Ebook

Płatki na wietrze

Wydawca:
Format:
Produkt niedostępny

Płatki na wietrze - Opis

Druga część bestsellerowej powieści „Kwiaty na poddaszu”! Cathy, Chris i Carrie wreszcie odzyskują wolność. Czy uda im się zapomnieć o koszmarnej przeszłości, czy tylko zemsta da im satysfakcję?

Matka i babka więziły rodzeństwo Dollangangerów na ponurym poddaszu przez blisko trzy i pół roku. Po latach odosobnienia i tajemniczej śmierci jednego z braci Cathy, Chris i mała Carrie wreszcie zdecydowali się na ucieczkę. Trafiają do domu doktora Paula Sheffielda, który – osamotniony po śmierci żony i syna – roztacza nad nimi opiekę.
Wydaje się, że ich los się wreszcie odmienił, a każde z nich ruszyło swoją drogą. Mimo to wspomnienie niewoli cały czas im towarzyszy. Wiszące nad młodymi bohaterami rodzinne przekleństwo wciąż daje o sobie znać, a pamięć nie pozwala prowadzić normalnego życia. Czy to ich wina? Czy znajdą sposób, aby zapomnieć o koszmarze?
„Płatki na wietrze” to intrygujące połączenie powieści obyczajowej, psychologicznej, przygodowej i thrillera. To sugestywna rzecz o rodzinnej tajemnicy, trudnym wchodzeniu w dorosłość i poszukiwaniu miłości.

Płatki na wietrze - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Elżbieta Podolska (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2012
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
Petals on the Wind
Język oryginalny publikacji:
angielski
Rok pierwszej publikacji książkowej:
1980
ISBN:
9788377999219
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 1,73 MB / mobi 2,31 MB

Płatki na wietrze - Opinie i Komentarze

Przeczytałem już drugą część o naszej mrożącej krew w żyłach przygodzie i chciałbym ocenić, napisać co sądzę o ,,Płatkach na wietrze''. Sam jestem częścią tej historii i czytanie tego, przeżywanie po raz drugi nie było miłym uczuciem, więc podziwiam Cię, że potrafiłaś to wszystko tak realistycznie przedstawić. Ale może na początku przypomnę co w tym tomie się wydarzyło, aby się później nie poplątać.

Uciekliśmy z ponurego poddasza po śmierci naszego brata, bo już nie mogliśmy dłużej wytrzymać i wmawiać sobie, że będzie lepiej, że matka się zmieni (chociaż ja miałem taką nadzieję). Byliśmy zamknięci przez babkę i matkę, które więziły nas trzy i pół roku. Uciekliśmy autobusem i w drodze nasza siostra Carrie strasznie źle się czuła, a przemiła murzynka pomogła nam i takim oto sposobem znaleźliśmy się w domu doktora Paula Sheffielda. Nieznany człowiek zaproponował nam abyśmy z nim zamieszkali. Sądziliśmy, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, że dostaliśmy od Boga drugą szansę, którą trzeba wykorzystać. Jednak jak sama pamiętasz nie mogliśmy normalnie żyć, wiedząc co przeżyliśmy, co zrobiliśmy..

Cathy, czytając tę książkę poznałem twoją osobę w całkiem innym świetle niż zazwyczaj, a byłem pewien, że znam Cię najlepiej. Spisując naszą historię niczego nie pominęłaś, wszystko było tak prawdziwe, tak przerażające, że chwilami bałem się, że to może powrócić. Dowiedziałem się, również co planowałaś, jakie miałaś o mnie zdanie i o innych, co robiłaś w domu kiedy mnie nie było, o co się martwiłaś i jaki był twój tok rozumowania. Płatki na wietrze to historia, w której nie ma czegoś takiego jak szczęście, melancholia, a jeśli jest to do tego dochodzi ból, chęć zemsty, dlatego trudno to czytać i przeżywać po raz drugi.

