Kreatywność językowa w przestrzeni publicznej
Kreatywność językowa w przestrzeni publicznej - Opis
Publikacja jest kontynuacją rozważań podjętych w dwóch poprzednich książkach z cyklu poświęconego oryginalności słownej: „Kreatywność językowa w komunikowaniu (się)” i „Kreatywność językowa w przestrzeni medialnej”. W przygotowaniu znajduje się kolejny tom – „Kreatywność językowa w literaturze i mediach”.
Poszczególne zagadnienia przedstawione przez badaczy zostały zgrupowane w pięciu częściach, z których każda ściśle wiąże się z kreatywnością na płaszczyźnie językowej, ale dotyczy nieco innych jej aspektów (kreatywność stricte językowa, kreatywność językowa a odmiany języka, kreatywność językowa w przestrzeni publicznej: politycznej, medialnej, miejskiej). Autorzy, wyczuleni na nowe zjawiska językowe, prezentują aktualny materiał badawczy. Interesują się przede wszystkim niestandardowym użyciem języka, które traktują nie jako odstępstwo od normy, lecz przejaw twórczego myślenia.
Czytelników zainteresowanych kreatywnością językową w bardziej praktycznym ujęciu zachęcamy do sięgnięcia po „Kreatywność językową w reklamie. Podręcznik nie tylko dla specjalistów”, z bogatym materiałem ilustracyjnym oraz niebanalnymi, rozwijającymi ćwiczeniami.
Kreatywność językowa w przestrzeni publicznej - Informacje szczegółowe
Kreatywność językowa w przestrzeni publicznej - Opinie i Komentarze
Podobne publikacje
Podręcznik nie tylko dla specjalistów
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego MOBI + EPUB + PDFEcholalieEcholalie
Od gaworzenia do dziedzictwa wieży Babel, od języków judaizmu i islamu do koncepcji martwego języka – „Echolalie” zapraszają nas do refleksji nad naturą zwierzęcia, które mówi i zapomina.
O zapominaniu języka
Seria: „Lingwistyka” Wydawca: Wydawnictwo słowo/obraz terytoria MOBI + EPUBOd gaworzenia do dziedzictwa wieży Babel, od języków judaizmu i islamu do koncepcji martwego języka – „Echolalie” zapraszają nas do refleksji nad naturą zwierzęcia, które mówi i zapomina.
Kultura języka polskiegoKultura języka polskiego
Zaktualizowane i uzupełnione wydanie cenionego podręcznika akademickiego z dziedziny kultury języka. Profesor Andrzej Markowski omawia najważniejsze tendencje współczesnej polszczyzny, pokazuje żywe związki zachodzące pomiędzy językiem a kulturą. Analizuje aktualne tendencje leksykalne, zwraca uwagę na nowe wyrazy i związki wyrazowe.
Teoria. Zagadnienia leksykalne
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN MOBI + EPUBZaktualizowane i uzupełnione wydanie cenionego podręcznika akademickiego z dziedziny kultury języka. Profesor Andrzej Markowski omawia najważniejsze tendencje współczesnej polszczyzny, pokazuje żywe związki zachodzące pomiędzy językiem a kulturą. Analizuje aktualne tendencje leksykalne, zwraca uwagę na nowe wyrazy i związki wyrazowe.
Kultura języka polskiegoKultura języka polskiego
Zaktualizowane i uzupełnione wydanie cenionego, nowoczesnego podręcznika akademickiego z dziedziny kultury języka, poświęconego problemom poprawnej wymowy i pisowni. Autor wykorzystał wieloletnie doświadczenie z pracy w Radzie Języka Polskiego oraz w Instytucie Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego do stworzenia aktualnego, praktycznego i jedynego na polskim rynku wydawniczym podręcznika akademickiego o takiej tematyce.
Wymowa, ortografia, interpunkcja
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN MOBI + EPUBZaktualizowane i uzupełnione wydanie cenionego, nowoczesnego podręcznika akademickiego z dziedziny kultury języka, poświęconego problemom poprawnej wymowy i pisowni. Autor wykorzystał wieloletnie doświadczenie z pracy w Radzie Języka Polskiego oraz w Instytucie Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego do stworzenia aktualnego, praktycznego i jedynego na polskim rynku wydawniczym podręcznika akademickiego o takiej tematyce.
Słownik frazeologizmów z archaiz...Słownik frazeologizmów z archaizmami
Pierwszy na polskim rynku wydawniczym leksykon prezentujący frazeologizmy z zabytkowymi formami języka polskiego. Słownik pozwala lepiej poznać związki frazeologiczne, w skład których wchodzą archaizmy, a także zrozumieć ich funkcjonowanie we współczesnym języku polskim.
Pamiątki przeszłości
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN MOBI + EPUBPierwszy na polskim rynku wydawniczym leksykon prezentujący frazeologizmy z zabytkowymi formami języka polskiego. Słownik pozwala lepiej poznać związki frazeologiczne, w skład których wchodzą archaizmy, a także zrozumieć ich funkcjonowanie we współczesnym języku polskim.
Dowcipy językowe z dawnych czasówDowcipy językowe z dawnych czasów
Analiza dowcipów językowych publikowanych w czasopismach humorystycznych i satyrycznych z 2. połowy XIX i pierwszych czterech dekad XX w, wydawanych m.in. w Krakowie, Warszawie i we Lwowie.
Od powstania styczniowego do II wojny światowej
Wydawca: Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas PDFAnaliza dowcipów językowych publikowanych w czasopismach humorystycznych i satyrycznych z 2. połowy XIX i pierwszych czterech dekad XX w, wydawanych m.in. w Krakowie, Warszawie i we Lwowie.
Zjednoczeni w mowieZjednoczeni w mowie
Praca z zakresu psycholingwistyki poświęcona poszukiwaniu stopnia zależności między językiem a procesami poznawczymi.
Względność językowa w ujęciu dynamicznym
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Scholar PDFPraca z zakresu psycholingwistyki poświęcona poszukiwaniu stopnia zależności między językiem a procesami poznawczymi.