Ostatnia Wakacyjna Lista Osobista

Opublikowano 22.08.2013 11:54
Wakacje, wakacje i po wakacjach… Niestety czas szybko leci. A ten, który poświęcamy na odpoczynek i dobrą lekturę, kurczy się szczególnie szybko. Dopiero co polecaliśmy Wam pierwszą Wakacyjną Listę Osobistą, a już przyszedł czas na ostatnią. Dobrych książek na szczęście nie brakuje! Na koniec wakacji także przygotowaliśmy dla Was komplet prawdziwych perełek.

Swoją osobistą listą dzieli się z nami tym razem Ignacy Karpowicz – pisarz, tłumacz i podróżnik. Zjeździł Amerykę Środkową i Afrykę Wschodnią, mieszkał w Kostaryce oraz Etiopii. W 2006 roku opublikowana została debiutancka powieść Karpowicza pt. „Niehalo”. W następnych latach pisarz otrzymał dwie nominacje do Nike: w roku 2009 za „Gesty” oraz w roku 2011 za „Balladyny i romanse” – powieść, za którą rok wcześniej odebrał Paszport Polityki. Najnowszym dziełem pisarza są „ości”. Utwór ukazał się w czerwcu tego roku i bardzo szybko doceniony został przez odbiorców. Karpowicz mistrzowsko żongluje słowami, a jego utwory są najlepszym przykładem na to, że wciąż istnieją tacy twórcy, dla których język nie jest barierą, ale ogromnym polem twórczych możliwości.
WAKACYJNA LISTA OSOBISTA IGNACEGO KARPOWICZA:
Tylko 23 sierpnia ebook w cenie 9,90 zł - „Droga”


Sprawy najprostsze: ojciec, syn, miłość, odpowiedzialność, wola przetrwania, świat po apokalipsie. Gdyby za takie tematy zabrał się Coelho, mielibyśmy „Alchemika-bis”, na szczęście McCarthy to inna półka i klasa pisarska.

Tylko 24 sierpnia ebook w cenie 9,90 zł - „Bieguni”


Jedna z najlepszych powieści ostatnich lat, wielowątkowa i wciągająca. Z jednej strony „Bieguni” to książka o podróżowaniu i ruchu, z drugiej – o wehikule, który się przemieszcza, czyli o ludzkim ciele. Fascynujące opisy plastyfikacji!

Tylko 25 sierpnia ebook w cenie 9,90 zł - „Drogie życie”


Najnowszy i ostatni, jak zapowiedziała autorka, tom opowiadań. Jak zawsze, czytelnik dostaje: świetne portrety psychologiczne, nieoczywiste rozwiązania fabularne, stuprocentowy brak patosu i kojący stoicyzm.

Tylko 26 sierpnia ebook w cenie 9,90 zł - „O Bogu i człowieku”


Rozmowa, jakiej próżno dziś szukać. Przede wszystkim rozmówcy zgadzają się ze sobą i szanują siebie nawzajem (zgoda i szacunek to ostatnio towary zdecydowanie deficytowe). Obok Boga, głównego podejrzanego, pojawiają się takie postaci jak Gadamer, Kołakowski czy Sartre.
Tylko 27 sierpnia ebook w cenie 9,90 zł - „Nawiedzony dom”


Autorka słynnej „Pani Dalloway” pisywała również opowiadania. Bardzo różnorodne. Czytelnik może obserwować, jak kształtował się jej charakterystyczny styl i warsztat pisarski. Dla wielbicieli Virginii Woolf rzecz obowiązkowa.

Tylko 28 sierpnia ebook w cenie 9,90 zł - „Desperado”


Najsłynniejszy polski jazzman opowiada o swoim życiu. Przede wszystkim o muzyce, ale też narkotykach i szaleństwie. Raz jest się na szczycie, raz na dnie. Wszyscy tę prawdę znamy, warto jednak ją sobie odświeżać.

Tylko 29 sierpnia ebook w cenie 9,90 zł - „Lód”


Najgrubsza polska powieść od czasu, jak twierdzą niektórzy, „Nocy i dni” Marii Dąbrowskiej. Czytelnik dostaje szczegółowy opis alternatywnej historii: I wojna światowa nie wybuchła, wszechobecny lód zamroził zarówno historię, jak i ludzi. Wspaniała jest sekwencja podróży Koleją Transsyberyjską.


Komentarze

autor:
kasia.eire
kasia.eire
23.08.2013 20:45:52
A ja bym się cieszyła ze starszych powieści pana Karpowicza w takiej cenie. Mam tylko Ości i Balladyny i romanse, chcę dokupić resztę.
Jemu nie wypadało dać na listę swoich, ale może ktoś inny?
autor:
Anonimowy
Anonimowy
23.08.2013 12:59:50
Nareszcie jakaś lista dla mnie!
autor:
Kotmambo
Kotmambo
23.08.2013 09:25:01
Ignacy Karpowicz jak zawsze niezawodny!
autor:
Kotmambo
Kotmambo
23.08.2013 09:22:29
Ignacy Karpowicz jak zawsze niezawodny!
autor: 23.08.2013 07:49:54
Zdecydowanie najlepsza lista tych wakacji! Część tych książek mam już kupioną, ale na pozostałe się skuszę :)