Ebook

Odporny

Wydawca:
Format:
EPUB + MOBI (w wersji papierowej 448 stron)
28,90 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Odporny - Opis

Walczą bez wyrzutów sumienia. Ich jedyny cel – zabić. Są najbardziej bezlitosnym wrogiem, z jakim kiedykolwiek przyszło nam się mierzyć. Przygotujcie się na naprawdę przerażającą historię w thrillerze medycznym mistrza gatunku!

Doktor Lou Welcome zabiera swojego największego przyjaciela, Capa Duncana, na konferencję w Atlancie. Podczas biegania po górach dochodzi do tragicznego wypadku: Cap doznaje otwartego złamania kości udowej. Lou udziela mu pierwszej pomocy, a w szpitalu chirurdzy ratują nogę, ale rana pooperacyjna zostaje zainfekowana przez mięsożerne bakterie nazwane przez media Mikrobem Sądnego Dnia. Drobnoustroje są oporne na wszystkie znane antybiotyki.
W tym samym czasie w miejscowości położonej setki kilometrów od Atlanty nastoletnia dziewczyna walczy o życie z powodu zakażenia tymi samymi bakteriami. W mgnieniu oka chorych zaczyna przybywać, a lekarz, który miał za zadanie znaleźć sposób na zwalczenie bakterii, zostaje uprowadzony przez Stowarzyszenie Stu Bliźnich, które z premedytacją doprowadza do zakażania pacjentów szpitali, żeby w ten sposób szantażować rząd i zmusić go do zamknięcia wszystkich programów pomocowych. Lou musi zrobić wszystko, by na własną rękę powstrzymać rozprzestrzeniającą się epidemię. Brakuje mu jednak czasu, sprzymierzeńców i, co gorsza, musi uważać, by samemu nie paść ofiarą śmiercionośnych mikrobów.
„Odporny” to thriller autora międzynarodowych bestsellerów, który sprawi, że inaczej zaczniecie patrzeć na świat, w którym żyjecie.

Odporny - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Miejsce i rok wydania:
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
The Resistant
Język oryginalny publikacji:
angielski
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2014
ISBN:
978-83-657-8176-5
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 0,59 MB / mobi 1,98 MB

Odporny - Opinie i Komentarze

Broń biologiczna przestała być fikcją, stała się realnym zagrożeniem, które w każdej chwili może się wymknąć spod kontroli. Zawsze fascynuje mnie fakt, że bakterie i wirusy to takie banalne formy życia, przez wielu ludzi lekceważone, uznawane za tak mało rozwinięte, na tak niskim poziomie ewolucji… A wiecie, że to właśnie one mogłyby wykończyć cały nasz gatunek? W dobie tak zaawansowanych technologii związanych z biotechnologią i manipulacjami genetycznymi wystarczy zaledwie moment, aby rozpowszechnić w świecie śmiertelny mikroorganizm, który wybije nas wszystkich. Będziemy konać w męczarniach, a antidotum będzie jedynie marzeniem bądź niesamowicie drogim towarem.

W powieści Odporny Michaela Palmera zostaje poruszony właśnie ten motyw. Mikroby Sądnego Dnia, jak to nazwała je prasa, czy też bakterie Janus, zwane tak przez mikrobiologów, zostały zmodyfikowane na zlecenie tajnego stowarzyszenia Stu Bliźnich. Ich celem było wywarcie presji na amerykański rząd, aby poważnie zastanowił się, a właściwie natychmiast wprowadził ustawy ograniczające programy socjalne. Jednak „życie zawsze znajdzie sposób”, mikrob także. Bakteria wymknęła się spod kontroli i nawet jej twórcy mają problem z tym, aby nad nią zapanować. Coraz więcej pacjentów z otwartymi ranami staje się ofiarą, której mikrob zaczyna wręcz pożerać ciało. Lekarze są bezsilni, rząd również. Jednak pojawia się człowiek, który być może będzie w stanie zapobiec ogólnoświatowej katastrofie.

