Ebook

Kwiaty na poddaszu

Wydawca:
Format:
27,90 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Kwiaty na poddaszu - Opis

Wzruszająca, przerażająca i kontrowersyjna – taka jest ta historia. To wciągająca opowieść o mrocznych tajemnicach rodzinnych i zakazanej miłości.

Szczęśliwą z pozoru rodzinę Dollangangerów spotyka tragedia – w wypadku samochodowym ginie ojciec. Matka z czwórką dzieci zostaje bez środków do życia i wraca do swego rodzinnego domu. Niezwykle bogaci rodzice mieszkający w ogromnej posiadłości wyrzekli się córki z powodu jej małżeństwa z bliskim krewnym, a narodzone z tego związku dzieci uważają za przeklęte. W tajemnicy przed dziadkiem rodzeństwo zostaje umieszczone na poddaszu, którego nigdy nie opuszcza. Dzieci żyją w ciągłym strachu, nie dojadają. W dodatku brat z siostrą niebezpiecznie zbliżają się do siebie...

Kwiaty na poddaszu - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Bożena Wiercińska (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2012
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
Flowers in the Attic
Język oryginalny publikacji:
angielski
Rok pierwszej publikacji książkowej:
1979
ISBN:
9788377998069
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 1,72 MB / mobi 2,26 MB

Kwiaty na poddaszu - Opinie i Komentarze

"Bez względu na intensywność cierpienia żal z czasem wygasa i nawet ktoś prawdziwie kochany ostatecznie staje się niewyraźnym cieniem w naszej pamięci." W końcu zabrałam się za sagę rodziny Dallangangerów, zwlekałam z jej poznaniem, bo książki zbierają mieszane opinie i niejednoznaczne oceny. Dopiero po przeczytaniu pierwszego tomu zdałam sobie sprawę z silnych podstaw do ekstremalnych osądów, bo przygoda czytelnicza może bardzo się podobać i wciągać, lub pozostawić z poczuciem niedosytu i niesmaku. Na mnie książka zrobiła dobre wrażenie, chętnie angażowałam się w losy dzieciaków, ciarki przechodziły mi po plecach, kiedy obserwowałam wiszące nad nimi fatum.

Doceniam historie, które nie tylko umiejętnie podtrzymują napięcie, mocno odwołują się do emocji odbiorcy, ale także poruszają szereg trudnych religijnych, rodzinnych i społecznych aspektów. Postaci wyraziście nakreślone, z repertuarem własnych wad i zalet, postaw i przekonań, w to wchodzi jeszcze zmieniające się tło dzieciństwa, dojrzewania, pierwszej dorosłości. Również metamorfoza macierzyństwa wywołuje silne poruszenie, kontrowersyjne odczucia, sprzeczność w kategoryzowaniu i wzburzenie w interpretacji. Perfidna manipulacja, przekraczanie granic tabu, smak zakazanych owoców, nad tym nie można przejść obojętnie. Narracja prowadzona z perspektywy dziewczynki wzmacnia opowieść, z jednej strony niewinność, zaufanie i nadzieja, a z drugiej żal, rozczarowanie i przygnębienie. Oczywiście, zastanawiamy się, dlaczego młodzi bohaterowie nie podejmowali wcześniej pewnych kroków, ale jesteśmy w stanie pojąć motywy kryjące się za tym. Po dotarciu do ostatniej strony książki powstało niecierpliwe pragnienie poznania kolejnej odsłony serii, mam nadzieję, że szybko umówię się z nią na spotkanie.

Po nagłej śmierci męża, pozostawiona bez środków do życia, matka zabiera czwórkę dzieci i szuka schronienia u bogatych rodziców, z którymi rozstała się w niezrozumieniu, gniewie, pogardzie i potępieniu. Z różnych względów, pozornie dla bezpieczeństwa rodzeństwa, Chris, Cathy, Carrie i Cory, zmuszeni są spędzać czas jedynie na poddaszu ogromnej i ponurej rezydencji, z dala od oczu właścicieli, służby i obcych. Namiastkę wątpliwej opieki nad dziećmi sprawuje babcia, kobieta okrutna, sadystyczna, ulegająca fanatyzmowi religijnemu, nietolerująca żadnego sprzeciwu i buntu. Skrywane latami tajemnice i sekrety rodu Dallangangerów wciągają dzieci w wir niepokojących zdarzeń, szokujących incydentów, konieczności walki o przetrwanie.

