Ebook

Nocny film

Autor:
Wydawca:
Format:
EPUB + MOBI (w wersji papierowej 768 stron)
35,90 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Nocny film - Opis

Powieść tak mroczna, jak myśli młodej kobiety, która nocą rzuca się do opuszczonego szybu windy towarowej. Historia, w której nie ma ani jednego kłamstwa, ale nie ma też jednej prawdy. Książka, która nie kończy się między okładkami, ale kryje treści, do których dotrą tylko wytrwali. Intensywna, pochłaniająca, doskonała!

GENIALNY, PORYWAJĄCY, ZAPIERAJĄCY DECH W PIERSIACH THRILLER AUTORKI „WYBRANYCH ZAGADNIEŃ Z FIZYKI KATASTROF”.
Historia dziennikarza śledczego ogarniętego obsesją na punkcie zagadkowego zabójstwa córki filmowego geniusza żyjącego od lat w odosobnieniu nieznanym nikomu miejscu.
W wilgotną październikową noc w opuszczonym magazynie na dolnym Manhattanie zostaje odnalezione ciało pięknej młodej Ashley Cordovy. Choć jej śmierć zostaje z miejsca uznana za samobójstwo, doświadczony detektyw śledczy Scott McGrath podejrzewa inną przyczynę zgonu. Badając dziwne okoliczności śmierci dziewczyny i próbując dowiedzieć się czegoś o jej życiu, McGrath staje twarzą w twarz z dziedzictwem jej ojca – Stanislasa Cordovy, legendarnego, otoczonego aurą tajemnicy, reżysera kultowych horrorów, którego nikt nie widział od ponad trzydziestu lat. Choć o filmach Cordovy napisano wiele, jego samego zawsze skrywał cień. W opinii dziennikarza kolejna śmierć w tej przeklętej rodzinie nie jest przypadkiem. Wiedziony ciekawością, potrzebą poznania prawdy, ale także zemsty McGrath pogrąża się coraz bardziej w niesamowitym, hipnotyzującym świecie wykreowanym przez diabolicznego reżysera. Ostatnim razem, gdy był blisko zdemaskowania Cordovy, utracił rodzinę i pracę. Teraz ryzykuje znacznie więcej…
Świetna książka. Dla wielbicieli prozy Stephena Kinga, Gillian Flynn i Stiega Larssona – strzał w dziesiątkę.

„«Nocny film» to precyzyjnie skonstruowana powieść, którą po prostu się pożera. Inne «bestsellery» mogą zazdrościć jej energii, a przeciętni pisarze mogą marzyć o talencie Pessl do kreowania wyrazistych postaci” – Joe Hill, „The New York Times Book Review”

„Wspaniałe dzieło nieskrępowanej wyobraźni. Ta książka zawróci wam w głowie!” – Dean Baquet, dziennikarz, zdobywca Pulitzera, „The New York Times Book Review”

„Szalenie sprytana… Cordova jest maniakalnym geniuszem, który wkrada się w najciemniejsze zaułki ludzkiego umysłu.
«Nocny film» to studium wielkiego Twórcy Mitów, a zarazem dzieło, które samo wymaga studiowania. Ta powieść byłaby koszmarem Edgara Allana Poe… Przegapisz swój przystanek, przypalisz kolację, a w nocy nie będziesz chciał wyłączyć światła…” – „The Washington Post”

„Czarująca i zachwycająca. Inteligentny thriller-majstersztyk. Poza pozostałymi zaletami, jest to książka po prostu inna niż wszystkie” – „The Boston Globe”

Nocny film - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Rafał Lisowski (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2017
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
Night film
Język oryginalny publikacji:
angielski
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2013
ISBN:
978-83-657-8175-8
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 17,31 MB / mobi 45,5 MB

Nocny film - Opinie i Komentarze

www.bibliofilembyc.pl Lubię thrillery, a mimo to rzadko po nie sięgam. Mało która fabuła jest w stanie mnie zaciekawić i nie będę też ukrywać, że moją uwagę zwraca szum wokół jakiegoś tytułu. Jeśli jest spory, istnieje duża szansa, że zainteresuję się daną książką. I tak właśnie było z «Nocnym filmem». Na thriller Marishy Pessl zwróciłam uwagę dzięki zachwytom Pauli z Rude recenzuje (jak pewnie i połowa bookstagramowej społeczności). Kiedy Paula objęła tę książkę patronatem i zaczęła o niej często wspominać, «Nocny film» od razu trafił na moją listę do przeczytania i tak sobie siedział i czekał na lepsze czasy. Dopiero Instagramowy klub książkowy i lipcowa akcja czytania właśnie tego tytułu wreszcie solidnie mnie zmotywowała. I teraz kluczowe pytanie: czy rzeczywiście warto było sięgnąć po tę ponad 700-stronicową cegiełkę? Czy podzielam zachwyt Pauli? I tak, i nie.

Kiedy masz własne wyobrażenia na temat fabuły
Nie wczytywałam się w opis fabuły więc właściwie nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. O czym jest ta książka? Co może być w niej takiego wyjątkowego? W ciemno zaufałam Rude recenzuje, gdzieś tam po drodze wychwytując zachwyty innych, a niekiedy opinie umiarkowanie entuzjastyczne. Nie widziałam za to ani jednej, w której «Nocny film» zostałby zjechany, co bardzo dobrze wróżyło mojej przyszłej lekturze. Te prawie 800 stron nieco mnie przerażało, ale na urlop taki grubasek jest idealny. Do rzeczy, bo za bardzo się rozpisałam z tymi wrażeniami. Patrząc na okładkę i tytuł przypuszczałam, że będzie to mroczna historia z ciemnym lasem, pohukującymi gdzieś tam sowami i szumiącymi złowrogo gałęziami; myślałam, że może czasem będę się bać, będę musiała zasłaniać oczy, jak bym oglądała lekki horror. Byłam przekonana, że to będzie solidny dreszczowiec, a okazało się, że nic z tych rzeczy.

O czym jest «Nocny film»?
«Nocny film» to opowieść o obsesji, która może doprowadzić do zguby. Scott McGrath, dziennikarz śledczy, już raz próbował odkryć tajemnice Stanislasa Cordovy, którego filmy są niepokojące i pełne przemocy, a sama postać reżysera to zagadka nawet dla fanów jego twórczości. Oskarżając Cordovę publicznie, doprowadził do upadku swojej dziennikarskiej kariery, ale kiedy rzekome samobójstwo popełnia córka reżysera, McGrath postanawia wznowić śledztwo i tym razem wygrać.

