Ebook

Na szlaku trumien

Autor:
Wydawca:
Format:
EPUB + MOBI (w wersji papierowej 384 strony)
30,50 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Na szlaku trumien - Opis

Peter May wraca do miejsca, które zafascynowało czytelników trylogii „Wyspa Lewis” i po mistrzowsku przeplata trzy historie, które mają zdumiewające spoiwo. Czy kluczem do rozwiązania mrocznej zagadki rzeczywiście jest niewielki owad?

WYSPA HARRIS, HEBRYDY ZEWNĘTRZNE
Wyrzucony na plażę mężczyzna nie ma pojęcia, gdzie się znajduje ani kim jest. Stopniowo dowiaduje się kolejnych szczegółów o sobie: nazywa się Neal Maclean i zjawił się na Harris przed rokiem, by pisać książkę. Tyle że w jego komputerze nie ma po niej ani śladu. Jedyne, co znajduje w domu, to mapka z zaznaczoną trasą zwaną Szlakiem Trumien.

WYSPA FLANNANA
Na niezamieszkanej wysepce archipelagu Hebryd Zewnętrznych, z której ponad sto lat temu w tajemniczych okolicznościach zniknęło trzech latarników, zostają znalezione zwłoki zamordowanego mężczyzny. Policja podejrzewa Macleana. Nealowi trudno jest dowieść swojej niewinności, skoro niewiele pamięta i sam nie jest o niej przekonany.

EDYNBURG
Karen Flemming, zbuntowana nastolatka, która od dwóch lat zmaga się z traumą po samobójstwie ojca naukowca, dostaje od jego przyjaciela dziwny list napisany przez ojca przed śmiercią. Budzi się w niej podejrzenie, że tata wciąż żyje, a za jego zniknięciem może stać koncern, w którym pracował…

„«Na Szlaku Trumien» to zwodniczy thriller tej miary co «Wierny ogrodnik» Johna Le Carré” – „The Guardian”

„Niezwykle klimatyczna opowieść, która wciąga już od pierwszej sceny!” – „Dudely Pleasures Magazine”

„Peter May jest mistrzem gawędziarzy!” – „BookPeople”

„Literatura szkocka ma szczęście do wybornych autorów kryminałów. Peter May nie trzyma się sztywnych schematów „twardego” kryminału, za to tworzy teksty niezwykle wysmakowane literacko” – Robert Ostaszewski

Na szlaku trumien - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2018
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
COFFIN ROAD
Język oryginalny publikacji:
angielski
ISBN:
978-83-812-5293-5
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 0,56 MB / mobi 1,9 MB

