Ebook

Księżniczka z lodu

Saga kryminalna

Wydawca:
Format:
Produkt niedostępny

Księżniczka z lodu - Opis

Znalezione w wannie zwłoki młodej kobiety wskazują na samobójstwo. Pisarka Erika Falck podejmuje próbę rozstrzygnięcia tajemniczej śmierci przyjaciółki z dzieciństwa.

W niewielkiej miejscowości na zachodnim wybrzeżu Szwecji, wśród małej, zamkniętej społeczności, gdzie wszyscy się znają i wszystko o sobie wiedzą – w jednym z domów odkryto zwłoki młodej kobiety. Początkowo wszystko wskazuje na samobójstwo, okazuje się jednak, że Alex została zamordowana. Prywatne śledztwo rozpoczyna Erika Falck – pisarka i przyjaciółka Alex z dzieciństwa, do której dołącza miejscowy policjant Patrik Hedström.
„Księżniczka z lodu” to doskonałe studium psychologii zbrodni. Jednak książka nie ogranicza się jedynie do intrygi kryminalnej. Jest to także powieść obyczajowa z ciekawie nakreślonymi postaciami i interesującym obrazem szwedzkiej prowincji. To mocna strona powieści, która oprócz Szwecji odniosła wielki sukces także we Francji.
Pierwsze wydanie „Księżniczki z lodu” ukazało się w 2003 r. Od tamtej pory Camilla Läckberg wydała już osiem kryminałów, w których czytelnicy spotykają się z policjantem Patrikiem Hedströmem i pisarką Eriką Falck oraz mieszkańcami małej miejscowości w pobliżu Göteborga.

Księżniczka z lodu - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Inga Sawicka (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2011
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
Isprinsessan
Język oryginalny publikacji:
szwedzki
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2003
ISBN:
9788375543773
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 1,01 MB / mobi 0,68 MB

Księżniczka z lodu - Opinie i Komentarze

Książka oceniam na 4/5, ogólnie warto. Ale komentarz piszę głównie ze względu na jakość ebooka która jest po prostu słaba. Niewyjustowany tekst, wiszące spójniki oraz dywizy w słowach w środku wiersza. Z tego co zauważyłem to wydawca przygotował takiego ebooka. Kolejna część tj. "Kaznodzieja" jest przygotowany już przez zewnętrzną firmę i jest o niebo lepiej. więcej...
Camilla Läckberg to pochodząca ze Szwecji popularna autorka kryminałów. Już będąc małą dziewczynką, przymierzała się do pisania opowiadań kryminalnych. Studiowała jednak ekonomię w Szkole Ekonomii i Prawa Handlowego w Göteborgu. Imała się różnych prac związanych ze zdobytym wykształceniem i dopiero w 2003 roku ukończyła swoją pierwszą powieść, "Księżniczkę z lodu". Ten i kolejne jej utwory stały się bestsellerami w Szwecji, zostały też przetłumaczone na kilkanaście języków. Pierwsze cztery tytuły zostały nawet sfilmowane przez szwedzką telewizję SVT.

Po tak długim czasie istnienia Czarnej Serii udało mi się wreszcie dopaść jedną z książek ją reprezentujących. Padło na twórczość Camilli Läckberg i, żeby nie zaburzać kolejności czytania, zdecydowałam się sięgnąć najpierw po jej pierwszy kryminał, a mianowicie wyżej wspomnianą "Księżniczkę z lodu". To także pierwsza powieść, w której na główny plan wysuwają się Erika Falck, pisarka, oraz Patrik Hedström, policjant. Muszę przyznać, że z ciekawości zerknęłam na plakaty reklamujące szwedzkie ekranizacje książek tej pisarki i nieźle rozczarował mnie niezbyt trafny wybór, pod względem aparycji, rzecz jasna, aktora wcielającego się w rolę Patrika. Aktorka grająca Erikę ujdzie, ale on to jakieś nieporozumienie. Ale do rzeczy...

...która dzieje się w osnutej zimową porą Szwecji, w miasteczkach szczególnie bliskich i znanych autorce. We własnym mieszkaniu zostaje zamordowana Aleksandra Wijkner, kobieta, która prowadziła zwyczajne życie u boku męża, pracując w galerii sztuki. Sprawa nabiera szczególnego rozgłosy, gdy wychodzi na jaw fakt, iż owo morderstwo miało tak naprawdę przybrać formę samobójstwa Alex. Dochodzenie prowadzi miejscowa policja z zadufanym szefem i jego podwładnym, Patrikiem Hedströmem, na czele. Nieoficjalnie w śledztwo włącza się również znajoma z dzieciństwa, a także dawna przyjaciółka Alex, Erika Falck, pisarka powieści biograficznych, aktualnie walcząca z małym kryzysem twórczym, nie brak jej też kłopotów rodzinnych. Między tym dwojgiem szybko nawiązuje się nić sympatii, ale to nie pozwala im uciec od rzeczywistości, w której grasuje nieznany morderca. Rozwiązanie sprawy śmierci kobiety wcale nie będzie łatwe, w dodatku odkryje takie tajemnice i intrygi z przeszłości bohaterów, o których policji nigdy się nie śniło.

