Typ publikacji

Wydawca

Cena

Rodzaje publikacji

Format

Peter Heller - liczba pozycji (1)

Peter Heller, amerykański reportażysta, autor książek z gatunku literatury faktu oraz debiutanckiej powieści „Gwiazdozbiór Psa” porównywanej z głośną „Drogą” Cormaca McCarthy’ego. Pracował m.in. jako pomywacz, robotnik budowlany, drwal, instruktor kajakarstwa, przewodnik wędkarski. Sławę i popularność przyniosła mu współpraca z amerykańską stacją radiową NPR oraz magazynami „Outside Magazine”, „Men’s Journal” i „National Geographic Adventure”.
Jako uczestnik ekspedycji kajakarskich podróżował po całym świecie i zdawał relacje ze spływów w Pamirze, górach Tienszan, Kaukazie, Ameryce Centralnej i Peru. Lista jego ekstremalnych wypraw jest imponująca. Zimą 2002 r. wszedł w skład ekipy lądowej, uczestniczącej w najbardziej ambitnej ekspedycji kajakarskiej w historii – przez zdradliwy Wąwóz Tsangpo w Tybecie Wschodnim. Wyprawę, okrzykniętą Ostatnią Wielką Przygodą, relacjonował dla magazynu „Outside” i opisał w książce „Hell or High Water: Surviving Tibet’s Tsangpo River”. W 2005 r. na zlecenie „National Geographic Adventure” dołączył do załogi statku ekopiratów, członków radykalnej grupy ekologicznej Sea Shepherd Conservation Society, udając się na Antarktykę z zamiarem wytropienia japońskiej floty wielorybniczej i pokrzyżowania jej planów. Dwa lata później twórcy filmu „Zatoka delfinów” zaprosili Hellera, by towarzyszył im w tajnej misji, której celem było udokumentowanie zabijania delfinów w zatoce oblewającej japońską wioskę Taiji. Heller opisał swoje doświadczenia w magazynie „Men’s Journal”, a wstrząsający dokument, w którym wykorzystano jego nagrania, zdobył nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Widok:
Na stronie:
Autor:
Ebook

Gwiazdozbiór psaGwiazdozbiór psa

Peter Heller

„Dla tych, którzy myślą, że «Droga» Cormaca McCarthy’ego to ostatnie słowo w postapokaliptycznej beletrystyce”. Najlepsza książka 2012 r. według prestiżowych „Publishers Weekly” i „The Guardian”!

„Dla tych, którzy myślą, że «Droga» Cormaca McCarthy’ego to ostatnie słowo w postapokaliptycznej beletrystyce”. Najlepsza książka 2012 r. według prestiżowych „Publishers Weekly” i „The Guardian”!