Ebook

Krwawe święto

Autor:
Wydawca:
Format:
EPUB + MOBI (w wersji papierowej 448 stron)
29,90 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Krwawe święto - Opis

Kalendarzowy Zabójca jest pomysłowy, wyrafinowany i przebiegły. Wie, jak wywołać psychozę. Detektyw Mark „Heck” Heckenburg wpadł już na jego trop. Ofiar jednak przybywa. Heck coraz bardziej odczuwa narastającą presję – musi znaleźć mordercę, zanim ten uderzy kolejny raz!

Kiedy w Noc Guya Fawkesa zamiast kukły spalono żywcem mężczyznę, wydaje się, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Ale po odnalezieniu w walentynki dwojga młodych ludzi z przestrzelonymi sercami trudno uwierzyć, że zakochanych trafiła strzała Amora… Wygląda na to, że Kalendarzowy Zabójca rozpoczął swe łowy. Detektyw Mark „Heck” Heckenburg jest na jego tropie. Ofiar stale przybywa, a ciążąca na Hecku presja ze strony opinii publicznej spędza mu sen z powiek. Musi odnaleźć zabójcę, zanim ten uderzy po raz kolejny.

Krwawe święto - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Danuta Górska (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2018
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
SACRIFICE
Język oryginalny publikacji:
angielski
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2013
ISBN:
978-83-812-5247-8
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 0,65 MB / mobi 2,17 MB

Krwawe święto - Opinie i Komentarze

Paul Finch na co dzień pracuje jako policjant, ale w wolnych chwilach przepada za literaturą – głównie za fantastyką i kryminałami. Jest również twórcą scenariuszy seriali policyjnych, a dodatkowo ma na swoim koncie kilka powieści. Krwawe święto to jedna z jego pierwszych książek, stanowi ona drugi tom cyklu o detektywie Marku Heckenburgu. Niestety, nie czytałam pierwszej części, ale wydaje mi się, że w żaden sposób nie wpłynęło to na mój odbiór zaprezentowanej tutaj historii. Zapewne w wolnej chwili nadrobię zaległości, ale póki co muszę przyznać, że Finch jest całkiem niezły w byciu autorem.
W Noc Guya Fawkesa spalono żywcem mężczyznę. Nie powinno to mieć miejsca… W to święto pali się wyłącznie kukły. Ale może to był tylko nieszczęśliwy wypadek? Jednak czy nieszczęśliwym wypadkiem można też nazwać sytuację, w której dwójka młodych ludzi zostaje odnaleziona w walentynki z przestrzelonymi strzałą sercami? No dosłownie trafiła ich strzała Amora… A starszy pan, przebrany za Świętego Mikołaja, zamurowany żywcem w Święta Bożego Narodzenia? Chyba jednak nie są to tylko przypadki, a zaplanowane z premedytacją działania Kalendarzowego Zabójcy. Ofiar stale przybywa, a Heck musi odnaleźć mordercę, zanim ten postanowi uczcić kolejne święto.
Skoro mowa o kryminale to zacznijmy od przeanalizowania wątku głównego, czyli zabójstw. Bardzo spodobało mi się modus operandi mordercy, choć wydaje mi się, że już gdzieś się z czymś podobnym spotkałam, choć nie mogę sobie przypomnieć, gdzie dokładnie. Jednakże taka inspiracja świętami i uśmiercanie ludzi zgodnie z tradycją jest sprawą dosyć… przerażającą. Z jednej strony świadczy o inteligencji mordercy, bowiem przeanalizowanie tak wielu historii i kultur nie jest zadaniem prostym – wymaga czasu i poświęcenia, może nawet swego rodzaju pasji i fascynacji. Jednak po co tak właściwie zabójca pozbywa się niewinnych ludzi? Jaki ma w tym cel? To jest dopiero zagadka!
Paul Finch bardzo dobrze zaprezentował pracę policji i detektywa – zapewne wynika to z tego, że sam na co dzień spełnia się w takim zawodzie. Nadaje do tej historii realizmu, bowiem zapewne doskonale wiecie, że są i tacy autorzy, którzy wszystko ułatwiają swoim bohaterom i wydaje się, że prowadzenie śledztwa jest lekkie, łatwe i przyjemne. Niestety, praktycznie zawsze wygląda to zupełnie inaczej. Często zdarza się, że morderca jest o krok przed policją. Mark Heckenburg ma przed sobą naprawdę trudne zadanie, a co więcej, wygląda na to, że jego przeciwnik naprawdę działa z premedytacją, ale i jego plan jest w pełni przemyślany. Działa tak, aby nie popełnić błędu.
Nie spodziewałam się po tej książce zbyt wiele, myślałam raczej, że to będzie kolejny kryminał na mojej liście do odhaczenia, o którym szybko zapomnę. Naprawdę sporo wymagam od tego gatunku literackiego, ciężko jest mnie zadowolić w stu procentach, ale Finch stworzył coś naprawdę mrocznego i krwawego – może nie w takim wielkim stopniu, jakbym chciała, ale i tak było w porządku. Samo rozwikłanie tajemnicy Kalendarzowego Zabójcy nie było takie oczywiste, a gdy już prawda wyszła na jaw, to sama nie wiedziałam, co powinnam czuć. Smutek? Żal? Poruszenie? Niedowierzanie? Z jednej strony było to niesamowicie zaskakujące, a w drugiej wzbudzało właśnie taki smutek… Generalnie nie brakuje tutaj nagłych zwrotów akcji i chwil, w których nie do końca chce się wierzyć w to, co się właśnie czyta.
Krwawe święto to kryminał, który mnie bardzo miło zaskoczył. Mamy tutaj dobrą intrygę, ciekawego bohatera i dobre tempo akcji. Może czuję lekki niedosyt i chciałabym nieco więcej makabry, ale w ogólnym rozrachunku książka jest porządnie napisana i dobrze się ją czyta.