Sięgając po "Księżniczkę z lodu", nie spodziewałam się, iż ta powieść pochłonie mnie całą sobą. I to na tyle, że jej lekturę musiałam zakończyć jeszcze tego samego dnia, w którym ją rozpoczęłam! Läckberg pisze prostym językiem, skupiając się na konkretnych wątkach dotyczących poszczególnych postaci, ich przeszłości, i umiarkowanie, a przy tym z dużą dozą napięcia, dawkuje nowe odkrycia i fakty. Autorka wprowadza w swój kryminał trochę elementów psychologicznych, obyczajowych, a także tych zakrawających na romans, co żeńska część czytelników może uznać za dodatkowy plus. Nie było momentu w tej książce, w który by mnie nudził, i, muszę przyznać, iż cieszę się, że raz na jakiś czas udaje mi się upolować takie literackie cacko, które nie pozwala mi na oderwanie się od niego.

To dość schematyczny kryminał. Ale jaki może być kryminał, jeśli nie taki, który opiera się na wszystkim znanym schemacie morderstwo-śledztwo-znalezienie zabójcy? Ważne jest jednak to, że autorka w doskonały sposób buduje napięcie i niepewność towarzyszące zarówno bohaterom "Księżniczki z lodu", jak i czytelnikowi, wyciągając na wierzch interesujące historie różnych postaci, mnożąc liczbę podejrzanych, a przy tym nie gubiąc się w tym wszystkim i nie czyniąc niektórych wątków bezsensownymi czy zbędnymi. Historia morderstwa Alex mrozi krew w żyłach i zaskakuje pod wieloma względami, z kolei do fragmentów poświęconych tematyce czysto rodzinnej można podejść z większą dawką emocji i pobawić się w osądzanie poszczególnych bohaterów.

Läckberg w sprytnie zagmatwany sposób ukazuje pozornie spokojne i urocze życie ludzi w niewielkich miasteczkach, w których wszyscy się znają i dzięki poczcie pantoflowej wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą. Pozory w tego typu miejscach są wręcz pożądane. Dla nich niektórzy mieszkańcy są zdolni zrobić naprawdę wiele, nieważne, że w grę wchodzi najbliższa rodzina, najbliższy przyjaciel czy dopuszczenie się do takie czynu jak morderstwo. W tym małym światku, w którym ludziom często ciśnie się na usta pytanie "co ludzie powiedzą?", nikt nie może czuć się pewnie i bezpiecznie. To niewiarygodne, budzące nienawiść, a zarazem wielki smutek. Lekceważenie trudnych i ważnych spraw i obojętność wobec drugiego człowieka to grzechy, które, jak się okazuje, zawsze wyjdą na jaw, i to nawet w najmniej oczekiwanych okolicznościach.