To mógł być najlepszy thriller, jaki czytałam
Sama fabuła jest bardzo ciekawie przemyślana, a dodatkowe elementy wizualne, jakie znajdziecie w książce, fantastycznie dopełniają treść. Są też dodatki interaktywnie (zerknijcie na ostatnie strony «Nocnego filmu»), ale ja z nich nie korzystałam. Historia tajemniczego reżysera pełnych przemocy filmów, których emisja w końcu zostaje zakazana i fani organizują potajemne seanse - dla mnie bomba. I właściwie mogłabym uznać, że to jeden z lepszych thrillerów, jakie czytałam, gdyby nie dwie rzeczy: zakończenie i przegadanie książki. Autorka przedstawia przed nami tak fascynującą historię, że ciężko chyba było w jej duchu stworzyć zakończenie, które zaskoczyłoby czytelników. Robi więc zwrot akcji, który owszem, zaskakuje, ale jednocześnie też odrobinę rozczarowuje.

Zabierzcie im mikrofon!
A przegadanie? Tę książkę spokojnie można by odchudzić o połowę i tylko by na tym zyskała. Są fragmenty, kiedy jeden akapit rozciąga się na całą stronę albo i dwie. Pessl daje swoim autorom całkiem sporo minut przy mikrofonie, ale moim zdaniem ten sam przekaz można by ubrać w mniej słów, za to bardziej konkretnych. To rozciągnięcie akcji sprawiło, że ciężko było mi ekscytować się kolejnymi wydarzeniami, bo właściwie nie czułam żadnych zwrotów, żadnego napięcia, oczekiwania na dalsze etapy śledztwa. Trochę szkoda.

Humor w thrillerze? Jak najbardziej
Uwielbiam za to głównych bohaterów, zwłaszcza pewną dwójkę i chemię, jaką między nimi można wyczuć. Podoba mi się też, że autorka wplotła w ich dialogi odrobinę humoru, co może nie do końca pasuje do thrillerów, ale tutaj bardzo fajnie to zagrało. Na pewno nie jest to najlepszy thriller, jaki czytałam, ale zdecydowanie nie mogę powiedzieć, że jest zły. Czyta się go bardzo przyjemnie (chociaż nie wciągnął mnie tak, że nie mogłam się oderwać), pomysł na fabułę jest ciekawy, ale zakończenie i przegadanie zrobiły swoje. Polecam, bo warto przeczytać, ale bez nastawiania się na rewelację.
więcej...
Czego spodziewałam się po Nocnym filmie? Dreszczyku i tajemnicy. Czy dostałam co chciałam? Zdecydowanie tak! Dostałam nawet więcej bo Nocny film to przemyślana zabawa, autorki z czytelnikiem. Recenzja tej książki powstała w dość wyjątkowych warunkach, ponieważ czytając ją leżałam w szpitalu. Z racji przebytego zabiegu dookoła miałam te wszystkie wynalazki techniki, które pikały jak tylko gwałtowniej kichnęłam, więc kiedy emocje rosły widziałam na monitorze jak razem z nimi winduje ciśnienie. Medycznie stwierdzam, że książka spełnia rolę dreszczowca. Oczywiście piszę pół żartem, pół serio, bo faktycznie lektura pobudza emocje, ale na szczęście nie wpływa negatywnie na zdrowie :)


Pewnego dnia dochodzi do przerażającego odkrycia. Młoda 24 letnia, Ashley Cordova zostaje znaleziona martwa w jednym z opuszczonych budynków. Śledczy stwierdzają, że kobieta popełniła samobójstwo, jednak pewien mężczyzna, Scott McGrath, dziennikarz, podejrzewa, że sprawa nie jest aż tak oczywista. Smaczku całości dodaje fakt, że ojcemdenatki jest Stanislas Cordovy, autor filmów grozy, którego wyobraźnia mrozi krew w żyłach. Cała jego twórczość balansuje na granicy normalności To nie wszystko i połączeń relacji mamy ciąg dalszy, ponieważ ojciec denatki przyczynił się do upadku kariery dziennikarza. McGrath napisał kiedyś tekst o reżyserze, który ze względu na niską wiarygodność pogrążył dziennikarza zawodowo i prywatnie. Sam reżyser to chodząca tajemnica - pojawia się i znika, bywa że na bardzo długo i nie udziela wywiadów. Kiedy Scott zaczyna składać wszystkie puzzle tej układanki, ogarnia go obsesja, co nie prowadzi do niczego dobrego. To jaki będzie miała wpływ na życie wielu osób i śledztwo - radzę przeczytać samemu.

Można przyczepić się oczywiście do tego jak zostały stworzone postaci, ale szczerze? Nie mam zamiaru się nad tym rozpływać, bo nie zmienia to faktu, że książka wchłania doszczętnie. Może to trochę nie po mojemu, ale do języka się też nie przyczepie. Nie jest to dzieło predestynujące do nagrody Nike, więc dajmy sobie z tym spokój. Poza tym zdecydowanie moim postanowieniem na rok 2018 jest pozbycie się czepialstwa w stosunku do postaci i konstrukcji fabuły - książka ma być ciekawa i wciągająca, a ta właśnie taka jest. Lęk niepokój, niepewność, nagłe zwroty akcji i wszechobecna tajemnica.


To co jest dodatkowym atutem to wydanie. Wplecione w tekst zdjęcia, skany, wycinki fantastycznie budują atmosferę.

Zakończenie?… hmm, mam mieszane uczucia, ale nic nie napiszę, musicie sprawdzić sami.

„Nocny film” to książka, która jest na rynku dzięki wydawnictwie Albatros. Na jeszcze jeden rozdział, znajduje się obok książek z serii kryminał kobiecy.
więcej...
Nie wiem, czego się spodziewałam, gdy sięgałam po powieść Marishy Pessl, Nocny film. Wydaje m się jednak, że nie tego, co otrzymałam. I chyba na dobre mi to wyszło… Bowiem okazuje się, że ta autorka stworzyła niesamowitą powieść, obok której nie można przejść obojętnie. Dawno nie spotkałam się z książką, która by wręcz promieniowała ogromem pracy, jaką autor włożył w jej napisanie, w stworzenie całej historii… Choć mamy do czynienia z fikcją literacką, opowieścią, która powstała tylko i wyłącznie w głowie Pessl, to nie raz zaczęłam się zastanawiać, czy to aby nie wydarzyło się naprawdę. Byłam bliska przeszukania całego Internetu, żeby upewnić się, że niejaki Stanislas Cordova jest postacią fikcyjną.

Pewnej ponurej, deszczowej i mrocznej październikowej nocy, młoda dziewczyna skacze w dół pustego szybu windy. Ginie na miejscu. Policja momentalnie klasyfikuje ten czyn jako samobójstwo, ale dziennikarz śledczy Scott McGrath nie jest w stanie w to uwierzyć. Zwłaszcza, że ofiarą jest Ashley Cordova, córka słynnego filmowca, o którym Scott ostatnio pisał reportaż. McGrath doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nikt z otoczenia Cordovy nie mógłby zrobić czegoś takiego ot tak sobie. Młoda, obiecująca i ambitna córka Cordovy nie miała też powody, aby odebrać sobie życie. Dlatego właśnie dziennikarz postanawia zgłębić temat jej śmierci, choć wie, że zaczyna stąpać po grząskim gruncie… A każdy kolejny trop niesie ze sobą nowe pytania i tajemnice.