W książkach tego typu doceniam przede wszystkim realizm, a w tym przypadku go nie brakuje. Michael Palmer poruszył naprawdę trudny i nieco kontrowersyjny temat. Nie dał pomysłu tym, którzy chcieliby nas wykończyć, bowiem o broni biologicznej słyszymy już od dawna. Autor znakomicie wykorzystał samą ideę, stworzył powieść dającą do myślenia i będącą na swój sposób przestrogą. Czy naprawdę jesteśmy w stanie zapanować nad naturą? A zwłaszcza nad mikroorganizmami? Mikrobiologia to bardzo złożona i rozległa dziedzina nauki, z pewnością wiele jeszcze do odkrycia, a zabawy w boga mogą się skończyć tragicznie. Pewnych rzeczy po prostu nie da się odpowiednio kontrolować, a bakterie są zbyt zmienne i nieprzewidywalne. Dlatego scenariusz przedstawiony w tej książce jest nad wyraz realistyczny.

Podoba mi się kwestia tego, że pojawia się tutaj wielu różnych bohaterów, a każdy z nich jest inaczej zaangażowany w sprawę zagrażających nam bakterii. Pojawiają się członkowie organizacji Stu Bliźnich, pojawiają się lekarze i naukowcy, genialne umysły, FBI… A każdy idealnie odgrywa swoją rolę, choć zachowanie poszczególnych postaci potrafi być mylące. Czytelnik zaczyna się zastanawiać nad tym, po której stronie konfliktu dany bohater stoi, czy przypadkiem nie zamierza przeniknąć do strefy wroga, czy też stać się jednym z tych „złych”. Wysuwającym się na przód bohaterem jest Lou Welcome, którego przyjaciel stał się ofiarą bakterii Janus. Welcome zrobi wszystko, aby przyjaciel powrócił do zdrowia i dzięki temu natrafia na pewne informacje, które mogą mu pomóc. Informacje, które większość medyków zlekceważyła, bowiem nie traktowała poważnie tego, kto je rozpowszechniał. Choć wydaje mi się to nieco naciągane, bowiem każda osoba z wykształceniem medycznym, czy po prostu mikrobiologicznych, dostrzegłaby w tej wiedzy sens i ogromne znaczenie.

Tempo akcji należy raczej do tych umiarkowanych, ale wydaje mi się, że czytelnik i tak nie będzie się tutaj nudził. Tak, wiele wydarzeń poznajemy stopniowo, z każdą kolejną stroną lepiej poznajemy poruszoną tematykę, ale i tak sporo się tutaj dzieje. Każda sytuacja ma powiązanie z poprzednimi i nieubłaganie zmierzamy do punktu kulminacyjnego, po bardzo wyboistej drodze, w którym dojdzie do rozwikłania zagadki, czy hipotetyczna terapia może zapobiec światowej epidemii. Nie brakuje tutaj medycznej i naukowej terminologii, ale w moim odczuciu jest ona tak subtelna, że nawet dla zwykłego Kowalskiego nie będzie to stanowiło problemu. To jest taki element, który nadaje tej powieści realizmu, bez niego thriller medyczny zdecydowanie nie byłby dobrym thrillerem medycznym. Taka terminologia jest wymagana, a musi też zostać odpowiednio wprowadzona, aby każdy był w stanie zrozumieć zaprezentowaną problematykę. Michael Palmer robi to na naprawdę dobrym poziomie.

Odporny to moim zdaniem bardzo dobry thriller medyczny, który przeczytałam z ogromną przyjemnością. Jest dopracowany, zawiera w sobie te elementy, które powinien, a styl autora jest naprawdę bardzo poprawny. Uwielbiam motyw broni biologicznej i choć nie jest on tutaj przedstawiony na skalę światową, a jedynie dopiero jako potencjalne zagrożenie, jednak niezwykle poważne, to mimo wszystko powieść ta naprawdę przypadła mi do gustu. Ukazuje ważny problem, choć to teoretycznie tylko fikcja literacka. Mimo wszystko jest to ten typ literatury, który gdzieś tam zasiewa w człowieku niepokój i daje do myślenia. Wygrywa realizmem, czytelnik zdaje sobie sprawę z tego, że to może się wydarzyć naprawdę, dlatego warto się z nią zapoznać.
więcej...
Michael Palmer to kolejny na mojej liście autor, którego twórczość poznaję po raz pierwszy. Thriller, który miałam okazję poznać to kolejna z wizji świata dążącego ku zagładzie, gdzie to człwoeik jest główną przyczyną nieszczęść. Ileż razy to już czytałam podobne historie? Za każdym razem motyw jest ten sam i zakończenie bardzo podobne. Czy nie lepiej było odpuścić sobie poznanie kolejnej wersji zagłady świata?

