedną trudną sprawę. I tym razem robią wszystko, aby pomyślnie zakończyć śledztwo.

Lackberg umiejętnie łączy kryminał z literaturą obyczajową. Jest mistrzynią w opisywaniu szczegółów z życia codziennego. Dzięki temu dokładnie poznajemy prowincjonalny charakter Fjällbacki oraz motywy postępowania pierwszo- i drugoplanowych bohaterów. Postaci są bardzo wyraziste, a plastyczne opisy miejsc pozwalają zanurzyć się czytelnikowi w tamtej przestrzeni.

Bardzo ciekawym zabiegiem jest wprowadzenie do powieści drugiego narratora. Wydarzenie centralne, śledztwo w sprawie zaginięcia rodziny, przeplatane jest urywkami pamiętnika Dagmar, kobiety żyjącej na początku XX wieku. Autorka umiejętnie prowadzi te dwa wątki, nie przeszkadzając nam w czytaniu i angażując naszą uwagę w obie historie. Te oczywiście w pewnym momencie się łączą. I nadają całej sprawie wymiar głębszy i prawdziwszy.

Camila Läckberg ma wielu przeciwników. Mimo że saga kryminalna skandynawskiej pisarki osiągnęła światowy sukces czytelniczy, często można spotkać się z negatywnymi recenzjami jej twórczości. Czytelnicy i krytycy zazwyczaj zarzucają powieściom Läckberg: schematyczną fabułę, prosty język, naiwną wizję świata i, co dla pisarza kryminałów jest chyba największą porażką, niewyrafinowaną, przewidywalną zagadkę kryminalną.

Nie zamierzam udowadniać, ze powieści Läckberg takie nie są. Przeciwnie. Jednak pisarka z tych cech zrobiła swój atut. I to właśnie czyni z niej autorkę atrakcyjną. Język jest prosty, tak jak proste jest życie powieściowych bohaterów. To nieskomplikowani ludzie, dla których świat jest czarno-biały. Starają się, aby ich rodzinne sekrety nie trafiły na języki wścibskich sąsiadów. Kryminalna zagadka, mimo że wciągająca, jest tylko pretekstem do tego, aby zagłębić się w trudne relacje rodzinne i zdiagnozować hermetyczną społeczność Fjällback, rządzącą się własnymi prawami.

Lackberg po raz kolejny pokazuje, że jest pisarką społecznie zaangażowaną. Człowiek w jej powieściach jest z natury dobry. Dopiero to co się mu przytrafia w życiu, szczególnie we wczesnym dzieciństwie, wymusza na nim czynienie zła. Pisarka przygląda się patologicznym zachowaniom dorosłych w stosunku do dzieci. Każdy z bohaterów, którego historię mamy okazję prześledzić prawie od narodzin, został skrzywdzony w dzieciństwie. I to, jakiego rodzaju krzywdy go dotknęły, rzutuje na całe jego życie.

Fabrykantka aniołków to także kolejne spotkanie z jedną z sympatyczniejszych bohaterek we współczesnej literaturze skandynawskiej. Erica Falk lokalna celebrytka, matka, partnerka życiowa i zawodowa (nieoficjalnie) policjanta jest uroczo niedoskonała. Jej marzenia o idealnej rodzinie, wielkiej miłości, fantastycznej karierze i doskonałej sylwetce zderzają się z codzienną rzeczywistością.

Zamiast błyszczeć u boku zdolnego detektywa i kończyć w terminie kolejny bestseller, wpada w depresje poporodową, walczy z nadwagą i wiecznym bałaganem w domu oraz nieustannie ratuje z kolejnych kłopotów młodszą siostrę. W swoich działaniach jest tak szczera, autentyczna i czarująca, że przypomina momentami Bridget Jones.