Faktycznie zaczęłam przeszukiwać Internet i natrafiłam na kilka ciekawych, aczkolwiek krótkich filmików, które mają na celu promowanie tej książki. Wszystkie dostępne są na YouTube, na kanale autorki, i wierzcie mi, wzbudzają w człowieku niepokój. Nocny film to książka utrzymana w posępnym i ponurym klimacie, wzbudzająca niepewność, a chwilami uczucie niepokoju – dokładnie tak, jak te krótkie materiały video. Trzeba przyznać, że promocja tej książki wypada znakomicie i w tym przypadku nie są to pieniądze zmarnowane, bowiem ta książka jest naprawdę bardzo, ale to bardzo dobra. A dobrze wiemy, że nie zawsze idzie to ze sobą w parze. Niestety, bardzo często zdarza się, że thrillery są po prostu przereklamowane, tak jak to miało miejsce w przypadku Dziewczyny z pociągu. Tutaj nie. Nocny film jest naprawdę genialny, w pełni dopracowany, pełen szczegółów, które motywują czytelnika go zgłębienia tematu. I ta atmosfera! Ludzie, to jest po prostu coś niepowtarzalnego.

Sam fakt, że zaprezentowana tutaj historia wzbudza w czytelniku niepokój nie jest niczym dziwnym. Mamy do czynienia ze śmiercią młodej dziewczyny, która była córką słynnego filmowca – nieco ekscentrycznego, którego produkcje zyskiwały ogromną popularność, jednakże nie były do końca normalne i oczywiste. Stanislas Cordova, choć osobiście nie do końca pojawia się w tej powieści, jest tym elementem, na który autorka zwróciła najwięcej uwagi. Scott McGrath stara się połączyć ze sobą wszystkie fakty, które uda mu się zebrać, ale momentami są one tak pomieszane, tak nieoczywiste, wręcz tak absurdalne, że nie da się połączyć końca z końcem. Pojawia się wielu świadków, ale tutaj tak naprawdę niczego nie można być pewnym. To show-biznes, tutaj każdy może kłamać, zatajać prawdę, a plotki mogą się mnożyć w nieskończoność. I nawet tak uparta istota jak Scott może nie być w stanie odkryć tego, co wydarzyło się naprawdę.

Marisha Pessl znakomicie wykreowała swoich bohaterów, nawet jeżeli fizycznie nie są oni obecni w tej powieści. Świetnym zagraniem było również wprowadzenie do powieści wycinków z różnych artykułów, ze stron internetowych… To jeden z wielu elementów, które nadają tej powieści swoistego klimatu, rzetelności i takiego mocnego realizmu. Nocny film jest powieścią wielowymiarową, w której zawarte zostały różnego rodzaju motywy i elementy – to nie tylko thriller, to coś znacznie więcej. Urzekł mnie przede wszystkim wątek czarnej magii, który został naprawdę rzetelnie przedstawiony. Urzekło mnie też wiele innych rzeczy, a przede wszystkim to, że ta książka jest napisana z takim rozmachem, z taką dbałością o szczegóły, z takim oddaniem i zaangażowaniem. Fabuła jest genialna, niezwykle wciągająca, tempo akcji idealnie dopasowane do rozgrywających się wydarzeń, a wszystkie elementy perfekcyjnie ze sobą współgrają, czego efektem jest doskonała powieść.

Nocny film to zdecydowanie jeden z lepszych thrillerów, jakie czytałam. Na tych niecałych 800 stronach Marisha Pessl opowiedziała historię tak realną, tak złożoną, że przenika ona czytelnika do szpiku kości. Prowadzone przez McGratha śledztwo nie należy do najłatwiejszych, a autorka niczego mu nie ułatwia. Facet musi się naprawdę wysilić, aby doprowadzić je do końca, nie stracić przy tym zdrowych zmysłów i własnego życia. Musi dotrzeć tam, gdzie nikt inny nie dotarł. A zakończenie? Nad wyraz satysfakcjonujące. Takie porządne. Zgrane z całością. Książka wygrywa nie tylko niesamowitą atmosferą, ale samym rozwojem wydarzeń. To naprawdę mocna i konkretna opowieść, która potrafi czytelnika zaintrygować oraz sprawić, że zapomni o otaczającym go świecie, bowiem wraz ze Scottem będzie chciał odkryć, co wydarzyło się naprawdę tamtej deszczowej, październikowej nocy. Czy to aby na pewno było samobójstwo? Dlaczego akurat Ashley Cordova? Czy ma to związek z jej ojcem? Tajemnice, tajemnice, tajemnice… I całe mnóstwo niepewności, z którą będziecie musieli się zmierzyć. Jednak jego jest pewne – warto!
więcej...
Tajemnica ma w sobie to „coś”, kuszące by poznać nieznane od momentu gdy tylko pojawi się na horyzoncie. Dopóki nie pozostanie wyjawiona nie daje o sobie zapomnieć, nie schodzi z pierwszego planu, zawsze w centrum uwagi. Czy w ogóle można ją wyjaśnić? Niekiedy pozostawia po sobie cień niedopowiedzenia i niedowierzania, niektórzy wbrew dowodom i zdrowemu rozsądkowi dopatrują się drugiego dna i ukrytego znaczenia tego co wydaje się oczywiste.

Najłatwiej byłoby odwrócić głowę, zająć myśli czymś zupełnie innym i po prostu odpuścić sobie. Scott McGrath jednak nie należy do tego typu ludzi, przez lata prowadził dziennikarskie śledztwa, tropił, odkrywał prawdę i śmiał się z niebezpieczeństw. Jego artykuły zawsze spotykały się z zainteresowaniem czytelników i sensacyjne wątki wcale nie były w nich rzadkością. Ostatni okazał się gwoździem do zawodowej trumny McGratha, a wbił go on sam. Wydawało się, iż postać Stanislasa Cordovy jest świetnym tematem na reportaż, słynny i kontrowersyjny reżyser od dekad żyjący na uboczu, filmy, które tworzy wywołały niejeden skandal. Scott nie spodziewał się, że to co napisze stanie się początkiem skandalu, chroniący swej prywatności filmowiec wytoczył bardzo ciężkie działa przeciwko reporterowi. Skutki McGrath odczuwa do tej pory, kariera w mediach legła w gruzach, a upływ czasu wcale nie zatarł negatywnych wrażeń. Spotkanie z Ashley Cordova budzi dawne demony i powołuje do życia nowe. Dziennikarz nie umie zapomnieć dziewczyny, jej niespodziewana śmierć i okoliczności wzmagają pragnienie powrotu do dawnej sprawy, chociaż oznacza to, iż znowu ściągnie on na siebie uwagę reżysera. Oficjalne śledztwo dużo nie wyjaśnia, lecz to dało się przewidzieć, Scott ma w zanadrzu swoje stare materiały, ale są one czubkiem góry lodowej. Prawda jest gdzieś w górach Adirondack oraz w przeszłości, jedno i drugie jest pełne sekretów i przede wszystkim mroku, oblepiającego człowieka jak smoła i wciągającego jak bagno. Co popchnęło młodą, utalentowaną, bogatą, dziewczynę do tak dramatycznego kroku? Znalezienie odpowiedzi nie będzie łatwe i na pewno wiąże się z ogromnym ryzykiem. Fani Cordovy stanowią hermetyczne środowisko i nie lubią nikogo kto odważył się naruszyć mit ich „guru”, no i on sam raczej nie będzie spokojnie patrzył jak znowu bierze się pod lupę jego rodzinę i osobę. Bardzo szybko Scott przekonuje się, że wszedł na bardzo wyboistą i jednocześnie grząską ścieżkę, do stracenia ma on wiele więcej niż tylko już i tak zszarganą opinię. Wokoło zaczynają pojawiać się niepokojące wydarzenia, oczywiście mogą być dziełem przypadku, ale … no właśnie … Zbyt dużo zbiegów okoliczności, raczej jest to łańcuch przyczynowo-skutkowy i w sam jego środek wpadł McGrath. Każdy trop wydaje się wieść go w kierunku posiadłości w górach Adirondack zwanej Szczytem, tam zdaje się, że wszystko się zaczęło, lecz gdzie będzie koniec? Zdrowy rozsądek podpowiadałby by zostawić Cordavę w spokoju, jednak kto raz spotka tego człowieka nigdy już nie będzie patrzył na świat tak jak wcześniej …

