Ebook

Na skraju załamania

Autor:
Wydawca:
Format:
EPUB + MOBI (w wersji papierowej 352 strony)
25,41 zł 29,90 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Na skraju załamania - Opis

Jeśli nie możesz ufać nawet sobie, to komu możesz wierzyć? Deszczowa noc, głuche telefony i to okropne poczucie winy. Wszystko zaczęło się tamtej nocy. W lesie... Powieść autorki światowego bestsellera „Za zamkniętymi drzwiami”, który pokochali także polscy czytelnicy. Blisko 200 000 egzemplarzy sprzedanych tylko na naszym rynku! Prawie rok na liście bestsellerów empiku!

Cass Anderson nie zatrzymała się, by sprawdzić, czy siedząca w zaparkowanym na leśnej drodze samochodzie kobieta nie potrzebuje pomocy. Teraz nieznajoma nie żyje. Od tamtej feralnej nocy Cass nie może się pozbierać – regularnie powtarzające się głuche telefony mącą jej spokój, a ona sama czuje, że nieustannie jest obserwowana. Nawet najmniejszy dźwięk przyprawia ją o przyspieszone bicie serca i ciarki. Nękana wyrzutami sumienia zaczyna miewać kłopoty z pamięcią. Coraz częściej nie może sobie przypomnieć, czy zażyła lekarstwa, jaki kod odblokowuje alarm, gdzie zaparkowała samochód, dlaczego zamówiła dziecięcy wózek, skoro nie jest w ciąży, i czy leżący na blacie w kuchni nóż na pewno nie był pokryty krwią… Jedyne, czego nie może wyrzucić z pamięci, to twarz zamordowanej kobiety.
Autorka „ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI”, bestsellera, który wywołał sensację na międzynarodowym rynku wydawniczym, a w Polsce gościł na listach bestsellerów przez ponad 30 tygodni, powraca z elektryzującym thrillerem psychologicznym!
Zaskakujące zwroty akcji i ciągłe napięcie przyprawiają o gęsią skórkę!

Na skraju załamania - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2018
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
The Breakdown
Język oryginalny publikacji:
angielski
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2017
ISBN:
978-83-812-5191-4
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 0,51 MB / mobi 1,73 MB

Na skraju załamania - Opinie i Komentarze

Deszczowa noc, zbliża się burza. Cass Anderson wraca ze spotkania ze znajomymi i mimo przestróg męża jedzie drogą przez las. W zatoczce widzi kobietę siedzącą w aucie i mimo, że serce mówi jej, że powinna się zatrzymać i sprawdzić czy nieznajoma nie potrzebuje pomocy, mija ją i jedzie do domu. Rano dowiaduje się, że ta kobieta została brutalnie zamordowana. Od tamtej chwili zaczyna zżerać ją poczucie winy, że nie zatrzymała się i być może zapobiegłaby morderstwu. Coraz częściej zapomina o spotkaniach, nie może przypomnieć sobie czy zamknęła drzwi w domu, jaki jest kod do alarmu, a także gdzie zaparkowała samochód… Obraz kobiety siedzącej w samochodzie zaparkowanym w zatoczce w lesie zaczyna ją prześladować i stopniowo popada w obłęd, a leki przepisane przez lekarza powodują jedynie stan otępienia. Czy Cass poradzi sobie z poczuciem winy? Czy znajdzie sposób by uspokoić swoje sumienie?

B.A. Paris dorastała w Anglii, jednak większą część swojego dorosłego życia spędziła we Francji. Pracuje w finansach, a także jako nauczycielka. Do tej pory napisała trzy powieści, a Za zamkniętymi drzwiami jest jej debiutem pisarskim.

O B.A. Paris słyszałam wiele dobrego przy okazji premiery Za zamkniętymi drzwiami, która przez długi czas królowała na blogach. Była wychwalana przez wielu, jednak nie miałam jeszcze sposobności jej przeczytać… Gdy zobaczyłam, że w Polsce zostanie wydana druga powieść tej autorki nie musiałam się długo zastawiać, chociaż podobnie jak do innych „gorących hitów” podchodziłam dość ostrożnie. Teraz wiem, że moje obawy były kompletnie nieuzasadnione. Historia Cass wciąga od pierwszych stron, a napięcie rośnie z każdym kolejnym rozdziałem. Niepewność i strach głównej bohaterki są wręcz odczuwalne, a sposób w jaki zostały opisane jest tak sugestywny, że niekiedy łapałam się na tym, że wstrzymywałam oddech wraz z Cass, a wrażenie to potęgowała pierwszoosobowa narracja. Fabuła jest naprawdę ciekawa, jednak w pewnym momencie zaczynałam podejrzewać, jak może zakończyć się ta powieść i w 50% moje przypuszczenia się sprawdziły. Uważny czytelnik niejednokrotnie wyłapie niuanse, dzięki którym domyśli się zakończenia. Jedynie osoba sprawcy była dla mnie dość dużym zaskoczeniem, bo wszelkie poszlaki sprawiły, że skupiłam się na całkowicie innej postaci.

Trzeba przyznać, że B.A. Paris potrafi stworzyć naprawdę szeroką gamę ciekawych bohaterów, jednak kreacja Cass Anderson to po prostu petarda! Stopniowe popadanie w obłęd zostało opisane w dość sugestywny sposób, dzięki czemu na własnej skórze czułam emocje targające postacią.