Fantastyczna książka. Kryminał z prawdziwego zdarzenia, który zachwycił mnie wszystkim po trochu, składającym się na całość fabuły, a więc zachwycił mnie po prostu całym sobą. Po zakończeniu lektury "Księżniczki z lodu" kusiło mnie okrutnie, by sięgnąć po kolejny tom Camilli Läckberg opowiadający o dalszych losach i kolejnych niebezpiecznych i mrocznych przejściach Eriki Falck i Patrika Hedströma, ale musiałam, choć z wielkim trudem, się powstrzymać, decydując się na tak zwane dawkowanie sobie jej utworów, by zbyt szybko nie zakończyć z nimi przygody. Polecam miłośnikom gatunku, szczególnie literatury skandynawskiej. Naprawdę warto.
więcej...
Przeczytałem wszystkie dostępne w wersji ebookowej książki. Mimo iz schemat każdej powieści jest podobny: zbrodnia - problemy w śledztwie - przypadkowa informacje - zaskakujące rozwiązanie, to powieści przypadły mi do gustu, zwłaszcza wątki obyczajowe. Jednak zastrzeżenia mam, po raz kolejny, do wydawcy, który oferuje niechlujny produkt pod względem edytorskim. Wydaje się mi, że po zeskanowaniu OCR książki, korekta nie wysiliła się, aby sprawdzić pozycję. W "Ofierze losu" pozostały numery stron, nagminnie poprzesuwane kwestie dialogowe, pogubione akapity - porównałem z wersją papierową w księgarni. Nie podoba mi się taka praktyka. Sprzedawca powinien chyba pilnować, jaki produkt dostarczają wydawcy. więcej...
Polecam
Polecam.
Ksiązka dla wszystkich, którzy lubią inteligentne kryminały. Wiele interesujących wątków ze zbrodnią w tle. Miałam duże kłopoty z oderwaniem się od czytania i zajęciem się sprawami codziennymi. Natychmiast sięgnęłam po następne części.
Książka napisana z dużą dbałością o język, wątki kryminalne znakomicie przeplatają się ze sobą i tworzą jednolitą całość o dość ciekawym i zaskakującym zaskoczeniu. Polubiłam głównych bohaterów, Erikę i Patrika. Czasami nieśmiali, czasami niezdarni, ale za to przenikliwi i inteligentni. Ona pisarka, on policjant, przy wzajemnej pomocy rozwiązują sprawę kryminalną, która spadła na małe miasteczko.
Niestety tu pojawia się moment w którym książka wypada blado przy Trylogii Larssona. Mimo iż bohaterowie sympatyczni, to czegoś im po prostu brakuje. Nie są tak wyraziści jak Lisbeth i Mikael.
Mimo to bardzo przyjemnie śledzi się ich wątek miłosny ;) I dlatego warto też przeczytać kolejne częąści.
więcej...
Jest coś niesamowitego w postrzeganiu kryminałów jako powieści "lekkich, łatwych i przyjemnych", z gatunku letnich czytadeł. Muszę jednak przyznać, że sama po kryminały sięgam dopiero po zakończeniu roku akademickiego, kiedy mogę nareszcie odpocząć od natłoku informacji i nauki. Niestety większość kryminałów, z jakimi miałam do tej pory do czynienia, miały co prawda fascynującą intrygę, jednak napisane były w sposób przerażająco kiepski, ze sztywnymi i nienaturalnymi dialogami, nadmiarem nieistotnych szczegółów dotyczących czyjegoś wyglądu. Biła od nich przerażająca wręcz desperacja, by być czymś więcej niż lekką lekturą, po której nic nie pozostanie. Prawdę mówiąc, nawet słynne "Millenium" zawierało sporo tych minusów, z obsesyjnym notowaniem modeli laptopów i komórek po fatalne dialogi.
Zupełnie inaczej jest z "Księżniczką z lodu", która rozczarowała mnie bardzo pozytywnie. Camilla Lackberg pióro ma lekkie, potknięcia zdarzają się jej w zasadzie tylko gdy próbuje wejść na obszar związany ściśle z kryminalistyką. To zresztą domena większości współczesnych powieści - gdy tylko pojawia się moment, w którym przedstawiciel władzy rozmawia z laboratorium kryminalistycznym, wszystko brzmi jak przepisane z podręcznika dla studentów. Szkoda, że Camilli nie udało się ominąć tego częstego błędu.
Ciężko mi napisać cokolwiek na temat intrygi, tak, by nie zdradzić zbyt wiele. Najbardziej zaskakujące w niej było dawanie wielu fałszywych tropów co do charakteru dokonanej zbrodni. Sposób jej opisania, charakterystyczne elementy, powracająca co chwilę narracja z punktu widzenia jakiegoś mężczyzny (mordercy?)... Camilli Lackberg udało się rozbudzić moje oczekiwania, sprawić, że co chwilę będę doszukiwała się oznak, iż udało się jej spełnić - aby dopiero pod koniec zostawić mnie w zupełnym zaskoczeniu. Poczułam się zwiedziona, ale jakież to rozkoszne i satysfakcjonujące!
Odrębnego komentarza wymaga para głównych bohaterów, a więc postacie Patrika Hedstroma i Eriki Falck. Nie mogę się zgodzić, iż wszyscy bohaterowie książki są postaciami wielowymiarowymi, "z krwi i kości". Drugoplanowcy są charakteryzowani przez stereotypy, ewentualnie jakiś pojedynczy, wyróżniający rys osobowości. Wszystko to jednak można wybaczyć dzięki Erice. Patrik nie stał się dla mnie kimś, kogo jestem w stanie opisać na zasadzie "jaki jest". Tymczasem Erika "żyje", w dodatku jest uroczo zwyczajna. Autorka zadbała o to, by mogła zyskać sympatię wszystkich czytelniczek - zamiast przypisać Erice cechy bogini - idealnego ciała, nieskazitelnego charakteru, ukształtowała ją na wzór Bridget Jones. Erika ma lekką nadwagę, walczy z opinającymi spodniami i wystającym brzuchem. Ma swoje ewidentne zalety, ale przy tym jest nadopiekuńcza, pozwala sobie "wejść na głowę", brakuje jej pewności siebie i stanowczości. Martwi się o swój wygląd, o swoje panieństwo, wiek, odczuwa zniechęcenie do pisanych przez siebie książek... Wszystko to sprawia, że Erika staje się bliska innym kobietom. Wątek miłosny między nią a Patrikiem staje się ważnym elementem powieści, choć nie przybiera w ogóle pretensjonalnego charakteru tandetnego romansidła.
