Ebook

Fabrykantka aniołków

Saga kryminalna

Wydawca:
Format:
Pobierz fragment

Fabrykantka aniołków - Opis

Ebba była jeszcze dzieckiem, gdy cała jej rodzina zniknęła bez śladu. Po latach wraca z mężem do miejscowości, w której wydarzyła się tragedia. Tym razem sama znajdzie się w niebezpieczeństwie...

Z Valö, małej wyspy w pobliżu Fjällbacki, znika bez śladu pewna rodzina. Na świątecznie nakrytym stole zostaje tylko wielkanocny obiad. W domu nie ma nikogo z wyjątkiem rocznej córeczki.
Po latach Ebba wraca na wyspę jako dorosła kobieta. W rodzinnych stronach pragnie wraz z mężem otrząsnąć się po śmierci malutkiego synka. Postanawiają wyremontować i otworzyć dla gości stary ośrodek kolonijny, którym wiele lat temu zarządzał surowy ojciec Ebby.
Wkrótce po rozpoczęciu prac remontowych oboje omal nie giną w tajemniczym pożarze. Równie tajemnicze są stare ślady zaschniętej krwi pod zerwaną podłogą w jadalni. Do akcji wkracza Patrik Hedström. Czy zdoła wyjaśnić zagadkę z przeszłości?
Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale także doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Jesienią 2011 r. rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej „Morderstwa we Fjällbace”, osnutej na kanwie powieści skandynawskiej pisarki.

Fabrykantka aniołków - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Inga Sawicka (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2012
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
Änglamakerskan
Język oryginalny publikacji:
szwedzki
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2012
ISBN:
9788375543797
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 1,19 MB / mobi 0,62 MB

Fabrykantka aniołków - Opinie i Komentarze

Po wielu miesiącach oczekiwań na nasz rynek w końcu trafia kolejna część sagi Camilli Lackberg - "Fabrykantka aniołków". Ci, którzy zetknęli się z poprzednimi powieściami szwedzkiej pisarki, doskonale rozumieją, dlaczego użyłam słowa: "w końcu". Ale nie rozczarują się również ci czytelnicy, który sięgną po nią po raz pierwszy. Nadmorskie, senne miasteczko na szwedzkiej prowincji. Tu czas płynie leniwie. Zwyczajni ludzie mają zwyczajne problemy. Tu wszyscy się znają i niby wszyscy wszystko o sobie wiedzą. Jednak nawet takie miejsca skrywają mroczne tajemnice. Dzieją się rzeczy, które na długo potrafią wstrząsnąć całą okolicą.

W 1974 w Wielką Sobotę policjanci z komisariatu w Fjällbacki dostają anonimowy, niepokojący telefon: "Trzeba jechać na Valo, do szkoły". Młody wówczas policjant Gosta w pół godziny dociera na miejsce - małą, prawie niezamieszkaną wyspę. W domu przerobionym na szkołę z internatem zastaje dziwną sytuację. Na świątecznym stole stoi obiad wielkanocny, ale w domu nie ma nikogo, znikają wszyscy z wyjątkiem rocznej Ebby. Dyrektor szkoły, jego młoda żona i troje dzieci nie zostają nigdy odnalezieni.

Po latach Ebba wraca na wyspę jako dorosła kobieta. Wraz z mężem postanawiają wyremontować i otworzyć dla gości stary ośrodek, którym wiele lat temu zarządzał jej ojciec. Pewnej soboty ona i jej mąż cudem uchodzą z życiem. Ktoś podpala dom. Czy to zbieg okoliczności, a może podpalenie ma związek ze starą, nierozwiązaną sprawą? Mieszkańcy Fjällbacki z niepokojem przypominają sobie rodzinny dramat sprzed lat. Okazuje się, że wiele osób coś wie na temat tamtego wydarzenia...

Sprawą od lat interesuje się także główna bohaterka powieściowej serii, pisarka Erika Falck. Ona i jej życiowy partner, policjant Patrik Hedström, rozwiązali wspólnie niejedną trudną sprawę. I tym razem robią wszystko, aby pomyślnie zakończyć śledztwo.

Lackberg umiejętnie łączy kryminał z literaturą obyczajową. Jest mistrzynią w opisywaniu szczegółów z życia codziennego. Dzięki temu dokładnie poznajemy prowincjonalny charakter Fjällbacki oraz motywy postępowania pierwszo- i drugoplanowych bohaterów. Postaci są bardzo wyraziste, a plastyczne opisy miejsc pozwalają zanurzyć się czytelnikowi w tamtej przestrzeni.

Bardzo ciekawym zabiegiem jest wprowadzenie do powieści drugiego narratora. Wydarzenie centralne, śledztwo w sprawie zaginięcia rodziny, przeplatane jest urywkami pamiętnika Dagmar, kobiety żyjącej na początku XX wieku. Autorka umiejętnie prowadzi te dwa wątki, nie przeszkadzając nam w czytaniu i angażując naszą uwagę w obie historie. Te oczywiście w pewnym momencie się łączą. I nadają całej sprawie wymiar głębszy i prawdziwszy.