Prawda kryje się pod wieloma maskami, ten obiegowy slogan w „Nocnym filmie” nabiera całkowicie nowego znaczenia. Zaczyna się jak w filmach Hitchcocka – od bardzo głośnego i wysokiego C. Później akcja wcale nie łagodnieje, wprost przeciwnie z rozdziału na rozdział atmosfera gęstnieje i wydaje się, iż ciemniejsza już być nie zdoła, ale kolejna strona uświadamia czytelnikowi, że to co wydawało się mrokiem jeszcze chwilę temu wcale nim nie było, dopiero teraz mamy z nim do czynienia. Za moment kolejny fragment znowu każe zrewidować zdanie. Marisha Pessl pokazała prawdziwą definicję dreszczowca, sięgnęła i do gotyckich powieści i do kinowych nawiązań, zdania są jak kadry filmowe i układają się w niepokojącą historię. Nie ma w niej miejsca na jakiekolwiek przerwy, fabuła intryguje na każdym kroku i czyni z czytelnika towarzysza bohaterów, bo ma wraz z nimi tropić, zastanawiać się, uciekać i znowu wracać. Autorka prowadzi nas coraz głębiej w gąszcz przypuszczeń, podejrzeń i sekretów z pogranicza świata rzeczywistego i tego, kryjącego demony. Gdzieś tam jest znajdują się odpowiedzi na pytania, wywołujące niepokój, zapadające w pamięć, nie pozwalające o sobie zapomnieć. „Nocny film” nie jest kolejnym thrillerem, jest TYM jaki nie pozostawia obojętnym i wzbudza skrajne emocje. Czarny humor łączy się z diabolicznym klimatem, żaden detal nie jest zbędny, wszystko ma swoje znaczenie i w odpowiednim momencie da o sobie znać. Drugie dno okazuje się jedynie wstępem, za nim jest kolejne i następne, każde wydaje się rzeczywiste, nawet gdy sięga daleko za granicę tego co uważa się za realne.

więcej...
Pewnej nocy w opuszczonym magazynie na Manhattanie zostają odnalezione zwłoki. Okazuje się, że zmarła to Ashley Cordova – córka znanego reżysera Stanislasa Cordovy. Wszystko na miejscu wskazuje jednoznacznie na samobójstwo. Były dziennikarz Scott McGrath nie wierzy w taką przyczynę śmierci młodej kobiety i rozpoczyna własne śledztwo. Wszystko, co związane z Cordovą, jest owiane tajemnicą: sposób, w jaki udało mu się stworzyć tak genialne i cenione horrory, reżyser nie pokazuje się publicznie od wielu lat, nie udziela wywiadów oraz ciężko znaleźć jego zdjęcia. Ostatnim razem, gdy McGrath próbował się czegoś dowiedzieć o tej rodzinie, stracił pracę, rodzinę oraz ośmieszył się publicznie. Czy tym razem będzie inaczej? Czy uda mi się poznać prawdę?

Ta książka to świetne połączenie kryminału i horroru. Autorka bardzo fajnie poprowadziła fabułę – książka zawiera mnóstwo nieoczywistych zwrotów akcji, kierunek śledztwa często się zmienia i z napięciem wyczekujemy dalszych wydarzeń.
Ta historia tak wciąga, że nawet nie wiem, kiedy przeczytałam te prawie 800 stron. Do tego pojawia się również wątek okultyzmu, który sprawia, że cała historia jest jeszcze bardziej mroczna i tajemnicza, a całość mocno oddziałuje na wyobraźnię czytelnika.

Kolejną zaletą tej książki są licznie umieszczone pomiędzy tekstem zdjęcia, artykuły, notatki. Dzięki temu odniosłam wrażenie, że całość jest bardziej wiarygodna. Kiedy zapoznawałam się z tymi fragmentami podczas czytania, czułam się niemal jakbym uczestniczyła razem z bohaterami w śledztwie i miałam ochotę jeszcze szybciej poznać rozwiązanie zagadki.

„Nocny film” to książka o obłędzie i szaleństwie, o wierze i okultyzmie. To jaką tajemnicą zostało owiane życie Cordovów magnetyzuje i kiedy już zacznie się czytać tę książkę nie można jej odłożyć. Z ogromnym podekscytowaniem i niepokojem oczekiwałam rozwiązania całej historii. A co do samego zakończenia to skłania ono do pewnych refleksji i samemu sobie trzeba odpowiedzieć po lekturze na niektóre pytania.

Określenia z okładki książki „diaboliczna, intensywna, pochłaniająca, doskonała” idealnie oddają w skrócie to co uważam o tej książce. Często takie wyrażenia na książkach są mocno przesadzone i służą tylko temu, żeby zachęcić do jej kupienia, a treść nijak się nie odnosi do tych słów. Jednak w tym przypadku te słowa znajdują się na niej całkowicie zasłużenie. Polecam tę lekturę, bo to jedna z tych, które na długo po przeczytaniu zostają jeszcze w pamięci czytelnika.
więcej...
Obsesja Scotta McGratha doprowadziła go do zawodowego upadku i straty żony. Mimo upływu lat demony przeszłości go nie opuściły, a pytania, na które nie znalazł odpowiedzi wciąż do niego wracają. I oto nadszedł moment, kiedy może wrócić do tej historii jeszcze raz. Tylko czy warto? "Nocny film" to powieść, która zaskoczyła mnie wielokrotnie. Po części za sprawą swoich gabarytów. Tego typu książkowe cegiełki zawsze budzą we mnie trochę obaw, a na myśl automatycznie nasuwają mi się pytania: Czy objętość książki idzie w parze z dobrze poprowadzoną fabułą, zwrotami akcji i bohaterami, którzy zapadną w pamięć? Czy może akcja powieści okaże się rozwleczona, przydługa, męcząca? Na szczęście w tym przypadku szybko przekonałam się, że autorce udało się stworzyć powieść długą, ale dopracowaną, objętościowo zaskakującą, ale dokładnie taką, jaka powinna być.

