Ebook

Metro 2033

Wydawca:
Format:
23,21 zł 29,00 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Metro 2033 - Opis

Czy kiedykolwiek przyszło ci do głowy, że ostatni epizod historii cywilizacji rozegra się w mrocznej atmosferze moskiewskiego metra? Jeśli nie, koniecznie sięgnij po thriller SF Dmitry Glukhovsky’ego.

Rok 2033. W wyniku konfliktu atomowego świat uległ zagładzie. Ocaleli tylko nieliczni, chroniący się w moskiewskim metrze, które dzięki unikalnej konstrukcji stało się najprawdopodobniej ostatnim przyczółkiem ludzkości. Na mrocznych stacjach, rozświetlanych światłami awaryjnymi i blaskiem ognisk, ludzie próbują wieść życie zbliżone do tego sprzed katastrofy. Tworzą mikropaństwa spajane ideologią, religią czy po prostu ochroną filtrów wodnych... Zawierają sojusze, toczą wojny.
Młody mężczyzna o imieniu Artem otrzymuje zadanie specjalne. Musi przedostać się do stacji Polis, serca moskiewskiego metra, aby przekazać ostrzeżenie o nowym niebezpieczeństwie. Od powodzenia jego misji zależy przyszłość nie tylko peryferyjnej stacji, ale być może całej ocalałej ludzkości.
„Metro 2033” kultowy już bestseller rosyjskiego pisarza zawładnął wyobraźnią ponad dwuipółmilionowej rzeszy czytelników. Wartka akcja i niezwykle sugestywnie przedstawiony świat przykuły uwagę nie tylko oddanych fanów SF. To coś więcej niż wspaniała rozrywka i uczta dla czytelnika. To także portret człowieka u schyłku cywilizacji, przejmująca analiza jego niezmiennej natury. To obraz świata po końcu świata.
Obecne wydanie bestsellerowej powieści zostało wzbogacone o „Ewangelię według Artema” pióra samego Glukhovsky’ego oraz zdjęcia przedstawiające autora z sesji promującej rosyjskie wydanie „Metra 2033”.

Metro 2033 - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Paweł Podmiotko (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Kraków 2010
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
Метро 2033 (translit. Metro 2033)
Język oryginalny publikacji:
rosyjski
Oznaczenie wydania:
wydanie 2 rozszerzone
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2007
ISBN:
978-836-142-859-6
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 9,3 MB / mobi 7,15 MB

Metro 2033 - Opinie i Komentarze

Świetna powieść.
Chcesz się oderwać od naszej szarej rzeczywistości w której najważniejsza jest kasa i polityka - wejdź do METRA. Jeśli lubisz postapokaliptyczny świat - nie zawiedziesz się. W tej książce jest wszystko co można sobie wyobrazić: mrok, tajemniczość, przygoda, odwaga, przyjaźń oraz coś o czym nigdzie indziej nie czytałeś. Masz w sobie dość odwagi ? METRO zaprasza do swojego wnętrza. więcej...
Rewelacyjny warsztat, dobrze zbudowany świat, mroczna atmosfera, prawdziwy, niesprawiedliwy i podły postapokaliptyczny świat
Metro. Ciemne, niebezpieczne tunele, w których nieraz czai się niewypowiedziana groza. Mroczne stacje, rozświetlane tylko nikłym światłem, gdzie w namiotach lub prowizorycznych mieszkaniach żyją ludzie, handlując, broniąc swojego bezpieczeństwa, jedząc szczury lub popijając herbatę z grzybów, bojąc się o przyszłość. Metro. Ostatni przystanek ludzkości.

Wojna nuklearna zniszczyła powierzchnię Ziemi. Prawdopodobnie ostatni ludzie żyją w moskiewskim metrze. Główny bohater Artem pochodzi z wysuniętego na północ WOGNu. To mała, położona na uboczu stacja, której jednak powodzi się całkiem nieźle. Produkuje się tam dobrze sprzedającą się herbatę z grzybów, hoduje świnie. Niestety z sąsiedniej, niezamieszkałej stacji WOGN atakują Czarni – dziwne, nieznane wcześniej stwory, które nie tylko zabijają, ale też wzbudzają w obrońcach niezrozumiały lęk. Artem dostaje misję od tajemniczego człowieka imieniem Hunter. Gdy ten nie wraca z wyprawy, podczas której miał zbadać niebezpieczeństwo, Artem wyrusza do Polis. Do na wpół legendarnego Polis, by przekazać ostrzeżenie i szukać pomocy – dla siebie i być może dla całego metra.

