Typ publikacji

Wydawca

Cena

Rodzaje publikacji

Format

Jerzy Bogdan Wójcik - liczba pozycji (1)

ur. 1965, Lublin

Dziennikarz, reporter, także redaktor. W latach 1984–89 studiował na wydziałach Filologii Polskiej i Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W tym czasie współpracował z pismami emigracyjnymi oraz niezależnymi wydawnictwami podziemnymi w Polsce. W latach 1990–91 publikował swoje artykuły na łamach gazet obywatelskich „Młoda Polska”, „Gazeta Gdańska”, „Tydzień Gorzowski”. Następnie przez kolejne dwa lata prowadził własne wydawnictwo książkowe. Dokonał m.in. wyboru wierszy do antologii polskiej poezji współczesnej „Być poetą”, opracował też wybór felietonów Mieczysława Grydzewskiego, wydany w tomie „Silva Rerum”. Od 1993 r. jest związany z Agorą. W latach 1993–2001 kierował redakcjami w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze, najpierw jako zastępca, a potem redaktor naczelny „Gazety Zachodniej”. W 2001 r. podjął pracę w warszawskiej redakcji „Gazety Wyborczej”, w której pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego „Gazety Stołecznej”. Rok później został szefem największego bezpłatnego ogólnopolskiego dziennika „Metro”. Jest pomysłodawcą i twórcą wielu nieszablonowych przedsięwzięć, m.in. cykli reporterskich i wydawniczych „Witamy w Polsce”, „Przystanek Europa”, „Powrót taty”, „Męska muzyka”. Z jego inicjatywy powstał też magazyn „Wysokie Obcasy Extra”. W 2010 r. powierzono mu stanowisko zastępcy redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

Widok:
Na stronie:
Współautor:
Ebook

Silva rerumSilva rerum

Mieczysław Grydzewski

Wybór tekstów Mieczysława Grydzewskiego, założyciela i redaktora dwóch znakomitych pism literackich dwudziestolecia międzywojennego. „Arcydzieło dowcipu, zgrabności, ognia!”

Silva rerum Mieczysław Grydzewski Wydawca: Wydawnictwo Iskry MOBI + EPUB (w wersji papierowej 893 strony)

Wybór tekstów Mieczysława Grydzewskiego, założyciela i redaktora dwóch znakomitych pism literackich dwudziestolecia międzywojennego. „Arcydzieło dowcipu, zgrabności, ognia!”