Camilla Lackberg ujmuje czytelnika żywymi obrazkami prowincjonalnego świata i zapewnia doskonałą rozrywkę w postaci wciągającej zagadki kryminalnej. A ponieważ każda część sagi jest zamkniętą historią, ta nowość wydawnicza jest także dla tych, którzy po raz pierwszy zetkną się z pisarstwem szwedzkiej autorki.
więcej...
Podobnie jak poprzednie części serii czyta się dobrze ale jeśli ktoś nastawił się na książkę typu Millenium to może się rozczatować.Millenium jest tylko jedno!!!
kolejny swietny kryminał
Dobre czytadło. Ale niewiele więcej.
Warto było czytac. Bardzo lubie ksiązki tej autorki. Nie zawiodłam się Polecem.
To pierwsza książka Camilli Lackberg, którą przeczytałam. Muszę przyznać, że spodziewałam się bardziej wartkiej akcji. Myślałam, że lektura bardziej mnie wciągnie.
Pomimo tego jednak zamierzam sięgnąć po inne pozycje tej autorki.
Od jakiegoś czasu mamy prawdziwy zalew szwedzkich kryminałów. Larsson, Marklund czy Camilla Läckberg - to postaci, o których kilka lat temu prawie nikt nie słyszał. Dziś czytają ich wszyscy. Od tej książki rozpocząłem przygodę z chłodną północą. Mała wyspa, zwyczajny z pozoru dom. na stole pięknie przygotowany obiad wielkanocny. Tylko jeść go nie ma kto - cała rodzina zniknęła. Cała? wcale nie... została roczna dziewczynka, Ebba. To właśnie ona wróci tu po latach, by w rodzinnych stronach zapomnieć o śmierci synka (jeśli znasz "Worek kości" Kinga - poczujesz się jak w domu). Pensjonat, którym niegdyś zajmował się szanowny tatuś Ebby wymaga gruntownego remontu. Gorzej, że pod podłogą widnieją krwawe ślady...
W tym momencie akcja zaczyna toczyć się utartym rytmem detektywistycznego kryminału, ale tutaj droga do odnalezienia prawdy wiedzie przez niezliczoną ilość zakrętów i ślepych uliczek. Lubiącym takie gonitwy za myślą autorki polecam książkę bez wahania. Jedyną trudność sprawiały mi wciąż obco brzmiące szwedzkie nazwiska i nazwy miejscowości - dopóki się czytelnik nie przyzwyczai, te zawijasy językowe nieco spowalniają tempo czytania.
Co takiego ma w sobie skandynawski kryminał? Może to swoista mroźna bezkompromisowość, może opisy dalekich od sielanki małych miasteczek z tajemniczo brzmiącymi nazwami, może wreszcie zupełnie nowy sposób prowadzenia równocześnie kryminalnej zagadki, obyczajowej opowieści i bogatych w ploteczki historii rodzinnych... Trudno na pierwszy rzut oka wyczytać, co jest w nich szczególnego. Ale książki z północy mają w sobie "to coś". Myślę, że warto to sprawdzić na własnej skórze.
więcej...
Lubię czytać kryminały szwedzkie, a powieści C. Lacberg są moimi ulubionymi lekturami. Ostatnia opowieść "Fabrykantka aniołków" spełniła moje oczekiwania, czytałem ją z zapartym tchem. Nie zawiodła intrygująca fabuła, opis realiów szwedzkich od początków XX wieku po dzień dzisiejszy, ciekawy kontekst polityczny nawiązujący do stosunku Szwedów do imigrantów, no i dość zaskakujące zakończenie.Czekam na następne utwory te jautorki. PS. Nie bez znaczenia jest fakt, że mogłem zakupić e-booka po znacznie niższej cenie. więcej...
Kto zna Camille i lubi jej styl pisania, ten się nie zawiedzie, w kolejnej powieści przedstawia znane odwołania do minionych wydarzeń, dzięki temu zabiegowi książka jest ciekawa i trochę mroczna, zdecydowanie polecam.