bookendorfina.pl
więcej...
Kwiaty na poddaszu. Książka której wznowienie wydawnicze miało miejsce w lutym 2012 błyskawicznie stała się jedną z najpoczytniejszych książek w kraju. Jest to opowieść o dzieciństwie, które zamiast cukrem ktoś przyprawił goryczą... Opowieść o straconej nadziei i ślepej miłości. Jest to lektura po przeczytaniu której Czytelnik ma wrażenie że wszystko w niej dzieje się na odwrót, zupełnie inaczej niż powinno.

Czworo rodzeństwa po tragicznej śmierci ojca wraz z matką przenosi się do domu swoich dziadków. Ale jest jedno ALE, ojciec ich matki nie może dowiedzieć się o ich istnieniu. Zostają zamknięci na poddaszu ogromnej posiadłości, poddaszu - które od tego dnia staje się ich domem, szkołą i podwórkiem.

Z każdym dniem coraz bardziej tracą nadzieję na opuszczenie tego miejsca, chociaż początkowo mieli w nim być jedynie kilka dni; a bezgraniczna miłość do matki z dnia na dzień zmienia się w nienawiść.

Nie mając wsparcia w dorosłych sami muszą w jednej chwili dojrzeć, tracąc przy tym najpiękniejsze lata swojego życia, lata - których nikt im już nie zwróci. Popełniane błędy i złe doświadczenia mobilizują ich do zmiany swojego życia. Niestety już tylko we trójkę...

Jest to książka gdzie dzieciństwo jest oprawione w kłamstwa i brak miłości od tych, którzy kochać powinni najbardziej; dzieciństwo w którym kolorowe są jedyne papierowe kwiaty zawieszone pod dachem ponurego poddasza.

Kwiaty na poddaszu wzruszają, smucą ale i dają nadzieje Czytelnikowi na to, że los może się odmienić. Książka pokazuje, że nawet gdy zostaniemy sami ze swoim problemem nie możemy się poddawać, że najważniejsze jest wsparcie i miłość tych, których przy sobie mamy. Dotkliwie obrazuje psychikę człowieka, i tego jak zmienia się on w zależności od sytuacji, w jakiej się znalazł: od skrajnie dobrej do skrajnie złej. Pozycja warta uwagi, napisana lekkim piórem choć sam temat zmusza Czytelnika do głębszych przemyśleć.


Pod poniższym linkiem zamieściłam tę recenzję w nieco innej formie. Zapraszam do oglądania:
http://www.youtube.com/watch?v=nztKwtdrqX4&feature=youtu.be
więcej...
Virginia C. Andrews była amerykańską pisarką żyjącą w latach 1923-1986. W jej dorobku znalazło się mnóstwo powieści tematycznie krążących wokół rodzinnych sekretów i zakazanej miłości. Najpopularniejsza okazała się być saga o rodzinie Dollangangerów, rozpoczynająca się słynnymi "Kwiatami na poddaszu", a która wywołała wiele kontrowersji ze względu na poruszane w niej trudne kwestie etyki i moralności ludzkiego życia. Książki Andrews zostały przetłumaczone na kilkanaście języków, a "Kwiaty na poddaszu" doczekały się ekranizacji. Autorka zmarła na raka piersi. Po jej śmierci, na zlecenie jej rodziny, ghostwriter Andrew Neiderman, dokończył dwie rozpoczęte przez pisarkę powieści, w tym "Ogród cieni", ostatnią część serii o Dollangangerach.

"Kwiaty na poddaszu" to, jak informuje piękna i zachęcająca okładka ich najnowszego wydania Świata Książki, "wciągająca opowieść o rodzinnych tajemnicach i zakazanej miłości". To opowieść o ludzkich przekonaniach i wyborach życiowych wartości, balansujących pomiędzy miłością i bogactwem. O dorastaniu, dojrzewaniu i zmianach w postrzeganiu najbliższych osób i najbliższego otoczenia. O szeroko rozumianej miłości, zaufaniu, trosce i wsparciu drugiego człowieka. A także o cierpieniu, nienawiści i pułapkach czyhających na kruche życie ludzkie, pojawiających się w najmniej spodziewanych chwilach.