Pomysł w swej prostocie jest świetny. Rzeczywistość postapokaliptyczna nie jest może żadną nowością, ale umiejscowienie akcji w ciemnych zaułkach moskiewskiego metra dodaje książce tajemniczości i mrocznego klimatu. Lekki dreszczyk na plecach, szczególnie na początku, wywołują historie o opuszczonych i zniszczonych stacjach, które upadły pod wpływem dziwnych, mrożących krew w żyłach niebezpieczeństw. Cała powieść jest trochę jak przewodnik po metrze – zwiedzamy z nią różne stacje, a każda z nich to jakby oddzielne miasto-państwo. Metro z powieści Glukhovskiego jest jak mikroświat. Stacje mają tu własne prawa, gospodarkę, zawiązują koalicje, toczą wojny. Są tu sekty (na przykład wyznające tajemniczego Wielkiego Czerwia), faszyści, komuniści. Są zwykli handlarze i stalkerzy, którzy wychodzą na skażoną promieniowaniem powierzchnię, bo zdobyć różne przedmioty (tak, odwołanie do Strugackich aż bije po oczach). Wszystko to jest intrygujące, ciekawie pomyślane i działające na wyobraźnię.

Metro 2033 to przygodowa, postapokaliptyczna powieść drogi, okraszona (może wtórną, ale obowiązkową w tym gatunku) refleksją na temat szans powrotu starego świata oraz krytyką człowieka, który sam niszczy swoją cywilizację. Ludzkość w powieści Glukhovskiego jest już jakby wypalona, zmęczona. Zmierza ku nieuchronnemu i ostatecznemu upadkowi, prawdopodobnie w końcu zastąpi ją jakiś nowy, lepiej przystosowany gatunek, ale mimo to wciąż desperacko próbuje przetrwać, chwyta się wszystkiego, byle przeżyć. Nie każdy element jest tu może do końca dopracowany – chciałabym dowiedzieć się, czy nie ma problemów z wodą albo skąd właściwie ci ludzie wciąż mają elektryczność, a niewiele się o tym w Metrze mówi. Są tutaj w ogóle rzeczy według mnie mniej udane, nie powiem, że nie. Nie podoba mi się jeszcze motyw wybrańca, który tu jakoś mi nie pasuje, a poza tym został już wcześniej w fantastyce ograny na wszystkie sposoby. Sama podróż Artema też bywa męcząca, czasem jakby na siłę wydłużana chyba tylko po to, by pokazać nam kolejne stacje, co z jednej strony jest dość ciekawe, z drugiej zdaje się czasami już zbędne. Świetne jest za to zakończenie, które zaskakuje, jest dobrze przemyślane i przede wszystkim daje do myślenia.

A przecież i tak najlepsze, najgenialniejsze w Metrze 2033 jest właśnie samo metro. Ta rozbudowana, niezwykła, fascynująca wizja podziemnej społeczności, która żyje w świecie mrocznym i niebezpiecznym, uparcie próbując przetrwać.

