Ebook

Ostatni ślad

Format:
Produkt niedostępny

Ostatni ślad - Opis

Znakomita powieść niemieckiej królowej kryminałów, okrzykniętej przez krytyków następczynią Agathy Christie. Dziennikarka podążająca tropem zaginionej kobiety wikła się w niebezpieczną sprawę...

Oczekująca na samolot do Gibraltaru Elaine Dawson nie bardzo wie, co począć, gdy z powodu mgły zostają odwołane wszystkie loty. Zagubiona na ogromnym lotnisku Heathrow przyjmuje zaproszenie młodego, atrakcyjnego mężczyzny, by przenocować w jego domu. Opuszcza z nieznajomym halę odlotów i od tego momentu znika po niej wszelki ślad.
Policja szybko umarza śledztwo, wychodząc z założenia, że młoda kobieta wykorzystała pierwszą nadarzającą się okazję, by uwolnić się od kalekiego, zgorzkniałego, despotycznego brata, którym musi się opiekować, oraz nudnego życia w malutkim, prowincjonalnym miasteczku.
Pięć lat później dziennikarka Rosanna Hamilton, pisząca serię artykułów o tajemniczych zniknięciach, ponownie powraca do zapomnianej już sprawy Elaine Dawson. Nagle natrafia na informacje, z których wynika, że dziewczyna żyje. Podążająca śladem Elaine dziennikarka sama nagle staje w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa...

Ostatni ślad - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Miejsce i rok wydania:
Katowice 2012
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
Die letzte Spur
Język oryginalny publikacji:
niemiecki
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2008
ISBN:
9788375085655
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 1,3 MB / mobi 0,75 MB