Następna nieprzespana noc...Ta książka pochłonie każdego-jest rewelacyjna.Polecam!
Kolejna wspaniala pozycja. Jak zawsze pochlania i ciagle chce sie wiecej. Naprawde doskonala
Kolejna świetnia książka Camili Lacberg. Czyta się super. Czekam na kolejne tomy sagi o ile będą
Fabrykantka aniołków to ósma powieść Camilli Lackberg, której bohatetami są pisarka Erica Falk i policjant Patrick Hedstrom. Tradycyjnie już u Lackberg akcja dzieje się dwutorowo: w teraźniejszości i przeszłości, by w końcu się połączyć. Głównym wątkiem tej części jest tajemnicze zniknięcie (prawie) całej rodziny w czasie Świąt Wielkanocnych. Po latach do Fjallbacki powraca, po osobistej tragedii, Ebba, wraz z którą stopniowo odkrywamy tajemnice przeszłości. Nie mniej ważnym wątkiem, oprócz intrygi kryminalnej, są życiowe perypetie dobrze już znanych bohaterów, nie tylko Ericki i jej męża, ale również siostry i jej rodziny czy innych policjantów. Zagadka mnie nie zawiodła, choć część fabuły była dość łatwa przewidzenia. Zawiódł mnie, lekko zaniedbany, wątek Martina i jego żony. Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. więcej...
Tym razem też się nie zawiodłam. Kolejna sensacyjna książka i kolejna ciekawa historia tej autorki. Dla mnie to po Larsonie i Mankelu następna pisarka zasługująca na medal w tej dziedzinie.
To moja pierwsza książka tej autorki. Bardzo lubię taką konwencję kryminału trzymającą w napięciu do samego końca i zawierającą wątki retrospekcyjne. Z miłą chęcią sięgnę po inne pozycje autorki.
Świetna, kolejna pozycja w dorobku Camillii Lackberg. Czyta się ją jednym tchem, zdecydowanie polecam...
Kolejna swietna ksiazka Camilli. Polecam.
Dobra książka, gorąco polecam fanom kryminałów.
Super !!!!
Super !!!! i co tu jeszcze dodać, czekam na następne.
Książka warta polecenia dobry kryminał ocena na pięć z plusem.
Książka warta przeczytania, polecam
Doskonała lektura dla miłośników pisarstwa Camilli Lacberg! Połknęłam ją w dwa popołudnia i to tylko dlatego, ze na dłuższe czytanie nie miałam czasu. To, co lubię w opowieściach kryminalnych z Fjalbaki, to bogata charakterystyka postaci i obudowanie wątku kryminalnego pasjonującymi i konsekwentnie prowadzonymi historiami głównych i pobocznych bohaterów - Eriki i Patrika oraz ich najbliższej rodziny i znajomych. Czekam z niecierpliwością na każdy kolejny tom sagi i jeszcze żaden mnie nie zawiódł. Zachęcam do lektury! więcej...
Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Żona uwielbia książki tej autorki a że mieszkamy za granicą, to ebooki są najszybszym sposobem na dostanie książki. Szukalem tej książki w wersji elektronicznej na stronie wydawnictwa i nic więc bardzo pozytywnie się zaskoczyłem gdy ją tu znalazlem w wersji jaką chciałem
Prawdziwej recenzji nie potrafię napisać, ale napiszę tak - bardzo wciągająca książka, fabuła nieskomplikowana, czyta się przyjemnie i w momencie gdy muszę skończyć czytanie czuję że to nie w porządku, że może jeszcze tylko kilka stron.. Camilla nie zawiodła jak zwykle!
szwedzki kryminał w najlepszym stylu..