Daj się poprowadzić przez ciemne tunele, posłuchaj legend metra, poczuj na plecach dreszczyk lęku.
więcej...
Fantastyka post apokaliptyczna to z całą pewnością jeden z moich ulubionych gatunków literackich. I jeden z tych, które najbardziej pobudzają wyobraźnię. Bo przecież istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że nasz świat po katastrofie będzie wyglądał właśnie w taki sposób. Ogromne pustkowia, jałowe ziemie, niegdyś potężne i prężnie się rozwijające państwa zamienione w ruinę, nowe gatunki powstałe w wyniku ewolucji, bądź promieniowania i gdzieś tam między nimi ostatnie bastiony ludzkości. No właśnie, ludzie. Jaką mamy gwarancję, że po apokalipsie ocaleje chociaż garstka?
Jest rok 2033, znajdujemy się w rosyjskim metrze. Nie, nie wsiądziemy w pociąg, by przejechać kilka stacji; nie spotkamy tu również tłumów, które spieszą do pracy, domu, czy też w jakiekolwiek inne miejsce. Jesteśmy sami. Nieprzenikniona ciemność, gęsta tak, że można by ją kroić, otacza nas ze wszystkich stron. Ciszę przerywa jedynie nasz niespokojny, urywany oddech. Ogarnia nas paraliżujący strach, nie możemy się ruszyć. Coraz trudniej jest oddychać, gardło mamy tak zaschnięte, że przełknięta ślina wydaje się być żyletką. Trzeba jak najszybciej wyjść na powierzchnię, złapać haust powietrza, łyk wody, zobaczyć promień słońca. Desperacka potrzeba pcha nas do przodu, biegniemy. W oddali pojawia się małe światełko. Czy to wyjście? Ostatkiem sił przyspieszamy, upadamy, podnosimy się, jeszcze tylko kilka metrów, jasność jest coraz bliżej… Znajdujemy się na stacji. Oświetla ją czerwonawy blask lamp awaryjnych, znajduje się tu kilka namiotów, płonie ognisko, w pobliżu przechadzają się ludzie. WOGN – wysunięta najdalej na północ, zamieszkana stacja moskiewskiego metra. To tutaj żyje i rozpocznie swą podróż główny bohater powieści – Artem.
Narastająca niepewność i mrok to nieodłączne elementy dzieła rosyjskiego pisarza Dimitryja Glukhovskiego, Metro 2033. Świat w nim przedstawiony nie jest już taki, jakim go znamy – wszystko zostało zniszczone w wyniku wojen nuklearnych. Na powierzchni żyć się nie da – panuje tam zbyt duże promieniowanie, a i nowi mieszkańcy ziemi nie są zbyt dobrze do naszego gatunku nastawieni. Ci, którzy mieli szczęście zdążyli skryć się w tunelach metra, teraz tutaj próbują stworzyć namiastkę starego świata. Mimo, i tak już niełatwej egzystencji na dole, pojawia się kolejne widmo zagłady. Stację WOGN atakują potrafiące wpływać na ludzką psychikę, tajemnicze humanoidalne mutanty, zwane przez mieszkańców „czarnymi”. Młody chłopak o imieniu Artem otrzymuje zadanie dotarcia do Polis – serca moskiewskiego metra, by zawiadomić o nowym zagrożeniu. Wyrusza w samotną wędrówkę po ciemnych tunelach, nie zdając sobie sprawy ile niebezpieczeństw może kryć się w ich mroku.
Narrator rozważnie, stopniowo i bez pośpiechu rozwija akcję. Z każdym krokiem, z każdą mijaną stacją dowiadujemy się czegoś więcej. Nie ma tu wielu zwrotów, ale autor stosuje inne, często wręcz absurdalne zabiegi, by poruszyć Czytelnika. Po drodze spotkamy faszystów, świadków Jehowy, rewolucjonistów, satanistów, a nawet wierzących w pogańskiego boga – kanibali. Niesamowite jest jak Glukhovskiemu udało się, poprzez zderzenie tych wszystkich ideologii i religii z rzeczywistością panującą w metrze, obedrzeć je z całego patosu i powagi. Zadziwiające jest, że ludzie, mimo apokalipsy, którą jakimś cudem przeżyli, wywołując konflikty na tle politycznym, ideologicznym, religijnym, czy rasowym, wciąż dążą do samozagłady.
Świetnie wykreowana jest postać głównego bohatera. Poznajemy go jako trochę tchórzliwego, lecz zarazem żądnego przygód młodzieńca, który wyrusza w niebezpieczną podróż, by wypełnić zadanie powierzone mu przez stalkera. Podczas jego samotnej wędrówki możemy zauważyć, że nie jest to kolejny odważny heros, siekący wrogów i nieustannie prący przed siebie. Artem to zwyczajny młody człowiek – bojący się ciemności, nieznanego, wpadający w panikę, podejmujący złe decyzje. I to mnie w nim zjednało – nie jest ideałem.
Metro 2033 to nie tylko mrożąca krew w żyłach powieść o mutantach i niebezpieczeństwach czyhających na chwilę nieuwagi, by nagle wyskoczyć z cienia i porwać niczego niespodziewającego się Czytelnika. Mimo ciągłego napięcia warto jest zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad tym, co pokazuje nam autor. Mamy koniec świata i ludzi, którzy schronili się pod ziemią, byle tylko trochę przedłużyć swoje istnienie. Tworzą mikropaństwa, zawierają umowy gospodarcze, zakładają związki i partie, prowadzą wojny. Starają się wieźć życie takie, jakim było na powierzchni. Jedząc szczurze truchła i popijając je herbatką z grzybów wciąż kurczowo trzymają się nadziei, że jeszcze kiedyś zobaczą słońce i uda im się odbudować nowy świat na ziemi. Tylko, że coraz częściej uświadamiają sobie, że ten świat nie należy już do nich.
Lektura Metra 2033 dostarcza niesamowitych wrażeń. Jest fantastycznie wykreowany świat, nietuzinkowe, barwne postaci, wymagające głębszej refleksji pytania i mroczny, pełen napięcia klimat. Odradzam ją, jako książkę czytaną dla rozrywki, czy do poduszki – może okazać się zbyt monotonna. Osobom, które lubią odnajdywać w lekturze drugie dno, a idąc dalej – odważnym na tyle, by skoczyć w jego otchłań- gorąco polecam. Jestem przekonana, że zapadnie w pamięć na długi czas.
więcej...

Podobne publikacje

Ebook

Szepty zgładzonychSzepty zgładzonych

Zbiór opowiadań polskich fanów „Uniwersum Metro 2033”, inspirowanych postapokaliptycznym światem wykreowanym przez Dmitrija Glukhovsky’ego.

Zbiór opowiadań polskich fanów „Uniwersum Metro 2033”, inspirowanych postapokaliptycznym światem wykreowanym przez Dmitrija Glukhovsky’ego.