Jeśli więc nawet traktować "Księżniczkę..." jako powieść wypoczynkową, na lato, trzeba przyznać, iż lektura ta nie tylko wciąga, ale i czyta się ją z poczuciem zetknięcia się z porządną, dobrze napisaną i niegłupią książką.
więcej...
Moje pierwsze spotkanie ze skandynawskim kryminałem miało miejsce cztery lata temu. Trwała bezsenna noc. Pokój rozświetlało światło kineskopu telewizora. Zmieniające się kanały, tele-zabawy, striptease, powtórki seriali. Dwóch mężczyzn siedzących w knajpie na przystani promowej, pijących piwo z plastikowych kubeczków i drugi plan, który przyciągnął moją uwagę. Prom linii Polferries. Trudno nie pamiętać, bliźniaczej konstrukcji, którą dwadzieścia lat temu, razem z rodzicami odbyłem pierwszą zagraniczną podróż. Cztery lata temu, prom linii Polferries zabrał mnie w kolejną podróż. Do krainy skandynawskiego kryminału. Tamtej nocy trafiłem na brytyjską ekranizację „Wallandera”. Później wchłonąłem ekranizację szwedzką i zagłębiłem się masę koprodukcji szwedzko-duńskich. Wtedy przyszedł czas na książki. Pierwszy znów był „Wallander”. Później „Millenium”, i kilka innych. Teraz wreszcie przyszła pora na Camillę Läckberg. Jest coś takiego w tej poukładanej, sielankowej krainie jaką jest Skandynawia, że idealnie pasuje ona (a zwłaszcza prowincja), na tło dla powieści kryminalnych. Specjalnie zaznaczyłem prowincję gdyż, są to nadal rejony gdzie ludzie nie zamykają domów, a pozostawiając samochód na parkingu przed sklepem, kluczyki czekają na właściciela w stacyjce. Zapewne jest to właśnie powód dla którego te spokojne rejony tak doskonale wpasowują się w powieść kryminalną. Ten potężny kontrast przyciąga czytelników jak magnes. Trik ten zastosowała Camilla Läckberg umieszczając akcję swoich historii we Fjällbace, a później powtórzył go Larsson w pierwszej części „Millenium”. Mamy więc zimową atmosferę małego, prowincjonalnego miasteczka i wannę pełną krwi. „Księżniczka z lodu” zaczyna się trzęsieniem ziemi, a później napięcie rośnie. Teoria Hitchcocka jak zwykle doskonale się sprawdziła. Nie to jest jednak u Läckberg najlepsze. Jej powieści (ponieważ „Księżniczka z lodu” jest pierwszą z serii) wyróżniają żywe i naprawdę ciekawe postaci. Nie mogąc się powstrzymać, znów porównam opisywany tytuł do trylogii „Millenium”. Lisbeth Salander jest prześlicznie, komiksowo wręcz przerysowana. Bardziej przypomina członka „Ligii Sprawiedliwości”, czy grupy „X-men”, niż żywą postać. Erika Falk jest natomiast prawdziwa aż do bólu. Jest kobietą z krwi i kości, a nie tylko z tuszu i papieru. Podobnie jest z pozostałymi bohaterami „Księżniczki”. Tylko ten jeden Lucas nie pasuje do całości. Tyran i damski bokser sprawia demoniczne wrażenie, a wydaje mi się, że wystarczyłoby dać mu po pysku aby ustawić go do pionu. Jest to jednak niewielki minus całości. Reszta jest doskonała. Zresztą, pisząc to wcale nie odkrywam Ameryki. Wyniki sprzedaży powieści Läckberg mówią same za siebie. Z czystym sercem mogę polecić tą książkę (oraz pozostałe z serii) każdemu kto, po raz interesuje się Skandynawią, po dwa lubi kryminały. A teraz garść uwag technicznych na temat samego ebooka. Kolejny raz, płacąc niemało za książkę (bo cena pliku niewiele różni się od ceny wydania papierowego), otrzymuję produkt wykonany niechlujnie. Naprawdę zastanawia mnie jak to się dzieje, że wydawnictwo niemałe, mające masę książek na koncie wydaje produkt z błędami. Czy tak ciężko jest zlecić skład komuś kto się na tym zna? Dlaczego ebooki traktowane są jako produkt gorszej jakości? Czy fakt, że czytam na czytniku ma oznaczać, że muszę tolerować błędy w tekście? Przypominam, że nie pierwszy raz mi się coś takiego przytrafia. Niestety, ale jeśli nie zmieni się podejście wydawców, to ebooki nie odniosą sukcesu w Polsce. Ponieważ, skoro cena nie może być argumentem, to przynajmniej jakość wydania nie powinna dodatkowo zaniżać wartości zakupu. IMHO. Prawdopodobnie tą krytyką przekreśliłem swoje szanse na iPada... ale co mi tam :) więcej...
"Księżniczka z lodu" to moje pierwsze spotkanie ze skandynawskim kryminałem. I chociaż ten gatunek nie należy do moich ulubionych, książka pochłonęła mnie zupełnie. Historia zabójstwa Alex opowiedziana jest w bardzo interesujący sposób. Nie ma chwili na wytchnienie, cały czas pojawiają się nowe wątki, zaskakujące relacje międzyludzkie w małej, wydawałoby się nudnej mieścinie. W to wszystko zgrabnie wkomponowany zostaje wątek miłości głównych bohaterów.
Należy docenić dbałość autorki o nawet najmniejsze detale, niezwykle żywo oddane emocje i wspomniany wątek romantyczny - czyli elementy, których próżno szukałem w czytanych do tej pory kryminałach.
Mówiąc krótko - książka, od której trudno się oderwać. Polecam gorąco.
więcej...
Ebook