Na szlaku trumien - Opinie i Komentarze

Na szlaku trumien to książka, która przerwała moją złą passę czytelniczą. Ostatnimi czasy stałam się wyjątkowo wybredna i w każdej książce doszukiwałam się czegoś złego. Nudziłam się. Każda powieść, po którą sięgałam wydawała mi się mdła i nijaka. Aż tu nagle przyszło mi się zapoznać z twórczością Petera Maya – po raz pierwszy. I choć nie natrafiłam na historię idealną, to mimo wszystko kończąc ostatnią stronę byłam w stanie powiedzieć sama do siebie: „To było dobre. Podobało mi się”.
Akcja powieści biegnie dwutorowo. Jedna perspektywa przypada potencjalnemu Nealowi Macleanowi, bowiem mężczyzna tak naprawdę nie pamięta, kim jest. Zostaje wyrzucony na plażę, jest cały obolały i nic nie pamięta. Sąsiadka jednak znajduje go w krytycznym stanie i odprowadza do domu. Tam subtelne śledztwo daje mu pewne wskazówki, ale pustka w głowie wciąż jest ogromna. Druga perspektywa należy do nastoletniej Karen Fleming, zbuntowanej dziewczyny mieszkającej w Edynburgu. Karen nie może sobie poradzić ze zniknięciem swojego ojca i tym, że policja oraz jej matka uznali, że popełnił samobójstwo. Gdy od dawnego znajomego dostaje dziwny list od ojca, który miał do niej trafić w 18 urodziny, dziewczyna jest przekonana, że jej ojciec żyje i postanawia zrobić wszystko, żeby go odnaleźć. Czy dwójkę tych bohaterów cokolwiek łączy?
Nie mogę nie wspomnieć o jeszcze jednym elemencie istotnym dla fabuły – tuż niedaleko miejsca pobytu rzekomego Macleana policja znajduje zwłoki zamordowanego mężczyzny. Czy muszę pisać, na kogo padają pierwsze podejrzenia? Ogółem świetnym zabiegiem było wprowadzenie bohatera, który ma całkowity zanik pamięci. Dzięki temu akcja robi się nieprzewidywalna, a czytelnik razem z nim odkrywa prawdę krok po kroku. Wraz z Nealem stara się dojść do tego, kim on tak naprawdę jest i dlaczego żyje w odosobnieniu od tylu miesięcy. Czy ma rodzinę? Kim jest z zawodu? Dlaczego hoduje pszczoły? Jakie to wszystko ma znaczenie? A co najważniejsze, czy faktycznie zamordował tego mężczyznę, którego ciało odnaleziono?
Przyznam szczerze, że Peter May niejednokrotnie mnie tutaj zaskoczył. Choć momentami fabuła wydawała mi się być przewidywalna, to jednak potrafił tak umiejętnie namieszać, że chwilami już niczego nie byłam pewna. Dodatkowo wprowadził do swojej powieści tak interesujące wątki, że naprawdę z czasem ciężko było mi się oderwać od lektury. Nie zapomniał też o odpowiednim stopniowaniu napięcia czy lekkiej nutce dramatyzmu. Nie mogę napisać w tym temacie zbyt wiele, bo będzie to ujawnienie pewnych faktów, do których czytelnik powinien dotrzeć sam – razem z głównym bohaterem, natomiast mimo tego, że wydawać się może iż zastosowano tutaj dosyć oklepane tematy, to mimo wszystko zyskują one pewien powiew świeżości.
Peter May świetnie poradził sobie z wytworzeniem specyficznego klimatu wysp na Hebrydach Zewnętrznych. Morska bryza, wzniesienia, pochmurne niebo… To wszystko da się odczuć na własnej skórze. Całkiem nieźle wyszła też kreacja bohaterów. Choć mało wiemy o głównym bohaterze, to zmienia się to z czasem i w wielu sytuacjach na jaw wychodzą jego najbardziej charakterystyczne cechy charakteru. A siedemnastoletnia Karen? Z początku wydawało mi się, że to taka zwyczajna, zbuntowana i rozwydrzona dziewucha, ale okazało się, że za tą maską buntu kryje się naprawdę zdolna i inteligentna dziewczyna, która po prostu nie lubi się dostosowywać i robić wszystkiego zgodnie z ogólnie przyjętymi normami. I nie chodzi mi tutaj o taki typowy bunt, jak branie narkotyków na przekór rodzicom czy upijanie się do nieprzytomności. Inteligencja sprawia, że ta dziewczyna postrzega świat i swoje otoczenie zupełnie inaczej.
Moje pierwsze spotkanie z twórczością Petera Maya uważam za naprawdę udane. Ta powieść mnie po prostu wciągnęła i zainteresowała na tyle, że nie byłam w stanie odłożyć jej na półkę. Czytałam i czytałam, aż dobrnęłam do ostatniej strony. Choć nie jest idealna, to jest naprawdę świetnie napisana i bardzo dobrze się ją czyta. Pojawiają się tutaj ciekawe wątki i rozwiązanie tajemnicy, jaką jest utrata pamięci bohatera. Polecam!
www.bookeaterreality.blogspot.com
więcej...
Peter May to szkocki pisarz i scenarzysta. Pracował jako dziennikarz m.in. w BBC. W tej chwili zajmuję się tylko pisarstwem. Ma na swoim koncie ponad dwadzieścia powieści kryminalnych. Największą popularność zdobył trylogią „Wyspa Lewis". „Na szlaku trumien” to jego najnowsza powieść. Neal Maclean budzi się na plaży wyrzucony przez morze. Nie pamięta ani kim jest, ani co zrobił. Choć przeczuwa, że nie było to nic dobrego. W domu poza korespondencją, z której dowiaduję się tylko jak się nazywa, nie ma żadnych dowodów jego tożsamości. Próbuję ze strzępków informacji odtworzyć swoje życie. Karen to zbuntowana nastolatka, która po dwóch latach po samobójczej śmierci ojca trafia na dowody, które temu przeczą. Sierżant George Gunn, detektyw musi rozwiązać zagadkę morderstwa mężczyzny odnalezionego w starej kapliczce na Wyspie Flannana.