Ebook

Echo zgasłego świataEcho zgasłego świata

Kolejny wybór opowiadań polskich fanów Uniwersum Metro 2033, inspirowanych postapokaliptycznym światem wykreowanym przez Dmitrija Glukhovsky’ego.

Kolejny wybór opowiadań polskich fanów Uniwersum Metro 2033, inspirowanych postapokaliptycznym światem wykreowanym przez Dmitrija Glukhovsky’ego.

Ebook

W ruinieW ruinie

To już czwarty, bezpłatny, zbiór opowiadań polskich fanów „Uniwersum Metro 2033”! Historii inspirowanych postapokaliptycznym światem Dmitrija Glukhovsky’ego i wyłonionych w corocznym konkursie wydawnictwa Insignis i portalu metro2033.pl.

W ruinie

Opowiadania polskich fanów Uniwersum Metro 2033

Seria: „Uniwersum Metro 2033” Wydawca: Insignis Media MOBI + EPUB (w wersji papierowej 289 stron)

To już czwarty, bezpłatny, zbiór opowiadań polskich fanów „Uniwersum Metro 2033”! Historii inspirowanych postapokaliptycznym światem Dmitrija Glukhovsky’ego i wyłonionych w corocznym konkursie wydawnictwa Insignis i portalu metro2033.pl.

Ebook

WędrowiecWędrowiec

Suren Cormudian

Powrót do fundamentów kultowej serii: samotnej stalkerskiej doli, klaustrofobicznych tuneli metra, mutantów i ciągłej walki o przetrwanie. Czy ludzkość, która doprowadziła do tego wszystkiego, zasługuje na ocalenie? Powieść okazała się wielkim sukcesem i na stałe wpisała się jako podstawowa lektura świata METRO 2033. Zdobywczyni brązowego medalu w głosowaniu na książkę 2010 r.

Wędrowiec Suren Cormudian Seria: „Uniwersum Metro 2033” Wydawca: Insignis Media MOBI + EPUB (w wersji papierowej 304 strony)

Powrót do fundamentów kultowej serii: samotnej stalkerskiej doli, klaustrofobicznych tuneli metra, mutantów i ciągłej walki o przetrwanie. Czy ludzkość, która doprowadziła do tego wszystkiego, zasługuje na ocalenie? Powieść okazała się wielkim sukcesem i na stałe wpisała się jako podstawowa lektura świata METRO 2033. Zdobywczyni brązowego medalu w głosowaniu na książkę 2010 r.

Ebook

Czerwony wariantCzerwony wariant

Siergiej Niedorub

Kultowe uniwersum powraca! Co robić, jeśli los, który zesłał Katastrofę, płata jeszcze okrutniejszego figla: grzebie pod zwałami ziemi najdłuższą linię kijowskiego metra? Co jeśli widma czerwonej linii przypominają o sobie w każdej tajemnicy i zagadce przez wszystkie kolejne lata? To niemożliwe, żeby ktoś mógł tam przeżyć, a jednak…

Czerwony wariant Siergiej Niedorub Seria: „Uniwersum Metro 2035” Wydawca: Insignis Media MOBI + EPUB (w wersji papierowej 352 strony)

Kultowe uniwersum powraca! Co robić, jeśli los, który zesłał Katastrofę, płata jeszcze okrutniejszego figla: grzebie pod zwałami ziemi najdłuższą linię kijowskiego metra? Co jeśli widma czerwonej linii przypominają o sobie w każdej tajemnicy i zagadce przez wszystkie kolejne lata? To niemożliwe, żeby ktoś mógł tam przeżyć, a jednak…

Ebook

DrogaDroga

Cormac McCarthy

Tę książkę czyta się ze ściśniętym gardłem i pełnym przerażenia zachwytem... Oto piekło apokalipsy spełnionej w uhonorowanej Nagrodą Pulitzera powieści Cormaca McCarthy’ego.

Tę książkę czyta się ze ściśniętym gardłem i pełnym przerażenia zachwytem... Oto piekło apokalipsy spełnionej w uhonorowanej Nagrodą Pulitzera powieści Cormaca McCarthy’ego.

Ebook

Korzenie niebiosKorzenie niebios

Tullio Avoledo

Pierwsza nierosyjska powieść z cyklu „Uniwersum Metro 2033”. Skarby Watykanu obróciły się w proch. Zasypany śniegiem Rzym spowija ciemność. Tego, co się w niej czai, nikt nie chce odkryć...

Pierwsza nierosyjska powieść z cyklu „Uniwersum Metro 2033”. Skarby Watykanu obróciły się w proch. Zasypany śniegiem Rzym spowija ciemność. Tego, co się w niej czai, nikt nie chce odkryć...

Ebook

Infekcja: GenesisInfekcja: Genesis

Andrzej Wardziak

Nie znamy dnia ani godziny. Gdy w piekle zabraknie miejsca, zmarli wyjdą na ziemię, a zombie-apokalipsa zacznie się w Warszawie...