Camila Läckberg ma wielu przeciwników. Mimo że saga kryminalna skandynawskiej pisarki osiągnęła światowy sukces czytelniczy, często można spotkać się z negatywnymi recenzjami jej twórczości. Czytelnicy i krytycy zazwyczaj zarzucają powieściom Läckberg: schematyczną fabułę, prosty język, naiwną wizję świata i, co dla pisarza kryminałów jest chyba największą porażką, niewyrafinowaną, przewidywalną zagadkę kryminalną.

Nie zamierzam udowadniać, ze powieści Läckberg takie nie są. Przeciwnie. Jednak pisarka z tych cech zrobiła swój atut. I to właśnie czyni z niej autorkę atrakcyjną. Język jest prosty, tak jak proste jest życie powieściowych bohaterów. To nieskomplikowani ludzie, dla których świat jest czarno-biały. Starają się, aby ich rodzinne sekrety nie trafiły na języki wścibskich sąsiadów. Kryminalna zagadka, mimo że wciągająca, jest tylko pretekstem do tego, aby zagłębić się w trudne relacje rodzinne i zdiagnozować hermetyczną społeczność Fjällback, rządzącą się własnymi prawami.

Lackberg po raz kolejny pokazuje, że jest pisarką społecznie zaangażowaną. Człowiek w jej powieściach jest z natury dobry. Dopiero to co się mu przytrafia w życiu, szczególnie we wczesnym dzieciństwie, wymusza na nim czynienie zła. Pisarka przygląda się patologicznym zachowaniom dorosłych w stosunku do dzieci. Każdy z bohaterów, którego historię mamy okazję prześledzić prawie od narodzin, został skrzywdzony w dzieciństwie. I to, jakiego rodzaju krzywdy go dotknęły, rzutuje na całe jego życie.

Fabrykantka aniołków to także kolejne spotkanie z jedną z sympatyczniejszych bohaterek we współczesnej literaturze skandynawskiej. Erica Falk lokalna celebrytka, matka, partnerka życiowa i zawodowa (nieoficjalnie) policjanta jest uroczo niedoskonała. Jej marzenia o idealnej rodzinie, wielkiej miłości, fantastycznej karierze i doskonałej sylwetce zderzają się z codzienną rzeczywistością.

Zamiast błyszczeć u boku zdolnego detektywa i kończyć w terminie kolejny bestseller, wpada w depresje poporodową, walczy z nadwagą i wiecznym bałaganem w domu oraz nieustannie ratuje z kolejnych kłopotów młodszą siostrę. W swoich działaniach jest tak szczera, autentyczna i czarująca, że przypomina momentami Bridget Jones.

