Typ publikacji

Kategorie

Wydawca

Cena

Serie

Rodzaje publikacji

Format

Liliana Bardijewska - liczba pozycji (2)

ur. 1955

Autorka słuchowisk, przedstawień i prozy dla dzieci. Jest też krytykiem literackim i teatralnym, a także tłumaczką z języka bułgarskiego. Z wykształcenia filolog słowiański. W zakres jej zainteresowań wchodzi teatr lalkowy i dziecięcy – swoje recenzje ze spektakli publikuje na łamach „Gazety Wyborczej” i pism teatralnych takich jak „Dialog”, „Teatr” oraz „Teatr Lalek”. Jest również redaktorem naczelnym Agencji Edytorskiej Ezop, która specjalizuje się w wydawaniu utworów dla najmłodszych czytelników.
Wśród napisanych przez pisarkę książek dla dzieci znajdują się powieści, m.in. „Ratatuj” (1984), „Bractwo Srebrnej Łyżeczki” (2004), oraz bajki – „Zielony wędrowiec” (2001), „Moje – nie moje” (2004). Tom jej opowiadań „Dom ośmiu tajemnic” z 2006 r. wpisano na Międzynarodową Honorową Listę IBBY i Listę Białych Kruków Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w Monachium. Sztuki Bardijewskiej grano również poza granicami Polski – w Finlandii i Bułgarii. Pisarka kilkakrotnie była laureatką konkursu dramaturgicznego, którego organizatorem jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Jej utwory przetłumaczono na wiele języków, w tym angielski, niemiecki, bułgarski, czeski, fiński. W 2010 r. została odznaczona srebrnym medalem Gloria Artis.

Widok:
Na stronie:
Pięć czarów i cud Liliana Bardijewska Seria: „To Lubię” Wydawca: Wydawnictwo Literatura MOBI + EPUB (w wersji papierowej 144 strony)
Ebook

Moja Ciotka SrokaMoja Ciotka Sroka

Liliana Bardijewska

Pewna maleńka dziewczynka miała ciotkę, ale nie taką zwyczajną – tylko Ciotkę Srokę niezrównaną w opowiadaniu bajek. Zacznijmy jednak od początku, od przyjazdu herolda...

Pewna maleńka dziewczynka miała ciotkę, ale nie taką zwyczajną – tylko Ciotkę Srokę niezrównaną w opowiadaniu bajek. Zacznijmy jednak od początku, od przyjazdu herolda...