KamieniarzKamieniarz

Camilla Läckberg

Jeden z największych bestsellerów z „Sagi Kryminalnej” Camilli Läckberg. Powieść, która sprzedała się w nakładzie 20 milionów egzemplarzy! Skąd w morzu wzięło się ciało małej dziewczynki? Czy był to nieszczęśliwy wypadek czy zabójstwo? Patrik Hedström ma przed sobą wyjątkowo trudną zagadkę do wyjaśnienia...

Jeden z największych bestsellerów z „Sagi Kryminalnej” Camilli Läckberg. Powieść, która sprzedała się w nakładzie 20 milionów egzemplarzy! Skąd w morzu wzięło się ciało małej dziewczynki? Czy był to nieszczęśliwy wypadek czy zabójstwo? Patrik Hedström ma przed sobą wyjątkowo trudną zagadkę do wyjaśnienia...

Audiobook

KamieniarzKamieniarz

Camilla Läckberg

Trzecia powieść cyklu kryminalnego Camilli Läckberg, którego akcja rozgrywa się na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Skąd w morzu wzięło się ciało małej dziewczynki? Czy był to wypadek, czy zabójstwo? Patrik Hedström ma przed sobą trudną zagadkę do rozwiązania...

Trzecia powieść cyklu kryminalnego Camilli Läckberg, którego akcja rozgrywa się na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Skąd w morzu wzięło się ciało małej dziewczynki? Czy był to wypadek, czy zabójstwo? Patrik Hedström ma przed sobą trudną zagadkę do rozwiązania...

Ebook

Złota klatkaZłota klatka

Camilla Läckberg

Pierwsza część najnowszej serii królowej szwedzkiego kryminału. Faye ma wszystko – cudownego męża, kochaną córeczkę i luksusowy apartament. Ale pozory mylą. Jej życie to w rzeczywistości desperackie próby zadowolenia Jacka. Dręczona przez koszmary z Fjällbacki, Faye czuje się jak zamknięta w złotej klatce…

Pierwsza część najnowszej serii królowej szwedzkiego kryminału. Faye ma wszystko – cudownego męża, kochaną córeczkę i luksusowy apartament. Ale pozory mylą. Jej życie to w rzeczywistości desperackie próby zadowolenia Jacka. Dręczona przez koszmary z Fjällbacki, Faye czuje się jak zamknięta w złotej klatce…

Audiobook

Złota klatkaZłota klatka

Camilla Läckberg

Pierwsza część najnowszej serii królowej szwedzkiego kryminału. Faye ma wszystko – cudownego męża, kochaną córeczkę i luksusowy apartament. Ale pozory mylą. Jej życie to w rzeczywistości desperackie próby zadowolenia Jacka. Dręczona przez koszmary z Fjällbacki, Faye czuje się jak zamknięta w złotej klatce…

Pierwsza część najnowszej serii królowej szwedzkiego kryminału. Faye ma wszystko – cudownego męża, kochaną córeczkę i luksusowy apartament. Ale pozory mylą. Jej życie to w rzeczywistości desperackie próby zadowolenia Jacka. Dręczona przez koszmary z Fjällbacki, Faye czuje się jak zamknięta w złotej klatce…

Ebook

CzarownicaCzarownica

Camilla Läckberg

Dziesiąty tom słynnej „Sagi Kryminalnej” Camilli Läckberg. W miasteczku Fjällbacka zło po raz kolejny rozpoczyna swój opętańczy taniec. W tajemniczych okolicznościach ginie czteroletnia dziewczynka. Mieszkańców ogarnia strach. Czyżby to wydarzenie miało związek z tragedią, która rozegrała się tutaj trzydzieści lat temu?

Dziesiąty tom słynnej „Sagi Kryminalnej” Camilli Läckberg. W miasteczku Fjällbacka zło po raz kolejny rozpoczyna swój opętańczy taniec. W tajemniczych okolicznościach ginie czteroletnia dziewczynka. Mieszkańców ogarnia strach. Czyżby to wydarzenie miało związek z tragedią, która rozegrała się tutaj trzydzieści lat temu?

Audiobook

CzarownicaCzarownica

Camilla Läckberg

Dziesiąty tom słynnej „Sagi Kryminalnej” Camilli Läckberg. W miasteczku Fjällbacka zło po raz kolejny rozpoczyna swój opętańczy taniec. W tajemniczych okolicznościach ginie czteroletnia dziewczynka. Mieszkańców ogarnia strach. Czyżby to wydarzenie miało związek z tragedią, która rozegrała się tutaj trzydzieści lat temu?