Podobne publikacje

Ebook

Plac dla dziewczynekPlac dla dziewczynek

Lena Oskarsson

Druga strona szwedzkiego raju, którą odkrywa w swoim kryminale Lena Oskarsson. Szokujące namiętności, obsesyjne pożądanie i traumy, z którymi nie potrafią się uporać dorosłe „dzieci z Bullerbyn”.

Druga strona szwedzkiego raju, którą odkrywa w swoim kryminale Lena Oskarsson. Szokujące namiętności, obsesyjne pożądanie i traumy, z którymi nie potrafią się uporać dorosłe „dzieci z Bullerbyn”.

Ebook

Mężczyźni, którzy nienawidzą kobietMężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Stieg Larsson

Pierwsza z trzech powieści tworzących trylogię „Millennium”. Debiut Larssona to niezwykła wielowątkowa historia kryminalna i zapadający w pamięć bohaterowie.

Pierwsza z trzech powieści tworzących trylogię „Millennium”. Debiut Larssona to niezwykła wielowątkowa historia kryminalna i zapadający w pamięć bohaterowie.

Ebook

Niech to się nigdy nie kończyNiech to się nigdy nie kończy

Åke Edwardson

Czwarta powieść cyklu o komisarzu Winterze – nietypowym przypadku wśród szwedzkich detektywów: szczęśliwie żonatym, świeżo upieczonym ojcu i prawdopodobnie najmłodszym śledczym w szwedzkiej policji.

Czwarta powieść cyklu o komisarzu Winterze – nietypowym przypadku wśród szwedzkich detektywów: szczęśliwie żonatym, świeżo upieczonym ojcu i prawdopodobnie najmłodszym śledczym w szwedzkiej policji.

Ebook

Człowiek bez psaCzłowiek bez psa

Håkan Nesser

Pierwsza z cyklu powieści Håkana Nessera o inspektorze Barbarottim, który rozwiązuje zagadki kryminalne w fikcyjnym szwedzkim mieście Kymlinge.

Pierwsza z cyklu powieści Håkana Nessera o inspektorze Barbarottim, który rozwiązuje zagadki kryminalne w fikcyjnym szwedzkim mieście Kymlinge.

Ebook

Co nas nie zabijeCo nas nie zabije

David Lagercrantz

Kontynuacja trylogii „Millennium” Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza. Książka wyczekiwana przez cały świat! Tego samego dnia ukaże się w 25 krajach.

Kontynuacja trylogii „Millennium” Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza. Książka wyczekiwana przez cały świat! Tego samego dnia ukaże się w 25 krajach.

Ebook

Dziewczyna ze śniegiem we włosachDziewczyna ze śniegiem we włosach

Ninni Schulman

Magdalena Hansson wraca do rodzinnej osady. Ku jej zaskoczeniu spokój Värmland zostaje zakłócony przez zaginięcie 16-letniej Heddy. Dociekliwa dziennikarka nie może przejść obok tej sprawy obojętnie.

Magdalena Hansson wraca do rodzinnej osady. Ku jej zaskoczeniu spokój Värmland zostaje zakłócony przez zaginięcie 16-letniej Heddy. Dociekliwa dziennikarka nie może przejść obok tej sprawy obojętnie.

Ebook

Na spokojnych wodachNa spokojnych wodach

Viveca Sten

Na niewielkiej wyspie doszło do wstrząsających zabójstw. Czy inspektor Andreasson otrząśnie się po trudnych przejściach i podoła tej skomplikowanej sprawie? Świetny debiut sztokholmskiej prawniczki.

Na niewielkiej wyspie doszło do wstrząsających zabójstw. Czy inspektor Andreasson otrząśnie się po trudnych przejściach i podoła tej skomplikowanej sprawie? Świetny debiut sztokholmskiej prawniczki.

Ebook

Godzina zeroGodzina zero

Agatha Christie

Psychopatyczny morderca już wybrał ofiarę. Kto nią będzie? I – co najważniejsze – kiedy zostanie popełniona zbrodnia?

Psychopatyczny morderca już wybrał ofiarę. Kto nią będzie? I – co najważniejsze – kiedy zostanie popełniona zbrodnia?

Ebook

Za blisko domuZa blisko domu

Linwood Barclay

Zabójstwo, do którego dochodzi w domu sąsiadów nastoletniego Dereka, odkrywa mroczne tajemnice. Po co jednak ktoś wciągnął w zbrodnię niewinnego chłopaka? Tego próbują dowiedzieć się jego rodzice...

Zabójstwo, do którego dochodzi w domu sąsiadów nastoletniego Dereka, odkrywa mroczne tajemnice. Po co jednak ktoś wciągnął w zbrodnię niewinnego chłopaka? Tego próbują dowiedzieć się jego rodzice...

Ebook

Detektyw i pannyDetektyw i panny

Magdalena Lewańska

Czy na prowincji, gdzie od zawsze panuje ten sam porządek, może dojść do zbrodni? I jak przysłany z wielkiego miasta komisarz ma zdobyć zaufanie miejscowych, by rozwiązać zagadkową sprawę?

