Ebook

Niezbity dowód

Autor:
Wydawca:
Format:
EPUB + MOBI (w wersji papierowej 608 stron)
34,00 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Niezbity dowód - Opis

Zwykły człowiek. Nadzwyczajne zadanie. Oni są gotowi zabić, by to dostać. On jest gotowy zginąć, by to zatrzymać. Mrożący krew w żyłach thriller, którego główny bohater podejmuje poszukiwania odpowiedzi na pytania ostateczne.

„Panie Hunter, nie jestem szaleńcem, proszę mnie wysłuchać. Powiedziano mi, że jest pan jedyną osobą, która może potraktować mnie poważnie. Mam niepodważalny dowód na…”

Niewiele brakowało, a reporter śledczy Ross Hunter zlekceważyłby telefon, który mógł odmienić jego życie i cały świat. Dzwoniący mężczyzna przedstawia się jako doktor Harry F. Cook i twierdzi, że posiada dowód na istnienie Boga.
Co mogłoby być takim dowodem? A przede wszystkim, jakie byłyby konsekwencje, gdyby się okazało, że jest on niepodważalny? Ross Hunter bada sprawę, chociaż wie, że wielu ludziom bardzo by się nie podobało, gdyby słowa Cooka się potwierdziły. I że mogą się znaleźć tacy, którzy nie cofną się przed niczym, by pokazać światu dowód... lub go zniszczyć.

Niezbity dowód - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Izabela Matuszewska (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2019
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
ABSOLUTE PROOF
Język oryginalny publikacji:
angielski
ISBN:
978-83-812-5774-9
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 0,92 MB / mobi 3,22 MB

Niezbity dowód - Opinie i Komentarze

Akcji tutaj nie brakuje, bo chociaż James daje nam momentami chwilę wytchnienia i czas na przeanalizowanie wszystkich faktów, to mimo wszystko to całe napięcie, chwile niebezpieczeństwa i cała ta zagadkowa otoczka omamiają czytelnika. Jest to ten rodzaj historii, przy którym łatwo można stracić poczucie czasu. To mocno angażująca książka, ale warta każdej godziny, którą na nią poświęcicie.
Cała recenzja: bookeaterreality.pl
więcej...
Powtórka z Dana Browna? Wydawać by się mogło, że etap literackiej mody na książki o tajemnicach, sekretach ludzkości, czy o sensie oraz sednie wiary w świetle różnorakich teorii spiskowych minął już ładnych kilka lat temu (wraz z końcem pewnego boomu na książki Dana Browna). Tymczasem temat odkurza właśnie Peter James - "Niezbity dowód" to lektura poświęcona Bogu, dowodom na jego istnienie, a także związanym z tym tajemnicom i... niebezpieczeństwom.

Znany dziennikarz śledczy Ross Hunter otrzymuje od emerytowanego profesora Harry'ego F. Cooka informację o tym, jakoby uczony posiadał niepodważalny dowód na istnienie Stwórcy. Przekonać Huntera o prawdziwości tych twierdzeń ma pewien manuskrypt, a w dalszej kolejności trzy informacje: współrzędne z dokładną lokalizacją Świętego Graala (!), informacje dotyczące miejsca ukrycia ważnego przedmiotu związanego z Jezusem i wreszcie trzecia, najbardziej wstrząsająca, która dotyczyć ma ponownego przyjścia Chrystusa na świat... Razem to wszystko ma przekonać ludzi do istnienia Boga oraz ma pomóc ich nawrócić. Tylko czy aby wszystkim się taka koncepcja spodoba?...