Zastanawiałem się przez dłuższy czas, dlaczego drugiej części dałaś tytuł ,,Płatki na wietrze'' . Po dłuższych rozmyślaniach w końcu udało mi się rozwiązać tę 'zagadkę'. Przedstawiłaś nas jako płatki, które uciekły i są zależne od wiatru. Gdzie trafimy? Kogo spotkamy?

Mimo tego, że historię przedstawiłaś bardzo realistycznie i mogę śmiało napisać, że brutalnie, nie każdemu może się to spodobać. Kiedy ją czytałem nie mogłem zrozumieć jak mogłaś popełnić tyle błędów, być taką naiwną dziewczyną? Wtedy uważałem Cię za piękną, mądrą i inteligentną, a po zapoznaniu się z tą pozycją moje zdanie uległo drastycznej zmianie.. Nadal kocham Cię jak siostrę, ale stanowczo powinnaś się zmienić, bo masz dopiero kilkanaście lat.
więcej...
"Płatki na wietrze" to jedna z najbardziej oczekiwanych premier książkowych 2012 roku, będąca kontynuacją bestsellerowych "Kwiatów na poddaszu" Virginii C. Andrews. Przedstawia dalsze losy najmłodszych członków rodziny Dollangangerów, którym po ponad trzech latach życia we wstrząsających warunkach udaje się opuścić dom ich okrutnej matki. Została ich tylko trójka - dziewiętnastoletni Chris, szesnastoletnia Cathy oraz ośmioletnia Carrie. Ich plany w postaci schronienia się na Florydzie niespodziewanie ulegają zmianie, gdy mała Carrie popada w niezidentyfikowaną chorobę. Dzięki uprzejmości i dobremu sercu czarnoskórej Henrietty Beech trafiają do domu lekarza, Paula Sheffielda, który osamotniony po śmierci żony i synka postanawia zaopiekować się Dollangangerami. Wydawać by się mogło, że rodzeństwo znalazło wspaniały dom i już nic nie byłoby w stanie zmącić ich uśmiechu od losu. Ale tak naprawdę ich życie w dalszym ciągu stoi pod wielkim znakiem zapytania. Koszmary z niedalekiej przeszłości bardzo często dają o sobie znać, podsycając w Cathy chęć zemsty na matce, a także zachłanną miłość Chrisa do siostry, która rozwinęła się jeszcze w więzieniu, jakim było poddasze domu ich rodzicielki.

Druga część sagi o Dollangangerach, mimo infantylnego języka, jakim posługuje się autorka, nadal szokuje. Mogę nawet stwierdzić, że jest jeszcze bardziej bulwersująca, pikantna, pełna seksu, a także tragiczna, gdyż pełno w niej przykrych sytuacji związanych ze śmiercią poszczególnych bohaterów. Miłość, nienawiść, zemsta i śmierć to takie najważniejsze punkty "Płatków na wietrze".

To właśnie te wartości i czynniki Andrews uwypukla najbardziej, wplatając w tekst powieści chaotyczny tok myślenia głównej bohaterki, czyli Cathy. Postać ta na okrągło przeżywa rozterki związane z niemożnością określenia, kim tak naprawdę jest i się staje. Z ładnego dziecka przeistacza się w przepiękną kobietę i zostaje tancerką baletową, o czym marzyła od zawsze. Jej uderzające podobieństwo do znienawidzonej matki sprawia, że dziewczyna jednocześnie chce być nią i jej przeciwieństwem. Rozkochując w sobie kilku mężczyzn naraz, gubi się w swoich uczuciach i popełnia wiele błędów. Po jakimś czasie w końcu wychodzi za mąż i zachodzi w ciążę, ale i wtedy los szykuje dla jej rodziny nieprzyjemne niespodzianki. Mieszkanie niedaleko matki i jej młodszego męża sprawia, że Cathy coraz śmielej obmyśla plan zemsty na rodzicielce, przez którą rodzeństwo tyle wycierpiało i stało się takie, jakim nigdy nie powinno było się stać.

