Ebook

Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Autor:
Wydawca:
Seria:
„Millennium”, część 1
Format:
34,90 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet - Opis

Pierwsza z powieści tworzących kultowy cykl „Millennium”. Debiut Larssona to niezwykła wielowątkowa historia kryminalna i zapadający w pamięć bohaterowie.

Pierwsza z powieści tworzących cykl „Millennium”. „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” to debiut Stiega Larssona. Stanowi niezwykłą historię kryminalną, z ogromnym wyczuciem prezentującą również współczesną Szwecję. Larsson udowadnia, że ma wyjątkowo rozległą wiedzę i równie wielką przenikliwość. Autor wykazuje fantastyczną zdolność jednoczesnego prowadzenia wielu skomplikowanych wątków, które wiąże ze sobą w sposób błyskotliwy, zaskakujący i logiczny zarazem. Wciąga czytelnika w rozbudowaną i pasjonującą strukturę odzwierciedlającą obraz współczesnego szwedzkiego społeczeństwa.
Dziennikarz finansowy i wydawca magazynu „Millennium” Mikael Blomkvist ma przyjrzeć się starej sprawie kryminalnej sprzed czterdziestu lat dotyczącej zniknięcia Harriet Vanger. Dopiero co skazany za zniesławienie, przyjmuje nietypowe zlecenie od magnata przemysłowego Henrika Vangera, dziadka Harriet. Rezygnuje z obowiązków zawodowych, opuszcza Sztokholm i osiada w niewielkiej wiosce na północy kraju, gdzie pod pretekstem spisania kroniki rodzinnej Vangerów od nowa przygląda się sprawie zaginięcia sprzed lat. Wkrótce dołącza do niego Lisbeth Salander – młoda, intrygująca outsiderka i utalentowana hakerka. Blomkvist i Salander tworzą niezwykły team. Wspólnie, choć nie zawsze ramię w ramię, biorą pod lupę przeszłość klanu Vangerów i odkrywają prawdę o wiele bardziej mroczną i krwawą niż ta, którą spodziewali się odnaleźć...

Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2010
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
Män som hatar kvinnor
Język oryginalny publikacji:
szwedzki
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2005
ISBN:
978-83-755-4262-2
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 1,44 MB / mobi 5,12 MB

Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet - Opinie i Komentarze

O tej książce powiedziano już wszystko Ja też dorzucę swoje 5 groszy. Uwielbiam.
W końcu uległam pokusie i sięgnęłam po rozreklamowaną i zachwalaną trylogię Millennium. Nie żałuję. Chociaż jeszcze jestem w trakcie lektury pierwszej części, więc na początku przygody, nie żałuję zakupu.
Polecam wszystkim jako wciągającą lekturę na wakacyjne wojaże.
Gdyby skala zawodu mogła wyrażać się w wartości od 1 do 10, gdzie dziesięć oznacza zawód największy, książka Larsona, na dziesiątkę słusznie zasługuje. Zachęcona medialnym rozgłosem, oraz pośmiertnym hołdom składanym autorowi, sięgnęłam po to, ponad sześciuset stronicowa "dzieło". Jakże szybko rozwiały się moje nadzieje, na dzieło świeże i emocjonujące. Niemiłosiernie rozciągając niezbyt solidnie osadzone wątki, Larson zachwyca talentem, mówiąc kolokwialnie "wodolejstwa". Rozbudowana do granic absurdu, historia rodziny Vangerów, przez początkowe sto stron, zniechęci może nawet najwytrwalszego czytelnika. Przetykana szczegółami życia seksualnego głównego bohater, oraz mającymi szokować poczynaniami "Dziewczyny z tatuażem" opowieść autora, staje się dziełem przegadanym, które przy wykorzystaniu najlepiej sprzedającego się tematu, ma za wszelką cenę zatrzymać czytelnika. Główny wątek kryminalny, miast szokować dobitnością przedstawienia, woła o dopracowanie szczegółów, oraz motywów kierujących jego bohaterami. Łatwość z jaką Blomkvist rozwiązuję, nieodgadnioną przez lata zagadkę, w każdym znawcy kryminału wywołać może jedynie uśmiech. Dlatego też, saga Milenium, kończy się dla mnie i zaczyna w jej pierwszym tomie. Przy okazji potwierdzając, iż dobrze obsadzona adaptacja filmowa, nawet do najsłabszego dzieła przyciągnąć może rzesze ciekawskich. Ja w każdym razie, po kolejne tomy sagi sięgać nie zamierzam. więcej...
Trochę się obawiałam wrażeń z lektury. Mam tak zawsze przy czytaniu książek, które są powszechnie rozchwytywanymi bestsellerami i zbierają prawie same pochwały. W końcu jednak nadszedł czas czytania – zabrałam „cegłę”, kubek herbaty i udałam się na sofę. Zaczęłam czytać… i wsiąkłam. Sama nie wiem dlaczego. Bo gdyby tak się przyczepić to jest to ponad 600 stron opisów (w dużej części toczących się leniwie) poczynań superkobiety oraz prawego mężczyzny oraz opisów zepsutych bogaczy. I tyle ;)