Nie znamy dnia ani godziny. Gdy w piekle zabraknie miejsca, zmarli wyjdą na ziemię, a zombie-apokalipsa zacznie się w Warszawie...

Ebook

PiterPiter

Szymun Wroczek

Niewiarygodne przygody Ubera, marzyciela i romantyka, który przez 20 lat wegetacji w metrze nie utracił wiary w sprawiedliwość i lepszy świat. Pierwsza książka nowego cyklu „Uniwersum Metro 2035”, gałęzi „Uniwersum Metro 2033” – oba wywodzą się z kultowej postapokaliptycznej powieści Dmitrija Glukhovsky’ego – „Metro 2033”.

Piter

Wojna

Szymun Wroczek Seria: „Uniwersum Metro 2035” Wydawca: Insignis Media MOBI + EPUB (w wersji papierowej 600 stron)

Niewiarygodne przygody Ubera, marzyciela i romantyka, który przez 20 lat wegetacji w metrze nie utracił wiary w sprawiedliwość i lepszy świat. Pierwsza książka nowego cyklu „Uniwersum Metro 2035”, gałęzi „Uniwersum Metro 2033” – oba wywodzą się z kultowej postapokaliptycznej powieści Dmitrija Glukhovsky’ego – „Metro 2033”.

Ebook

Gwiazdozbiór psaGwiazdozbiór psa

Peter Heller

„Dla tych, którzy myślą, że «Droga» Cormaca McCarthy’ego to ostatnie słowo w postapokaliptycznej beletrystyce”. Najlepsza książka 2012 r. według prestiżowych „Publishers Weekly” i „The Guardian”!

„Dla tych, którzy myślą, że «Droga» Cormaca McCarthy’ego to ostatnie słowo w postapokaliptycznej beletrystyce”. Najlepsza książka 2012 r. według prestiżowych „Publishers Weekly” i „The Guardian”!

Ebook

Koniec drogiKoniec drogi

Dmitry Glukhovsky

Nigdy dotąd niepublikowane w Polsce opowiadanie autora kultowej trylogii „Metro 2033”. „Opowiadanie powstało szybko: odgłosy ostrzału i wybuchów bardzo mnie inspirowały. Nigdy nie planowałem rozpoczynać tym tekstem powieści ani osobnego cyklu opowiadań. Mimo to bohaterowie «Końca drogi» zaczęli żyć własnym życiem...” – Dmitry Glukhovsky

Nigdy dotąd niepublikowane w Polsce opowiadanie autora kultowej trylogii „Metro 2033”. „Opowiadanie powstało szybko: odgłosy ostrzału i wybuchów bardzo mnie inspirowały. Nigdy nie planowałem rozpoczynać tym tekstem powieści ani osobnego cyklu opowiadań. Mimo to bohaterowie «Końca drogi» zaczęli żyć własnym życiem...” – Dmitry Glukhovsky

Ebook

Metro 2035Metro 2035

Dmitry Glukhovsky

Powieść, która przynosi zakończenie historii Artema. Miliony czytelników czekały na nią aż 10 lat. Wspaniałe ukoronowanie kultowego cyklu „Metro 2033”, który właśnie staje się kompletną trylogią.

Powieść, która przynosi zakończenie historii Artema. Miliony czytelników czekały na nią aż 10 lat. Wspaniałe ukoronowanie kultowego cyklu „Metro 2033”, który właśnie staje się kompletną trylogią.

Ebook

Metro 2034Metro 2034

Dmitry Glukhovsky

Kontynuacja bestsellera „Metro 2033”! Nieliczni ludzie, którzy przetrwali atomową apokalipsę, nadal walczą o przetrwanie. Nowe formy życia próbują wedrzeć się do ostatniego schronienia ludzkości...

Kontynuacja bestsellera „Metro 2033”! Nieliczni ludzie, którzy przetrwali atomową apokalipsę, nadal walczą o przetrwanie. Nowe formy życia próbują wedrzeć się do ostatniego schronienia ludzkości...

Ebook

TekstTekst

Dmitry Glukhovsky

Pierwsza powieść realistyczna Dmitrija Glukhovsky’ego, autora takich bestsellerów jak METRO 2033/2034/2035, FUTU.RE czy CZAS ZMIERZCHU. Opowiada o starciu pokoleń, niemożliwej miłości i niesprawiedliwej karze. Jej akcja rozgrywa się we współczesnej Moskwie i na jej przedmieściach. Znakomita proza na styku thrillera, kryminału, noir i dramatu.

Tekst Dmitry Glukhovsky Wydawca: Insignis Media MOBI + EPUB (w wersji papierowej 368 stron)

Pierwsza powieść realistyczna Dmitrija Glukhovsky’ego, autora takich bestsellerów jak METRO 2033/2034/2035, FUTU.RE czy CZAS ZMIERZCHU. Opowiada o starciu pokoleń, niemożliwej miłości i niesprawiedliwej karze. Jej akcja rozgrywa się we współczesnej Moskwie i na jej przedmieściach. Znakomita proza na styku thrillera, kryminału, noir i dramatu.

