Ebook

Kaprysik

Damskie historie

Wydawca:
Format:
Przejrzyj publikację

Kaprysik - Opis

Pięć opowieści ze wspólnym mianownikiem: kobieta. Jaka jest? O czym myśli? Kiedy postępuje zgodnie ze swoją naturą, a kiedy wręcz przeciwnie? O tym właśnie opowiada Mariusz Szczygieł w „Kaprysiku”.

„Kaprysik” to książka, która przypomina dziewczęcy pamiętnik – ozdobna, pełna dyskretnego uroku, z kwiatkami na okładce. Główny temat? Kobieta. Kobieta, która zdaniem autora ma do powiedzenia dużo więcej niż mężczyzna.
Pomysł na książkę pojawił się, gdy Mariusz Szczygieł poznał panią Janinę Turek z Krakowa. Ta zebrała ponad 700 zeszytów, w których opisywała swoją codzienność. Notowała wszystko: co jadła na obiad, z kim się spotkała, kto powiedział jej „Dzień dobry”. Okazało się, że rzeczywistość naszpikowana szczegółami zaczyna być wyjątkowa właśnie wtedy, gdy uchwyci się ją w konkretnym punkcie i spojrzy na nią trochę uważniej niż zwykle.
W efekcie powstało pięć miniopowieści reporterskich zestawionych z pięknymi zdjęciami z archiwum bohaterek. Niektóre historie same zapukały do drzwi redakcji, o inne trzeba było cierpliwie zabiegać. Teksty ukazywały się pierwotnie w „Wysokich Obcasach”, tym razem tworzą jedną, niebanalną historię z pogranicza reportażu i pamiętnikarstwa.

Kaprysik - Informacje szczegółowe

Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2012
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2010
ISBN:
978-83-268-1031-2,978-83-268-1030-5
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 4,63 MB / mobi 5,43 MB