Muszę przyznać, że nie żałuję czasu spędzonego nad książką. Czytało się ją z zaciekawieniem. Byłam bardzo ciekawa kim okażę się Neal i co tak naprawdę robił na Wyspie Harris. Denerwowała mnie Karen. Rozumiem jej rozpacz po starcie bliskiej osoby, ale czy aż tak musiała znienawidzić matkę? I to jej kompletnie nierozsądne postępowanie. Śledzimy tutaj też działania policji w sprawie morderstwa niezidentyfikowanego mężczyzny. Czy Neal miał coś z tym wspólnego? Z lektury dowiadujemy się też sporo interesujących rzeczy o... pszczołach. Tak, bo wszystkie te sprawy łączą pszczoły. Atmosferę podkreśla otoczenie, w którym toczy się akcja: piękne szkockie wyspy Hybrydy Zewnętrzne.
„Na szlaku trumien” mogę z czystym sercem polecić osobom lubiącym książki z wartką akcją i tajemnicą.
K.K., lat 17
źródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl
więcej...
Na plaży na Wyspie Harris zostaje wyrzucony mężczyzna, który nie pamięta, kim jest, ani co się z nim stało. Okazuje się, że nazywa się Neal Maclean, a oprócz tego dowiaduje się także, że przybył tu pisać książkę ale poza tym w miejscu swojego zamieszkania nie znajduje zbyt wielu rzeczy, które pomogłyby mu się czegoś o sobie dowiedzieć. Na Wyspie Flannana ponad sto lat temu w tajemniczych okolicznościach zaginęło trzech latarników i dotychczas nie udało się wyjaśnić tej sprawy. Tymczasem zostają tu znalezione zwłoki zamordowanego mężczyzny, a policja podejrzewa Macleana. On sam nie jest pewien swojej niewinności, ponieważ nic pamięta.
W Edynburgu Karen Flemming od dwóch lat nie potrafi się pogodzić z samobójstwem ojca. Niespodziewanie od swojego ojca chrzestnego, który pracował z jej tatą, otrzymuje list po przeczytaniu, którego w dziewczynie rodzi się nadzieja, że mężczyzna wciąż żyje.

Peter May jest pisarzem oraz scenarzystą urodzonym w Glasgow. Zanim jednak zaczął pisać książki, był dziennikarzem odnoszącym sukcesy, ponieważ w wieku 21 lat zdobył tytuł Szkockiego Dziennikarza Roku. Napisał łącznie ponad dwadzieścia powieści kryminalnych, za które zdobył liczne nagrody takie jak Prix Intramuros, Cezam Prix Litteraire Inter CE, a także Prix des Lecteurs. Do tej pory był mi znany tylko z „Na gigancie”, która zrobiła na mnie dobre wrażenie, więc kiedy na naszym rynku pojawiła się jego nowa powieść, postanowiłam po nią sięgnąć.