Jednak styl Larssona ma w sobie to „coś” – zaczynasz czytać i wciąga cię do środka opowieści. Razem z bohaterami odkrywasz ich świat, dotykają Cię te same zdarzenia, przeżywasz te same emocje. Wiele razy łapałam się na tym, że myślałam o tej książce w trakcie robienia czegoś innego (niestety do pracy chodzić trzeba, od czasu do czasu coś ugotować/kupić/sprzątnąć też), zastanawiałam się nad losami bohaterow, fabułą. Wielokrotnie różnorakie wydarzenia zapierały mi dech w piersi. Fabuła rozwija się powoli, jednak według mnie ciągnie się ona w pozytywny sposób – możemy poznać miejsca, zdarzenia i relacje rodzinne, relacje społeczne, sposoby pracy różnych postaci… Ta książka to prawdziwy „zjadacz czasu” od którego trudno sie oderwać!

Fabuły nie muszę opisywać, pojawiła się już w tylu recenzjach i opisach. Jest ona niezmiernie bogata, rozbudowana, dopracowana. Muszę też przyznać, że autor ciekawie „odwrócił” role. Przeważnie mamy kobietę w kłopotach i pomagającego jej supermana. A tutaj mamy profesjonalnego, jednakże lekko zagubionego dziennikarza oraz niezwykle inteligentną oraz biegłą w prawie każdej dziedzinie życia młodą Lisbeth, niezwykłą badaczkę (zdecydowanie nie przemawia do mnie słowo „researcherka”, brrr…). Zgodzę się, że tak niezwykłe umiejętności rodzą podejrzenia i brak wiary w realność postaci. Mi to nie przeszkadzało, ale rozumiem, że kogoś może to drażnić.

Właściwie mogę napisać same ochy i achy, do niczego się nie będę przyczepiać. No, może trochę przyczepię się do ogromnego „product placement” (jak to się tłumaczy na język polski?) – w książce umieszczono dziesiątki marek, modeli, szczegółowe opisy i zachwalania. Albo autor jest maniakiem marek, albo dostał duże zlecenie na umieszczenie takowych w swojej książce (jako znany dziennikarz miał na to – jakby nie patrzeć – spore szanse). Trochę to mi przeszkadzało w odbiorze książki, ale jednak jest to tylko mały detal. Reszta jest doskonałym kryminałem społeczno-obyczajowym, zdecydowanie wartym polecenia
więcej...
Pierwsze spotkanie z Lisbeth Salander i Szwecją krańcowo odległą od świata Astrid Lindgren. Bohaterowie naszego dzieciństwa dorośli i mierzą się z najmroczniejszymi stronami rzeczywistości...
Człowiek potrafi być bestią ! To pomyślałam po przeczytaniu książki. Zostawia w nas pięto i zadaje pytanie co sprawia że nad człowieczeństwo przekładamy przemoc i okrucieństwo? Książka jest też wykładem z psychologii. Pokazuje jak nasze dzieciństwo mocno wpływa na dorosłość i powielanie błędów , uczynków naszych rodziców. Bardzo dobrze stworzona postać dziennikarza który jest taki jak my. Ma swoje problemy, pije i trudno jest mu rzucić palenie. Silniejsi rządzą światem i on mając dobre chęci tak jak i my ponosi porażkę w walce z nimi. Ale ale... sprawiedliwość wraca . I w tym wypadku też tak jest. Skrzywdzenie niewinnej istoty pozostawia piętno w sprawcy i nigdy nie uchodzi mu na sucho nie ważne ile minęło lat . Opowieść i rozwiązanie przerażające, budzące dreszcz... Jednak warto podjąć wysiłek i razem z dziennikarzem iść niczym hart za tropem do końca. więcej...
Fenomeny czytelnicze rządzą się własnymi prawami. Do jednych z nich należy siła przekonania kogoś do przeczytania książki, która z założenia go nie interesuje. I tak właśnie, moja skromna osoba, która nie przepada za kryminałami, spędziła noc pełną emocji w towarzystwie pana Stiega Larssona, który podwyższał mi ciśnienie wymyśloną przez siebie, wielowątkowa historią.