Od okrutnego planu zemsty pragnie odwieść Cathy bezgranicznie w niej zakochany Chris, borykający się z pozostałością po miłości do matki. Jego życie jednak jest już mniej skomplikowane aniżeli życie Cathy. Dzięki Paulowi Sheffieldowi zgłębia tajniki nauk medycznych i dostaje się do dobrych szkół, by ciężko pracować w celu zdobycia zawodu lekarza. Jest wybitny, ale w sprawach sercowych nie układa mu się najlepiej, bo wciąż kocha swoją siostrę i nic nie jest w stanie tego zmienić. Kiedy Cathy wstępuje w różne związki z mężczyznami, on cały czas cierpliwie na nią czeka.

Z jeszcze innym problemem boryka się Carrie, która z powodu długotrwałego zamknięcia na poddaszu i braku słońca nie rośnie tak, jak inne dzieci w jej wieku. Z powodu niskiego wzrostu jest wyśmiewana przez rówieśników i coraz bardziej zamyka się w sobie. Tęskni za zmarłych braciszkiem, Corym, od czasu do czasu pyta też o matkę. Kiedy staje się nastolatką, nieco odżywa i zaczyna pracować w charakterze sekretarki Paula Sheffielda. Jej największym marzeniem jest założenie rodziny z mężczyzną, który pokochałby ją mimo jej wszelkich wad. Sytuacja diametralnie się zmienia, gdy pewnego dnia Carrie przypadkowo spotyka w mieście swoją matkę...

Mimo że młodzi bohaterowie w dużej mierze realizują swoje marzenia, nadal stąpają po śliskim gruncie, usilnie jednak walcząc o to, by ich życie w końcu było normalne, pozbawione smutków, trosk, a co najważniejsze, wspomnień z przeszłości. Ale czy jest to możliwe? Wszelkie poczynania tych postaci sprawiały, że w czasie lektury "Płatków na wietrze" targały mną mieszane emocje, począwszy od radości, przez smutek i żal, aż po irytację, złość i nienawiść.

Ze względu na prosty język książkę czyta się szybko - tak samo było w przypadku "Kwiatów na poddaszu" - ale jeśli chodzi o stopień wciągnięcia, jej poprzedniczka zdecydowanie wiedzie prym w tej kwestii. Druga część historii o losach Dollangangerów jest dobra, ale troszkę rozczarowująca, przede wszystkim z powodu chaotycznego, czasem niespójnego przebiegu zdarzeń, zwłaszcza tych związanych z perypetiami ciągle niezdecydowanej i niepewnej Cathy. "Płatki na wietrze" Virginii C. Andrews to niełatwa powieść, nasączona negatywnym wymiarem miłości i wolności, co niektórym czytelnikom może się wydać nieodpowiednie i niesmaczne. Oprócz tego, by przeczytać ten utwór, trzeba mieć nerwy ze stali. Jego tematyka bowiem ukazuje, jak przebiegły i okrutny potrafi być człowiek, by osiągnąć swój cel. Krzywdząc drugą osobę, sprawia, że jej psychika już nigdy nie będzie taka sama. Z niecierpliwością będę wyczekiwać kolejnej części serii tejże autorki. Polecam.
więcej...
Opowieść zaczyna się niepozornie - dzieci po przejściach szukają szczęścia. Potem odsłaniane są coraz bardziej przerażające fakty i czyta się tę powieść szeroko otwartymi oczami. I chociaż miłość kazirodcza może być odrażająca, to i tak wciąga.

Podobne publikacje

Ebook

Z zimną krwiąZ zimną krwią

Tess Gerritsen

Nina miała być najszczęśliwszą kobietą na świecie. Nie zasmakowała jednak sielanki. W jednej chwili stała w kościele, w drugiej – była bliska śmierci...

Nina miała być najszczęśliwszą kobietą na świecie. Nie zasmakowała jednak sielanki. W jednej chwili stała w kościele, w drugiej – była bliska śmierci...