Ostatni ślad - Opinie i Komentarze

Ksiazka oprocz watku kryminalnego porusza kilka problemow spolecznych, ale wszystko jest ze soba bardzo dobrze powiazane. Czyta sie naprawde swietnie, chociaz zblizajac sie ku koncowi mozna domyslec sie jak autorka zakonczy glowny watek. Pomimo tego godna polecenia lektura.
Tak już się chyba przyjęło (nie tylko na rynku wydawniczym), że by zwiększyć zakup danej pozycji lub jeszcze lepiej ją zareklamować, należy porównać twórcę do kogoś innego, uznanego. Tak też jest i w tym przypadku. Jak szumnie głosi napis na okładce, mamy do czynienia z kolejną książką królowej niemieckiej powieści kryminalnej, okrzykniętej przez krytyków następczynią Agaty Christie. Moim zdaniem jest to porównanie zupełnie niepotrzebne, gdyż Charlotte Link to marka sama w sobie. Nie wzorując się na nikim stworzyła swój własny niepowtarzalny styl, który z miejsca zyskał sobie wielbicieli, których grono po przeczytaniu tej pozycji jeszcze się z pewnością powiększy.
Tym razem autorka prezentuje splatające się historie kilku osób, między innymi Elaine Dawson, zahukanej dziewczyny z prowincji, która wybiera się w podróż życia – do Gibraltaru na ślub swojej koleżanki. Niestety mgła na lotnisku Heathrow uniemożliwia jej opuszczenie kraju, a dziewczyna zamiast czekać na zmianę pogody, przyjmuje zaproszenie do przenocowania w domu eleganckiego i przystojnego mężczyzny. Potem znika po niej wszelki ślad. Kolejną postacią jest Rossanna, koleżanka, która wysłała zaproszenie na ślub i która pięć lat później dostaje propozycję napisania do bulwarowej prasy serii artykułów o niewyjaśnionych zaginięciach sprzed lat, między innymi Elaine. Mamy też postać mężczyzny, który zaproponował pannie Dawson nocleg, wreszcie autorka opisuje historię niepełnosprawnego brata dziewczyny, który mimo upływu lat nie radzi sobie z jej zaginięciem. To tylko niewielka część perfekcyjnie odmalowanych pod względem psychologicznym bohaterów tej niezwykle interesującej powieści. Każdy z nich został dodatkowo przez autorkę pieczołowicie wbudowany w wiarygodne tło rodzinne i zawodowe, co pozwala w możliwie najpełniejszym wymiarze ze wszystkimi aspektami kryminalnej sprawy zapoznać.
Powieść Charlotte Link to gwarancja inteligentnej lektury na najwyższym poziomie. Taka, która mimo iż jest powieścią kryminalną nie zasadza się jedynie na epatowaniu bezsensowną przemocą, taka, w której naprawdę trudno się zorientować, kto zbrodnię popełnił, wreszcie taka, od której nie sposób się oderwać, mimo jej sporych rozmiarów.
więcej...
Młoda dziewczyna Elaine Dawson, zamieszkująca na angielskiej wsi, musi podjąć decyzję. Czy może pozostawić swojego kalekiego brata, którym od czasu jego wypadku się zajmuje i polecieć samolotem do Gibraltaru, na ślub dawnej koleżanki Roosany. Decyzja ta nie jest łatwa, brat nie pomaga w jej podjęciu, żądając praktycznie od siostry całkowitego poświęcenia. Jednak Elanie decyduje się na wyjazd i kiedy dociera na lotnisko, aby odbyć swoją podróż, okazuje się, że z powodu mgły wszystkie loty zostały odwołane. Zrozpaczona dziewczyna, załamuje się, uważa, że całe życie sprzysięgło się przeciw niej. Nic się jej nigdy nie układa, jest skazana tylko na swojego sparaliżowanego brata. Zapłakaną i zrozpaczoną spotyka, na lotnisku adwokat Marc Reeve, który proponuje jej nocleg w swoim domu. I w tym miejsc ślad po Elanie się urywa. Nie dociera ona nigdy na ślub przyjaciółki, nie powraca też do domu, do brata. Marc Reeve, po doniesieniach prasowych o jej zaginięciu, sam zgłasza się na policję, twierdząc, że kobieta następnego ranka, wyszła od niego z domu i a on osobiście odprowadził ją do kolejki miejskiej, skąd dalej miała udać się na lotnisko. Pomimo tego, dla prasy oraz zrozpaczonego brata Elanie, Marc staje się jedynym podejrzanym. Historia ta doprowadza go na skraj rozpaczy.
Ostatni ślad nie jest tylko zwykłą powieścią sensacyjną. Nie podaruje nam jedynie tanich chwytów kryminalnych. W doskonale prowadzony wątek sensacyjny, autorka wplotła tematy, dotyczące rozpadu małżeństw i co ważniejsze temat dzieci, które najbardziej cierpią z tego powodu. Zatem w książce odnajdziemy postać młodego i zbuntowanego Roberta, który nie potrafi radzić sobie z problemem rozpadającej się rodziny. Całą swoją niemoc, przeobraża w bunt, przywdziewając maskę obojętności. Tak naprawdę jest dzieckiem, potrzebującym miłości i czułości. Potrzebującym kochających rodziców.
Bardzo ważnym elementem powieści jest temat niepełnosprawności i problemów z nią związanych. Autorka pokazuje czytelnikowi młodego mężczyznę, który został kaleką jakby na własne życzenie. Geoffrey jest zgorzkniałym człowiekiem, którego nie interesuje nic więcej, poza swoim nieszczęściem. Wymaga od innych bezgranicznego szacunku, próbując zawładnąć życiem opiekującej się nim siostry. Kiedy tej siostry zabraknie, nie potrafi sprostać swojemu życiu. Nie może poradzić sobie z problemami przeszłości, którą ciągle żyje.
Na koniec pozostawiam obecnie aktualny, choćby dzięki trylogii Millenium Stiega Larssona, temat przemocy wobec kobiet. W powieści tej ukazany on jest poprzez zmuszanie do prostytucji, wymuszania całkowitej uległości oraz bezwzględnego posłuszeństwa kobiety względem mężczyzny. To, co przeczytamy, przerazi i zmusi do zastanowienia.
Tak, bowiem książka ta nie jest tylko zwykłą powieścią, zawierającą jedynie wątek sensacyjny. Poruszane przez autorkę ważne problemy społeczne, faktycznie, powodują, że czytelnik zastanawia się nad życiem, dokonanymi wyborami i ich konsekwencjami.
Uważam, że warto także wspomnieć o klimacie stworzonym przez pisarkę. Akcja powieści rozgrywa się w Londynie a przeważnie na angielskiej wsi. Ja, czytając Ostatni ślad, odczuwałem spokój i jakby rozleniwienie, wypływające z tekstu. Dodałem do tego jeszcze cichą, dobrą muzykę i poczułem się jakbym oglądał bardzo dobry film.
więcej...

Podobne publikacje

Ebook

Zastygłe życieZastygłe życie

Karin Wahlberg

Komisarz policji Claes Claesson już dawno nie prowadził tak trudnego śledztwa. Sprawa związana jest ze środowiskiem lekarskim, a dochodzenie może rozdrażnić kilka bardzo wpływowych osób...

Komisarz policji Claes Claesson już dawno nie prowadził tak trudnego śledztwa. Sprawa związana jest ze środowiskiem lekarskim, a dochodzenie może rozdrażnić kilka bardzo wpływowych osób...

Ebook

OsaczonaOsaczona

Tess Gerritsen

Miranda została skazana za zabójstwo, którego nie popełniła. Potem musiała nie tylko udowodnić, że jest niewinna, ale też ochronić swoje życie przed działaniami psychopatycznego przestępcy.

Miranda została skazana za zabójstwo, którego nie popełniła. Potem musiała nie tylko udowodnić, że jest niewinna, ale też ochronić swoje życie przed działaniami psychopatycznego przestępcy.