Dziesiąty tom słynnej „Sagi Kryminalnej” Camilli Läckberg. W miasteczku Fjällbacka zło po raz kolejny rozpoczyna swój opętańczy taniec. W tajemniczych okolicznościach ginie czteroletnia dziewczynka. Mieszkańców ogarnia strach. Czyżby to wydarzenie miało związek z tragedią, która rozegrała się tutaj trzydzieści lat temu?

Ebook

Fabrykantka aniołkówFabrykantka aniołków

Camilla Läckberg

Ebba była jeszcze dzieckiem, gdy cała jej rodzina zniknęła bez śladu. Po latach wraca z mężem do miejscowości, w której wydarzyła się tragedia. Tym razem sama znajdzie się w niebezpieczeństwie...

Ebba była jeszcze dzieckiem, gdy cała jej rodzina zniknęła bez śladu. Po latach wraca z mężem do miejscowości, w której wydarzyła się tragedia. Tym razem sama znajdzie się w niebezpieczeństwie...

Audiobook

Fabrykantka aniołkówFabrykantka aniołków

Camilla Läckberg

Ebba była jeszcze dzieckiem, gdy cała jej rodzina zniknęła bez śladu. Po latach wraca z mężem do miejscowości, w której wydarzyła się tragedia. Tym razem sama znajdzie się w niebezpieczeństwie...

Ebba była jeszcze dzieckiem, gdy cała jej rodzina zniknęła bez śladu. Po latach wraca z mężem do miejscowości, w której wydarzyła się tragedia. Tym razem sama znajdzie się w niebezpieczeństwie...

Ebook

KaznodziejaKaznodzieja

Camilla Läckberg

Pełna niespodzianek powieść kryminalna, która umiejętnie splata wątki i zaskakuje zwrotami akcji. Kolejna z serii bestsellerowych książek o małym, lecz wyjątkowo niebezpiecznym miasteczku Fjällbacka.

Pełna niespodzianek powieść kryminalna, która umiejętnie splata wątki i zaskakuje zwrotami akcji. Kolejna z serii bestsellerowych książek o małym, lecz wyjątkowo niebezpiecznym miasteczku Fjällbacka.

Audiobook

KaznodziejaKaznodzieja

Camilla Läckberg

Pełna niespodzianek powieść kryminalna, która umiejętnie splata wątki i zaskakuje zwrotami akcji. To kolejna z serii książek o małym, lecz wyjątkowo niebezpiecznym miasteczku Fjällbacka.

Pełna niespodzianek powieść kryminalna, która umiejętnie splata wątki i zaskakuje zwrotami akcji. To kolejna z serii książek o małym, lecz wyjątkowo niebezpiecznym miasteczku Fjällbacka.

Ebook

Ciemne sekretyCiemne sekrety

Michael Hjorth

Pierwsza część cyklu powieści kryminalnych z Sebastianem Bergmanem, policyjnym psychologiem i ekspertem od seryjnych morderstw, w roli głównej. „Ciemne sekrety” to kapitalny debiut Michaela Hjortha i Hansa Rosenfeldta. Dojrzały, świetnie skomponowany, wielowątkowy, inteligentny kryminał, od którego trudno się oderwać.

Pierwsza część cyklu powieści kryminalnych z Sebastianem Bergmanem, policyjnym psychologiem i ekspertem od seryjnych morderstw, w roli głównej. „Ciemne sekrety” to kapitalny debiut Michaela Hjortha i Hansa Rosenfeldta. Dojrzały, świetnie skomponowany, wielowątkowy, inteligentny kryminał, od którego trudno się oderwać.

Ebook

NielegalniNielegalni

Vincent V. Severski

Sensacyjna powieść, napisana przez oficera polskiego wywiadu pod pseudonimem Vincent V. Severski – odsłania warsztat pracy służb szpiegowskich w różnych krajach świata.

Sensacyjna powieść, napisana przez oficera polskiego wywiadu pod pseudonimem Vincent V. Severski – odsłania warsztat pracy służb szpiegowskich w różnych krajach świata.

Ebook

Trylogia SzpiegowskaTrylogia Szpiegowska

Vincent V. Severski

Thrillery szpiegowskie na miarę kultowego „Millennium”. Osadzone w realiach polskich służb specjalnych. Osobiste porachunki, polityczne ambicje, zdrady i spiski w cieniu narastającego zagrożenia.

Thrillery szpiegowskie na miarę kultowego „Millennium”. Osadzone w realiach polskich służb specjalnych. Osobiste porachunki, polityczne ambicje, zdrady i spiski w cieniu narastającego zagrożenia.