Styl autora jest lekki i przyjemny w odbiorze, a to w sporej części za sprawą niezwykle malowniczych opisów miejsc. Są napisane w taki sposób, że oczyma wyobraźni widziałam te piękne widoki, a także mam ochotę je odwiedzić. Tę książkę czytało mi się również dobrze za sprawą wciągającej fabuły. Po powyższym opisie można odnieść wrażenie, że te sprawy są od siebie zupełnie oderwane, ale autor tak poprowadził wydarzenia, że z czasem wszystko staje się dla czytelnika jasne, a jednocześnie jest jeszcze bardziej zaintrygowany rozwiązaniem całej zagadki.

„Mówi się, że wszyscy stanowimy sumę naszej pamięci. To ona decyduje o tym, kim jesteśmy. Zabierz człowiekowi jego pamięć, a stanie się pusty w środku. Jak komputer bez oprogramowania.”

Na początku książki uderzyła mnie bezmyślność Neala. Logicznym wydawało by się w jego sytuacji zgłoszenie się na policję, a on jednak tego nie robi i postanawia działać na własną rękę. Miałam problem z poczuciem sympatii dla w moim odczuciu bezmyślnego zachowania. Natomiast jeśli chodzi o Karen to początkowo sądziłam, że przechodzi przez okres buntu typowego dla nastolatki. Szybko jednak okazało się, że za jej zachowaniem stoi coś więcej, a dziewczyna jest zdeterminowana, by poznać prawdę i kibicowałam jej.

Peter May w tej książce pokazuje, że ludzie posiadający władzę bywają zaślepieni pieniędzmi i nie cofną się przed niczym, aby dopiąć swego. Myśl o bogactwie potrafi sprawić, że nie istotne będą wyniki badań, czy tak małe stworzenia jak pszczoły, których wyginięcie miałoby tragiczne skutki dla ludzkości.

„Na szlaku trumien” to bardzo dobry thriller. Trzyma w napięciu, posiada wielowątkową fabułę, nie sposób się przy nim nudzić, a do tego porusza ciekawy temat. Dobrze spędziłam przy nim czas i z pewnością za jakiś czas znowu sięgnę po jakąś książkę tego autora. Polecam!
więcej...
"Czasem wspomnienia z przeszłości nie spełniają naszych nadziei, gdy się do nich wraca." Sympatycznie spędziłam z książką czas, poprowadziła mnie w klimat, który bardzo mi odpowiada, rewelacyjne opisy krajobrazu, które aż skłaniają do samodzielnego odwiedzenia wspomnianych miejsc. Powieść z dreszczykiem, umiejętnie budowanym napięciem, zbiorem tajemnic i niewiadomych. Odizolowana wyspa, z niewielką liczbą mieszkańców, wszyscy doskonale się znają i każdy nienaturalny ruch wzbudza wahanie i nieufność. Przybysze pod baczną obserwacją miejscowych, zaś sekrety wcześniej czy później wydostają się na powierzchnię. Jak zatem w takich warunkach ukryć coś, co nie powinno ujrzeć światła dziennego, jak trzymać z dala wścibskie spojrzenia ciekawskich, jak nie zdradzić się słowem czy gestem, tym bardziej jeśli straciło się pamięć i nie wiadomo kim się jest, a nawet gdzie się jest?

Przekonał mnie surowy wyspiarski klimat Harris i echa tajemniczego zniknięcia trzech latarników sprzed ponad wieku na Eilean Mòr. Spodobało mi się również odwołanie do sytuacji pszczół we współczesnym świecie, grożących im niebezpieczeństw, stopnia wymieralności i znaczenia dla podtrzymania życia na Ziemi. Doceniam przyjemny styl narracji, frapująco zaplecioną intrygę, zaskakujące zwroty akcji, atrakcyjne przedstawienie postaci. Chętnie wkraczamy w kolejne rozdziały, podążamy tropem zbrodni, mistyfikacji i manipulacji. Przybliżaną historię poznajemy z trzech perspektyw, George Gunna, młodego detektywa sierżanta, Neala Macleana, mężczyzny, który stracił pamięć, i Karen Fleming, siedemnastoletniej córki poszukującej ojca. Wątki zgrabnie przeplatają się podsycając naszą uwagę i zaangażowanie. Lekkie zastrzeżenia mam jedynie do niektórych zachowań Karen, ale to młoda i zbuntowana nastolatka, niepotrafiąca jeszcze przewidzieć konsekwencji swoich zachowań, a jakoś trzeba było nadać akcji thrillerowskiego pazura i elementów sensacji.

