Typ publikacji

Wydawca

Cena

Rodzaje publikacji

Format

Małgorzata Przytuła-Sawicka - liczba pozycji (3)

Znana także jako Małgorzata Sawicka. Reporterka radiowa, podróżniczka i pisarka. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej. Od 1974 r. do dziś związana z Radiem Lublin. Podczas stanu wojennego – razem z kilkoma innymi dziennikarzami z rozgłośni – zwolniona z pracy. Brak możliwości zarobkowania i perspektyw na życie skłonił ją do wyjazdu do Australii. Tam pracowała m.in. jako opiekunka dzieci i sprzątaczka. Zaczęła też pisać do „Kontynentów”, „Przekroju” oraz polonijnej prasy w Chicago, Melbourne i Sydney, do których przesyłała relacje ze swoich podróży. W późniejszych latach zwiedziła wszystkie kontynenty oprócz Antarktydy. Swoimi przeżyciami dzieliła się m.in. na antenie Radia Lublin w audycji „ABC globtrotera, czyli prywatny słownik Małgorzaty Sawickiej” oraz na łamach „Kuriera Lubelskiego”. W 2002 r. opowiadane przez nią gawędy ukazały się w wersji książkowej. Jest także autorką powieści „Dni złego słońca” (2009), inspirowanej przeżyciami z czasu stanu wojennego.
Zdobyła mnóstwo nagród i wyróżnień za reportaże dźwiękowe. Jej materiał „Księga złoczyńców” opowiadający o lubelskim Starym Mieście otrzymał w 2001 r. grand prix na międzynarodowym festiwalu sztuki radiowej, organizowanym przez Europejską Unię Radiową w Hvarze.

Widok:
Na stronie:
Ebook

Dni złego słońcaDni złego słońca

Małgorzata Przytuła-Sawicka

Małgorzata Przytuła-Sawicka powraca pamięcią do stanu wojennego. Posępność tego strasznego czasu przełamuje jednak fascynującą opowieścią o słonecznych australijskich bezdrożach.

Małgorzata Przytuła-Sawicka powraca pamięcią do stanu wojennego. Posępność tego strasznego czasu przełamuje jednak fascynującą opowieścią o słonecznych australijskich bezdrożach.