Ebook

Cztery pory rokuCztery pory roku

Stephen King

Cztery opowiadania mistrza grozy... cztery historie, które sprawią, że ścierpnie Ci skóra! Jeśli lubisz się bać, nie możesz przejść obok tej książki obojętnie!

Cztery pory roku Stephen King Wydawca: Albatros MOBI + EPUB

Cztery opowiadania mistrza grozy... cztery historie, które sprawią, że ścierpnie Ci skóra! Jeśli lubisz się bać, nie możesz przejść obok tej książki obojętnie!

Ebook

Powrót z PółnocyPowrót z Północy

Maja Wolny

Thriller Mai Wolny, autorki znakomitego „Księgobójcy”. Tym razem czeka nas podszyta grozą wędrówka po odrealnionych syberyjskich osadach, w których spotykamy młodego Stalina, Rasputina, a także Nicefora – watażkę tworzącego nowe państwo. Mroczna powieść pełna gęstniejącego napięcia. Rzeczywistość miesza się w niej ze snem, przeszłość z teraźniejszością, a historia ze zmyśleniem.

Powrót z Północy Maja Wolny Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 336 stron)

Thriller Mai Wolny, autorki znakomitego „Księgobójcy”. Tym razem czeka nas podszyta grozą wędrówka po odrealnionych syberyjskich osadach, w których spotykamy młodego Stalina, Rasputina, a także Nicefora – watażkę tworzącego nowe państwo. Mroczna powieść pełna gęstniejącego napięcia. Rzeczywistość miesza się w niej ze snem, przeszłość z teraźniejszością, a historia ze zmyśleniem.

Ebook

Nie otwieraj oczuNie otwieraj oczu

Josh Malerman

Coś przerażającego. Coś, czego nie można zobaczyć. Jedno spojrzenie doprowadza do ataku śmiertelnej przemocy. Nikt nie wie, co to jest. Nikt nie wie, skąd się wzięło. Pozostały już tylko niedobitki, które wymknęły się mrocznemu złu. Wśród nich Malorie z dwójką dzieci, ale czy uda jej się uniknąć losu przeznaczonych na śmierć?

Nie otwieraj oczu Josh Malerman Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 304 strony)

Coś przerażającego. Coś, czego nie można zobaczyć. Jedno spojrzenie doprowadza do ataku śmiertelnej przemocy. Nikt nie wie, co to jest. Nikt nie wie, skąd się wzięło. Pozostały już tylko niedobitki, które wymknęły się mrocznemu złu. Wśród nich Malorie z dwójką dzieci, ale czy uda jej się uniknąć losu przeznaczonych na śmierć?

Ebook

Wyścig ze śmierciąWyścig ze śmiercią

Erica Spindler

Czy rajska wyspa może okazać się przedsionkiem piekła? Rachel przekonała się o tym na własnej skórze, gdy musiała wygrać wyścig z samą śmiercią.

Czy rajska wyspa może okazać się przedsionkiem piekła? Rachel przekonała się o tym na własnej skórze, gdy musiała wygrać wyścig z samą śmiercią.

Ebook

Zabójczy darZabójczy dar

Heather Graham

Caer, pielęgniarka z powołania, nie spodziewała się, że opieka nad Seanem O’Rileyem przysporzy jej tylu wrażeń. Praca, która dobrze się zapowiadała, stała się prawdziwym horrorem...

Caer, pielęgniarka z powołania, nie spodziewała się, że opieka nad Seanem O’Rileyem przysporzy jej tylu wrażeń. Praca, która dobrze się zapowiadała, stała się prawdziwym horrorem...

Ebook

Tuż za rogiemTuż za rogiem

Magdalena Kawka

Tomek, odnoszący sukcesy biznesmen. Monika, niespełniona malarka. Dawna miłość i fascynacja odleciały w dal. Tych dwoje porwie jednak lawina wydarzeń, która skłoni ich do walki o uratowanie uczuć.

Tomek, odnoszący sukcesy biznesmen. Monika, niespełniona malarka. Dawna miłość i fascynacja odleciały w dal. Tych dwoje porwie jednak lawina wydarzeń, która skłoni ich do walki o uratowanie uczuć.