Okazuje się, że bardzo dobrze zrobiłam sięgając po „Odpornego”. Fakt powielania schematów jest tutaj sprawą drugoplanową. Najważniejszy okazuje się tu sam sposób pisania i posługiwania się językiem przez autora. Bowiem „Odporny” to niezwykle dobrze napisany thriller, który choć dla mnie był nieco przewidywalny, potrafi trzymać w napięciu.

„Odporny” to thriller, w którym dzieje się dość sporo. Znajdziemy tutaj wielu bohaterów, którzy zostają wprowadzeni do fabuły, autor postawił na częste zmiany miejsc w których rozgrywaja się wydarzenia, przez co całość jest interesująca i trzyma w napięciu. Niech nikogo nie przeraża fakt, że ciężko się tutaj połapać o co chodzi. Całość jest niezwykle spójna, i bardzo łatwo odnaleźć się w realiach przedstawionych przez autora. Nie brakuje tutaj lekkiego języka, który sprawia, że chociaż odnajdujemy tu sporo wyrażeń związanych z medycyną, każdy czytelnik bez trudu się tutaj odnajdzie.


Powieść trzyma w napięciu, choć zdarzają się chwile, gdy akcja nieco odpuszcza i całość rozgrywa się zdecydowanie wolniej. To zdecydowanie pozycja dla fanów Tess Gerittsen. Każdy kto lubi wizje nadchodzącej zagłady powinien śmiało sięgnąć po tę lekturę. Oczywiście nie jest to powieść bez wad, niemniej są one tak mało widoczne, że kompletnie nie przeszkadzają w odbiorze całości. Jeśli szukasz wciągającej, a zarazem lekkiej lektury, to „Odporny” jest dla Ciebie. Ostrzegam powieść mocno działa na wyobraźnię.

recenzja:
http://isztarbooks.blogspot.com/2017/09/odporny-michael-palmer.html
więcej...
Stu Bliźnich, chcąc wywrzeć presję na amerykański rząd, pracowało nad Mikrobami Sądnego Dnia. Przez pewien czas modyfikacja szła po myśli grupy, jednak ostatecznie sytuacja wymknęła się spod kontroli. Początkowo dość trudno było zarazić się mikrobem, szybko jednak doszło do tego, że wystarczyła niewielka rana, żeby to się stało. I akurat wtedy, kiedy zaczęła się szerzyć epidemia do szpitala trafia przyjaciel Lou i również pada ofiarą mikroba... Czy uda się pokonać odpornego na wszelkie antybiotyki wroga?

"Odporny" jest pierwszą książką Michaela Palmera, którą miałam okazję przeczytać i nie żałuję tego wyboru. Bardzo zaciekawił mnie motyw zagrożenia epidemią wywołaną przez mikroba, który pożerał ciało swoich ofiar od środka. Jedna z bohaterek zaraziła się nim i w bardzo krótkim czasie miała amputowane kolejne kończyny... Oczywiście ofiar pojawiało się coraz więcej, a dodatkowo siłę mikroba poznaliśmy również kiedy dowiedzieliśmy się, co stało się z wnętrznościami zarażonych szczurów... Zdecydowanie nie było to zbyt pocieszające dla Lou i jego przyjaciela, który również padł ofiarą potężnej bakterii...

Bardzo polubiłam głównego bohatera za to jaki był w stosunku do Humphreya Millera, który cierpiał na mózgowe porażenie dziecięce. Przez swoją chorobę ludzie często go ignorowali, chociażby dlatego, że często nie rozumieli co do nich mówi, ale też niespecjalnie się skupiali na próbie porozumienia się z nim. A Lou był inny... chciał nawiązywać z nim kontakt i zdecydowanie mu to wychodziło. Przez cały czas traktował go jak innych, a nawet go bardziej polubił, dlatego zdziwiło mnie to, co zrobił później w sprawie, która dotyczyła Humphreya...