Na skraju załamania to moje pierwsze spotkanie z twórczością B.A.Paris i z pewnością mogę je zaliczyć do udanych. Pomysł, by zbudować akcję wokół jednego przypadkowego wydarzenia wydawał mi się początkowo dość osobliwy, jednak po przeczytaniu całej powieści mogę przyznać, że jest to rewelacyjny thriller, który powinien usatysfakcjonować nawet najbardziej wymagającego czytelnika. Jestem przekonana, że ci, którzy polubili prozę autorki za sprawą Za zamkniętymi drzwiami nie zawiodą się również na jej najnowszej książce.
___________
https://ja-ksiazkoholik.blogspot.com/2018/04/b-paris-na-skraju-zaamania.html
więcej...
Akcja toczy się powoli, bez większych niespodzianek, momentami nieco nuży. Bohaterka zaczyna irytować a wydarzenia stają się coraz bardziej przewidywalne do momentu kiedy dowiadujemy się jaki jest prawdziwy powód doprowadzenia Cass na skraj załamania. Czytelnicy thrillerów, sensacji i kryminałów, którzy w życiu pochłonęli już niejedną powieść tego typu, myślę, że będą w stanie odgadnąć zakończenie na długo przed jego nadejściem. Mam wrażenie, że autorka zdradziła nam trochę za dużo szczegółów. Nie zmienia to jednak faktu, że książkę czyta się bardzo dobrze a fabuła jest przemyślana i logiczna. Doceniam to, że autorka potrafiła dokładnie opisać i połączyć ze sobą wszystkie wydarzenia, które odbywały się na kartach tej historii. Czasem w thrillerach trafia się na historie, które są oderwane od rzeczywistości i mocno naciągane – tutaj tego nie znajdziecie. Nie jest to książka bez wad ale czyta się bardzo dobrze :) Polecam! więcej...
Cass nie zatrzymała się, by sprawdzić, czy właścicielka zaparkowanego na leśnej ścieżce auta nie potrzebuje pomocy. Przeraziły ją późna pora i gwałtowna ulewa. A dziś kobieta nie żyje. Oprócz wyrzutów sumienia Cass dręczą głuche telefony. Kto do niej dzwoni? Świadek wypadku czy morderca? Dobrze pamiętam zamieszanie, jakie w zeszłym roku wzbudziła powieść „Za zamkniętymi drzwiami”. Przez długi czas nie przestawało być o niej głośno. Jeszcze lepiej pamiętam ciepłe uczucia jakie we mnie wywołała, niecierpliwość podczas czytania i gorączkowe pochłanianie kolejnych stron. Tym bardziej nie mogłam doczekać się lektury najnowszej książki B.A.Paris.

„Na skraju załamania” zaczyna się mocnym akcentem, który uruchamia serię niefortunnych zdarzeń. Jedna noc, błędna decyzja, zaledwie kilka minut zawahania. Tyle wystarczyło, by życie Cass zmieniło się na zawsze. Tylko tyle zaważyło na jej przyszłości i pociągnęło kobietę na samo dno. Upiorne wspomnienie szybko staje się jej codziennością, a najgorsze koszmary opanowują umysł. Autorka w sposób niezwykle realistyczny oddaje emocje towarzyszące bohaterce. Przejmująco i dramatycznie przedstawia kolejne stadia załamania. Zabiera nas w podróż skomplikowanymi ścieżkami ludzkiej psychiki. A tym psychologicznym podejściem do tematu całkowicie mnie kupiła.

Kolejne rozdziały to fascynująca mieszanka pytań bez odpowiedzi, tego co pewne z tym, co nieokreślone, słów wypowiedzianych i przemilczanych. To niezwykła gra, jaką człowiekowi może zapewnić tylko jego umysł. Cass szybko traci pewność, co rzeczywiście miało miejsce, coraz więcej sobie dopowiada, coraz częściej zagłębia się w ukryty w kątach mrok. Jej umysł staje się dla niej więzieniem. Jestem pod wrażeniem, w jaki sposób autorka wykreowała tę postać i pokazała zachodzące w niej zmiany. Metamorfoza, jaką przeszła na kartach powieści, naprawdę mnie zachwyciła. Niezwykle trudno jest w sposób tak rzeczywisty oddać charakter postaci, tchnąć w nią tyle realizmu i prawdziwości. Tak bardzo wczuć się w jej sytuacje, towarzyszące jej emocje, opanowujące ją strachy. I za to Paris należą się wielkie brawa i wiele szacunku.

Opowiadana przez nią historia zbudowana została na wspomnieniach, wyobrażeniach i niedopowiedzeniach. Cały nastrój budują skrawki wydarzeń, a to, czego nie widać mocniej działa na wyobraźnię czytelnika, niż przemoc czy brutalność. Autorka stworzyła przejmującą atmosferę, w której nic nie jest takie jakie się wydaje, a dążenie do rozwiązania zagadki i dopasowania wszystkich elementów sprawia, że czytanie powieści przynosi wiele przyjemności i sprawia wielką frajdę. Klimat niepewności stale udzielał mi się podczas czytania, zachęcając mnie do pędzenia poprzez tę historię niemalże bez tchu.

Czytałam prędko i niecierpliwie. Z wielką ciekawością zagłębiałam się w tę opowieść, zastanawiając się, czym jeszcze autorka może mnie zaskoczyć. I oczywiście zaskoczyła, co najważniejsze, więcej niż raz. Zmiany akcji, kolejne szczegóły, nowe fakty, zaskakujące zachowanie bohaterki- to bez wątpienia elementy składające się na kolejny sukces Paris. Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości, teraz już na pewno go opuszczą. Ta powieść pochłania bowiem maksimum uwagi, angażuje wszystkie zmysły, wymaga skupienia, nie pozwala się oderwać do samego końca.

Pierwszoosobowa narracja to coś, czego zwyczajnie w takim przypadku nie mogło zabraknąć. Dzięki niej akcja powieści staje się jeszcze bardziej przekonująca i wiarygodna. Jeszcze mocniej angażuje, przyciąga, magnetyzuje. To niczym mroczny i klimatyczny pamiętnik z kilku miesięcy przepełnionego strachem życia, opowieść o największych koszmarach i najokropniejszych tajemnicach.

„Na skraju załamania” to thriller w najlepszym wydaniu. Z psychologicznym rysem, zastanawiającą akcją, garścią tajemnic i masą niespodzianek. Autorka z wielką gracją buduje napięcie, na każdym kroku udowadnia, że kierują nią pasja i talent.

więcej...
Na skraju załamania - czyli o tym jak połączenie wyrzutów sumienia i braku poczucia sprawczości może spowodować wiele konsekwencji w życiu codziennym. Cass Anderson żyje sobie spokojnie ze swoim mężem w cudnym domku na skraju lasu. To miejsce które kocha. To życie które kocha. Zawodowo jest lubianą i szanowaną nauczycielką, darzoną sympatią wśród znajomych z pracy. Nie brakuje jej pieniędzy, a życie jakie prowadzi jest na wysokim poziomie. Ma jednak jedną tajemnicę, a raczej dwie które spowodują, że jej życie skręci nie w tę drogą w którą powinno.