Ebook

Czas zmierzchuCzas zmierzchu

Dmitry Glukhovsky

Powieść autora bestsellerowego „Metra 2033”! Jeśli nawet Glukhovsky nie jest nowym Gogolem, to na pewno rosyjskim Stephenem Kingiem. I nie jest to porównanie przesadzone!

Powieść autora bestsellerowego „Metra 2033”! Jeśli nawet Glukhovsky nie jest nowym Gogolem, to na pewno rosyjskim Stephenem Kingiem. I nie jest to porównanie przesadzone!

Ebook

Metro 2035Metro 2035

Dmitry Glukhovsky

Powieść, która przynosi zakończenie historii Artema. Miliony czytelników czekały na nią aż 10 lat. Wspaniałe ukoronowanie kultowego cyklu „Metro 2033”, który właśnie staje się kompletną trylogią.

Powieść, która przynosi zakończenie historii Artema. Miliony czytelników czekały na nią aż 10 lat. Wspaniałe ukoronowanie kultowego cyklu „Metro 2033”, który właśnie staje się kompletną trylogią.

Ebook

WieżaWieża

Robert J. Szmidt

Kolejna część kapitalnego uniwersum SF zapoczątkowanego przez „Metro 2033” Glukhovsky’ego. Zanurz się w okrutny postapokaliptyczny świat, gdzie normalne życie stało się koszmarem, a historie ludzi wybijających się ponad przeciętność napawają przerażeniem. Jeśli masz odwagę, wyrusz w najmroczniejsze rejony Wrocławia roku 2033!

Kolejna część kapitalnego uniwersum SF zapoczątkowanego przez „Metro 2033” Glukhovsky’ego. Zanurz się w okrutny postapokaliptyczny świat, gdzie normalne życie stało się koszmarem, a historie ludzi wybijających się ponad przeciętność napawają przerażeniem. Jeśli masz odwagę, wyrusz w najmroczniejsze rejony Wrocławia roku 2033!

Ebook

Prawo do życiaPrawo do życia

Denis Szabałow

Walka o przetrwanie, o władzę, za wiarę… Gdzie tu miejsce na humanizm? Chcesz żyć? Zabij i zabierz! Gratka dla fanów serii „Uniwersum Metro 2033”. Denis Szabałow kontynuuje swoje znakomite, mocne jak nokaut „Prawo do użycia siły”.

Walka o przetrwanie, o władzę, za wiarę… Gdzie tu miejsce na humanizm? Chcesz żyć? Zabij i zabierz! Gratka dla fanów serii „Uniwersum Metro 2033”. Denis Szabałow kontynuuje swoje znakomite, mocne jak nokaut „Prawo do użycia siły”.

Ebook

Do światłaDo światła

Andriej Diakow

Kolejna powieść, która przeniesie czytelników w postapokaliptyczny świat Metra 2033. W dalekim porcie zabłysło tajemnicze światło. Na jego poszukiwanie wyrusza grupa śmiałków gotowych na wszystko.

Kolejna powieść, która przeniesie czytelników w postapokaliptyczny świat Metra 2033. W dalekim porcie zabłysło tajemnicze światło. Na jego poszukiwanie wyrusza grupa śmiałków gotowych na wszystko.

Ebook

W mrokW mrok

Andriej Diakow

Jeszcze bardziej mroczna i nieprzewidywalna kontynuacja powieści Andrieja Diakowa „Do światła”, dotychczas najlepszej w opinii czytelników książki stworzonej w ramach projektu „Uniwersum Metro 2033”.

Jeszcze bardziej mroczna i nieprzewidywalna kontynuacja powieści Andrieja Diakowa „Do światła”, dotychczas najlepszej w opinii czytelników książki stworzonej w ramach projektu „Uniwersum Metro 2033”.

Ebook

OtchłańOtchłań

Robert J. Szmidt

Robert J. Szmidt w wielkim stylu dołącza do twórców serii „Uniwersum Metro 2033”. Ten, kto przeżył wojnę nuklearną, wkroczy do miejsc rodem z najgorszych koszmarów...

Robert J. Szmidt w wielkim stylu dołącza do twórców serii „Uniwersum Metro 2033”. Ten, kto przeżył wojnę nuklearną, wkroczy do miejsc rodem z najgorszych koszmarów...

Ebook

Prawo do użycia siłyPrawo do użycia siły

Denis Szabałow

W schronach rozrzuconych po skażonym terytorium wegetują niedobitki ludzkości. Pomoc mogą przynieść im tylko stalkerzy, bo tylko oni mają specjalne umiejętności i znają ten nowy świat jak nikt inny...

