Ebook

Nieszczelna sieć

Autor:
Wydawca:
Format:
Pobierz fragment
18,18 zł 24,90 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Nieszczelna sieć - Opis

Pierwsze śledztwo komisarza VAN VEETERENA opisane na kartach powieści Håkana Nessera! Czy policjantowi uda się odkryć prawdę o zbrodni, której ofiarą padło pewne małżeństwo?

Janek Mitter obudził się rano z potężnym kacem i zorientował się, że jego żona leży martwa w wannie. Sprawę prowadzi komisarz Van Veeteren. Mężczyzna, nie znajdując żadnych argumentów na swoją obronę, zostaje skazany za zabójstwo w afekcie i umieszczony w zakładzie dla umysłowo chorych. Niedługo potem sam pada ofiarą mordercy. Wtedy dochodzenie nabiera rozmachu. Ale dopiero długo skrywane tajemnice tragicznie zmarłej pary, ujawnione w przedśmiertnym liście napisanym przez Mittera, doprowadzą Van Veeterena do bezwzględnego zabójcy. I jednocześnie pozwolą mu ujawnić szokujące podłoże nikczemnej zbrodni...
„Nieszczelna sieć” to pierwsza z serii dziesięciu powieści kryminalnych o komisarzu Van Veeterenie, gburowatym, wybuchowym, ale ciepłym i sympatycznym policjancie, głęboko przekonanym, że jest w stanie rozwiązać każdą zagadkę.

W cyklu Håkana Nessera o komisarzu VAN VEETERENIE ukazały się następujące tytuły:
1. Nieszczelna sieć
2. Punkt Borkmanna
3. Powrót
4. Kobieta ze znamieniem
5. Komisarz i cisza
6. Sprawa Münstera
7. Karambol
8. Sprawa Ewy Moreno
9. Jaskółka, kot, róża, śmierć
10. Sprawa G

Nieszczelna sieć - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Wojciech Łygaś (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2012
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
Det grovmaskiga nätet
Język oryginalny publikacji:
szwedzki
Rok pierwszej publikacji książkowej:
1993
ISBN:
978-83-755-4462-6
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 2,57 MB / mobi 0,7 MB

Nieszczelna sieć - Opinie i Komentarze

Wyobraź sobie, że budzisz się w ciemnym pokoju, przez okna wpada stłumione zasłonami światło. Wszystkie przedmioty skrywa mrok. Do cholery, gdzie jesteś? Powoli rozpoznajesz otaczające Cię kształty, tak, to chyba twoje mieszkanie. Głowa pęka ci z bólu, nie wiesz nawet jak się nazywasz… Naprawdę nie wiesz jak się nazywasz! Próbujesz dostać się do łazienki – jest zamknięta. Gdy otwierasz drzwi, w wannie znajdujesz zwłoki kobiety. Cholera. Teraz wymiotujesz, a po chwili dzwonisz na policję.

Tak zaczyna się pierwsza powieść z serii o komisarzu Van Veeterenie - Nieszczelna sieć. Bohaterem, który znajduje 5 października ciało swojej żony jest Janek Mattias Mitter, lat 46, nauczyciel historii i filozofii. Żona – Eva Maria Ringmar, lat 38, uczyła w gimnazjum języka angielskiego i francuskiego. Małżeństwo miało krótki, bo kilkumiesięczny, staż. Para nie znała się wyjątkowo dobrze, jak się okazuje – Eva skrywała mroczny sekret.