Pewnego późnego wieczora, kiedy to wraz z przyjaciółmi Cass świętuje koniec roku szkolnego, decyduje się na wcześniejszy powrót do domu. Rozmowa telefoniczna z partnerem potwierdza ją jedynie w tej decyzji. Jednak zasada jest jedna - wróć do domu drogą, nie jedź skrótem przez las. Jak przystało na odpowiedzialną i poukładaną kobietę Cass skręca na drogę leśną i jedzie skrótem, którym jechać nie powinna. Pogoda jest paskudna. Brak widoczności przez ciągle padający deszcz, a drogę oświetlają jedynie pioruny.

W pewnym momencie dostrzega w zatoczce, na uboczu samochód, a w środku kobietę siedzącą bez ruchu i wpatrzoną przed siebie. Cass zatrzymuje się na chwilę, po czym odjeżdża nie pytając dziewczyny czy ta potrzebuje pomocy.


Następnego dnia do Cass dociera informacja, iż w lesie znaleziono ciało kobiety, dokładnie na tamtej drodze którą wracała. To właśnie wtedy budzą się wyrzuty sumienia i z dnia na dzień potęgują. To wtedy zaczyna się koszmar. Splot kolejnych wydarzeń powoduje że Cass nie wie już co jest prawdą, a co nie. A może cała jej rzeczywistość jest zwyczajną fikcją.

Trudno mi było czytać Na skraju załamania w oderwaniu od pierwszej książki B.A. Paris. Za zamkniętymi drzwiami była dla mnie majstersztykiem bo lubię niepewność, tajemnicę i dreszczyk. Natomiast Na skraju załamania bardzo mi się podobała, ale niestety mnie nie zaskoczyła. Szybko domyśliłam się co i jak, ale muszę przyznać że finalne kto, to akurat mnie zaskoczyło. Pojawiło się też odrobinę nieścisłości w tekście. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale czasem mam wrażenie, że autorka nie do końca pamiętała co napisała wcześniej.

Summa summarum - warto przeczytać! A Paris i tym razem nie szczędzi emocji czytelnika.
więcej...
Thriller psychologiczny pełną gębą! Że też tak dobre książki z tego gatunku trafiają się tak rzadko! B.A. Paris potwierdza tą pozycją, że książki z pogranicza sensacji i thrillera potrafi pisać, oj potrafi! ;) Najbardziej straszy, daje do myślenia i wywołuje ciarki to, czego nie widzimy i możemy się jedynie domyślać - tutaj mamy tego w bród :) (!).

Tytuł książki jest szalenie trafny... Główna bohaterka, dokonując swego czasu niewłaściwego wyboru i pozostawiając samej sobie kobietę w samochodzie na pustkowiu, doświadcza coraz bardziej dramatu utraty kontroli nad samą sobą... nad swoim życiem... nad wyrzutami sumienia? Na pewno... Ale czy tylko? Czy wszystko to, czego boi się teraz na co dzień, wszystkie nocne głuche telefony, zaniki pamięci, nerwowe, pełne paniki myśli, postrzeganie rzeczywistości zahaczające o halucynacje... czy to aby tylko wytwór jej wyobraźni? Czy też może stoi za tym coś jeszcze? Ktoś jeszcze? ... Zaiste - główna bohaterka jest na prawdziwym skraju załamania... Zbliżając się do jego krawędzi wraz z nią nie sposób mnie przeżywać tego z każdą kolejną stroną!...

Wszelkie książki zahaczające choćby o tematykę psychologiczną są od zawsze dla mnie czymś, na co się po prostu rzucam i połykam strona po stronie ;) ... A jeśli w dodatku jest to jakaś sensacja lub thriller - o tak!, to jest to! :) B.A. Paris napisała naprawdę świetną książkę. W dobie średniej jakości sensacyjnego zalewu na księgarnianych półkach pozycja, która potrafi trzymać w napięciu do samego końca jest naprawdę na wagę złota. "Na skraju załamania" daje ten właśnie "efekt wow" ;)

Polecam! I to bardzo gorąco :) :)

Dziękuję Wydawnictwu Albatros za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:
https://cosnapolce.blogspot.com/2018/02/na-skraju-zaamania-ba-paris.html
więcej...
Ile razy w swoim życiu mieliśmy ochotę komuś powiedzieć "Ja na twoim miejscu...." ? Jesteśmy przekonani o własnej szlachetności, pewni tego jak zachowamy się w danej sytuacji, jednak dopiero w momencie gdy dane zdarzenie ma miejsce, okazuje się, że postąpiliśmy zupełnie inaczej niż zakładaliśmy. Cass Anderson nigdy nie myślała, że mogłaby być osobą, która może zostawić człowieka potrzebującego pomocy na pastwę losu. Jednak gdy młoda nauczycielka w deszczową noc przejeżdża przez las i widzi na poboczu samochód, wiedziona złym przeczuciem, nie zatrzymuje się, nie oferuje pomocy, odjeżdża, zapominając o całym zdarzeniu.

Następnego dnia Cass dowiaduje się, że w nocy została zamordowana kobieta, ta, której samochód mijała poprzedniej nocy. Tej, której nie udzieliła pomocy i jak się później okazuje była jej dobrą znajomą. Cass nie potrafi poradzić sobie ze śmiercią Jane. Była tam, mogła jej pomóc, być może mogła zapobiec jej śmierci i dziś kobieta wciąż by żyła.

"Na skraju załamania" B.A. Paris to trzymający w napięciu thriller psychologiczny o gnębiących wyrzutach sumienia i niemożności cofnięcia czasu. Cass Anderson, która właśnie rozpoczęła sześciotygodniowy urlop ma wystarczająco dużo czasu, by analizować to co wydarzyło się tamtej nocy. Gnębiące wyrzuty sumienia to nie wszystko, nauczycielka zaczyna odbierać głuche telefony. Czy to morderca, który wciąż przebywa na wolności, czy może popada w obłęd? Żyje w nieustannym stresie, a jej pamięć zaczyna płatać figle. Zapomina o spotkaniach, zobowiązaniach, zakupach, zapomina gdzie odłożyła rzeczy. Kiedy jej zdrowie psychiczne ulega zachwianiu Cass nie wie komu może ufać. Czy może ufać samej sobie?