Camilla Lackberg ujmuje czytelnika żywymi obrazkami prowincjonalnego świata i zapewnia doskonałą rozrywkę w postaci wciągającej zagadki kryminalnej. A ponieważ każda część sagi jest zamkniętą historią, ta nowość wydawnicza jest także dla tych, którzy po raz pierwszy zetkną się z pisarstwem szwedzkiej autorki.
więcej...
Podobnie jak poprzednie części serii czyta się dobrze ale jeśli ktoś nastawił się na książkę typu Millenium to może się rozczatować.Millenium jest tylko jedno!!!
kolejny swietny kryminał
Dobre czytadło. Ale niewiele więcej.
Warto było czytac. Bardzo lubie ksiązki tej autorki. Nie zawiodłam się Polecem.
To pierwsza książka Camilli Lackberg, którą przeczytałam. Muszę przyznać, że spodziewałam się bardziej wartkiej akcji. Myślałam, że lektura bardziej mnie wciągnie.
Pomimo tego jednak zamierzam sięgnąć po inne pozycje tej autorki.
Od jakiegoś czasu mamy prawdziwy zalew szwedzkich kryminałów. Larsson, Marklund czy Camilla Läckberg - to postaci, o których kilka lat temu prawie nikt nie słyszał. Dziś czytają ich wszyscy. Od tej książki rozpocząłem przygodę z chłodną północą. Mała wyspa, zwyczajny z pozoru dom. na stole pięknie przygotowany obiad wielkanocny. Tylko jeść go nie ma kto - cała rodzina zniknęła. Cała? wcale nie... została roczna dziewczynka, Ebba. To właśnie ona wróci tu po latach, by w rodzinnych stronach zapomnieć o śmierci synka (jeśli znasz "Worek kości" Kinga - poczujesz się jak w domu). Pensjonat, którym niegdyś zajmował się szanowny tatuś Ebby wymaga gruntownego remontu. Gorzej, że pod podłogą widnieją krwawe ślady...
W tym momencie akcja zaczyna toczyć się utartym rytmem detektywistycznego kryminału, ale tutaj droga do odnalezienia prawdy wiedzie przez niezliczoną ilość zakrętów i ślepych uliczek. Lubiącym takie gonitwy za myślą autorki polecam książkę bez wahania. Jedyną trudność sprawiały mi wciąż obco brzmiące szwedzkie nazwiska i nazwy miejscowości - dopóki się czytelnik nie przyzwyczai, te zawijasy językowe nieco spowalniają tempo czytania.
Co takiego ma w sobie skandynawski kryminał? Może to swoista mroźna bezkompromisowość, może opisy dalekich od sielanki małych miasteczek z tajemniczo brzmiącymi nazwami, może wreszcie zupełnie nowy sposób prowadzenia równocześnie kryminalnej zagadki, obyczajowej opowieści i bogatych w ploteczki historii rodzinnych... Trudno na pierwszy rzut oka wyczytać, co jest w nich szczególnego. Ale książki z północy mają w sobie "to coś". Myślę, że warto to sprawdzić na własnej skórze.
więcej...
Lubię czytać kryminały szwedzkie, a powieści C. Lacberg są moimi ulubionymi lekturami. Ostatnia opowieść "Fabrykantka aniołków" spełniła moje oczekiwania, czytałem ją z zapartym tchem. Nie zawiodła intrygująca fabuła, opis realiów szwedzkich od początków XX wieku po dzień dzisiejszy, ciekawy kontekst polityczny nawiązujący do stosunku Szwedów do imigrantów, no i dość zaskakujące zakończenie.Czekam na następne utwory te jautorki. PS. Nie bez znaczenia jest fakt, że mogłem zakupić e-booka po znacznie niższej cenie. więcej...
Kto zna Camille i lubi jej styl pisania, ten się nie zawiedzie, w kolejnej powieści przedstawia znane odwołania do minionych wydarzeń, dzięki temu zabiegowi książka jest ciekawa i trochę mroczna, zdecydowanie polecam.
Następna nieprzespana noc...Ta książka pochłonie każdego-jest rewelacyjna.Polecam!
Kolejna wspaniala pozycja. Jak zawsze pochlania i ciagle chce sie wiecej. Naprawde doskonala
Kolejna świetnia książka Camili Lacberg. Czyta się super. Czekam na kolejne tomy sagi o ile będą
Fabrykantka aniołków to ósma powieść Camilli Lackberg, której bohatetami są pisarka Erica Falk i policjant Patrick Hedstrom. Tradycyjnie już u Lackberg akcja dzieje się dwutorowo: w teraźniejszości i przeszłości, by w końcu się połączyć. Głównym wątkiem tej części jest tajemnicze zniknięcie (prawie) całej rodziny w czasie Świąt Wielkanocnych. Po latach do Fjallbacki powraca, po osobistej tragedii, Ebba, wraz z którą stopniowo odkrywamy tajemnice przeszłości. Nie mniej ważnym wątkiem, oprócz intrygi kryminalnej, są życiowe perypetie dobrze już znanych bohaterów, nie tylko Ericki i jej męża, ale również siostry i jej rodziny czy innych policjantów. Zagadka mnie nie zawiodła, choć część fabuły była dość łatwa przewidzenia. Zawiódł mnie, lekko zaniedbany, wątek Martina i jego żony. Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. więcej...
Tym razem też się nie zawiodłam. Kolejna sensacyjna książka i kolejna ciekawa historia tej autorki. Dla mnie to po Larsonie i Mankelu następna pisarka zasługująca na medal w tej dziedzinie.
To moja pierwsza książka tej autorki. Bardzo lubię taką konwencję kryminału trzymającą w napięciu do samego końca i zawierającą wątki retrospekcyjne. Z miłą chęcią sięgnę po inne pozycje autorki.
Świetna, kolejna pozycja w dorobku Camillii Lackberg. Czyta się ją jednym tchem, zdecydowanie polecam...
Kolejna swietna ksiazka Camilli. Polecam.
Dobra książka, gorąco polecam fanom kryminałów.
Super !!!!
Super !!!! i co tu jeszcze dodać, czekam na następne.
Książka warta polecenia dobry kryminał ocena na pięć z plusem.
Książka warta przeczytania, polecam
Doskonała lektura dla miłośników pisarstwa Camilli Lacberg! Połknęłam ją w dwa popołudnia i to tylko dlatego, ze na dłuższe czytanie nie miałam czasu. To, co lubię w opowieściach kryminalnych z Fjalbaki, to bogata charakterystyka postaci i obudowanie wątku kryminalnego pasjonującymi i konsekwentnie prowadzonymi historiami głównych i pobocznych bohaterów - Eriki i Patrika oraz ich najbliższej rodziny i znajomych. Czekam z niecierpliwością na każdy kolejny tom sagi i jeszcze żaden mnie nie zawiódł. Zachęcam do lektury! więcej...
Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Żona uwielbia książki tej autorki a że mieszkamy za granicą, to ebooki są najszybszym sposobem na dostanie książki. Szukalem tej książki w wersji elektronicznej na stronie wydawnictwa i nic więc bardzo pozytywnie się zaskoczyłem gdy ją tu znalazlem w wersji jaką chciałem
Prawdziwej recenzji nie potrafię napisać, ale napiszę tak - bardzo wciągająca książka, fabuła nieskomplikowana, czyta się przyjemnie i w momencie gdy muszę skończyć czytanie czuję że to nie w porządku, że może jeszcze tylko kilka stron.. Camilla nie zawiodła jak zwykle!
szwedzki kryminał w najlepszym stylu..