Śledztwo prowadzi Van Veeteren – wyczekujący swojej emerytury komisarz policji. Odrobinę cyniczny, z ogromną intuicją, która pomaga mu rozwiązywać zagadki. Dość sympatyczna postać ze specyficznym podejściem do życia – „Po co być zdołowanym ogrodnikiem albo kierowcą autobusu, jeśli można być zdołowanym inspektorem policji?”. W każdym razie komisarz nie wierzy w winę Janka (który zostaje skazany przez sąd za morderstwo swojej żony). Dopiero gdy Mitter zostaje zamordowany, poszukiwania zbrodniarza nabierają kolorów. Okazuje się, że przeszłość Evy skrywa tragiczną tajemnicę, która była przyczyną tragedii. Nie będę odbierać Wam przyjemności lektury kryminału i namierzenia samemu złoczyńcy. Mnie się udało – tak gdzieś w 3/4 powieści :)

Nesser pisze sprawnie, kreśli intrygującą fabułę, poboczne wątki szkicując z grubsza i nie zawracając sobie zbytnio nimi głowy. Kryminał czyta się dobrze i szybko. Akcja wciąga, choć toczy się dość leniwie – nie każdemu to przypadnie do gustu. W każdym razie to rozrywka na przyzwoitym poziomie (moja ocena na lubimyczytać to 6/10 gwiazdek).
Więcej na: http://zaginamrogi.pl
więcej...
Książka trochę mnie rozczarowała, po takich seriach jak Camilli Lackberg czy Jo Nesbo, drażni styl autora, bałaganiarski, pobieżnie przedstawione tło akcji, brak zbudowania napięcia. Wyraźnie widać braki w kunszcie pisarskim, ale to jedna z pierwszych książek tego autora. Mam nadzieje, że kolejne sa lepsze.
Håkan Nesser jest jednym z najpopularniejszych szwedzkich pisarzy, twórcą kryminałów. Niegdyś pracował jako nauczyciel gimnazjalny. Zadebiutował w 1988 roku powieścią "Koreografen". Dwie najbardziej znane postaci przez niego wykreowane to Van Veeteren oraz Gunnar Barbarotti. Z tym pierwszym powstało aż dziesięć utworów. Część z nich została zekranizowana. Nesser trzykrotnie otrzymał nagrodę za najlepszy szwedzki kryminał, a jego książki przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków.

"Nieszczelna sieć" to jedna z pierwszych powieści tego pisarza, która pochodzi z 1993 roku, powstała zatem pięć lat po jego debiucie literackim. Jest to także pierwszy kryminał z komisarzem Van Veeterenem w roli głównej, dlatego to właśnie od niego postanowiłam rozpocząć swoją znajomość z twórczością Nessera.

Janek Mattias Mitter budzi się pewnego ranka w swoim domu z potwornym kacem i ogromną luką w pamięci. Z trudem przypomina sobie, kim jest i gdzie się znajduje. Jego przerażenie wzrasta, gdy w łazience natyka się na ciało nieżywej Evy Ringmar, którą poślubił przed zaledwie kilkoma miesiącami. Jak łatwo się domyślić, po zgłoszeniu sprawy na policji, Mitter od razu staje się głównym podejrzanym o zamordowanie żony i postawiony przed sądem. Jego niepamięć spowodowana alkoholowym zamroczeniem w czasie poprzedzającym śmierć małżonki oraz jego dziwne, czasem szalone, czasem zbyt inteligentne zachowanie podczas zeznań nie przemawiają na jego korzyść. Komisarz Van Veeteren, z początku pewien winy oskarżonego, stopniowo zaczyna zmieniać zdanie. Kiedy Mitter zostaje skazany na kilka lat więzienia w zakładzie psychiatrycznym, stary policjant postanawia przyjrzeć się bliżej sprawie zabójstwa Evy. Jakiś czas później jednak dochodzi do kolejnego, zupełnie nieoczekiwanego morderstwa, które znacznie utrudnia śledztwo, wywracając je do góry nogami.