"Ludzie zawsze mają swoje tajemnice.Chodzi tylko o to, żeby je odgadnąć" to zdanie, wypowiedziane przez Lisbeth Salander,bohaterkę książki jest najkrótszym i najbardziej dosadnym podsumowaniem powieści.
Mikael Blomkvist jest rzetelnym dziennikarzem, któremu trafia się sensacyjny materiał na temat przekrętów bardzo znanego biznesmena. Choć wydawało mu się, że cały materiał dowodowy, jaki udało mu się zebrać dzięki naprowadzeniom informatora, jest wiarygodny, sprawa skończyła się w sądzie, gdzie Blomkovist nie tylko został pozbawiony wolności na jakiś czas, ale także swojej dziennikarskiej reputacji. Co z niego za redaktor naczelny, skoro afera okazuje się podpuchą?

W tym samym czasie, Lisbeth Salander, dostaje na Mikaela zlecenie. Pracuje w firmie jako researcher, będąc przy tym osobą absolutnie nietuzinkową. Ma dziwaczne podejście do ludzi, wygląda tak, że strach spotkać taką osobę w ciemnej ulicy późnym wieczorem, ale wszystko to absolutnie nie wpływa na to, jak genialnym jest pracownikiem. Niezastąpiona, inteligentna, gotowa rozwiązać każdą zagadkę i wytropić każdy ruch osób, które zostały jej zlecone.


Kiedy w stronę naszego głównego bohatera zostaje skierowana nietypowa propozycja, padająca z ust Henrika Vagnera, podstarzałego przedsiębiorcy z licznym klanem rodzinnym, całość brzmi jak obsesyjne brednie znudzonego dziadzia. Choć familia Vagnerów być może do najświętszych nie należy to jednak Henrik szuka wśród krewnych mordercy swojej ukochanej bratanicy, Harriet.

Blomkovist zabiera się za zlecenie z ogromną dozą niepewności, która po jakimś czasie z niego ulatuje. Okazuje się bowiem, że afera jest o wiele grubsza niż by się mogło wydawać, a jego własne śledztwo zyskuje rewelacyjną współpracownicę i przyjaciela - wspomnianą wcześniej pannę Salander.

"Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" to kryminał, który mnie zaskoczył. Historia okazała się nie tylko wciągająca, mroczna i bardzo zaplątana. Jest też świetnie napisana przez Larssona, który miał zarówno na fabułę jak i bohaterów bardzo ciekawy pomysł. Ponadto, była wielowątkowa i intrygująca nie tylko głównym wątkiem kryminalnym, ale także historią genialnej hakerki. Czytając ją, zaczynamy zastanawiać się nad ludźmi odrzuconymi przez społeczeństwo i ich rolą w nim. To bardzo ciekawy i oryginalny przykład kobiecego bohatera w literaturze.

Minusy tej książki leżą po stronie wydawcy, ponieważ jestem zaskoczona tym, jak można nie tłumaczyć zdań w języku angielskim, które pojawiają się w fabule. Czyżby wynikało to z szybko robionego, filmowego egzemplarza, który było mi dane czytać? Wydawnictwo Czarna Owca ma u mnie i u wielu innych czytelników powieści, ogromny minus.