Podobne publikacje

Ebook

Plac dla dziewczynekPlac dla dziewczynek

Lena Oskarsson

Druga strona szwedzkiego raju, którą odkrywa w swoim kryminale Lena Oskarsson. Szokujące namiętności, obsesyjne pożądanie i traumy, z którymi nie potrafią się uporać dorosłe „dzieci z Bullerbyn”.

Druga strona szwedzkiego raju, którą odkrywa w swoim kryminale Lena Oskarsson. Szokujące namiętności, obsesyjne pożądanie i traumy, z którymi nie potrafią się uporać dorosłe „dzieci z Bullerbyn”.

Ebook

Prawie martwyPrawie martwy

Åke Edwardson

Dziewiąty kryminał z komisarzem Erikiem Winterem w roli głównej. Zaginięcie piętnastolatki i brutalne zabójstwo – te wydarzenia dzieli trzydzieści lat, jednak jest też coś, co je łączy...

Dziewiąty kryminał z komisarzem Erikiem Winterem w roli głównej. Zaginięcie piętnastolatki i brutalne zabójstwo – te wydarzenia dzieli trzydzieści lat, jednak jest też coś, co je łączy...

Ebook

Na spokojnych wodachNa spokojnych wodach

Viveca Sten

Na niewielkiej wyspie doszło do wstrząsających zabójstw. Czy inspektor Andreasson otrząśnie się po trudnych przejściach i podoła tej skomplikowanej sprawie? Świetny debiut sztokholmskiej prawniczki.

Na niewielkiej wyspie doszło do wstrząsających zabójstw. Czy inspektor Andreasson otrząśnie się po trudnych przejściach i podoła tej skomplikowanej sprawie? Świetny debiut sztokholmskiej prawniczki.

Ebook

Godzina zeroGodzina zero

Agatha Christie

Psychopatyczny morderca już wybrał ofiarę. Kto nią będzie? I – co najważniejsze – kiedy zostanie popełniona zbrodnia?

Psychopatyczny morderca już wybrał ofiarę. Kto nią będzie? I – co najważniejsze – kiedy zostanie popełniona zbrodnia?

Ebook

Detektyw i pannyDetektyw i panny

Magdalena Lewańska

Czy na prowincji, gdzie od zawsze panuje ten sam porządek, może dojść do zbrodni? I jak przysłany z wielkiego miasta komisarz ma zdobyć zaufanie miejscowych, by rozwiązać zagadkową sprawę?

Czy na prowincji, gdzie od zawsze panuje ten sam porządek, może dojść do zbrodni? I jak przysłany z wielkiego miasta komisarz ma zdobyć zaufanie miejscowych, by rozwiązać zagadkową sprawę?

Ebook

Skecz zwany morderstwemSkecz zwany morderstwem

Marcin Wolski

Marcin Wolski powraca do czasów PRL-u. Nie jest to jednak podróż sentymentalna, lecz wędrówka w głąb mroku, w którym czai się morderca polujący na spragnione wrażeń kobiety.

Marcin Wolski powraca do czasów PRL-u. Nie jest to jednak podróż sentymentalna, lecz wędrówka w głąb mroku, w którym czai się morderca polujący na spragnione wrażeń kobiety.

Ebook

Morderstwo na mokradłachMorderstwo na mokradłach

Sasza Hady

Zostać prywatnym detektywem i łapać przestępców – o tym marzy co drugi chłopiec. Nicholas postanawia urzeczywistnić tę fantazję. W końcu czego się nie robi dla pięknych, niebieskich oczu kobiety...

Zostać prywatnym detektywem i łapać przestępców – o tym marzy co drugi chłopiec. Nicholas postanawia urzeczywistnić tę fantazję. W końcu czego się nie robi dla pięknych, niebieskich oczu kobiety...

Ebook

DochodzenieDochodzenie

David Hewson

Powieść, która „wsysa” czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. Napisana na podstawie scenariusza serialu „The Killing” – jednej z najlepszych produkcji kryminalnych ostatnich lat!

Dochodzenie David Hewson Wydawca: Marginesy MOBI + EPUB

Powieść, która „wsysa” czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. Napisana na podstawie scenariusza serialu „The Killing” – jednej z najlepszych produkcji kryminalnych ostatnich lat!

Ebook

Śnieżka musi umrzećŚnieżka musi umrzeć

Nele Neuhaus

Mała niepozorna osada, a w niej zdrady, szantaże i podskórne układy. Komuś bardzo zależy na tym, by prawda nigdy nie wyszła na jaw. Na szczęście zmowę milczenia można przerwać w każdej chwili...