Akcja "Nieszczelnej sieci" toczy się na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku w mieście Maardam, o którym niewiele wiadomo, nawet tego, w jakim kraju ono leży. Nesser ma specyficzny styl pisania, charakteryzujący się szybkim tempem rozwoju akcji, licznymi dialogami i niezawracaniem sobie głowy jakimiś niepotrzebnymi rzeczami, nawet wątkami pobocznymi, o których raczy wspominać pobieżnie, w zaledwie dwóch, trzech zdaniach. W czasie lektury tej książki, która minęła wręcz błyskawicznie, wielokrotnie odniosłam wrażenie, jakoby pisarz spieszył się, tworząc ten utwór. Czytelnik nie znajdzie w nim bowiem szczegółowych opisów jakichś miejsc czy postaci. Wszystkie najważniejsze informacje potrzebne do rozwiązania sprawy i doprowadzenia dochodzenia do końca są ukryte w wypowiedziach bohaterów, wszelkich rozmowach, wywiadach i przesłuchaniach.

Postaci jest dość sporo i, im bliżej końca kryminału, tym łatwiej się w nich pogubić, nie jednak jakoś znacznie. Podejrzewać o zamordowanie Evy Ringmar mogłam niemal każdą z nich, począwszy od osób związanych z przeszłością kobiety, przez jej kolegów z pracy, aż po samych policjantów. Wiadomo, w thrillerach wszystko jest możliwe. Czy ostatecznie udało mi się prawidłowo wytypować przestępcę? Rzecz jasna, nie, ale pewne podejrzenia co do tej osoby zaprzątały mi myśli przez dłuższy czas, nie podążając jednak w tym kierunku, w którym powinny były. Najbardziej istotnym bohaterem, na którego należy zwrócić uwagę, jest sam komisarz Van Veeteren. Jaki on jest? Cóż, kompletnie nie spodziewałam się tak ponurego, a zarazem nadpobudliwego, narzekającego na życie, sypiącego ironicznymi komentarzami człowieka. Swoją postawą, jeśli wziąć pod uwagę jego charakter i zachowanie, wręcz odpycha, ale pod względem pracy, jaką wykonuje, trzeba mu przyznać swego rodzaju klasę - jest niezwykle sprytny, uparty i skutecznie dąży do wyznaczonego przez siebie celu. To rzeczywiście mi zaimponowało.

Nesser w dość ciekawy sposób obmyślił plan fabuły "Nieszczelnej sieci", wprowadzając do niej aurę tajemniczości nieopuszczającej książki do samego jej końca i dawkę - niestety zbyt małą - napięcia. Całość nie sprawia wrażenie mocno skomplikowanej ze względów, o których wspomniałam już wcześniej, czyli braku niepotrzebnych wątków, nużących opisów, przez co czytelnik skupia się tylko i wyłącznie na tym, co najważniejsze, a mianowicie śledztwie prowadzonym przez Van Veeterena i jego znajomych policjantów. Muszę jednak przyznać, że od czasu do czasu brakowało mi oderwania się, chociażby w małym stopniu, od głównej sprawy. Wszystko toczyło się zbyt szybko, nie było czasu na złapanie oddechu, bo, chcąc, nie chcąc, kryminał okazał się być na swój sposób wciągający. Przeszkadzał mi też trochę fakt, iż niekoniecznie zawsze został zachowany porządek i sens fabuły, wkradły się do niej niewielkie błędy. Dla przykładu - Mitter osadzony w celi psychiatryka ma w niej dostęp do długopisu, którego potrzebuje do nagłego zapisania ważnej informacji (czyżby długopisem osoba przebywająca w takiej placówce nie mogła sobie zrobić krzywdy?), a chwilę później prosi pielęgniarza o kartkę, kopertę i... długopis, by móc napisać list. Na duży plus z kolei zasługują dialogowe wstawki, docinki i spostrzeżenia bohaterów przyprawione pikantnym humorem o ironicznym zabarwieniu. Również zakończeniu powieści nie można nic zarzucić, gdyż zaskakuje ono chyba najbardziej, jeśli chodzi o całokształt przebiegu sensacyjnej akcji.