Ebook

Umarli tańcząUmarli tańczą

Piotr Głuchowski

Dla wszystkich, którzy cenią ciekawą, dynamiczną prozę pełną niespodzianek. Piotr Głuchowski, dziennikarz i redaktor GW, stworzył intrygującą powieść kryminalną, od której nie można się oderwać!

Dla wszystkich, którzy cenią ciekawą, dynamiczną prozę pełną niespodzianek. Piotr Głuchowski, dziennikarz i redaktor GW, stworzył intrygującą powieść kryminalną, od której nie można się oderwać!

Ebook

Śmiertelne napięcieŚmiertelne napięcie

Alex Kava

Maggie i Benjamin w trakcie dwóch niezwiązanych ze sobą śledztw odkrywają pilnie strzeżone tajemnice. Na najwyższych szczeblach władzy są ludzie, którzy nie dopuszczą do ich ujawnienia...

Maggie i Benjamin w trakcie dwóch niezwiązanych ze sobą śledztw odkrywają pilnie strzeżone tajemnice. Na najwyższych szczeblach władzy są ludzie, którzy nie dopuszczą do ich ujawnienia...

Ebook

Powstrzymaj mniePowstrzymaj mnie

Brenda Novak

Czy warto igrać ze śmiercią? Czy w grze, której reguły ustala seryjny zabójca, można mieć choćby cień szansy na wygraną? O tym – w mrożącej krew w żyłach powieści Brendy Novak.

Czy warto igrać ze śmiercią? Czy w grze, której reguły ustala seryjny zabójca, można mieć choćby cień szansy na wygraną? O tym – w mrożącej krew w żyłach powieści Brendy Novak.

Ebook

Marzenia i koszmaryMarzenia i koszmary

Stephen King

Wybór 25 znakomitych opowiadań mistrza grozy, uzupełniony osobistym komentarzem autora, w którym wyjaśnia on źródła swoich twórczych inspiracji. Stephen King w najwyższej pisarskiej formie!

Wybór 25 znakomitych opowiadań mistrza grozy, uzupełniony osobistym komentarzem autora, w którym wyjaśnia on źródła swoich twórczych inspiracji. Stephen King w najwyższej pisarskiej formie!

Ebook

W głębi lasuW głębi lasu

Harlan Coben

Im głębiej w las, tym więcej tajemnic. Prokurator Paul Copeland musi przeprowadzić najtrudniejsze śledztwo swego życia... Najtrudniejsze, bo badające przeszłość jego własnej rodzinny.

W głębi lasu Harlan Coben Wydawca: Albatros MOBI + EPUB

Im głębiej w las, tym więcej tajemnic. Prokurator Paul Copeland musi przeprowadzić najtrudniejsze śledztwo swego życia... Najtrudniejsze, bo badające przeszłość jego własnej rodzinny.

Ebook

TraumaTrauma

Erik Axl Sund

Skandynawski kryminał w najlepszym wydaniu! Drugi tom bestsellerowej szwedzkiej trylogii „Oblicza Victorii Bergman” sprzedanej do 35 krajów.

Skandynawski kryminał w najlepszym wydaniu! Drugi tom bestsellerowej szwedzkiej trylogii „Oblicza Victorii Bergman” sprzedanej do 35 krajów.

Ebook

Ślepy instynkt Ślepy instynkt

Andreas Winkelmann

Co wydarzyło się przed dziesięciu laty, kiedy została porwana niewidoma ośmiolatka? Ten, kto rozwiąże zagadkę z przeszłości, odnajdzie kolejną uprowadzoną dziewczynkę.

Co wydarzyło się przed dziesięciu laty, kiedy została porwana niewidoma ośmiolatka? Ten, kto rozwiąże zagadkę z przeszłości, odnajdzie kolejną uprowadzoną dziewczynkę.

Ebook

Teatr wskrzeszonychTeatr wskrzeszonych

Tatiana Jachyra

Trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Gorzka opowieść o ludzkiej kondycji oraz o tym, jak własne emocje mogą prowadzić do obłędu, który wielokroć okazuje się zbrodniczy.

Trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Gorzka opowieść o ludzkiej kondycji oraz o tym, jak własne emocje mogą prowadzić do obłędu, który wielokroć okazuje się zbrodniczy.

Ebook

Ciernista różaCiernista róża

Charlotte Link

Przed własną pamięcią nie da się uciec, a zbrodni – ukryć na zawsze... Charlotte Link znów wciąga czytelników w śledztwo, które odkrywa coraz mroczniejsze sekrety z przeszłości...

Przed własną pamięcią nie da się uciec, a zbrodni – ukryć na zawsze... Charlotte Link znów wciąga czytelników w śledztwo, które odkrywa coraz mroczniejsze sekrety z przeszłości...