Szczęśliwe życie rodzinne czwórki rodzeństwa - Cathy, Chrisa, Carrie i Cory'ego Dollangangerów - legnie w gruzach wraz ze śmiercią ich ukochanego ojca. Matka Corrine, pozostająca bez środków do życia i pracy, decyduje się na wkupienie w łaski swych niezmiernie bogatych rodziców i zamieszkanie z dziećmi w ich ogromnym, pełnym przepychu domu. Problem w tym, że rodzice Corrine wyrzekli się córki wiele lat temu z powodu jej małżeństwa z bliskim krewnym, przez co kobiecie nie będzie łatwo przekonać ojca do tego, by wybaczył jej ten okropny grzech, a tym bardziej spłodzone przez nią dzieci. Za zgodą bezwzględnej, okrutnej i bardzo religijnej matki Corrine umieszcza swoje pociechy w sekretnym pokoju, prowadzącym na ogromne poddasze. Tylko do czasu, aż zdoła uzyskać przebaczenie własnego, umierającego już ojca. Przynajmniej tak zapewniała swe dzieci Corrine. A tymczasem sprawy potoczyły się zupełnie inaczej i żadnemu z czwórki dzieci nawet się nie śniło, że przyjdzie im spędzić na zamkniętym poddaszu tyle dni, ile rzeczywiście spędzili.

Powieść Andrews została napisana z punktu widzenia Cathy, kilkunastoletniej bohaterki, dlatego jej język jest prosty i nieskomplikowany, często bardzo charakterystyczny dla wypowiedzi dziecięcych. Nie zmienia to jednak faktu, że trzyma w napięciu praktycznie od początku do końca. Książka składa się z dwóch części zbudowanych z rozdziałów, z których każdy opatrzony jest tytułem zwiastującym wydarzenia w nich opisane. Akcja "Kwiatów na poddaszu" toczy się szybko, gdyż autorka skupiała się na najważniejszych chwilach z życia uwięzionych dzieci. Chwilach radosnych i szczęśliwych, ale przede wszystkim tych przerażających i smutnych.

Niełatwo jest wyobrazić sobie życia za ciągle zamkniętymi drzwiami, w pomieszczeniach, które trzeba dzielić jeszcze z trójką ludzi. Ludzi będących dziećmi, które wypełniają całą przestrzeń nie tylko fizycznie, ale też psychicznie. Z drugiej jednak strony, gdyby nie one, człowiek z całą pewnością doprowadziłby swój byt do szaleństwa. Cathy Dollanganger bardzo szybko zrozumiała, że jej rodzeństwo dodawało jej sił, otuchy i miłości. A to wszystko za sprawą ich własnej matki, która z każdym dniem i miesiącem oddalała się od dzieci coraz bardziej. Kilkunastoletni Cathy i Chris stanęli przed zadaniem dorośnięcia szybciej niż ich rówieśnicy. Dojrzewali nie tylko fizycznie, co wzbudzało w nich coraz większe zainteresowanie płcią przeciwną i sprawami intymnymi, ale też psychicznie. Musieli stać się wręcz rodzicami dla swojego młodszego rodzeństwa. "Kiedy tak siedzieliśmy w fotelu, na kolanach Chrisa, uchwyciłam nasze odbicie w lustrze stojącej naprzeciwko toaletki. Wydawało mi się, że zobaczyłam jakiś nieprawdziwy obraz. Wyglądaliśmy jak miniaturki rodziców, młodsze wydania taty i mamy"*. Poczułam wielki podziw i szacunek dla Cathy i Chrisa, choć jednocześnie chciało mi się płakać z powodu losu, jaki nie miał prawa ich spotkać. Postać ich matki Corrine znienawidziłam jeszcze bardziej. To, jaką krzywdę wyrządziła swoim dzieciom, przechodzi wszelkie wyobrażenia. Kolejne strony "Kwiatów na poddaszu" wciągały i szokowały mnie coraz częściej. Miłość braterska Cathy i Chrisa stopniowo zaczynała przekraczać normy moralne, ale czy można ich za to winić? Dzieci, które od bardzo długiego czasu były zdane tylko i wyłącznie na siebie, i które rozpaczliwie pragnęły miłości i wzajemnego zaufania?