www.bookeaterreality.blogspot.com
więcej...
Obawiałam się, że książka Paula Fincha nie zrobi na mnie dużego wrażenia, ale naprawdę bardzo się myliłam :). Na samym początku miałam lekki problem ze skupieniem się na całej historii, a akcja nie do końca mnie wciągnęła, jednak po przebrnięciu przez sam początek książka podobała mi się coraz bardziej. Autor wykreował naprawdę ciekawych bohaterów, a także seryjnego mordercę o dużej pomysłowości i przebiegłości . Potrafił w niesamowity sposób zwodzić policję za nos, a także wykorzystywać innych we własnych celach.

Podobały mi się też opisy zbrodni. Niektóre z nich były odrażające, bardzo brutalne, ale dzięki temu realistycznemu sposobowi ich przedstawienia książka jeszcze więcej zyskała.
więcej...
"Todd zachłysnął się, zakrztusił... To był łuk i strzała. Rozległ się stłumiony brzęk. I przednia szyba pękła." Mocny, krwawy, ognisty kryminał. Makabryczne sceny zbrodni, okrutne czyny, zwyrodniałe osobowości, zatrważające świadectwa ciemnej strony ludzkiej natury. Paul Finch przygotował dla czytelnika obraz wyjątkowo brutalnego i zdegenerowanego seryjnego mordercy, wykazującego się nieprzeciętną inteligencją i drobiazgowością w realizacji planu. A przy tym potrafiącego doskonale wodzić policję za nos, wykorzystać ją do brudnych zagrywek i mętnych posunięć.

Dynamiczne rytmy fabuły powodują, że szybko unosimy się na fali narracji, śledzimy wiele sensacyjnych incydentów, jak walki, tortury, pościgi, strzelaniny. Jednak zwroty akcji nie należą do nagłych i zaskakujących, jesteśmy w stanie je przewidzieć, nawet szybciej zinterpretować niż detektywi z jednostki badającej seryjne przestępstwa. Dobrze czytało się książkę, dałam się wciągnąć, lecz miałam niedosyt mało przekonującej intrygi, jakby autor postawił na moc spektakularności i zagęszczenia zła, zaniedbując nieco realność prowadzonego śledztwa, posyłając je w kierunku bezradności i przypadkowości, co dziwne, gdyż Finch pracował w policji, zatem zna od podszewki policyjne środowisko i mechanizmy nim rządzące.