Peter James ugryzł poruszany temat w bardzo inteligentny sposób. Autor lawiruje trochę między prawdą, fikcją, prawdopodobną intrygą, a realiami współczesnego świata i muszę przyznać, że owo lawirowanie całkiem dobrze Jamesowi wychodzi. Na pewno jest ono dużo bardziej finezyjne i mniej karkołomne niż co poniektóre zabiegi fabularne Dana Browna ;) (na których czytelnicy już chyba trochę się poznali...). Dobrze prezentuje się w książce zwłaszcza sprawa uprawdopodobnienia całej historii i jej wiarygodność. Kolejną rzeczą która przekonuje są realia: wpływowi pastorzy, wojujący ateiści, katoliccy duchowni, a wszyscy połączeni mimo różnic celem, którym jest ochrona własnych interesów, a interesy te mogą być zagrożone przez rewelacje Huntera i Cooka, a zatem... bójcie się Panowie Hunter i Cook ;) Choć to - przynajmniej w książce - nic śmiesznego, albowiem wraz z rozwojem wydarzeń i stopniowym zbliżaniem się do sedna tajemnicy głównym bohaterom (zwłaszcza Hunterowi) grozi coraz bardziej realne, śmiertelne niebezpieczeństwo. Wiele jest bowiem sił na tym świecie, którym potencjalna prawda o Bogu jest co najmniej nie w smak...

Końcowy twist fabularny jest do pewnego stopnia przewidywalny, jednak wykonanie go w praktyce przez Jamesa wynagradza w dużej mierze ową przewidywalność. Lekturę, jako całość, bardzo dobrze (i szybko) się przy tym czyta. Mogę też śmiało powiedzieć, że zostawia ona po sobie przyjemne wrażenie :)

Moda na tego rodzaju książki chyba już powoli przemija (o ile już nie przeminęła), jednak w wydaniu Jamesa czyta się taką historię co najmniej dobrze. Polecam :)

Dziękuję Wydawnictwu Albatros za egzemplarz recenzencki.

https://cosnapolce.blogspot.com/2019/10/niebity-dowod-peter-james.html
więcej...
Czy dowód na istnienie Boga przyniósłby światu korzyść, czy też nie? Kto by na tym zyskał, a kto by stracił? Przekonajcie się o tym sięgając po tę książkę i pozwólcie ponieść się wyobraźni. “Niezbity dowód” to powieść zupełnie inna od tych, jakie do tej pory oferował swoim czytelnikom Peter James. Przede wszystkim wynika to z niezwykłej tematyki, którą tym razem postanowił przybliżyć nam autor. Sięgając po kwestie związane z istnieniem Boga i dowodami pozwalającymi na potwierdzenie lub też wahanie przypomina tak znaną (i lubianą?) twórczość Dana Browna. Czy takie porównanie wypada na jego korzyść?

W swoich poglądach na temat wiary i religii tkwię już od wielu lat, nie pozwalając sobie na zmianę zdania. Krótko mówiąc trzymam się od takich tematów z daleka, ewentualne wątpliwości rozstrzygając na „niekorzyść Boga”. Mimo tego jednak sympatia do Jamesa, nie pozwoliła mi przejść obok tego tytułu obojętnie, choć nie ukrywam, że nie była to łatwa przeprawa.

Kiedy byłam nastolatką, książki Browna interesowały mnie bardzo. A jak jest teraz? Taka tematyka przekonuje mnie już mniej. Wiem natomiast, że czasem warto się ugiąć, zmienić zdanie, sięgnąć po coś innego, przyjąć wyzwanie i po prostu spróbować. Spróbowałam i nawet mi się podobało. Duże nastawienie na religijne tematy zostało bowiem w mojej ocenie nieco zepchnięte na bok w zetknięciu z pojawieniem się ofiary i nadzieją, że na kolejnych stronach pojawi się ich więcej.

Bardzo mocny punkt tej historii stanowią sylwetki jej bohaterów. Choć w dużej mierze związane z Kościołem i religią, to rzeczywiście warte uwagi. Krąg charyzmatycznych przywódców mocno działa na wyobraźnię i sprawia, że dobrze się za nimi podąża, zastanawiając się przy tym, do czego są zdolni. Jak każdy dobry thriller, tak i „Niezbity dowód” to książka pełna napięcia, a że zostało ono zbudowane w sposób nietypowy- co z tego?

Szalenie spodobała mi się główna postać. Reporter Ross Hunter to człowiek z przeszłością, mocno doświadczony przez życie i bliskich. Dzięki temu podchodzi do wszystkiego z pewnym dystansem, który nie ogranicza jednak jego ciekawości i dziennikarskiego zacięcia. Jego zaangażowanie w tę historię, zdecydowanie wyszło jej na plus, chętnie spotkałabym się z nim przy innej okazji.