Ebook

NiemowaNiemowa

Michael Hjorth

Czwarta część cyklu kryminalnego z Sebastianem Bergmanem, policyjnym psychologiem i specjalistą od seryjnych zabójstw. Makabryczne odkrycie, widmo kolejnego dramatu i morderczy wyścig z czasem…

Czwarta część cyklu kryminalnego z Sebastianem Bergmanem, policyjnym psychologiem i specjalistą od seryjnych zabójstw. Makabryczne odkrycie, widmo kolejnego dramatu i morderczy wyścig z czasem…

Ebook

Wołanie z oddaliWołanie z oddali

Åke Edwardson

Kryminalna powieść o samotności i zagrożeniu oraz o przeszłości, która kładzie się cieniem na tym, co dopiero ma się wydarzyć. Druga po „Tańcu z aniołem” część skandynawskiej serii kryminalnej Åke Edwardsona.

Kryminalna powieść o samotności i zagrożeniu oraz o przeszłości, która kładzie się cieniem na tym, co dopiero ma się wydarzyć. Druga po „Tańcu z aniołem” część skandynawskiej serii kryminalnej Åke Edwardsona.

Ebook

ZamachowiecZamachowiec

Liza Marklund

Eksplozja bomby zrównuje z ziemią sztokholmski Stadion Olimpijski. Pośród ruin jednej z trybun policja odnajduje zwłoki. Ofiarą okazuje się powszechnie podziwiana szefowa igrzysk olimpijskich...

Eksplozja bomby zrównuje z ziemią sztokholmski Stadion Olimpijski. Pośród ruin jednej z trybun policja odnajduje zwłoki. Ofiarą okazuje się powszechnie podziwiana szefowa igrzysk olimpijskich...

Ebook

Dom na końcu świataDom na końcu świata

Åke Edwardson

Jedenasty tom kryminalnej serii z komisarzem, który nie cofa się przed żadnym wyzwaniem. Erik Winter powraca do służby i od razu staje przed wyjątkowo trudną sprawą makabrycznego morderstwa.

Dom na końcu świata Åke Edwardson Seria: „Czarna Seria” Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 432 strony)

Jedenasty tom kryminalnej serii z komisarzem, który nie cofa się przed żadnym wyzwaniem. Erik Winter powraca do służby i od razu staje przed wyjątkowo trudną sprawą makabrycznego morderstwa.

Ebook

Niech to się nigdy nie kończyNiech to się nigdy nie kończy

Åke Edwardson

Göteborg staje się areną wstrząsających wydarzeń. Miasto terroryzuje psychopatyczny gwałciciel zabójca, który przed laty umknął wymiarowi sprawiedliwości. Czy i tym razem wygra swą mroczną rozgrywkę z komisarzem Winterem?

Göteborg staje się areną wstrząsających wydarzeń. Miasto terroryzuje psychopatyczny gwałciciel zabójca, który przed laty umknął wymiarowi sprawiedliwości. Czy i tym razem wygra swą mroczną rozgrywkę z komisarzem Winterem?

Ebook

NiewierniNiewierni

Vincent V. Severski

Tętniący napięciem wielowątkowy kryminał, w którym powracają bohaterowie bestsellerowych „Nielegalnych”. Autor, były oficer wywiadu, tworzy pasjonującą opowieść inspirowaną autentycznymi zdarzeniami!

Tętniący napięciem wielowątkowy kryminał, w którym powracają bohaterowie bestsellerowych „Nielegalnych”. Autor, były oficer wywiadu, tworzy pasjonującą opowieść inspirowaną autentycznymi zdarzeniami!

Ebook

PrzypływPrzypływ

Cilla Börjlind

Pierwsza z serii książek, której bohaterami są Tom Stilton i Olivia Rönning. Kto i dlaczego zaplanował bestialskie zabójstwo młodej kobiety? Na odpowiedź przyjdzie czekać policji ponad 20 lat.

Pierwsza z serii książek, której bohaterami są Tom Stilton i Olivia Rönning. Kto i dlaczego zaplanował bestialskie zabójstwo młodej kobiety? Na odpowiedź przyjdzie czekać policji ponad 20 lat.

Ebook

Formacja trójkątaFormacja trójkąta

Mariusz Zielke

Tam, gdzie są wielkie pieniądze, nie ma miejsca na uczciwość... Autor „Wyroku” powraca z wybuchowym ładunkiem rozgrywek politycznych, szokujących afer i pokaźną dawką erotyki.

Tam, gdzie są wielkie pieniądze, nie ma miejsca na uczciwość... Autor „Wyroku” powraca z wybuchowym ładunkiem rozgrywek politycznych, szokujących afer i pokaźną dawką erotyki.

Ebook

To tylko dzieckoTo tylko dziecko

Malin Persson Giolito

Alex ma tylko siedem lat. Z pozoru jest zwykłym uczniem. Ale gdy sprawia coraz większe kłopoty, zwraca na siebie uwagę nauczycieli. Czy uda się go wyrwać z piekła, w którym się znalazł?

Alex ma tylko siedem lat. Z pozoru jest zwykłym uczniem. Ale gdy sprawia coraz większe kłopoty, zwraca na siebie uwagę nauczycieli. Czy uda się go wyrwać z piekła, w którym się znalazł?