W schronach rozrzuconych po skażonym terytorium wegetują niedobitki ludzkości. Pomoc mogą przynieść im tylko stalkerzy, bo tylko oni mają specjalne umiejętności i znają ten nowy świat jak nikt inny...

Ebook

Prawo do zemstyPrawo do zemsty

Denis Szabałow

Dobrynin został pozbawiony wszystkiego: rodziny, przyjaciół… Wszystkiego poza celem, który musi osiągnąć za wszelką cenę. Trzeci tom bestsellerowej trylogii „Konstytucja Apokalipsy” napisanej w ramach projektu „Uniwersum Metro 2033”.

Prawo do zemsty Denis Szabałow Seria: „Uniwersum Metro 2033” Wydawca: Insignis Media MOBI + EPUB (w wersji papierowej 481 stron)

Dobrynin został pozbawiony wszystkiego: rodziny, przyjaciół… Wszystkiego poza celem, który musi osiągnąć za wszelką cenę. Trzeci tom bestsellerowej trylogii „Konstytucja Apokalipsy” napisanej w ramach projektu „Uniwersum Metro 2033”.

Ebook

Metro 2034Metro 2034

Dmitry Glukhovsky

Kontynuacja bestsellera „Metro 2033”! Nieliczni ludzie, którzy przetrwali atomową apokalipsę, nadal walczą o przetrwanie. Nowe formy życia próbują wedrzeć się do ostatniego schronienia ludzkości...

Kontynuacja bestsellera „Metro 2033”! Nieliczni ludzie, którzy przetrwali atomową apokalipsę, nadal walczą o przetrwanie. Nowe formy życia próbują wedrzeć się do ostatniego schronienia ludzkości...

Ebook

WędrowiecWędrowiec

Suren Cormudian

Powrót do fundamentów kultowej serii: samotnej stalkerskiej doli, klaustrofobicznych tuneli metra, mutantów i ciągłej walki o przetrwanie. Czy ludzkość, która doprowadziła do tego wszystkiego, zasługuje na ocalenie? Powieść okazała się wielkim sukcesem i na stałe wpisała się jako podstawowa lektura świata METRO 2033. Zdobywczyni brązowego medalu w głosowaniu na książkę 2010 r.

Wędrowiec Suren Cormudian Seria: „Uniwersum Metro 2033” Wydawca: Insignis Media MOBI + EPUB (w wersji papierowej 304 strony)

Powrót do fundamentów kultowej serii: samotnej stalkerskiej doli, klaustrofobicznych tuneli metra, mutantów i ciągłej walki o przetrwanie. Czy ludzkość, która doprowadziła do tego wszystkiego, zasługuje na ocalenie? Powieść okazała się wielkim sukcesem i na stałe wpisała się jako podstawowa lektura świata METRO 2033. Zdobywczyni brązowego medalu w głosowaniu na książkę 2010 r.

Ebook

MutantMutant

Andriej Butorin

Kultowa seria postapokaliptyczna powraca! Jeśli odzyskasz świadomość w zniszczonym przez promieniowanie lesie, nie pamiętając, kim jesteś, skąd pochodzisz i jak się tu znalazłeś… JESTEŚ MUTANTEM!

Mutant Andriej Butorin Seria: „Uniwersum Metro 2033” Wydawca: Insignis Media MOBI + EPUB (w wersji papierowej 400 stron)

Kultowa seria postapokaliptyczna powraca! Jeśli odzyskasz świadomość w zniszczonym przez promieniowanie lesie, nie pamiętając, kim jesteś, skąd pochodzisz i jak się tu znalazłeś… JESTEŚ MUTANTEM!

Ebook

PiterPiter

Szymun Wroczek

Petersburg został starty z powierzchni ziemi, ale to, co było pod nią... przetrwało. Teraz wszyscy, którzy przeżyli, muszą podjąć walkę o swój nowy dom – stacje metra.

Petersburg został starty z powierzchni ziemi, ale to, co było pod nią... przetrwało. Teraz wszyscy, którzy przeżyli, muszą podjąć walkę o swój nowy dom – stacje metra.

Ebook

Szepty zgładzonychSzepty zgładzonych

Zbiór opowiadań polskich fanów „Uniwersum Metro 2033”, inspirowanych postapokaliptycznym światem wykreowanym przez Dmitrija Glukhovsky’ego.

Zbiór opowiadań polskich fanów „Uniwersum Metro 2033”, inspirowanych postapokaliptycznym światem wykreowanym przez Dmitrija Glukhovsky’ego.

Ebook

Echo zgasłego świataEcho zgasłego świata

Kolejny wybór opowiadań polskich fanów Uniwersum Metro 2033, inspirowanych postapokaliptycznym światem wykreowanym przez Dmitrija Glukhovsky’ego.