Mała niepozorna osada, a w niej zdrady, szantaże i podskórne układy. Komuś bardzo zależy na tym, by prawda nigdy nie wyszła na jaw. Na szczęście zmowę milczenia można przerwać w każdej chwili...

Ebook

Ukryta głębiaUkryta głębia

Ann Cleeves

Zabijanie jest sztuką, którą może opanować jedynie prawdziwy artysta zbrodni... Trzeci kryminał z cyklu „Vera” – podstawy bijącego rekordy popularności serialu o śledztwach detektyw Stanhope.

Zabijanie jest sztuką, którą może opanować jedynie prawdziwy artysta zbrodni... Trzeci kryminał z cyklu „Vera” – podstawy bijącego rekordy popularności serialu o śledztwach detektyw Stanhope.

Ebook

KamieniarzKamieniarz

Camilla Läckberg

Jeden z największych bestsellerów z „Sagi Kryminalnej” Camilli Läckberg. Powieść, która sprzedała się w nakładzie 20 milionów egzemplarzy! Skąd w morzu wzięło się ciało małej dziewczynki? Czy był to nieszczęśliwy wypadek czy zabójstwo? Patrik Hedström ma przed sobą wyjątkowo trudną zagadkę do wyjaśnienia...

Jeden z największych bestsellerów z „Sagi Kryminalnej” Camilli Läckberg. Powieść, która sprzedała się w nakładzie 20 milionów egzemplarzy! Skąd w morzu wzięło się ciało małej dziewczynki? Czy był to nieszczęśliwy wypadek czy zabójstwo? Patrik Hedström ma przed sobą wyjątkowo trudną zagadkę do wyjaśnienia...

Audiobook

KamieniarzKamieniarz

Camilla Läckberg

Trzecia powieść cyklu kryminalnego Camilli Läckberg, którego akcja rozgrywa się na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Skąd w morzu wzięło się ciało małej dziewczynki? Czy był to wypadek, czy zabójstwo? Patrik Hedström ma przed sobą trudną zagadkę do rozwiązania...

Trzecia powieść cyklu kryminalnego Camilli Läckberg, którego akcja rozgrywa się na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Skąd w morzu wzięło się ciało małej dziewczynki? Czy był to wypadek, czy zabójstwo? Patrik Hedström ma przed sobą trudną zagadkę do rozwiązania...

Ebook

CzarownicaCzarownica

Camilla Läckberg

Dziesiąty tom słynnej „Sagi Kryminalnej” Camilli Läckberg. W miasteczku Fjällbacka zło po raz kolejny rozpoczyna swój opętańczy taniec. W tajemniczych okolicznościach ginie czteroletnia dziewczynka. Mieszkańców ogarnia strach. Czyżby to wydarzenie miało związek z tragedią, która rozegrała się tutaj trzydzieści lat temu?

Dziesiąty tom słynnej „Sagi Kryminalnej” Camilli Läckberg. W miasteczku Fjällbacka zło po raz kolejny rozpoczyna swój opętańczy taniec. W tajemniczych okolicznościach ginie czteroletnia dziewczynka. Mieszkańców ogarnia strach. Czyżby to wydarzenie miało związek z tragedią, która rozegrała się tutaj trzydzieści lat temu?

Audiobook

CzarownicaCzarownica

Camilla Läckberg

Dziesiąty tom słynnej „Sagi Kryminalnej” Camilli Läckberg. W miasteczku Fjällbacka zło po raz kolejny rozpoczyna swój opętańczy taniec. W tajemniczych okolicznościach ginie czteroletnia dziewczynka. Mieszkańców ogarnia strach. Czyżby to wydarzenie miało związek z tragedią, która rozegrała się tutaj trzydzieści lat temu?

Dziesiąty tom słynnej „Sagi Kryminalnej” Camilli Läckberg. W miasteczku Fjällbacka zło po raz kolejny rozpoczyna swój opętańczy taniec. W tajemniczych okolicznościach ginie czteroletnia dziewczynka. Mieszkańców ogarnia strach. Czyżby to wydarzenie miało związek z tragedią, która rozegrała się tutaj trzydzieści lat temu?

Ebook

Fabrykantka aniołkówFabrykantka aniołków

Camilla Läckberg

Ebba była jeszcze dzieckiem, gdy cała jej rodzina zniknęła bez śladu. Po latach wraca z mężem do miejscowości, w której wydarzyła się tragedia. Tym razem sama znajdzie się w niebezpieczeństwie...

Ebba była jeszcze dzieckiem, gdy cała jej rodzina zniknęła bez śladu. Po latach wraca z mężem do miejscowości, w której wydarzyła się tragedia. Tym razem sama znajdzie się w niebezpieczeństwie...

Audiobook

Fabrykantka aniołkówFabrykantka aniołków

Camilla Läckberg

Ebba była jeszcze dzieckiem, gdy cała jej rodzina zniknęła bez śladu. Po latach wraca z mężem do miejscowości, w której wydarzyła się tragedia. Tym razem sama znajdzie się w niebezpieczeństwie...