Niektórym historia opisana przez Andrews może wydać się niesmaczna, natomiast ja uważam, że jest po prostu smutna, a zarazem piękna. To opowieść o usamodzielnianiu się czwórki rodzeństwa, przeplatanym ze stopniową utratą zaufania do matki i strachem przed okrutną, zdolną do wymierzania brutalnych kar babcią. Cierpień nie było końca, a szczególnie dotknęły one Carrie i Cory'ego, którzy nie mieli szans na normalną naukę i prawidłowy rozwój fizyczny. Ludzie, tak jak rośliny, potrzebują światła słonecznego, by urosnąć, ale jak coś takiego mogło być możliwe u dzieci zamkniętych na ponurym strychu przez ogromny kawał czasu? Po kolejnych okropnych przeżyciach i przykrych odkryciach dokonanych podstępem w domu przez Chrisa, rodzeństwo zdecydowało się na podjęcie odważnych kroków w celu zmiany swego życia na lepsze. Zakończenie, tak jak zresztą cala książka Andrews, wywołało we mnie wiele emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Niemożliwym jest, bym przy najbliższej okazji nie sięgnęła po kolejną część sagi o Dollangangerach.

W trakcie lektury "Kwiatów na poddaszu" podświadomość nakazała mi porównać postaci Cathy i Chrisa z bohaterami filmu "Błękitna laguna" z 1980 roku. Nie pamiętam już, kiedy ostatnio oglądałam ów film, dlatego tym bardziej dziwiłam się własnym skojarzeniom. Wynikały one jednak z nasuwającego się podobieństwa obu par głównych bohaterów pod względem ich odizolowanego istnienia, usamodzielniania się z dala od dorosłych i szerokiej wiedzy o świecie oraz pragnienia bycia potrzebnym i kochanym. Ot, takie skojarzenie, które jednak nasiliło moją chęć przypomnienia sobie obrazu "Błękitnej laguny", a także obejrzenia ekranizacji "Kwiatów na poddaszu", powstałej w roku 1987.

Ta powieść Virginii C. Andrews jest uważana za najlepszą z całej sagi o Dollangangerach, co wcale nie oznacza, że pozostanę na tej jednej, o czym wspomniałam już wcześniej. "Kwiaty a poddaszu" cieszą się dużą popularnością wśród czytelników i nic w tym dziwnego - niemal każdy z nas lubi być zaskakiwany i szokowany niecodzienną treścią, jaką może nam dostarczyć książka. Andrews udało się wzbudzić we mnie zarówno szacunek, jak i nienawiść. Współczucie i grozę. Uśmiech na twarzy i łzy wzruszenia. Od bardzo dawna czekałam na moment, w którym "Kwiaty na poddaszu" znajdą się w zasięgu moich rąk i oczu, dlatego gdy ta chwila nastąpiła, pochłonęłam powieść jednym tchem. Tak szybko jej nie zapomnę. Bo jak to zrobić, kiedy myślami w dalszym ciągu błądzę po zakamarkach tytułowego poddasza, skrywającego wielką tajemnicę? Książkę bardzo polecam.

*s.133
więcej...
Mam bardzo mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki. Faktycznie nie brakuje w niej zadziwiających wątków. Mimo to napisana trochę po sztubacku i momentami raczej denerwuje niż wciąga. To kolejny przykład urzekającej reklamy. Tym razem film chyba bardziej trzymał w napięciu.

Podobne publikacje

Ebook

Z zimną krwiąZ zimną krwią

Tess Gerritsen

Nina miała być najszczęśliwszą kobietą na świecie. Nie zasmakowała jednak sielanki. W jednej chwili stała w kościele, w drugiej – była bliska śmierci...

Nina miała być najszczęśliwszą kobietą na świecie. Nie zasmakowała jednak sielanki. W jednej chwili stała w kościele, w drugiej – była bliska śmierci...

Ebook

Zabójczy darZabójczy dar

Heather Graham

Caer, pielęgniarka z powołania, nie spodziewała się, że opieka nad Seanem O’Rileyem przysporzy jej tylu wrażeń. Praca, która dobrze się zapowiadała, stała się prawdziwym horrorem...

