Typ publikacji

Wydawca

Cena

Rodzaje publikacji

Format

George W. Bush - liczba pozycji (1)

ur. 6 lipca 1946, New Haven (Stany Zjednoczone)

Prezydent Stanów Zjednoczonych w latach 2000–09. Wychowywał się w Midland i Houston w Teksasie wraz z czwórką rodzeństwa. Uczęszczał do Phillips Academy w Andover w stanie Massachusetts. Następnie studiował na Uniwersytecie Yale i uzyskał tam licencjat z historii w 1968 r. W tym samym roku został przyjęty do służby wojskowej w lotnictwie Gwardii Narodowej Teksasu. Po odbyciu szkolenia służył w bazie Ellington w Houston jako pilot myśliwca. W 1973 r., po uzyskaniu pozwolenia na przedterminowe przejście do cywila, powrócił do Houston. Ukończył Uniwersytet Harvarda ze stopniem magistra, następnie podjął pracę w przemyśle naftowym w Teksasie, zajmując stanowiska kierownicze w kilku spółkach. W 1977 r. ożenił się z Laurą Welch, po czym osiedlili się w Midland w Teksasie. W 1988 r. wraz z rodziną przeniósł się do Waszyngtonu w związku z kampanią prezydencką ojca George’a. Po powrocie do Teksasu zainwestował w 1989 r. w drużynę baseballową Texas Rangers. W 1995 r. wygrał wybory na gubernatora tego stanu. W 2000 r. został prezydentem Stanów Zjednoczonych.
George Bush został dwukrotne wybrany „Człowiekiem Roku” tygodnika „Time” (2000, 2004).

Widok:
Na stronie:
Ebook

Kluczowe decyzjeKluczowe decyzje

George W. Bush

Bestsellerowa autobiografia byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych George’a W. Busha. Zaskoczy zarówno zwolenników, jak i krytyków tego polityka.

Kluczowe decyzje George W. Bush Wydawca: Akcent MOBI + EPUB

Bestsellerowa autobiografia byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych George’a W. Busha. Zaskoczy zarówno zwolenników, jak i krytyków tego polityka.