B.A. Paris dzięki pierwszoosobowej narracji pozwala nam spojrzeć na rozgrywające się w powieści wydarzenia oczami kobiety wystraszonej i zagubionej, mającej luki w pamięci, trapionej ogromnym poczuciem winy, otumanionej lekami, coraz bardziej przerażonej tym, że być może tak jak jej matka może cierpieć na wczesną postać demencji. Odczuwamy jej strach, wewnętrzne rozterki, ból i wyrzuty sumienia. Duszny i paranoidalny klimat "Na skraju załamania" wywołuje ciarki na plecach i przytłacza, podejrzanymi stają się wszyscy wokół, sąsiedzi, przyjaciele, rodzina i własny umysł. Czytelnik nieustannie zadaje sobie pytanie: kim właściwie jest Cass, zagubioną kobietą, ofiarą, czy manipulantką?

Nieustanny niepokój, klaustrofobiczna atmosfera, psychologiczna gra, która toczy się między bohaterami, perfidna intryga to znaki rozpoznawcze "Na skraju załamania". Nawet jeśli fabuła jest dość przewidywalna, to autorce tak udaje się poprowadzić historię i stopniować napięcie, że od powieści trudno się oderwać.
Intrygujący, bardzo klimatyczny, duszny. Thriller psychologiczny wart poznania.
więcej...
,,Za zamkniętymi drzwiami", czyli debiut B. A. Paris bardzo przypadł mi do gustu. Byłam bardzo ciekawa, jak spodoba mi się druga książka autorki, czyli ,,Na skraju załamania". Cass Anderson wyrzucała sobie, że gdyby nie wracała wieczorem do domu przez las to nie zauważyłaby osoby, która siedziała w samochodzie. Rankiem okazało się, że została ona zamordowana, dodatkowo była dość daleką znajomą Cass. Kobieta postanowiła ukryć przed wszystkimi prawdę, że jechała krótszą drogą i widziała zamordowaną. Coraz częściej jednak dochodziło u niej do zaników pamięci. Bała się, że zachorowała na demencję.

Jak już wspomniałam, ,,Za zamkniętymi drzwiami" bardzo mi się podobała, dlatego liczyłam na podobne emocje przy ,,Na skraju załamania". Z przykrością muszę przyznać, że w moim odczuciu ta pozycja jest mniej ciekawa. Nie oznacza to jednak, że jest zła. Nie, wręcz przeciwnie. Jest bardzo dobra, jednak debiut autorki wywarł na mnie jeszcze większe wrażenie.

B.A. Paris bardzo umiejętnie kluczy, łączy wątki, lawiruje faktami. Tak naprawdę pewnych wydarzeń można się domyślać już przed ich ujawnieniem, jednak i tak pojawiło się kilka zaskakujących momentów. Fabuła podzielona jest na dni, pisarka pokazuje, w jaki sposób wydarzenie z życia Cass wpłynęło na jej dalsze funkcjonowanie. Bardzo podobało mi się też zamieszczanie SMS-ów.

,,Na skraju załamania" to pozycja o sztuce manipulacji, z którą warto się zapoznać. Czyta się naprawdę szybko, tak naprawdę jest to lektura na jeden wieczór. Nie żałuję, że zapoznałam się z tą pozycją, do czego i Was zachęcam.
więcej...
Bałam się, że będzie to książka w stylu "Dziewczyny z pociągu", a szum wokół B.A. Paris jest przesadzony.. I muszę przyznać, że bardzo się myliłam :). Choć czytałam lepsze książki, to "Na skraju załamania" miała w sobie coś, co nie pozwalało oderwać mi się od lektury. Książka trzymała w napięciu oraz niepewności przy zostawianiu w domu po zmroku :).
Jest to thriller psychologiczny, więc nie ma tu ogromnej ilości akcji. Zaczyna ona przyśpieszać dopiero pod koniec książki.
Wydawało mi się też, że wiem, kto jest mordercą i prześladuje główną bohaterkę. Moje podejrzenia były jednak błędne, ponieważ autorka wymyśliła zupełnie inne zakończenie :).
Nie wiem co w sobie miała ta historia, ale autorka tak bardzo przypadła mi do gustu, że od razu sięgnęłam po "Za zamkniętymi drzwiami".
więcej...
B.A. Paris to angielska pisarka na stałe mieszkająca we Francji. Jest autorką bestsellera „Za zamkniętymi drzwiami". Książka „Na skraju załamania” opowiada o Cass Anderson. Trzydziestokilkuletniej nauczycielce, która niedawno wyszła za mąż i zamieszkała w pięknym domu na uboczu. Gdy pewnej burzliwej nocy wraca przez las, widzi kobietę w zaparkowanym samochodzie na odludziu, nie zatrzymuję się i nie pyta, czy ta nie potrzebuje pomocy. Wkrótce okazuje się, że kobieta została zamordowana. Cass targają wyrzuty sumienia, do tego coraz częściej zdarza się jej zapominać o różnych rzeczach. Dwa lata wcześniej pochowała matkę, która chorowała na demencję, obawia się, że być może teraz sama ma początki choroby. Dostaje też głuche telefony, ma wrażenie, że ktoś ją obserwuje i czyha na jej życie. Nie czuję się już bezpiecznie we własnym domu. Mąż i przyjaciele nie bardzo chcą wierzyć w coraz to dziwniejsze zdarzenie, w których uczestniczy Cass. Historię poznajemy z punktu widzenia Cass, dzięki czemu możemy lepiej wczuć się w jej sytuację. Naprawdę jej współczułam jej, to przez co musiała przejść, było okropne. Na szczęście potrafiła dotrzeć do prawdy o sobie i swoich najbliższych.

Książka ta to dobry thriller trzymający w napięciu. Długo nie wiedziałam co mam sądzić o Cass. Może ona sama jest winna całej sytuacji? A może jednak jej mąż albo któryś z przyjaciół? Lista podejrzanych jest dość długa, a my sami staramy się nie popaść w paranoję jak sama Cass.