Pessl w swojej książce łączy elementy, które szczerze doceniam i naprawdę lubię. Od początku lektury towarzyszył mi mroczny klimat i duszna atmosfera, podsycane kolejnymi tajemnicami, niewygodną przeszłością i decyzjami bohaterów. To jedna z tych historii, które angażują czytelnika całkowicie. Kolejne rozdziały wciągają nas do świata bohaterów, z którego próżno szukać ucieczki. Wraz z nimi próbujemy rozwikłać zagadki, oprzeć się złu, sprawdzić własne granice i nie zatracić się kompletnie w niewiarygodności tej historii.

Opowieść stworzona przez Pessl jest zwodnicza i przewrotna. Nastraja nas niepewnością i lękiem, odurzając przy tym ciemnością i zmierzchem. Powieściowa atmosfera odpowiada thrillerom w najlepszym wydaniu, sprawiając, że nie sposób odłożyć tej książki po kilku stronach. Kolejne rozdziały to nowe wątki, inni podejrzani, jeszcze więcej niepokojących zagadek, mrocznych sekretów, rodzinnych tajemnic. Ta historia ewoluuje, zaskakuje, nie pozwala o sobie zapomnieć. Wywołuje tak wiele emocji, że ciężko zebrać myśli. A kiedy już zaczniemy lekturę, poznamy ją nieco lepiej, stajemy się zaangażowani niemniej niż powieściowi bohaterzy.

Momentami nie byłam pewna, co w opowieści Pessl jest prawdą, a co kłamstwem. Zastanawiałam się, do którego miejsca mam do czynienia z thrillerem, a gdzie rozpoczyna się kryminał czy horror. Bo tej historii nie można jednoznacznie zakwalifikować do jednego z gatunków. Autorka bawi się konwencją, wprowadza elementy zaskakujące, ubarwiające, wywołujące w czytelniku napięcie i nerwowość. Momentami odnosiłam wrażenie, że Pessl i jej bohaterzy zatracili się w tej opowieści całkowicie, balansując na granicy prawdy i fantazji, pozwalając ponieść się wyobraźni i nie do końca już zdając sobie sprawę, co jest w ich odczuciu prawdziwe, a co fikcyjne.

Dużą zaletę powieści stanowią jej bohaterzy. Męsko- damska, różnorodna wiekowo i poglądowo mieszanka bardzo przypadła mi do gustu. To ludzie, którzy nie odpuszczają, dążą do celu zapamiętale, wiedzą, o co walczą. Ale są także naznaczeni przeszłością, skrywają własne sekrety. Charyzmatyczni, pełnokrwiści, budzący przeróżne emocje.

To opowieść niezwykle dopracowana. Mimo zaskakujących szczegółów wynikających z fantazji i pomysłowości autorki, nosi pewne znamiona historii prawdziwej. Na taką została stylizowana za pomocą zamieszczanych w niej zdjęć czy artykułów prasowych. Takie elementy działają na czytelnika w niezwykły sposób. Pozwalają spojrzeć na fabułę inaczej, głębiej.

Pessl operuje słowem z wielką lekkością. Opowiada płynnie, niespiesznie, interesująco. Każdy szczegół wydaje się przemyślany i na odpowiednim miejscu.

Nie jest łatwo opowiedzieć taką historię, przenieść na czytelnika swoje emocje, sprawić, by on także dał się ponieść wyobraźni, ale jej się udało. Stworzyła opowieść barwną, mocną, zapadającą w pamięć.
więcej...
O książce “Nocny film” krążą legendy tak samo tajemnicze jak o jednym z głównych bohaterów Stanislasie Cordovie. Nie jest tym, czym się z pozoru wydaje. Dla niektórych jest jedynie kilkuset stronicową grafomanią. Wielu jest zdania, że to jedna z najbardziej niesamowitych książek jakie czytali w swoim życiu. Ciężko się z tym nie zgodzić. Powieść Marishy Pessl wywołuje mnóstwo emocji, wzbudza niepokój i mroczne sny.

Ashley Cordova, córka sławnego reżysera filmów grozy Stanislasa Cordovy zostaje znaleziona martwa na dnie szybu opuszczonego budynku. Scott McGrath, detektyw śledczy nie wierzy w samobójstwo dziewczyny. Ogarnięty obsesją na punkcie reżysera postanawia rozwikłać sprawę jej śmierci. W przeszłości znieważył publicznie Stanislasa i zapłacił za to wysoką cenę. Teraz, gdy o znanym reżyserze, którego nie widział nikt od ponad trzydziestu lat znowu jest głośno, Scott postanawia po raz ostatni zmierzyć się z Cordovą, rozwiać legendy na jego temat i pokazać całemu światu prawdziwą, mroczną twarz reżysera. Nikt normalny nie mógłby nakręcić takich mrocznych filmów jak on. Podobno taśmy jednego z jego filmów masowo skupowano i niszczono. Aktorzy, którzy grali w jego filmach zniknęli albo nie chcą dzielić się swoimi wspomnieniami. Nad rodziną reżysera podobno ciąży fatum, klątwa, którą detektyw przy okazji stara się rozwikłać. Czy to pogańskie wierzenia doprowadziły Ashley na krawędź szybu windowego? Szaleństwo przekazane przez geny? Pomoc w odkryciu prawdy deklaruje dwoje młodych ludzi, którzy podobnie jak detektyw, są zdeterminowani aby dowiedzieć się co tak naprawdę działo się w rodzinie Stanislasa Cordovy.

“Bo przecież każdy z nas ma taką skrzynkę, taką mroczną komorę, w której chowamy to, co przebiło nam serce. Jest tam przyczyna wszystkiego, co robimy, wszystkich naszych dążeń, wszystkich ran, jakie zadajemy swemu otoczeniu. A gdyby ją otworzyć, czy coś byśmy uwolnili? Nie. Bo tym niezdobytym więzieniem o niemożliwym zamku jest nasz własny umysł.”

Marisha Pessl zadebiutowała powieścią “Wybrane zagadnienia z fizyki katastrof”. Książka bardzo szybko znalazła się na liście dziesięciu najlepszych pozycji literackich dziennika New York Times. Marisha fabułę zaczyna, jak sama mówi w wielu wywiadach, od szkicu. Samobójstwo młodziutkiej, niezwykle utalentowanej muzycznie Ashley rozpoczyna ciąg niesamowitych zdarzeń, które będą udziałem Scotta. Od nitki do kłębka. Historia zacznie się rozbudowywać, dostanie mrocznych odcieni strachu, niepewności, niesamowitości, dostanie drugą, a nawet trzecią wersję. Która jest prawdziwa? Kto w tej historii kłamie, a kto mówi prawdę? Jej finał będzie jednak całkowitym zaskoczeniem dla detektywa śledczego. Wydawać by się mogło, że nie ma w tym scenariuszu nic oryginalnego. Autorka plecie misterne scenariusze ze skrawków historii i słów osób, które miały styczność z tajemniczym Cordovą. Z niezwykłą precyzją opisuje wszystko, co dzieje się wokół głównych bohaterów. Te obrazy, choć niekiedy przyziemne, wywołują w czytelniku sporą dozę napięcia. Mnogość materiałów, wycinków prasowych czy zdjęć dodatkowo oddaje tej powieści niesamowity realizm. Momentami wydaje się, że to nie fikcja literacka, a prawdziwe życie.