Kaprysik - Opinie i Komentarze

Ilu ludzi, tyle opowieści Ależ sobie zafundowałem dziś przyjemność. Cieniutką książeczka "Kaprysik. Damskie historie" to króciutkie reportaże Mariusza Szczygła jakie ukazywały się w Wysokich obcasach - stąd ich tematyka mocno koncentruje się wokół miłości, życia kobiet (i ich partnerów również, ale to one są w centrum). Raptem niecała godzinka czytania, ale ileż przyjemności. Mam wrażenie, że Pan Mariusz obojętnie jakim tematem by się zajął, tak opisał by postacie, sam proces przygotowania do pisania, spotkania (nawet jeżeli to było tylko trzaśnięcie drzwiami), że i tak potrafił zaczarować czytelnika.
Potrafi słuchać - to fakt niezaprzeczalny. I nawet gdy to jest normalny zdawałoby się wywiad to i tak poprzez kierowanie rozmową staje się on niebanalnym portretem rozmówcy (tu na koniec otrzymujemy wywiad z Izabellą Skrybant-Dziewiątkowską z Tercetu Egzotycznego
(jak już nie wiecie co to jest spytajcie rodziców!).
A poza tym - mimo krótkiej formy - to do czego nas Pan Mariusz przyzwyczaił w innych reportażach pisanych o naszym kochanym kraju (bo te o Czechach mają trochę inny klimat) - zwyczajni ludzie, wydawałoby się zwyczajne sprawy, zaczyna się np. od jakiegoś
drobiazgu (np. banalna kartka z nazwiskami znaleziona w restauracji), ale przeradza się to w ciekawą opowieść o człowieku. Ci normalni ludzie obok których pewnie by się przeszło obok na ulicy, stają się u niego postaciami wartymi wysłuchania, uwagi. Autor snuje własne
domysły, czasem bardzo zawiłe przypuszczenia, a potem razem z nami zdumiewa się nad tym co udało mu się znaleźć jako odpowiedź. Nie relacjonuje, a raczej przeżywa jak dziecko wciąż na nowo opowiadając, a my prawie czujemy jakbyśmy mogli towarzyszyć mu w tych "poszukiwaniach" i próbach rozwikłania jakiejś tajemniczej historii.
Kobieta, która przez całe życie prowadziła zapiski notując każdą swoją czynność, każdego spotkanego człowieka notuje w zeszycie zliczając wszystko w nieprawdopodobne statystyki. Po jej śmierci rodzina ze zdumieniem odkryła 728 zeszytów, gdzie nie znalazła nawet słowa o
jej emocjach, odczuciach, o niej samej. Chłodne fakty. Metafizyka codzienności. Inna bohaterka od kilkunastu lat przyjeżdżająca do pewnego fotografa, by robić sobie u niego zdjęcia portretowe w różnych strojach. Nigdy ich nie pokazuje, nie chwali się nimi.
Pragnienie bycia kimś innym? Czy po prostu kaprysik?
Rektor, który w budynku swej uczelni (dodajmy technicznej) zamieścił dowód swej miłości - pomnik żony postawiony, w miejscu gdzie ją pierwszy raz zaczepił.
Jest też o kartce znalezionej w restauracji. I o śledztwie prowadzonym przez autora, by dojść do tego co oznacza ta lista nazwisk zapisana w latach 50-tych. Dodajmy na dodatek, śledztwie gdzie pojawia się wiele całkiem realnych hipotez, a każda równie interesująca. Choć i tak nie przebiją one prawdy...
Każda z tych historii jest na swój sposób wyjątkowa. Pan Mariusz często pisze w ten sposób - niekoniecznie o wielkich zjawiskach, społecznościach, jakichś przemianach wprost i ich analizach, ale wszystko to możemy wyczytać ze spotkań z pojedynczymi, zwyczajnymi
ludźmi. I kto powie, że to nie ciekawe i poruszające? Jest bardzo intymnie, osobiście, kameralnie. Te historie zaskakują, bawią, skłaniają do zastanowienia się nad różnymi decyzjami, wyborami.
Wszystko pięknie wydane - okraszone zdjęciami.
więcej...
to była moja pierwsza nieczeska lektura autora, po raz kolejnym w klasycznym stylu polskiego reportażu literackiego. zdecydowanie polecam.
Bardzo ciekawa pozycja. Polecam.
Tytuł „Kaprysik. Damskie historie” Mariusza Szczygła i sama okładka książki wydają się być nieco infantylne. Już nawet moje niespełna siedmioletnie dziecko wyrosło z okresu wściekłego różu. Chociaż ten kolor z okładki bardziej nazwałabym majtkowym. Tak czy siak negatywne skojarzenie z tamtych różowych dni zostało… Jednak nie oceniajmy wnętrza po okładce. Tym bardziej, że czytnik, który posiadam jest tylko czarno-biały – i chwała mu za to! Do tej pory miałam okazję czytać „20 lat nowej Polski w reportażach według Mariusza Szczygła”. Dlatego ucieszyłam się z prezentu Publio. Wiedziałam, że się nie zawiodę.

Czytelnik otrzymuje pięć historii kobiet. Niektóre są znane, inne nie. Jedno je łączy – posiadanie jakiegoś kaprysu. Dlaczego Szczygieł wybrał historie kobiet? Oddam głos autorowi, niech się sam wytłumaczy:

"Jak wiadomo kobiety mają więcej do powiedzenia niż mężczyźni. Uważam, że ludzkość nie robi z tego zjawiska wystarczająco dobrego użytku. "

Książka jest doskonałą lekturą nie tylko w ciepłe dni. Pochłania się ją niemal w kilka minut. Historie trzymają czytelnika w napięciu. Najbardziej spodobała mi się opowieść o starej kartce, którą Szczygieł znalazł w kawiarni „Nowy Świat”. Na pożółkłym papierze zapisano nazwiska kilku kobiet. Co je łączy? To powinno być zadanie dla detektywa, ale reporter doskonale sobie radzi. I zdradzę, że w finale poznamy rozwiązanie tej niezwykłej zagadki.