Ebook

Drugie dzieckoDrugie dziecko

Charlotte Link

Budzący grozę krajobraz, opustoszała farma i krwawa tajemnica sprzed lat! Okrzyknięta „następczynią Agathy Christie” bestsellerowa autorka niemiecka powraca z kolejnym kryminałem!

Budzący grozę krajobraz, opustoszała farma i krwawa tajemnica sprzed lat! Okrzyknięta „następczynią Agathy Christie” bestsellerowa autorka niemiecka powraca z kolejnym kryminałem!

Ebook

Gra cieniGra cieni

Charlotte Link

Powieść autorki takich hitów literatury grozy jak „Wielbiciel” czy „Dom sióstr”. Lęki na jawie, koszmary we śnie. Jak długo można chronić się pod maską cynizmu przed demonami mrocznej przeszłości?

Powieść autorki takich hitów literatury grozy jak „Wielbiciel” czy „Dom sióstr”. Lęki na jawie, koszmary we śnie. Jak długo można chronić się pod maską cynizmu przed demonami mrocznej przeszłości?

Audiobook

Gra cieniGra cieni

Charlotte Link

Powieść autorki takich hitów literatury grozy jak „Wielbiciel” czy „Dom sióstr”. Lęki na jawie, koszmary we śnie. Jak długo można chronić się pod maską cynizmu przed demonami mrocznej przeszłości?

Powieść autorki takich hitów literatury grozy jak „Wielbiciel” czy „Dom sióstr”. Lęki na jawie, koszmary we śnie. Jak długo można chronić się pod maską cynizmu przed demonami mrocznej przeszłości?

Ebook

Lisia DolinaLisia Dolina

Charlotte Link

Kolejny thriller niemieckiej pisarki – i kolejny sukces wydawniczy. Historia zbrodni, która rozpoczyna niekończący się łańcuch zła...

Kolejny thriller niemieckiej pisarki – i kolejny sukces wydawniczy. Historia zbrodni, która rozpoczyna niekończący się łańcuch zła...

Ebook

ObserwatorObserwator

Charlotte Link

Londynem wstrząsa seria brutalnych zabójstw. Bezbronne, samotne kobiety padają ofiarą sadystycznego i doskonale zorganizowanego mordercy. A wszystkie tropy prowadzą do pewnego samotnika.

Londynem wstrząsa seria brutalnych zabójstw. Bezbronne, samotne kobiety padają ofiarą sadystycznego i doskonale zorganizowanego mordercy. A wszystkie tropy prowadzą do pewnego samotnika.

Ebook

Nieproszony gośćNieproszony gość

Charlotte Link

Kobieta z przeszłością, tajemnica, która otwiera otchłań piekła, i potworne morderstwo… Thriller bestsellerowej niemieckiej pisarki, której nakład sprzedanych książek przekroczył 24 miliony!

Kobieta z przeszłością, tajemnica, która otwiera otchłań piekła, i potworne morderstwo… Thriller bestsellerowej niemieckiej pisarki, której nakład sprzedanych książek przekroczył 24 miliony!

Ebook

Przerwane milczenie Przerwane milczenie

Charlotte Link

Kolejny kryminał niemieckiej mistrzyni zagadkowej intrygi! Idylliczna posiadłość, trzy zaprzyjaźnione rodziny... i przez lata ukrywane sekrety, za które ktoś zapłaci najwyższą cenę.

Kolejny kryminał niemieckiej mistrzyni zagadkowej intrygi! Idylliczna posiadłość, trzy zaprzyjaźnione rodziny... i przez lata ukrywane sekrety, za które ktoś zapłaci najwyższą cenę.

Ebook

Dom sióstrDom sióstr

Charlotte Link

Mistrzowsko stopniowane napięcie, wyraziste postaci, atmosfera mrocznych sekretów i tajemnic – kolejna wielowątkowa powieść bestsellerowej niemieckiej autorki.

Mistrzowsko stopniowane napięcie, wyraziste postaci, atmosfera mrocznych sekretów i tajemnic – kolejna wielowątkowa powieść bestsellerowej niemieckiej autorki.

Ebook

Sześć latSześć lat

Charlotte Link

Najbardziej osobista z książek Charlotte Link. Autorka bestsellerowych thrillerów opowiada o postępującej chorobie swojej siostry, jej codziennych zmaganiach i nadziei, która daje siłę do walki chorym i ich rodzinom.

Sześć lat

Pożegnanie z siostrą

Charlotte Link Wydawca: Wydawnictwo Sonia Draga MOBI + EPUB (w wersji papierowej 288 stron)

Najbardziej osobista z książek Charlotte Link. Autorka bestsellerowych thrillerów opowiada o postępującej chorobie swojej siostry, jej codziennych zmaganiach i nadziei, która daje siłę do walki chorym i ich rodzinom.

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.