„Niezbity dowód” to w mojej ocenie powieść dość trudna, ale warta poświęconego jej czasu. James wynagradza nam cierpliwość i zaangażowanie. Jeśli lubicie tego autora, nie pozwólcie sobie na wahanie. A jeśli jeszcze go nie znacie, to może wypada rozpocząć swoja czytelniczą przygodę od tego miejsca, przekonując się, że to autor dojrzały i doświadczony, który ma wiele do zaoferowania.
więcej...
Opis książki na tyle mnie zaintrygował, że wszystkie inne poszły chwilowo w odstawkę. I muszę przyznać, ze się nie zawiodłam. To rewelacyjny thriller, który zarówno swą dynamiką, jak i tematyką można przyrównać do "Kodu Leonarda da Vinci". Ani się spostrzegłam kiedy pochłonęłam te ponad 600 stron wypełnionych akcją, ale również dylematami głównego bohatera. Pytaniami, które stawia każdy człowiek na Ziemi.

Czy dowód jest wrogiem wiary?

Do uznanego dziennikarza zwraca się starszy człowiek oznajmiając, że ma niezbity dowód na istnienie Boga. Wariat? Czy może tkwi w tym ziarnko prawdy? Ross Hunter sceptycznie podchodzi do tematu, jednak wyczuwa w nim potencjał na dobry materiał dziennikarski.
Gdy jednak doktor Cook zostaje brutalnie zamordowany, sprawa przestaje być jedynie mrzonkami dziwaka. Ross, kierując się wskazówkami staruszka, odkrywa więcej niż mógłby oczekiwać. Czy otrzyma absolutny dowód istnienia Boga?
A nawet jeśli nie, czy zdaje sobie sprawę jakie taka deklaracja może przynieść konsekwencje? Jakie reakcje wywoła wśród niezliczonych religii świata, na rynkach finansowych i w strefach wpływów?

Zaczyna robić się naprawdę niebezpiecznie. Czy Ross będzie kontynuował sprawę nawet w obliczu zagrożenia? Czy przedłoży bezpieczeństwo swojej rodziny ponad szansę zbawienia świata?

Książka powstała na podstawie wieloletnich rozmów autora z ateistami, z wyznawcami różnych religii, o wierze, jej braku i dręczących ich wątpliwościach. Zadawał im pytanie, co musiałoby się wydarzyć, aby uznali to za sygnał pochodzący od Boga i tym samym dowód na jego istnienie.
Bez względu na to w co sami wierzymy, warto spojrzeć na kwestię wiary również cudzymi oczami. Szczególnie w tak zajmującej formie.
więcej...

Podobne publikacje

Ebook

NocNoc

Bernard Minier

Komendant MARTIN SERVAZ powraca w czwartej części oszałamiającego cyklu Bernarda Miniera. Komendant z Tuluzy i inspektor norweskiej policji Kirsten Nigaard stają się pionkami w perfidnej grze. Jeśli chcą wyjść z niej cało, będą musieli wziąć udział w mrożącej krew w żyłach podróży. U jej celu czeka na nich bezlitosny wróg, który zamierza zamienić ich życie w piekło.

Noc Bernard Minier Seria: „Thriller”, „Cykl o Komendancie Martinie Servazie” Wydawca: Dom Wydawniczy REBIS MOBI + EPUB (w wersji papierowej 440 stron)

Komendant MARTIN SERVAZ powraca w czwartej części oszałamiającego cyklu Bernarda Miniera. Komendant z Tuluzy i inspektor norweskiej policji Kirsten Nigaard stają się pionkami w perfidnej grze. Jeśli chcą wyjść z niej cało, będą musieli wziąć udział w mrożącej krew w żyłach podróży. U jej celu czeka na nich bezlitosny wróg, który zamierza zamienić ich życie w piekło.