Czy na prowincji, gdzie od zawsze panuje ten sam porządek, może dojść do zbrodni? I jak przysłany z wielkiego miasta komisarz ma zdobyć zaufanie miejscowych, by rozwiązać zagadkową sprawę?

Ebook

KamieniarzKamieniarz

Camilla Läckberg

Trzecia powieść cyklu kryminalnego Camilli Läckberg. Skąd w morzu wzięło się ciało małej dziewczynki? Czy był to wypadek, czy zabójstwo? Patrik Hedström ma przed sobą trudną zagadkę do wyjaśnienia...

Trzecia powieść cyklu kryminalnego Camilli Läckberg. Skąd w morzu wzięło się ciało małej dziewczynki? Czy był to wypadek, czy zabójstwo? Patrik Hedström ma przed sobą trudną zagadkę do wyjaśnienia...

Audiobook

Fabrykantka aniołkówFabrykantka aniołków

Camilla Läckberg

Ebba była jeszcze dzieckiem, gdy cała jej rodzina zniknęła bez śladu. Po latach wraca z mężem do miejscowości, w której wydarzyła się tragedia. Tym razem sama znajdzie się w niebezpieczeństwie...

Ebba była jeszcze dzieckiem, gdy cała jej rodzina zniknęła bez śladu. Po latach wraca z mężem do miejscowości, w której wydarzyła się tragedia. Tym razem sama znajdzie się w niebezpieczeństwie...

Ebook

Fabrykantka aniołkówFabrykantka aniołków

Camilla Läckberg

Ebba była jeszcze dzieckiem, gdy cała jej rodzina zniknęła bez śladu. Po latach wraca z mężem do miejscowości, w której wydarzyła się tragedia. Tym razem sama znajdzie się w niebezpieczeństwie...

Ebba była jeszcze dzieckiem, gdy cała jej rodzina zniknęła bez śladu. Po latach wraca z mężem do miejscowości, w której wydarzyła się tragedia. Tym razem sama znajdzie się w niebezpieczeństwie...

Audiobook

LatarnikLatarnik

Camilla Läckberg

Siódma część sagi kryminalnej, która stała się światowym sukcesem wydawniczym! Urzędnik Mats Sverin niedługo straci nieskazitelną reputację – razem ze swoim na pozór beztroskim życiem...

Siódma część sagi kryminalnej, która stała się światowym sukcesem wydawniczym! Urzędnik Mats Sverin niedługo straci nieskazitelną reputację – razem ze swoim na pozór beztroskim życiem...

Ebook

LatarnikLatarnik

Camilla Läckberg

Siódma część sagi kryminalnej, która stała się światowym sukcesem wydawniczym! Urzędnik Mats Sverin niedługo straci nieskazitelną reputację – razem ze swoim na pozór beztroskim życiem...

Siódma część sagi kryminalnej, która stała się światowym sukcesem wydawniczym! Urzędnik Mats Sverin niedługo straci nieskazitelną reputację – razem ze swoim na pozór beztroskim życiem...

Ebook

Księżniczka z loduKsiężniczka z lodu

Camilla Läckberg

Pierwsza powieść z kryminalnej serii, która osiągnęła światowy sukces: została sprzedana w 10 milionach egzemplarzy i zyskała grono wiernych czytelników, którzy wciąż wracają do mroźnej Fjällbacki.

Pierwsza powieść z kryminalnej serii, która osiągnęła światowy sukces: została sprzedana w 10 milionach egzemplarzy i zyskała grono wiernych czytelników, którzy wciąż wracają do mroźnej Fjällbacki.

Audiobook

Niemiecki bękartNiemiecki bękart

Camilla Läckberg

Piąta część rewelacyjnej sagi o Fjällbace! W życie Eriki Falck wkracza ponura przeszłość – czy to możliwe, by zachowanie tajemnicy z czasów II wojny światowej było warte popełnienia zbrodni?

Piąta część rewelacyjnej sagi o Fjällbace! W życie Eriki Falck wkracza ponura przeszłość – czy to możliwe, by zachowanie tajemnicy z czasów II wojny światowej było warte popełnienia zbrodni?