Caer, pielęgniarka z powołania, nie spodziewała się, że opieka nad Seanem O’Rileyem przysporzy jej tylu wrażeń. Praca, która dobrze się zapowiadała, stała się prawdziwym horrorem...

Ebook

Wyścig ze śmierciąWyścig ze śmiercią

Erica Spindler

Czy rajska wyspa może okazać się przedsionkiem piekła? Rachel przekonała się o tym na własnej skórze, gdy musiała wygrać wyścig z samą śmiercią.

Czy rajska wyspa może okazać się przedsionkiem piekła? Rachel przekonała się o tym na własnej skórze, gdy musiała wygrać wyścig z samą śmiercią.

Ebook

Cztery pory rokuCztery pory roku

Stephen King

Cztery opowiadania mistrza grozy... cztery historie, które sprawią, że ścierpnie Ci skóra! Jeśli lubisz się bać, nie możesz przejść obok tej książki obojętnie!

Cztery pory roku Stephen King Wydawca: Albatros MOBI + EPUB

Cztery opowiadania mistrza grozy... cztery historie, które sprawią, że ścierpnie Ci skóra! Jeśli lubisz się bać, nie możesz przejść obok tej książki obojętnie!

Ebook

Na skraju nocyNa skraju nocy

Paweł Jaszczuk

Mroczny thriller rozgrywający się w starym domu na peryferiach miasta, którego mieszkańcy od lat skrywają tajemnicę pewnego morderstwa.

Mroczny thriller rozgrywający się w starym domu na peryferiach miasta, którego mieszkańcy od lat skrywają tajemnicę pewnego morderstwa.

Ebook

Ostatnie dzieckoOstatnie dziecko

Sebastian Fitzek

Międzynarodowy bestseller. Thriller sprzedany tylko w Niemczech w nakładzie ponad 600 tys. egzemplarzy. Zekranizowany z Erikiem Robertsem w roli głównej. „Fitzek z prawdziwą wirtuozerią tworzy skomplikowany, mroczny świat bez złudzeń, obnażając najbardziej skrywane lęki ludzi poddawanych przez los niewyobrażalnie ciężkim próbom” – „Stern”

Ostatnie dziecko Sebastian Fitzek Seria: „Sensacja, Kryminał” Wydawca: Wydawnictwo Amber MOBI + EPUB (w wersji papierowej 336 stron)

Międzynarodowy bestseller. Thriller sprzedany tylko w Niemczech w nakładzie ponad 600 tys. egzemplarzy. Zekranizowany z Erikiem Robertsem w roli głównej. „Fitzek z prawdziwą wirtuozerią tworzy skomplikowany, mroczny świat bez złudzeń, obnażając najbardziej skrywane lęki ludzi poddawanych przez los niewyobrażalnie ciężkim próbom” – „Stern”

Ebook

Powrót z PółnocyPowrót z Północy

Maja Wolny

Thriller Mai Wolny, autorki znakomitego „Księgobójcy”. Tym razem czeka nas podszyta grozą wędrówka po odrealnionych syberyjskich osadach, w których spotykamy młodego Stalina, Rasputina, a także Nicefora – watażkę tworzącego nowe państwo. Mroczna powieść pełna gęstniejącego napięcia. Rzeczywistość miesza się w niej ze snem, przeszłość z teraźniejszością, a historia ze zmyśleniem.

Powrót z Północy Maja Wolny Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 336 stron)

Thriller Mai Wolny, autorki znakomitego „Księgobójcy”. Tym razem czeka nas podszyta grozą wędrówka po odrealnionych syberyjskich osadach, w których spotykamy młodego Stalina, Rasputina, a także Nicefora – watażkę tworzącego nowe państwo. Mroczna powieść pełna gęstniejącego napięcia. Rzeczywistość miesza się w niej ze snem, przeszłość z teraźniejszością, a historia ze zmyśleniem.

Ebook

Nie otwieraj oczuNie otwieraj oczu

Josh Malerman

Coś przerażającego. Coś, czego nie można zobaczyć. Jedno spojrzenie doprowadza do ataku śmiertelnej przemocy. Nikt nie wie, co to jest. Nikt nie wie, skąd się wzięło. Pozostały już tylko niedobitki, które wymknęły się mrocznemu złu. Wśród nich Malorie z dwójką dzieci, ale czy uda jej się uniknąć losu przeznaczonych na śmierć?