W książce dzieje się dużo - a to pojawiają się kolejne przypadki zarażeń bakterią, a to poznajemy działania Stu Bliźnich, a to jeszcze próbę walki Lou o zdrowie przyjaciela. Wszystkie zdarzenia przeplatają się ze sobą, ale dla nikogo nie będzie problemem, żeby się nie pogubić. Ponadto, jak przystało na tego typu thriller, nie brakuje wielu medycznych, biologicznych konwersacji, jednak również one nie są przeszkodą do zrozumienia wielu faktów, bo nie zawierają wielu trudnych (często niezrozumiałych) słów dla zwykłego czytelnika, a są napisane takim językiem, że każdy z nas będzie wiedzieć o czym mowa. Jeśli chodzi o zakończenie to spodziewałam się czegoś innego (nieco bardziej drastycznego...). Nie mogę powiedzieć, że było złe, jednak wydało mi się trochę naciągane i dość mało prawdopodobne. Lecz mimo tego "Odporny" spodobał mi się i czas spędzony przy tej książce mogę uznać za udany.
więcej...
Michael Palmer to nieżyjący już popularny autor amerykański. Z zawodu był lekarzem. Napisał kilkanaście thrillerów medycznych, które przetłumaczono na ponad 30 języków i wydano w ponad 40 krajach m.in.: „Krytyczną terapię", „Szczepionkę”, „Polityczne samobójstwo". „Odporny” to trzeci tom z cyklu „Lou Welcome” i równocześnie ostatnia powieść tego pisarza wydana pośmiertnie.

Grupa fanatyków Stu Bliźnich celowo zaraża ludzi odkrytym i zmodyfikowanym przez siebie mikrobem, zwanym przez prasę Mikrobem Sądnego Dnia. Niestety sytuacja wymyka się im spod kontroli. Coraz więcej ludzi choruje i umiera w męczarniach. Zamiast wywrzeć nacisk na amerykański rząd i dopiąć swoich celów, zagrażają pandemią, jakiej jeszcze świat nie widział. Doktor Lou Welcome nie spocznie, dopóki nie znajdzie sposobu, by uratować przyjaciela, który z jego winy trafił do szpitala, gdzie został zarażony...

Nie jest to moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Jego twórczość przyrównuje się do Robina Cooka czy Tess Gerritsen dlatego z chęcią sięgnęłam po tę pozycję. Ciekawa intryga medyczna, szybka akcja to atuty tych powieści. Podobnie było i w przypadku „Odpornego". Książkę mogę polecić osobom lubiącym tego typu powieści. To na pewno ciekawy sposób na spędzenie coraz dłuższych wieczorów. Szkoda, że nie powstanie więcej powieści z lekarzem Lou Welcomem...
MJ
źródło: szkolnyklubrecenzenta.blogspot.com
więcej...
"Ameryka już nie będzie zakładnikiem własnego rządu i kraj zacznie rozkwitać, w końcu wyzwolony z finansowych oków świadczeń. Opieka społeczna, ubezpieczenia zdrowotne dla ludzi w podeszłym wieku i tych o niskich dochodach staną się anachronicznymi symbolami pasożytniczej, destrukcyjnej polityki programów pomocowych." Książka nie wbija mocno w fotel przebiegiem akcji, jednak trzyma w przyjemnie dozowanym napięciu, wciąga w ciekawie rozgrywaną rozrywkę między dobrem a złem. Po jednej stronie przedstawiciele rządu amerykańskiego, lekarze prawdziwie oddani misji niesienia pomocy i naukowcy zaangażowani w badania z dziedziny mikrobiologii. A po drugiej stronie tajna ekstremistyczna organizacja, terrorystyczne ugrupowanie, starające się za wszelką cenę zlikwidować dławiące naród amerykański rządowe programy pomocowe.

Thriller, w którym stosunkowo wiele się dzieje, sporo postaci wprowadzono do fabuły, często zmienia się sceneria zdarzeń, jednak łatwo się w tym wszystkim połapać, dostosować do zaproponowanego przez autora dość wartkiego rytmu przygody czytelniczej. Lekki i sugestywny styl narracji, spora porcja żargonu medycznego, która nadaje thrillerowi szczególnego kolorytu, jednocześnie nie przytłacza niezrozumiałymi nazwami. Zastrzeżenia mam do małej realności finalnej odsłony powieści, ale w tym gatunku literackim spokojnie można na to przymknąć oko. Pierwsze spotkanie z tą serią uważam za udane. I choć liczyłam na większy poziom czytelniczej adrenaliny, zwłaszcza w kontekście groźby wybuchu epidemii, to i tak dobrze się bawiłam.