Polecam tę książkę wszystkim tym, którzy mają ochotę na relaks przy wciągającej lekturze. 600 stron powieści zapewnia mnóstwo emocji, które podbijają serca czytelników na całym świecie. Mogę jedynie dodać, że dołączam do tego grona i czekam, co nowego uda się wywinąć temu oryginalnemu duetowi w drugiej części sagi.
więcej...
Niesamowita opowieść, każdą kolejną stronę pochłaniałam z niestygnącym zainteresowaniem. Żadna książka do tej pory nie wywołała we mnie tak skrajnych emocji, w trakcie czytania człowiek jest przenoszony do innego świata. Ja osobiście utożsamiłam się z główną bohaterką książki Larssona, Lisbeth Salander, razem z nią przeżywałam kolejne wydarzenia oraz czułam wielką satysfakcję z jej zemsty na swym kuratorze. Niesamowitych oraz nieprzewidzianych zwrotów akcji w tej książce na pewno nie brakuje i każdy, kto zechce ją przeczytać z pewnością się nie zawiedzie. więcej...
Jakimś cudem ominął mnie cały szum wokół trylogii Larssona. Gdy wreszcie cała seria trafiła na moją elektroniczną półkę, byłam naprawdę zaskoczona jej popularnością i tak szybko, jak tylko było to możliwe zaczęłam czytać pierwszą część. Po lekturze kilkunastu stron naszły mnie pierwsze wątpliwości. Przyznaję, autor świetnie orientuje się w tematach, o których pisze. Mając solidne zaplecze ekonomiczne potrafię docenić wartość opisanych przekrętów, jednak ciężko było mi zrozumieć, skąd taki ogromny sukces historii. Jakby na to nie spojrzeć, przestępstwa ekonomiczne potrafią zatrząsnąć podstawami największych międzynarodowych koncernów, jednak zwykłego zjadacza chleba, tak długo jak nie mają przekładnika w jego osobistym portfelu, pozostawiają raczej obojętnym. Zaczęłam już podejrzewać, że zaważył tutaj fakt pośmiertnego wydania serii, a w wypadku naszego kraju autor dodatkowo zdobył sympatię wplatając „polski wątek”. Lektura kolejnych stron rozwiała wszelkie wątpliwości.

„Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet“ to opowieść bardzo złożona, niewątpliwie warta każdej poświęconej jej minuty. Autor sprawnie porusza sie po wielu skomplikowanych aspektach. Wystarczy wymienić wspomniane wcześniej przestępstwa gospodarcze, przemoc wobec kobiet, patologie w rodzinach, skomplikowane relacje międzyludzkie, etykę dziennikarską. Żaden z tematów nie został w moim odczuciu ani zaniedbany, ani „przegadany”. W tą interesującą rzeczywistość wpleciona została zagadka kryminalna, przypominająca klasyczną "zagadkę zamkniętego pokoju", rozciągniętą na obszar malowniczej wyspy, zamieszkałej przede wszystkim przez przedstawicieli rodziny Vanger. Poznając poszczególnych mieszkańców aż trudno uwierzyć, że tak odmienne osoby potrafią ze sobą przebywać na tak ograniczonym terenie. Każda z nich może być potencjalnym mordercą, motywy mogło mieć wielu, w którą stronę wiec podążyć ...

Historia obfituje w ciekawe zwroty akcji. Jak na kryminał przystało, czytelnik od początku próbuje sam rozwikłać zagadkę, usiłuje dojść do potencjalnego rozwiązania. Osobiście udała mi się ta sztuka jedynie w przypadku „kwiatowego“ motywu, wszelkie pozostale zostały poprowadzone w taki sposób, że wcześniej czy później znajdowałam się w szczerym polu i musiałam próbować rozwiązać zagadkę od nowa. Duży plus dla Larssona, taka sztuka udaje się niewielu autorom. Bardzo spodobał mi się dobór głównych bohaterów, dalekich od doskonałości, nie do końca dostosowanych do ogólnoprzyjętych norm społecznych. Choć ... nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że postać Mikaela Bloomkvista została stworzona w ramach rekompensaty nieznanych nam braków samego Larssona z czasów jego działalności dziennikarskiej. Przechodząc do sylwetek postaci z klanu Vangerów muszę przyznać, że pomimo setek stron, powieść pozostawiła u mnie spory niedosyt. Masa różnorodnych pytań nadal kłębi się w mojej głowie. Chyba najbardziej zaintrygowała i wyprowadziła mnie z równowagi Cecilia. Jej bardzo dwuznaczne reakcje, cały wachlarz sprzecznych zachowań... Inne postacie być może nie zakłóciły aż tak bardzo mojego rozumowania, niemniej, skoro ich obecność na wyspie została podkreślona, życzyłabym sobie poznać je zdecydowanie bliżej.