Ebook

Na skraju nocyNa skraju nocy

Paweł Jaszczuk

Mroczny thriller rozgrywający się w starym domu na peryferiach miasta, którego mieszkańcy od lat skrywają tajemnicę pewnego morderstwa.

Mroczny thriller rozgrywający się w starym domu na peryferiach miasta, którego mieszkańcy od lat skrywają tajemnicę pewnego morderstwa.

Ebook

PsyPsy

Allan Stratton

Powieść zarówno wstrząsająca, jak i pełna nadziei. „Błyskotliwa, wciągająca i niesamowita. Do samego końca trzymała w mnie w niepewności” – Joseph Delaney, autor znakomitego cyklu fantasy „Kroniki Wardstone”.

Psy Allan Stratton Wydawca: Ya! MOBI + EPUB

Powieść zarówno wstrząsająca, jak i pełna nadziei. „Błyskotliwa, wciągająca i niesamowita. Do samego końca trzymała w mnie w niepewności” – Joseph Delaney, autor znakomitego cyklu fantasy „Kroniki Wardstone”.

Ebook

Bramy rajuBramy raju

Virginia C. Andrews

Czwarty tom sagi autorki „Kwiatów na poddaszu”. Annie musi zmierzyć się z dramatycznym dziedzictwem matki. Czy jej uczucie zdoła przezwyciężyć klątwę rodu Casteelów. Czy zdoła przemóc zdradę?

Czwarty tom sagi autorki „Kwiatów na poddaszu”. Annie musi zmierzyć się z dramatycznym dziedzictwem matki. Czy jej uczucie zdoła przezwyciężyć klątwę rodu Casteelów. Czy zdoła przemóc zdradę?

Ebook

WillowWillow

Virginia C. Andrews

Virginia C. Andrews, autorka bestsellerowego cyklu o rodzinie Dollangangerów, powraca z pierwszą częścią swojej kolejnej sagi. Uczta dla fanów mrocznych klimatów i epickich fabuł utrzymanych w atmosferze wiktoriańskich opowieści grozy, bogatych i okrutnych jak baśnie braci Grimm.

Willow Virginia C. Andrews Wydawca: Prószyński i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 464 strony)

Virginia C. Andrews, autorka bestsellerowego cyklu o rodzinie Dollangangerów, powraca z pierwszą częścią swojej kolejnej sagi. Uczta dla fanów mrocznych klimatów i epickich fabuł utrzymanych w atmosferze wiktoriańskich opowieści grozy, bogatych i okrutnych jak baśnie braci Grimm.

Ebook

A jeśli ciernieA jeśli ciernie

Virginia C. Andrews

Kontynuacja bestsellerowej sagi o rodzeństwie Dollangangerów. Wszyscy, którzy nie mogli się oderwać od „Kwiatów na poddaszu” i „Płatków na wietrze”, wreszcie poznają kolejną część tej historii!

A jeśli ciernie Virginia C. Andrews Wydawca: Prószyński i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 528 stron)

Kontynuacja bestsellerowej sagi o rodzeństwie Dollangangerów. Wszyscy, którzy nie mogli się oderwać od „Kwiatów na poddaszu” i „Płatków na wietrze”, wreszcie poznają kolejną część tej historii!

Ebook

W matni marzeńW matni marzeń

Virginia C. Andrews

Dramatyczna historia rodu Casteel wraca do początków! Annie Casteel Stonewall przybywa do Farthinggale Manor na pogrzeb swego ojca, Troya Tattertona, i znajduje pamiętnik babci Leigh...

Dramatyczna historia rodu Casteel wraca do początków! Annie Casteel Stonewall przybywa do Farthinggale Manor na pogrzeb swego ojca, Troya Tattertona, i znajduje pamiętnik babci Leigh...