Frapująca postać głównego bohatera, z pogmatwaną przeszłością zawodową i życiowymi problemami. Lou Welcome wikła się w złożoną sieć politycznego szantażu, społecznego wymuszenia, medycznego zagrożenia. Stowarzyszenie Stu Bliźnich celowo zaraża pacjentów szpitali skrajnie niebezpiecznym mikrobem. Niestety wymyka się on spod kontroli, nie reaguje na antybiotyki, błyskawicznie adaptuje, modyfikuje i rozpowszechnia się. Pomimo zastosowania nadzwyczajnych środków zabezpieczających systematycznie wzrasta liczba ofiar śmiertelnych. Jeśli te informacje wydostaną się do mediów spowodują wybuch paniki na niespotykaną skalę, oraz utratę publicznego zaufania wobec służby zdrowia. Czy uda się powstrzymać Mikrob Sądnego Dnia i ideologicznych fanatyków odpowiedzialnych za jego pojawienie się?

bookendorfina.pl
więcej...

Podobne publikacje

Ebook

ZnieczulenieZnieczulenie

Robin Cook

Miłość, walka o życie, rozpaczliwy wyścig z czasem. Czy Lynn Peirce, studentce medycyny, uda się zatrzymać rozpędzoną machinę śmierci, która wciąga w swe tryby coraz więcej pacjentów pewnego amerykańskiego szpitala? Kolejna rewelacyjna powieść niekwestionowanego mistrza thrillerów medycznych.

Miłość, walka o życie, rozpaczliwy wyścig z czasem. Czy Lynn Peirce, studentce medycyny, uda się zatrzymać rozpędzoną machinę śmierci, która wciąga w swe tryby coraz więcej pacjentów pewnego amerykańskiego szpitala? Kolejna rewelacyjna powieść niekwestionowanego mistrza thrillerów medycznych.

Ebook

Ostatni dyżurOstatni dyżur

Karin Wahlberg

Pierwsza powieść z serii o śledztwach komisarza Claesa Claessona sprzedanej w nakładzie 1,5 miliona egzemplarzy. Doskonałe połączenie kryminalnej zagadki z napięciem thrillera medycznego.

Pierwsza powieść z serii o śledztwach komisarza Claesa Claessona sprzedanej w nakładzie 1,5 miliona egzemplarzy. Doskonałe połączenie kryminalnej zagadki z napięciem thrillera medycznego.

Ebook

InfekcjaInfekcja

Tess Gerritsen

Tajemnicze zgony prowadzą dra Toby’ego Harpera do nastoletniej prostytutki, a następnie do jego własnej rodziny. Powoli zaczyna odsłaniać się przerażający obraz precyzyjnie zaplanowanej zbrodni…

Infekcja Tess Gerritsen Wydawca: Albatros MOBI + EPUB

Tajemnicze zgony prowadzą dra Toby’ego Harpera do nastoletniej prostytutki, a następnie do jego własnej rodziny. Powoli zaczyna odsłaniać się przerażający obraz precyzyjnie zaplanowanej zbrodni…

Ebook

Mroczne szeptyMroczne szepty

Joanne MacGregor

Wstrząsający thriller medyczny, inspirowany prawdziwymi zdarzeniami. Kiedy pacjentka pod wpływem hipnozy przyznaje się do tego, że była molestowana przez lekarza, Megan rozpoczyna śledztwo. Chce zatrzymać okropne praktyki zdeprawowanego mężczyzny, ale czy jest gotowa na niebezpieczną walkę z jego mrocznym umysłem?

Wstrząsający thriller medyczny, inspirowany prawdziwymi zdarzeniami. Kiedy pacjentka pod wpływem hipnozy przyznaje się do tego, że była molestowana przez lekarza, Megan rozpoczyna śledztwo. Chce zatrzymać okropne praktyki zdeprawowanego mężczyzny, ale czy jest gotowa na niebezpieczną walkę z jego mrocznym umysłem?