Historie opowiedziane przez bohaterki są bardzo ciepłe, dają jakąś nadzieję, pozwalają doszukiwać się sensu w naszej egzystencji. Może się to wydawać banalne, jednak nastawiają pozytywnie do życia. Jeżeli ktoś potrzebuje zastrzyku energii, to ta książka będzie dla niego. Zostaje tylko jedna wada – dlaczego panie Mariuszu tak mało? My czytelnicy domagamy się większej ilości takich reportaży.
więcej...
Tym razem nie o Czechach. kilka miniatur o ludziach. Niby nic wielkiego ale czyta się z duża przyjemnością.
Kaprysem było kupno tej książki, a raczej pozwolenia by Publio dało mi ją w prezencie. Kaprysem była chęć jej przeczytania - tyle innych książek zalega w czytniku. A co potem... Potem liczyły się już tylko kaprysy kobiet. Każdy wart osobnej historii, opowiedzianej z wielką finezją, okraszonej miłymi dla oka fotografiami. Poznajemy zarówno bolesną historię leczenia ran po stracie najbliższej osoby (Rozstanie jest ostre jak miecz), historię miłości tak wielkiej, że zasługiwała na pomnik (Dowód) jak również opowieść o Janinie Turek (Reality), która nie mogła oprzeć się pokusie skatalogowania całego swojego dorosłego życia. Dla miłośników napięcia i dreszczyku emocji znajdzie się pasjonujące poszukiwanie kobiet z tajemniczej listy (Kartka). Może i kaprysy były punktem wyjścia każdej z opowieści, ale po głębszej lekturze dostrzeżemy w każdej z nich wiele emocji, uczyć i pasji. Każda ma swój urok i pozwala zatracić się w nich bez pamięci. Niestety świat kobiecych kaprysów szybko się kończy. A wszystko za sprawą tego, że historie zostały zapakowane w małą, różową książeczkę - w moim odczuciu stanowczo za krótką. Nie zmienia to faktu, że warto ją poznać. więcej...
Cenię Szczygła od wczesnych lat 90-tych. Klasa bliska Kapuścińskiego: przenikliwy obserwator, reporterska wrażliwość i sztuka nie narzucających się uogólnień. KAPRYSIK jest tego dowodem kolejnym - doskonałe miniatury, smakowite w czytaniu.
czyta się bardzo przyjemnie
Należę do tych osób, które każdą książke p.Szczygła muszą przeczytać. Kaprysik to mini reportaże, świetnie, jak zawsze , napisane, czyta się je doskonale . Ja czytałam je wczesniej w GW, ale z przyjemnością do nich powróciłam. Autorowi dziękuję za jego spojrzenie na świat, które podzielam i za "czechofilię" bo tez i sama do tej grupy się zaliczam.. więcej...
Mariusz Szczygieł jak zawsze w świetnej formie. Bardzo ciekawe felietony. Polecam

Podobne publikacje

Ebook

DysforiaDysforia

Marcin Kołodziejczyk

Piętnaście reportażowych opowieści o biedzie i bogactwie, głupocie i swego rodzaju mądrości, butnej młodości i mało rozumiejącej starości. Lektura inteligenta i zabawna, cierpka i uszczypliwa.

Piętnaście reportażowych opowieści o biedzie i bogactwie, głupocie i swego rodzaju mądrości, butnej młodości i mało rozumiejącej starości. Lektura inteligenta i zabawna, cierpka i uszczypliwa.

Ebook

Bolało jeszcze bardziejBolało jeszcze bardziej

Lidia Ostałowska

Bohaterka reportaży Lidii Ostałowskiej nie śmieje się bez powodu. Nie oświetla jej blask fleszy. Mało kto chce o niej pamiętać. To Polska drugiej kategorii. Niechciana. Do bólu prawdziwa.

Bohaterka reportaży Lidii Ostałowskiej nie śmieje się bez powodu. Nie oświetla jej blask fleszy. Mało kto chce o niej pamiętać. To Polska drugiej kategorii. Niechciana. Do bólu prawdziwa.