bookendorfina.pl
więcej...
W ostatnim czasie wydanych zostało bardzo dużo książek, które skupiają się na zwierzętach. Poruszają one najróżniejsze kwestie, np. podkreślają ich rolę w naszym życiu czy opisują ich „duchowe życie”. No dobrze, ale zapytacie pewnie co to ma wspólnego z książką „Na szlaku trumien”? Otóż Peter May w swojej najnowszej powieści opiera fabułę na...pszczołach, sprytnie podkreślając ich niezwykły wpływ na nasze życie. Czy był to dobry pomysł? O tym za chwilę.

Nie znam wcześniejszej twórczości autora, choć są tytuły, które bardzo chciałabym przeczytać w wolnej chwili, bo zapowiadają się ciekawie. Zatem w swojej ocenie niestety nie mogę odnieść się do innych książek i ich porównać...

Początkowo zupełnie nie mogłam się wgryźć w fabułę. Było po prostu tak zwyczajnie, nic specjalnego się nie działo...na szczescie w którym momencie coś zaskoczyło i do końca książki czytałam z zaciekawieniem. Jednak czegoś mi w tej książce zabrakło.

Główny bohater trochę mnie denerwował. W ogóle wątek z utratą pamięci i jego odnajdywaniem się w rzeczywistości został kiepsko rozegrany, trochę po macoszemu. Och, i rozczarował mnie też „szlak trumien” - myślę, że wynika to tylko i wyłącznie z moich wyobrażeń o nim...wiecie, sądziłam że będzie się tam działo coś naprawdę ekstra...

Pomimo ogólnych odczuć, które w głównej mierze są raczej ani na nie, ani na tak, znalazłam również pozytywy tej książki. Przede wszystkim podoba mi się to, że autor w umiejętny sposób oparł historię na tych wspaniałych zwierzątkach - pszczołach. Myślę, że dzięki temu wielu ludzi uświadomi sobie, że są one w naszym życiu niezbędne, a skutki ich wyginięcia mogą być katastrofalne. Co jeszcze? Peter May wymyślił ciekawą intrygę, której rozwiązanie było dość interesujące. Na plus zasługuje również umiejscowienie akcji i malowniczy opis tychże miejsc.

Podsumowując, „Na szlaku trumien” to ciekawa książka, choć nie wzbudza większych emocji. Nie przekreślam jednak autora i przy najbliższej okazji na pewno dam mu jeszcze szansę.
więcej...
"Einstein powiedział kiedyś, że gdyby wyginęły pszczoły, w ciągu czterech lat wyginęliby też ludzie. To stwierdzenie może jest przesadzone, ale niezbyt dalekie od prawdy. [...] Ludziom groziłoby niedożywienie i większa zachorowalność. Występowałby masowy głód". Pszczoła. Pszczoła to nie tylko miodek i urocze bzyczenie na łące pełnej kwiatów. Pszczoła to owad który zapyla około 70% roślin. Zapylenie umożliwia rozmnażanie się roślin, które stanowią pokarm – dla zwierząt i dla człowieka. Taki skrót myślowy, z którego dość jasno wynika dlaczego "masowy głód" to nie wydumane, wyolbrzymione stwierdzenie.


Pszczoła to główny bohater i siła napędowa kryminalnej zagadki najnowszego thrillera autorstwa Petera Maya. Owad łączy bowiem wątek wyrzuconego na brzeg mężczyzny, który nie ma pojęcia kim jest, gdzie jest i w jaki sposób znalazł się na Wyspie Harris; wątek odnalezionych w latarni morskiej na Wyspie Flannana zwłok mężczyzny oraz wątek zbuntowanej nastolatki Karen, która nie może poradzić sobie z traumą po samobójczej śmierci jej ojca.