Sięgając po "Nieszczelną sieć", doskonale zdawałam sobie sprawę z tego, iż jest to jeden z pierwszych, a zarazem starszych, utworów Håkana Nessera, dlatego nie nastawiałam się na thriller niezwykle wysokich lotów. Z drugiej strony jednak spodziewałam się po nim odrobinę czegoś więcej, chociaż podejrzewam, że wynika to z faktu, iż nie do końca przypadł mi do gustu styl jakim posłużył się tutaj autor. Ale na tym kryminale moja przygoda z jego twórczością się nie skończy. Jestem świadoma tego, iż kolejne jego książki mogły zostać - i może są - napisane dużo lepiej, w końcu każdy pisarz nabiera większego doświadczenia, szlifując swój talent przez wiele lat. Już wkrótce w zasięgu moich rąk znajdzie się "Punkt Borkmanna", druga powieść z Van Veeterenem w roli głównej. Kto wie, może uda mi się polubić bardziej tego gburowatego komisarza? Czas pokaże.
więcej...

Podobne publikacje

Ebook

Krętka BladaKrętka Blada

Joanna Chmielewska

Kobiety z zasady polują na facetów. Niektóre wkraczają z tego powodu w świat przekrętów dokonywanych na najwyższych szczytach władzy...

Krętka Blada Joanna Chmielewska Wydawca: Klin MOBI + EPUB

Kobiety z zasady polują na facetów. Niektóre wkraczają z tego powodu w świat przekrętów dokonywanych na najwyższych szczytach władzy...

Ebook

Lato martwych zabawekLato martwych zabawek

Antonio Hill

Dwa śledztwa, jeden inspektor katalońskiej policji i wiele śladów wiodących donikąd... Héctor Salgado zagłębia się w niedostępny świat barcelońskiej elity, próbując przebić się przez zasłonę kłamstw.

Dwa śledztwa, jeden inspektor katalońskiej policji i wiele śladów wiodących donikąd... Héctor Salgado zagłębia się w niedostępny świat barcelońskiej elity, próbując przebić się przez zasłonę kłamstw.

Ebook

Na skraju ciszyNa skraju ciszy

Kristina Ohlsson

Szwedzki bestseller! Koszmarne znalezisko w lesie pod Sztokholmem to początek śledztwa, w czasie którego wychodzą na jaw zbrodnie od lat trzymane w tajemnicy. Wkrótce dochodzi do kolejnego zabójstwa.

Szwedzki bestseller! Koszmarne znalezisko w lesie pod Sztokholmem to początek śledztwa, w czasie którego wychodzą na jaw zbrodnie od lat trzymane w tajemnicy. Wkrótce dochodzi do kolejnego zabójstwa.

Ebook

Głębokie ranyGłębokie rany

Nele Neuhaus

Kryminał ze skomplikowaną intrygą w kręgu wyższych sfer. Ofiary to dwóch 80-latków, ślady: zapisana przez zabójcę zagadkowa liczba. Co jest motywem zbrodni? I jaki będzie kolejny ruch mordercy...

Kryminał ze skomplikowaną intrygą w kręgu wyższych sfer. Ofiary to dwóch 80-latków, ślady: zapisana przez zabójcę zagadkowa liczba. Co jest motywem zbrodni? I jaki będzie kolejny ruch mordercy...

Ebook

Niebezpieczny romansNiebezpieczny romans

Peter Robinson

Wir chciwości, bestialstwa i zbrodni… Banks rozpływa się w powietrzu... Kolejny znakomity kryminał brytyjskiego mistrza gatunku, z wielokrotnie nagradzanej serii o inspektorze śledczym.

Wir chciwości, bestialstwa i zbrodni… Banks rozpływa się w powietrzu... Kolejny znakomity kryminał brytyjskiego mistrza gatunku, z wielokrotnie nagradzanej serii o inspektorze śledczym.

Ebook

Ciernista różaCiernista róża

Charlotte Link

Przed własną pamięcią nie da się uciec, a zbrodni – ukryć na zawsze... Charlotte Link znów wciąga czytelników w śledztwo, które odkrywa coraz mroczniejsze sekrety z przeszłości...