Główny bohater, detektyw Mark Heckenburg, został ciekawie sportretowany, charakterystyczna osobowość, ale nie z przesadzonymi i teatralnymi cechami, ujmuje zaangażowaniem w zawodowe obowiązki, wnikliwym podejściem do dochodzenia, przyjaznym sposobem bycia. Natomiast zachowanie jednej z kobiecych postaci powieści, Claire Moody, wydało mi się zbyt przesadzone, zrozumiałam zamysł autora, aby przedstawić jak trudna jest praca rzecznika prasowego policji, jednakże wszystko w jej życiu rozgrywało się na fali jednej silnej emocji, brak było ubarwienia i wykorzystania możliwości jakie dawała pełniona przez nią funkcja.

Pozornie niezwiązane ze sobą zbrodnie, wszystkie dokonane podczas dni świątecznych, ich ofiarami padają różni przedstawiciele społeczeństwa, młodzi i starzy, kobiety i mężczyźni, osiągający sukcesy i bezdomni, jednostki i pary. Rozpoczyna się szaleńczy wyścig z czasem, rośnie presja ze strony zwierzchników, opinii publicznej i reprezentantów mediów. Ale jak połączyć fragmenty złożonej układanki i ustalić tożsamość mordercy? Odnoszę wrażenie, że książka zostanie bardziej doceniona przez męskiego czytelnika, jej mroczny klimat i surowe elementy wydają się na to wskazywać. Niemniej, chętnie sięgnę po poprzedni tom serii, tak aby wzmocnić przeżycia odbytej przygody czytelniczej, głębiej przeniknąć w wyobraźnię i koncepcję autora.

bookendorfina.pl
więcej...
Paul Finch to angielski pisarz. Z zawodu jest policjantem, a z zamiłowania autorem powieści fantasy, horrorów i thrillerów, a także scenariuszy do serialu policyjnego. Jak sam podkreśla, na jego pisarstwo miał wielki wpływ, zmarły przedwcześnie ojciec, znany pisarz i scenarzysta. Powieścią „Stalkerzy” zapoczątkował serię kryminalną z detektywem Markiem „Heckiem” Heckenburgiem z Jednostki do Spraw Seryjnych Przestępstw. Nowa powieść „Krwawe święto” to drugi tom przygód policjanta „Hecka".

Policja odkrywa w starym opuszczonym budynku zamurowanego w kominku człowieka w stroju św. Mikołaja. Jakiś czas później para kochanków zostaje zamordowana strzałą wystrzeloną prosto w serce. Coraz to bardziej wymyślne zbrodnie, jak się okazuje popełniane są w ważne święta. Zespół z Jednostki do Spraw Seryjnych Przestępstw z Markiem „Heckiem” Heckenburgiem na czele, ma mało śladów, poszlak i coraz mniej czasu na rozwiązanie tych koszmarnych zbrodni...

W tej powieści mamy wszystko, co się w takiej literaturze powinno znaleźć. Straszne zbrodnie, seryjnego mordercę, policję szukającą tropów, opis pracy detektywów, pościgi, zasadzki, strzelaniny itp., a nawet okładkę przyciągającą wzrok. Mnie jednak „Krwawe święto” czytało się jakoś ciężko i wolno, z lekkim przymusem, że przecież obiecałam ją przeczytać i zrecenzować. Denerwowało mnie, że nie mogę sama trochę pogłówkować, kto może być winny, że tutaj właściwie mogłam tylko śledzić poczynania Marka, a że często postępuję on po swojemu, a nie po służbowemu, to łatwo wpada w kłopoty. Może jestem trochę zmęczona thrillerami, których naczytałam się sporo w ostatnim czasie? Opis zbrodni był okropny, tak jak i rozwiązanie, do którego autor mnie nie przekonał. Książka pewnie spodoba się miłośnikom gatunku, ja raczej nie sięgnę po kolejne części serii.
Edyta, lat 17
źródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl
więcej...

Podobne publikacje

Ebook

Faza REMFaza REM

Agnieszka Sudomir

Łódź, niegdyś Ziemia Obiecana, dzisiaj miasto pogrążone w nostalgii. W bloku na Bałutach zamordowano studentkę. Na Julianowie przed swoim domem ginie bogaty lekarz. Morderca pozostawia na miejscach zbrodni fragmenty recept. Kiedy zostaje odnaleziona trzecia ofiara, media podejmują temat „Aptekarza”. W mieście wybucha panika...