Na Szlaku Trumien to thriller z rewelacyjną intrygą kryminalną, bardzo dobrym, logicznym wyjaśnieniem tejże intrygi oraz perfekcyjnie przeplatającymi się wtrętami z dziedziny ekologii, neurologii oraz biznesu. Bo pieniądze, wielkie pieniądze pojawiają się nawet, a może zwłaszcza?, tam, gdzie najmniej się ich spodziewamy. Wszystko to osadzane na jednych z najpiękniejszych szkockich wysp: Hybrydach Zewnętrznych. Specyficzny klimat sączący się z kart powieści stopniowo wsysa czytelnika a plastyczny język, którym autor opisuje przyrodę, pozwala niemalże poczuć na ciele chłodną bryzę. May wplata w fabułę garść informacji na temat wielkiej tragedii, jaka rozgrywa się na naszych oczach: giną pszczoły. A za ich śmierć odpowiedzialna jest chciwość i bezwzględność jednostek.


Nie potrafię wskazać minusów tej powieści. Nie jest przewidywalna, jest dopracowana, ciekawa i wciągająca... ale, nie wiedzieć czemu, nie zachwycam się nią. Nie zaiskrzyło między nami ;)

Niemniej polecam, bo jest to naprawdę bardzo dobry, ambitny i trzymający w napięciu thriller.

http://tylkoskonczerozdzial.blogspot.com/2018/06/na-szlaku-trumien-peter-may.html
więcej...
Stworzenie prawie 400-stronicowej książki, której motywem przewodnim jest pszczoła z pewnością nie jest łatwą sprawą. O takie zadanie pokusił się Peter May. Na brzegu ocknął się mężczyzna, który doznał chwilowej amnezji. Ze szczątków informacji poznaje swoje dane osobowe i adres zamieszkania, ale nic mu one nie mówią. Postanawia dowiedzieć się prawdy o sobie. W tym samym czasie pewna nastolatka uważa, że jej ojciec mimo wszystko nie umarł i postanawia zgłębić tę sprawę. Dodatkowo zostaje znalezione ciało zamordowanego mężczyzny. W jaki sposób te trzy sprawy się łączą?

Muszę przyznać, że spodziewałam się trzech różnych opowiadań. Otrzymałam jedną dużą powieść, w której trzy historie się ze sobą zazębiają, a elementem je łączącym są pszczoły. Autor nie ma zbyt spiesznego pióra, przez co kryminału nie czyta się zbyt szybko. Nie ukrywam, że jestem całkiem zadowolona z lektury, aczkolwiek dla mnie była nieco zbyt wolna.

Nie jestem przekonana, czy nie było to moje pierwsze zetknięcie się z literaturą szkocką. Pióro Petera Maya jest z całą pewnością specyficzne. To, co otrzymałam nie było złe, aczkolwiek liczyłam na jeszcze większy dreszczyk emocji. Kilku faktów szło się domyślić na długo przed tym, zanim zostały nam zdradzone przez autora.

,,Na szlaku trumien" to dość niespieszna lektura, z którą ze spokojem można zapoznawać się z dwa dni. Nie żałuję, że ją przeczytałam, aczkolwiek mam wrażenie, że na zbyt długo nie pozostanie w mojej pamięci.
więcej...

Podobne publikacje

Ebook

Bez śladuBez śladu

Harlan Coben

Trzeci kryminał z Myronem Bolitarem. Czy gwiazda drużyny koszykówki może zaginąć bez śladu? Życie Grega Downinga okazuje się pełne interesujących tajemnic, podobnie jak przeszłość znanego detektywa...

Trzeci kryminał z Myronem Bolitarem. Czy gwiazda drużyny koszykówki może zaginąć bez śladu? Życie Grega Downinga okazuje się pełne interesujących tajemnic, podobnie jak przeszłość znanego detektywa...