Ebook

Niemiecki bękartNiemiecki bękart

Camilla Läckberg

Piąta część rewelacyjnej sagi o Fjällbace! W życie Eriki Falck wkracza ponura przeszłość – czy to możliwe, by zachowanie tajemnicy z czasów II wojny światowej było warte popełnienia zbrodni?

Piąta część rewelacyjnej sagi o Fjällbace! W życie Eriki Falck wkracza ponura przeszłość – czy to możliwe, by zachowanie tajemnicy z czasów II wojny światowej było warte popełnienia zbrodni?

Audiobook

Pogromca lwówPogromca lwów

Camilla Läckberg

Styczeń, Fjällbacka w okowach mrozu. Z lasu wybiega na drogę półnaga dziewczyna. Nadjeżdżający samochód nie jest w stanie zahamować ani jej wyminąć. Camilla Läckberg w kapitalnej formie!

Styczeń, Fjällbacka w okowach mrozu. Z lasu wybiega na drogę półnaga dziewczyna. Nadjeżdżający samochód nie jest w stanie zahamować ani jej wyminąć. Camilla Läckberg w kapitalnej formie!

Ebook

Pogromca lwówPogromca lwów

Camilla Läckberg

Styczeń, Fjällbacka w okowach mrozu. Z lasu wybiega na drogę półnaga dziewczyna. Nadjeżdżający samochód nie jest w stanie zahamować ani jej wyminąć. Camilla Läckberg w kapitalnej formie!

Styczeń, Fjällbacka w okowach mrozu. Z lasu wybiega na drogę półnaga dziewczyna. Nadjeżdżający samochód nie jest w stanie zahamować ani jej wyminąć. Camilla Läckberg w kapitalnej formie!

Ebook

36 tydzień36 tydzień

Sofie Sarenbrant

Przerażający szwedzki thriller! Agnes znika bez śladu. Czy została porwana? A może jednak uciekła sama, mając dosyć męża i kryzysu małżeńskiego? Sprawę pogarsza fakt, że kobieta jest w ciąży...

Przerażający szwedzki thriller! Agnes znika bez śladu. Czy została porwana? A może jednak uciekła sama, mając dosyć męża i kryzysu małżeńskiego? Sprawę pogarsza fakt, że kobieta jest w ciąży...

Ebook

Andaluzyjski przyjacielAndaluzyjski przyjaciel

Alexander Söderberg

Diabelnie intensywny, pełen werwy thriller sensacyjny. Związek z Héctorem zapowiadał się dla Sophie obiecująco. Dopóki nie poznała jego drugiego, znacznie bardziej niebezpiecznego oblicza...

Diabelnie intensywny, pełen werwy thriller sensacyjny. Związek z Héctorem zapowiadał się dla Sophie obiecująco. Dopóki nie poznała jego drugiego, znacznie bardziej niebezpiecznego oblicza...

Ebook

Ani żadnej rzeczy...Ani żadnej rzeczy...

PM Nowak

Komisarz Zakrzeński i prokurator Wilk podbijają kryminalną scenę! „Ani żadnej rzeczy...” to elektryzujący debiut autora oraz pierwsza część serii kryminałów z odważnym, nieco ekscentrycznym duetem.

Komisarz Zakrzeński i prokurator Wilk podbijają kryminalną scenę! „Ani żadnej rzeczy...” to elektryzujący debiut autora oraz pierwsza część serii kryminałów z odważnym, nieco ekscentrycznym duetem.

Ebook

BabilonBabilon

Camilla Ceder

Zabójstwo w afekcie czy rozgrywka w środowisku nielegalnych handlarzy antykami? Dziennikarka Seja Lundberg i komisarz policji Christian Tell powracają w drugim tomie bestsellerowej serii kryminalnej.

Babilon

Camilla Ceder Seria: „Czarna Seria” Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB

Zabójstwo w afekcie czy rozgrywka w środowisku nielegalnych handlarzy antykami? Dziennikarka Seja Lundberg i komisarz policji Christian Tell powracają w drugim tomie bestsellerowej serii kryminalnej.

Ebook

BubbleBubble

Anders de la Motte

Trzecia część wciągającej szwedzkiej trylogii. Gra nie zna litości i nie wybacza błędów. Zrujnowała życie Henrika Pettersona, dlatego teraz on stawia wszystko na jedną kartę, by zniszczyć Grę.