Przed własną pamięcią nie da się uciec, a zbrodni – ukryć na zawsze... Charlotte Link znów wciąga czytelników w śledztwo, które odkrywa coraz mroczniejsze sekrety z przeszłości...

Ebook

Papierowy ChłopiecPapierowy Chłopiec

Kristina Ohlsson

Trzy wstrząsające morderstwa. Fredrika Bergman i Alex Recht muszą stawić czoło jednemu z największych swoich wyzwań. Muszą ruszyć w pościg za przestępcą, który działa jak izraelski chłopiec-legenda…

Trzy wstrząsające morderstwa. Fredrika Bergman i Alex Recht muszą stawić czoło jednemu z największych swoich wyzwań. Muszą ruszyć w pościg za przestępcą, który działa jak izraelski chłopiec-legenda…

Ebook

OkularnikOkularnik

Katarzyna Bonda

Sasza Załuska nie ma chwili oddechu, jej sielski urlop zamienia się w powikłane śledztwo z masą krwawych wątków… Drugi – po „Pochłaniaczu” – tom serii „Cztery Żywioły” znakomitej Katarzyny Bondy.

Sasza Załuska nie ma chwili oddechu, jej sielski urlop zamienia się w powikłane śledztwo z masą krwawych wątków… Drugi – po „Pochłaniaczu” – tom serii „Cztery Żywioły” znakomitej Katarzyny Bondy.

Ebook

Czternaście milimetrów życiaCzternaście milimetrów życia

Natan Noraj

Specjalny zespół do spraw niewyjaśnionych, znany jako „Archiwum X”, ma do rozwiązania nową zagadkę. W centrum medycyny niekonwencjonalnej dochodzi do zabójstwa jednego z członków zarządu spółki...

Specjalny zespół do spraw niewyjaśnionych, znany jako „Archiwum X”, ma do rozwiązania nową zagadkę. W centrum medycyny niekonwencjonalnej dochodzi do zabójstwa jednego z członków zarządu spółki...

Ebook

PismakPismak

Marek Harny

Rewelacyjny kryminał, który otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru! Adam Bukowski porzuca swoje dotychczasowe wygodne życie, by wyjaśnić zagadkę zabójstwa swojej dawnej kochanki.

Rewelacyjny kryminał, który otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru! Adam Bukowski porzuca swoje dotychczasowe wygodne życie, by wyjaśnić zagadkę zabójstwa swojej dawnej kochanki.

Ebook

IntrigoIntrigo

Håkan Nesser

Kobieta planująca odwet na niewiernym mężu. Zdradzony mąż, któremu – jak sądził – udało się zemścić na chcącej go opuścić żonie. Dziewczyna, która przed 30 laty zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach... Przeszłość ma swoją zaskakującą kontynuację w teraźniejszości. Mroczne opowiadania mistrza szwedzkiego kryminału.

Intrigo Håkan Nesser Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 520 stron)

Kobieta planująca odwet na niewiernym mężu. Zdradzony mąż, któremu – jak sądził – udało się zemścić na chcącej go opuścić żonie. Dziewczyna, która przed 30 laty zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach... Przeszłość ma swoją zaskakującą kontynuację w teraźniejszości. Mroczne opowiadania mistrza szwedzkiego kryminału.

Audiobook

IntrigoIntrigo

Håkan Nesser

Kobieta planująca odwet na niewiernym mężu. Zdradzony mąż, któremu – jak sądził – udało się zemścić na chcącej go opuścić żonie. Dziewczyna, która przed 30 laty zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach... Przeszłość ma swoją zaskakującą kontynuację w teraźniejszości. Mroczne opowiadania mistrza szwedzkiego kryminału.