Ebook

FlorystkaFlorystka

Katarzyna Bonda

Zabójstwo 11-letniego Amadeusza, zaginięcie 9-letniej Zosi. Co łączy te dwie wstrząsające historie? Czy w ich wyjaśnieniu pomoże renomowana florystka, a może to ona popełniła te zbrodnie?

Zabójstwo 11-letniego Amadeusza, zaginięcie 9-letniej Zosi. Co łączy te dwie wstrząsające historie? Czy w ich wyjaśnieniu pomoże renomowana florystka, a może to ona popełniła te zbrodnie?

Ebook

Zabić Alexa CrossaZabić Alexa Crossa

James Patterson

Osiemnasta już powieść z serii Alex Cross. Tym razem przed detektywem waszyngtońskiej policji dwie zagadki kryminalne do rozwiązania: uprowadzenia dzieci prezydenta USA oraz zamachów terrorystycznych.

Osiemnasta już powieść z serii Alex Cross. Tym razem przed detektywem waszyngtońskiej policji dwie zagadki kryminalne do rozwiązania: uprowadzenia dzieci prezydenta USA oraz zamachów terrorystycznych.

Ebook

Ty będziesz następnaTy będziesz następna

Heather Graham

Kelsey nie wierzy w to, że na zawsze straciła przyjaciółkę. Podejmuje śledztwo z Dane’em, prywatnym detektywem i ostatnim kochankiem Sheili. Oboje znajdą się w wyjątkowo skomplikowanej sytuacji…

Kelsey nie wierzy w to, że na zawsze straciła przyjaciółkę. Podejmuje śledztwo z Dane’em, prywatnym detektywem i ostatnim kochankiem Sheili. Oboje znajdą się w wyjątkowo skomplikowanej sytuacji…

Ebook

Spotkanie w BagdadzieSpotkanie w Bagdadzie

Agatha Christie

Egzotyczny Bagdad. Plątanina ulic i zakamarków. W ich gąszczu dochodzi do spotkań zakochanych stenotypistek, tajemniczych podróżników, brytyjskich szpiegów... Znakomita klasyka kryminału.

Egzotyczny Bagdad. Plątanina ulic i zakamarków. W ich gąszczu dochodzi do spotkań zakochanych stenotypistek, tajemniczych podróżników, brytyjskich szpiegów... Znakomita klasyka kryminału.

Ebook

UpadekUpadek

Michael Connelly

Tajemnicze zbrodnie, śledztwa oparte na fałszywych poszlakach. Wielki korupcyjny skandal… Powieść, która zadziwia tempem narracji, realizmem psychologicznym i dramatyzmem opisywanych zdarzeń.

Upadek Michael Connelly Wydawca: Albatros MOBI + EPUB

Tajemnicze zbrodnie, śledztwa oparte na fałszywych poszlakach. Wielki korupcyjny skandal… Powieść, która zadziwia tempem narracji, realizmem psychologicznym i dramatyzmem opisywanych zdarzeń.

Ebook

Czternaście milimetrów życiaCzternaście milimetrów życia

Natan Noraj

Specjalny zespół do spraw niewyjaśnionych, znany jako „Archiwum X”, ma do rozwiązania nową zagadkę. W centrum medycyny niekonwencjonalnej dochodzi do zabójstwa jednego z członków zarządu spółki...

Specjalny zespół do spraw niewyjaśnionych, znany jako „Archiwum X”, ma do rozwiązania nową zagadkę. W centrum medycyny niekonwencjonalnej dochodzi do zabójstwa jednego z członków zarządu spółki...

Ebook

To, co ukryteTo, co ukryte

Laura Lippman

Tajemnica z przeszłości, która zaważyła na życiu dwóch 11-letnich dziewczynek, wciąż nie pozwala o sobie zapomnieć. Dręczy rodziców, prawników i policjantów, którzy przed laty nie odważyli się stawić czoła szokującej prawdzie. Teraz znów powraca, by dokonać ostatecznego aktu zemsty… Znakomicie napisana powieść. Jedna z tych, o których wydawcy mówią, że rozsadza ramy gatunku.