Całość uważam za bardzo udaną i wartą całego medialnego szumu. Przechodząc do oceny, z uwagi na jeden szczegół prawie odjęłam powieści jedną gwiazdkę. Nie wiem jak wygląda to w oryginalnej wersji, jednak w polskim przekładzie bardzo drażniły mnie angielskie wstawki. Gdyby dotyczyły jednej postaci, przyjęłabym, że mam do czynienia z typowym pozerem, próbującym popisać się swoją znajomościa języka. Jako, że ten problem dotyczył jednak wielu postaci, pozerem zdaje się być sam autor... Gwiazdkę uratowało zakończenie książki, nieco odmienne od klasycznego „zagadka rozwiązana, odtąd żyli długo i szczęśliwie“. Choć obawiam się, że jeszcze się tego doczekam na końcu trzeciej części...
więcej...
Szok! Czegoś takiego już dawno nie było. Żaden ruch, hałas nie potrafiły rozproszyć moich myśli, które już od kilku godzin były w Szwecji. Oczy ciągle chciały pożerać tekst, który rysował współczesną amazonkę Lisbeth oraz genialnego detektywa amatora. Połączenie katastrofalne, wręcz zabójcze, a jednak doskonałe. Choroba następnej kartki? Nie możliwe!

23:00. małżonka <kochanie, nie czytaj za długo, pamiętaj że jutro idziesz do pracy>
ja <jeszcze tylko jedna kartka i już idę spać>

00:00. małżonka <Ty ciągle czytasz?>
ja <już kończę, ostania kartka>.
więcej...

Podobne publikacje

Ebook

Co nas nie zabijeCo nas nie zabije

David Lagercrantz

Kontynuacja bestsellerowego cyklu „Millennium” Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza. Książka, na którą czekał cały świat! Tego samego dnia ukazała się w 25 krajach.

Co nas nie zabije David Lagercrantz Seria: „Millennium” Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 504 strony)

Kontynuacja bestsellerowego cyklu „Millennium” Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza. Książka, na którą czekał cały świat! Tego samego dnia ukazała się w 25 krajach.

Ebook

CzarownicaCzarownica

Camilla Läckberg

Dziesiąty tom słynnej „Sagi Kryminalnej” Camilli Läckberg. W miasteczku Fjällbacka zło po raz kolejny rozpoczyna swój opętańczy taniec. W tajemniczych okolicznościach ginie czteroletnia dziewczynka. Mieszkańców ogarnia strach. Czyżby to wydarzenie miało związek z tragedią, która rozegrała się tutaj trzydzieści lat temu?

Dziesiąty tom słynnej „Sagi Kryminalnej” Camilli Läckberg. W miasteczku Fjällbacka zło po raz kolejny rozpoczyna swój opętańczy taniec. W tajemniczych okolicznościach ginie czteroletnia dziewczynka. Mieszkańców ogarnia strach. Czyżby to wydarzenie miało związek z tragedią, która rozegrała się tutaj trzydzieści lat temu?

Ebook

Umarli tańcząUmarli tańczą

Piotr Głuchowski

Dla wszystkich, którzy cenią ciekawą, dynamiczną prozę pełną niespodzianek. Piotr Głuchowski, dziennikarz i redaktor GW, stworzył intrygującą powieść kryminalną, od której nie można się oderwać!

Dla wszystkich, którzy cenią ciekawą, dynamiczną prozę pełną niespodzianek. Piotr Głuchowski, dziennikarz i redaktor GW, stworzył intrygującą powieść kryminalną, od której nie można się oderwać!

Ebook

Bez śladuBez śladu

Harlan Coben

Trzeci kryminał z Myronem Bolitarem. Czy gwiazda drużyny koszykówki może zaginąć bez śladu? Życie Grega Downinga okazuje się pełne interesujących tajemnic, podobnie jak przeszłość znanego detektywa...

Trzeci kryminał z Myronem Bolitarem. Czy gwiazda drużyny koszykówki może zaginąć bez śladu? Życie Grega Downinga okazuje się pełne interesujących tajemnic, podobnie jak przeszłość znanego detektywa...