Ebook

Stacja MuranówStacja Muranów

Beata Chomątowska

Beata Chomątowska tworzy w swej książce miejską historię pamięci i zapomnienia – fascynującą kronikę miejsca, które zostało zmiecione z powierzchni ziemi, a potem odrodziło się na własnych gruzach.

Beata Chomątowska tworzy w swej książce miejską historię pamięci i zapomnienia – fascynującą kronikę miejsca, które zostało zmiecione z powierzchni ziemi, a potem odrodziło się na własnych gruzach.

Ebook

Nie ma jednej RosjiNie ma jednej Rosji

Barbara Włodarczyk

Zbiór reportaży, znanej dziennikarki TVP. Prezentuje losy ludzi zdumiewających, jak czasy, w którym przyszło im żyć, i odsłania cząstkę „nieuchwytnej rosyjskiej duszy”.

Zbiór reportaży, znanej dziennikarki TVP. Prezentuje losy ludzi zdumiewających, jak czasy, w którym przyszło im żyć, i odsłania cząstkę „nieuchwytnej rosyjskiej duszy”.

Ebook

Mrówki w płonącym ogniskuMrówki w płonącym ognisku

Teresa Oleś-Owczarkowa

Reportażowa wędrówka po świecie dzisiaj zapomnianym i zarazem zaproszenie do zatrzymania się w biegu, spojrzenia w gwiazdy, a także w głąb siebie...

Reportażowa wędrówka po świecie dzisiaj zapomnianym i zarazem zaproszenie do zatrzymania się w biegu, spojrzenia w gwiazdy, a także w głąb siebie...

Ebook

Diabeł i tabliczka czekoladyDiabeł i tabliczka czekolady

Paweł Piotr Reszka

Szczęście – kto nie chce go mieć. Czym jednak ono jest? – na to pytanie próbuje dać odpowiedź Paweł Reszka w swoich reportażach. Żadnych oczywistości, żadnych banałów. Samo życie.

Szczęście – kto nie chce go mieć. Czym jednak ono jest? – na to pytanie próbuje dać odpowiedź Paweł Reszka w swoich reportażach. Żadnych oczywistości, żadnych banałów. Samo życie.

Ebook

100 najbiedniejszych Polaków100 najbiedniejszych Polaków

Wojciech Markiewicz

„…Reportaże, że proszę siadać! Tu się skrzy od towarzyskiej zgrywy (…). Ale też snuje się ze smutkiem jak pijany facet w fufajce. Bo to jest książka o życiu poza strzeżonym apartamentowcem”.

„…Reportaże, że proszę siadać! Tu się skrzy od towarzyskiej zgrywy (…). Ale też snuje się ze smutkiem jak pijany facet w fufajce. Bo to jest książka o życiu poza strzeżonym apartamentowcem”.

Ebook

Sami swoi i obcySami swoi i obcy

Mirosław Maciorowski

Wspomnienia przesiedlonych o czasach wielkiej niepewności, o bólu i poniżeniu, ale też o sukcesach małych i dużych, odniesionych na przekór wszystkiemu. Opowieści dalekie od szkolnej lekcji historii.

Wspomnienia przesiedlonych o czasach wielkiej niepewności, o bólu i poniżeniu, ale też o sukcesach małych i dużych, odniesionych na przekór wszystkiemu. Opowieści dalekie od szkolnej lekcji historii.

Ebook

LoveLove

Elżbieta Turlej

Zaskakujące, szokujące, nietuzinkowe historie pokazujące, że miłość to temat-rzeka, o którym nigdy nie da się powiedzieć ostatniego słowa.

Zaskakujące, szokujące, nietuzinkowe historie pokazujące, że miłość to temat-rzeka, o którym nigdy nie da się powiedzieć ostatniego słowa.