Nie otwieraj oczu Josh Malerman Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 304 strony)

Coś przerażającego. Coś, czego nie można zobaczyć. Jedno spojrzenie doprowadza do ataku śmiertelnej przemocy. Nikt nie wie, co to jest. Nikt nie wie, skąd się wzięło. Pozostały już tylko niedobitki, które wymknęły się mrocznemu złu. Wśród nich Malorie z dwójką dzieci, ale czy uda jej się uniknąć losu przeznaczonych na śmierć?

Ebook

KamuflażKamuflaż

Ewa Ostrowska

Mocny, przerażający thriller psychologiczny. Znika sześciolatek. Po tygodniu w piaskownicy przed domem rodzice odnajdują manekina w ubraniu dziecka, z przylepionym do głowy skalpem...

Kamuflaż Ewa Ostrowska Seria: „ABC” Wydawca: Oficynka MOBI + EPUB

Mocny, przerażający thriller psychologiczny. Znika sześciolatek. Po tygodniu w piaskownicy przed domem rodzice odnajdują manekina w ubraniu dziecka, z przylepionym do głowy skalpem...

Ebook

Śmiertelne napięcieŚmiertelne napięcie

Alex Kava

Maggie i Benjamin w trakcie dwóch niezwiązanych ze sobą śledztw odkrywają pilnie strzeżone tajemnice. Na najwyższych szczeblach władzy są ludzie, którzy nie dopuszczą do ich ujawnienia...

Maggie i Benjamin w trakcie dwóch niezwiązanych ze sobą śledztw odkrywają pilnie strzeżone tajemnice. Na najwyższych szczeblach władzy są ludzie, którzy nie dopuszczą do ich ujawnienia...

Ebook

Bramy rajuBramy raju

Virginia C. Andrews

Czwarty tom sagi autorki „Kwiatów na poddaszu”. Annie musi zmierzyć się z dramatycznym dziedzictwem matki. Czy jej uczucie zdoła przezwyciężyć klątwę rodu Casteelów. Czy zdoła przemóc zdradę?

Czwarty tom sagi autorki „Kwiatów na poddaszu”. Annie musi zmierzyć się z dramatycznym dziedzictwem matki. Czy jej uczucie zdoła przezwyciężyć klątwę rodu Casteelów. Czy zdoła przemóc zdradę?

Ebook

WillowWillow

Virginia C. Andrews

Virginia C. Andrews, autorka bestsellerowego cyklu o rodzinie Dollangangerów, powraca z pierwszą częścią swojej kolejnej sagi. Uczta dla fanów mrocznych klimatów i epickich fabuł utrzymanych w atmosferze wiktoriańskich opowieści grozy, bogatych i okrutnych jak baśnie braci Grimm.

Willow Virginia C. Andrews Wydawca: Prószyński i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 464 strony)

Virginia C. Andrews, autorka bestsellerowego cyklu o rodzinie Dollangangerów, powraca z pierwszą częścią swojej kolejnej sagi. Uczta dla fanów mrocznych klimatów i epickich fabuł utrzymanych w atmosferze wiktoriańskich opowieści grozy, bogatych i okrutnych jak baśnie braci Grimm.

Ebook

A jeśli ciernieA jeśli ciernie

Virginia C. Andrews

Kontynuacja bestsellerowej sagi o rodzeństwie Dollangangerów. Wszyscy, którzy nie mogli się oderwać od „Kwiatów na poddaszu” i „Płatków na wietrze”, wreszcie poznają kolejną część tej historii!

A jeśli ciernie Virginia C. Andrews Wydawca: Prószyński i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 528 stron)

Kontynuacja bestsellerowej sagi o rodzeństwie Dollangangerów. Wszyscy, którzy nie mogli się oderwać od „Kwiatów na poddaszu” i „Płatków na wietrze”, wreszcie poznają kolejną część tej historii!

Ebook

W matni marzeńW matni marzeń

Virginia C. Andrews

Dramatyczna historia rodu Casteel wraca do początków! Annie Casteel Stonewall przybywa do Farthinggale Manor na pogrzeb swego ojca, Troya Tattertona, i znajduje pamiętnik babci Leigh...