Ebook

Akuszer śmierciAkuszer śmierci

Paweł Jaszczuk

Rok 1939. Do Lwowa wraz z wiosną zawitała śmierć. Jej ofiarą padają dorośli i dzieci. W przytłaczającej atmosferze zbliżającej się wojny Jakub Stern znów prowadzi własne dziennikarskie śledztwo...

Rok 1939. Do Lwowa wraz z wiosną zawitała śmierć. Jej ofiarą padają dorośli i dzieci. W przytłaczającej atmosferze zbliżającej się wojny Jakub Stern znów prowadzi własne dziennikarskie śledztwo...

Ebook

Pole garncarzaPole garncarza

Andrea Camilleri

Tajemnicze zaginięcie, wstrząsające znalezisko, oszałamiająca piękność, boss lokalnej mafii i zastępca komisarza, który traci panowanie nad sobą – jak z tą układanką poradzi sobie Salvo Montalbano?

Tajemnicze zaginięcie, wstrząsające znalezisko, oszałamiająca piękność, boss lokalnej mafii i zastępca komisarza, który traci panowanie nad sobą – jak z tą układanką poradzi sobie Salvo Montalbano?

Ebook

Miasto cieniMiasto cieni

Michael Russell

Ciemne zaułki Dublina, pełne tajemnic Wolne Miasto Gdańsk, zakazane uczucia i prawda zakopana w zbyt płytkim grobie… Trzymający w napięciu kryminał retro, który przenosi nas w lata 30. XX wieku.

Ciemne zaułki Dublina, pełne tajemnic Wolne Miasto Gdańsk, zakazane uczucia i prawda zakopana w zbyt płytkim grobie… Trzymający w napięciu kryminał retro, który przenosi nas w lata 30. XX wieku.

Ebook

FlorystkaFlorystka

Katarzyna Bonda

Zabójstwo 11-letniego Amadeusza, zaginięcie 9-letniej Zosi. Co łączy te dwie wstrząsające historie? Czy w ich wyjaśnieniu pomoże renomowana florystka, a może to ona popełniła te zbrodnie?

Zabójstwo 11-letniego Amadeusza, zaginięcie 9-letniej Zosi. Co łączy te dwie wstrząsające historie? Czy w ich wyjaśnieniu pomoże renomowana florystka, a może to ona popełniła te zbrodnie?

Ebook

ŚciemaŚciema

Piotr Bojarski

Trzymająca w napięciu powieść sensacyjna pełna nawiązań do nieodległej rzeczywistości stanu wojennego w Polsce. Jej autor ma na swoim koncie znakomicie przyjęty cykl kryminalny: „Kryptonim «Posen»”.

Ściema Piotr Bojarski Wydawca: Media Rodzina MOBI + EPUB

Trzymająca w napięciu powieść sensacyjna pełna nawiązań do nieodległej rzeczywistości stanu wojennego w Polsce. Jej autor ma na swoim koncie znakomicie przyjęty cykl kryminalny: „Kryptonim «Posen»”.

Ebook

Spotkanie w BagdadzieSpotkanie w Bagdadzie

Agatha Christie

Egzotyczny Bagdad. Plątanina ulic i zakamarków. W ich gąszczu dochodzi do spotkań zakochanych stenotypistek, tajemniczych podróżników, brytyjskich szpiegów... Znakomita klasyka kryminału.

Egzotyczny Bagdad. Plątanina ulic i zakamarków. W ich gąszczu dochodzi do spotkań zakochanych stenotypistek, tajemniczych podróżników, brytyjskich szpiegów... Znakomita klasyka kryminału.

Audiobook

Mężczyźni, którzy nienawidzą kobietMężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Stieg Larsson

Pierwsza z powieści tworzących kultowy cykl „Millennium”. Debiut Larssona to niezwykła wielowątkowa historia kryminalna i zapadający w pamięć bohaterowie.

Pierwsza z powieści tworzących kultowy cykl „Millennium”. Debiut Larssona to niezwykła wielowątkowa historia kryminalna i zapadający w pamięć bohaterowie.

Ebook

Dziewczyna, która igrała z ogniemDziewczyna, która igrała z ogniem

Stieg Larsson

Druga powieść z bestsellerowego cyklu „Millennium”. W centrum zainteresowania stawia Lisbeth Salander, która uwikłana w budzącą grozę historię współczesną jednocześnie próbuje rozprawić się z demonami przeszłości.