Myślę, że warto sięgnąć po tę pozycję. Polecam czytelnikom lubiącym historie trzymające w napięciu.
MJ
źródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl
więcej...
Bardzo lubię thrillery psychologiczne, w których akcja rozkręca się powoli, ale z każdej strony czuć rosnące napięcie. "Na skraju załamania" to właśnie taka książka, w której klimat staje się coraz gęstszy z każdą stroną, a atmosfera paranoi pogłębia się nieustannie. Książka wciągnęła mnie niesamowicie od mniej więcej połowy i nie mogłam się oderwać, ale zbyt łatwo odgadłam, kto stoi za całą intrygą. Autorka wykorzystała zbyt ograny pomysł, jednak motywy, jakie przyświecały jej bohaterom w pewien sposób mnie zaskoczyły. To wciągająca historia, która z pewnością zaskoczy niezaznajomionych z thrillerami, a fanów gatunku wciągnie i zapewni im rozrywkę. więcej...
Coraz częściej zdarza mi się sięgać po thrillery czy kryminały. Na początku była to dla mnie odskocznia od wszelkiej fantastyki czy młodzieżówek a teraz coraz częściej łapie się na tym, że czytam je tak samo chętnie, jak wymienione wcześniej. Mają coś w sobie, coś innego czego innym gatunkom literackim brakuje i jedynie mogą o tym pozazdrościć. Nie miałam okazji zapoznać się jeszcze z twórczością tej autorki, chociaż wcześniejsza jej książka widnieje na mojej półce. Przechodząc jednak do sedna, czyli recenzji „Na skraju załamania” to książkę czytało mi się bardzo szybko i przyjemnie, chociaż momentami zabrakło mi emocji, które występują w tego typu gatunkach, wprawiając czytelnika w osłupienie czy wywołują ciarki na ciele. Jednak nie jest to żadnym minusem książki, gdyż jak sami się później możemy dowiedzieć, wraz z biegiem fabuły są to wręcz nikłe niedociągnięcia w lekturze.

Cass Anderson jest nauczycielka, której życie się zmienia, gdy wracając w dzień jak co dzień z pracy, spotyka coś ją tragicznego. Tego felernego dnia postanawia pójść do domu przez las, jednak nie był to tak dobry pomysł, jak na początku kobiecie mogło się wydawać. Znajduje w zatoczce półprzytomną kobietę która siedzi w samochodzie i widać dobrze, że potrzebuje ona pomocy. Jednak Cass spanikowała i chcąc uratować własne życie, postanawia, że nic z tym nie zrobi i zniknie z miejsca wypadku jak najszybciej może. Lecz jak się później okazuje, kobieta z samochodu zostaje okropnie zamordowana. Od tej chwili nauczycielkę nękają ogromne pokłady poczucia winy, nie może zacząć zapamiętywać prostych rzeczy, nie wie, gdzie zaparkowała auto, gdzie położyła kluczyki, po co zamawiała coś, co w ogóle się jej nie przyda w żaden sposób. Aczkolwiek nie są to jej jedyne problemy, czuje się ciągle obserwowana przez kogoś, a głuche telefony nie dają w żaden sposób jej spokoju, kobieta popada w paranoje i jak sam tytuł głosi, jest na skraju załamania.

Po ciepłym odbiorze w Polsce książki „Za zamkniętymi drzwiami” autorka serwuje nam kolejny mocy thriller psychologiczny, który mrozi krew w żyłach i to bardzo, autorka potrafi zbudować w książce tak mocne napięcie, oddać emocje i stan psychiczny bohaterki, że doskonale ją zaczynamy rozumieć i fakt tego, co w jej życiu się dzieje. Bo to jaki nam koniec prezentuje pisarka, zaskakuje, szokuje i skłania jak nigdy do przemyśleń.

Niestety nie umknęło mojej uwadze kilka wad, takich jak to, że bohaterka potrafi być momentami po prostu denerwująca przez swój fakt charakteru i niektórych podjętych decyzji. Jednak może taki miał być zamysł autorki. Widać jednak też pewne schematy, które są powielone od poprzedniczki, ale mimo to książka potrafi zaskoczyć i wciąga do reszty.

Jest to pozycja, która na pewno warto sięgnąć a w szczególności, gdy zna się tę autorkę i wie, jak dobrze pisze, jej pozycje stoją zawsze na wysokim poziomie i są lektura, po której na pewno będzie również wiele refleksji.
więcej...
Cass Anderson to młoda nauczycielka, która nie dawno wyszła za mąż. Kiedy wraz ze znajomymi z pracy rozstają się po ostatnim spotkaniu przed wakacjami, zbiera się na burzę. Jest późno, ciemno, a warunki atmosferyczne nie sprzyjają podróży samochodem, więc kobieta pragnie jak najszybciej znaleźć się w domu i tym samym skraca drogę jadąc przez las. W trakcie podróży zauważa stojący na poboczu samochód z pasażerką w środku. Uznaje jednak, że wszystko jest w porządku i odjeżdża nie sprawdzając, czy nie potrzebuje ona pomocy. Rano okazuje się, że ta kobieta została zamordowana. Od tej pory życie Cass wywraca się do góry nogami, zaczynają się głuche telefony, rozkojarzenie i inne ciężkie do wytłumaczenia rzeczy.

Choć debiutanckiemu thrillerowi Paris zarzucam pewną przewidywalność to mocno zapadł mi w pamięci z wielu względów. Między innymi dlatego, że został napisany w sposób, który nie pozwalał się oderwać dopóki nie pozna się zakończenia oraz dlatego, że w moim odczuciu jest po prostu dobrym thrillerem pod względem psychologicznym. Dlatego długo wyczekiwałam kolejnego dzieła tej autorki. Oczekiwania miałam ogromne - „Na skraju załamania” również nie jest bez wad, ale ma także sporo zalet.

Cass dręczona wyrzutami sumienia staje się coraz bardziej roztargniona. Zapomina kupić prezent, wybrać się na spotkanie z przyjaciółką, a także o zakupieniu różnych rzeczy do domu. Dręczona obawami, że tak jak jej matka zachoruje na przedwczesną demencję wpada w coraz większy obłęd. Dzięki pierwszoosobowej narracji i licznym świetnym opisom, czy sytuacjom pojawiającym się w treści książki, niemal odczuwałam ten klimat ciągłego niepokoju razem z główną bohaterką. Początkowo to błahostki, które z czasem przybierają na sile. Głuche telefony, a także poczucie obserwowania wywołują u Cass niesamowity stres.

Autorka ponownie świetnie sobie poradziła pod względem psychologicznym. Różne objawy, czy też zachowania stopniowo pogłębiające się u bohaterki wydawały się być opisane bardzo realnie. Jednak muszę tu przyznać, że momentami wydawała się ona zbyt uległa w poleganiu na opinii innych i odrobinę przez to irytowała.