Ebook

PodniebnyPodniebny

Kerstin Gier

Powieść Kerstin Gier, autorki bestsellerowej „Trylogii Czasu” i głośnego cyklu „Silver”. Siedemnastoletnia Fanny rzuciła szkołę i odbywa praktykę w alpejskim hotelu Château Janvier, zwanym Podniebnym. Bardzo szybko okaże się, że będzie to dla niej czas absolutnie niezwykły… Niebanalny, trzymający w napięciu thriller dla młodzieży.

Podniebny Kerstin Gier Wydawca: Media Rodzina MOBI + EPUB (w wersji papierowej 440 stron)

Powieść Kerstin Gier, autorki bestsellerowej „Trylogii Czasu” i głośnego cyklu „Silver”. Siedemnastoletnia Fanny rzuciła szkołę i odbywa praktykę w alpejskim hotelu Château Janvier, zwanym Podniebnym. Bardzo szybko okaże się, że będzie to dla niej czas absolutnie niezwykły… Niebanalny, trzymający w napięciu thriller dla młodzieży.

Ebook

Kłamał. KłamałaKłamał. Kłamała

Erin Kelly

Romantyczny wyjazd zamienia się w horror. Laura wie, że postąpiła słusznie, wzywając na pomoc policję. Ale przecież zawsze są tajemnice, które powinny zostać w ukryciu… „Erin Kelly napisała kilka ciekawych thrillerów psychologicznych, ale «Kłamał. Kłamała» to zupełne odkrycie! Fabuła i opisy przypominają Ruth Rendell w najlepszym wydaniu” – „The Telegraph”

Kłamał. Kłamała Erin Kelly Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 448 stron)

Romantyczny wyjazd zamienia się w horror. Laura wie, że postąpiła słusznie, wzywając na pomoc policję. Ale przecież zawsze są tajemnice, które powinny zostać w ukryciu… „Erin Kelly napisała kilka ciekawych thrillerów psychologicznych, ale «Kłamał. Kłamała» to zupełne odkrycie! Fabuła i opisy przypominają Ruth Rendell w najlepszym wydaniu” – „The Telegraph”

Ebook

Teraz zaśnieszTeraz zaśniesz

C.L. Taylor

Siedmioro obcych. Siedem sekretów. Jedno zabójcze kłamstwo. Anna marzy o tym, by zasnąć. Ale wyniszczająca bezsenność, lęki i prześladujące ją wspomnienia tamtej straszliwej nocy sprawiają, że to niemożliwe. Gdyby tylko nie czuła się tak winna...

Teraz zaśniesz C.L. Taylor Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 400 stron)

Siedmioro obcych. Siedem sekretów. Jedno zabójcze kłamstwo. Anna marzy o tym, by zasnąć. Ale wyniszczająca bezsenność, lęki i prześladujące ją wspomnienia tamtej straszliwej nocy sprawiają, że to niemożliwe. Gdyby tylko nie czuła się tak winna...

Ebook

Czarna bezgwiezdna nocCzarna bezgwiezdna noc

Stephen King

„W każdym człowieku tkwi drugi, obcy mu człowiek”… Zbiór opowiadań ukazujących mroczną stronę ludzkiej natury. Na podstawie jednego z nich nakręcono film z Joan Allen i Anthonym LaPaglią.

„W każdym człowieku tkwi drugi, obcy mu człowiek”… Zbiór opowiadań ukazujących mroczną stronę ludzkiej natury. Na podstawie jednego z nich nakręcono film z Joan Allen i Anthonym LaPaglią.

Ebook

PacjentPacjent

Juan Gómez-Jurado

Szantaż, który może przesądzić o losach świata... Doktor David Evans ma zaledwie 63 godziny, które upływają w szaleńczym tempie, by przechytrzyć psychopatycznego mordercę i nie dopuścić do katastrofy.

Szantaż, który może przesądzić o losach świata... Doktor David Evans ma zaledwie 63 godziny, które upływają w szaleńczym tempie, by przechytrzyć psychopatycznego mordercę i nie dopuścić do katastrofy.