Druga powieść z bestsellerowego cyklu „Millennium”. W centrum zainteresowania stawia Lisbeth Salander, która uwikłana w budzącą grozę historię współczesną jednocześnie próbuje rozprawić się z demonami przeszłości.

Audiobook

Dziewczyna, która igrała z ogniemDziewczyna, która igrała z ogniem

Stieg Larsson

Druga powieść z bestsellerowego cyklu „Millennium”. W centrum zainteresowania stawia Lisbeth Salander, która uwikłana w budzącą grozę historię współczesną jednocześnie próbuje rozprawić się z demonami przeszłości.

Druga powieść z bestsellerowego cyklu „Millennium”. W centrum zainteresowania stawia Lisbeth Salander, która uwikłana w budzącą grozę historię współczesną jednocześnie próbuje rozprawić się z demonami przeszłości.

Ebook

Zamek z piasku, który runąłZamek z piasku, który runął

Stieg Larsson

Trzecia z powieści tworzących cykl „Millennium”. Stanowi kontynuację wydarzeń z poprzednich części i tak jak one do samego końca trzyma w napięciu.

Trzecia z powieści tworzących cykl „Millennium”. Stanowi kontynuację wydarzeń z poprzednich części i tak jak one do samego końca trzyma w napięciu.

Audiobook

Zamek z piasku, który runąłZamek z piasku, który runął

Stieg Larsson

Trzecia książka z cyklu „Millennium”. Stanowi kontynuację wydarzeń z poprzednich części i tak jak one do samego końca trzyma w napięciu.

Trzecia książka z cyklu „Millennium”. Stanowi kontynuację wydarzeń z poprzednich części i tak jak one do samego końca trzyma w napięciu.

Audiobook

Mężczyźni, którzy nienawidzą kobietMężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Stieg Larsson

Pierwsza z powieści tworzących kultowy cykl „Millennium”. Debiut Larssona to niezwykła wielowątkowa historia kryminalna i zapadający w pamięć bohaterowie.

Pierwsza z powieści tworzących kultowy cykl „Millennium”. Debiut Larssona to niezwykła wielowątkowa historia kryminalna i zapadający w pamięć bohaterowie.

Ebook

Dziewczyna, która igrała z ogniemDziewczyna, która igrała z ogniem

Stieg Larsson

Druga powieść z bestsellerowego cyklu „Millennium”. W centrum zainteresowania stawia Lisbeth Salander, która uwikłana w budzącą grozę historię współczesną jednocześnie próbuje rozprawić się z demonami przeszłości.

Druga powieść z bestsellerowego cyklu „Millennium”. W centrum zainteresowania stawia Lisbeth Salander, która uwikłana w budzącą grozę historię współczesną jednocześnie próbuje rozprawić się z demonami przeszłości.

Audiobook

Dziewczyna, która igrała z ogniemDziewczyna, która igrała z ogniem

Stieg Larsson

Druga powieść z bestsellerowego cyklu „Millennium”. W centrum zainteresowania stawia Lisbeth Salander, która uwikłana w budzącą grozę historię współczesną jednocześnie próbuje rozprawić się z demonami przeszłości.

Druga powieść z bestsellerowego cyklu „Millennium”. W centrum zainteresowania stawia Lisbeth Salander, która uwikłana w budzącą grozę historię współczesną jednocześnie próbuje rozprawić się z demonami przeszłości.

Ebook

Zamek z piasku, który runąłZamek z piasku, który runął

Stieg Larsson

Trzecia z powieści tworzących cykl „Millennium”. Stanowi kontynuację wydarzeń z poprzednich części i tak jak one do samego końca trzyma w napięciu.

Trzecia z powieści tworzących cykl „Millennium”. Stanowi kontynuację wydarzeń z poprzednich części i tak jak one do samego końca trzyma w napięciu.

Audiobook

Zamek z piasku, który runąłZamek z piasku, który runął

Stieg Larsson

Trzecia książka z cyklu „Millennium”. Stanowi kontynuację wydarzeń z poprzednich części i tak jak one do samego końca trzyma w napięciu.

Trzecia książka z cyklu „Millennium”. Stanowi kontynuację wydarzeń z poprzednich części i tak jak one do samego końca trzyma w napięciu.