Audiobook

Mroczny aniołMroczny anioł

Virginia C. Andrews

Powieść autorki bestsellerowych „Kwiatów na poddaszu”. Drugi tom cyklu o niesamowitych i przerażających losach Heaven Leigh Casteel.

Powieść autorki bestsellerowych „Kwiatów na poddaszu”. Drugi tom cyklu o niesamowitych i przerażających losach Heaven Leigh Casteel.

Ebook

Mroczny lasMroczny las

Virginia C. Andrews

Druga część sagi, utrzymanej w atmosferze wiktoriańskich opowieści grozy. Mówi się, że po sztormie zawsze wychodzi słońce. Ale czy Willow de Beers po mroku tragicznych wydarzeń zobaczy tęczę?

Mroczny las Virginia C. Andrews Wydawca: Prószyński i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 520 stron)

Druga część sagi, utrzymanej w atmosferze wiktoriańskich opowieści grozy. Mówi się, że po sztormie zawsze wychodzi słońce. Ale czy Willow de Beers po mroku tragicznych wydarzeń zobaczy tęczę?

Ebook

Mroczne cienieMroczne cienie

Virginia C. Andrews

Drugi tom cyklu o Audrinie. Posiadłość rodu Whitefern i jej serce – wielki wiktoriański dom – pochłonęły dzieciństwo Audriny. Teraz mroczne cienie zagrażają jej dorosłemu życiu. Audrina Lowe pamięta lepsze czasy, kiedy jej mąż Arden był jeszcze młody, czuły i kochający. Nie uwierzyłaby wówczas, że potrafi być też chorobliwie ambitny, bezwzględny i okrutny…

Mroczne cienie Virginia C. Andrews Seria: „Audrina” Wydawca: Prószyński i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 368 stron)

Drugi tom cyklu o Audrinie. Posiadłość rodu Whitefern i jej serce – wielki wiktoriański dom – pochłonęły dzieciństwo Audriny. Teraz mroczne cienie zagrażają jej dorosłemu życiu. Audrina Lowe pamięta lepsze czasy, kiedy jej mąż Arden był jeszcze młody, czuły i kochający. Nie uwierzyłaby wówczas, że potrafi być też chorobliwie ambitny, bezwzględny i okrutny…

Ebook

Mroczny aniołMroczny anioł

Virginia C. Andrews

Powieść autorki bestsellerowych „Kwiatów na poddaszu”! Drugi tom cyklu o niesamowitych i przerażających losach Heaven Leigh Casteel.

Powieść autorki bestsellerowych „Kwiatów na poddaszu”! Drugi tom cyklu o niesamowitych i przerażających losach Heaven Leigh Casteel.

Ebook

Pamiętnik Christophera: Duchy Do...Pamiętnik Christophera: Duchy Dollangagerów

Virginia C. Andrews

Kontynuacja bestsellerowego cyklu o rodzinie Dollangangerów. „Kwiaty na poddaszu” nie ujawniły wszystkich sekretów Foxworth Hall…

Kontynuacja bestsellerowego cyklu o rodzinie Dollangangerów. „Kwiaty na poddaszu” nie ujawniły wszystkich sekretów Foxworth Hall…

Ebook

Kwiaty na poddaszuKwiaty na poddaszu

Virginia C. Andrews

Pierwsza księga „Sagi Rodziny Dollangangerów”. Jedna z najsłynniejszych amerykańskich współczesnych powieści. Wzruszająca, przerażająca i kontrowersyjna – taka jest ta historia. To wciągająca opowieść o mrocznych tajemnicach rodzinnych i zakazanej miłości.

Kwiaty na poddaszu Virginia C. Andrews Seria: „Saga Rodziny Dollangangerów” Wydawca: Prószyński i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 440 stron)

Pierwsza księga „Sagi Rodziny Dollangangerów”. Jedna z najsłynniejszych amerykańskich współczesnych powieści. Wzruszająca, przerażająca i kontrowersyjna – taka jest ta historia. To wciągająca opowieść o mrocznych tajemnicach rodzinnych i zakazanej miłości.

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.