Kolejnym istotnym aspektem jest to, że o ile od początku autorka świetnie buduje napięcie to po pewnym czasie jednak jest tego trochę za dużo i oczekuje się już jakiejś akcji, wyjaśnienia, czy po prostu jakiegoś kroku przybliżającego do poznania prawdy. Potem jednak, kiedy już taki moment się pojawia, wydarzenia nagle przybierają zawrotne tempo, więc jeśli poczujecie się znużeni w połowie książki to naprawdę warto wytrwać do końca.

„Na skraju załamania” to kolejny bardzo dobry thriller psychologiczny B.A. Paris z drobnymi wadami. Nie zmienia to faktu, że książkę pochłonęłam i będę wyczekiwać jej kolejnych pozycji.
więcej...
Łał! – to jedno słowo idealnie podsumowuje moje wrażenia po lekturze najnowszej powieści autorstwa B.A. Paris. „Na skraju załamania” to emocjonujący thriller psychologiczny, od którego nie sposób się oderwać. Autorka wykreowała niepokojącą, wypełnioną duszną atmosferą opowieść o kłamstwach, strachu i narastającej psychozie. Lektura dostarczyła mi naprawdę mocnych wrażeń – przerażenie nieustannie mieszało się ze nieufnością.

Cass Anderson wiedzie spokojne i szczęśliwe życie – ma kochającego męża i cudownych przyjaciół, spełnia się w pracy nauczycielki. Pewnego dnia bohaterka podejmuje jednak decyzję, która na zawsze zburzy jej harmonijny świat i wpędzi ją do piekła nieustających wyrzutów sumienia i pogłębiającego się szaleństwa.

Dramat Cass rozpoczyna się deszczowej nocy, kiedy decyduje się wracać do domu mało uczęszczaną, leśną drogą. Targana niepokojem bohaterka przejeżdża obok zaparkowanego w zatoczce samochodu. Odosobniona okolica i niesprzyjające warunki pogodowe sprawiają, że Cass nie wysiada z auta, by udzielić pomocy drugiemu kierowcy – to decyzja doprowadzi do punktu zwrotnego w jej życiu. Kolejnego dnia okazuje się, że kobieta z samochodu mijanego przez bohaterkę została brutalnie zamordowana. Cass nie potrafi uciec od poczucia winy, które jeszcze się pogłębia, kiedy okazuje się, że znała zamordowaną.

Życie Cass zamienia się w koszmar. Ktoś zaczyna nękać ją głuchymi telefonami, a jej pamięć coraz bardziej szwankuje. Czy morderca widział ją feralnej nocy, odkrył kim jest i teraz próbuje ją zaszczuć? A może to umysł Cass dręczony wyrzutami sumienia zaczął płatać jej figle, a ona sama osuwa się w odmęty szaleństwa?

„Na skraju załamania” to świetnie napisana powieść, w której niczego nie można być pewnym. Pisarka umiejętnie zwodzi czytelnika, który dopiero w finale przekonuje się, jaka jest prawda o mordercy i udręczonej bohaterce. Jestem pod ogromnym wrażeniem umiejętności B.A Paris, ktróa zapewniła mi kilka godzin ekscytującej lektury na najwyższym poziomie. Szczerze polecam jej twórczość wszystkim miłośnikom thrillerów psychologicznych.
więcej...
O B. A. Paris zrobiło się głośno kiedy na rynku wydawniczym ukazał się thriller, szybko okrzyknięty światowym bestsellerem. "Za zamkniętymi drzwiami" - z tym tytułem spotkał się chyba każdy. Na własnej skórze przekonałam się, że nie bez powodu wstrząsnął milionem czytelników. Autorka swoją debiutancką powieścią postawiła samej sobie poprzeczkę tak wysoko, że przez chwilę bałam się, iż będzie tak jak w przypadku "aktorów jednej roli" czy "piosenkarzy jednego hitu" - że jej kolejne powieści nie zdobędą takiego uznania, a nazwisko B.A. Paris będzie kojarzone wyłącznie z "Za zamkniętymi drzwiami". Toteż z przyjemnością, ale i lekką rezerwą sięgnęłam po jej drugą książkę, "Na skraju załamania". Wiedziałam, że mimo iż to zupełnie inna powieść, opowiadająca zupełnie inną historię, gdzieś w podświadomości będę konfrontować ją z fenomenalnym debiutem, który pewnej wiosennej nocy pozbawił mnie możliwości snu...

Co mogę powiedzieć po skończonej lekturze? Czy autorka rzeczywiście ma talent do konstruowania tak absorbujących thrillerów, czy tylko przy tworzeniu swojego pierwszego dzieła dopisało jej szczęście?
Wyrzuty sumienia, które odmawiają racjonalnego myślenia i pogłębiają pojawiające się coraz częściej oznaki przedwczesnej demencji - z tym musi zmagać się Cass Anderson, po tym jak nie zatrzymała się w środku burzowej nocy obok zaparkowanego w lesie samochodu. Kobieta, która w nim siedziała, została tej nocy zamordowana. Cass nie potrafi pogodzić się z myślą, że gdyby jakoś zareagowała, ofiara nadal by żyła. Dręczące poczucie winy i ukrywanie przed mężem całej prawdy o tamtej nocy i o swoim stanie zdrowia wprowadzają Cass w obłęd. Jej życie zmienia się w koszmar, kiedy w pamięci pojawiają się kolejne luki, i gdy z przerażeniem uświadamia sobie, że prześladuje ją morderca. Bo kto i po co miałby nękać ją głuchymi telefonami i włamywać się do jej domu tylko po to, by przestawić kubek, zaznaczając tym swoją obecność...


"Na skraju załamania" to tytuł trafiony w punkt. Nie tylko jeśli chodzi o główną bohaterkę, która przytłoczona problemami zdrowotnymi i poczuciem winy doprowadza się do kresu wytrzymałości. Tytuł idealnie odzwierciedla również to, co przeżywa czytelnik wraz z bohaterką - zaledwie krok dzieli go od obłędu. I nie piszę tego bynajmniej w pejoratywnym znaczeniu, bo obłęd, w jaki popada czytelnik jest jedynie potwierdzeniem kunsztu autorki, która doskonale zobrazowała stan psychiczny głównej bohaterki, a przy tym zrobiła to tak, że udziela się on osobie pogrążonej w lekturze. B. A. Paris odwaliła kawał dobrej roboty mistrzowsko kreując portret psychologiczny głównej bohaterki. Nie ulega wątpliwości, że świetnie orientujemy się w tym, co czuje Cass, co myśli, jakie wątpliwości ją dręczą. Nie jest to postać, która nudzi, choć nie da się zaprzeczyć, że jest trochę... monotematyczna, co bywało niekiedy przytłaczające - z czasem wiedziałam już, że mam spodziewać się kolejnych czynników rujnujących psychicznie bohaterkę, nie wiedziałam tylko co to konkretnie będzie. A ileż można dokładać zmartwień i dziur w pamięci jednej młodej kobiecie? W pewnym momencie czułam, że lekko drażni mnie wrażenie jakby jej życie było jednym wielkim otępieniem.