Ebook

Bloki w słońcuBloki w słońcu

Lidia Pańków

Reportaż o gigantycznym blokowisku. Prowadzi czytelnika labiryntem ursynowskich uliczek. Wyjaśnia, co łączy tę wielką osiedlową „sypialnię” z architekturą modernizmu. Kreśli historię dzielnicy, przywołując prywatne opowieści mieszkańców i twórców Ursynowa. Pokazuje, jak zgubić się i odnaleźć wśród molochów z płyty.

Reportaż o gigantycznym blokowisku. Prowadzi czytelnika labiryntem ursynowskich uliczek. Wyjaśnia, co łączy tę wielką osiedlową „sypialnię” z architekturą modernizmu. Kreśli historię dzielnicy, przywołując prywatne opowieści mieszkańców i twórców Ursynowa. Pokazuje, jak zgubić się i odnaleźć wśród molochów z płyty.

Ebook

NIE MANIE MA

Mariusz Szczygieł

Zdobywca Nagrody Literackiej Nike 2019 oraz Nike Czytelników. Nie ma kogoś. Nie ma czegoś. Nie ma przeszłości. Nie ma pamięci. Nie ma miłości. Nie ma życia. Nie ma fikcji. Nie ma komisji. Nie ma grobu. Nie ma niebieskich tulipanów. Nie ma „nie ma”. Mariusz Szczygieł – laureat Europejskiej Nagrody Literackiej i Dziennikarz Roku 2013 – opowiada prawdziwe historie o „nie ma”.

Zdobywca Nagrody Literackiej Nike 2019 oraz Nike Czytelników. Nie ma kogoś. Nie ma czegoś. Nie ma przeszłości. Nie ma pamięci. Nie ma miłości. Nie ma życia. Nie ma fikcji. Nie ma komisji. Nie ma grobu. Nie ma niebieskich tulipanów. Nie ma „nie ma”. Mariusz Szczygieł – laureat Europejskiej Nagrody Literackiej i Dziennikarz Roku 2013 – opowiada prawdziwe historie o „nie ma”.

Ebook

GottlandGottland

Mariusz Szczygieł

Wielokrotnie nagradzany tom reportaży poświęconych Czechom. Z biografii pojedynczych osób wyłania się fascynująca historia kraju, który przeszedł przez XX-wieczne szaleństwo totalitaryzmu.

Gottland Mariusz Szczygieł Seria: „Reportaż” Wydawca: Czarne MOBI + EPUB

Wielokrotnie nagradzany tom reportaży poświęconych Czechom. Z biografii pojedynczych osób wyłania się fascynująca historia kraju, który przeszedł przez XX-wieczne szaleństwo totalitaryzmu.

Audiobook

GottlandGottland

Mariusz Szczygieł

Wielokrotnie nagradzany tom reportaży poświęconych Czechom w wersji audio. Z biografii pojedynczych osób wyłania się fascynująca historia kraju, który przeszedł przez XX-wieczne piekło totalitaryzmu.

Wielokrotnie nagradzany tom reportaży poświęconych Czechom w wersji audio. Z biografii pojedynczych osób wyłania się fascynująca historia kraju, który przeszedł przez XX-wieczne piekło totalitaryzmu.

Ebook

Láska nebeskáLáska nebeská

Mariusz Szczygieł

Z książek zapamiętuje podobno tylko pojedyncze zdania, które potem zaczynają żyć w jego głowie własnym życiem. Czy w taki sposób powstał zbiór felietonów Mariusza Szczygła na temat czeskiej kultury?

Z książek zapamiętuje podobno tylko pojedyncze zdania, które potem zaczynają żyć w jego głowie własnym życiem. Czy w taki sposób powstał zbiór felietonów Mariusza Szczygła na temat czeskiej kultury?

Audiobook

Láska nebeskáLáska nebeská

Mariusz Szczygieł

Z książek zapamiętuje podobno tylko pojedyncze zdania, które potem zaczynają żyć w jego głowie własnym życiem. Czy w taki sposób powstał zbiór felietonów Mariusza Szczygła na temat czeskiej kultury?