Ebba była jeszcze dzieckiem, gdy cała jej rodzina zniknęła bez śladu. Po latach wraca z mężem do miejscowości, w której wydarzyła się tragedia. Tym razem sama znajdzie się w niebezpieczeństwie...

Ebook

KaznodziejaKaznodzieja

Camilla Läckberg

Pełna niespodzianek powieść kryminalna, która umiejętnie splata wątki i zaskakuje zwrotami akcji. Kolejna z serii bestsellerowych książek o małym, lecz wyjątkowo niebezpiecznym miasteczku Fjällbacka.

Pełna niespodzianek powieść kryminalna, która umiejętnie splata wątki i zaskakuje zwrotami akcji. Kolejna z serii bestsellerowych książek o małym, lecz wyjątkowo niebezpiecznym miasteczku Fjällbacka.

Audiobook

KaznodziejaKaznodzieja

Camilla Läckberg

Pełna niespodzianek powieść kryminalna, która umiejętnie splata wątki i zaskakuje zwrotami akcji. To kolejna z serii książek o małym, lecz wyjątkowo niebezpiecznym miasteczku Fjällbacka.

Pełna niespodzianek powieść kryminalna, która umiejętnie splata wątki i zaskakuje zwrotami akcji. To kolejna z serii książek o małym, lecz wyjątkowo niebezpiecznym miasteczku Fjällbacka.

Ebook

LatarnikLatarnik

Camilla Läckberg

Siódma część „Sagi Kryminalnej” Camilli Läckberg, która stała się światowym sukcesem wydawniczym! Urzędnik Mats Sverin niedługo straci nieskazitelną reputację – razem ze swoim na pozór nieskazitelnym życiem...

Siódma część „Sagi Kryminalnej” Camilli Läckberg, która stała się światowym sukcesem wydawniczym! Urzędnik Mats Sverin niedługo straci nieskazitelną reputację – razem ze swoim na pozór nieskazitelnym życiem...

Audiobook

LatarnikLatarnik

Camilla Läckberg

Siódma część „Sagi Kryminalnej”, która stała się światowym sukcesem wydawniczym! Urzędnik Mats Sverin niedługo straci nieskazitelną reputację – razem ze swoim na pozór nieskazitelnym życiem...

Siódma część „Sagi Kryminalnej”, która stała się światowym sukcesem wydawniczym! Urzędnik Mats Sverin niedługo straci nieskazitelną reputację – razem ze swoim na pozór nieskazitelnym życiem...

Ebook

PrzypływPrzypływ

Cilla Börjlind

Pierwsza z serii książek, której bohaterami są Tom Stilton i Olivia Rönning. Kto i dlaczego zaplanował bestialskie zabójstwo młodej kobiety? Na odpowiedź przyjdzie czekać policji ponad 20 lat.

Pierwsza z serii książek, której bohaterami są Tom Stilton i Olivia Rönning. Kto i dlaczego zaplanował bestialskie zabójstwo młodej kobiety? Na odpowiedź przyjdzie czekać policji ponad 20 lat.

Ebook

NielegalniNielegalni

Vincent V. Severski

Sensacyjna powieść, napisana przez oficera polskiego wywiadu pod pseudonimem Vincent V. Severski – odsłania warsztat pracy służb szpiegowskich w różnych krajach świata.

Sensacyjna powieść, napisana przez oficera polskiego wywiadu pod pseudonimem Vincent V. Severski – odsłania warsztat pracy służb szpiegowskich w różnych krajach świata.

Ebook

Trylogia SzpiegowskaTrylogia Szpiegowska

Vincent V. Severski

Thrillery szpiegowskie na miarę kultowego „Millennium”. Osadzone w realiach polskich służb specjalnych. Osobiste porachunki, polityczne ambicje, zdrady i spiski w cieniu narastającego zagrożenia.

Thrillery szpiegowskie na miarę kultowego „Millennium”. Osadzone w realiach polskich służb specjalnych. Osobiste porachunki, polityczne ambicje, zdrady i spiski w cieniu narastającego zagrożenia.

Ebook

NieśmiertelniNieśmiertelni

Vincent V. Severski

W świecie wywiadu nic nie jest tym, na co wygląda. W każdej akcji trzeba zaplanować przypadek, a szpiegów nie ma tam, gdzie ich szukasz. Ekipa Konrada Wolskiego znów rusza do akcji poza granice kraju…

W świecie wywiadu nic nie jest tym, na co wygląda. W każdej akcji trzeba zaplanować przypadek, a szpiegów nie ma tam, gdzie ich szukasz. Ekipa Konrada Wolskiego znów rusza do akcji poza granice kraju…

Ebook

NiewierniNiewierni

Vincent V. Severski

Tętniący napięciem wielowątkowy kryminał, w którym powracają bohaterowie bestsellerowych „Nielegalnych”. Autor, były oficer wywiadu, tworzy pasjonującą opowieść inspirowaną autentycznymi zdarzeniami!