To, co ukryte Laura Lippman Wydawca: Marginesy MOBI + EPUB (w wersji papierowej 384 strony)

Tajemnica z przeszłości, która zaważyła na życiu dwóch 11-letnich dziewczynek, wciąż nie pozwala o sobie zapomnieć. Dręczy rodziców, prawników i policjantów, którzy przed laty nie odważyli się stawić czoła szokującej prawdzie. Teraz znów powraca, by dokonać ostatecznego aktu zemsty… Znakomicie napisana powieść. Jedna z tych, o których wydawcy mówią, że rozsadza ramy gatunku.

Ebook

Jedna jedynaJedna jedyna

Jørn Lier Horst

Zaginięcie, zabójstwo, ludzkie słabości i żądza władzy... Każdy z przesłuchiwanych coś ukrywa, każdy ma coś na sumieniu. Czy komisarz William Wisting zdoła odkryć ich tajemnice? Czwarty kryminał z jednym z najbardziej lubianych śledczych w roli głównej.

Jedna jedyna Jørn Lier Horst Seria: „Mroczny Zaułek”, „Cykl z Komisarzem Wistingiem” Wydawca: Smak Słowa MOBI + EPUB (w wersji papierowej 320 stron)

Zaginięcie, zabójstwo, ludzkie słabości i żądza władzy... Każdy z przesłuchiwanych coś ukrywa, każdy ma coś na sumieniu. Czy komisarz William Wisting zdoła odkryć ich tajemnice? Czwarty kryminał z jednym z najbardziej lubianych śledczych w roli głównej.

Ebook

Na gigancieNa gigancie

Peter May

Pięciu nastolatków z marzeniami. Pięć dekad strachu. JEDNA MROCZNA PRAWDA. Powieść znanego szkockiego pisarza i scenarzysty, autora znakomitych kryminalnych fabuł, m.in. „Czarnego domu” i „Człowieka z wyspy Lewis”.

Na gigancie Peter May Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 400 stron)

Pięciu nastolatków z marzeniami. Pięć dekad strachu. JEDNA MROCZNA PRAWDA. Powieść znanego szkockiego pisarza i scenarzysty, autora znakomitych kryminalnych fabuł, m.in. „Czarnego domu” i „Człowieka z wyspy Lewis”.

Ebook

Stawka większa niż biznesStawka większa niż biznes

Adrianna Lewandowska

„Doskonała pozycja nie tylko dla właścicieli firm rodzinnych, ale również dla menedżerów, którzy w swej codziennej praktyce zarządzania przykładają dużą wagę do zachowania najwyższych standardów etycznych i moralnych. Książka zawiera praktyczne wskazówki, jak zarządzać firmą, aby odnosiła sukcesy przez dziesięciolecia” – Marcin Ochnik

„Doskonała pozycja nie tylko dla właścicieli firm rodzinnych, ale również dla menedżerów, którzy w swej codziennej praktyce zarządzania przykładają dużą wagę do zachowania najwyższych standardów etycznych i moralnych. Książka zawiera praktyczne wskazówki, jak zarządzać firmą, aby odnosiła sukcesy przez dziesięciolecia” – Marcin Ochnik

Ebook

Wyspa powrotówWyspa powrotów

Peter May

Jeśli uciekasz przed przeznaczeniem, daremny twój trud – ono i tak cię dopadnie... Znakomita powieść z gatunku tartan noir autora głośnej trylogii „Wyspa Lewis”.

Wyspa powrotów Peter May Wydawca: Albatros MOBI + EPUB

Jeśli uciekasz przed przeznaczeniem, daremny twój trud – ono i tak cię dopadnie... Znakomita powieść z gatunku tartan noir autora głośnej trylogii „Wyspa Lewis”.

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.