Z książek zapamiętuje podobno tylko pojedyncze zdania, które potem zaczynają żyć w jego głowie własnym życiem. Czy w taki sposób powstał zbiór felietonów Mariusza Szczygła na temat czeskiej kultury?

Audiobook

KaprysikKaprysik

Mariusz Szczygieł

Nowe, rozszerzone wydanie popularnego zbioru „kobiecych” reportaży Mariusza Szczygła. Niezwykłe, nostalgiczne, nastrojowe historie zwykłych kobiet – od pani Janiny, która zapełniła ponad 700 zeszytów, opisując krok po kroku swoje życie, aż do dwóch przyjaciółek, które od 50 lat co tydzień piszą do siebie listy. Audiobook czytany jest przez samego autora z gościnnym udziałem Zofii Czerwińskiej.

Nowe, rozszerzone wydanie popularnego zbioru „kobiecych” reportaży Mariusza Szczygła. Niezwykłe, nostalgiczne, nastrojowe historie zwykłych kobiet – od pani Janiny, która zapełniła ponad 700 zeszytów, opisując krok po kroku swoje życie, aż do dwóch przyjaciółek, które od 50 lat co tydzień piszą do siebie listy. Audiobook czytany jest przez samego autora z gościnnym udziałem Zofii Czerwińskiej.

Ebook

KaprysikKaprysik

Mariusz Szczygieł

Nowe, rozszerzone wydanie zbioru „kobiecych” reportaży Mariusza Szczygła. Niezwykłe, nostalgiczne, nastrojowe historie zwykłych kobiet – od pani Janiny, która zapełniła ponad 700 zeszytów, opisując krok po kroku swoje życie, aż do dwóch przyjaciółek, które od 50 lat co tydzień piszą do siebie listy. Wspaniałe „damskie opowieści”, które tworzą jedną niebanalną historię.

Kaprysik

Damskie historie

Mariusz Szczygieł Wydawca: Agora SA MOBI + EPUB (w wersji papierowej 208 stron)

Nowe, rozszerzone wydanie zbioru „kobiecych” reportaży Mariusza Szczygła. Niezwykłe, nostalgiczne, nastrojowe historie zwykłych kobiet – od pani Janiny, która zapełniła ponad 700 zeszytów, opisując krok po kroku swoje życie, aż do dwóch przyjaciółek, które od 50 lat co tydzień piszą do siebie listy. Wspaniałe „damskie opowieści”, które tworzą jedną niebanalną historię.

Ebook

Projekt: prawdaProjekt: prawda

Mariusz Szczygieł

„Prawdy wyczute, prawdy wyczytane, prawdy wykradzione...” – jeden z czołowych polskich reportażystów odsłania się przed czytelnikami w fascynującym polowaniu na prawdę – o sobie i o nas. Bo co człowiek – to inna prawda.

„Prawdy wyczute, prawdy wyczytane, prawdy wykradzione...” – jeden z czołowych polskich reportażystów odsłania się przed czytelnikami w fascynującym polowaniu na prawdę – o sobie i o nas. Bo co człowiek – to inna prawda.

Minibook

Wywiady Press 2014Wywiady Press 2014

Marcin Kącki

Zbiór najważniejszych wywiadów publikowanych w magazynie Press w roku 2014. Pokazuje, że mimo zmian we współczesnym świecie zawód dziennikarza nadal może być fascynujący.

Zbiór najważniejszych wywiadów publikowanych w magazynie Press w roku 2014. Pokazuje, że mimo zmian we współczesnym świecie zawód dziennikarza nadal może być fascynujący.

Ebook

Zrób sobie rajZrób sobie raj

Mariusz Szczygieł

Osobisty pamiętnik, a także esej, reportaż, felieton... Opowieść o tym, co zafascynowało znanego współczesnego pisarza w czeskiej kulturze, w której śmiech staje się maską tragicznej bezradności.

Osobisty pamiętnik, a także esej, reportaż, felieton... Opowieść o tym, co zafascynowało znanego współczesnego pisarza w czeskiej kulturze, w której śmiech staje się maską tragicznej bezradności.

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.