Dramatyczna historia rodu Casteel wraca do początków! Annie Casteel Stonewall przybywa do Farthinggale Manor na pogrzeb swego ojca, Troya Tattertona, i znajduje pamiętnik babci Leigh...

Audiobook

Mroczny aniołMroczny anioł

Virginia C. Andrews

Powieść autorki bestsellerowych „Kwiatów na poddaszu”. Drugi tom cyklu o niesamowitych i przerażających losach Heaven Leigh Casteel.

Powieść autorki bestsellerowych „Kwiatów na poddaszu”. Drugi tom cyklu o niesamowitych i przerażających losach Heaven Leigh Casteel.

Ebook

Mroczny lasMroczny las

Virginia C. Andrews

Druga część sagi, utrzymanej w atmosferze wiktoriańskich opowieści grozy. Mówi się, że po sztormie zawsze wychodzi słońce. Ale czy Willow de Beers po mroku tragicznych wydarzeń zobaczy tęczę?

Mroczny las Virginia C. Andrews Wydawca: Prószyński i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 520 stron)

Druga część sagi, utrzymanej w atmosferze wiktoriańskich opowieści grozy. Mówi się, że po sztormie zawsze wychodzi słońce. Ale czy Willow de Beers po mroku tragicznych wydarzeń zobaczy tęczę?

Ebook

Mroczne cienieMroczne cienie

Virginia C. Andrews

Drugi tom cyklu o Audrinie. Posiadłość rodu Whitefern i jej serce – wielki wiktoriański dom – pochłonęły dzieciństwo Audriny. Teraz mroczne cienie zagrażają jej dorosłemu życiu. Audrina Lowe pamięta lepsze czasy, kiedy jej mąż Arden był jeszcze młody, czuły i kochający. Nie uwierzyłaby wówczas, że potrafi być też chorobliwie ambitny, bezwzględny i okrutny…

Mroczne cienie Virginia C. Andrews Seria: „Audrina” Wydawca: Prószyński i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 368 stron)

Drugi tom cyklu o Audrinie. Posiadłość rodu Whitefern i jej serce – wielki wiktoriański dom – pochłonęły dzieciństwo Audriny. Teraz mroczne cienie zagrażają jej dorosłemu życiu. Audrina Lowe pamięta lepsze czasy, kiedy jej mąż Arden był jeszcze młody, czuły i kochający. Nie uwierzyłaby wówczas, że potrafi być też chorobliwie ambitny, bezwzględny i okrutny…

Ebook

Mroczny aniołMroczny anioł

Virginia C. Andrews

Powieść autorki bestsellerowych „Kwiatów na poddaszu”! Drugi tom cyklu o niesamowitych i przerażających losach Heaven Leigh Casteel.

Powieść autorki bestsellerowych „Kwiatów na poddaszu”! Drugi tom cyklu o niesamowitych i przerażających losach Heaven Leigh Casteel.

Ebook

Pamiętnik Christophera: Duchy Do...Pamiętnik Christophera: Duchy Dollangagerów

Virginia C. Andrews

Kontynuacja bestsellerowego cyklu o rodzinie Dollangangerów. „Kwiaty na poddaszu” nie ujawniły wszystkich sekretów Foxworth Hall…

Kontynuacja bestsellerowego cyklu o rodzinie Dollangangerów. „Kwiaty na poddaszu” nie ujawniły wszystkich sekretów Foxworth Hall…

Ebook

Kwiaty na poddaszuKwiaty na poddaszu

Virginia C. Andrews

Pierwsza księga „Sagi Rodziny Dollangangerów”. Jedna z najsłynniejszych amerykańskich współczesnych powieści. Wzruszająca, przerażająca i kontrowersyjna – taka jest ta historia. To wciągająca opowieść o mrocznych tajemnicach rodzinnych i zakazanej miłości.

Kwiaty na poddaszu Virginia C. Andrews Seria: „Saga Rodziny Dollangangerów” Wydawca: Prószyński i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 440 stron)

Pierwsza księga „Sagi Rodziny Dollangangerów”. Jedna z najsłynniejszych amerykańskich współczesnych powieści. Wzruszająca, przerażająca i kontrowersyjna – taka jest ta historia. To wciągająca opowieść o mrocznych tajemnicach rodzinnych i zakazanej miłości.

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.