Ebook

Mów do mnieMów do mnie

Lisa Scottoline

Eric Parrish, ordynator oddziału psychiatrii, cieszy się świetną renomą. Nie może jednak nazwać siebie szczęśliwym człowiekiem. Po rozstaniu z żoną musi godzić pracę z opieką nad 7-letnią córką. Na domiar złego w jego szpitalu pojawia się pacjent, który ściągnie na wszystkich bardzo poważne kłopoty...

Eric Parrish, ordynator oddziału psychiatrii, cieszy się świetną renomą. Nie może jednak nazwać siebie szczęśliwym człowiekiem. Po rozstaniu z żoną musi godzić pracę z opieką nad 7-letnią córką. Na domiar złego w jego szpitalu pojawia się pacjent, który ściągnie na wszystkich bardzo poważne kłopoty...

Ebook

ObserwatorObserwator

D. B. Thorne

Wie o tobie wszystko. Śledzi każdy twój ruch w sieci. Jeśli staniesz się jego ofiarą, dowiesz się tego, gdy będzie za późno... Zdarza się, że hejterzy, którzy żyją online, opuszczają wirtualny świat.

Obserwator D. B. Thorne Wydawca: Burda Książki MOBI + EPUB (w wersji papierowej 382 strony)

Wie o tobie wszystko. Śledzi każdy twój ruch w sieci. Jeśli staniesz się jego ofiarą, dowiesz się tego, gdy będzie za późno... Zdarza się, że hejterzy, którzy żyją online, opuszczają wirtualny świat.

Ebook

Hodowca świńHodowca świń

Anna Zacharzewska

Siedem osób uwikłanych w zagadkową śmierć. Kilka dni jak z najgorszego snu. Jeden człowiek, który rozpętał piekło... Powieść ostra jak brzytwa i przejmująco prawdziwa.

Hodowca świń Anna Zacharzewska Wydawca: Burda Książki MOBI + EPUB (w wersji papierowej 400 stron)

Siedem osób uwikłanych w zagadkową śmierć. Kilka dni jak z najgorszego snu. Jeden człowiek, który rozpętał piekło... Powieść ostra jak brzytwa i przejmująco prawdziwa.

Ebook

13 minut13 minut

Sarah Pinborough

„Byłam martwa przez 13 minut. Teraz chcę wiedzieć, dlaczego...” Mroczny, budzący dreszcz grozy thriller Sarah Pinborough, autorki „Co kryją jej oczy” – o ludzkich tajemnicach, lękach, manipulacji i potędze prawdy. O tym, że najmniej znamy tych, których uważamy za najbliższych.

13 minut Sarah Pinborough Wydawca: Prószyński i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 424 strony)

„Byłam martwa przez 13 minut. Teraz chcę wiedzieć, dlaczego...” Mroczny, budzący dreszcz grozy thriller Sarah Pinborough, autorki „Co kryją jej oczy” – o ludzkich tajemnicach, lękach, manipulacji i potędze prawdy. O tym, że najmniej znamy tych, których uważamy za najbliższych.

Ebook

Ludzie doskonaliLudzie doskonali

Peter James

John i Naomi bardzo pragnęli mieć dziecko. Nie chcieli jednak dopuścić do tego, by było ono dotknięte rzadką genetyczną chorobą. Jak wysoką cenę przyjdzie im zapłacić za swe marzenie? Czy znajdą w sobie dość siły, by zmierzyć się z konsekwencjami własnej decyzji?

Ludzie doskonali Peter James Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 512 stron)

John i Naomi bardzo pragnęli mieć dziecko. Nie chcieli jednak dopuścić do tego, by było ono dotknięte rzadką genetyczną chorobą. Jak wysoką cenę przyjdzie im zapłacić za swe marzenie? Czy znajdą w sobie dość siły, by zmierzyć się z konsekwencjami własnej decyzji?

Ebook

Uścisk nieboszczykaUścisk nieboszczyka

Peter James

Dla niektórych los bywa łaskawy – z nimi obszedł się jednak okrutnie. Bohaterowie tej historii zamierzali przeżyć kolejny zwykły dzień, a zostali wplątani w mrożącą krew żyłach aferę...

Dla niektórych los bywa łaskawy – z nimi obszedł się jednak okrutnie. Bohaterowie tej historii zamierzali przeżyć kolejny zwykły dzień, a zostali wplątani w mrożącą krew żyłach aferę...