Ebook

Białe krukiBiałe kruki

Christer Mjåset

Mistrz norweskiego thrillera medycznego w wyśmienitej formie! Pogoń za karierą, wybory moralne, intrygi... Na sali operacyjnej toczy się walka nie tylko o życie pacjentów.

Mistrz norweskiego thrillera medycznego w wyśmienitej formie! Pogoń za karierą, wybory moralne, intrygi... Na sali operacyjnej toczy się walka nie tylko o życie pacjentów.

Ebook

TraumaTrauma

Daniel Palmer

Doktor Carrie Bryant postanawia pomóc swojemu bratu w walce ze stresem pourazowym. W ośrodku dla weteranów wojennych będzie musiała jednak zmierzyć się z zupełnie innymi demonami. Jej przeciwnikiem stanie się świetnie zorganizowany przemysł śmierci... Adrenalina i szok. Thriller medyczny, który wbije Cię w fotel.

Trauma Daniel Palmer Seria: „Thriller” Wydawca: Dom Wydawniczy REBIS MOBI + EPUB (w wersji papierowej 432 strony)

Doktor Carrie Bryant postanawia pomóc swojemu bratu w walce ze stresem pourazowym. W ośrodku dla weteranów wojennych będzie musiała jednak zmierzyć się z zupełnie innymi demonami. Jej przeciwnikiem stanie się świetnie zorganizowany przemysł śmierci... Adrenalina i szok. Thriller medyczny, który wbije Cię w fotel.

Ebook

RunaRuna

Vera Buck

Paryż XIX wieku. Szpital obłąkanych i mroczne początki psychiatrii. Student Jori Hell chce jako pierwszy w historii medycyny operacyjnie usunąć obłęd z mózgu. Nie wie jednak, że jedna z jego pacjentek zostawiła w mieście tajemnicze wiadomości, ściągając na siebie uwagę innych osób. Zna też jego najmroczniejszą tajemnicę…

Runa Vera Buck Wydawca: Wydawnictwo Initium MOBI + EPUB

Paryż XIX wieku. Szpital obłąkanych i mroczne początki psychiatrii. Student Jori Hell chce jako pierwszy w historii medycyny operacyjnie usunąć obłęd z mózgu. Nie wie jednak, że jedna z jego pacjentek zostawiła w mieście tajemnicze wiadomości, ściągając na siebie uwagę innych osób. Zna też jego najmroczniejszą tajemnicę…

Ebook

Zanim się obudzęZanim się obudzę

Agnieszka Bednarska

Dwa tragiczne wypadki. Rozpacz i nadzieja na przekór wszystkiemu na odzyskanie ukochanej osoby. Kto jednak ma decydować, gdzie leży granica między życiem a śmiercią? Co dzieje się za świadomością człowieka, który jest zbyt słaby, by wrócić, lecz wciąż niegotowy, by odejść?

Zanim się obudzę Agnieszka Bednarska Seria: „Gorzka Czekolada” Wydawca: Media Rodzina MOBI + EPUB (w wersji papierowej 424 strony)

Dwa tragiczne wypadki. Rozpacz i nadzieja na przekór wszystkiemu na odzyskanie ukochanej osoby. Kto jednak ma decydować, gdzie leży granica między życiem a śmiercią? Co dzieje się za świadomością człowieka, który jest zbyt słaby, by wrócić, lecz wciąż niegotowy, by odejść?

Ebook

SzantażSzantaż

Zygmunt Zeydler-Zborowski

Wspaniała kariera młodego doktora wydaje się skończona, kiedy jego pacjenci zaczynają umierać. Czy te zgony są jednak winą lekarskiego błędu? Śledztwo w tej dziwnej sprawie podejmuje detektyw Downar. Klasyka polskiego kryminału w najlepszym wydaniu.

Wspaniała kariera młodego doktora wydaje się skończona, kiedy jego pacjenci zaczynają umierać. Czy te zgony są jednak winą lekarskiego błędu? Śledztwo w tej dziwnej sprawie podejmuje detektyw Downar. Klasyka polskiego kryminału w najlepszym wydaniu.