Kobieta planująca odwet na niewiernym mężu. Zdradzony mąż, któremu – jak sądził – udało się zemścić na chcącej go opuścić żonie. Dziewczyna, która przed 30 laty zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach... Przeszłość ma swoją zaskakującą kontynuację w teraźniejszości. Mroczne opowiadania mistrza szwedzkiego kryminału.

Ebook

Jedenaście dni w BerlinieJedenaście dni w Berlinie

Håkan Nesser

Håkan Nesser powraca z kolejną świetnie napisaną powieścią. „Jedenaście dni w Berlinie” to uczta dla tych wszystkich, którzy obok trzymającej w napięciu fabuły cenią sobie błyskotliwy humor.

Jedenaście dni w Berlinie Håkan Nesser Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 328 stron)

Håkan Nesser powraca z kolejną świetnie napisaną powieścią. „Jedenaście dni w Berlinie” to uczta dla tych wszystkich, którzy obok trzymającej w napięciu fabuły cenią sobie błyskotliwy humor.

Ebook

KarambolKarambol

Håkan Nesser

Kryminał z czołówki najlepszych skandynawskich tytułów ostatnich lat! Alkohol, samochód, śmiertelny wypadek. Jedna niewłaściwa decyzja rozpoczyna łańcuch zła, który może przerwać tylko policja. Siódma część cyklu Håkana Nessera o komisarzu VAN VEETERENIE.

Karambol Håkan Nesser Seria: „Czarna Seria”, „Cykl z komisarzem Van Veeterenem” Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 352 strony)

Kryminał z czołówki najlepszych skandynawskich tytułów ostatnich lat! Alkohol, samochód, śmiertelny wypadek. Jedna niewłaściwa decyzja rozpoczyna łańcuch zła, który może przerwać tylko policja. Siódma część cyklu Håkana Nessera o komisarzu VAN VEETERENIE.

Ebook

Komisarz i ciszaKomisarz i cisza

Håkan Nesser

Piąty kryminał z cyklu zaliczanego w Szwecji do kultowych! Komisarz VAN VEETEREN kontra fanatyczna, odcięta od świata sekta, w której dochodzi do zagadkowych zaginięć.

Piąty kryminał z cyklu zaliczanego w Szwecji do kultowych! Komisarz VAN VEETEREN kontra fanatyczna, odcięta od świata sekta, w której dochodzi do zagadkowych zaginięć.

Ebook

Rzeźniczka z Małej BirmyRzeźniczka z Małej Birmy

Håkan Nesser

Piąty tom cyklu kryminalnego z Gunnarem BARBAROTTIM! Tym razem policjant z Kymlinge wyrusza w podróż przez Szwecję, by dowiedzieć się, czy skazana Ellen Bjarnebo naprawdę popełniła odrażającą zbrodnię.

Piąty tom cyklu kryminalnego z Gunnarem BARBAROTTIM! Tym razem policjant z Kymlinge wyrusza w podróż przez Szwecję, by dowiedzieć się, czy skazana Ellen Bjarnebo naprawdę popełniła odrażającą zbrodnię.

Ebook

Oczy Eugena KallmannaOczy Eugena Kallmanna

Håkan Nesser

Samobójstwo nauczyciela wywołuje w niewielkim szwedzkim miasteczku falę agresji. Na murach szkoły pojawia się swastyka. Rozsyłane są anonimowe listy z pogróżkami. Czy śledztwo prowadzone w sprawie tajemniczej śmierci położy tamę rozprzestrzeniającej się nienawiści, która może doprowadzić do niejednej tragedii?

Oczy Eugena Kallmanna Håkan Nesser Seria: „Czarna Seria – Thriller” Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 572 strony)

Samobójstwo nauczyciela wywołuje w niewielkim szwedzkim miasteczku falę agresji. Na murach szkoły pojawia się swastyka. Rozsyłane są anonimowe listy z pogróżkami. Czy śledztwo prowadzone w sprawie tajemniczej śmierci położy tamę rozprzestrzeniającej się nienawiści, która może doprowadzić do niejednej tragedii?