“Patrząc na tego człowieka, zrozumiałem, że tak naprawdę patrzę na siebie samego, na to, czym stanę się znacznie szybciej i znacznie gwałtowniej, niż mi się wydaje. Życie to pociąg towarowy, który pędzi ku jednej tylko stacji, a nasi bliscy przemykają za oknami jako smugi światła i barw. Nie da się go zatrzymać ani nawet spowolnić.”

Niezwykle plastycznie opisane wydarzenia powodują u nas pewien niepokój. Od pierwszych rozdziałów powieść skojarzyła mi się z obrazami z filmu Larsa von Triera i Davida Lyncha czy powieści Paula Austera. Nierealna i niekiedy psychodeliczna sceneria. Gdzie kończy się szalony umysł reżysera, a gdzie prawdziwe życie? Zainteresowanie Scota Stanislasem Cordową powoli prowadzi go do obsesji. Mit, który stworzył wokół siebie reżyser podsyca jeszcze jego działania. Jaki będzie koniec tego szaleństwa? Do pewnych wniosków musimy dojść sami, a prawda dla każdego okaże się czymś zupełnie innym.
“Nocny film” to niezwykle intrygująca powieść. Mroczna i niesamowicie żywo działająca na wyobraźnię czytelnika. Świetnie skonstruowana fabuła, która mimo wolnego tempa wysuwa do nas swoje macki i wciąga nas w swój mroczny świat. Nie przesadzę pisząc, że to faktycznie jedna z najmocniej działających na mnie powieści jakie zdarzyło mi się czytać.
więcej...
Sugerując się opiniami zagranicznych booktuberów, wyczekiwałam z niecierpliwością polskiej premiery „Nocnego filmu” i to pomimo faktu, że swego czasu porzuciłam czytanie debiutu literackiego Marishy Pessl po kilku rozdziałach. Tak się jednak złożyło, że po lekturę sięgnęłam dopiero przy okazji wydania wznowienia tej powieści. Pozytywne opinie polskich bookstagramowiczek i przynależność tytułu do mojej ulubionej serii wydawniczej wydawnictwa Albatros - obok powieści Alex Marwood, B. A. Paris i Tany French, sprawiły że mój entuzjazm tylko się wzmógł i nie straszna mi była nawet objętość „Nocnego filmu”. A to mówi już bardzo dużo.

Kiedy Scott McGrath, dziennikarz śledczy, po raz pierwszy zainteresował się osobą Cordovy - legendarnego reżysera horrorów, owianego aurą tajemniczość i stanowiącego obiekt kultu przez pewne grono fanatyków; w gruzach legła cała jego kariera. Oskarżony o zniesławienie, McGrath musiał wycofać się ze swojego środowiska. Kiedy umiera córka Cordovy - Ashley, Scott poddaje jednak w wątpliwość informacje o samobójstwie dziewczyny. Mężczyzna jest przekonany, że śmierć byłej pianistki ma związek ze środowiskiem w jakim żył i tworzył jej ojciec, a może nawet informacjami jakie otrzymał w trakcie pracy nad feralnym artykułem od anonimowego źródła. Scott, w towarzystwie dwójki niespodziewanych i nieproszonych pomocników, jest zdeterminowany by odkryć prawdę.

Jak być może zdążyliście zauważyć, thrillery są powieściami po które sięgam stosunkowo często, ale mimo to nigdy nie spotkałam się z historią podobną do „Nocnego filmu”. Czytanie opowieści autorstwa Marishy Pessl stanowi pod pewnymi względami niemal osobiste jej doświadczanie. Głównie przez wzgląd na wszelkie multimedia zamieszczone w pozycji - artykuły z portali internetowych, galerie zdjęć, oficjalne akta policyjne czy też lekarskie. To nie są elementy konieczne do poznania całej historii, ale w doskonały sposób ją uzupełniają i umożliwiają czytelnikowi wczucie się w opowieść. Nie zgodzę się z tym, że „Nocny film” to typowy page-turner, gdzie zachłannie przerzuca się kolejne strony. Na kartach powieści mamy do czynienia ze śledztwem i jest to odczuwalne w trakcie lektury - zamiast szybkiej akcji bohaterowie poszukują świadków, zbierają poszczególne informacje i szukają tropów. Ale dla mnie nie stanowiło to wady.

Marisha Pessl nadaje swojej powieści niesamowity klimat tajemniczości i niepokoju, niejednokrotnie pogrywając sobie z umysłem czytelnika. Fakt, że Cordova jest reżyserem horrorów jest niezwykle istotny dla fabuły. Autorka wchodzi w tematykę okultyzmu i czarnej magii, która dla mnie prywatnie jest dosyć niewygodna. Przyznaję, że to właśnie ów motyw sprawił, że ostatecznie nie okazałam się całkowicie zachwycona lekturą. Równocześnie jednak wśród thrillerów balansujących na krawędzi rzeczywistości, „Nocny film” jest zdecydowanie najlepszym tytułem. Doceniam, że bohaterowie Marishy Pessl kwestionowali pewne rozwiązania, a nie przyjmowali je bez zastanowienia i że samo zakończenie pozostawia pewne pole do osobistej interpretacji.

Nie spodziewałam się, że thrillery owiany taką aurą tajemniczości i mroku będzie miał w sobie jakiś pierwiastek humoru. Na tle całej reszty, relacja Scotta, Hoppera i Nory stanowi zaledwie niewielki fragment całości, ale jest to doskonale uzupełnienie. Marisha Pessl przedstawia niesamowitą więź między bohaterami, niemal o mentorskim charakterze. Nie powiedziałabym, że „Nocny film” to powieść zabawna - raczej mroczna, niepokojąca a momentami wręcz przerażająca - ale te humorystyczne wstawki dają czytelnikowi chwilę na oddech.