Na szczęście B. A. Paris wiedziała, kiedy powiedzieć dość i jak zrobić to w mocnym stylu. Kiedy powieść dobiegała końca moje uczucia były dwojakie. Po początkowym szoku, który wybił mnie z rytmu i w końcu zafundował rozrywkę ciekawszą niż głuche telefony i kolejne przesyłki, o zamówieniu których Cass zapominała, przyszła złość. Bo z jednej strony byłam zaskoczona, a z drugiej - gdzieś z tyłu głowy świtała mi myśl: "ale tu od początku coś nie grało". Finalnie okazało się, że jednak zamykałam książkę z niemałym zdziwieniem i właściwie ostatni rozdział musiałam przeczytać jeszcze raz, bo wręcz nie dowierzałam temu, że wyjaśnienie było tak logicznie proste, że aż śmieszne, a mimo to i tak wcześniej nie spostrzegłam jakie są fakty. I to się B. A. Paris udało - skutecznie wywiodła mnie w pole, pozwalając ułożyć własny scenariusz, który potem ot tak zniszczyła ujawniając ten właściwy.

"Na skraju załamania" zasługuje na rozgłos, z jakim wcześniej spotkał się debiut autorki pt. "Za zamkniętymi drzwiami". Nie jest to książka ani gorsza, ani lepsza, choć wrażenia w trakcie lektury towarzyszyły mi zupełnie inne. Co podobało mi się bardziej? Zakończenie, które było mniej przewidywalne niż w przypadku pierwszej książki. Czego mi zabrakło? Napięcia, które zmusiłoby mnie do zarwania nocy, tak jak to było przy lekturze "Za zamkniętymi drzwiami". Książka porywa, ale nie na tyle, że rzuca się dla niej wszystko. Nie można jej też odmówić intrygującej, niebanalnej fabuły, specyficznego klimatu niczym ze szpitala psychiatrycznego i zakończenia, które z jednej strony satysfakcjonuje nieprzewidywalnością, a z drugiej - pozostawia czytelnika ze złością na samego siebie, że był tak blisko prawdy, a jednak tak daleko...
więcej...
B. A. Paris zasłynęła w Polsce w tamtym roku swoim debiutem „Za zamkniętymi drzwiami”, który okazał się rewelacyjnym thrillerem psychologicznym! Został nominowany do Książki Roku Lubimyczytać.pl i cieszy się dużą popularnością. Stąd wielu fanów pierwszej powieści z niecierpliwością czekało na tegoroczną premierę „Na skraju załamania”, która ma miejsce dokładnie rok po premierze debiutu!

Cass Anderson to nauczycielka, której życie zmienia się w piekło pewnej nocy, w której błyskawice rozjaśniają niebo. Podróż do domu przez las okazała się najgorszym wyborem jej życia, ale czy na pewno? W leśnej zatoczce zauważyła kobietę siedzącą w samochodzie, ale z obawy o własne bezpieczeństwo nie pomogła jej. Na następny dzień okazuje się, że kobieta została brutalnie zamordowana. Od tej pory nic nie jest takie samo. Cass powoli popada w depresję i rzeczywiście znajduje się na skraju załamania: ktoś nęka ją głuchymi telefonami, a kobieta czuje czyjąś obecność w domu, który przestał być już azylem, a stał się więzieniem. Zapomina o wielu rzeczach, co doprowadza ją do coraz większej rozpaczy i już sama nie wie komu może ufać… Na szczęście ma u swego boku kochanego męża i przyjaciółkę, która jest dla niej jak siostra. Czy jednak jej koszmar kiedyś się skończy?

Książka jest świetna, ale faktycznie zgadzam się z opiniami, że główna bohaterka momentami jest nie do zniesienia… Oczywiście jej postać jest bardzo dobrze skonstruowana i realnie odczuwałam jej stan, strach i podzielałam niepokoje, co jest dużym plusem. Trochę rozczarowuje pewne powielanie wątków z poprzedniej książki, ale jest ona zadowalająca. Zakończenie zdecydowanie szokuje, uderza w nas i skłania do refleksji… Komu możemy ufać? Czy jesteśmy w stanie komukolwiek powierzyć swoje życie i własne bezpieczeństwo?

Ten thriller pozwala nam całkowicie wczuć się w atmosferę niepokoju i niepewności, znajdujemy się w domku przy lesie, wokół którego może krążyć morderca, a dodatkowo odbieramy głuche telefony! Tylko wyobraźcie sobie taką sytuację… Gdy już dowiadujemy się kto jest mordercą i co tak naprawdę dzieje się w życiu Cass to książka nabiera całkiem innego wydźwięku i sprawia, że jeszcze raz wszystko analizujemy. Los Cass rozstrzyga się bardzo przypadkowo, co tym bardziej przeraża… Książka bardzo dobra, polecam!

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Albatros.
więcej...

Podobne publikacje

Ebook

KochankaKochanka

David Ellis

Dwóch amerykańskich specjalistów od thrillerów połączyło siły, by ukazać świat oczami człowieka ogarniętego obsesją. Kiedy Diana zostaje znaleziona martwa, nieszczęśliwie zakochany w niej Ben postanawia zapolować na tego, który odebrał mu ukochaną.

Kochanka David Ellis Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 384 strony)

Dwóch amerykańskich specjalistów od thrillerów połączyło siły, by ukazać świat oczami człowieka ogarniętego obsesją. Kiedy Diana zostaje znaleziona martwa, nieszczęśliwie zakochany w niej Ben postanawia zapolować na tego, który odebrał mu ukochaną.

Ebook

Zaufaj miZaufaj mi

Brenda Novak

Życie Sky zmieniło się, gdy cudem uniknęła brutalnego zabójstwa we własnym domu. Wiedząc, że napastnik ponownie zaatakuje, postanowiła się do tego przygotować...