Tętniący napięciem wielowątkowy kryminał, w którym powracają bohaterowie bestsellerowych „Nielegalnych”. Autor, były oficer wywiadu, tworzy pasjonującą opowieść inspirowaną autentycznymi zdarzeniami!

Ebook

Studio SexStudio Sex

Liza Marklund

Świat sztokholmskich sex-clubów, szemrane interesy, tajemnicze zabójstwo... Annika Bengtzon, młoda dziennikarka, staje przed wielką szansą. Jeśli rozwiąże tę mroczną zagadkę, jej kariera wreszcie nabierze rozpędu. Ale czy dla zawodowego sukcesu warto podejmować tak ryzykowną grę?

Świat sztokholmskich sex-clubów, szemrane interesy, tajemnicze zabójstwo... Annika Bengtzon, młoda dziennikarka, staje przed wielką szansą. Jeśli rozwiąże tę mroczną zagadkę, jej kariera wreszcie nabierze rozpędu. Ale czy dla zawodowego sukcesu warto podejmować tak ryzykowną grę?

Ebook

Niewidzialny strażnikNiewidzialny strażnik

Dolores Redondo

Odizolowana od świata, otoczona gęstwiną lasów społeczność i klimat godny „Miasteczka Twin Peaks” – po raz pierwszy w „Czarnej Serii” kryminał z elementami fantastyki i mitologii baskijskiej.

Odizolowana od świata, otoczona gęstwiną lasów społeczność i klimat godny „Miasteczka Twin Peaks” – po raz pierwszy w „Czarnej Serii” kryminał z elementami fantastyki i mitologii baskijskiej.

Ebook

WyrokWyrok

Mariusz Zielke

Ten kryminał wywołał skandal w środowisku polskiej finansjery! Mariusz Zielke zdradza w nim tajemnice przestępczych mechanizmów rządzących giełdą, światem polityki i biznesu!

Wyrok Mariusz Zielke Seria: „Czarna Seria” Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB

Ten kryminał wywołał skandal w środowisku polskiej finansjery! Mariusz Zielke zdradza w nim tajemnice przestępczych mechanizmów rządzących giełdą, światem polityki i biznesu!

Ebook

Oblany testOblany test

Michael Hjorth

Piąta powieść kryminalna z popularnego cyklu z psychologiem policyjnym w roli głównej. Tym razem Sebastian Bergman i jego koledzy będą musieli rozwiązać skomplikowany przypadek seryjnego mordercy, który poluje na gwiazdy show-biznesu.

Piąta powieść kryminalna z popularnego cyklu z psychologiem policyjnym w roli głównej. Tym razem Sebastian Bergman i jego koledzy będą musieli rozwiązać skomplikowany przypadek seryjnego mordercy, który poluje na gwiazdy show-biznesu.

Ebook

Czerwona WilczycaCzerwona Wilczyca

Liza Marklund

Morderstwo, a w jego tle ciemne sprawy z przeszłości i tajemnicze układy przenikające współczesną politykę. Czy Annice Bengtzon uda się stawić im czoła?

Morderstwo, a w jego tle ciemne sprawy z przeszłości i tajemnicze układy przenikające współczesną politykę. Czy Annice Bengtzon uda się stawić im czoła?

Ebook

RajRaj

Liza Marklund

Życie mieszkańców Sztokholmu paraliżuje potężny huragan. Chaos i panikę potęgują szerzące się na wielką skalę przerażające akty przemocy. Czy Annika Bengtzon znajdzie w sobie siłę, by otrząsnąć się z rozpaczy po śmierci ukochanego i po raz kolejny zmierzyć się z kryminalnym światem?

Raj Liza Marklund Seria: „Czarna Seria” Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 448 stron)

Życie mieszkańców Sztokholmu paraliżuje potężny huragan. Chaos i panikę potęgują szerzące się na wielką skalę przerażające akty przemocy. Czy Annika Bengtzon znajdzie w sobie siłę, by otrząsnąć się z rozpaczy po śmierci ukochanego i po raz kolejny zmierzyć się z kryminalnym światem?

Ebook

Dom na końcu świataDom na końcu świata

Åke Edwardson

Jedenasty tom kryminalnej serii z komisarzem, który nie cofa się przed żadnym wyzwaniem. Erik Winter powraca do służby i od razu staje przed wyjątkowo trudną sprawą makabrycznego morderstwa.

Dom na końcu świata Åke Edwardson Seria: „Czarna Seria” Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 432 strony)

Jedenasty tom kryminalnej serii z komisarzem, który nie cofa się przed żadnym wyzwaniem. Erik Winter powraca do służby i od razu staje przed wyjątkowo trudną sprawą makabrycznego morderstwa.