„Nocny film” jest prawdopodobnie jednym z najbardziej dopracowanych i spójnych (przyjrzyjcie się jak bardzo tematyka pasuje do postaci Cordovy a forma - Scotta) thrillerów jakie miałam okazję poznać. Jak już wspominałam, moje preferencje odnośnie pewnych wątków sprawiają, że nie jestem całkowicie zachwycona lekturą, ale i tak uważam sam proces czytania za tak unikalne doświadczenie, że zdecydowanie polecam Wam sięgnąć po „Nocny film”.
więcej...
"Suwerenny. Zabójczy. Perfekcyjny." Jestem pod ogromnym wrażeniem powieści, rewelacyjnie mi się ją czytało, intensywnie dałam się wciągnąć w pierwszorzędnie poprowadzoną wielowarstwową i wielobarwną intrygę. Mnogość kierunków, w których fabuła eskortuje czytelnika po tajemnicach, zagadkach i sekretach, naprawdę imponująca. Podziw wzbudza doskonale przemyślany scenariusz zdarzeń, odmalowane obrazy przemawiają do wyobraźni, absorbują uwagę na wiele godzin, nakłaniają do kreślenia własnych wyobrażeń i przypuszczeń, sprytnie wabią w nietuzinkowy klimat, zabarwiony mistycyzmem i okultyzmem, trzymają w napięciu i niepokoju.

Pomysł z uwzględnieniem w treści fabuły wycinków z artykułów, zapisków, karteczek z notatkami, zdjęć, zrzutów stron internetowych, okazał się strzałem w dziesiątkę, nadał powieści frapującej odsłony, znacznie urozmaicał ją, przybliżył do realności, a jednocześnie zawierał mnóstwo użytecznych źródeł do podejmowania prób właściwej interpretacji opowiadanej historii. Świetna zabawa i rozrywka czytelnicza, oparta na dynamicznych rytmach, nieustannie odzywających się dźwiękach zagrożenia, nasilającej się niepewności i determinacji w wyjaśnieniu rozgrywanej zajmującej gry między prawdą a fałszem, pozornością a szczerością, rzeczywistością a iluzorycznością, szaleństwem a normalnością.

Oczekiwałam wyrazistszego zakończenia, nie tak bardzo otulonego mgłą niejednoznaczności, a jednak i tak byłam nim usatysfakcjonowana, gdyż wybornie dostroiło się do nastroju panującego na łamach stron książki, kolejne fascynujące zaskoczenie, nagły zwrot akcji, których autorka nam nie oszczędza przez całą przygodę czytelniczą. To lektura, która porywa, wzbudza silne emocje, mocno angażuje i wywołuje sporo przyjemnych dreszczy strachu. Jedynie kreacja relacji między bohaterami wydawała mi się za mało przekonująca, zbyt prosta, papierowa, momentami nawet irytująca. Ten aspekt odstawał od reszty genialnie stworzonych elementów powieści, a i tak nie nadszarpnął znacząco ogólnej pozytywnej opinii o książce. Mrocznie, duszno, zdradliwie, nieracjonalnie, a zarazem ciekawie, przyciągająco i intrygująco.

Scott McGrath, wielokrotnie nagradzany nowojorski dziennikarz śledczy, za sprawą oddania do druku artykułu opartego na wątpliwym źródle informacyjnym, traci wiarygodność i autorytet w świecie mediów, zostaje zwolniony z pracy, rozpada się jego rodzina. Po kilku latach temat Stanislassa Cordovy, kręcącego najbardziej przerażające filmy na świecie, ponownie znajduje się w centrum jego uwagi, staje się tak w wyniku samobójstwa dwudziestoczteroletniej córki kontrowersyjnego reżysera. McGrath rozpoczyna prywatne śledztwo oscylujące wokół śmierci Ashley, której ciało znaleziono w opuszczonym magazynie. Nie zdaje sobie sprawy jak mocno uwikła się w gąszcz niewiadomych, niecodziennych zjawisk i śmiertelnego niebezpieczeństwa.

Od niemal czterdziestu lat Cordova konsekwentnie odmawia udzielania wywiadów, nie pojawia się publicznie, a jednak grono jego wiernych fanów wciąż rośnie, zaś filmy pokazywane są podczas zakazanych seansów w katakumbach, zamkniętych tunelach pod miastem, w budynkach przeznaczonych do rozbiórki. Nikomu nie udaje się zajrzeć na teren Szczytu, rozległej górskiej posiadłości reżysera, wyjątkowo pilnie strzeżonej i chronionej przed okiem obcych. Jak zatem dotrzeć do sekretów tego wywrotowego maga mrocznego i przerażającego kina, wyzwolonego z komercyjnego jarzma głównego nurtu społecznego? Jak nie zgubić logiki i zdrowego rozsądku w natłoku kłamliwych, chaotycznych i irracjonalnych obrazów? Jak oprzeć się domniemanym groźbom i lękom, choć niewidocznym, to jednak podsycanym przez wyobraźnię, uciec od ich bezwzględności i wszechmocy?

bookendorfina.pl
więcej...
Córka znanego reżysera horrorów Stanislasa Cordovy popełnia samobójstwo. Tajemnicza śmierć Ashley to dla dziennikarza śledczego Scotta McGratha szansa na zajęcie się tematem, który pozwoli wrócić mu na szczyt. Kiedy McGrath poprzednim razem ogłosił światu swoje rewelacje o Cordovie jego kariera szybko się załamała. Tym razem ma być inaczej. Dziennikarz wie, że nie bez przyczyny zamknięto mu usta i skompromitowano w środowisku dziennikarskim. Cordova otacza się aurą tajemniczości, jego fani muszą się napracować, żeby zdobyć egzemplarze jego filmów, a ukryty w głębi lasu dom reżysera to niezdobyta twierdza. Samobójstwo córki nie pasuje do świata Cordovy, gdzie wszystko jest przemyślane, mroczne i surrealistyczne.
„Nocny film” wciąga do swojego świata bez ostrzeżenia. Zaczynamy czytać i już wiemy, że tajemnica śmierci Ashley pochłonie nas jak Scotta McGratha. Razem z głównym bohaterem przemierzamy mroczne zakamarki twórczości tajemniczego reżysera, zagłębiamy się w niedostępny świat jego fanów, którzy ukrywają się w niedostępnej części Internetu i kroczymy śladami zmarłej dziewczyny, która wydaje się coraz bardziej niezwykła i nieuchwytna.
Jeżeli lubicie książki z niepowtarzalnym klimatem, pełne niedomówień i tajemnic, to „Nocny film” będzie dobrym wyborem.
więcej...

Podobne publikacje

Ebook

EasylogEasylog

Mariusz Zielke

Zaskakujący thriller w stylu mistrzów gatunku takich jak Harlan Coben i Michael Crichton. Szybka akcja, groźne sekrety i wiele fałszywych tropów...

Zaskakujący thriller w stylu mistrzów gatunku takich jak Harlan Coben i Michael Crichton. Szybka akcja, groźne sekrety i wiele fałszywych tropów...

Ebook

Piękni samobójcyPiękni samobójcy

Toni Hill

Trzy samobójstwa. Misterna sieć kłamstw i zmowa milczenia… „Wspaniała i jakże potrzebna przeciwwaga dla oślepiającej bieli skandynawskiej literatury detektywistycznej” – „The Guardian”.