Ebook

Człowiek bez psaCzłowiek bez psa

Håkan Nesser

Pierwsza z cyklu powieści Håkana Nessera o inspektorze GUNNARZE BARBAROTTIM, który rozwiązuje zagadki kryminalne w fikcyjnym szwedzkim mieście Kymlinge.

Pierwsza z cyklu powieści Håkana Nessera o inspektorze GUNNARZE BARBAROTTIM, który rozwiązuje zagadki kryminalne w fikcyjnym szwedzkim mieście Kymlinge.

Ebook

PowrótPowrót

Håkan Nesser

Trzecia część kryminalnego cyklu o komisarzu VAN VEETERENIE i jego współpracownikach z Maardam. Mistrz kryminału znów potwierdza swoją pozycję wśród współczesnych szwedzkich autorów!

Trzecia część kryminalnego cyklu o komisarzu VAN VEETERENIE i jego współpracownikach z Maardam. Mistrz kryminału znów potwierdza swoją pozycję wśród współczesnych szwedzkich autorów!

Ebook

Punkt BorkmannaPunkt Borkmanna

Håkan Nesser

Druga część kryminalnego cyklu o komisarzu VAN VEETERENIE. Trzy pozornie niezwiązane ze sobą zabójstwa i przenikliwy inspektor Van Veeteren, który tym razem musi stawić czoła wyjątkowo inteligentnemu przestępcy. Zaczyna się wyścig z czasem...

Druga część kryminalnego cyklu o komisarzu VAN VEETERENIE. Trzy pozornie niezwiązane ze sobą zabójstwa i przenikliwy inspektor Van Veeteren, który tym razem musi stawić czoła wyjątkowo inteligentnemu przestępcy. Zaczyna się wyścig z czasem...

Ebook

Punkt BorkmannaPunkt Borkmanna

Håkan Nesser

Druga część kryminalnego cyklu o komisarzu VAN VEETERENIE. Trzy pozornie niezwiązane ze sobą zabójstwa i przenikliwy inspektor Van Veeteren, który tym razem musi stawić czoła wyjątkowo inteligentnemu przestępcy. Zaczyna się wyścig z czasem...

Druga część kryminalnego cyklu o komisarzu VAN VEETERENIE. Trzy pozornie niezwiązane ze sobą zabójstwa i przenikliwy inspektor Van Veeteren, który tym razem musi stawić czoła wyjątkowo inteligentnemu przestępcy. Zaczyna się wyścig z czasem...

Ebook

PowrótPowrót

Håkan Nesser

Trzecia część kryminalnego cyklu o komisarzu VAN VEETERENIE i jego współpracownikach z Maardam. Mistrz kryminału znów potwierdza swoją pozycję wśród współczesnych szwedzkich autorów!

Trzecia część kryminalnego cyklu o komisarzu VAN VEETERENIE i jego współpracownikach z Maardam. Mistrz kryminału znów potwierdza swoją pozycję wśród współczesnych szwedzkich autorów!

Ebook

Kobieta ze znamieniemKobieta ze znamieniem

Håkan Nesser

Czwarty tom znakomitego cyklu kryminalnego o komisarzu VAN VEETERENIE. Tym razem kontrowersyjny policjant zmierzy się ze sprawą tajemniczych zabójstw, których motyw sięga dość odległej przeszłości.

Czwarty tom znakomitego cyklu kryminalnego o komisarzu VAN VEETERENIE. Tym razem kontrowersyjny policjant zmierzy się ze sprawą tajemniczych zabójstw, których motyw sięga dość odległej przeszłości.

Ebook

Komisarz i ciszaKomisarz i cisza

Håkan Nesser

Piąty kryminał z cyklu zaliczanego w Szwecji do kultowych! Komisarz VAN VEETEREN kontra fanatyczna, odcięta od świata sekta, w której dochodzi do zagadkowych zaginięć.