Ebook

Dom na wzgórzuDom na wzgórzu

Peter James

Wyśmienite połączenie kryminału z ghost story. Ollie wraz z rodziną przeprowadza się do Cold Hill House – ogromnej, zrujnowanej posiadłości na prowincji. Ich wymarzony dom staje się jednak źródłem ich koszmaru...

Dom na wzgórzu Peter James Wydawca: Albatros MOBI + EPUB

Wyśmienite połączenie kryminału z ghost story. Ollie wraz z rodziną przeprowadza się do Cold Hill House – ogromnej, zrujnowanej posiadłości na prowincji. Ich wymarzony dom staje się jednak źródłem ich koszmaru...

Ebook

Czekając na śmierćCzekając na śmierć

Peter James

Naturalny rytm życia nadmorskiego Brighton przerywa nagła tragedia. Z morza zostają wyłowione ludzkie zwłoki. Do kogo należą i czy wiążą się z aferą finansową o zasięgu szerszym niż lokalny?

Naturalny rytm życia nadmorskiego Brighton przerywa nagła tragedia. Z morza zostają wyłowione ludzkie zwłoki. Do kogo należą i czy wiążą się z aferą finansową o zasięgu szerszym niż lokalny?

Ebook

W godzinie śmierciW godzinie śmierci

Peter James

Kradzież rodzinnej pamiątki, mroczny świat handlarzy dziełami sztuki i zbrodnia sprzed stu lat... Przed detektywem Royem Grace’em śledztwo, które zaprowadzi go aż do Nowego Jorku.

W godzinie śmierci Peter James Seria: „Roy Grace” Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 480 stron)

Kradzież rodzinnej pamiątki, mroczny świat handlarzy dziełami sztuki i zbrodnia sprzed stu lat... Przed detektywem Royem Grace’em śledztwo, które zaprowadzi go aż do Nowego Jorku.

Ebook

Poprosisz mnie o śmierćPoprosisz mnie o śmierć

Peter James

Światowy hit wydawniczy – 18 milionów sprzedanych egzemplarzy! Powieść z nadinspektorem ROYEM GRACE’EM, charyzmatycznym detektywem wykreowanym przez zdobywcę nagrody Diamond Dagger, przyznawanej za całokształt twórczości autorom bestsellerowych kryminałów.

Poprosisz mnie o śmierć Peter James Seria: „Roy Grace” Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 480 stron)

Światowy hit wydawniczy – 18 milionów sprzedanych egzemplarzy! Powieść z nadinspektorem ROYEM GRACE’EM, charyzmatycznym detektywem wykreowanym przez zdobywcę nagrody Diamond Dagger, przyznawanej za całokształt twórczości autorom bestsellerowych kryminałów.

Ebook

Twoja kolej na śmierćTwoja kolej na śmierć

Peter James

Czy w spokojnym nadmorskim kurorcie, który zapomniał o traumie sprzed 80 lat, znowu pojawił się seryjny morderca? Kolejny mroczny kryminał Petera Jamesa, autora hitów wydawniczych sprzedających się w kilkumilionowych nakładach.

Twoja kolej na śmierć Peter James Seria: „Roy Grace” Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 464 strony)

Czy w spokojnym nadmorskim kurorcie, który zapomniał o traumie sprzed 80 lat, znowu pojawił się seryjny morderca? Kolejny mroczny kryminał Petera Jamesa, autora hitów wydawniczych sprzedających się w kilkumilionowych nakładach.

Ebook

Wciąż żywaWciąż żywa

Peter James

Gaja marzy o karierze aktorskiej. Jest tak zdeterminowana, że mimo ostrzeżeń detektywa Roya oraz mordercy, za nic w świecie nie chce zrezygnować z nowego filmu. Cena marzeń może okazać się ogromna...

Gaja marzy o karierze aktorskiej. Jest tak zdeterminowana, że mimo ostrzeżeń detektywa Roya oraz mordercy, za nic w świecie nie chce zrezygnować z nowego filmu. Cena marzeń może okazać się ogromna...

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.