Ebook

Co nas nie zabijeCo nas nie zabije

David Lagercrantz

Kontynuacja bestsellerowego cyklu „Millennium” Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza. Książka, na którą czekał cały świat! Tego samego dnia ukazała się w 25 krajach.

Co nas nie zabije David Lagercrantz Seria: „Millennium” Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 504 strony)

Kontynuacja bestsellerowego cyklu „Millennium” Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza. Książka, na którą czekał cały świat! Tego samego dnia ukazała się w 25 krajach.

Audiobook

Co nas nie zabijeCo nas nie zabije

David Lagercrantz

Kontynuacja bestsellerowego cyklu „Millennium” Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza. Książka, na którą czekał cały świat! Tego samego dnia ukazała się w 25 krajach.

Kontynuacja bestsellerowego cyklu „Millennium” Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza. Książka, na którą czekał cały świat! Tego samego dnia ukazała się w 25 krajach.

Ebook

Mężczyzna, który gonił swój cieńMężczyzna, który gonił swój cień

David Lagercrantz

Szaleństwo badań genetycznych. Brutalne nadużycia władzy. Wstrząsająca prawda o machinie, która zniszczyła rodzinę Salander. I oczywiście Mikael Blomkvist w duecie ze słynną hakerką. Piąta po „Co nas nie zabije” część „Millenium”. Sprawdźmy, czy David Lagercrantz i tym razem dotrzymuje kroku Larssonowi.

Szaleństwo badań genetycznych. Brutalne nadużycia władzy. Wstrząsająca prawda o machinie, która zniszczyła rodzinę Salander. I oczywiście Mikael Blomkvist w duecie ze słynną hakerką. Piąta po „Co nas nie zabije” część „Millenium”. Sprawdźmy, czy David Lagercrantz i tym razem dotrzymuje kroku Larssonowi.

Audiobook

Mężczyzna, który gonił swój cieńMężczyzna, który gonił swój cień

David Lagercrantz

Szaleństwo badań genetycznych. Brutalne nadużycia władzy. Wstrząsająca prawda o machinie, która zniszczyła rodzinę Lisbeth Salander. I oczywiście Mikael Blomkvist w duecie ze słynną hakerką. Piąta część sagi „Millennium”. Czy David Lagercrantz i tym razem dotrzymuje kroku Stiegowi Larssonowi?

Mężczyzna, który gonił swój cień David Lagercrantz Lektor: Adam Bauman Seria: „Millennium” Wydawca: Czarna Owca MP3 (w wersji papierowej 424 strony)

Szaleństwo badań genetycznych. Brutalne nadużycia władzy. Wstrząsająca prawda o machinie, która zniszczyła rodzinę Lisbeth Salander. I oczywiście Mikael Blomkvist w duecie ze słynną hakerką. Piąta część sagi „Millennium”. Czy David Lagercrantz i tym razem dotrzymuje kroku Stiegowi Larssonowi?

Ebook

Ta, która musi umrzećTa, która musi umrzeć

David Lagercrantz

Ostatnia część serii Millennium sprzedanej na całym świecie w ponad 100 milionach egzemplarzy! Mikael Blomkvist podejmuje śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci niezidentyfikowanego mężczyzny. Lisbeth Salander postanawia zaś ostatecznie wyrównać rachunki ze swoją siostrą...

Ta, która musi umrzeć David Lagercrantz Seria: „Millennium” Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 400 stron)

Ostatnia część serii Millennium sprzedanej na całym świecie w ponad 100 milionach egzemplarzy! Mikael Blomkvist podejmuje śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci niezidentyfikowanego mężczyzny. Lisbeth Salander postanawia zaś ostatecznie wyrównać rachunki ze swoją siostrą...

Audiobook

Ta, która musi umrzećTa, która musi umrzeć

David Lagercrantz

Ostatnia część serii Millennium sprzedanej na całym świecie w ponad 100 milionach egzemplarzy! Mikael Blomkvist podejmuje śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci niezidentyfikowanego mężczyzny. Lisbeth Salander postanawia zaś ostatecznie wyrównać rachunki ze swoją siostrą...

Ostatnia część serii Millennium sprzedanej na całym świecie w ponad 100 milionach egzemplarzy! Mikael Blomkvist podejmuje śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci niezidentyfikowanego mężczyzny. Lisbeth Salander postanawia zaś ostatecznie wyrównać rachunki ze swoją siostrą...

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.