Łódź, niegdyś Ziemia Obiecana, dzisiaj miasto pogrążone w nostalgii. W bloku na Bałutach zamordowano studentkę. Na Julianowie przed swoim domem ginie bogaty lekarz. Morderca pozostawia na miejscach zbrodni fragmenty recept. Kiedy zostaje odnaleziona trzecia ofiara, media podejmują temat „Aptekarza”. W mieście wybucha panika...

Ebook

KrucyfiksKrucyfiks

Chris Carter

Hunter znów ociera się o sidła zastawione przez psychopatycznego zabójcę. Koszmar powraca i uderza ze zdwojoną siłą.... Przyprawiający o dreszcze kryminał, którego nie da się łatwo wymazać z pamięci.

Hunter znów ociera się o sidła zastawione przez psychopatycznego zabójcę. Koszmar powraca i uderza ze zdwojoną siłą.... Przyprawiający o dreszcze kryminał, którego nie da się łatwo wymazać z pamięci.

Ebook

Białe kościBiałe kości

Graham Masterton

Pierwszy tom przygód ambitnej irlandzkiej policjantki KATIE MAGUIRE. Makabryczne znalezisko bulwersuje całą Irlandię. Podczas prac budowlanych na farmie w pobliżu Cork znaleziono kości 11 kobiet. Ktoś z fachowością rzeźnika – albo chirurga – pozbawił je skóry i mięśni… za życia. Wszystko wskazuje na mord rytualny. Co gorsza okazuje się, że przerażający proceder ma ciąg dalszy...

Białe kości Graham Masterton Seria: „Cykl o Nadkomisarz Katie Maguire” Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 384 strony)

Pierwszy tom przygód ambitnej irlandzkiej policjantki KATIE MAGUIRE. Makabryczne znalezisko bulwersuje całą Irlandię. Podczas prac budowlanych na farmie w pobliżu Cork znaleziono kości 11 kobiet. Ktoś z fachowością rzeźnika – albo chirurga – pozbawił je skóry i mięśni… za życia. Wszystko wskazuje na mord rytualny. Co gorsza okazuje się, że przerażający proceder ma ciąg dalszy...

Ebook

Sezon niewinnychSezon niewinnych

Samuel Bjørk

Na norweskiej prowincji znaleziono powieszone na skakance ciało sześciolatki. Dziewczynka ma na sobie ubranie lalki, a na szyi plakietkę linii lotniczych z napisem „Podróżuję sama”. Detektyw Holger Munch ze swoją najskuteczniejszą podwładną Mią Krüger rozpoczyna śledztwo...

Na norweskiej prowincji znaleziono powieszone na skakance ciało sześciolatki. Dziewczynka ma na sobie ubranie lalki, a na szyi plakietkę linii lotniczych z napisem „Podróżuję sama”. Detektyw Holger Munch ze swoją najskuteczniejszą podwładną Mią Krüger rozpoczyna śledztwo...

Ebook

Dziewczyna w lodzieDziewczyna w lodzie

Robert Bryndza

Jej oczy szeroko otwarte. Usta rozchylone, jak gdyby miała przemówić. Ciało zamarznięte w lodzie. A to dopiero początek...

Jej oczy szeroko otwarte. Usta rozchylone, jak gdyby miała przemówić. Ciało zamarznięte w lodzie. A to dopiero początek...

Ebook

Ciemniejsze nieboCiemniejsze niebo

Ruben Eliassen

Zagadkowe, symboliczne morderstwa w rajskiej scenerii. Pierwsza część bestsellerowej serii „The Canary Island”, która jest wspólnym dziełem dwójki autorów – Mari Jungstedt, wymienianej obok Camilli Läckberg i Stiega Larssona w gronie najwybitniejszych przedstawicieli skandynawskiego kryminału, oraz Rubena Eliassena – laureata nagrody National Book Awards.

Ciemniejsze niebo Ruben Eliassen Wydawca: Bellona MOBI + EPUB (w wersji papierowej 464 strony)

Zagadkowe, symboliczne morderstwa w rajskiej scenerii. Pierwsza część bestsellerowej serii „The Canary Island”, która jest wspólnym dziełem dwójki autorów – Mari Jungstedt, wymienianej obok Camilli Läckberg i Stiega Larssona w gronie najwybitniejszych przedstawicieli skandynawskiego kryminału, oraz Rubena Eliassena – laureata nagrody National Book Awards.