Kolejny wybór opowiadań polskich fanów Uniwersum Metro 2033, inspirowanych postapokaliptycznym światem wykreowanym przez Dmitrija Glukhovsky’ego.

Ebook

Człowiek obiecanyCzłowiek obiecany

Paweł Majka

Horda jednomyślnych pod wodzą Króla dokończyła dzieła Pożogi. Zabrała ze sobą i poprowadziła ku zagładzie większość z tych, którym udało się przetrwać pierwszy kataklizm... Paweł Majka, dwukrotny laureat Nagrody Literackiej im. J. Żuławskiego, powraca do Uniwersum Metra 2033!

Człowiek obiecany Paweł Majka Seria: „Uniwersum Metro 2033” Wydawca: Insignis Media MOBI + EPUB (w wersji papierowej 400 stron)

Horda jednomyślnych pod wodzą Króla dokończyła dzieła Pożogi. Zabrała ze sobą i poprowadziła ku zagładzie większość z tych, którym udało się przetrwać pierwszy kataklizm... Paweł Majka, dwukrotny laureat Nagrody Literackiej im. J. Żuławskiego, powraca do Uniwersum Metra 2033!

Ebook

AchromatopsjaAchromatopsja

Artur Chmielewski

Powieść o Warszawie w kultowym „Uniwersum Metro 2033”! Skłócone stacje metra wysyłają wspólną ekspedycję, która ma przynieść ocalenie wymierającej społeczności. Nadzieja na ratunek budzi entuzjazm. Ale rzeczywistość zwykle odstaje od wyobrażeń, a ludzie nie zawsze są tymi, za których się podają...

Achromatopsja Artur Chmielewski Seria: „Uniwersum Metro 2033” Wydawca: Insignis Media MOBI + EPUB (w wersji papierowej 424 strony)

Powieść o Warszawie w kultowym „Uniwersum Metro 2033”! Skłócone stacje metra wysyłają wspólną ekspedycję, która ma przynieść ocalenie wymierającej społeczności. Nadzieja na ratunek budzi entuzjazm. Ale rzeczywistość zwykle odstaje od wyobrażeń, a ludzie nie zawsze są tymi, za których się podają...

Ebook

W ruinieW ruinie

To już czwarty, bezpłatny, zbiór opowiadań polskich fanów „Uniwersum Metro 2033”! Historii inspirowanych postapokaliptycznym światem Dmitrija Glukhovsky’ego i wyłonionych w corocznym konkursie wydawnictwa Insignis i portalu metro2033.pl.

W ruinie

Opowiadania polskich fanów Uniwersum Metro 2033

Seria: „Uniwersum Metro 2033” Wydawca: Insignis Media MOBI + EPUB (w wersji papierowej 289 stron)

To już czwarty, bezpłatny, zbiór opowiadań polskich fanów „Uniwersum Metro 2033”! Historii inspirowanych postapokaliptycznym światem Dmitrija Glukhovsky’ego i wyłonionych w corocznym konkursie wydawnictwa Insignis i portalu metro2033.pl.

Ebook

Krucjata dzieciKrucjata dzieci

Tullio Avoledo

Historia lubi się powtarzać. Mediolanowi po raz kolejny grozi zagłada atomowa, a dzieci znowu przygotowują wyprawę krzyżową. Czy spełnią się ich pragnienia, czy też – jak poprzednio – religijni fanatycy poprowadzą je na śmierć? Czy prawdziwymi potworami są mutanty, które zajęły ruiny Mediolanu, czy ludzie ukrywający się pod miastem? Czy jest miejsce dla Boga tam, gdzie wiara spłonęła w atomowym ogniu?

Krucjata dzieci Tullio Avoledo Seria: „Uniwersum Metro 2033” Wydawca: Insignis Media MOBI + EPUB (w wersji papierowej 372 strony)

Historia lubi się powtarzać. Mediolanowi po raz kolejny grozi zagłada atomowa, a dzieci znowu przygotowują wyprawę krzyżową. Czy spełnią się ich pragnienia, czy też – jak poprzednio – religijni fanatycy poprowadzą je na śmierć? Czy prawdziwymi potworami są mutanty, które zajęły ruiny Mediolanu, czy ludzie ukrywający się pod miastem? Czy jest miejsce dla Boga tam, gdzie wiara spłonęła w atomowym ogniu?

Ebook

Korzenie niebiosKorzenie niebios

Tullio Avoledo

Pierwsza nierosyjska powieść z cyklu „Uniwersum Metro 2033”. Skarby Watykanu obróciły się w proch. Zasypany śniegiem Rzym spowija ciemność. Tego, co się w niej czai, nikt nie chce odkryć...

Pierwsza nierosyjska powieść z cyklu „Uniwersum Metro 2033”. Skarby Watykanu obróciły się w proch. Zasypany śniegiem Rzym spowija ciemność. Tego, co się w niej czai, nikt nie chce odkryć...

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.