Piękni samobójcy Toni Hill Wydawca: Albatros MOBI + EPUB

Trzy samobójstwa. Misterna sieć kłamstw i zmowa milczenia… „Wspaniała i jakże potrzebna przeciwwaga dla oślepiającej bieli skandynawskiej literatury detektywistycznej” – „The Guardian”.

Ebook

NieznajomyNieznajomy

Harlan Coben

Na solidnym kłamstwie można zbudować całkiem udane życie, ale jeśli tajemnica wyjdzie na jaw, w mgnieniu oka można stracić wszystko… Najlepsza powieść Harlana Cobena od czasu „Nie mów nikomu”.

Nieznajomy Harlan Coben Wydawca: Albatros MOBI + EPUB

Na solidnym kłamstwie można zbudować całkiem udane życie, ale jeśli tajemnica wyjdzie na jaw, w mgnieniu oka można stracić wszystko… Najlepsza powieść Harlana Cobena od czasu „Nie mów nikomu”.

Ebook

Tylko niewinniTylko niewinni

Rachel Abbott

Czy kobiety rzeczywiście rzadko zabijają z zimną krwią? Pierwsza część bestsellerowej serii z Tomem Douglasem pióra Rachel Abbott, autorki znanych na całym świecie thrillerów. Ponad 3 miliony sprzedanych egzemplarzy!

Tylko niewinni Rachel Abbott Seria: „Mroczna Strona”, cykl „Tom Douglas” Wydawca: Wydawnictwo Filia MOBI + EPUB (w wersji papierowej 540 stron)

Czy kobiety rzeczywiście rzadko zabijają z zimną krwią? Pierwsza część bestsellerowej serii z Tomem Douglasem pióra Rachel Abbott, autorki znanych na całym świecie thrillerów. Ponad 3 miliony sprzedanych egzemplarzy!

Ebook

Sieci widmaSieci widma

Leszek Herman

Jeden prom, kilku bohaterów i wzburzone morze. Napięcie, sensacja i trudna do rozwikłania zagadka. Leszek Herman – autor bestsellerowych powieści „Sedinum”, „Latarni umarłych” oraz „Biblii diabła” – zabiera nas w przygodowo-kryminalną podróż, która nie może skończyć się dobrze.

Sieci widma Leszek Herman Wydawca: Muza MOBI + EPUB

Jeden prom, kilku bohaterów i wzburzone morze. Napięcie, sensacja i trudna do rozwikłania zagadka. Leszek Herman – autor bestsellerowych powieści „Sedinum”, „Latarni umarłych” oraz „Biblii diabła” – zabiera nas w przygodowo-kryminalną podróż, która nie może skończyć się dobrze.

Ebook

Trąf, trąf, misia belaTrąf, trąf, misia bela

Dagmara Andryka

Słowa niewinnej, dziecięcej wyliczanki w ustach młodych ludzi przeradzają się w klątwę, od której spełnienia nie ma ucieczki… Czy dociekliwa redaktor Marta Witecka dojdzie do sedna tajemniczej sprawy i położy kres krwawemu żniwu? Czy uda jej się wytropić członków bractwa, które z przyjaźni uczyniło straszny oręż?

Słowa niewinnej, dziecięcej wyliczanki w ustach młodych ludzi przeradzają się w klątwę, od której spełnienia nie ma ucieczki… Czy dociekliwa redaktor Marta Witecka dojdzie do sedna tajemniczej sprawy i położy kres krwawemu żniwu? Czy uda jej się wytropić członków bractwa, które z przyjaźni uczyniło straszny oręż?

Ebook

Błękitny labiryntBłękitny labirynt

Lincoln Child

Dawno zapomniany sekret z przeszłości powraca, by zatruć życie agentowi Pendergastowi, a traumatyczne przeżycie zaprowadzi go wprost do zastawionej na niego pułapki...

Dawno zapomniany sekret z przeszłości powraca, by zatruć życie agentowi Pendergastowi, a traumatyczne przeżycie zaprowadzi go wprost do zastawionej na niego pułapki...

Ebook

ZeroZero

Marc Elsberg

Kto raz trafi do Sieci, nigdy z niej nie wyjdzie. W wirtualnej rzeczywistości nie wiadomo bowiem, kto jest kim i gdzie czai się niebezpieczeństwo... Druga powieść autora rewelacyjnego „Blackoutu”.

Zero Marc Elsberg Wydawca: W.A.B. MOBI + EPUB

Kto raz trafi do Sieci, nigdy z niej nie wyjdzie. W wirtualnej rzeczywistości nie wiadomo bowiem, kto jest kim i gdzie czai się niebezpieczeństwo... Druga powieść autora rewelacyjnego „Blackoutu”.

Ebook

Drugie życieDrugie życie

S. J. Watson

Julia staje przed wyjątkowo trudnym wyzwaniem. Chce dociec prawdy o tragicznej śmierci swojej siostry. Sama jednak zostaje wciągnięta w niebezpieczną grę przez mężczyznę poznanego w sieci...

Julia staje przed wyjątkowo trudnym wyzwaniem. Chce dociec prawdy o tragicznej śmierci swojej siostry. Sama jednak zostaje wciągnięta w niebezpieczną grę przez mężczyznę poznanego w sieci...

Ebook

UltimatumUltimatum

Anders de la Motte

Ulubieniec szwedzkich czytelników, David Sarac, wraca w kolejnej powieści. Gdy w wodzie przed centrum konferencyjnym partii władzy pojawia się zmasakrowane ciało, sprawa od razu ląduje na biurku Julii Gabrielsson. Jednak niezawodny dotąd oficer policyjny sam jest osaczony przez demony przeszłości...

Ulubieniec szwedzkich czytelników, David Sarac, wraca w kolejnej powieści. Gdy w wodzie przed centrum konferencyjnym partii władzy pojawia się zmasakrowane ciało, sprawa od razu ląduje na biurku Julii Gabrielsson. Jednak niezawodny dotąd oficer policyjny sam jest osaczony przez demony przeszłości...

Ebook

Neverworld WakeNeverworld Wake

Marisha Pessl

Próba odnalezienia prawdy, która wyjaśni okoliczności śmierci najbliższej osoby, i pętla czasu, która może pomóc w odpowiedzi na dramatyczne pytania lub może stać się przyczyną kolejnej katastrofy… Wyjątkowy, porywający thriller autorki „Nocnego filmu” i „Wybranych zagadnień z fizyki katastrof”. Prawa do produkcji serialu na podstawie książki Marishy Pessli zakupiła wytwórnia Netflix.

Neverworld Wake Marisha Pessl Wydawca: Jaguar MOBI + EPUB (w wersji papierowej 368 stron)

Próba odnalezienia prawdy, która wyjaśni okoliczności śmierci najbliższej osoby, i pętla czasu, która może pomóc w odpowiedzi na dramatyczne pytania lub może stać się przyczyną kolejnej katastrofy… Wyjątkowy, porywający thriller autorki „Nocnego filmu” i „Wybranych zagadnień z fizyki katastrof”. Prawa do produkcji serialu na podstawie książki Marishy Pessli zakupiła wytwórnia Netflix.

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.