Ebook

PerfekcjonistaPerfekcjonista

Helen Fields

Porywa kobiety sukcesu. Skrupulatnie aranżuje sceny zbrodni. Pozostawia makabryczne wskazówki... Czy inspektor Luc Callanach i młoda, energiczna detektyw Ava Turner położą kres wyrafinowanej grze i unicestwią perfekcyjny plan psychopatycznego mordercy?

Perfekcjonista Helen Fields Seria: „Sensacja, Kryminał” Wydawca: Wydawnictwo Amber MOBI + EPUB (w wersji papierowej 400 stron)

Porywa kobiety sukcesu. Skrupulatnie aranżuje sceny zbrodni. Pozostawia makabryczne wskazówki... Czy inspektor Luc Callanach i młoda, energiczna detektyw Ava Turner położą kres wyrafinowanej grze i unicestwią perfekcyjny plan psychopatycznego mordercy?

Ebook

Czwarta małpaCzwarta małpa

J. D. Barker

Stephen King, Dean Koontz i Thomas Harris mają potężnego rywala! Kryminał, który długo będzie niepokoił twoją wyobraźnię. Czy detektyw Sam Porter rozwiąże wreszcie zagadkę tajemniczego seryjnego zabójcy, który przez lata prowadził perfidną grę z chicagowską policją?

Czwarta małpa J. D. Barker Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 432 strony)

Stephen King, Dean Koontz i Thomas Harris mają potężnego rywala! Kryminał, który długo będzie niepokoił twoją wyobraźnię. Czy detektyw Sam Porter rozwiąże wreszcie zagadkę tajemniczego seryjnego zabójcy, który przez lata prowadził perfidną grę z chicagowską policją?

Ebook

OfiaraOfiara

Max Czornyj

Drugi tom serii kryminałów z Erykiem Deryło. Serię wstrząsających zabójstw dokonanych w Lublinie przed Bożym Narodzeniem przerwała policyjna obława. Niestety, nie na długo. W mieście prawdopodobnie pojawił się równie okrutny i przebiegły naśladowca. Nikt nie chce dopuścić do siebie myśli, że popełniono błąd i zabójca pozostał na wolności…

Ofiara Max Czornyj Seria: „Mroczna Seria”, „Cykl z Komisarzem Erykiem Deryłą” Wydawca: Wydawnictwo Filia MOBI + EPUB (w wersji papierowej 464 strony)

Drugi tom serii kryminałów z Erykiem Deryło. Serię wstrząsających zabójstw dokonanych w Lublinie przed Bożym Narodzeniem przerwała policyjna obława. Niestety, nie na długo. W mieście prawdopodobnie pojawił się równie okrutny i przebiegły naśladowca. Nikt nie chce dopuścić do siebie myśli, że popełniono błąd i zabójca pozostał na wolności…

Ebook

Puste krzesłoPuste krzesło

Jeffery Deaver

Małym, sennym miasteczkiem wstrząsa seria tragicznych wydarzeń. Kilkunastoletni Garret, znany z odrażającego hobby – hodowli owadów – jest podejrzany o zamordowanie kolegi i uprowadzenie oraz prawdopodobnie zabicie dwóch dziewcząt. Lokalnej policji przychodzi z pomocą sparaliżowany, wybitny nowojorski kryminalistyk Lincoln Rhyme, który za dwa dni ma zostać poddany operacji. W zorganizowanym naprędce laboratorium bada i analizuje nikłe dowody…

Puste krzesło Jeffery Deaver Seria: „Lincoln Rhyme” Wydawca: Prószyński i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 440 stron)

Małym, sennym miasteczkiem wstrząsa seria tragicznych wydarzeń. Kilkunastoletni Garret, znany z odrażającego hobby – hodowli owadów – jest podejrzany o zamordowanie kolegi i uprowadzenie oraz prawdopodobnie zabicie dwóch dziewcząt. Lokalnej policji przychodzi z pomocą sparaliżowany, wybitny nowojorski kryminalistyk Lincoln Rhyme, który za dwa dni ma zostać poddany operacji. W zorganizowanym naprędce laboratorium bada i analizuje nikłe dowody…

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.