Trzecia część wciągającej szwedzkiej trylogii. Gra nie zna litości i nie wybacza błędów. Zrujnowała życie Henrika Pettersona, dlatego teraz on stawia wszystko na jedną kartę, by zniszczyć Grę.

Ebook

BuzzBuzz

Anders de la Motte

Henrik Petterson ciągle ucieka. Ponad rok temu dał się wciągnąć w Grę, która zmieniła jego życie w piekło. Teraz, gdy prawie odzyskał równowagę, jego świat znów zaczyna chwiać się w posadach...

Henrik Petterson ciągle ucieka. Ponad rok temu dał się wciągnąć w Grę, która zmieniła jego życie w piekło. Teraz, gdy prawie odzyskał równowagę, jego świat znów zaczyna chwiać się w posadach...

Ebook

Całkiem inna historiaCałkiem inna historia

Håkan Nesser

Kolejna część cyklu Håkana Nessera o inspektorze Gunnarze Barbarottim, który tym razem będzie musiał rozprawić się z seryjnym mordercą, zabijającym pozornie niezwiązanych ze sobą ludzi.

Kolejna część cyklu Håkana Nessera o inspektorze Gunnarze Barbarottim, który tym razem będzie musiał rozprawić się z seryjnym mordercą, zabijającym pozornie niezwiązanych ze sobą ludzi.

Ebook

Ciemne sekretyCiemne sekrety

Michael Hjorth

Kryminalna historia rozgrywająca się na szeroko zarysowanym tle społecznym i psychologicznym, której bohaterowie stanowią prawdziwą galerię osobowości.

Kryminalna historia rozgrywająca się na szeroko zarysowanym tle społecznym i psychologicznym, której bohaterowie stanowią prawdziwą galerię osobowości.

Ebook

Czarne tangoCzarne tango

Lena Oskarsson

Nowy kryminał autorki „Placu dla dziewczynek”. Noc świętojańska, jezioro – w spokojnej okolicy dochodzi do zabójstwa. Rok później ofiarą zabójcy pada kilkuletnia dziewczynka...

Nowy kryminał autorki „Placu dla dziewczynek”. Noc świętojańska, jezioro – w spokojnej okolicy dochodzi do zabójstwa. Rok później ofiarą zabójcy pada kilkuletnia dziewczynka...

Ebook

Człowiek bez psaCzłowiek bez psa

Håkan Nesser

Pierwsza z cyklu powieści Håkana Nessera o inspektorze Barbarottim, który rozwiązuje zagadki kryminalne w fikcyjnym szwedzkim mieście Kymlinge.

Pierwsza z cyklu powieści Håkana Nessera o inspektorze Barbarottim, który rozwiązuje zagadki kryminalne w fikcyjnym szwedzkim mieście Kymlinge.

Ebook

DożywocieDożywocie

Liza Marklund

Annika Bengtzon znów będzie musiała się natrudzić, aby rozwiązać tę krwawą zagadkę. Stawką w grze okaże się życie Julii – kobiety, która w procesie o zabójstwo jej męża stała się główną oskarżoną.

Annika Bengtzon znów będzie musiała się natrudzić, aby rozwiązać tę krwawą zagadkę. Stawką w grze okaże się życie Julii – kobiety, która w procesie o zabójstwo jej męża stała się główną oskarżoną.

Ebook

Drugie życie pana RoosaDrugie życie pana Roosa

Håkan Nesser

Zbrodnia, samotność, uzależnienia, kryzys wieku średniego widziane oczami doskonałego pisarza. W osobie inspektora Barbarottiego Nesser stworzył nową kultową postać!

Zbrodnia, samotność, uzależnienia, kryzys wieku średniego widziane oczami doskonałego pisarza. W osobie inspektora Barbarottiego Nesser stworzył nową kultową postać!

Ebook

Dziewczęta z VilletteDziewczęta z Villette

Ingrid Hedström

Druga część serii kryminalnej z atrakcyjną i niezwykle konsekwentną sędzią śledczą w roli głównej. Czy Martine Poirot uda się wygrać wyścig z perfekcyjnie działającym mordercą nastolatek?