Życie Sky zmieniło się, gdy cudem uniknęła brutalnego zabójstwa we własnym domu. Wiedząc, że napastnik ponownie zaatakuje, postanowiła się do tego przygotować...

Ebook

Chemia śmierciChemia śmierci

Simon Beckett

Spokojne miasteczko, w którym znany antropolog szuka spokoju, zaczynają rozsadzać strach i nienawiść. Każdy może być ofiarą... Każdy może być zwyrodniałym mordercą... Wyjątkowo mocna dawka grozy.

Spokojne miasteczko, w którym znany antropolog szuka spokoju, zaczynają rozsadzać strach i nienawiść. Każdy może być ofiarą... Każdy może być zwyrodniałym mordercą... Wyjątkowo mocna dawka grozy.

Ebook

EasylogEasylog

Mariusz Zielke

Zaskakujący thriller w stylu mistrzów gatunku takich jak Harlan Coben i Michael Crichton. Szybka akcja, groźne sekrety i wiele fałszywych tropów...

Zaskakujący thriller w stylu mistrzów gatunku takich jak Harlan Coben i Michael Crichton. Szybka akcja, groźne sekrety i wiele fałszywych tropów...

Ebook

KaikenKaiken

Jean-Christophe Grangé

Powieść najchętniej czytanego we Francji autora thrillerów! Czym tym razem Jean-Christophe Grangé zaskoczy fanów bestsellerowych „Purpurowych rzek” i „Imperium wilków”?

Kaiken Jean-Christophe Grangé Wydawca: Albatros MOBI + EPUB

Powieść najchętniej czytanego we Francji autora thrillerów! Czym tym razem Jean-Christophe Grangé zaskoczy fanów bestsellerowych „Purpurowych rzek” i „Imperium wilków”?

Ebook

Nocne zwierzętaNocne zwierzęta

Patrycja Pustkowiak

Znakomity debiut powieściowy. W rolach głównych młoda kobieta, Warszawa i noc. Po zmroku Miasto ukazuje drugą twarz... Na ulice wychodzą zwierzęta…

Znakomity debiut powieściowy. W rolach głównych młoda kobieta, Warszawa i noc. Po zmroku Miasto ukazuje drugą twarz... Na ulice wychodzą zwierzęta…

Ebook

Zabójcze ciałoZabójcze ciało

Kate White

Makabryczna zbrodnia i skomplikowane śledztwo nowojorskiej dziennikarki... Bestsellerowy tytuł w rankingu „New York Timesa”!

Makabryczna zbrodnia i skomplikowane śledztwo nowojorskiej dziennikarki... Bestsellerowy tytuł w rankingu „New York Timesa”!

Ebook

Kołyska JudaszaKołyska Judasza

Ben Berkeley

Psychopatyczny morderca lubujący się w średniowiecznych torturach... Ile jeszcze kobiet zginie, nim wreszcie dosięgnie go sprawiedliwość?

Kołyska Judasza Ben Berkeley Wydawca: Olé MOBI + EPUB

Psychopatyczny morderca lubujący się w średniowiecznych torturach... Ile jeszcze kobiet zginie, nim wreszcie dosięgnie go sprawiedliwość?

Ebook

Wiem o tobie wszystkoWiem o tobie wszystko

Claire Kendal

Clarissa z każdym dniem czuje się coraz bardziej osaczona. Gdziekolwiek spojrzy, widzi Jego twarz, w którąkolwiek stronę się odwróci, dostrzega Jego cień, dokądkolwiek pójdzie, On podąża za nią…

Clarissa z każdym dniem czuje się coraz bardziej osaczona. Gdziekolwiek spojrzy, widzi Jego twarz, w którąkolwiek stronę się odwróci, dostrzega Jego cień, dokądkolwiek pójdzie, On podąża za nią…

Ebook

SkonsumowanaSkonsumowana

David Cronenberg

Wielowymiarowa, zacierająca granicę między realizmem a fantazją powieść jednego z czołowych twórców światowego kina. „Szokująca i perwersyjna, oryginalna. O zawiłych splotach ducha i ciała”.

Wielowymiarowa, zacierająca granicę między realizmem a fantazją powieść jednego z czołowych twórców światowego kina. „Szokująca i perwersyjna, oryginalna. O zawiłych splotach ducha i ciała”.

Ebook

Za zamkniętymi drzwiamiZa zamkniętymi drzwiami

B.A. Paris

Perfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo? Nigdy nie zgadniesz, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami twoich sąsiadów. Światowy bestseller, który wywołał sensację na międzynarodowym rynku wydawniczym.

Za zamkniętymi drzwiami B.A. Paris Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 304 strony)

Perfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo? Nigdy nie zgadniesz, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami twoich sąsiadów. Światowy bestseller, który wywołał sensację na międzynarodowym rynku wydawniczym.

Audiobook

Za zamkniętymi drzwiamiZa zamkniętymi drzwiami

B.A. Paris

Perfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo? Nigdy nie zgadniesz, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami twoich sąsiadów. Światowy bestseller, który wywołał sensację na międzynarodowym rynku wydawniczym.

Perfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo? Nigdy nie zgadniesz, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami twoich sąsiadów. Światowy bestseller, który wywołał sensację na międzynarodowym rynku wydawniczym.

Audiobook

Na skraju załamaniaNa skraju załamania

B.A. Paris

Jeśli nie możesz ufać nawet sobie, to komu możesz wierzyć? Deszczowa noc, głuche telefony i to okropne poczucie winy. Wszystko zaczęło się tamtej nocy. W lesie... Powieść autorki światowego bestsellera „Za zamkniętymi drzwiami”, który pokochali także polscy czytelnicy. Blisko 200 000 egzemplarzy sprzedanych tylko na naszym rynku! Prawie rok na liście bestsellerów empiku!

Jeśli nie możesz ufać nawet sobie, to komu możesz wierzyć? Deszczowa noc, głuche telefony i to okropne poczucie winy. Wszystko zaczęło się tamtej nocy. W lesie... Powieść autorki światowego bestsellera „Za zamkniętymi drzwiami”, który pokochali także polscy czytelnicy. Blisko 200 000 egzemplarzy sprzedanych tylko na naszym rynku! Prawie rok na liście bestsellerów empiku!

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.