Piąty kryminał z cyklu zaliczanego w Szwecji do kultowych! Komisarz VAN VEETEREN kontra fanatyczna, odcięta od świata sekta, w której dochodzi do zagadkowych zaginięć.

Ebook

Sprawa MünsteraSprawa Münstera

Håkan Nesser

Szósta książka w kryminalnym cyklu o komisarzu VAN VEETERENIE i jednostce policyjnej w Maardam. Waldemar Leverkuhn wygrał w totka. Tak wspaniale zaczął się ostatni dzień jego życia...

Szósta książka w kryminalnym cyklu o komisarzu VAN VEETERENIE i jednostce policyjnej w Maardam. Waldemar Leverkuhn wygrał w totka. Tak wspaniale zaczął się ostatni dzień jego życia...

Ebook

KarambolKarambol

Håkan Nesser

Kryminał z czołówki najlepszych skandynawskich tytułów ostatnich lat! Alkohol, samochód, śmiertelny wypadek. Jedna niewłaściwa decyzja rozpoczyna łańcuch zła, który może przerwać tylko policja. Siódma część cyklu Håkana Nessera o komisarzu VAN VEETERENIE.

Karambol Håkan Nesser Seria: „Czarna Seria”, „Cykl z komisarzem Van Veeterenem” Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 352 strony)

Kryminał z czołówki najlepszych skandynawskich tytułów ostatnich lat! Alkohol, samochód, śmiertelny wypadek. Jedna niewłaściwa decyzja rozpoczyna łańcuch zła, który może przerwać tylko policja. Siódma część cyklu Håkana Nessera o komisarzu VAN VEETERENIE.

Ebook

Sprawa Ewy MorenoSprawa Ewy Moreno

Håkan Nesser

Kolejna część serii kryminałów o komisarzu Van Veeterenie i policjantach z Maardam. Dla inspektor policji kryminalnej Ewy Moreno urlop z ukochanym okazuje się czymś innym, niż sądziła. Zamiast spędzać miło czas na plaży, policjantka rozpoczyna dochodzenie. Z przerażeniem odkrywa prawdę o wydarzeniach sprzed 16 lat...

Sprawa Ewy Moreno Håkan Nesser Seria: „Czarna Seria”, „Cykl z komisarzem Van Veeterenem” Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 392 strony)

Kolejna część serii kryminałów o komisarzu Van Veeterenie i policjantach z Maardam. Dla inspektor policji kryminalnej Ewy Moreno urlop z ukochanym okazuje się czymś innym, niż sądziła. Zamiast spędzać miło czas na plaży, policjantka rozpoczyna dochodzenie. Z przerażeniem odkrywa prawdę o wydarzeniach sprzed 16 lat...

Ebook

Jaskółka, kot, róża, śmierćJaskółka, kot, róża, śmierć

Håkan Nesser

Tym razem słynny komisarz staje w zupełnie nowej dla niego sytuacji – zamiast motywów zbrodni będzie tropić motywy literackie. Dziewiąta część wielokrotnie nagradzanego cyklu o komisarzu VAN VEETERENIE.

Tym razem słynny komisarz staje w zupełnie nowej dla niego sytuacji – zamiast motywów zbrodni będzie tropić motywy literackie. Dziewiąta część wielokrotnie nagradzanego cyklu o komisarzu VAN VEETERENIE.

Ebook

Sprawa GSprawa G

Håkan Nesser

W sprawie zabójstwa sprzed lat pojawia się nowy trop. Lecz czy pomoże on w zdemaskowaniu mordercy? Dziesiąta część cyklu kryminalnych powieści z komisarzem VAN VEETERENEM w roli głównej.

W sprawie zabójstwa sprzed lat pojawia się nowy trop. Lecz czy pomoże on w zdemaskowaniu mordercy? Dziesiąta część cyklu kryminalnych powieści z komisarzem VAN VEETERENEM w roli głównej.

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.