Ebook

NieśmiertelniNieśmiertelni

Vincent V. Severski

W świecie wywiadu nic nie jest tym, na co wygląda. W każdej akcji trzeba zaplanować przypadek, a szpiegów nie ma tam, gdzie ich szukasz. Ekipa Konrada Wolskiego znów rusza do akcji poza granice kraju…

W świecie wywiadu nic nie jest tym, na co wygląda. W każdej akcji trzeba zaplanować przypadek, a szpiegów nie ma tam, gdzie ich szukasz. Ekipa Konrada Wolskiego znów rusza do akcji poza granice kraju…

Audiobook

NieśmiertelniNieśmiertelni

Vincent V. Severski

W świecie wywiadu nic nie jest tym, na co wygląda. W każdej akcji trzeba zaplanować przypadek, a szpiegów nie ma tam, gdzie ich szukasz. Ekipa Konrada Wolskiego znów rusza do akcji poza granice kraju…

W świecie wywiadu nic nie jest tym, na co wygląda. W każdej akcji trzeba zaplanować przypadek, a szpiegów nie ma tam, gdzie ich szukasz. Ekipa Konrada Wolskiego znów rusza do akcji poza granice kraju…

Ebook

SygnałSygnał

Patrick Lee

Brawurowo napisany thriller z hipnotycznej „Czarnej Serii”. Patrick Lee, autor „Widmowej krainy” i „Uciekinierki”, nie zawodzi czytelników.

Sygnał Patrick Lee Seria: „Czarna Seria” Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB

Brawurowo napisany thriller z hipnotycznej „Czarnej Serii”. Patrick Lee, autor „Widmowej krainy” i „Uciekinierki”, nie zawodzi czytelników.

Ebook

Oblany testOblany test

Michael Hjorth

Piąta powieść kryminalna z popularnego cyklu z psychologiem policyjnym w roli głównej. Tym razem Sebastian Bergman i jego koledzy będą musieli rozwiązać skomplikowany przypadek seryjnego mordercy, który poluje na gwiazdy show-biznesu.

Piąta powieść kryminalna z popularnego cyklu z psychologiem policyjnym w roli głównej. Tym razem Sebastian Bergman i jego koledzy będą musieli rozwiązać skomplikowany przypadek seryjnego mordercy, który poluje na gwiazdy show-biznesu.

Ebook

Czerwona WilczycaCzerwona Wilczyca

Liza Marklund

Morderstwo, a w jego tle ciemne sprawy z przeszłości i tajemnicze układy przenikające współczesną politykę. Czy Annice Bengtzon uda się stawić im czoła?

Morderstwo, a w jego tle ciemne sprawy z przeszłości i tajemnicze układy przenikające współczesną politykę. Czy Annice Bengtzon uda się stawić im czoła?

Ebook

Studio SexStudio Sex

Liza Marklund

Świat sztokholmskich sex-clubów, szemrane interesy, tajemnicze zabójstwo... Annika Bengtzon, młoda dziennikarka, staje przed wielką szansą. Jeśli rozwiąże tę mroczną zagadkę, jej kariera wreszcie nabierze rozpędu. Ale czy dla zawodowego sukcesu warto podejmować tak ryzykowną grę?

Świat sztokholmskich sex-clubów, szemrane interesy, tajemnicze zabójstwo... Annika Bengtzon, młoda dziennikarka, staje przed wielką szansą. Jeśli rozwiąże tę mroczną zagadkę, jej kariera wreszcie nabierze rozpędu. Ale czy dla zawodowego sukcesu warto podejmować tak ryzykowną grę?

Ebook

RajRaj

Liza Marklund

Życie mieszkańców Sztokholmu paraliżuje potężny huragan. Chaos i panikę potęgują szerzące się na wielką skalę przerażające akty przemocy. Czy Annika Bengtzon znajdzie w sobie siłę, by otrząsnąć się z rozpaczy po śmierci ukochanego i po raz kolejny zmierzyć się z kryminalnym światem?

Raj Liza Marklund Seria: „Czarna Seria” Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 448 stron)

Życie mieszkańców Sztokholmu paraliżuje potężny huragan. Chaos i panikę potęgują szerzące się na wielką skalę przerażające akty przemocy. Czy Annika Bengtzon znajdzie w sobie siłę, by otrząsnąć się z rozpaczy po śmierci ukochanego i po raz kolejny zmierzyć się z kryminalnym światem?

Ebook

Prime TimePrime Time

Liza Marklund

Zamek na odludziu, telewizyjne show i zagadkowe morderstwo, w którego rozwiązaniu Annice Bengtzon przyświeca tym razem szczególnie ważny prywatny cel...

Zamek na odludziu, telewizyjne show i zagadkowe morderstwo, w którego rozwiązaniu Annice Bengtzon przyświeca tym razem szczególnie ważny prywatny cel...

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.