Druga część serii kryminalnej z atrakcyjną i niezwykle konsekwentną sędzią śledczą w roli głównej. Czy Martine Poirot uda się wygrać wyścig z perfekcyjnie działającym mordercą nastolatek?

Audiobook

Fabrykantka aniołkówFabrykantka aniołków

Camilla Läckberg

Ebba była jeszcze dzieckiem, gdy cała jej rodzina zniknęła bez śladu. Po latach wraca z mężem do miejscowości, w której wydarzyła się tragedia. Tym razem sama znajdzie się w niebezpieczeństwie...

Ebba była jeszcze dzieckiem, gdy cała jej rodzina zniknęła bez śladu. Po latach wraca z mężem do miejscowości, w której wydarzyła się tragedia. Tym razem sama znajdzie się w niebezpieczeństwie...

Ebook

Formacja trójkątaFormacja trójkąta

Mariusz Zielke

Tam, gdzie są wielkie pieniądze, nie ma miejsca na uczciwość... Autor „Wyroku” powraca z wybuchowym ładunkiem rozgrywek politycznych, szokujących afer i pokaźną dawką erotyki.

Tam, gdzie są wielkie pieniądze, nie ma miejsca na uczciwość... Autor „Wyroku” powraca z wybuchowym ładunkiem rozgrywek politycznych, szokujących afer i pokaźną dawką erotyki.

Ebook

GeimGeim

Anders de la Motte

Nieważne, co się wydarzy. Wirtualna rzeczywistość wkracza w świat realny. Zagrożenie i moralność nie mają znaczenia. Liczą się tylko adrenalina, wykonanie zadania, sława, czyli pozostanie w... Grze.

Nieważne, co się wydarzy. Wirtualna rzeczywistość wkracza w świat realny. Zagrożenie i moralność nie mają znaczenia. Liczą się tylko adrenalina, wykonanie zadania, sława, czyli pozostanie w... Grze.

Audiobook

GeimGeim

Anders de la Motte

Nieważne, co się wydarzy. Wirtualna rzeczywistość wkracza w świat realny. Zagrożenie i moralność nie mają znaczenia. Liczą się tylko adrenalina, wykonanie zadania, sława, czyli pozostanie w... Grze.

Nieważne, co się wydarzy. Wirtualna rzeczywistość wkracza w świat realny. Zagrożenie i moralność nie mają znaczenia. Liczą się tylko adrenalina, wykonanie zadania, sława, czyli pozostanie w... Grze.

Ebook

GraniceGranice

Liza Marklund

Kolejna część bestsellerowej serii kryminalnej! W Szwecji zginęło kilka młodych matek, tymczasem Annika Bengtzon otrzymuje szokującą wiadomość – jej mąż został porwany na granicy Kenii z Somalią...

Granice

Liza Marklund Seria: „Czarna Seria” Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB

Kolejna część bestsellerowej serii kryminalnej! W Szwecji zginęło kilka młodych matek, tymczasem Annika Bengtzon otrzymuje szokującą wiadomość – jej mąż został porwany na granicy Kenii z Somalią...

Ebook

Grób w górachGrób w górach

Michael Hjorth

Trzecia część głośnego cyklu kryminalnego z Sebastianem Bergmanem, policyjnym psychologiem i ekspertem od seryjnych morderstw, w roli głównej.

Trzecia część głośnego cyklu kryminalnego z Sebastianem Bergmanem, policyjnym psychologiem i ekspertem od seryjnych morderstw, w roli głównej.

Ebook

Kamienny żagielKamienny żagiel

Åke Edwardson

„Kamienny żagiel” to szósty tom bestsellerowej serii kryminalnej Ǻkego Edwardsona z komisarzem Erikiem Winterem w roli głównej. Pełny napięcia thriller o mrocznych zakamarkach ludzkiej duszy!

„Kamienny żagiel” to szósty tom bestsellerowej serii kryminalnej Ǻkego Edwardsona z komisarzem Erikiem Winterem w roli głównej. Pełny napięcia thriller o mrocznych zakamarkach ludzkiej duszy!

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.