Ebook

KapuśKapuś

Jan-Erik Fjell

Nowy Jork, 1960 rok. Vincent Giordano zostaje przyjęty do znanej rodziny mafijnej Locatelli i przeżywa swój chrzest bojowy: ma zlikwidować kapusia. Tymczasem współcześnie w norweskim Fredrikstad ginie jeden z najbogatszych mieszkańców miasta. Policja podejrzewa, że motywem mogą być finanse. „Kryminał z najwyższej półki, trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony” – Kurt Hanssen, „Dagbladet”

Kapuś Jan-Erik Fjell Seria: „Czarna Seria” Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 344 strony)

Nowy Jork, 1960 rok. Vincent Giordano zostaje przyjęty do znanej rodziny mafijnej Locatelli i przeżywa swój chrzest bojowy: ma zlikwidować kapusia. Tymczasem współcześnie w norweskim Fredrikstad ginie jeden z najbogatszych mieszkańców miasta. Policja podejrzewa, że motywem mogą być finanse. „Kryminał z najwyższej półki, trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony” – Kurt Hanssen, „Dagbladet”

Audiobook

NielegalniNielegalni

Vincent V. Severski

Sensacyjna powieść, napisana przez oficera polskiego wywiadu pod pseudonimem Vincent V. Severski – odsłania warsztat pracy służb szpiegowskich w różnych krajach świata.

Sensacyjna powieść, napisana przez oficera polskiego wywiadu pod pseudonimem Vincent V. Severski – odsłania warsztat pracy służb szpiegowskich w różnych krajach świata.

Ebook

NiemowaNiemowa

Michael Hjorth

Czwarta część cyklu kryminalnego z Sebastianem Bergmanem, policyjnym psychologiem i specjalistą od seryjnych zabójstw. Makabryczne odkrycie, widmo kolejnego dramatu i morderczy wyścig z czasem…

Czwarta część cyklu kryminalnego z Sebastianem Bergmanem, policyjnym psychologiem i specjalistą od seryjnych zabójstw. Makabryczne odkrycie, widmo kolejnego dramatu i morderczy wyścig z czasem…

Ebook

Wołanie z oddaliWołanie z oddali

Åke Edwardson

Kryminalna powieść o samotności i zagrożeniu oraz o przeszłości, która kładzie się cieniem na tym, co dopiero ma się wydarzyć. Druga po „Tańcu z aniołem” część skandynawskiej serii kryminalnej Åke Edwardsona.

Kryminalna powieść o samotności i zagrożeniu oraz o przeszłości, która kładzie się cieniem na tym, co dopiero ma się wydarzyć. Druga po „Tańcu z aniołem” część skandynawskiej serii kryminalnej Åke Edwardsona.

Ebook

Ciemne sekretyCiemne sekrety

Michael Hjorth

Pierwsza część cyklu powieści kryminalnych z Sebastianem Bergmanem, policyjnym psychologiem i ekspertem od seryjnych morderstw, w roli głównej. „Ciemne sekrety” to kapitalny debiut Michaela Hjortha i Hansa Rosenfeldta. Dojrzały, świetnie skomponowany, wielowątkowy, inteligentny kryminał, od którego trudno się oderwać.

Pierwsza część cyklu powieści kryminalnych z Sebastianem Bergmanem, policyjnym psychologiem i ekspertem od seryjnych morderstw, w roli głównej. „Ciemne sekrety” to kapitalny debiut Michaela Hjortha i Hansa Rosenfeldta. Dojrzały, świetnie skomponowany, wielowątkowy, inteligentny kryminał, od którego trudno się oderwać.

Ebook

ZamachowiecZamachowiec

Liza Marklund

Eksplozja bomby zrównuje z ziemią sztokholmski Stadion Olimpijski. Pośród ruin jednej z trybun policja odnajduje zwłoki. Ofiarą okazuje się powszechnie podziwiana szefowa igrzysk olimpijskich...

Eksplozja bomby zrównuje z ziemią sztokholmski Stadion Olimpijski. Pośród ruin jednej z trybun policja odnajduje zwłoki. Ofiarą okazuje się powszechnie podziwiana szefowa igrzysk olimpijskich...

Ebook

Prime TimePrime Time

Liza Marklund

Zamek na odludziu, telewizyjne show i zagadkowe morderstwo, w którego rozwiązaniu Annice Bengtzon przyświeca tym razem szczególnie ważny prywatny cel...

Zamek na odludziu, telewizyjne show i zagadkowe morderstwo, w którego rozwiązaniu Annice Bengtzon przyświeca tym razem szczególnie ważny prywatny cel...

Ebook

Niech to się nigdy nie kończyNiech to się nigdy nie kończy

Åke Edwardson

Göteborg staje się areną wstrząsających wydarzeń. Miasto terroryzuje psychopatyczny gwałciciel zabójca, który przed laty umknął wymiarowi sprawiedliwości. Czy i tym razem wygra swą mroczną rozgrywkę z komisarzem Winterem?

Göteborg staje się areną wstrząsających wydarzeń. Miasto terroryzuje psychopatyczny gwałciciel zabójca, który przed laty umknął wymiarowi sprawiedliwości. Czy i tym razem wygra swą mroczną rozgrywkę z komisarzem Winterem?

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.