Ebook

Ostry dyżurOstry dyżur

Michael Palmer

Doktor Abby Dolan przenosi się do maleńkiego urokliwego miasteczka Patience w Kaliforni, gdzie rozpoczyna pracę w miejscowym szpitalu. Tam styka się z tajemniczą chorobą, która objawia się silnymi zawrotami głowy i atakami szaleństwa. Podczas prób zdiagnozowania choroby, Abby Dolan dostaje sygnały od przełożonych, że nie powinna mieszać się w nieswoje sprawy...

Ostry dyżur Michael Palmer Wydawca: Replika MOBI + EPUB

Doktor Abby Dolan przenosi się do maleńkiego urokliwego miasteczka Patience w Kaliforni, gdzie rozpoczyna pracę w miejscowym szpitalu. Tam styka się z tajemniczą chorobą, która objawia się silnymi zawrotami głowy i atakami szaleństwa. Podczas prób zdiagnozowania choroby, Abby Dolan dostaje sygnały od przełożonych, że nie powinna mieszać się w nieswoje sprawy...

Ebook

Polityczne samobójstwoPolityczne samobójstwo

Michael Palmer

Doktor Lou Welcome, znany z szokującej „Przysięgi”, wkracza w świat polityków, wojskowych i prawników, nie mając pojęcia, co jest stawką w tej grze! Kolejny znakomity thriller Michaela Palmera.

Doktor Lou Welcome, znany z szokującej „Przysięgi”, wkracza w świat polityków, wojskowych i prawników, nie mając pojęcia, co jest stawką w tej grze! Kolejny znakomity thriller Michaela Palmera.

Ebook

SiostrzyczkiSiostrzyczki

Michael Palmer

W bostońskim szpitalu dochodzi do tajemniczych zgonów. Głównym podejrzanym staje się chirurg David Shelton. On jednak wie, że za śmiercią pacjentów stoi tajna pielęgniarska organizacja. Czy Shelton zdoła sam uniknąć niebezpieczeństwa, dowieść swej niewinności i ocalić kolejne ludzkie życia?

Siostrzyczki Michael Palmer Wydawca: Replika MOBI + EPUB

W bostońskim szpitalu dochodzi do tajemniczych zgonów. Głównym podejrzanym staje się chirurg David Shelton. On jednak wie, że za śmiercią pacjentów stoi tajna pielęgniarska organizacja. Czy Shelton zdoła sam uniknąć niebezpieczeństwa, dowieść swej niewinności i ocalić kolejne ludzkie życia?

Ebook

TraumaTrauma

Daniel Palmer

Doktor Carrie Bryant postanawia pomóc swojemu bratu w walce ze stresem pourazowym. W ośrodku dla weteranów wojennych będzie musiała jednak zmierzyć się z zupełnie innymi demonami. Jej przeciwnikiem stanie się świetnie zorganizowany przemysł śmierci... Adrenalina i szok. Thriller medyczny, który wbije Cię w fotel.

Trauma Daniel Palmer Seria: „Thriller” Wydawca: Dom Wydawniczy REBIS MOBI + EPUB (w wersji papierowej 432 strony)

Doktor Carrie Bryant postanawia pomóc swojemu bratu w walce ze stresem pourazowym. W ośrodku dla weteranów wojennych będzie musiała jednak zmierzyć się z zupełnie innymi demonami. Jej przeciwnikiem stanie się świetnie zorganizowany przemysł śmierci... Adrenalina i szok. Thriller medyczny, który wbije Cię w fotel.

Ebook

Efekty uboczneEfekty uboczne

Michael Palmer

Powieść mistrza thrillera medycznego. Śmierć dwóch pacjentek i tajemnicza choroba, na którą zapada przyjaciółka Kate, to dopiero początek problemów lekarki. Kiedy popada w konflikt z koncernem farmaceutycznym, jej życie staje się zagrożone.

Efekty uboczne Michael Palmer Wydawca: Replika MOBI + EPUB (w wersji papierowej 384 strony)

Powieść mistrza thrillera medycznego. Śmierć dwóch pacjentek i tajemnicza choroba, na którą zapada przyjaciółka Kate, to dopiero początek problemów lekarki. Kiedy popada w konflikt z koncernem farmaceutycznym, jej życie staje się zagrożone.

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.